ermaqeten M 1 Jaarverslag Sociale Zaken en Maatschappelijk Hulpbetoon. practijk hervat. C zonder risico dwetern ELeMNT. ÏAjuü&am. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. SOEST. Dr. VleogeSs- Schotter, 4 Verschenen is het gecombineerd verslag van de afdeling Sociale Zaken en de instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon alhier over 1953. Hierin lezen wij o.m. het volgende: De krankzinnigenverpleging voor gehele of gedeeltelijke rekening van de gemeente Soest bedroeg op 1 Januari 1953 52 patiënten. In 1953 werden in totaal 58 personen voor korter of langere tijd in inrichtingen verpleegd. Vijf patiënten overleden. De verpleegkosten -blijven stijgen. In 1948 werd 455.56 aan verpleegkosten betaald. Over 1953 bleek reeds 189.706.nodig te zijn, ter wijl de verpleegprijs over 1953 voor de W.A. Stichting en ,,Zon en Schild" thans nog niet definitief is vastgesteld. Van de uitgegeven 189.000.werd rond 10.000 verhaald. In totaal werden 13 personen voor gedeelte lijke rekening van de gemeente Soest als t.b.c.-patient verpleegd. De totale kosten be droegen 6.594.92, terwijl een bedrag van 1.206.29 werd verhaald. Ten behoeve van de Sociale Voorziening Werk nemers, de steunregeling voor werkloze werk nemers, die niet of niet meer onder de bepa lingen van de Werkloosheidswet vallen, werd uitgekeerd 36.012.79. Gemiddeld 18 perso nen waren in deze regeling opgenomen. Het grootste aantal was 48, in welk aantal wa ren begrepen 25 vorstwerklozen. Het laagste aantal was 9. De sociaal-economisohe hulpverlening voor zelfstandigen, gesplitst in 'groep A (zelfstan digen, die hun bedrijf sluiten) en groep B (zelfstandigen, die met een tijdelijke steun hun bedrijf kunnen voortzetten)» vergde voor de groep B een uitkering van 790.95 voor 5 ge vallen. Er werd steun verleend aan gedemobiliseerde militairen, die na hun diensttijd nog niet direct werk konden vinden. In totaal werd uitgege ven 1.988.85 ten behoeve van 6 gedemobi- liseerden. In de bossen van de gemeente wordt door een aantal personen gewerkt, die vallen onder ge meentelijke sociale werkvoorziening voor hand arbeiders. Ongeveer 49 personen hebben ge durende kortere of langere tijd bij dit object gewerkt. In totaal werd aan loon uitbetaald 47.978.—. Gedurende 11 weken is aan het object „copië- ren bevolkingsregister" door 12 personen ge werkt, volgens de regeling „Sociale werkvoor ziening voor hoofdarbeiders". Dit object kostte aan loon j 2.349.74. Vijf hoofdarbeiders uit Utrecht en 1 uit Baarn hebben aan dit project meegewerkt, omdan het object voor een be paalde tijd klaar moest zijn en het arbeids bureau niet genoeg Soester werkloze hoofd arbeiders kon leveren. Nog steeds waren personen in de steunregeling voor Oorlogslachtoffers opgenomen. Bij de aanvang van het jaar waren het 35 gevallen, eind December 37. In totaal werd ingevolge deze regeling uitgegeven 42.321.48. Gedurende 1953 kwamen 28 verzoeken binnen om e^n vergunning voor het houden van een collecte. Aan de hand van het z.g. collecteplan van het „Centraal Archief" zijn de vergunnin gen over het jaar verdeeld. Op 2 verzoeken moest afwijzend worden beschikt. In totaal was de opbrengst der gehouden collecten 16.660.28. (ƒ0.86 per inwoner). Op het gebied van de kinderbescherming ligt nog een groot terrein braak in Soest. De werk zaamheden van de maatschappelijk werkster, Mej. Damen, strekte zich ook uit tot deze kin derbescherming. In 8 gevallen werd door de kinderrechter een ondertoezichtstelling uitge sproken. In 2 gevallen kon de ondertoezicht stelling worden beëindigd. In 45 gevallen werd de ondertoezichtstelling verlengd voor de tijd van 2 jaar. Aan de Voogdijraad werd opgave verstrekt over het aantal buiten echt geboren kinderen. In. totaal 9. De uitzending van zwakke kinderen op me disch advies nam gestadig toe. De Protestant Christelijke verenging „Op hoop van zegen" alhier zond 5 kinderen uit naar Egmond en Wijk aan Zee. De K.A.B.