Meningen van onze lezers. SOEST. SOESTERBERG. SPORT. Burgerlijke stand. S.E.C.ARES 4—2. Zoals te verwachten was heeft S.E.C. in de tweede wedstrijd een overwinning behaald te gen Ares. De Soestenaren kwamen al spoedig in de meerderheid en drukten de gasten in de ver dediging. Vijf noekschoppen op het Ares-doel leverden geen succes op, mede doordat de Utrechtse verdediging hard werkte om een dreigende nederlaag te voorkomen. Na 20 mi nuten speelde linlksbuiten v. d. Broek zich vrij. passeerde enige verdedigers, om daarna een afgemeten voorzet aan linksbuiten Servellen te geven, die van dichtbij de Utrechtse doel man verraste. 1-0. S.E.C. bleef in de aanval en de bewegelijke voorhoede bracht het Utrechtse doel voort durend in gevaar. Midvoor T. v. d. Broek scoorde, dank zij goed doorzetten, het tweede doelpunt, waardoor S.E.C. een 2-0 voorsprong verkreeg. De gasten lieten zich niet onbetuigd en wisten het spel in evenwicht te brengen. Enige mi- ficiënt al moeten we, zoals bij iedere sa- nuten voor de rust verkleinde de Ares-mid-,menwerking, altijd iets van onze per voor met een goed gericht schot de achter- soonlijke opvatting prijs geven, stand. 2-1. Voor de volwassen taalgebruikers is el- Na de rust kwamen de bezoekers goed in de ke spellingswijziging steeds een „naar en Na de vakverwisseling werd het 0-3, doch voor de rust wist J. Jaarsveld de stand op 1-3 te brengen. Het werd evenwel spoedig 1-4, waar na Mej. E. Terhorst de achterstand verkleinde tot 2-4. In de 2e helft voerden de Fibo's de score regelmatig op en de Soester tegenstand ver minderde zienderogen. Zo werd het 2-8, waarna Klomp een strafworp benutten en de stand op 3-8 bracht. De Fibo's stilden hun doelpuntenhonger nog eenmaal zo kwam het einde met een 3-9 nederlaag. Geachte Redactie. Heeft U misschien nog plaatsruimte voor het volgende Mag ik dan'de „nieuwe spelling-kolder" (waarover U in „Eventjes terzde" van 14 September j.1. schrijft) hierbij ook eens van andere kanten belichten De Nederlands-Belgische samenwerking op spellinggebied lijkt mij in dezen ef- aanval en de S.E.C.-doelman wist door goed opstellen veel gevaar te keren en zijn heilig dom voor doorboring te behoeden. De Utrechtenaren drongen op en het gelukte de Soestenaren niet zich uit deze druk los te werken. De buitenspelval, die de verdediging van de gasten had opgesteld, werkte niet feil loos en zo kwam het, dat een doelpunt aan de kant kwam. waar het niet verwacht werd. Na een snelle aanval van de linkervleugel kreeg Servellen de bal en met een onverwacht schot passeerde hij de doelman. 3-1. Een gelijk opgaande strijd volgde en het was S.E.C., dat weer scoorde. Midvoor v. d. Broek gaf rechtsbinnen Nijhols een goede kans en deze benutte hem van dichtbij. 4-1. Drie minuten voor het einde kreeg Ares een strafschop toegewezen, welke in een doel punt werd omgezet, 4-2. B.D.C. WON. Ook de tweede wedstrijd in deze competitie werd door B.D.C. gewonnen. Ditmaal werd P.V.C. verliezer en bleef B.D.C. met 3-0 de meerdere over de Utrechtenaren De Soestenaren lieten zich ditmaal van een geheel andere zijde zien dan vorige week, toen zij een slechte wedstrijd speelden. Zondag zag men in Utrecht een hardwerkend elftal, dat met meer snelheid en meer tech niek haar wil aan de tegenstanders oplegde. B.D.C. startte in hoog tempo en al spoedig ont stonden er gevaarlijke momenten voor het P.V.C.