Komt de wereld economisch tot rust? 20-25 September GESLOTEN J. KOPPEL. Een opzienbarend boek. Maarten W. Kooy PIANO - ORGEL - THEORIE Blokfluit (groepen en privé). SOEST. IN DE HOEK. onze salon nog geopend. Dameskapsalon Een wijs woord voor iedere dag. Officiële Mededelingen. SPORT. DINSDAG 14 SEPTEMBER 1954. 32e JAARGANG No. 72. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Al staan de kranten dagelijks vol min of meer opwindende berichten over sta kingen, handelsgeschillen en al is er een grote politieke spanning over het lot van het Europese gemeenschappelijk le ger, economisch vertoont de wereld sinds twee jaar een belangrijke kalmering. Het is afgelopen met de inflatie, d.w.z. dat de prijzen in de meeste landen niet meer belangrijk zijn gestegen en dat de waar de van het geld niet verder is gedaald. Dit is hierom zo merkwaardig, omdat dit het einde betekent van een lange periode van voortdurende grote prijsstij gingen. Deze was begonnen in 1939 toen de oorlog uitbrak en zette zich, vooral na de oorlog, met horten en stoten voort, totdat in 1952 een maximum werd be reikt. Sindsdien is dan blijkbaar een tijd perk van grote rust ingetreden. Dit alles wordt geconstateerd in een publicatie van het Internationaal Arbeidsbureau te Ge- nève over het verloop van de kleinhan delsprijzen van 87 landen, die gezamenlijk 1500 millioen inwoners hebben, d.w.z. twee derde van de wereldbevolking. Het andere derde bevindt zich in de commu nistische landen, die geen economische gegevens verstrekken. Wel zijn in de laatste twee jaar hier en daar kleine prijstijgingen opgetreden, d.w.z. stijgingen van enige procenten, doch het belangrijkste feit is dat deze stijgin gen beperkt van aard bleven en dikwijls aan bijzondere omstandigheden waren toe te schrijven. Opheffing van subsidies of de invloed van slechte oogsten heb ben hier en daar geringe prijsstijgingen veroorzaakt, doch dit is heel iets anders dan een voortdurende opschroeving van prijzen en lonen door ondermijning van de waarde van het geld. En dat was juist wat in de jaren 1939 en 1952 geschiedde. In de laatste twee jaar dan zijn in 44 landen de prijzen gelijk gebleven dan wel gedaald met niet meer dan 2 °/o. Slechts in 15 landen stegen de prijzen in deze jaren met 10 °/o en daaronder treffen we maar één Europees land aan, n.1. Griekenland. West-Europa vertoont een verheugende stabiliteit, terwijl ook de prijsstijgingen in de Verenigde Staten het laatste jaar zeer gering zijn geweest. Stelt men daar tegenover wat in de ge noemde periode, die er aan vooraf ging, geschiedde, dan is het verschil opmer kelijk. In dat tijdperk van 1939 tot 1952 ontsnapte geen enkel land aan een zeer belangrijke prijsstijging, die slechts in 14 landen minder dan 100 bedroeg. De geringste stijging vertoonde Zwitser land (68 °/o), daarop volgt Nieuw-Zeeland met 79 °/o, Canada met 85 °/o en Zuid- Afrika en de Verenigde Staten met 91 °/o. Allemaal landen, die hetzij buiten de oorlog bleven, hetzij de oorlog ver buiten hun grenzen voerden. In 33 andere lan den stegen de prijzen met 100 tot 500 °/o en dit betreft dan alle landen, die in de oorlog waren betrokken. Nederland, waar de prijzen ongeveer verdrievoudigden, neemt een midden-positie in. De zwakke broeders waren Frankrijk en Italië, waar de prijzen opliepen tot het twintigvoudi ge en in dit opzicht spant Griekenland de koon, want daar zijn de prijzen thans 400 maal zo hoog als in 1939. Thans mo gen wij zeggen, dat de inflatie is be dwongen en dat vraag en aanbod vrij goed met elkander in evenwicht zijn. Dit betekent, dat ook de regeringen met grotere zekerheid begrotingen kunnen opstellen en dat zij niet elk jaar voor Deze week is