-afdeling „Volksgezondheid" alhier zond 16 kinderen uit naar „Mooi Gaasterland" te Rijs. De neutrale vereniging „Centraal Genootschap van Kinderherstellingsoorden en Gezondheids- koloniën" heeft 2v kinderen naar Egmond aan Zee, Oostvoorne, Soesterberg en Petten ge zonden. De subsidie aan de vereniging ,,Op hoop van Zegen" bedroeg 426.Aan de K.A.B. werd een subsidie van 729.verstrekt. Het Cen traal Genootschap kreeg een subsidie van 1.412.90. De gezinsverzorging strekt zich uit over totaal 289 dagen hulpverlening door 2 gediplomeer de gezinsverzorgsters. In 22 gezinnen, waar van 4 zwak-sociale gezinnen, werd hulp ver leend over een periode van 1515 dagen. Naar kerkelijke gezindte verdeeld betrof het hulp aan 2 Ned. Hervormde gezinnen over een tijdvak van 233 dagen, 3 R.K. gezinnen over een tijdvak van 383 dagen, 3 Gereformeerde gezinnen over een tijdvak van 116 dagen, 1 Vrijzinnig Protestants gezin over een tijdvak van 60 dagen. Aan 12 buitenkerkelijke ge zinnen werd hulp verleend over een tijdvak van 723 dagen. De totale kosten bedroegen 3.970.41, waarvan 1.016.07 werd terugont vangen. Maatschapelijk Hulpbetoon had 5 vaste krach ten in dienst w.o. 2 uit Zeeland geëvacueerde gezinsverzorgsters. In 1 gezin werd een jaar lang permanente hulp verstrekt. In 1953 werden 130 rapporten opgemaakt be treffende de woningnood van een aantal gezin nen. Mede dank zij het gereedkomen van een serie nieuwe woningen aan de Troelstrastraat werden 75 gevallen definitief opgelost. Erfkele gemeentewoningen aan de Klaarwater- weg en Laanstraat werden geinspecteerd op goede bewoning. Steekproeven werden geno men in Schaepmanstraat en Groen van Prin- stererstraat, die bevredigend waren. Over het algemeen ikan men tevreden zijn over de be woning. Met deze factor is bij de verdeling van de nieuwe woningen sterk rekening gehouden. In de samenstelling van de commissie van advies betreffende Noodwet Ouderdomsvoor ziening kwam geen verandering. In 1953 wer den 115 nieuwe aanvragen verwerkt, terwijl 679 gevallen aan een hercontrole werden on derworpen. Veel extra werk werd verzet door de evacua tie van een 300-tal Zeeuwse personen in onze gemeente. Het was prettig te ervaren, dat de samenwerking tussen de ambtelijke instanties en het particulier initiatief zo uitstekend liep. De vergaderingen van het bestuur Maatschap pelijk Hulpbetoon kenmerkten zich door een goede gee9t en waardering voor elkanders standpunt. Hierdoor was het mogelijk, dat alle beslissingen eenstemming werden geno men. Het bestuur heeft steeds getracht bij zijn beslissingen hoofd en hart te laten samenwer ken, waardoor bereikt werd, dat de noodza kelijke huplverlening op zo doeltreffend moge lijke wijze geschiedde. Nu de laatste jaren het aantal gevallen, waarin ondersteuning ingevolge de armenwet dient te worden verleend, beduidend is verminderd door uibreiding van het aantal regelingen van sociale-'politieke aard, zouden, normaal gere deneerd, de uitgaven voor armenzorg dienover eenkomstig moeten zijn gedaald. In werkelijkheid echter stijgen deze uitgaven, zoals uit de cijfers blijkt. Enerzijds is dit het gevolg van de stijging der kosten van levens onderhoud, waardoor de normen, die bij het verlenen van ondersteuning worden gehan teerd naar boven moesten worden herzien, an derzijds eisen de uitgaven