Mèndes France en de E.D.G. Bruin Hr. Loafer Van Essen - Opticiën voor alles wat bril is DE H-LIJN. Soest tijdens „Hoekse en Kabeljauwse twisten". Eerste Soester Muziek handel en Muziekschool. SOEST. Autorijlessen Autorijschool D. Engel ilffffllH ORGELS PIANO'S STEMMEN - REPARATIE VERHUUR Uw Bromfiets of Rijwiel defect? Onze reparatie-Inrichting is perfect. De Witte Pompen. IN DE HOEK. Alleen bij ons voor slechts f 19.95 Stichtsche Schoenhuizen Een wijs woord voor iedere dag. 32e JAARGANG No. 69. ÖURANT VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1954. SOESTER Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Na langdurige debatten heeft de Franse Kamer met grote meerderheid besloten geen deel te nemen aan de Europese Defensie Gemeenschap. In tegenstelling tot de aanvankelijke plannen van premier Mèndes France, aan de stemming over de E.D.G. de mo tie van vertrouwen te verbinden, is zulks niet gebeurd. In zijn wekelijkse praatje voor de haard gaf Mèndes Francé de verklaring, waarom hij dit niet had gedaan. „Wanneer men mijn voorstellen te Brus sel had aangenomen, dan zou ik zeker hebben gevochten om de E.D.G. erdoor te krijgen", zei hij. In het kort komt het dus hierop neer, dat Mèndes France, hoewel hij steeds verklaarde ten aanzien van de E.D.G. een neutraal standpunt in te nemen, in feite een tegenstander daarvan is. Hij moet toch genoeg realiteitsgevoel hebben gehad, om vooruit te kunnen we ten, dat de E.D.G., zoals hij zich die voorstelde te Brussel, geen centje rug- gegraat meer zou bezitten. Zijn vijf partners hebben hem daar wel op even keurige als duidelijke wijze aan het verstand gebracht, dat het geduld van deze landen op was en dat schipperen niet meer hielp. Nederland, Duitsland, Italië, België en Luxemburg verwachtten van Frankrijk een duidelijk ja of neen en dit standpunt zou zeker niet zijn veranderd, als Mèndes France opnieuw met de „Brusselaars" tot onderhandelen was gekomen, gelijk hij tijdens het debat in de Nationale Vergadering voorstelde. Tijdens zijn grote rede voor de Nationale Vergadering verklaarde Mèndes Fance voorts, dat, ook al werd de E.D.G. op eni gerlei wijze van de hand gewezen, men daarmede de souvereiniteit en de herbe wapening van Duitsland niet zou kunnen tegenhouden. Dit is zowel de mening van de Franse, als van de Amerikaanse en Engelse regering. Tijdens de debatten kwam o.m. een motie van de zijde der Gaullisten ter tafel om de debatten voor onbepaalde tijd uit te stellen. Het beste kon men West-Duitsland volgens generaal Auméran onbewapend laten, alsof dat alleen aan Frankrijk ter beoordeling zou liggen. De voorstanders wensten aanvankelijk ook uitstel, echter om een andere reden. Be Belgische premier Spaak had, met medeweten van de andere vier partners, aan Mèndes France tegenvoorstellen ge stuurd om te trachten de E.D.G. alsnog te redden. Direct na ontvangst verklaarde de Franse premier echter, dat deze voorstellen niets aan de bestaande toestand veranderden. De voorstanders van de E.D.G. wilden uitstel om die voorstellen van Spaak nader te bestuderen, evenals de reeds verworpen voorstellen van Mèndes Fran ce te Brussel. Toen Mèndes France dit weigerde, waren de voorstanders ge noodzaakt, dit voorstel in te trekken. Dat tegenstander generaal De Gaulle weliswaar erkende, dat Europa gevaren bedreigen, doch dat hieraan alleen weer stand kan worden geboden door een ver mindering van de internationale span ning, waaraan