Daarna van wegens onze jaarlijkse excursie naar Parijs. nieuwe tekorten staan. De oorzaak van deze verbetering is, dat de wereld de directe economische gevolgen van de oorlog heeft overwonnen en dat de lands regeringen langzamerhand meer orde op hun financiën hebben gesteld, waardoor het gevaar van een staatsbankroet gewe ken is. Thans kunnen zij zich dus gaan wijden aan een krachtiger opbouw van het maatschappelijke leven en zonder twijfel zal de massa der bevolking nu 'n ruimere welvaart gaan verlangen. Dat dit intussen reeds geschiedt door middel van stakingen is te betreuren, want juist daardoor kan de zo moeilijk verkregen rust op het gebied van de prijzen gemak kelijk weer worden verstoord. De grote looneisen in Duitsland, die minder ver band hielden met de kosten van levens onderhoud dan met het verlangen om 'n hogere welstandsgraad te bereiken, zijn in dit opzicht tekenend. Dat men die ho gere welstand nastreeft is niet alleen begrijpelijk, maar ook toe te juichen, wanneer de productie dat toelaat. Dwingt men echter hogere lonen af zonder dat deze hun grondslag vinden in een bete re productiviteit, dan tast men daarmee opnieuw de waarde van het geld aan en bereikt men er eigenlijk niets mee. Deze zelfde vraagstukken komen in de naaste toekomst in ons land aan de orde bij de bespreking van de nieuwe loonronde en wij durven niet te gissen in welke zin ten slotte de beslissing zal vallen. BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 DINiSDAG. Het is een groot gebrek van veel mensen, dat zij, onbewust van eigen kracht, niet weten wat zij kunnen en waartoe zij in staat zijn. Wordt U bewust van hetgeen gij kunt. WOENSDAG. Een kwartier van oefening dagelijks ge houden, helpt beter dan een vol uur van oefening om de drie dagen. DONDERDAG. Opwinding, ergernis en ontstemming zijn de gevaarlijkste hinderpalen voor een voor spoedige arbeid. In Engeland is een boek verschenen, waarvoor vooraf onbedoeld heel wat gra tis reclame is gemaakt. Dit boek werd geschreven door Lord Russell of Liver- pool en het heet: „A short history of Nazi war crimes". Wij zouden zeggen: een korte geschiedenis van de oorlog misdaden, door de Nazi's bedreven. Allereerst: wie is Lord Russell? Hij is zeker niet de eerste de beste, niet „zo maar een schrijvertje" dat belust is op een sensationele uitgave met het doel in één keer bekendheid te verkrijgen. Die Lord Russell was, dadelijk na de oor log, de rechtskundige raadgever van de opperbevelhebber van het Britse bezet tingsleger. Hij presideerde in die tijd meer dan 500 zittingen van tribunalen, waarbij hij kennis nam van vele getui genissen van slachtoffers der Nazi's. Deze Lord Russell was voorts de laatsfe jaren juridisch adviseur van het Engelse leger en van de Royal Air Force, een be trekking, die hem de lang niet te ver smaden som van 22.000.per jaar op bracht, een inkomen, dat hij echter prijs gaf, toen zijn directe „baas", de Engelse minister van justitie, hem het advies gaf zijn „short history" maar liever niet te laten verschijnen. Omslag en foto's, in het boek van Russell opgenomen, waren volgens de minister van die aard, dat zij de haat tegen het Duitse volk in zijn geheel zouden op wekken en aldus steun zouden geven aan degenen, die critisch staan ten opzichte van het opnieuw bewapenen van Duits land. Die omslag geeft een paar „beleerde" benen weer, waartussen door de mense lijke ellende, door de Nazi's aangericht, zichtbaar wordt. Ook de foto's zijn niet bepaald opwekkend. Er zijn kieken bij, die men slechts met afschuw kan bekij ken. De herinnering aan wat wij hier zelf van Duitse tirannen hebben mee gemaakt en gezien, wordt door een en ander zeer zeker naar voren