voor kosten van be steding in gezinnen en inrichtingen belang rijke hogere bedragen. Ooik het aantal geval len, waarin plaatsing van gezinsverzorgsters geboden is en waarin niet door de stichtingen voor gezinszorg wordtr voorzien, is regelmatig stijgende en maakt dientengevolge hogere uit gaven noodzakelijk. Heit is ongetwijfeld van belang thans, in een tijd waarin sprake is van hoogconjunctuur op de arbeidsmarkt, de vraag te stellen welke financiële consequenties een in de toekomst mogelijke verslechtering van de gunstige po sitie op de arbeidsmarkt zal hebben. Het bestuur heeft ongetwijfeld de mogelijk heid aangegrepen, om, naar de eis van de tijd, meer aandacht te besteden dan voorheen aan de perventieve en opheffende taak, die aan onze instelling wordt gegeven. Veel aandacht werd besteed aan het bestrijden van de grond oorzaken der te lenigen noden. Het gevolg hiervan was, dajt in de loop van het verslag jaar herthaaldeijlk succes kon worden geboekt in gevallen, die in de toekomst grotere finan ciële offers zouden hebben gevraagd van de gemeenschap, indien alleen aandacht zou zijn besteed aan het lenigen van de directe nood. Dat hierbij een goede samenwerking met ande re sociale instellingen en verenigingen onont beerlijk was, behoeft geen betoog. Bedoelde samenwerking werd gezocht en gevonden en zal in de toekomst nog meer worden bevor derd. De plaatselijke artsen onderhielden steeds op prettige wijze contact met het secretariaat. De gemeentegeneesheer H. J. Stroband moest 48 maal om advies worden gevraagd. De richtlijnen voor ondersteuning zijn de na volgende: ook U kunt Gezin van 2 personen, uitkering voor levens onderhoud en huishuur 27.30 per week. Voor alle gezinsleden boven 2 wordt een bij slag verstrekt van 3.75 per week. Een bijzondere regeling is in voorbereiding voor steunverlening aan bepaalde, onvolledige gezinnen daar waar de kostwinner ontbreekt en er grotere nog leerplichtige of niet meer leerplichtige kinderen zijn. Alleenwonende en kostgangers ontvangen voor levensonderhoud 21.50 per week. De ziekenfondspremieën inclusief de aanvul lende verzekering worden voor 4/5 vergoed, ook voor niet regelmatig ondersteunden. Gedu rende het winterhalfjaar wordt aan gesteun- den en aan hen wier inkomen hiertoe aan leiding geeft een brandstoffentoeslag toegekend ad 3.50 per week. De ondersteunden worden in de gelegenheid gesteld de brandstoffen te gen zomerprijzen aan te schaffen. Op medisch advies wordt extra voedsel of zie- kenvoeding verstrekt. Kleding, dekking, lig ging, schoeisel enz. worden na gebleken nood zaak vaak verstrekt. Verstrekkingen van medische aard, zoals di verse prothesen orthopaedisch schoeisel en brillen komen veelvuldig voor, waarbij de ge meente-geneesheer de noodzaak van de ver strekking beoordeelt. Ondersteunden, die vast goed bezitten (eigen, door hen bewoond, huis) worden geactiveerd een crediet-hypotheek te doen vestigen op hun eigendom. DAMESKAPSALOKJ WIQUE. 20<£5 Een redelijk bedrag aan spaargelden wordt buiten beschouwing gelaten als bezitting. Aftrek van inkomsten van de ondersteunde zelf en/of van diens echtgenote vindt als volgt plaats: a. inkomen van arbeid voor 2/3. b. inkomen niet-arbeid, volledig. c. bijdrage van kerkelijke instellingen worden als regel buiten beschouwing gelaten. d. van inkomsten uit kostgeld wordt 2/9 als winst beschouwd en van het steunbedrag af getrokken. Uit arbeid van minderjarigen wordt 2. per week vrij gelaten en op het resterende bedrag vindt 2/3 korting plaats. Idem van meerderjarigen wordt 4.per week vrijgelaten en van het resterende wordt 2/3 afgehouden. Ter voorkoming, dat