Frankrijk door middel van een eigen politiek kan medewerken, lijkt ons, gezien de binnenlandse politiek van Frankrijk, een wensdroom. Deze internationale spanningen kunnen verdwijnen door beperking van de bewa pening. Natuurlijk kunnen ze dat, maar dan zal de liefde niet alleen van de Wes- BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 2874 'n Nieuw seizoen, een nieuwe mode En haast ieder modeblad Komt nu als sensatiebode Met de nieuwe lijn van Fath. Men wil het nu nog wel bekennen, Dat men 't vrees'lijk lelijk vindt, Maar men zal er wel aan wennen, Wat de modevorst verzint. In de straat is 't een sensatie Als daar een mevrouw verschijnt, Die vol zwier en modegratie Haar nieuwe jurk heeft ,,H-gelijnd". Kijk eens naar die vrouwenblikken, Hierin gloeit het modevuur, Zij voelt al die blikken prikken Op haar H-gelijnd figuur. Zij beluistert dan ook even De speciale dames-toon: „Zag je die van nummer zeven", Nee.... bespottelijk gewoon Eer ik zo er bij ging lopen, 'k Weet niet wat ik liever dee, Eer ik ooit zo'n jurk zou kopen, Nee, ze zien er mij niet mee Is het nu door de reclame Dat plots elk bezwaar verdwijnt? En dat strakjes iedere dame Plotseling in 't nieuw verschijnt? Dan is mevrouw van nummer zeven Eensklaps niet meer nummer een! Want het duurt dan nog maar even En dan draagt het iedereen! En de man krijgt grijze haren, Hij kent mode noch seizoen, Daar de heren sedert jaren 't Met dezelfde mode doen. Blijkbaar is de man niet „Fath-baar", 1 Al wat grol of gril is faalt, Maar zijn waarde is onschatbaar Daar hij het vod van Fathbetaalt terse kant moeten komen en dat zulks ongetwijfeld het geval zou zijn, moge blijken uit de berichten van de Britse Admiraliteit. Binnen drie jaar, aldus deze Admiraliteit, ontwikkelde het Oosten zich zo snel, dat het geen drie jaar meer zal duren of de Britse supprematie ter zee zal volkomen overvleugeld zijn door de Russen. Dat de legers van de landen achter het IJzeren Gordijn steeds op enorme sterkte worden gehouden is reeds lang bekend. Een onbewapend West-Duitsland zou dan ook snel de kant op gaan van Zuid- Korea. Dat het gezegde: het is beter te voorkomen dan te genezen juist in Korea duidelijk op zijn waarde is getoetst, mag dan misschien niet door de tegen standers van de E.D.G. zijn begrepen, het blijft duidelijke taal. Het was vroeger nu niet bepaald een onverdeeld genoegen om in het platte land te wonen. Zeker niet als dicht in de buurt een stad gelegen was. Dikwijls toch waren de steden verwikkeld in grote of kleine oorlogen en het platte land rondom die steden plukte daar de wrange vruchten van: plunderingen, roof, brandschatten, inkwartiering van eigen of vijandelijke troepen, om slechts enke le dingen te noemen, waren heel nor maal. Het behoorde bij de oorloggebrui- ken en bovendien trof men op deze ma nier ook de naburige stad, die voor haar levensonderhoud grotendeels was aange wezen op de omliggende landstreek. Daarbij kwam nog, dat de legers meestal bestonden uit huursoldaten, afkomstig uit andere streken en landen, vaak slecht betaald, en die de bij het plunderen be haalde buit als een onderdeel van hun loon beschouwden. Zelfs het afkopen van mogelijke plunderingen door een vero verde stad gaf nog geen zekerheid. Het bijeengebrachte geld kwam maar al te vaak in de geldbuidel van de veldheer terecht en de dan ontevreden huurknech- ten begonnen toch te plunderen. Ook Soest heeft in vroeger jaren ruim