R. S. Meningen van onze lezers. SOEST. 20 - 25 September GESLOTEN J. KOPPEL. WASMACHINES SOESTERBERG. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. onze salon geopend. DAMESKAPSALON SPORT. Alle merken Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U onderstaande in deze rubriek op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Onder deze rubriek trof ik verleden week een stukje aan, waarin iemand zich uit spreekt over het gebruik van 'n geluids wagen op de openbare weg. Het doet mij, als medewerker van het Evangelisatie-team, genoegen, dat er 'n reactie openbaar komt, zij het met een gedeeltelijke negatieve mening. Dat het gehalte van het geluid niet naar ieders smaak is, is zeer begrijpelijk. Het gehuil van de genoemde straaljagers is voor ons allen iets ergs, hierin zijn wij het gelukkig wel eens. De bevoorrechting van een vergunning is er zeker niet. Hier wordt geen prece dent geschapen. Alle medewerkers zijn kerkelijk meelevend en elke kerk of kerkgenootschap kan, na overleg, gebruik maken van deze geluidswagen. Onze aanbeveling is niet kom bij ons en U wordt gelukkig, maar: ga naar één van onze plaatselijke kerken, waar Jezus wordt erkend als enige Verlosser en Za ligmaker. En dat niemand iets met dit werk te maken wil hebben, kunnen we beslist tegenspreken. Menig goed gesprek, een dankbare brief van een zieke, een per soonlijk dankwoord bij ons op straat, zijn verblijdend. Er zijn vanzelfsprekend mensen, die niets van Godsdienst hebben moeten. Wij weten, dat elk mens er toch eenmaal mee te maken krijgt, dit is zeker niet naar ieders zin. Maar het is gelukkig zo, dat er een Rechtvaardig en Liefdevolle God is. Als iemand zijn stervende vriend wijs maakt, dat zijn kleur beter is dan voor heen, is hij onbarmhartig en liefdeloos. De chirurg gebruikt het mes tot gene zing. De machthebbers van deze wereld gebruiken de atoombom voor de vrede. Maar wij prediken Jezus Christus als Vredekoning. Haast U mensen, hoort Zijn Stem. Hij zoekt in Uw hart een woning. Ontsluit Uw hart voor Hem. Vrede door Jezus Christus voor een zuchtende mensheid. En voor allen, ook die buiten kerkelijk verband leven, daarom heeft deze manier zijn goede zijde. ADR. LUYBEN. GEBOREN: Magdalena Hermien, d. v. J. H. v. der Boon, -schaver - bankwerker en E. M. v. Tilburg, Schoolstraat 26. Hendrika Catharina, d. v. F. v. Mourik, typograaf en J. C. van der Garde, Baarn, Eemstraat 22. Jacob, z. v. F. v. Mourik, typograaf en J. C. van der Garde, Baarn, Eem- -straat 22. Johanna, d. v. H. Kraay, stratenma ker en J. Brussel, Klaarwaterweg 39. Ludovi- cus Jacobus, z. v. L. J. Heinsman, metaalbe werker en G. M. J. Meiman, L. Brinkweg 45. Auguste Karei, z. v. P. C. Cornelissen, adjunct directeur v. e. rubberfabriek en I. A. M. Heu- makers, Heideweg 94. Gerrit Johannes Petrus, z. v. G. W. Maassen, metaalbewerker en A. P. Th. Hademakers, Laanstraat 60. Johannes Wil helmus Alois Maria, z. v. A. L. Beckers, mili tair en E. G. M. Schilder, Hildebrandlaan 2. Elizabeth Johanna Jacoba, d. v. L. R. de Klerk, tuinman en A. A. Nowee, Kerkdwars- straat 9. Wilhelmina Johanna Maria, d. v. L. J. van der Grint, machine constructeur en H. A. M. van Dijen, Baarn. Laanstraat 19. Ber- tus, z. v. W. J. Lagemaat, magazijnbediende en J. J- M. Bal, Krommeweg 19. ONDERTROUWD: Fredericus-Hendricus de Rond, 26 jaar, bouw kundige, Laanstraat 37 en Aleida Theodora Theresia Smit, 25 jaar, Van Weedestraat 35. Datum huwelijk: 25 September 1954. Jan Hendrik van Vlierden, 20 jaar, stucadoor, Van Weedestraat 29A en Magdalena Elisabeth Cornelisse, 19 jaar, Korte Brinkweg 12. Datum huwelijk: 17 September 1954, 14.00 uur. An- toon Albert van der Mast, 24 j?ar, chauffeur, De Paltz 5 en Tjaakje Trijntje Lange, 24 jaar, Soesterweg 416, Amersfoort. Datum