Practicum SOEST. IN DE HOEK. Middenstandsopleiding HANDELSINSTITUUT DINSDAG 7 SEPTEMBER 1954. 32e JAARGANG No. 70. SOESTERlO OURANT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UJTGAVE DRUKKERIJ SMIT CHR. ULO-SCHOOL IN GEBRUIK GENOMEN. Na een intensieve verbouwing is Zater dagmiddag de Chr. Ulo-school aan de Pr. Bernhardlaan alhier officieel in gebruik genomen. De architect P. Beekman alhier heeft op het bestaande gebouw een verdieping aan gebracht, waardoor de eerste verdie- pingschool in onze gemeente ontstond en het gebouw drie lokaliteiten rijker werd. Velen woonden deze heropening bij, waaronder de Burgemeester, Wethouder v. d. Arend, de raadsleden Van Andel, Oranje en Butzelaar, de inspecteur van het Chr. Nationaal onderwijs, de heer L. W. J. van Hasselt; het hoofd van de R.K. Ulo-school, de heer A. Hilhorst en het hoofd van de openbare Ulo-school, de heer v. d. Wal. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Fennema, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord, schriftlezing en gebed. Spr. releveerde de bouw van deze school, 33 jaar geleden, toen er met 30 leerlin gen werd begonnen. Het was een hele aanpak om toen een dergelijke school te laten bouwen, daar men niet wist hoe de toestand zich zou ontwikkelen. Spr. stel de vast, dat het toenmalig bestuur van de schoolvereniging deze daad in het ge loof had verricht. De zorgen bleven in latere jaren niet uit. Wijlen de heer Fokkens, die vanaf de op richting hoofd van de school was, heeft zich met grote inspanning aan deze school gegeven, zei spr., die dankbaar me moreerde hoe de heer Fokkens, na de be vrijding, zijn uiterste best had gedaan om een zgn. driemansschool te behouden. Het tegenwoordige hoofd, de heer Ten Broeke en het overige personeel hebben in de laatste jaren, waarin 't aantal leer lingen voortdurend steeg, alles gedaan om goede reusltaten te bereiken. Drie jaren achtereen slaagden alle leerlingen van de hoogste klas voor diploma's A en B. Dit jaar slaagde ruim 90 en wan neer wij, aldus spr., vernemen, dat jaar lijks 60 tot 70 °/o van de Ulo-leerlingen in ons land slaagt voor het eindexamen, dan mogen we gerust zeggen, dat in de ze school hard wordt aangepakt. Na de tweede wereldoorlog was de toe name van het leerlingental zó groot, dat dit gebouw met zijn drie lokalen en een gymnastieklokaal voor de ca. 130 leerlingen te klein werd. Daar de ruimte om de school zeer beperkt is, was een uitbreiding gelijkvloers niet mogelijk. Architect Beekman kwam toen met het plan voor een verdiepingschool, waar van de bouw in het voorjaar kon aan vangen. Spr. zei, dat het schoolbestuur met deze verbouwde Ulo-school zeer verheugd is en dankte God, die het werk van allen, die aan deze school hebben gewerkt, heeft willen zegenen en het zó heeft ge leid, dat vele ouders het Christelijk on derwijs voor hun kinderen hebben voor gestaan. Spr. dankte de onderwij 6-autoriteiten voor hun steun en medewerking, alsmede de heer Heugen, consulent lichamelijke opvoeding voor diens adviezen betreffen de de verbouwing van de gymnastiekzaal. Grote dank bracht spr. aan Burgemeester en Wethouders, die de nodige stappen in Den Haag deden om het aanvankelijk af gekeurde plan goedgekeurd te krijgen. De dank van de spr. strekte zich verder uit tot de aannemer, onderaannemer, ar chitect, opzichter en werkers. Met de wens, dat deze school zou mogen