y week -noot Eventjes terzijde f Meningen van onze lezers. Dr. Vleogels- practijk hervat grondwerk. Hypotheken Rente 3% V Blauw Delft vf] n Stenen garage Boekbinderij Graffner, net meisje, naaisters en leerling-naaisters E. Kann Co. c.v. Gratis Snoeien CONIFEREN en LAUWERSERRIS- STRUIKEN UW KUNSTGEBIT KAPOT? DAGMEISJE D. F. VOIGT BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN. D, J. VAN DER LAAN Fa. v, d. Wijngaart M 9' 24' 40 JAAR BIJ TANTE POS. Gisteren herdacht de heer S. F. Besselsen alhier het feit, dat hij 40 jaar bij de Pos terijen te Soest werkzaam was. Hij be kleedt thans de functie van besteller le klas. Lange jaren bewoog de heer Besselsen zich op politiek terrein en was van 1919 tot 1927 voor de vroegere S.D.A.P. lid van de gemeenteraad. Het vorig jaar trok de jubilaris zich, met het oog op zijn leef tijd, enigszins uit het politieke leven te rug, maar thans vervult hij nog de func tie van voorzitter van de afd. Soest van de Algemene Bond van Ambtenaren. Bij hem thuis heeft het gisteren niet aan belangstelling ontbroken, want Besselsen, die o.a. nog werkend lid is van de Soester Harmonie P.V.O. en ook op toneelgebied veel lauweren heeft geoogst, is in Soest alom bekend. Gisteravond werd hij met zijn echtgenote door de directeur van het postkantoor, in het bijzijn van het voltallig personeel, toegesproken en gelukgewenst en om zijn nauwe plichtsbetrachting aan de jongeren ten voorbeeld gesteld. Met de gebruike lijke oorkonde ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud. Van het geza menlijk personeel ontving de jubilaris een horloge met inscriptie, terwijl zijn vrouw in de hulde deelde met een fraai bouquet. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" nam Zondag deel aan een wed vlucht vanaf St. Quentin (B.). Afstand 296 kilometer. In concours waren 216 jonge duiven, die te 7 uur met N.W.-wind ge lost werden. De le duif werd te 11.24.39 geregistreerd. Bereikte snelheid 1121,75 meter per minuut. Aankomst laatste prijs- duif te 11.49.14 uur. De gedetailleerde uitslag is W. Nieuwen- hius 1 11 14 46 47 50. J. Mulders 2 4 43 45. J. Hodde 3 37 38 53. D. J. Bos 5 7 30. A. J. van Dorrestein 6 31 32. G. H. v. d. Broek 8 12 21 22. P. Wagner 9. C. Dijk man 10 29. J. Duiser 13 16 20 34. E. van Daatselaar 15 51. G. Sikkelbein 17 39 F. Groenestein 18 19 24. J. Gaasbeek 23. 41. J. Mets 25. Jac. Stalenhoef 26 27 42 52. J. Onwezen 28 35. E. Veerman 33 36. Z.K.H. Prins Bernhard 40 49. H. Verkerk 44. G. Hooijer 48. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING S.E.C. In hotel „Bosch en Duin" werd gister avond een buitengewone ledenvergade ring gehouden, onder voorzitterschap van de heer Wilhelm. Deze herdacht in gevoelvolle woorden het overlijden van dr mr J. H. van Doorne, ere-voorzitter van S.E.C., waarna een mi nuut stilte in acht werd genomen. De heer Wilhelm schetste vervolgens de moeilijkheden waarin de K.N.V.B. ver keert, waarvan de gevolgen funest zul len zijn voor de clubs in de lagere klas sen. Hij spoorde de leden aan de trai ningsavonden te bezoeken, opdat men 12 September, wanneer de competitie be gint, paraat aan de start kan verschijnen. Hierna werd 'n technische commissie ge kozen, welke werd samengesteld uit de heren J. van Delden, J. van Ginkel en M. Visser. Door het bestuur werd de heer B. Veenendaal (bestuurslid) aan de com missie toegevoegd, terwijl de trainer, de heer A. Apeldoorn, de commissie zal ad viseren. In de terrein-commissie werden benoemd de heren E. van Ginkel, S. van Grol en W. Overeem. ZEEUWSE KINDEREN. De vereniging „Pro Juventute", afde ling Amersfoort, wil langs deze weg haar dank overbrengen aan allen, die medegewerkt hebben, om het verblijf van de kinderen tot een waar feest te maken. In het bijzonder willen wij noe men het echtpaar Touwen. Zij hebben zich deze drie weken volledig gegeven voor de kinderen. Hartelijk en zorgzaam organiseerden ze uitstapjes en zorgden voor verrassingen. Zelfs de reis tot Roo