huwelijk: Onbepaald. GEHUWD: Everard Gerard Aloysius Smit, 30 jaar, druk ker, Van Weedestaart 35 en Cornelia Johanna Rademaker, 23 jaar. Laanstraat 31. Adres na huwelijk: Van Weedestraat 35. Andries Hen drik Koehof, 23 jaar, magazijnbediende, G. Pelsweg 22 en Johanna Kraaikamp, 23 jaar, Amersfoort, Utrechtseweg 303. Adres na huwe lijk: G. Pelsweg 22. Bernardus Johannes Anto- nius Alfrink, 29 jaar, ambtenaar P.T.T., Utrecht, Schoolstraat 18 en Hendrika Adriana van Eijden, 24 jaar, Rademakerstraat 11. Adres na huwelijk: Rademakerstraat 13. Jacobus van der Hee, 42 jaar, bouwkundig tekenaar, 's-Gra- venhage, Atjehstraat 49 en Mirjam Magda Nij- burg, 34 jaar, Duinweg 15. Adres na huwelijk: Duinweg 15. Johannes Richardus Kok, 31 jaar, chauffeur, Bihkstraat 111 en Wilhelmina Maria Wantenaar, 31 jaar, Birkstraat 125. Adres na huwelijk: P. v. d. Breemerweg 7. Dirk Jan van den Broek, 24 jaar, rijwielhandelaar, Nieuwstraat 57 en Gerda Johanna de Haan, 24 jaar, Vinkenweg 39. Adres na huwelijk: Vin- kenweg 39. Jan Pol, 23 jaar, automonteur, v. Straelenlaan 40 en Neeltje Radstok, 23 jaar, Beukenlaan 41. Adres na huwelijk: Van Strae lenlaan 40. OVERLEDEN: Cornelia Jacoba de Nie, 72 jaar, gehuwd met Johannes Justus Clausing, v. Weedestraat 55. Anna Erkina Leonarda Admiraal, 54 jaar, gehuwd geweest met Aart Admiraal, Sophia- laan 31. Hendrik Sukkel, 64 jaar, agent van politie, wonende te Zeist, gehuwd met Mar- rigje Maria Verwoerd, Walkartweg 7, Zeist. STREEKPLAN WATERWINPLAATSEN. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat ter griffie van de provincie Utrecht en ter secretarie van deze gemeente, van 13 Septem ber tot en met 3 October 1954, voor een ieder ter inzage ligt het ingevolge artikel 12 van ae wet van 28 September 1509, Stbl. nr K 415, houdende voorlopige regeling in zake het Na tionale Plan en streekplannen, op 2-2 Juni 1954 door de Staten van de provincie Utrecht vast gestelde streekplan ter bescherming van de waterwinplaatsen ten behoeve van de drink watervoorziening in de provincie Utrecht, en vestigt er de aandacht op, dat de belangheb benden, die zich destijds tijdig met bezwaren tegen het ontwerp van bovengenoemd plan "xo't Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben ge wend en zij wier belangen betrokken zijn bij de wijzigingen, welke de Staten van de pro vincie Utrecht bij de vaststelling van het streekplan in het ontwerp daarvan hebben aangebracht, binnen een maand na de dag van de nederlegging ter Provinciale Griffie van Utrecht - derhalve voor 13 October 1954 - schriftelijke bezwaren tegen het vastgestelde plan kunnen indienen. De bezwaarschriften moeten daartoe worden gericht tot Hare Ma jesteit de Koningin, maar dienen te worden ingediend bij de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. ONTTREKKING WEGEN AAN OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Soest bren gen, ter voldoening aan artikel 12, 2e lid, der Wegenwet, ter openbare kennis, dat vanaf 9 September gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie ter inzage van een ieder is gelegd het besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie, d.d. 25 Augustus 1954, alsmede het daarbij goedgekeurde besluit van de raad de zer gemeente van 28 Mei 1955 tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de navolgende op het vliegveld Soesterberg gelegen wegen: a. Weg nr. 53 (Heezerspoor) met rijwielpad op de linker berm van de weg, voorzover be treft het gedeelte vanaf de westelijke grens van het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. no 2903 (Heezerspoor) tot' de grens met de gemeente Zeist, met uitsluiting van dat gedeelte van de weg (houten dwars liggers), hetwelk in onderhoud is bij het Rijk; b. Weg nr 63 (onbenaamd) voorzover betreft