medewerken aan het peil van de leerlin gen en de uitbreiding van God's Rijk, verklaarde spr. de school voor heropend. De Burgemeester uitte hierna namens het gemeentebestuur een gelukwens aan het bestuur van de schoolvereniging en gewaagde er van, dat met de vermeerde ring van het bezit ook de verantwoor ding groter is geworden. Spr. wenste toe, dat deze verbouwing zou mogen mede werken aan het goede onderwijs op de ze school en vroeg bij het onderwijs vooral te zien naar de kwaliteit en niet naar de quantiteit. Het woord werd hierna nog gevoerd door de heer Van Hasselt, de heer Ten Broeke en de architect Beekman. Hierna bezichtigden de aanwezigen de nieuwbouw, waarin drie moderne lokalen zijn ondergebracht alsmede 'n gang waarin toiletten. In het trappenhuis is een kunstzinnig glas in lood raam aangebracht, vervaar digd door de Soester glazenier, de heer A. P. Stokhof de Jong. Het is voor de eerste maal, dat bij de bouw van een Soester school, door plaat sing van dit glas in lood raam, aan kunstzinnige gevoelens uiting kon wor den gegeven. BROMFIETS-PUZZLER1T. Zondagmiddag organiseerde de Soester Bromfiets-Club een puzzlerit over een parcours van 85 kilometer. Aan de start bij Hotel ,,De Gouden Ploeg" verschenen 23 bromfietsers, die de regen trotseerden en een goed parcours door Soest, Soestduinen en Soesterberg volg den, met een gemiddelde snelheid van 21 kilometer per uur. Bij hotel „Bosch en Duin" was een verplichte rust van een half uur ingelast. Om 1 uur werd gestart en om 6 uur wa ren 18 bromfietsers in „De Gouden Ploeg" bijeen. De heer A. Smit reikte vervolgens de na volgende prijzen uit: 1. R. Wehman, Soest, 29 strafpunten. (Wisselbeker). 2. H. Grift, Soest, 29 strafpunten (Wissel beker). 3. J. v. d. Flier, Soest, 30 str.p. 4. J. Jurriens, Baarn, 37 strafpunten. 5. Th. van Slooten, Soest, 38 strafpunten. 6. J. v. d. Deijssel, Soest, 39 strafpunten. De trootsprijs kreeg de heer J. de Kruyf uit Driebergen, die 140 strafpunten had ver zameld. UIT INRICHTING WEGGELOPEN. De politie hield een uit „Zon en Schild" weg gelopen patiënt aan en bracht hem weer naar deze inrichting terug. EVANGELISATIE-BIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten voor volwassenen. Jo van Dorp-Ypma: Twee rozen zijn rood. Hendrik Kosters: Ming. M. Apper- loo: Marcus Ketsebol. K. v. d. Geest: Op weg naar de toekomst. Idem: Toch wachtte het leven. Foka van Loon: De Roos en de Doorn. M. A. M. Renes-Bol- dingh: Wij willen werken. J. E. Hunter: De geheime opdracht. Voor de kinderen. R. de Groot: Pim Reu vers overwint. Marian van Bergen: Eef's nieuwe taak. H. Louwerse: Het raadsel van het rietland. P. A. de Rover: Wolken en Zon. Aleid van Rhijn „De Kaas" van de zevende. P. A. de Rover: In donkere stormnacht. G. van Heerde: Water voor de Bosjesmannen. A. Sj. Feenstra: Gerrit Verheul. B. Buddingh: Grote Jan en klei ne Jan. J. P. Baljé: Jaap en Marjan. Cock Grashoff: Villa „De Zeester". Guus Betlem Jr.: Goed spoor, verkenners! MINDERJARIG MEISJE AANGEHOUDEN. De politie hield een 14-jarig Haags meisje aan, dat de ouderlijke woning aldaar was ontvlucht en zich hier bij een onzer fabrieken als werk zoekende had gemeld. Zij werd aan het ou derlijk tehuis afgeleverd. BIGGEN- EN EIERENMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van j.1. Vrijdag werden aan gevoerd: 388 stuks biggen van 50.tot 60.6 stuks drachtige zeugen van 350.tot 450.5 stuks guste zeugen van 325.tot 375.