-doel. De snelle open aanvallen van de Soestenaren bleven een voortdurend gevaar voor de hard zwoegende Utrechtse achterhoe de, die in de 18e minuut moest zwichten, toen imavoor seemer met een onhoudbaar schot de doelman passeerde. 0-1. In höog tempo zette B.D.C. de strijd voort en een kwartier later werd met een goede aanval van de linkervleugel de basis voor het tweede doelpunt gelegd. De goede voorzet be landde bij Huurdeman, die geen fout maakte ■en de stand op 0-2 bracht. tP.V.C. bleek niet teneer geslagen te zijn en zorgde voor een gelijkopgaande strijd. Na de rust nam P.V.C. het initiatief. Felle aan vallen beproefden de Soester achterhoede, die echter geen (krimp gaf. De B.D.C.-aanvallen bleven snel en gevaar lijk. Een hoekschop op het P.V.C.-doel werd c m. goed door Beemer ingekopt, doch de Utrechtse doelman voorkwam een zeker doel punt. Na 20 minuten leidde een aanval van de rechtervleugel het derde doelpunt in. Beemer, die goed was meegekomen, profiteerde van het missen van 2 P.V.C.-spelers en schoot on houdbaar in. 0-3. P.V.C. bleef doorvechten en doelman v. d. Lugt werd enige malen aan de tand gevoeld. Met moed en voortvarendheid wist de Soester doelwachter aan gevaarlijke situaties het hoofd te bieden, In de laatste minuut kreeg P.V.C. echter een kans de eer te redden. Wegens een handsgeval kregen de Utrechtenaren een penalty te ne men. Doelman v. d. Lugt wist het harde schot echter tot hoekschop te verwerken en de stand op 0-3 te houden. De overige uitslagen zijn: B.D.C. 2Voorwaarts 3 34. K.V.V.A. A—B.D.C. B 1-3. B.D.C. 3—V.V.O.G. 2 2—2, B.D.C. AIJsselmeervogels A 15. HEES WON WEER. Hees speelde Zaterdagmiddag de eerste uit wedstrijd en wel in Vinkeveen. Ook in deze tweede wedstrijd in de nieuwe competitie wisten de Soestenaren een flinke overwinning te boeken Na een gelijk opgaand begin gaf de Hees-mid- voor Otten met een fraai schot zijn club de leiding. Daarna bracht Kamphorst de stand op 0-2. De eerste aanval van Hees na de thee leverde een derde doelpunt op en weer was het mid voor Otten die scoorde. De Soestenaren bleven het initiatief behouden en enige minuten later scoorde Wiss met een kopbal het vierde doel punt in deze wedstrijd. Een gelijk opgaande strijd volgde, waarin doelpunten uitbleven. Het einde kwam met een 4-0 overwinning voor Hees. KORFBAL. K.V.S. 2 verloor Zaterdag de uitwedstrijd te gen Thob 1 in Vreeswijk met niet minder dan 5-1. J. Verwey wist de eer te redden. Met 3 invallers speelde K.V.S. 1 tegen Fibo's 2. Een half uur lang bleef de stand 0-0, doch toen kwamen er spoedig 2 doelpunten van de gasten. half produkt", dit is nu eenmaal onver mijdelijk. We moeten „omwennen" en dat kost voor de meesten van ons extra moeite. Maar laten we het niet met een zwart gezicht doen, het is immers een of fer ten gerieve van de komende genera ties Voor ons gewone mensen is het wel erg vervelend altijd weer ministeriële com promissen te moeten aanvaarden en wel daar, waar wijzelf (als wij eens in de re gering zaten) de grootste knopen meteen radicaal hadden doorgehakt Dat we in zo'n dertig jaar tijd al de vierde spel lingsvereenvoudiging beleven, daarover kunnen we best flink mopperen. Ofschoon, heus, had Kollewijn ineens zijn zin gekregen, half „voor z'n beroep schrij vend" Nederland was in korte tijd over spannen geworden door de dagelijkse 6pellingsergernissen. Het is overigens zeer begrijpelijk als we 6preken over woordmishandeling of taai- ontluistering. Taalkundig gezien wordt veel historie uitgewist, onze veelgeprezen