gehaald. Daaruit blijkt, dat wij nu reeds, een tiental jaren nadat de gruwelijke feiten werden bedreven, hier vreemd tegen over staan en verbijsterd vragen wij ons soms af: was het werkelijk zó erg? Zo erg was het inderdaad. Deze „korte geschiedenis" legt die feiten onomstote lijk vast, feiten, die in de loop der jaren geleidelijk aan weer zijn vergeten. Dit laatste is de reden geweest, waarom Lord Russell de krachtige druk die op hem werd uitgeoefend weerstond en het boek toch liet uitgeven. Hij merkte, dat zijn vrienden de lessen van Bergen, van Buchenwalde en andere gruwelkampen weer waren vergeten. Ook zij hadden er moeite mee, dit alles nog te geloven en daarom publiceerde deze rechtskundige auteur zijn boek, de „hoge verzoeken" ten spijt. De schrijver heeft zich daartoe grote opofferingen moeten getroosten. Alvorens tot publicatie over te gaan nam hij ontslag als juridisch adviseur, niet wetend, dat de opbrengst van het boek hem financieel niet zou schaden, want de tegenstand, die Lord Russell ondervond, bleek een machtige reclame voor de uit gave te zijn. Het Engelse volk kocht in een dag de gehele oplaag, zodat dadelijk na de verschijning een tweede druk no dig bleek. De „reclame" ervoor had ge werkt: dat wilde men lezen. Welke moet nu onze houding zijn ten opzichte van dit boek, dat zeker ook in het Nederlands zal worden vertaald? Moeten wij al die gruwelen maar ver geten en net doen of er niets is gebeurd? Dat zeer zeker niet. Is, aan de andere kant, dit boek het be wijs, dat Duitsland nooit meer bewapend moet worden? Nuchter bezien zitten wij tussen twee vuren. Enerzijds de angst voor een andere dictatuur, die zeker niet minder gruwzaam zal zijn, anderzijds de daartegen nodig geachte bewapening, ook van Duitsland. O.i. bewijst het boek van Russell meer. Het bewijst, dat wij in een krankzinnige wereld leven, in een wereld, die heel moeilijk is te regeren. Als deze wereld nu eindelijk eens tot zichzelf kwam, als men algemeen tot het inzicht kwam, dat bewapening, elke bewapening, slechts gruwelen en ellende te weeg brengt, als men elke oorlog met de daaraan onver mijdelijk gepaard gaande misdaden zou kunen voorkomen, dan zou 't boek van Russell niet vergeefs zijn geschreven. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest bren gen, overeenkomstig het bepaalde in artilkel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd: 1. Een verzoek met bijlagen van fa. Jansen van Asselt te Soest, Kerkdwarsstraat 10, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een lak- en spuitbedrijf, in perceel Birkstraat 97, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 2355. 2; Een verzoek met bijlagen van Shell Neder land N.V. te 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 80, om vergunning tot uitbreiding van haar benzine-installatie door vervanging van de water- en luchtmantel door een electrische pomp, aangedreven door een electromotor van P.K., op het perceel Nieuwerhoekplein 1, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7097. 3. Een verzoek met bijlagen van N.V. Purfina Nederland te 's-Gravenhage, Bezuidenhoutse- weg 74, om vergunning tot wijziging en uit breiding van haar benzine-inrichting door ver wisseling van de bestaande bovengrondse luchtmantel met een bovengrondse electrisch gedreven aftapinrichting P-K.) voor super- benzine en bijplaatsing van een ondergronds reservoir van 4000 liter inhoud, op het per ceel Rademakerstraat 9, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2503. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag, 28 Sept.a.s., des voormiddags resp. te 10.30, 11 en 11.