—. 179.000 stuks eieren: hoendereieren van 15.25 tot 15.80, henneneieren van 8.tot 13.50, middenprijs 15.50, prijs per kg. 2.50. DIERENBESCHERMING. In de maand Augustus 1954 werden door de inspecteur verschillende zwerfdieren in het asyl en bij nieuwe bazen ondergebracht. Ingevolge een ingekomen klacht moest de inspecteur optreden tegen een groente-hande laar, die zijn klanten bediende met een met een kreupel paard bespannen wagen. Met be hulp van de inspecteur kocht deze groente handelaar in het woonwagenkamp een ander dier aan, terwijl het kreupele dier in een wei land op non-activiteit werd gesteld ter gene zing. De inspecteur vervolgde zijn controle op strik ken, doch trof deze niet aan. Een kat, die onverzorgd achtergelaten was en rondzwierf, werd ter vezorging in het asyl opgenomen. Met behulp van de brandweer werd een kat uit een boom gehaald. Bij het naar beneden brengen, ontglipte het dier de brandweerman en viel op straat. De dierenarts onderzocht het dier en constateerde een beet van een hond in de rug. Het dier moest worden afgemaakt. Een grote hond werd op de hoofdweg ziel togend aangetroffen. De dierenarts constateer de ernstige kneuzingen en inwendige bloedin gen, als gevolg waarvan het dier moest worden afgemaakt. AUTOBOTSING. Zondag wilde de automobilist M. alhier zijn auto op de Soesterbergsestraat draaien. Toen hij de weg overstak werd hij door een taxi van T. alhier aangereden. Beide wagens wer den ernstig beschadigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Zwembroek met handdoek, vulpenhouder en potlood in etui, oud heren rijwiel, rijwielslot- sleuteltje, rood potlood, motortas met inhoud, regen (broeks) pijp, kip, armbandje, bruin zwarte Duitse herder, dameszakdoek met huis sleutel, rechter glacé dameshandschoen, 2 munt biljetten van 1.schop, verzilverd kettinkje met hangertje, sigarettenkoker, bruine akte tas met bescheiden, muntbiljetten van 2.50 en 1.blauwe jongens zwembroek, badhand doek, broche, zwarte vulpen en vulpotlood in etui, muntbiljet van 2.50, boodschappentas, paar zwarte glacé dameshandschoenen, bruine portemonnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, 3 muntbiljetten van 1.zwarte glacé dameshandschoen en wollen jongensvest. TEMPO-SUCCES. Zes renners van de ren- en toervereniging „Tempo" namen Zondag deel aan de Peleton- race over 135 km., welke te Wijk bij Duur stede werd georganiseerd, met als hoofdprijs de „Zilveren Dom". ue Tempo-leden, G. Bunschoten, O. de Weerd, J. v. Dorrestein, L. de Graaf, H. de Bree en A. Drost wisten in 4 ronden van de Se plaats de 4e plaats te bereiken, doch de drie laatstge noemde renners kregen in de 5e en laatste ronde veel pech, waardoor aan „Tempo" de 5e plaats toeviel. De tijd die de Soestenaren maakten was 3 uur 29 min. 1 sec., slechts ca. 6 minuten minder dan de tijd, welke de win naar „De Bataaf" uit Halfweg noteerde, n.1. 