het gedeelte vanaf weg 53 (Heezerspoor) tot het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, no 2899; c. Weg nr 58 (onbenaamd) voorzover betreft het gedeelte vanaf weg 53 (Heezerspoor) tot het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, no 2896 met uitzondering van dat ge deelte van de weg (houten dwarsliggers), het welk in onderhoud is bij het Rijk; d. Weg nr 59 geheel (rijwielpad) lopende vanaf weg nr 53 (Heezerspoor) tot weg nr 58 (onbenaamd); e. De Batenburglaan met wandelpaden voor zover betreft het gedeelte lopende vanaf de Veldmaarschalk Montgomeryweg tot de grens van de bebouwde kom van Soesterberg en aan sluitende op weg nr 51, genoemd onder f; f. Weg nr 51geheel (Batenburglaan) met rijwielpad en wandelpaden lopende vanaf grens der bebouwde kom van Soesterberg, gedeeltelijk langs de grens der gemeente Zeist tot de grens met die gemeente; g. Weg nr 51a geheel (zijtak van de Ba tenburglaan genoemd onder f) met rijwielpad, lopende vanaf weg nr 51 (Batenburglaan) tot weg nr 52 (Schoolweg); h. De Schoolweg met rijwielpad, voorzover be treft het gedeelte lopende vanaf de noordwes telijke grens van perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr 2597 (Schoolweg) tot de grens van de bebouwde kom van Soes terberg en aansluitende op weg nr 52 genoemd onder i; i. Weg nr 52 geheel (Schoolweg) met rijwielpad vanaf de grens van de bebouwde kom van Soesterberg tot weg nr 51 (Baten- burglaan); j. De Postweg met rijwielpad, voorzover betreft het gedeelte, lopende vanaf de noordweste lijke grens van het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr 2596 (Postweg) tot de grens van de bebouwde kom van Soes terberg en aansluitende op de Batenburglaan genoemd onder e. Van de beslissing van Gedeputeerde Staten staat beroep op H. M. de Koningin open. Dit beroep kan worden ingesteld door iedere be langhebbende uiterlijk op de dertigste dag na dat deze afkondiging heeft plaats gehad. Het adres van beroep wordt aan H. M. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in deze provincie. Deze geeft een bewijs van de ontvangst af. NIEUW SCHOOLHOOFD GEÏNSTALLEERD. De vereniging „De school met den Bijbel", waaronder alle Christelijke scholen in onze ge meente resorteren, heeft gisteravond afscheid genomen van de heren P. Boerema, hoofd van de lagere school aan de Driehoeksweg, Mej. Pontier, Mej. Grijze en de heer J. de Haan. Tevens werden 5 nieuwe leerkrachten en een nieuw schoolhoofd welkom geheten. De heer H. Fennema, voorzitter van de school vereniging, heette, in het gebouw Eltheto, het onderwijzend personeel, ouders en wethouder v. d. Arend welkom. Spr. releveerde hierna het vele en goede werk, dat de heer P. Boe rema (die niet aanwezig kon zijn) op de school heeft verricht en wiens gezondheidstoestand noopte tot het nemen van vervroegd pensioen. Spr. uitte de grote tevredenheid van het be stuur over de heer Boerema, die streng was voor zichzelf en voor anderen. Een electrische klok zal hem ten afscheid worden aangeboden. De heer Boerema deelde per brief mede, zeer erkentelijk te zijn voor de grote medewerking en samenwerking met bestuur, personeel en ouders en wenste zijn opvolger veel succes toe. Hierop nam de heer Fennema afscheid van Mej. Pontier, die vanaf 1921 de school in Soest diende en na 33 dienstjaren gepensionneerd werd wegens haar gezondheidstoestand. Mej. Pontier kreeg enige boeken ten geschenke, evenals de heer De Haan, die in Amsterdam werd benoemd en van wie eveneens afscheid werd genomen. De heer Bronsema uit Fijnaart werd hierna door de heer Fennema als schoolhoofd geïn stalleerd. Wethouder v. d. Arend sprak de heer Bronsema eveneens toe, waarna het nieuwe hoofd zijn taak offficieel aanvaardde. Mej. Pontier en deheer De Haan dankten voor