Belangrijke mededeling Elégance ©n Beauté Kapsalon Butzelaar Van week tot week in Soest. SOEST. IN DE HOEK. 10 t.e.m. 17 October Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.0. 2 4 3 4. de grote „Semaine de la Coiffure" DINSDAG 28 SEPTEMBER 1954. 32e JAARGANG No. 76. SOESTER OURANT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Aboun. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT Twee duizend Soestenaren, groot en klein, hebben het concours hippique ge zien. Zij hebben kou en regen getrot seerd en daarmede te kennen gegeven, dat als men wat goeds in Soest doet de belangstelling daarvoor navenant is. En waarom ook niet Waarom zou men de Soestenaren niet warm kunnen krijgen voor iets behoorlijks. De 2000 bezoekers hebben veel gezien op deze mooie paardensport-middag. Wat zij niet zagen was, dat Prinses Beatrix op het oefenterrein van haar paard werd geworpen vóór zij in de ring moest komen. Onze toekomstige Ko ningin trok zich van 'n pijnlijke rug niets aan en besteeg haar paard direct weer. Prinses Irene kreeg ditmaal geen prijs, want haar paard wierp twee hinder nissen af, hetgeen de schuld was van een persfotograaf, die met zijn blitz- licht haar paard deed schrikken. Wat de kijkers ook niet hebben gezien was de trots en de vreugde van de Soestdijkse landbouwers over het win nen van de eerste prijs door T. Duin kerken, die met Hansje", in het con cours eenspan landbouwtuigpaarden, 'n groot gedenkbord won. Niet deze eerste prijs deed het hem, doch het feit, dat het paard „Imona" ditmaal niet de eer ste doch de tweede prijs won gaf de doorslag. Met lede ogen immers hebben de Soest dijkse boeren jarenlang gezien, hoe de boeren uit De Birk met hun paarden triomphen vierden. Het is een groots feest geworden deze overwinning van „Hansje". P.V.O. was ook op dit concours tegen woordig, doch onze muzikanten mochten weinig gebruik maken van hun instru menten. Dat was hen niet naar de zin, dat hebben we wel gemerkt. We memo reren alleen dit feit, opdat men niet zou denken, dat er weinig animo zou zijn geweest om te musiceren. Ze moch ten niet spelen, omdat paarden zeer ge voelige dieren zijn en gauw zijn afge leid. Met het uniformenfonds van P.V.O. gaat het goed. Het is een verheugend bericht, dat U elders in dit blad kunt lezen. Een bedrag van 4400.op een riks na, is reeds binnen. Dit houdt in dat er nog 3100.geleend moet worden. Op nog 310 tientjes wacht men dus. De P.V.O.-leden zijn iedere avond op pad, de avonden zijn echter kort en men komt in tijdnood. Deze actie mag niet maanden duren en zou, laten we zeggen, eind October geëindigd moeten zijn. Daarom, indien er nog niemand bij U aan de deur heeft geklopt, pak dan Uw giro-boek, een postwisselformu lier, de telefoon of wat dan ook en leen Uw tientje aan P.V.O. U kunt dit doen via de plaatselijke banken of aan het secretariaat van P.V.O., Korenweg 3. Verkeersbeschaving is geen ijdel woord meer. Vorige week reed een automobi list tegen het verkeersbord staande op de splitsing Birkstraat-Soesterbergsestr.- Kerkstraat. Hij slipte en mocht dus zeggen„Ik kon er niets aan doen, die straat van jullie is zo „glad", doch hij keerde zijn auto en reed naar het politiebureau om zichzelf aan te geven en zijn bereidheid om de schade te vergoeden kenbaar te maken. Hulde aan deze mijnheer K., die in Amsterdam woont. BENOEMD. Aan de Chr. v.g.l.o.