3.21.55 uur. SCHOOLJEUGD BEHAALDE ZWEMDIPLOMA. Vrijdagmiddag heeft een gedeelte van de Soes ter schooljeugd het zwemdiploma behaald in het Soester Natuurbad. Alle deelnemers aan dit examen, hetwelk in Juni zou worden af genomen, doch wegens de slechte weersomstan digheden geen doorgang kon vinden, slaag den, hetgeen een compliment betekent voor de dames C. M. Hilhorst en P. Verbeek en de •heer De Vries, die de jeugd voor dit zwemdi ploma hebben opgeleid. De examens stonden onder leiding van de heer J. Heugen, rijksconsulent lichamelijke opvoe ding te Hilversum, die werd geassisteerd door de heren J. de Jong, J, Bongers en R. K. Jager, van de schoolsportcomrnissie alhier. De geslaagden waren: O.L. school Beetzlaan. Voor diploma A: Gerrie Maassen en Henk Heuter. V.G.L.O. Mariaschool. Diploma A: Ria Kaats, Willy Hooischuur, Rükkie Beijersbergen en Jeanne Wouters. R.K. U.L.O.-school. Diploma A: Cappie Ninte- man, Peter Huigen en Benny Verheij. Chr. L.S. Soesterberg. Diploma A: Ineke Mo lenaar, Jannie Berelman, Truus de Ridder, Jan de Vries, Gerrit Kwint, Adrie Verbeek, Onne v. d. Werl, Bernard v. d. Horst en Freddy Wijnbeek; diploma B: Gerrie Bruins, Ria Schuurmans, Nelly Eernst, Kees v. Hase- len en Rein de Vries. Van Arkelstichting. Diploma A: Johan Es- mijer en Stien Santpoort; diploma B: Ruud Verlaar en Annelies Poutsma. Da Costaschool. Diploma A: Wlihelmina ten Broeke, Koosje Kraaienhof, Herman Liischen, Albert v. d. Wal en Conny Wijnands; diploma B: Marja van Sitter en Ton Meijer. O.L. school Soesterberg. Diploma A: Elly Pau- lides, Rob Calle en Willem v. d. Broek. Groen van Prinstererschool. Diploma A: Netty v. d. Berg, Eddie de Lange en Jaap v. Ostende; diploma B: Gerie Muthert en Willy Koelewijn. Chr. U.L.O.-school. Diploma A: Bert Kuiven- hoven, Ko v. Herwaarden en Jan v. d. Bo- venkamp; diploma B: Nico Steketee, Elly den Broeder en Henk Uiterwijk. St. Willibrordusschool. Diploma A: Gerda Wil denburg, Henny de Jong en Rob Higler; diplo ma B: Cor Thomas. St. Carolusschool. Diploma A: Josje van de Brink en Beppie v. Soest. Chr. V.G.L.O.-school. Diploma A: Willy Jan sen, Willy Belt, Hannie Keth, Siebel de Vries, Jopie v. Herwaarden en Thea Petersen; diplo ma B: Johan Kools. Openbare U.L.O.-school. Diploma A: Johan Roskam en Rob ter Horst; diploma B: Han Deijs. Van der Huchtschool L.O. Diploma A: Nico- lette ten Cate, Louis van Dijk, Jacqueline Brons. Afd. U.L.O.: Elly Blomberg, Eric Bun- gener, Wim v. Dijk, Koos Iseger, Frans van Mil, Kees van Wetten en Kees Verkooien. O.L. school Kerkebuurt. Diploma A: Hans Ra makers en Rimme Rensink; diploma B: Hans Evenhuis en Marieke Tans. O.L.-school Soest-Zuid. Diploma A: Henk Ver woerd, Cor van Reijn, Jan Veenendaal, Yvonne Hofman en Ankie SwaninJk. TOURNOOI TENNISCLUB „SOEST'. Het onderling tournooi van de tennisclub „Soest" werd Zaterdag en Zondag voortgezet en kon wegens het regenachtig weer Zondag niet geheel afgewerkt worden. Bij de heren werd Coert onbetwist kampioen. In de eindstrijd tegen v. Breukelen kreeg hij de enige tegenstander van formaat tegenover zich. Na fraai spel aan beide zijden werd hij winnaar met de sets: 9-7, 6-2. De dameskampioen werd Mevrouw Goedkoop, wiens kansen keerden na de eerste met 6-0 verloren set. Met 6-4, 6-3 won zij de wissel beker in plaats van haar tegenstandster Mej. Wilmink. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. POSTGIRO 126156 Op een van de weinige droge dagen van deze „zomer" heb ik een bezoek gebracht aan een kampeercentrum in het noorden van ons land. Ik ben er met een beetje huiverig ge voel heen gegaan, want ik heb niet be paald een zwak voor centra. Wanneer wij vroeger gingen kamperen, zochten we net zo lang tot we een plekje vonden waar, voor zover we konden zien, geen sterveling te ontwaren was. 