dit afscheid, terwijl de heer v. d. Hucht het nieuwe hoofd namens het personeel wel kom heette. De heer Fennema, die deze bijeenkomst met schriftlezing en gebed had geopend, sloot ook de avond. VERGADERING SOESTER BROMFIETSCLUB Gisteravond werd in restaurant „Zonneheuvel" een ledenvergadering gehouden door de Soes- ter Bromfietsclub. Besloten werd voorlopig met 3 teams deel te nemen aan de kampioenschappen van de Ned. Bromfiets-Bond, welke op 3 October in onze gemeente zal plaats vinden. In de vacature, ontstaan wegens het bedanken van de heer J. de Beer, werd benoemd de heer W. Peters, hoofdbestuurslid van de N.B.B. De voorzitter, de heer A. H. Smit, wekte de leden op controleurs aan te werven ten be hoeve van genoemde kampioenschappen. De club zal Zondag 19 September deelnemen aan een herfstrit te Arnhem. Bij het bespreken van het winterprogramma werden vele suggesties gedaan. Besloten werd, evenals vorig jaar een St. Nicolaas-avond te organiseren. Verder komt er een filmavond en zullen een drietal puzzleritten van klein formaat worden georganiseerd. De heer Smit wekte verder de leden op de verkeeersavond op 22 September a.s. bij te wo nen, welke in het Oranje-Hotel door de politie wordt gehouden. MILITAIRE JEEP GREEP AUTO. Zaterdagmiddag, te ongeveer half een, reed een volkswagen, bestuurd door v. W. uit Amersfoort, op De Beaufortlaan nabij het L.S.K.-kamp. Een militaire jeep, welke van het terrein kwam rijden, reed de volkswagen in de flank aan, om deze auto vervolgens tegen een boom te drukken. De volkswagen werd ernstig beschadigd. De militaire politie stelde een onderzoek in. S.P.S.V. NAM DEEL AAN WANDELMARS. Ook ditmaal werd Zaterdagmiddag door een 11-tal Soester politiemannen deelgenomen aan de Airborne wandelmars, welke te Oosterbeek werd gehouden. Zonder uitvallers werd de 25 km., waaraan 13000 personen deelnamen, volbraoht en kreeg de Soester groep voor de 5e maal een groeps- prijs. Deze en volgende week is Daarna van wegens onze jaarlijkse excursie naar Parijs. BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 AUTO TEGEN BOOM. Zondagmorgen reed een auto. bestuurd door P. uit Amsterdam, op de Steenhoffstraat tegen een boom. waardoor de wagen aan de rechter voorzijde ernstig werd beschadigd. De bestuur der verklaarde, dat het stuurslot van de stuur stang in het slot was geschoten en dat hij daarna bij het remmen was geslipt. BETERE SLAAPPLAATS. Vrijdagnacht trollen patrouillerende politie mannen op de Ferdinand Huycklaan een man aan, die de grasberm als slaapplaats had geko zen. De man bleek in verregaande staat van dronkenschap te verkeren, hetgeen voor de politie aanleiding was hem een betere slaap plaats te geven in de cel. TENTOONSTELLING „FLORALIA". In dit voorjaar heeft de vereniging „Flo- ralia" alhier circa 1650 plantjes ter ver zorging aan de schoolkinderen uitgereikt. Zoals ieder jaar zullen de planten weer worden tentoongesteld en de mooiste planten een prijs opleveren aan hun jeugdige verzorgers(sters). Hedenavond, om 7 uur, moeten de plan ten voor deze tentoonstelling zijn inge leverd in het gebouw „Credo" aan de Julianalaan en morgen (Woensdag) heeft de keuring door de jury plaats. Morgenmiddag te half vier wordt de ten toonstelling voor het publiek geopend en ook Donderdag is de tentoonstelling <je gehele dag geopend. De prijsuitreiking heeft Donderdagmiddag na vier uur plaats. De plaatselijke bloemisten zullen deze tentoonstelling weer met bloemen en planten completeren, terwijl dit jaar ook de Bij en vereniging aanwezig zal zijn met honing en materiaal, betrekking heb bende op de bijenteelt. VLEESVERKOOP. Morgenochtend (Woensdag), te 8 uur, heeft wederom vleesverkoop plaats aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht vanaf Duf fel, afstand 