-school aan de Beu kenlaan is benoemd de heer J. B. Veer beek, thans werkzaam bij het Chr. v.g.l.o. te Amersfoort. WEGENWACHTSERVICE BIJ AVOND OP DE WEG AMERSFOORT-UTRECHT. Met ingang van gisteren is de rijksweg door Soesterberg, van Amersfoort tot Utrecht, ingeschakeld in de avond-service van de Wegenwacht. De dienst, die hier tot dusverre om zes uur werd beëindigd, zal tot tien uur worden voortgezet. De A.N.W.B. heeft hiertoe besloten, om dat het avondverkeer op deze route zeer aanzienlijk is toegenomen. De weg Amersfoort-Utrecht is daarmede de achtste belangrijke route, waarop de gele pechbestrijders ook bij avond pa trouilleren. HET CONCOURS HIPPIQUE. Ondanks dat de weergoden de Soester Sport Federatie niet gunstig waren ge zind en de Zaterdag met regen werd in gezet, is het concours hippique, hetwelk op het weiland achter Koninginnelaan 86 werd gehouden, volkomen geslaagd. Er waren natuurlijk paardeneigenaars, die door het slechte weer verstek lieten gaan, doch we hebben ze op het grote aantai deelnemers niet gemist. Ook het bezoek van de Soester bevolking, waarop des morgens geen peil was te trekken, viel mee en de mannen van de kassa's konden 's middags de verheugde mededeling doen, dat er eens zoveel kij kers de controle-hekken waren gepasseerd dan vorig jaar. Bijna 2000 mensen trotseerden de kou en de nattigheid om dit grote concours hippique te zien, een sportief festijn van mens en paard. Prinses Beatrix neemt een hindernis. Te 8.30 uur ving dit concours reeds aan en in de morgenuren kwamen de lande lijke ruiters in de ring. Zij kwamen uit Amersfoort, Diemen, De Meern, Hoofd dorp, Lunteren, Ede, Barneveld en Es sen, om elkanders kunnen in de dres- suurproeven te meten. De prijzen vielen alsvolgt: Ring 1: 1. H. Kreikamp, Amersfoort, op „Uno Pronto", 100% pnt. 2. M. G. Hendriksen, Ede, op „Ohifa", 100 pnt. 3. J. Zijtveld, Lunte ren, op „Risico", 99% pnt. 4. A. Klomp, Amersfoort, op „Vita", 99% pnt. 5 W. v. Engelen, De Meern, op „Givida", 99% pnt. Ring 2: H v. d. Brink, Amersfoort, op „Jupiter", 100 pnt. 2. Mej. A. Kisten maker, Hoofddorp, op „Roland", 99% pnt. 3. Mej. J. v. Slunten, Hoofddorp, op „Rob ben" 97% pnt. 4. W. v. Kooten, Doorn, op „Betty" 96% pnt. 5. J. J. Mander- sloot, Essen, op „Ivuvia" 96 pnt. De volgende dressuurproef L, M en Z had het volgende resultaat: 1. G. J. Schimmel, Terschuur, op „Cyrus", 117% pnt. 2. C. v. Soesbergen, Barneveld, op „Goudelfje", 109 pnt. 3. T. Hazeleger, Essen, op „Jenny" 106% pnt. 4. Mevr. Oostenrijk-Verschuur, Diemen, op „Red skin", 104% pnt. Prijsuitreiking 1-sp. landb.paarden dames. Dressuurproeven 4-tal: 1. Lunaruiters, Lunteren, 94% pt. 2. Vrijheid, Terschuur, 86 pt. 3. „Prinses Margriet", Diemen, 83 pt. 4. Voornruiters, De Meern, 80 pt. 5. „De Valouwe", Ede, 79% pt. Dressuurproeven 8-tallen: 1. Voorwaarts, Essen, 92% pt. 2. Nimmerdor, Amers foort, 84 pnt. Een speciaal nummer was ingelast voor de Soester landbouwers, die met hun land bouwtuigpaarden konden wedijveren om de wisselbeker, welke de Soester Coöp. Boerenleenbank beschikbaar had gesteld. In dit eenspan-nummer zagen we beken de Soester paarden, die de volgende prijzen behaalden: 1. „Hansje", G. C. v. Dijk. 2. „Imona", R. C. Hilhorst. 3. „Gon- Hen, die in het bezit zijn van onze lijst met belangrijke telefoonnummers voor E.H.B.O., wordt verzocht het telefoon nummer van dokter H. J. STROBAND te wijzigen in Abusievelijk staat vermeld 2334. nie", J. Blankensteijn. 