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwaren te gen de inwilliging van de desbetreffende ver zoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 10 September 1954. S.E.C. VERLOOR IN LAREN. S.E.C. zette de competitie minder goed in door in Laren een 3-1 nederlaag te incasseren van de club Laren. Het vernieuwde S.E.C.-elftal, voortaan zonder Maassen en Loman, had 2 invallers voor mid- voor v. d. Broek en rechtsbuiten Valk. Met Beernink op de midvoorplaats en de jeug dige Verwey als rechtsbuiten trapte S.E.C af, doch Laren nam direct het initiatief over en zette een snelle aanval op, welke een doel punt -tot gevolg had doordat midvoor Bout een voorzet van rechts onhoudbaar inkopte. 1-0. Voordat de S.E.C,-verdediging van de schrik bekomen was, was het reeds 2-0, want een volgende Laren-aanval 'bracht de bal weer bij midvoor Bout, die met een laag hard schot doelman Renooy voor de tweede maal de bal uit het net liet vissen. Na deze slechte 5 minu ten bleken de S.E.C. spelers niet ontmoedigd te zijn en zij riepen het onstuimige Laren een halt toe. Een gelijkopgaande strijd volgde, waarin een goed schot van rechtsbinnen Nijholz de lat van bet Larense doel scheerde, terwijl doel man Renooy enige harde schoten van Bout c.s. onschadelijk maakte. Tot de rust kwamen er geen doelpunten meer Na de hervatting nam S.E.C. het initiatief en met een krachtige wind in de rug werd een reeks aanvallen op het Laren doel onder nomen. Het goede schot ontbrak in de Soester voor hoede, terwijl de Larense achterhoede weinig kans gaf aan de Soestenaren. Na een kwartier had een aanval van Laren weer succes. De verdediging van S.E.C. werd omspeeld en toen de 'bal voor het doel kwam, was midvoor Bout er iets eerder bij, dan Re nooy. 3-0. S.E.C. bleek ook hierna niet verslagen te zijn en onvermoeid bleef men aanvallen. Het duur de tot 5 minuten voor het einde voor het eerste doelpunt viel. Het was rechtsbinnen Verwey, die met een laag schot de eer redde. 3-1. Met deze stand kwam ook het einde. S.E.C. 3—Laren 2 2—2. B.D.C. WON VAN ACTIF. In de wedstrijd B.D.C.Actif, welke Zon dag alhier werd gespeeld, had na een kwartier spelen een ongeval plaats, waar bij de back van Actif, Stafhorst, zijn rechter kuitbeen brak. Het ongeval gebeurde toen de B.D.C.- speler Huurdeman en Staf horst gelijk naar de bal trapten en van ruw spel geen sprake was. B.D.C. nam in deze slecht gespeelde wed strijd na 10 minuten de leiding, doordat midvoor Beemer een boogbal over de uit lopende Actif-doelman in het verlaten doel deponeerde. 10. De Actif-spelers, die over meer ploeg- verband en meer techniek beschikten dan de Soestenaren kwamen na dit doelpunt goed opzetten en met eën reeks gevaarlij ke aanvallen werd het Soester doel be laagd. Het backstel v. d. Berg-Wester- veld en doelman v. d. Lugt bleven ech ter, mede dank zij de grote steun van spil Simons, meester van het terrein. De Actif-voorhoede werkte de aanvallen slecht af en de schoten waren slecht ge richt. Tot de rust bleef B.D.C. de kleine voor sprong behouden en na de thee werd het 20 doordat een der Actif-backs de bal terugspeelde toen zijn doelman reeds was uitgelopen, met het gevolg, dat de bal in het verlaten doel verdween. 20. Midvoor Beemer maakte na een kwartier het derde doelpunt door een voorzet van links met een goed schot te bekronen. 3—0. Even later werd Beemer bij een doelwor- steling door de Actif-doelman vastgehou den, waarvoor een penalty werd toege kend. Huurdeman schoot keihard tegen de staander, waardoor een doelpunt ver loren ging. Tien minuten voor het einde kreeg Actif de beloning voor haar harde werken en moest doelman v. d. Lugt zwichten voor een goed schot. 