schoots zijn deel van deze oorlogen en plunderingen gehad. In de Soester Courant van 19 Maart 1954 heeft U kunnen lezen over de slag op de Soester Eng, en in de Soester Courant van 2 Juli over Maarten van Rossem, die Soest met een bezoek „vereerde". Tijdens de Hoekse en Kabeljauwse Twis ten (in deze streken noemde men ze ook wel: de strijd tussen de Lichtenber gers en Lokhorsters), eindigde het jaar 1481 voor Soest in grote ellende en na righeid. Op 10 Dec. van dat jaar trokken pl.m. 600 mannen uit het Hoekse Utrecht en Amersfoort naar Naarden in het Hol landse, om daar eens flink te keer te gaan. Enkele mannen, als vrouw verkleed, met manden aan de arm, waarin ze boter en kaas hadden, zodat het leek alsof ze ter markt kwamen, gingen de poort van de stad binnen en doodden onverwachts de poortwachter. Direct daarna kwamen de andere mannen te voorschijn en in een ommezien hadden ze de stad veroverd. Opgetogen over het slagen van hun ver raderlijke aanval stuurden ze enkele bo den naar Utrecht en Amersfoort om de overwinning te melden en om meer man nen te vragen. Onderweg werden deze boden echter door Hollanders gevan gen genomen, zodat er geen versterking kwam. Toen men ook nog vernam dat vanuit Amsterdam, Muiden en Weesp de vijand optrok om de stad Naarden te ontzetten, oordeelden de bezetters het raadzamer om hun biezen te pakken. Alle boeren uit de omgeving van Naarden werden gesommeerd met paard en wagen naar de stad te komen. De huizen werden leeg geroofd en alles op de wagens ge laden. Met het geroofde goed ging men op weg naar Utrecht. Echter, de Hol landers hadden haast gemaakt en zaten vlak achter de plunderaars aan, zodat een groot deel van de buit onderweg moest worden achtergelaten. Verschrikkelijk namen de Hollanders wraak. Onder de Stadhouder van Holland, de Marktgraaf van Antwerpen en nog andere krijgoversten, trokken zij met 4000-5000 man door onze streken. Tot vlak onder de muren van Utrecht en Amersfoort plunderden zij. Eemnes, dat in die tijd ongeveer 1 uur gaans lang was, stuurde enkele inwoners naar Naarden om een „verding" aan te gaan. De Hollanders vroegen een flinke som gelds. Sommige Eemnessers betaalden, an dere inwoners weigerden en riepen de hulp in van Utrecht, dat 100 man stuurde ter verdediging. MOLENSTSRAAT 9 SOEST TELEFOON 2272 Wij beginnen het nieuwe seizoen met een pracht collectie. Accordeons vanaf 112.50. Guitaren, Jazz en Spaans, ook in pastelkleuren, vanaf 35.Mandolines vanaf 35. Blokfluiten vanaf ƒ5.—. Mondharmoni ca's enz. BLADMUZIEK voor alle in strumenten en in alle genres voorradig. MUZIEKSCHOOL. Lessen, privé en club, op alle instrumenten. Gratis accordeons of Guitaren. Vanaf heden ook weer gelegenheid tot aangifte voor de cursussen in Guitaar- en Accordeonspel, waarbij U aan het be gin der cursus een pracht Guitaar of Ac cordeon in bruikleen ontvangt, welke aan het einde van de cursus uw eigen dom is. Ook in Toneelstukjes, Schetsen en Voor drachten zijn wij ruim gesorteerd. Dit nu wekte de woede op van die van Holland en na een hevig gevecht werd het dorp geplunderd e,' in brand gesto ken. Slechts 4 of 5 huizen bleven e? staan! Daarna kwamen Baarn en Soest aan de beurt. De inwoners, die 't gevaar aan hadden zien komen, waren tijdig naar Amersfoort gevlucht met alles wat ze maar mee hadden kunnen nemen. Vanaf de stadsmuren konden ze in de verte zien hoe hun huizen in vlammen opgingen. Het was toen omstreeks de Kerstmis! Na in Soest hun woede in hebben ge koeld, trokken de Hollanders naar West broek, waar ze door de Utrechtenaren werden aangevallen op de derde dag na Kerstmis. De Utrechtenaren werden verslagen, maar gelukkig vonden de Hollanders dat ze nu voldoende wraak hadden genomen en trokken ze naar hun eigen gebied terug. De inwoners van Soest konden toen naar hun platgebrande bezittingen terugkeren. F. de W. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare zit ting bijeen geroepen tegen Dinsdag 14 Sep tember. 's avonds te 7.15 uur, ter afdoening van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ringen d.d. 28 Juni en 2 Juli 1954. 2. Ingekomen stukken. a. Het destijds ingekomen schrijven van M. Hilhorst, betrekking hebbende op de onbe- woonbaarverklaring van zijn woning Koren- weg 5. b. Afschrift van een d» or B. en W. gezonden schrijven aan P. H. W. van der Horst als ant woord op zijn aanklacht inzake het bedrijf van de heer Smink aan de Beetzlaan/Schriks- laan. c. Afschrift van de door B. en W. aan K. Stulp verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een timmerwerkplaats aan de Ossendamweg. Deze ter inzage verstrek king geschiedt ingevolge toezegging van de Voorzitter in de raadsvergadering van 12 April 1954. d. Schrijven van Mr G. ter Laan te Utrecht inzake de z.i. onjuiste en onvolledige voor lichting van de heer Ciemens, in de raads vergadering van 28 Juni j.1., aangaande de be tekenis van art. 53 der Gemeentewet, met voor stel van B. en W. dit voor kennisgeving aan te nemen. e. Verzoek van C. H. Houdijk te Soest, om ont heffing van het v.. -igevolge de Verorde ning ex art. 4 der Kinderwet, voor het op richten van een herstelplaats voor motorvoer tuigen in de kom der gemeente, hetwelk be reids in behandeling is genomen. f. Verzoek van het bestuur der Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest, om medewer king ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920, ten behoeve van de aanschaffing van leesboekjes ten behoeve van de Chr. V.G.L.O.-School, het welk reeds in behandeling is genomen. g. Diverse bezwaarschriften tegen het ont- werp-uitbreidingsplan Soest-Zuid, welke be reids in behandeling zijn genomen. h. Diverse verzoeken om tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 der L.O. Wet 1920, welke be reids in behandeling zijn genomen. 1. Verzoek van G. van Egdom en Zonen te Soest, om ontheffing van het verbod ingevolge de Verordening ex art. 4 der Hinderwet, Gedipl. A.N.W.B. Bonds-instracteur. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 voor het uitbreiden van een machinale hout bewerkingsinrichting in de kom der gemeente, welk verzoek bereids in behandeling is ge nomen. j. Diverse verzoeken om subsidie met voor stel deze bij de behandeling van de begroting in overweging te nemen, k. Aanbieding van het jaarverslag van de af deling Sociale Zaken ter gemeentesecretarie en van de instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Soest over 1953. 1. Verzoek van de heer W. v. d. Heuvel ,om een lichtpunt aan te willen brengen nabij de Kleine Melm, hetwelk bereids in behandeling is genomen. 3. Verdeling door loting van de Raad in twee afdelingen in verband met de behandeling der gemeente-begroting. 