doelmatig heid brengt wat moderne kaalheid mee. Maar zien we eens naar Engeland. Daar heeft men steeds een spelling gehand haafd door de eeuwen heen (thans zo zeer verouderd dat vereenvoudiging in de praktijk een hopeloos probleem is ge worden). Daar is bitter weinig overeenkomst meer tussen spreek- en schrijftaal, daar is het leren van de eigen taal voor elke jonge generatie opnieuw een tijdrovend ge martel met nog vaak een halfslachtig resultaat. Een eenvoudig verband tussen spreek- en schrijftaal, daarnaar te streven is zeker lofwaardig. De spellingsvereenvou diging, voor de schoolgaande jeugd meer winst dan verlies, brengt meer be schikbare tijd voor wetenschap van di- rekt en algemeen nut. De mens der toekomst wil zich ontwor stelen aan de nutteloze samengesteldheid van vandaag. En moeten we tenslotte dit streven niet in de hand werken SEBO DETMERS NASCHRIFT. Wij zijn geen tegenstander van vereen voudiging van onze spelling. Wij zijn voorstanders en niet alleen met betrek king tot onze eigen taal. 't Is ook daarom, dat U in ons blad meermalen artikeltjes aantreft, welke propaganda inhouden voor „Esperanto". Ons bezwaar gaat alleen tegen het feit, dat de mogelijkheid geschapen werd veel woorden op verschillende manieren te schrijven. Vereenvoudiging van onze spelling be oogt foutloos schrijven en dit wordt door dergelijke beslissingen zeker niet in de hand gewerkt. Vandaar ons artikeltje „Nieuwe Spelling kolder". Aan het slot van dit stukje schreven wij, dat „de correctoren der bla den er voor moeten zorgen, dat de bla den correct verschijnen. Als de Pers ten minste zo dwaas zal zijn, de nieuwe voorschriften te aanvaarden". Al spoedig kon men in verschillende dag- en weekbladen lezen, dat men er niet aan dacht verschillende beslissingen op te volgen. Uit het feit, dat bovendien spoedig be kend werd, dat, in tegenstelling met de plannen, de invoering van de voorge stelde veranderingen nog geen doorgang zal hebben, mogen we wel afleiden, dat de regering van dit product en/of de reactie is geschrokken. Red. 27 jaar, Zwaluwenweg 16. Datum huwelijk: Onbepaald. Johannes Frederikus Groart, 30 jaar, rijwielhandelaar, Van Weedestraat 36 en Grietje Albertje Schipper, 26 jaar, Steenhoff- straat 79. Datum huwelijk: Onbepaald. Roelof Schuitema. 31 jaar, schilder, Vinkenweg 1 en Janna Jacoba Wilhelmina van Heerewaarden, 30 jaar, Z 19 Ophemert. Datum huwelijk: 1 October 1954 te Ophemert. GEHUWD: Samuel Robert Ouwehand, 22 jaar, militair, Hilversum, Doodweg 1 en Laura Antonia Mol, 18 jaar, Gen. Wilkelmanstraat 38. Adres na hu w-elijk: Haarlem, Sperwerstraat 2. Gerrit Jan Oudenes, 25 jaar, timmerman, Zeist, Paduaweg 7 en Gretha Spelt, 25 jaar, Beetzlaan 10b. Adres na huwelijk: Zeist. Paduaweg 7. Jan Hendrik van Vlierden, 20 jaar, stucadoor, van Weedestraat 29a en Magdalena Elisaheth Cor- nelisse, 19 jaar, Korte Brinkweg 12. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. OVERLEDEN: Johan Anton van Beek, 73 jaar, gehuwd met S. Boersma, Ringweg 14a. Gerrit Jekel, 71 jaar, gehuwd met A. W. van de Bovenkamp, Vosseveldlaan 51. Hendricus van der Valk, 59 jaar. gehuwd met M. W. B. van der Lugt, Klaarwaterweg 17A. Jan Willem de Koff, 69 jaar, gehuwd met S. J. Lorents, Amersfoortse straat 90a. Jannetje Maria Smit, 57 jaar, ge huwd met C. de Beurs, Vredehofstraat 15. Pieter Selderbeek, 81 jaar, poelier, gehuwd met M. C. van Riel, Overtoom 95 I, A'dam. doch Meervogels weet 5 min. voor rust mid dels haar links binnen de stand op 1-1 te brengen, met welke stand ook de rust ingaat. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld, waarbij Meervogels gevaarlijker wordt voor het Soes- terbergse doel. Na een half uur spelen weet de linksbinnen van Meervogels drie doelpunten te scoren, mede door het zeer zwakke spel van het rechter verdedigend blok van S'berg. S'berg houdt moedig vol en een kwartier voor het einde weet de Soesterberg centervoor bin nen korte tijd met twee fraaie doelpunten de stand op 4-3 te brengen. Enkele minuten voor het einde lost de Soester berg rechtsbuiten een hard schot, dat door de doelverdediger achter de doellijn wordt ge stopt. Het doelpunt wordt echter door de scheidsrechter geannuleerd en plotseling komt het einde met een 4-3 stand voor Meervogels. Na afloop protesteerde Soesterberg tegen deze beslissing. In onze moderne salon met de allernieuwste toestellen en apparaten behandelen wij Uw haar met de meeste zorg en individueel, dus een kapsel, dat U staat. U heeft daarbij de keuze uit binnen- en buitenlandse vakbladen- Door het lidmaatschap van techtnische clubs (o.a. Marcel, Amsterdam), het bezoeken van concoursen, demonstraties en ons jaarlijks be zoek aan Parijs, brengen w(j U steeds het al lernieuwste. Het coupe-knippen van KINDEREN is onze specialiteit. In onze HERENSALON is ons devies: „GOED WERK" dus tevreden! GEBOREN: Johanna Antonia Maria, d. v. Th. H. Visser, besteller P.T.T. en M. van der Voort, Konin- ginnelaan 7. Josephus Jbhannes, z. v. J. P. Tolboom, chauffeur en M. R. Willemse, Klaar waterweg 41. Johannes Edward, z. v. R. J. Datema, 'gezagvoerder ter koopvaardij en J. Klein jan, Esdoornlaan 8. Anita, d. v. J. G. J. Klomp, firmant van een drukkerij en E. Koen- ders. Kerkstraat 21. Gregorius Georgius, z. C. A. van den Berg, kolensjouwer en A. Vos, Schoolweg 28. Anton Charles, z. v. A. F. Eibers, luit. ter zee en J. Hopkinson, Vredehofstr. 20. ONDERTROUWD: Aart van Twillert, 30 jaar, slager, Wilhelmina- laan 60. Bunschoten en Aleida Femia Roelofs, AUTO TEGEN BOOM. Op de Lt. Koppenlaan reed Woensdagavond een auto tegen een boom. doordat de bestuur der, v. D. uit Amefsfoort, toen hij uit de Post weg kwam, verblind werd door de lichten van een geparkeerde auto. De vooras van de auto brak, terwijl het rechter voorspatscherm werd vernield. MOTORRIJDER SLIPTE. Zaterdagmiddag reed V. uit Zeist per motor rijwiel op de Amersfoortsestraat. Hij haalde een voor hem rijdende personenauto in, om daarna een bestelauto, welke werd bestuurd door B. uit Soesterberg, in te halen. Deze laatste auto reed midden op de weg en had de linker richting aanwijzer uitstaan. De motor rijder zag op het laatste moment, dat deze auto linksaf ging en remde krachtig. Het mo torrijwiel begon te slippen en gleed vlak voor de personenauto naar de rechter wegberm waarop de berijder kwamete vallen. Hij werd ernstig gewond per ziekenauto naar het Zie kenhuis te Zeist vervoerd. KORFBAL. Zaterdag werd de eerste competitiewedstrijd van de nieuwe Soesterbergse korfbalvereni ging K.V.O. gespeeld tegen Doorn 2 en dit begin was bemoedigend. Er werd enthousiast gespeeld tegen een ploeg, die technisch en tactisch de meerdere was, maar juist dit enthousiasme heeft tot een ge lijk spel geleid. De wedstrijd verliep sportief en het geheel stond onder goede leiding. Reeds kort na het begin nam Doorn een 1-0 voorsprong. Maar door een afstandschot van A. Gaasbeek werd het 1-1. Toen begon de wedstrijd pas spannend te worden en golfde de strijd heen en weer, met wederzijdse sco ringskansen. Vlak voor de rust kwam Doorn weer aan de leiding. 