31. HEES WON VAN MIJDRECHT. Zaterdagmiddag heeft het eerste elftal van Hees de competitie goed ingezet met een overwinning op Mijdrecht. In deze spannende wedstrijd nam Hees de leiding, doch voor de rust was de stand gelijk. Na de thee was het een gelijk op gaande strijdmet wisselende kansen, waarbij Mijdrecht na een kwartier doel puntte. Vijf minuten later werd het 2-2 en 10 minuten voor het einde maakte Hees het winnende doelpunt. 32. Soesterbergsestr. 109 - Soest - Tel. 3181 UNIFORMENFONDS P.V.O. Tweede verantwoordingslijst tot en met Zaterdag 11 September 1954. Saldo vorige opgave 2258.80 Graan- en Meelbedrijf Gebr. De Bruin Co 50. W. G. van Zadelhoff 50. V.V.V. ,,Soest-Vooruit" 50. K.P.S30.— Eén inschrijver met 3 oblig. 30. Zes inschrijvers met 2 oblig. 120. 69 Inschrijvers met 3 oblig. 690. Een inschrijver met 3 oblig. en 4 inschrijvers met elk één obligatie hebben hun oblig. aan P.V.O. geschonken 70. Schenkingen Eerste Soester Electr. Drukkerij 25. Diverse giften 221.70 Totaal 3595.50 Inschrijvingen kunnen plaats hebben ten kantore van alle banken ter plaatse. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zaterdagmiddag werd pater G. Brouwer, mis sionaris van Scheut, die op 5 September te Nijmegen uit handen van Mgr. Wilh. Brasseur, Apostolisch Vicaris van Montanesa, de pries terwijding ontving, op feestelijke wijze door de parochie van Soest ingehaald. Pater Brouwer werd op -het station Soestdijk verwelkomd door zijn ouders en familie en, voorafgegaan door P.V.O., bruidjes, landelijke ruiters en vertegenwoordigers van parochiële jeugdverenigingen, werd hij in een open auto naar het Kerkplein gereden, waar Pastoor W. Voss pater Brouwer verwelkomde. Vandaar trok de stoet langs de met vlaggen versierde Steenhoffstraat naar de ouderlijke woning van de neomist aan de Molenstraat. Namens de parochie Soest en het katholieke volksdeel van Soest hield de heer W. Schimmel daar een toespraak, waarin vele gelukwensen vervat waren. De neomist dankte voor deze ontvangst in welgekozen bewoordingen. Zondagmorgen, te 10.30 uur, droeg Pater Brou wer zijn eerste plechtige H. Mis op in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus, met assistentie van Pastoor W. Voss en een broer van de wij deling, frater Brouwer. Des middags recipieerde Pater Brouwer in het St. Josephgebouw. Velen kwamen daar hun gelukwensen aanbieden en meerderen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaux, waaronder meerdere paramenten. Te 5 uur werd door de wijdeling in de paro chiekerk een plechtig danklof gecelebreerd. JAARVERGADERING SOESTER SCHAAKCLUB. Vrijdagavond werd in het Oranje-Hotel de jaarvergadering gehouden van de Soester Schaakclub. In het welkomstwoord van de voorzitter, de heer A. E. van Goor den Oosterlingh, memo- Het is voor een ieder, die het goed meent met onze gemeente, een prettig gezicht, dat een begin van uitvoering wordt ge geven aan de aanleg van reeds lang ge projecteerde wegen. Wel kan een gevoel van weemoed je soms bekruipen als je een vertrouwd plekje met een aardige bossage door een bulldozer ondersteboven ziet keren, waar door de stemming van de omwonenden soms ver beneden peil daalt, omdat met de straten de bebouwing gaat komen en het uitzicht dan naar de barre biezen is, maar het is goed dat de wegen worden aangelegd. Wat echter direct opvalt is, dat de uit- gepaalde straten zo smal zijn, dat men het gevoel krijgt, dat hier een plan wordt uitgevoerd, dat vóór de oorlog reeds is opgesteld. De rijweg is zó smal, dat twee auto's elkaar wel kunnen passeren, maar veel houdt men dan niet meer over. In ver houding tot het rijweggedeelte zijn daarentegen de trottoirs erg breed. Een verschijnsel, dat we in Soest meer zagen, als gevolg waarvan Gemeentewer ken, door het drukke