Elégaitee en Beauté Kapsalon Butzelaar Heren- en Kinderkapsalon SOEST. IN DE HOEK. 10 t.e.m. 17 Octobeir SPORT» De HEROPENDE is gevestigd SCHRIKSLAAN 19. Daarnaast is nu geopend een DAMESKAPSALON. JOH. MARCHAL. Een wijs woord voor iedere dag. de grote „Semaine de Is Coiffure" DINSDAG 5 OCTOBER 1954. 32e JAARGANG No. 78. SOESTER 0OURANT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Abonn. per kwart, 1-85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT D.E.V.S.E.C. 1—1. Het was een benauwd kwartier voor de Soestenaren in de wedstrijd tegen D.E.V. te Doorn. Pureveen, actief als altijd, redde na enige minuten reeds en daarna toonde doelman Renooy zijn talenten. Een zeker schijnend doelpunt werd hier na weer door Pureveen verijdeld en daarna kwam S.E.C. los. Enige gevaar lijke aanvallen op het doel der gast heren bracht het spel in evenwicht en tot de rust bleef het een gelijk opgaande strijd, waarbij enige scoringskansen door de groen-witten werden gemist. Een hard schot van Servellen ging rakelings langs de paal, doch ook bij D.E.V. had men pech, toen hetzelfde gebeurde bij een vrije schop, welke even voor de rust werd toegekend. De tweede helft was nog geen 5 minuten oud, toen S.E.C. de leiding nam door T. v. d. Broek, die deze middag Valk op de rechtsbuitenplaats verving. Links buiten J. v. d. Broek gaf een lage voorzet en zijn toestormende broer van de andere vleugel schoot ineens in. 0-1. D.E.V. ging onmiddellijk tot een krach tig offensief over en midvoor Hardeman kreeg een goede kans, toen de bal voor het S.E.C.-doel slecht werd weggewerkt. Hij benutte deze kans feilloos en gaf Renooy het nakijken. 1-1. Enthouiast werd aan beide zijden ge speeld, doch doelpunten bleven uit. De midvoorplaats werd bezet door Van 't Klooster, doch deze loste het midvoor- probleem niet op. T. v. d. Broek, die thans de rechtsbuitenplaats bezette, speelde een goede wedstrijd. B.D.C. NOG ONGESLAGEN. B.D.C. doet het in dit seizoen tot dusver goed en bezet nog ongeslagen een goede plaats op de ranglijst. Zondag werd de thuiswedstrijd tegen R.K. B.V.V. gespeeld, waartegen een gelijk spel werd behaald. De Soestenaren startten met de wind tegen en met open en snelle aanvallen gaven zij goed partij. De Blaricummers bleven niet ach ter en zo ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, waarbij de B.D.C.-voorhoede verschil lende goede scoringskansen kreeg. Bij de Soes tenaren ontbrak het goede schot. Tweemaal kreeg linksbinnen Dorrestein een goede kans, doch de Blaricumse reus, de -doelman, had wei nig moeite met de zachte rollertjes. welke Dorrestein gaf. Er was 35 minuten gespeeld, toen Blaricum de leiding nam. Linksbuiten Borsen kreeg de bal toegespeeld en schoot van 20 meter afstand hard en hoog buiten het bereik van v. d. Lugt in het Soester doel. 0-1. Na de rust gaf B.D.C. direct de toon aan. In de 5e minuut was de gelijkmaker geboren, doordat midvoor Beemer door de verdedi ging der gasten heenbrak en zijn ren met een goed schot besloot. 1-1. B.D.C. had hierna het beste deel van het spel, doch de Blaricummers trokken zich in de verdediging terug en wisten met zeer stug en dikwijls hard spel hun heiligdom voor verdere doorboringen te vrijwaren. B.D.C. moest hierdoor genoegen nemen met een gelijk spel, tegen de verhouding in, doch de Soestenaren bleven ongeslagen. De overige uitslagen waren: A.P.W.C. 3—B.D.C. 3, 3-7. B.D.C. A—S.E.C. A, 1-4. B.D.C. BAchterveld A, 2-0. IJsselmeervogels aB.D.C. a, afgelast. M.H.C. „SOEST"—LAREN 4. De Mixed Hockey Club heeft Zondag de eerste Er wordt gewerkt naar Uw keuze. Tevens verkoop van