2-1. Na de rust maakte Jans van Ginkel op sublie me wijze 2-2, waarmee K.V.O. haaf eerste punt in deze competitie verdiend had. Dit re sultaat geeft goede hoop voor de toekomst, MEERVOGELS—SOESTERBERG. Meervogels moest het Zondag opnemen tegen de verjongde ploeg van Soesterberg. Nadat is afgetrapt volgt een snel op- en neer gaande strijd. Na 20 min. opende de center- ORIëNTERINGSRIT M. EN A. C. SOEST. Met 24 motorijders en 6 automobilisten werd Zaterdagmiddag door de Motor- en Automo bielclub „Soest" een oriënteringsrit gehouden. Het parcours was 65 km. lang en via de Soes terbergsestraat kwam men door de Paltz, het landgoed Pijnenburg, de bossen van de Lage Vuursehe en Staatsbosbeheer en over Maar tensdijk weer aan de finish bij „Zonneheuvel". Het was een zware rit, waarover de deelne mers voldaan waren. De voorzitter van de M. en A. C. „Soest", de heer G. Slagt, reikte de prijzen uit en dankte de controleurs voor hun medewerking. Afdeling Auto's: 1. G. van Schuppen, Amers foort, 16 str.p. Mej. H. van Schuppen kreeg de Coupe ,.De Zonneheuvel" als de beste kaart- lezeres. 2. A. de Boer, Haarlem, 18 str.p. 3. J C. Brouwer, Soest, 26 str.p. Afdeling motoren: 1. L. van Yperen te Dru- nen, 7 str.p. De heer C. Querner kreeg als de beste kaartlezer eveneens een Zonneheuvel- prijs. 2. J. Hagen, Bussum, 11 str.p. 3. J. de Bree, Hilversum, 12 str.p. 4. W. Hagen, 's-Gra- veland. 12 str.p. 5. K. Bus, Hilversum. 28 str.p. 25 JAAR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON Vandaag viert Maatschappelijk Hulpbetoon haar 25-jarig bestaan. Men doet dit niet met een receptie of ander officieel vertoon, doch met een pleziertochteje en een etentje. De deelnemers aan deze feestdag zijn de be stuursleden van M. H.. de ambtenaren, de ge meentesecretaris, de oud-gemeentesecretaris, de heer J. G. A. Batenburg; de oud secretaris penningmeester, de heer P. W. Blaas; de oud sociaal werkster en de oud-ambtenaren, allen met hun echtgenoten. De heer D. van de Broek, die tevens 25 jaar bestuurslid is van M. H., ontvangt de bronzen medaille van de gemeente Soest. T.T.V. „SHOT". Ook dit jaar zal Shot tot de grootste tafelten nis verenigingen in den lande behoren. Een 70-tal leden zullen elkaar dit seizoen op sportieve wijze bestrijden. Het ligt n.1. in de bedoeling naast de heren teams ook de junioren- en damesafdeling aan de competitie te laten deelnemen. Deze week zijn de samenstellingen van de Shot heren-teams bekend geworden. Shot 1: H. van Haarlem, Th. Dasselaar, B. van Haarlem. Shot 2: J. van Asch. J. Hooft. G. Be rends. Shot 3: B. Hoyng. B. Dahlberg, C. van Haarlem. Shot 4: Th. Rademaiker, G. v. Beek, W. Schut. Shot 5: J. van de Laar, Th. Hendrik- sen, N. Voet. Shot 6: C. Verwoerd, H. Hilhorst, H. van Dorrestein. Shot 1 en Shot 2 spelen Zaterdag thuis wed strijden, de overige teams spelen Donderdag thuis. Om de grote toeloop op de Shot feestavonden in betere banen te leiden is er een donateurs supporters-vereniging opgericht, waarvoor de eerste inschrijvingen de verwachtingen ver overtreffen. Shot in de eerste tafeltennisvereniging, die een donateurs-supporters vereniging bezit. TENNISVERENIGING „WIMBLEDON Door niet opkomen van de tegenstander heeft de tennisvereniging Wimbledon de voor afge lopen Zondag uitgeschreven wedstrijd