'n Boerderij telde niet mee, omdat deze nijvere men sen gemakkelijk waren om tegen aan te leunen in verband met de nodige leef- stof en stro. Er was in die tijd nog geen kampeervergunning nodig, of misschien ook wel, maar in ieder geval hadden we er geen. Dat is nu allemaal anders en sommige mensen vinden het beter. Misschien is het ook wel waar, dat de mens van oor sprong een kuddedier is. Hoe het ook zij, ik moet toegeven, dat, met de vlucht, die het kamperen heeft genomen, er iets moest gebeuren en dat niet iedereen op een zelf gezocht plekje kan gaan staan. Daarvoor is de lief hebberij te groot geworden. In dat kampeercentrum van de gemeente Castricum (meen ik) heeft men het vraagstuk ideaal opgelost. Er is 'n kamp kantoor, de hoofd-kampstraten zijn geas falteerd, er zijn ruim voldoende toiletten, wasgelegenheid voor honderden tegelijk, prima afgesloten vuilstortplaatsen, een dorpsplein met winkels in alle branches, een openluchttheater, postkantoor, een re delijke verlichting, kortom, als kampeer centrum is het geval „af". In Soestduinen hebben we ook een kam peercentrum, maar de enige overeen komst met het centrum in Castricum is, dat ook op Soestduinen de mensen staan geld moeten betalen. Voor de rest gaat iedere vergelijking mank. Het is natuurlijk niet zo als een kampeer der mij zei: „Soest wil alleen de baten van een kampeercentrum maar niét de lasten", maar het lijkt er wel een beetje op- Er kan natuurlijk wel geredeneerd wor den: „de mensen komen tóch wel en uit vrije wil", maar een goed standpunt is dat niet. Wanneer Soest graag vreemdelingen wil trekken, waaronder kampeerders óók val len, zullen we uit een ander vaatje moe ten tappen. Niet de mensen het idee ge ven, dat ze alleen maar goed zijn om te betalen. Het moet op Soestduinen op korte termijn „goed kamperen" worden. Dat kost uiter aard wat geld, maar het komt er in de lengte en de breedte uit. Als we het op z'n Jan Boerefluitjes blij ven doen, is het beter er mee te stoppen. H. OEKMAN. VOOR HET EXAMEN 1955. ENIGST OFFICIEEL ERKENDE OPLEIDING. AANVANG HEDEN. AANMELDEN DAGELIJKS. TORENSTRAAT 2D - SOEST - TEL. 2100 In het dames dubbelspel verrasten de dames v. d. Berg en Rupert bun op papier sterkere tegenstanders Mej. Wilmink en Mej. Steen beek en wonnen na drie spannende sets. De finales van bet heren dubbelspel en het gemengd dubbelspel konden met worden ge speeld en werden uitgesteld. De uitslagen waren: Heren enkelspel: Coert-Drost 6-0, 6-1. Coert- v. Haarlem 6-0, 6-1. Geytenbeek-L. Hornsveld 4-6, 3-6. v. BreukelenLay 10-8, 63. v. Breu kelenL. Hornsveld 3-6, 6-4, 6-2. Finale Coert- v. Breukelen 9-7, 6-2. Dames enkelspel: Mevr. GoedkoopMej. De Bussy 9-7, 6-3. Mevr. GoedkoopMej. v. d. Berg 9-7, 6-3. Finale: Mevr. GoedkoopMej. Wilmink 0-6, 6-4, 6-3. Gemengd dubbelspel: Mej. Steenbeek en Lay- Mevr. Goedkoop en v. Haarlem 4-6, 11-13. Mej. Klein en WilckeMej. v. d. Berg en Coert 4-6, 6-4, 4-6. Heren dubbelspel: v. d. Poll en DrostDe Brabander en E. Hornsveld 6-3, 4-6, 6-1. H. Steenbeek Sr. en Jr.Coert en Wilcke 1-6, 3-6. Geytenbeek en v, Breukelenv. d. Poll en Drost 6-1, 6-0. Dames dubbelspel: Mej. Steenbeek en Mej. WilminkMevr. Goedkoop en Mej. Schippers 7-9, 2-6. Mej. v. d. Berg en Mej. RupertMej. Klein en Mej. de Bussy 6-0, 6-1. Finale: Mej. Steenbeek en Mej. WilminkMej. v. d. Berg en Mej. Rupert 5-7. 6-3, 4-6.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1