4. Verzoeken om ontheffing van het bepaalde in de Verordemng ex art. 4, le lid. 2e Hinder wet van: a. H. A. Menning. Ossendamweg 37 te Soest, voor het oprichten van een spuit- en moffel- innchting in de kom der gemeente met voor stel van B. en. W. b. De Benzine- en Petroleum Handel-Maat- schappij N.V. te Amsterdam, voor bet hebben van 2 ondergrondse benzinetanks met elk een inhoud van 10.000 liter en 2 ondergrondse benzinetanks van elk 6000 liter, in de kom van Soesterberg, zulks met intrekking van het be sluit van 31 Mei 1954. met voorstel van B. en W. 5. Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van de Provinciale Staten van Utrecht, d.d. 22 Juni 1954, tot vaststelling van een streekplan voor de waterwinplaatsen in die provincie. 6. Voorstel tot het verlenen van toestemming aan de N.V. Drinkwaterleiding-Maatschappij om een gedeelte van haar terrein, bestemd voor de watervoorziening, aan de Staat in erf pacht te mogen afstaan. 7. Voorstellen tot: a. Verlenging van de termijn van ontruiming van de onbewoonbaar vehklaarde woningen De Zoom 5, Molenstraat 157a, Bosstraat 33, 35 en 37. b. Het onbewoonbaar verklaren van de wonin gen F. C. Kuyperstraat 2 en Eikenlaan 35. 8. Voorstellen tot het besohikbaarstellen van een crediet voor: a. Het aanbrengen van een riool in de Birk- WtfAll TH! NIEUWEWEG 103 VMIl I UL TELEFOON 2968 straat tegenover de Van Lenneplaan. b. De aanleg van de geprojecteerde weg tus sen de Braamweg en Duinweg, met voorstel aan deze weg de naam te geven van „Bonifa- ciusstraat". 9. Voorstel tot intrekking van het crediet groot 100.000.voor verbetering Beuken- laan-Nieuweweg. 10. Adres van de eigenaren en bewoners van percelen aan de Talmalaan, gelegen tussen de Steenhoffstraat en de spoorlijn, verzoekende verharding van de trottoirs, met voorstel van B. en W. 11. Voorstel tot benoeming van een onderwij zeres aan de o.l. school in de Kerkebuurt. 12. Voorstel tot overplaatsing van de onderwij zer J. H. van Dalfsen van de o.l. school Kerke buurt naar de o.l. school Soest-Zuid. 13. Voorstel tot vaststelling van besluiten in zake het verlenen van medewerking ingevol ge art. 72 der lager Onderwijswet 1920 aan: a. Het bestuur der stichting Engendaalschool voor aanschaffing va'n leermiddelen voor het vak lichamelijke oefening ten behoeve van de onder zijn bestuur staande scholen voor g.l.o. en U.L.O. b. Het bestuur der vereniging „De school met den Bijbel" te Soest voor uitbreiding van de Groen van Prinstererschool met een leslokaal wegens stijging van het aantal leerlingen. c. Het bestuur van de vereniging „De -sehool met den Bijbel" te Soest voor aanschaffing van leermiddelen, tafels en stoelen ten behoeve van de Chr. V.G.L.O. Sohool. wegens stij ging van het aantal leerlingen. d. Het R,K. Kerkbestuur te Soestdijk voor de aanschaffing van hoofdelijke leermiddelen voor de Mariaschool, wegens stijging van het aantal leerlingen. 14. Voorstellen tot vaststelling van de gemeen telijke vergoeding: a. Als bedoeld in art. 101 der L.O. Wet 1920 ten behoeve van de bijzondere scholen voor G.L.O., V.G.L.O. en U.L.O. over 1953. b. Als bedoeld in art. 34 van het besluit B.L.O. 1949 ten behoeve van de bijzondere scholen voor B.L.O. over 1953. 15. Voorstel tot het verstrekken van een aan vullend voorschot aan de Woningstichting „Ons Belang" en tot wijziging van het raadsbesluit van 25 Februari 1954 tot opschorting van de af lossing op het aan O.B. verstrekte voorschot (met ontwerp-besluit). 16. Voorstel tot wijziging der begroting 1954. 17. Voorstel tot verstrekking van een aanvul lende geldlening aan de vereniging „Een Christelijke Kleuterschool" te Soesterberg met ontwerp-besluit. 