132 kilometer. In concours waren 279 duiven, welke wegens het slechte weer eerst te 12,30 u. werden gelost. Aankomst eerste duif te 3 uur, 16 min. 29 sec. De uitslagen waren L. van Klooster 1 14 43. A. Rijksen 2 3 11 16 34 46 63. R. de Schiffart 4. H. On- wezen 5 19. F. Limburg 6. K. Keja 8 15 44. W. Krijt 9 12 28 49 56. Sj. Rijksen 10 27 35 47 50 64 65 66 69. G. Visser 13 36. J. v.,.Maurik 17. H. Smit 18. A. v. d. Pol 20 40 55 61. J. Groen 21 22. J. van Herwaarden 23 53 67. A. van Kooij 24 31. W. Pureveen 25. G. Boekei 26. C. Coerman 29. B. Roest 30. B. Oprins 32. J. v. d. Brakel 33 57. H. Gorissen 37 42 62. V. Reijerse 39. H. Adams 38. P. Grift 41 45 48 54. A. Snijders 42. G. Haks 43. J. van Leek 51. J. v. d. Belt 52. P. de Bes 60 68. B. van Boeijen 70. S.E.C.—QUICK 6—3. S.E.C. speelde Zondag een nuttige oefen wedstrijd tegen het Amersfoortse Quick. De Soestenaren kwamen met het vol gende elftal in het veld: doel: Renooy; achter: Ten Hove en Admiraal; midden: Pureveen, Dobben en Beekink; voor: Valk, Nijholz, T. v. d. Broek, Servellen en J. v. d. Broek. Na de eerste aanval van Quick, welke een doelschop opleverde, nam S.E.C. reeds de leiding. Een snelle aanval werd bekroond door een hard schot van Nijholz, waarbij de bal van richting werd veranderd door midvoor v. d. Broek, waarna de Amers foortse doelman werd gepasseerd. 10. Quick kwam hierna in de aanval, waar bij de gastheren in de verdediging wer den gedrongen. De S.E.C.-verdediging, waarin de jeugdige doelman Renooy uit blonk, hield zich staande, doch een dek- kingsfout stelde de Quick-rechtsbuiten J. Blom in staat de stand gelijk te ma ken, terwijl enige minuten later de mid voor H. Blom van dichtbij zijn club .de leiding gaf. 12. Hierna ontwikkelde zich een gelijk op gaande strijd met verdienstelijke aanval len en fraaie combinaties. Na een half uur stelde Servellen linksbuiten v. d. Broek in staat te scoren en deze maakte geen fout. Met een hard schot bracht hij de stand op 22. Enige minuten later wist linksbuiten v. d. Broek zich vrij te spelen en gaf een fraaie voorzet, welke midvoor v. d. Broek dankbaar benutte. 3—2. Enige minuten voor de rust wisten de gasten de stand weer gelijk te maken. 3—3. Na de thee volgde weer een gelijk op gaande en snelle strijd, waarin de zeer beweeglijke S.E.C.-voorhoede het gevaar lijkst bleek. De S.E.C. achterhoede bleef meester van het terrein en de S.E.C.-mid- denlinie steunde de voorhoede goed. Na 25 minuten scoorde Servellen en eni ge minuten later kopte midvoor v. d. Broek fraai in. 53. Een strafschop we gens hands werd daarna nog door Ad miraal in een doelpunt omgezet. 63. KERKSTRAAT 29 TELEF. 2938 AFSCHEID VAN KAPELAAN VAN DER MEER. Van de gelegenheid om Donderdagavond in het restaurant „'t Centrum" afscheid te nemen van kapelaan G. J. van der Meer, die-, in verband met zijn benoeming als kapelaan te Arnhem, de parochie Soesterberg gaat verlaten, werd een druk gebruikt gemaakt. Pastoor Welsing dankte de scheidende kape laan voor alles wat hij met groot enthousiasme en liefde in de parochie als geestelijk adviseur heeft gedaan. In zijn warm gestemd afscheidswoord tot de pastoor en de parochianen braoht kap. v. d. Meer dank voor alles wat hij aan vriendschap, medewerking en samenwerking genoten had, zodat hij zich gelukkig voelde, dat hij hier had mogen werken. Aan de leiders werd het jeugdwerk, dat hem zo dierbaar is, warm aanbevolen. Daarna werd door alle aanwezigen, waaronder tal van jongeren, hartelijk afscheid genomen van hun geliefde kapelaan en leider. Namens het kerkbestuur werd de scheidende geestelijke een gebrandschilderd raampje toe gezegd, dat nog moet worden uitgevoerd. Als motief heeft het o.m. de nieuwe kerk.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2