het evenwicht tussen de inkomsten van hen, die in eigen onderhoud voorzien en hen, die daartoe thans niet in staat zijn, wordt verstoord is het gewenst, dat de uitkeringen volgens deze richtijlnen beperkt worden tot een maximum. Als regel wordt als maximum aangehouden 1V2 maal het steun bedrag. De uitgaven bedroegen in 1953 194.218.94, hetgeen 45.134.80 meer is dan in 1952, toen de uitgaven 149.084.14 bedroegen. Per inwo ner dus 6.27. De totale ontvangsten, zonder subsidie, be droegen 41.571.16, hetgeen 7.906 meer is dan in 1952, toen in totaal 33.665.werd terug ontvangen. (21,45 van de uitgaven). Aan subsidie was nodig 152.647.78 tegen 115.418.98 in 1952. Bij de begroting voor 1953 werd een subsidie geraamd van 124.000.zodat een bedrag groot 28.647.78 meer nodig was dan oor spronkelijk was beraamd. De kosten van beheer bedroegen 18.468.18 of 0.79 per inwoner. De kosten van ondersteuning vemeerderden met 18.303.14, het aantal ondersteunden bleef vrijwel constant (c.a. 70). Zeven doden werden voor rekening van M. H. begraven, waarvoor werd uitgegeven 306.17. De kosten voor verpleging in ziekenhuizen en sanatoria bedroegen in het afgelopen ver slagjaar 7.805.93 dus 3.024.61 minder dan in 1952. Een bedrag groot 996.45 was hiervan nodig voor de verpleging van 5 woonwagen bewoners. Terug ontvangen werd in totaal 1.585.31. Aan bijdragen in de kosten van aansluiting bij dokters- en verplegingsfondsen werd betaald 4.671.35, waarvan 748.74 werd terug ontvan gen. Ofschoon in 1953 werd getracht de kerkelijke en particuliere instelling te stimuleren met het werk van de gezinsverzorging zelf te gaan regelen, mochten wij nog geen positieve re sultaten bereiken, alhoewel er een merkbaar streven valt te bespeuren, dat in de toekomst een en ander wel ter hand zal worden ge nomen. In 22 gevallen, waarin dit noodzakelijk was, werd hulp in de huishouding verstrekt, een uitgave van 7.244.33 was hiermede gemoeid. Terug ontvangen werd 2.196.56. Gedurende het verslagjaar moest een bedrag groot 53.175.28 beschikbaar worden gesteld voor de uitbesteding van kinderen en volwas senen in gezinnen en inriohtigen. Het gold hier 83 gevallen of 640.67 per geval. Ook dit jaar werd bijzondere aandacht ge schonken aan de mogelijkheid van verhaal van kosten van armenzorg op de onderhoudsplich tigen en de ondersteunden zelve. Het mocht ons bestuur gelukken in verschil lende gevallen langs minnelijke weg een .bij drage in de kosten van ondersteuning en van geneeskundige armenverzorging te verkrijgen. Op deze wijze wera een bedrag van 24.335.30 ontvangen. Van instellingen van weldadigheid, raden van arbeid, rijksverzekeringsbank, niet onderhoudsplichtige familieleden en anderen van wie ondersteunden iets te vorderen of te ontvangen hadden, werd een bedrag van 11.325.73 ontvangen, terwijl de terugontvang sten van verleende voorschotten 4.555.28 be droegen. GEBOREN: Wilh^lmina Margaretha, d. v. L. Poutsma, buisschilder en A. Sluis, Korte Hartweg 21. Johan Gerrit, z. v. J. N. H. van der Toom, stempelmaker en W. Ie Blanc, Amersfoortse- straat 11. Johannes Wilhelm Franciscus, z. v. J. W. F. Bruin, bankemployé en W. Landman, Pelikaanweg 18, Adriaan Gerardus, z. v. P. A. Riksen, kantoorbediende en M. C. Boerssen, Hartmanlaan 21. Frank George, z. v. A. B. Kal, militair en C. J. Ruempol Hamer, Ples- manstraat 23. Cornelia, d. v. H. van den Brink, opperman en C. M. Zonneveld, Kerkpad Z.Z. 23. Adrianus, z. v. J. F, A, van Dorresteijn, automonteur en M. Smit, Stadhouderslaan 49. Christina Gerarda, d. v. C. Rohof, plaatwer ker-lasser en P. H. van den Berg, Moerbes- senberg 8. Johannes