regle mentair met 8-0 gewonnen. Als compensatie werden enkele onderlinge wedstrijden gespeeld. V.V.V. KREEG NIEUWE VOORZlraER. Gisteravond werd jn Hotel „De Gouden Ploeg" de jaarvergadering gehouden van de Vereniging voor vreemdelingenverkeer alhier, onder vooraterschap van de wnd. voorzitter, de heer J C Brouwer. Een 40-tal leden tterd welkom geheten en kreeg van de heer Brouwer een korte beschouwing over de huidige situatie van de V.V.V. Het jaar 1954 was bevredigend. Er wa ren weinig acties geweest, enerzijds om dat door de reorganisatie in het voorjaar de tijd voor voorbereiding ontbrak, an derzijds omdat men geen financiële risi co's wilde nemen, hetgeen achteraf bezien goed is geweest, gezien het slechte zo merweer. Het ledental, hetwelk op 31 December 1953 455 bedroeg, is thans 470. De financiële toestand is gezond. De directeur heeft persoonlijk ontslag ge vraagd, doordat er een voortdurend me ningsverschil was tussen bestuur en di recteur omtrent de taak van laatstge noemde. Binnenshuis deed de directeur zijn werk zeer punctueel en accuraat, doch het bestuur eiste meer buitenwerk. De voorzitter, dr Oranje, was het met dit bestuursbeleid oneens en nam dien tengevolge ook Zijn ontslag. De secretaris de heer J. Hoppenbrouwers, wilde reeds lang zijn functie neerleggen en nam ge lijk met de voorzitter ontslag, omdat er toch een bestuursverkiezing moest plaats vinden. De heer Brouwer dankte de he ren Oranje en Hoppenbrouwers voor het werk in het belang van de V.V.V. ge daan. De heer J. Hom vroeg of er wel een directeur nodig was en of men het niet De met de gedelegeerde af kon. De heer J. Kreger vond, dat het bedan ken van de voorzitter, secretaris en di recteur een onprettige nasmaak geeft. De Soester mentaliteit van „het mag niets kosten" werd door spr. gehekeld. Spr. vond, dat er nimmer iets te beleven is in Soest. De heer Brouwer zei, dat er behoorlijke plannen voor het seizoen 1955 op stapel staan. De heer H. Scholtmeijer wees op het concours hippique op Zaterdag a.s., waar uit blijkt, dat er wel wat te beleven is in Soest. Spr. zei tevens, dat de V.V.V. in Soest in „een donkere hoek" staat en stelde vast, dat alle leden daaraan schul dig waren. Een V.V.V. moet geen han delsobject zijn, moet geen instituut zijn waaruit men voordeel kan putten. De mentaliteit is dusdanig, dat er in de ver eniging wordt gevochten voor groepjes en belangen. Slechts als wij alleen te sa deling komt. Na enkele discussies werd besloten! 1500.doch 1000.aan de gerf te af te lossen. Voorlopig zal directeur worden benoemd, zodat I reclame en aflossing geld genoeg) worden gereserveerd. De 10 °/o afdracht aan de Prov. UtJ se Bond voor Vreemdelingenv werd door de heer Sehaddelee inl cussie bracht. Spr. meent, dat het) nodig is, dat deze 10 °/o ook wordt van subsidies. De plannen voor het zomerseizoen! werden door de heer G. Terhorst b| deld. Het wordt een 14-daags zomel met optochten, wandeltochten, een| cours d'élegance, voetgangersdrol concerten, bonte avonden, een brand spuitbalwedstrijd, puzzletochten voor| rijders, voetgangers, bromfietsen, en motorrijwielen, een bridgedrivt| levend schaakspel, een biljartwed kinderspelen, een vuurwerk en niet meer. Ten behoeve van de illuminatie i openluchttheater schonk de heer Dijkhof aan Soest Vooruit 500 illumi| lampfittingen. In de rondvraag vroeg de heer R| gers het bestuur mede te werken o| kampeerterrein in een betere stóf brengen en de heer Haver dankte stuur voor zijn streven naar een sing van de klokken-geschiedenis.I De heer v. d. Arend deelde mede, dl termiddag overeengekomen is, dat f de luifel van het verkeershuis eer| worden aangebracht. VERGADERING WINKELIERSVEREN| middenstanders herinneren wij vergadering van de Winkeliersver-| welke hedenavond. 