sendaal werd nog met enige attracties bekort, zodat de kinderen blij en vrolijk op de bus stapten naar eigen huis, nage wuifd door de heer en mevrouw Touwen. Zij hebben zich deze tijd ware kinder vrienden getoond en menig kinderhart veroverd. Onze vereniging is dan ook over de bijzonder prettige en correcte samenwerking uitermate dankbaar. Natuurlijk mag het Gemeentebestuur hier niet vergeten worden. Wij zijn zeer er kentelijk voor de medewerking en hulp, die wij hebben gekregen van de Burge meester en de Directeur van Soc. Zaken. Daarnaast kunnen wij zeggen, dat de hele burgerij hartelijk en vrijgevig is geweest. Het heeft de kinderen op hun uitstapje aan niets ontbroken. Allen, die materieel bijdroegen, ook onze dank. De uitzending van de kinderen ging reeds met grote onkosten gepaard en onze mid delen waren beperkt, zodat wij niet in staat waren dit aan de kinderen te geven. Nu is het in Soest mogelijk geweest, het geen wij zeer op prijs stellen. Wij hopen, dat de band, die tussen Soest en Pro Juventute is ontstaan, nog vele jaren mag blijven. Er komt over deze vacantie van de 1000 kinderen nog een filmvoorstelling. Zo gauw wij weten wanneer en waar deze gehouden zal worden, zullen wij U hier van in kennis stellen en dan hopen wij, dat velen uit Soest aanwezig zullen zijn om te zien hoe de kinderen genoten heb ben. Namens het bestuur, Mr C. Cohen Tervaert, voorzitter. Mevr. R. Aarts-Wolf, secretaresse. NAAR DE VACANTIE. In deze koude, natte en sombere zomer tijd moet ik telkens denken aan de voor spelling van een hooggeleerde heer, die in de mooie nazomer welke wij verleden jaar hadden weet u dat nog? in een geleerd betoog aantoonde, dat het klimaat van onze goede oude aardbol aan het veranderen was. Het spijt me nu, dat ik die wetenschappelijke verhandeling des tijds niet heb uitgeknipt en bewaard. Maar een mens kan niet alles bewaren. Enfin, in die geleerde verhandeling toon de m'n prof dan aan, dat ons klimaat aan het veranderen was. Wij kwamen in de tropische zone terecht en binnen tien jaar zou hier, zoals nu aan de kust van de Middellandse Zee, de palmen staan te wuiven. Ik weet nog goed, dat ik het be toog met veel genoegen las. Ik houd van warmte en hoopvol zei ik tot mijn vrouw, dat we dat misschien nog wel zouden be leven. Tien jaar geeft de dokter mij nog wel, als ik tenminste niet bij een verkeers ongeval sneuvel. Maar goed, over tien jaar zouden we in de tropen zitten, zonder dat we er een stap voor hoefden te doen. Ik vond het een blij vooruitzicht. Jammer genoeg voor de prof viel dade lijk daarna die strenge winter in, waar bij onze dure anthraciet door de schoor steen loeide en de geleerde voorspellin gen waren in drie dagen vergeten. Toch geloof ik, dat de man gelijk heeft. In die mening werd ik verstrekt, toen ik deze week mij uit de bus liet rollen en, lopen wat ik lopen kon, in sneltreinvaart naar huis holde. U moet weten, dat de bushalte op z'n hoogst honderd meter van mijn huis af ligt, maar dat ik, ondanks mijn formidabele spurt, tot op mijn hemd toe doorgeregend, binnen rende. M'n vrouw had de deur al open gezet, zo dat ik naar binnen kon stuiven. Uitdrui pend op de mat hebben we samen naar het grijze regengordijn gekeken, naar de hoog opspattende druppels, naar de auto's die door een rivier schenen te rij den en die links en rechts watervallen opwierpen. „Ja", zei ik toen. „De prof heeft mis schien toch gelijk". Die uitspraak vereiste voor mijn vrouw een verklaring. „Als hij dan gelijk heeft", zei ze daarna nuchter, „dan hebben we nu zeker de natte moeson" Helaas, dat zit er óók in. Wilt U wel geloven, dat ik nog helemaal niet naar m'n vacantie verlang? Eind Augustus ga ik.... voor een weekje, schrik niet, naar Terschelling. Maar misschien heeft mijn vrouw toch ongelijk en valt mijn vacantie in de droge moeson. Als dat zo is, heb ik weer ver trouwen in de wetenschap! ONDERTROUWD E. G. A. SMIT en C. J. RADEMAKER. De huwelijksinzegening heeft plaats op Zater dag 28 Augustus 1954, des voormiddags 10 u„ in de Parochiekerk van Maria Onbevlekt Ont vangen te Soestdijk. Soestdijk, 17 Aug. '54. Van Weedestraat 35. Laanstraat 31. Huidarts, Kon. Wilheminalaan 32, AMERSFOORT, MEISJE gevraagd voor twee ochtenden p. week, van 9-12 uur. Mevrouw Maas, Pelikaanw. 