Cornelis, z. v. C. J, Kraaijenhagen, bloemist en J. G. van den Brink, Steen-hoffstraat 1. Louise Suzette, d. v. H. Kraal, drogist en E. J. M. Jongsma, van Wee- destraat 20. ONDERTROUWD: Wicher Bakker, 24 jaar, kantoorbediende, Bos straat 61 en Plonia Vis, 28 jaar, Bosstraat Cl. Datum huwelijk: 25 Augustus 1954, 14.00 uur. Johannes Richardus Kok, 31 jaar, chauffeur, Bir-kstraat 111 en Wilhelmina Wantenaar, 30 jaar, Birkstraait 125. Datum huwelijk: 1 September 1954, 9.00 uur. OVERLEDEN: Job je van Zetten, 36 jaar, gehuwd met L. de Vlaming, wonende te Goudswaard, Westdijk 14. Gerritje van Velzen, 79 jaar, Beckeringh- straat 1. Josina Stegehuis, 56 jaar, gehuwd met F. Schaaf. Beetzlaan 105. Roelof Johannes David van Dort, 67 jaar, gehuwd met Wille- mina Wijman, Gen. Winkelmanstraat 25. Adri aan Ohristiaan Frederik van Kuijk, 69 jaar, gehuwd met H. M. Kuipers, wonende te Utrecht, Nagtegaalstraat 60 bis. Paul van Rou wendaal, 4 weken, Birkstraat 22. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest bren gen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijla gen van de Fa. Houdijk, Birkstraat 25 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een her- stelinrichting voor motorvoertuigen, waarin zullen worden geplaatst 3 electromotoren met een gezamelijk vermogen van 3 P.K. op/in het perceel gelegen aan de Birkstraat, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2397 en 2398 (ged.). Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 31 Augustus a.s., des voormiddags 10.30 uur, in het gemeente huis een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwil liging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente ken nis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. Soest, 16 Augustus 1954. LUCHTMACHTKAPEL IN HET OPENLUCHTTHEATER. Niet op 18 Augustus zal het concert van de Luchtmachtkapel in ons openluchtthea ter plaats hebben, doch op Woensdag avond 1 September. KONIJNEN GEDOOD. Een hond heeft op de Schoutenkampweg enkele konijnen gedood. Bij een tweetal bewoners heeft hij van de respectievelij ke konijnenhokken de ruiven vernield en daarna de langoren doodgebeten. Eén ko nijn werd zo goed als verslonden. De hond werd opgespoord, alsmede de eigenaar, die het „etentje" mag betalen. VOOR VEILIG VERKEER. Diverse bekeuringen werden er gemaakt voor het wielrijden zonder licht, het zich laten voorttrekken door een bromfiets, het autorijden zonder verlichting en-of stoplicht. Een met grind beladen vracht auto werd door de verkeerspatrouille, wegens de slechte rijtechnische toestand, uit de circulatie genomen. VILLABRAND TE SOESTDUINEN. Vrijdagmiddag tegen 3 uur ontdekten bu ren, dat de villa, staande aan de Midden laan 3 en bewoond door de familie H. Welcker, in brand stond. De brandweer trof een felle vuurzee aan, welke woedde op het bovengedeelte van deze met riet gedekte woning. Met twee stralen van de nevelspuit werd het vuur bestreden, doch spoedig daarna werden de motorbrandspuiten van de brandweer en van de militaire brandweer te Soestdui- nen ingeschakeld. Met acht stralen werd de vuurzee be dwongen, doch men kon niet verhinderen, dat de bovenwoning uitbrandde en het rieten dak verloren ging. Het benedenhuis kreeg grote waterschade, doch daaruit had men het meubilair kun nen redden. De bewoners waren tijdens de brand afwezig en waarschijnlijk is kortsluiting oorzaak van de brand. Eerst te 6 uur kon de brandweer inruk ken. Verzekering dekt de schade. Dit is de tweede maal, dat deze villa door brand werd vernield. In 1938 werd dit huis, evenals 4 belendende percelen, door brand in de as gelegd. ONVOORZICHTIGE WIELRIJDER. Woensdagavond reed de wielrijder A. W. uit Amsterdam op de Birkstraat, nabij hotel ,,De Sohouw". Plotseling stak hij de rijweg over en werd door een passerende auto, bestuurd door de heer G. alhier, aangereden. De auto en het rijwiel werden licht beschadigd. 