4. „Heieen", D. G. Hartman. Eerv. vermeldingen: „Mas- ter", A. A. v. Zijtveld en „Helmer", G. Burgstede. De niet-Soestenaren behaalden de vol gende prijzen: 1. H. Nederhof, IJsselstein, op „Lord". 2. v. Duinkerken, Baarn, op „Hansje". 3. M. H. Doornekamp, Jutfhaas, op „Odilia". Eerv. vermeldingen: B. Wijnt jes, Amersfoort, op „Nellie" en J. R. Brouwer, Naarden, op „Tomasa". In het springconcours B ging de medaille van H. M. de Koningin naar Mej. Adri Kistenmaker op „Roland". Zij kreeg deze prijs niet cadeau, want vele liefhebbers moesten tenslotte in de barrage de vlag strijken. De heer J. J. Mandersloot op „Iruvia" werd nummer 2; de 3e prijs was voor de heer v. Koot op „Betty" en de 4e prijs voor Mej. R. v. d. Top op „Tonny". Een van de 25 deelnemers aan dit num mer, dr. H. J. v. d. Bold uit Hilversum, werd van zijn paard geworpen en moest per ziekenauto naar zijn woning worden overgebracht. In het springconcours voor jeugdige rui ters ondergingen Mej. R, Willemsen uit Ede en de heer H. de Wildt hetzelfde lot. Ook zij werden van hun paarden geworpen, zij het, dat zij geen kwetsu ren opliepen. Uit de 26 deelnemers kwamen, na bar rage, de volgende prijswinnaars: 1. Mady Koster. Bussum, de houdster van de wis selbeker 1953, op „Axel". 2. Adri Kis tenmaker op „Roland". 3. Carla Siem op „Rhoda". 4. Tonny Ernst op „Forster". 5. Prinses Beatrix op „Donaje". 6. Mady Koster op „Perhaps". 7. Miep v. Leeu wenberg op „Adelborst". 8. Idem op „Peter Pan". 9. Cobu de Bruin op „Sir Pim". 10. Prinses Beatrix op „Kolonel". Prinses Irene reed met „Koralle" en kreeg 8 strafpunten, omdat twee hin dernissen afgeworpen werden. Winnaar 1-span landbouwtuigpaarden. Het concours tweespannen landbouw-tuig- paarden voor oogstwagens met kromme dissels had de volgende prijswinnaars 1. J. Blankesteijn met „Gonnie" en „Hansje". 2. J. B. Brouwer met „Tomasa" en „Omasa". 3. G. Kok met „Coquet" en „N.N.". Een eervolle vermelding kreeg R. C. Hilhorst met „Imona" en „Rosa Ma- rie". Dertien dames reden in het concours eenspannen landbouw tuigpaarden voor dames met de volgende uitslag 1. Mej. H. van Rijn. 2. Mej. T. v. d. Grift. 3. Mej. P. Doornekamp. 4. Mej. P. A. Hil horst. 5. Mej. Taat. In het jeugdnummer „kwaliteits-jacht- paard" werd „Midas" van J. Horn num mer één. „Herna" van H. de Lange kreeg de tweede prijs en „Forster" met Tonny Ernst werd derde. Tot slot werd gehouden een concours a 1' Americain voor equippes van 2 ruiters. Uitslag: 1. „Perhaps" met R. J. W. Kos ter en „Axel" met Mady Koster. 2. „Shirley" met Lily Vorstman en „Sil- ver Queen" met Mariette Schook. 3. Mej. v. d. Top en de heer Mandersloot. DUIVENSPORT. Zondag nam de Postduivereniging „De Zwaluw" deel aan een wedvlucht vanaf Quievrain afstand 226 kilometer. In con cours waren 66 duiven, welke te 10.10 uur werden gelost. Aankomst le duif te 12.44.23 uur. Aankomst laatste prijswin nende duif te 1.1.38 uur. De uislag was Sj. Rijksen 1 6 9 12. A. Rijksen 2 7 14. J. v. d. Brakel 3. J. v. d. Belt 5. V. Reijerse 4 8 17. H. Goris- sen 10 11. K. Keja 13. W. Pureveen 15 16. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de biggenmarkt van j.1. Vrijdag wer den aangevoerd: 194 stuks biggen van 47.50 tot 57.50 en 5 guste zeugen van 275.tot 375.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 204,500 eieren. Hoedereieren van 15.75 tot 16.20, henneneieren van 8.50 tot 14.middenprijs 16.en prijs per kg. 2.54. De handel op de biggenmarkt was traag, op de eiermarkt was de handel vlug. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrij dag. POSTGIRO 126156 De Troonrede klonk erg liefelijk dit jaar, maar wanneer ooit een Troonrede achteraf is tegengevallen en niet aan billijke verwachtingen heeft beant woord, is het wel die van 1954 geweest. Het was een bittere tegenvaller des avonds in de krant te lezen, dat de met zoveel ophef aangekondigde belas tingverlagingen, pas zullen ingaan op 1 Januari 1956. Bij leven en welzijn natuurlijk. Iets in het vooruitzicht hebben mag prettig zijn, in dit geval zou boter bij de vis, t.w. verlaging op 1 Januari 1955, meer op zijn plaats zijn geweest. De tegen volgend jaar verwachte ver laging was gebaseerd op onze zozeer ver beterde financiële positie, waarvan de Min. van Financiën steeds met zoveel tamtam gewag maakt. Een verbetering overigens, 'waarvan de verdienste niet bij het Rijk alleen ligt, doch groten deels bij het bedrijfsleven en zijn werk nemers. Waarom tot 1956 moet worden gewacht heeft Minister v. d. Kieft wel gepro beerd aannemelijk te maken, maar veel indruk hebben zijn woorden niet ge maakt. Tijd voor voorbereiding is wel het minst geldende argument, want toen destijds voor Korea verhoging nood zakelijk was, was dit direct in kannen en kruiken. Bovendien is die verlaging ons nu wel beloofd, maar wat zal er gebeuren wan neer er voor 1956 weer een financieel kinkje in de kabel komt Gaan we dan leven van de milliarden, die de Minister de laatste jaren in zijn begrotingen, althans voor wat de ont vangsten betreft, niet heeft meegeteld Al jaren achtereen worden er honderden millioenen meer per jaar ontvangen, dan de financiële experts op de jaarlijkse begroting taxeren. Op iedere begroting heeft dit uiteraard een remmende werking en dat vinden sommigen vreemd. Wat ik er van denk zeg ik maar liever niet. Alleen geloof ik, dat wanneer ik er jaar in j™r uit met een 1.000.000.000.pegulanten per jaar naast zou zitten, ik niet eens zo'n beroerd figuur zou slaan wanneer ik het ook eens mocht proberen. Ik zou U reeds bij voorbaat beloven, dat wanneer U voor mij een jaar goed en hard gewerkt had, veel deviezen had verdiend en zo, ik zou weten wat U toekomt. Allemaal een groot pakket verlagingen. Denkt U er eens over. H. OEKMAN. Onder deze titel zal alle andere Parijse gebeurtenissen over treffen. (Pers). Wij hopen deze unieke gelegenheid bij te wonen in de week van in de „Porte Maillot" te Parijs. Onze salons blijven geopend. Alleen voor permanenten en verfbehandeling verzoeken wij U, indien mogelijk, VOOR of NA deze week te bespreken. Steenhoffstraat 53 Telefoon 2842 FILMMIDDAG DOOR U.V.V. De Unie voor Vrouwelijke Vrijwilligers alhier, organiseert in samenwerking met de Bond voor Invaliden, een filmmiddag voor bejaarden en invaliden. De Amerikaanse ambassade bood deze films gratis aan, waaronder de film van het bezoek van H. M. de Koningin aan Amerika. Men zie de advertentie in dit nummer. AUTOWRAK IN BRAND. Vrijdagmiddag rukte de nevelspuit uit voor een brand, welke ontstaan was in een oude auto, welke in de sloperij van de heer Luyben alhier was gedemonteerd. Toen men de auto in stukken wilde branden bleek, dat er nog benzine in de tank aanwezig was, hetgeen oorzaak van de brand werd. De brandweer bluste snel en voorkwam verder gevaar.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1