12. Aangeb. ZEIL-KANO. Ook ruilen voor brom fiets of iets dergelijks. Oude Utrechtseweg 2A. Gestoff. KAMERS met kookgelegenh. te huur gevraagd. Br. letters R B bur. Soester Crt. Nette KOSTGANGER gevraagd. Brieven no. 123 bur. Soester Crt. WO NIN GRUILAangeb. huis te Soestduinen (5 kamers, badkamer, ser re, garage). Gevraagd ruim huis met tuin in Soest of omgeving. Br. no. 120 bur. S. C. Duitse PIANO te koop in goede staat. Molen straat 29 boven, Woens dagavond van 7-9 uur. Hartelijk R.K. PLEEG GEZIN gezocht voor meisje van 10 jaar. Br. onder opgave van Dok ter en Pastoor onder letters L K bur. S. C. aangeboden op prima stand te Soestdijk, zeer geschikt voor ouder echpaar, in ruil tegen grotere woning. Br. lett. W W bur. Soester Crt. of ruimte voor opslag van materiaal te huur gevraagd. Liefst Soest- Zuid. Aanbiedingen met spoed. Nemas, Duinw. 14, Soest. Persoon gevraagd voor het' verrichten van enig Br. letter R bur. S. C. WEGGELOPEN licht bruin hondje met grijs kopje, luisterend naar de naam Denny. Gaar ne terug bezorgen Burg. Grothestraat 74. WONINGRUIL. Soest— Zeist. Aangeb. vrijst. huisje, bev. 2 keukens, 2 W.C.'s, 2 serre's en bedrijfsruimte. 45. p, mnd. Br. onder let ters Z A bur. S. C. Lange Brinkweg 52B, vraagt voor terstond ca. 17 a 18 jaar. Wij nemen steeds aan. Ook voor halve dagen. Prettige werk kring. Goed loon. Aan melden Beckeringhstraat 20 Soestdijk. Dame zoekt WERK in een zaak. In bezit van Middenst.diploma. Ev. ook huishouding. Br. no. 119 bur. S.C. van wordt vakkundig ge daan door SCHARRENEURG BAKKENES, Huis ter Heide Telefoon K 3403 - 317 Austerlitz Waterlooweg 6. Voor 10 uur brengen bij W. F. HENDRIKS, Kerkstraat 26, Soest, zelfde dag gereed. Het Algemeen Zieken huis te Baarn vraagt 'n voor de huishouding of verpleegafdeling. Aanmelden bij de Di rectrice, Torenlaan 41, Baarn. UW BKILRECEPT is belangrijk. Daarom houden wij ons pre cies aan hetgeen de oogarts voorschrijft. Een goede bril levert U Burgem. Grothestraat 30 Soestdijk - Telef. 2363 sinds 1933 HEUVELWEG 36 Soestdijk - Telefoon 3414 Mak. en Ass.kantoor Plasweg 63 - Tel. 2064 vindt U in Soest alleen in de Soester Kunsthandel. Alleen het echte Delfts houdt altijd zijn waarde. AMEBSFjOORT Apart meisjes deux- pièces I Geruite overgooier met bij passend los jasje 6 jaar 16 Meisjesswagger met capuchon en ceintuur van prima arralaine. 6 jaar 3Ó?5 Zeer sterke jongensblouse met lange mouwen ritssluiting. Vele frisse streepdeSsins. c%95 3tot 12j..3jaar Heel modernNordian Coat van zeedufFel met leren knopen, van 4-14 j. ook in camel. OjJ 4 jaar •fongenstruitje met hoge col. zuiver .wol, jacquard motief, in moderne kleurstellingen. 3-6 jaar. r75 3 jaar *2 Corduroy brerelbroek/e met voor- -stukje. omslag en 2 opgestikte -zakken, elastiek in de band, *90 5 kleuren, 2-5 jaar. 2 jaar 4 Leuke geruite school jurk met koperen knoopjes - wit piqué kraagje en plooirok. 6 jaar slechts 12 Sportpullover met V- hals, zuiver wol. uni- kleuren met contras terende streep aan hals. mouwen en boord. 5-15 jaar. q90 5 jaar O Alle modellen mei kleine stijging per maat. Jongensplusfour in donegal tweed, ruim model, elastiek in de band, 5-15 jaar. ty90 5 jaar Poolvaste corduroy culotte met elastiek in de band, omslag, ach terzak en 2 steekzak- ken, 4-12 jaar. 4 jaar Zuiver wollen jongens- trui in grove steek ge breid. met verdekte rits sluiting en hoge col. 4-15 jaar, Z\75 4 jaar Poolvaste Corduroy jongensplusfour in div. modekleuren, verstelbaar elastiek in de band. 4-16 jaar Q90 4 jaar O Plooirokje - wollen ruit. in prachtdesslns. jaar Ruime collectie loden manteltjes met capuchon. 6 jaar. C%/l75 al vanaf

Soester Courant | 1954 | | pagina 3