8 uur, in ..De Ploeg" wordt gehouden. NATIONALE RECLASSERING. In verband met de binnenkort te Nationale Reclasseringsdag vraal afdeling Sociale Zaken van onze ga te medewerkers, die zich hiervoor morgenuren kunnen opgeven. AUTOBUS BESCHADIGDE SPOORBl Ondanks de rode knipperlichten en de I spoorbomen stak de chauffeur van eel bus' Vrijdagavond de spoorwegovergang) Van Weedestraat over. doch raakte en T digde daarbij een der bomen. De b| door. „ALS DE KINDEREN MAAR EENS GROOT ZIJN". c, - deze verzuchting, uitgesprokel men vechten voor Soest, woïdrae^mVTr,iot oitl voor van S'berg, na mooi samenspel, de score huiswaarts. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. De afdeling Baarn-Soest van genoemde ver eniging maakte een tocht naar de Biesbos. Na een mooie tocht door de Betuwe arriveer- .de men te half elf in Gorcum. Onder leiding werd deze plaats bezichtigd, waarna men om elf uur aan boord ging. Tijdens de vaart ver telde de kapitein o.m. veel van de werven en fabrieken, die men passeerde. Waar de Mer wede zich splitist, namen zij de linker arm van de rivier, de rechter arm voert naar Dordrecht. De scheepvaart was direct veel minder en uren zagen we niet meer die sterke sleepbootjes met hun vaak lange sleep. Spoedig werd de Biesbos bereikt. Wat een eenzaam leven op die grote en ook nieuwe boerderijan. Het water heeft ook hier in de beruchte Februari-nacht 1953 hoog gestaan. Ons werd ook de plek gewezen, waar de dijk is geprojecteerd, als de Biesbos ter gelegener tijd wordt afgesloten. Door een sluis kwamen we weer in de Merwe- de. Merkwaardig hoe snel het water het ge wenste peil bereikt en de volgende deuren geopend kunnen worden. Weldra was Gorcum weer in het zicht met een glimp van slot Loevestein op de achtergrond. De plaatsen in de bus werden weer ingenomen en voldaan over de mooie tocht ging men weer een hechte organisatie en kan naar bui ten worden getreden. (Applaus.) Bij de bestuursverkiezing werden zonder stemming de heren J". v. d. Arend als voorzitter en de heer Scholtmeijer als bestuurslid gekozen. Na de pauze kwam de heer v. d. Arend ter vergadering, die door de heer Brou wer werd verwelkomd. Vóór de heer Brouwer zijn plaats afstond verzocht hij de leden propaganda te maken voor de V.V.V. en leden te werven onder het motto „Bouwt mee aan de V.V.V.". De heer v. d. Arend dankte voor zijn benoeming en verheugde zich over de eenheid, welke op deze avond is gede monstreerd. In nauw overleg met het gemeentebestuur zei spr. zich voor de voorzittersfunctie beschikbaar te hebben gesteld en wees er op hoe, na het aftre den van de heer J G. A. Batenburg als voorzitter, de critiek in de V.V.V. is los gekomen en de vereniging in opspraak is gekomen. Het gemeentebestuur was dank baar, dat dr Oranje zich als voorzitter beschikbaar stelde, doch een meningsver schil veroorzaakte zijn aftreden. Het con flict lag in het bestuur en niet in de vereniging zei spr- Het is niet zoals in een gedeelte van de pers stond (met uitzondering van de Soester Courant), dat men het zinkende schip verliet. Het financieel beleid is zodanig gevoerd, dat er dit jaar 1500. aan de gemeente