verkeer gedwon gen, op veel plaatsen al verbeteringen moest aanbrengen door de trottoirs te versmallen om hierdoor breedte voor de rijweg te winnen. Nu geloof ik, dat we veel werk en geld kunnen besparen, wanneer we in de nieuw aan te leggen lanen en straten de rijweg meteen zo breed mogelijk ma ken. Houden we vast aan de (oude ontwer pen, dan moeten we het geval over een paar jaar weer opbreken en verbeteren. Het lijkt mij beter dit te voorkomen. H. OEKMAN. reerde deze de overwinning van het Neder landse Schaakteam op de Schaakolympiade te Amsterdam. De agenda werd vlot afgewerkt, waarbij de penningmeester de heer K. F. Mud, een extra applaus kreeg voor zijn gevoerd financieel be leid. Bij de bestuursverkiezingen werden de regle mentair aftredende leden A. van Dijk en J. Spijlkers herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heren A. Hilhorst en J. J. Immer- zeel. De wedstrijdleider, de heer J. Gorter, gaf een uiteenzetting van de te volgen winterwedstrij- den in onderling verband, waarin iedere spe ler zijn krachten kan meten met spelers, die niet tot zijn eigen groep behoren. Een commissie werd benoemd om het huishou delijk reglement te herzien. Hiervoor werden de heren A. v. Dijk, J. J. Immerzeel en H. Muylaart benoemd. De voorzitter dankte de vergadering voor het gestelde vertrouwen in het bestuur en voor de prettige geest, welke in de vereniging heerst. Hij sprak de hoop uit, dat in de komen de jaar de clubavonden in dezelfde aangename sfeer zullen worden gehouden, en dat een der tientallen zou promoveren in de competitie. De avond werd besloten met een gongwed strijd. De wedstrijdleider had vijf groepen sa mengesteld. Er werd in snel tempo gespeeld, ni. 10 seconden per zet, en de leden hadden prijzen beschikbaar gesteld. De eerste prijswinnaars werden: C. Samsom, A. v. Dijk, A. Snel, J. Spijkers en v. Zijtveld Sr. Tweede prijswinnaars werden: L. de Regt, v. Zijtveld Jr., J. J. Immerzeel, P. J. Hoek en B. Beuken. DIEVEN EN LEVENSMIDDELENZAAK. Vrijdagmorgen ontdekte de chef van het fili aalbedrijf van de firma Vreman aan de Soes- terbergsestraat, dat in het des nachts onbe woonde pand was ingebroken. Het bleek, dat, door verbreking van een ruit in de achter deur, onbevoegden het pand waren binnenge drongen en een bezoek aan de winkel hadden gebracht. De buit was niet onbelangrijk voor de dieven, want behalve het wisselgeld uit de winkel- cassa, een bedrag van 25.werd 27 kg. kaas vermist en de gehele voorraad sigaretten. De politie heeft de zaaik in onderzoek. MIXED HOCKEY CLUB „SOEST". Op de bondsvergadering van de Kon. Ned. Hockey Bond is door het hoofdbestuur de Mixed Hockey Club „Soest" als candidaatlid voorgedragen en door de vergadering aangeno men. Dit houdt in, dat, met ingang van het nieuwe seizoen, een dames- en herenelftal in de competitie van de onder-ibond zal gaan deel nemen. Men zal spelen tegen elftallen uit "Hil versum, Laren, Amersfoort, Zeist, Bilthoven en Utrecht. CONCERT P.V.O. De Soester muziekvereniging ,.P. V. O." geeft op Vrijdag 17 September, 's avonds 8 uur, een concert op „Braamhage", onder leiding van de heer Mar. Larsen. Het navolgende programma zal worden ten ge hore gebracht: 1. Con Brio, mars, P. B. Bisselink. 2. Les Sal- timbanques, ouverture, L. Ganne. 3. Colonel Bogey, mars, K. J. Aliord. 4. Valse Interrom- pue, legende, L. Montagne. 5. De Gladiator, mars, Sousa. 6. Een Schone Meimorgen, fantai- sie, P. B. Bisselink. 7. Jubelklange, mars. Em9t Eubel. 8. Atilla, caprice sur 1'opèra de Verdi, arr. P. F. de Kort. 9. Wiener Praterleben, wals, S. Translateur. 10. Luctor et Emergo, mars, Benedict Silberman.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1