18. Voorstel tot aanwijzing van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden in de Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken. 19. Voorstel tot vaststelling van een „Veror dening op de heffing van een recht voor het ophalen van vuilnis in de gemeente Soest" met ontwerp-besluit. 20. Voorstel tot aankoop van grond: a. Gelegen aan de Birkstraat van de firma „Rijwiel-, Motor- en Autoverhuurbedrijf Hou dijk en Zonen". b. Gelegen aan de Koninginnelaan van A. E. Koudijs. c. Gelegen aan het Kerkpad Z.Z. van: 1. M. A. Hermseci te Hilversum. 2. P. A. J. Holst te Tiel 3. J. M. Boedecker-de Haan. d. Gelegen aan de Hartweg van J. C. Brouwer. e. Gelegen aan de Ëricaweg van de erven J. P. Koehof. f. Gelegen aan de Dorresteinweg van J. H. van Breukelen c.s. g. Gelegen nabij de Duinweg van Prof. Dr P. Formijne te Amsterdam. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 h. ter uitvoering van het uitbreidingsplan „Van Lenneplaan" van; 1. Mevr. G. van Doorn-Kuyer. 2. J. D. Ruyzendaal. 3. W. Pothoven. i. Gelegen nabij de Beetzlaan en de Helling- weg van Mej. A. M. Ismaël te Gorssel. j. Gelegen aan de Waldeck Pyrmontlaan van J. B. Wijs te Amsterdam. 21. Voorstel tot overdracht van grond: a. Gelegen nabij de Pieter de Hooghlaan aan: 1. W. van der Velden. 2. W. Klein. b. Gelegen aan de Bedkeringhstraat/Belvedè- reweg aan M. F. Bach te Baarn, enig firmant van de vennootschap onder firma J. A. Bach Jz. c. Gelegen nabij de Burg. Grothestr. („Braam- hage") aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel". 22. Voorstel tot ruiling van gronden met W. van Asch. 23. Voorstel tot onteigening van gronden be grepen in het goedgekeurde uitbreidingsplan „Van Lenneplaan". 24. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht op grond aan de Noorderweg en de Stad houderslaan aan de N.V. P.U.E.M. 25. Voorstel tot overdracht van bevoegdheid: a. tot verhuur van gemeentewoningen. b. Verhuring van gemeentegronden voor het innemen van standplaatsen. 26. Voorstel tot het weder inhuren van gron den nabij de Ferd. Huycklaan van Mevr. M. Wantenaar- van den Breemer. 27. Voorstel tot verhuur: a. Van gronden gelegen nabij de Ferd. Huyck laan aan de R.K. Sportvereniging „B.D.C.". b. Van gemeentegronden, gelegen nabij de Buntweg aan de Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk (art. 31 K.O.), alhier. 28. Belastingsreclames. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 POSTGIRO No. 126156 Er heerst op het ogenblik grote vreugde in het kamp der communisten, nu het Franse volk zich heeft uitgesproken tegen de E.D.G. De neiging bestaat om dit de Fransen (kwalijk te nemen en inderdaad is het eigenlijk een beetje verwonderlijk, dat het land, dat de eerste stoot tot de Europese Defensie-Gemeen schap gaf, daarover nu haar „onaanvaard baar" uitspreekt. Overigens was het vanaf het eerste optreden van Mendes France wel te zien, dat Frankrijk een meuwe koers ging varen, maar terwijl de optimisten dachten dat het nu allemaal boter tje tot de boom zou worden, vloog de E.D.G. de laan uit. Daar zitten we nu met al die mooie Europese plannen. De souvereiniteit schijnt, ais het punt je bij het paaltje komt, altijd nog te veel gewicht in de sohaal te leggen en voor de gewone burger lijkt die hele Europese ge meenschap veel op een wassen neus. Hopelijk ben ik te pessimistisch, maar wan neer we heel dicht bij huis blijven en zien hoe het met de Benelux, waarover