40 JAAR BIJ TANTE POS. Gisteren herdacht de heer S. F. Besselsen alhier het feit, dat hij 40 jaar bij de Pos terijen te Soest werkzaam was. Hij be kleedt thans de functie van besteller le klas. Lange jaren bewoog de heer Besselsen zich op politiek terrein en was van 1919 tot 1927 voor de vroegere S.D.A.P. lid van de gemeenteraad. Het vorig jaar trok de jubilaris zich, met het oog op zijn leef tijd, enigszins uit het politieke leven te rug, maar thans vervult hij nog de func tie van voorzitter van de afd. Soest van de Algemene Bond van Ambtenaren. Bij hem thuis heeft het gisteren niet aan belangstelling ontbroken, want Besselsen, die o.a. nog werkend lid is van de Soester Harmonie P.V.O. en ook op toneelgebied veel lauweren heeft geoogst, is in Soest alom bekend. Gisteravond werd hij met zijn echtgenote door de directeur van het postkantoor, in het bijzijn van het voltallig personeel, toegesproken en gelukgewenst en om zijn nauwe plichtsbetrachting aan de jongeren ten voorbeeld gesteld. Met de gebruike lijke oorkonde ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud. Van het geza menlijk personeel ontving de jubilaris een horloge met inscriptie, terwijl zijn vrouw in de hulde deelde met een fraai bouquet. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" nam Zondag deel aan een wed vlucht vanaf St. Quentin (B.). Afstand 296 kilometer. In concours waren 216 jonge duiven, die te 7 uur met N.W.-wind ge lost werden. De le duif werd te 11.24.39 geregistreerd. Bereikte snelheid 1121,75 meter per minuut. Aankomst laatste prijs- duif te 11.49.14 uur. De gedetailleerde uitslag is W. Nieuwen- hius 1 11 14 46 47 50. J. Mulders 2 4 43 45. J. Hodde 3 37 38 53. D. J. Bos 5 7 30. A. J. van Dorrestein 6 31 32. G. H. v. d. Broek 8 12 21 22. P. Wagner 9. C. Dijk man 10 29. J. Duiser 13 16 20 34. E. van Daatselaar 15 51. G. Sikkelbein 17 39 F. Groenestein 18 19 24. J. Gaasbeek 23. 41. J. Mets 25. Jac. Stalenhoef 26 27 42 52. J. Onwezen 28 35. E. Veerman 33 36. ONDERTROUWD E. G. A. SMIT en C. J. RADEMAKER. De huwelijksinzegening heeft plaats op Zater dag 28 Augustus 1954, des voormiddags 10 u„ in de Parochiekerk van Maria Onbevlekt Ont vangen te Soestdijk. Soestdijk, 17 Aug. '54. Van Weedestraat 35. Laanstraat 31. Huidarts, Kon. Wilheminalaan 32, AMERSFOORT, MEISJE gevraagd voor twee ochtenden p. week, van 9-12 uur. Mevrouw Maas, Pelikaanw. 12. Aangeb. ZEIL-KA Ook ruilen voor br fiets of iets dergel Oude Utrechtseweg Gestoff. KAMERS kookgelegen'n. te 1 gevraagd. Br. let R B bur. Soester Nette KOSTGANC gevraagd. Brieven 123 bur. Soester Cr WONINGRUIL. Aan huis te Soestduiner kamers, badkamer, re, garage). Gevr; ruim huis met tuir Soest of omgeving, no. 120 bur. S. C. Duitse PIANO te 1 in goede staat. Mo straat 29 boven, Wo dagavond van 7-9 Hartelijk R.K. PLE GEZIN gezocht meisje van 10 jaar. onder opgave van I ter en Pastoor oi letters L K bur. S AMERSFOORT Leuke geruite school- jongenscrultje met hoge col. zuiver |urk me[ koperen ■wol. tacquard motief, in moderne knoopjes - wit piqué kleurstellingen. 3-6 |aar. C kraagle en plooirok. 3 |aar O - -75 J 6 )aar slechts J_ Corduroy bretelbroekje met voor- stukje, omslag en 2 opgestikte •zakken, elastiek in de band. *90 5 kleuren, 2-5 Jaar. 2 jaar 41 Jongensplusfi tweed, ruim .ij de band. 5- /uie modellen met kleine stijging per maat. 5 jaar

Soester Courant | 1954 | | pagina 2