kan worden afgelost. Er zijn te weinig acties geweest en dat dit fout is erkent spr. gaarne. Spr. zei verder, dat in de laatste jaren in de V.V.V. te hoog is gegrepen. Grote be dragen investeerden we in uitvoeringen in het Openluchttheater en de vereniging,Prof. Koonstam te Amsterdam werd een verzameling van belangengroe- promotor genoemd van deze richj was de man van het Nutssem die een leerstoel in de Paedagol langen hier hun vacantie door te brengen zette en die o.m. op de eenzijdig! in dorpse sfeer en wensen geen voorstel lingen, welke Zij tlluis iedere dag kun nen krijgen. Met eenvoudige middelen is een kinderrijk ouderpaar niet altl belofte voor de toekomst inhoudtf Zondagavond door middel van neelspel van C. Spierings door de club „Kunst naar Kracht" op over| de wijze gedemonstreerd. In dit gevoelvolle stuk zagen wij| eerste bedrijf de moeilijkheden jonge gezin, welke zich voornamel perkten tot de opvoedkundige prej en moeilijkheden van financiële Naar mate het stuk vorderde en deren ouder worden, zijn de moeilij gecompliceerder. Doch wij zagen de band in 't gezin sterker werd n^ het gezamenlijk te dragen lief groter werd. Regisseur Engberink deed een goel met dit stuk, waarin allen zichl gaven. Bijzondere vermelding verdl Mej. I. Vernooy, die in haar j oudste dochter prachtig spel lev^ EERSTE NUT-AVOND. De eerste avond in dit seizoen, wl departement Soest van de Maatl tot Nut van het Algemeen gistl in het Oranje Hotel organiseer| goed bezocht, waarover de heer zijn genoegen uitsprak. Hij weesl openingswoord op het feit, dat gedurende zijn dertig jarig bestij zijn tijd was meegegaan, omdat 1 stond voor moderne gedachten. De heer P. Post van het Nutssen| voor Paedagogiek te Amsterdam de, dat 't Nut bij de aanvang bestaan verbreiding van kennis vd doch zich later meer heeft gerierj ontplooiing van het gevoelsleven Dt" - --rriq ~w veel te bereiken. moeten niet aller eerst vragen wat verdienen wij aan de V.V.V., doch wat doen wij voor de vreemdeling. De heer Scholtmeijer wees op de V.V.V. te Egmond aan Zee, waar men o.m. avonden gaf „voor en. door de badgasten", waarbij de V.V.V. Z1J de spon en de bad gasten zich uitstekend amuseerden. We hebben een prachtig openluchttheater in Soest, doch de Soestenaren komen er niet. We moeten hen hiervoor wakker en warm maken en theater moeten we met elkaar opknappen, want het is ex ploitabel. De heer A. H. Hoegen Dijkhof verklaarde sinds 4^2 jaar Soestenaar te zijn doch vraagt aan V.V.V- ook voor de Soes tenaren iets te doen. De exploitatie met een batig saldo van rond 1 na welke me dedeling de begroting 1955 in behan- het schoolwezen wees en de geb| het licht stelde. Onder creatieve kunst wenste verstaan de uitdrukkingswijze deren, zich uitend in tekeninl deze tekeningen blijkt, dat zij vl dichter bij de kunst staan dan dl volwassenen. In hun argelooshef zij verrassend dicht bij de essel het leven. Kunst is emotie en voorwaarde om schoonheid te Op school leren kinderen klassj kenen, schrijven en lezen, docr maar weinig gelegenheid de sc| te benaderen. De toepassing van derne ideeën was verrassend. D<j tekening wordt ook in de kindq logie betrokken. Schijndebielen toepassing van nieuwe onderwl den normale kinderen te zijn. Si de een aan tal kindertekeningen,! rasten door originaliteit. Door eeT ge explicatie maakte spr. zijn tol deelgenoten in de resultaten va derne onderwijsmethoden.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2