we nu al haast 10 jaar kauwen, in de practijk uitpakt, is het allemaal bij elkaar niet om de burger moed te geven. Nu kunnen we wel boze blikken naar Frank rijk werpen, maar daar schieten we niets mee £>P. Onze Franse vrienden hebben de onprettige ervaring, dat zij binnen 70 jaar 3 maal door Duitse legers zijn overrompeld en het is be grijpelijk, dat zij een aparte mening hebben inzake een Duitse herbewapening. Wanneer bovendien Engeland zich tot niets wil binden maar wel wil vertellen hoe men het hebben wil, dan ligt het feitelijk voor de hand. dat Frankrij/k niet juichend de E.D.G. binnen hup pelt, zulks in tegenstelling tot ons eigen land dat als nummer een door de finish vloog en daarmee een goedkeurend klopje op de schou der van Amerika ontving. Bij een volgende gelegenheid is het misschien beter niet zo te dringen en eerst maar eens te zien wat de grote broers doen. Het is te hopen, dat op de a.s. 8 landenconfe- rentie een. oplossing wordt gevonden, welke alle West-Europese landen voldoet en dat Engeland zijn isolationistische houding laat varen. Anders kunnen we de Europese eenheid wel opschrijven, met alle gevolgen van dien. H. OEKMAN. Allernieuwste snit, le soort Boxcalf Kernleder zolen. MaakwijzeOriginal Goodyear Welt Maten: 40 tot 46. Soesterbergse6traat 30 Tel. 2454 OPENING NIEUWE ZAAK. Onder zeer grote belangstelling heeft de heer P. Floor zijn nieuwe pand Soesterbergsestraal 74 betrokken. De heer Floor genoot reeds bekendheid als melikhandelaar toen hij gevestigd was in het perceel Soesterbergsestraat 72, doch het nieuwe pand is in alle opzichten een grote verbetering. Onder architectuur van de heer P. Beekman heeft aannemer K. Stulp een modern nieuw pand gebouwd, waarin Floor's Zuivelhuis ruim is gehuisvest. De winkel, waarin zijn geplaatst een koelkast en vitrine-toonbank en een moderne verlich ting is aangebracht, is fris en modern uitge voerd. Daarnaast is een lunchroom gelegen, eveneens smaakvol uitgevoerd, terwijl aan de andere zijde van de winkel een spoellokaal is gebouwd. Velen woonden de opening bij en vele bloem stukken werden door vrienden en relaties aan geboden. L.S.K-.KAPEL CONCERTEERDE. Een 200-tal personen hebben Woensdagavond het concert bijgewoond, hetwelk door de Lucht machtkapel uit Nijmegen in het Openlucht theater werd gegeven. Deze avond ging uit van de afdeling Amers foort, Zeist, Baarn en Soest van de vereniging „Onze Luchtmacht" en werd bijgewoond door onze Burgemeester, alsmede door Kol. b.d. Sar uit Soesterberg. De dirigent. Lt. H. D. W. Diepenbeek, liet zijn corps een tiental nummers spelen, welke een aandachtig gehoor vonden en een groot succes oogstten. MAQUETTE „BRAAMHAGE". In de etalage van het V.V.V.-huis is de ma quette van de toekomstige situatie op Braam- hage geplaatst. Hierop ziet men het Bejaarden centrum, de nieuwe v.g.l.o.-school en het Mo nument. alsmede de aan te leggen wegen en beplantingen. VRIJDAG. Wilt gij zaken doen? Juist nu is de kans op succes groter dan ooit, doch bedenk, bij onze moderne wijze van handeldrijven moet men meer ken nen, meer kunnen en beter bij de pinken zijn dan vroeger. ZATERDAG. Hoe vervelender en eentoniger de bezigheid is, des te geschikter is zij voor de oefening van de concentra tie. ZONDAG. Vertrouw op uw eigen kunnen en op de ontplooiing van uw vermogens. MAANDAG. Op de grote klok van de Tijd s' slechts één woord: NU.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1