Parfumerieën- Aanbevelend en Hoogachtend. DINSDAG. Om zich iets te herinneren is het nodig te kunnen vergeten. Werpt alles ter zijde wat niet waard is onthouden te worden. WOENSDAG. Gelukkig hij, die de kunst van huichelen niet verstaat. DONDERDAG. De helft der taak is reeds volbracht, zo dra men er aan begonnen is. wedstrijd gespeeld en daarmede het seizoen geopend. Tegen Laren 4 speelde men een pret tige wedstrijd, waarin de gasten voor de rust stertker waren dan Soest. Deze meerderheid werd in twee doelpunten uitgedrukt, zodat, toen de rust inging, de stand 0-2 was. Na de rust nam „Soest" het spel in handen en door doelpunten van Mimper en v. Gisbergen werd de stand gelijk. 2-2. Een spannende strijd volgde, waarbij tot vlak voor het einde doelpunten uitbleven. Drie minuten voor het eindsignaal wist de Larense linksbinnen uit een strafcorner te scoren. 2-3. T.T.V. „SHOT". De afgelopen weekheeft de afdeling Utrecht van de N.T.T.B. de indeling voor de a.s. competitie van de plaat selijke Tafeltennisverenigingen „De Stompert" en „Shot" bekend gemaakt. In de tweede klasse A zijn de beide eerste teams van „De Stompert" en. „Shot" ingedeeld, te samen met Over 't Net 2, V. en V. 1, Zeist 2, Zeist 4, Pats 1, U.T.T.C. 3, Barna 3 en Smulders 1. In de derde klasse B strijden dit jaar twee Shot-teams om de hoogste titel, n.1. Shot 2 en Shot 3, waarbij laatstge noemd team in deze klasse debuteert. Verder zijn hierbij ingedeeld Over 't Net 3, Over 't Net 5, V. en V. 2, Bofa 1, Pats 2, Velox 2, Iduna 1 en S.S.V.U. 1. In de 4e klasse zijn drie Soester teams vertegenwoordigd, n.1. De Stompert 2, Shot 4 en Shot 5. Naast deze teams zijn nog ingedeeld D.O.S.C. 1, Meursing 1, Ehma 1, V. en V. 3, V. en V. 4, Hakaspa 1 en S. en S. 1. Het 6e team van Shot is ingedeeld in de reserve 4e klase B, tesamen met Over 't Net 7, Hakaspa 2, Meursing 2, Ehma 3 en V. en V. 5. De indelingen van Shot 7 tot en met Shot 20 moeten nog bekend worden gemaakt. De competitie begint reeds volgende week, waarin ook enkele Shot-teams als favoriet starten. De wedstrijden voor de eerste compe titie-week zijn o.a. de plaatselijke ont moetingen Shot 1-Stompert 1; Shot 2- Shot 3; Shot 4-Shot 5 en de wedstrijd Ehma 3-Shot 6. Vrijdag a.s. nemen meerdere leden van Shot deel aan het door de Baarnse T.T.V. „Beatrix" te organiseren tour- nooi, hetgeen als 'n laatste training voor de komende competitie kan wor den beschouwd. KORFBAL. Zaterdag speelden de K.V.S.-juniores hun eerste wedstrijd in dit seizoen. De tegenstanders, Olympia A uit Bus- sura, wonnen met 3-1. K.V.S. 2 speelde tegen Samos 10 in Utrecht en won met 3-2. In deze pret tige en sportieve wedstrijd bleek, dat K.V.S. in goede vorm geraakt. Na het eerste doelpunt van Samos maakte mej. v". d. Zouwen gelijk en met deze stand ging de rust in. Na de rust nam Samos weer de leiding, doch ditmaal was het Van Munster, die de partijen weer op gelijke voet bracht. Mej. Es maakte aan alle twij fel een einde en gaf K.V.S. de leiding. (3-2). Met deze stand kwam ook het einde. In Zeist werd de wedstrijd Tovers 3- K.V.S. 1 gespeeld. De Tovers, die vorige week een tegenstander met 19-0 in maakten en kampioensaspiraties hebben, kregen geduchte tegenstand van de Soes tenaren. Na 30 minuten stond het des ondanks 2-0 voor de Zeisters. Binnen vijf minuten maakten Klomp en Maris ieder een doelpunt, zodat de stand ge lijk werd. 2-2. Voor de rust hernam To vers de leiding. 3-2. Na de rust scoor den de gastheren weer (4-2) en dank zij de verwoede tegenstand van de Soes tenaren werd nog slechts een doelpunt gemaakt en kwam het einde met een eervolle nederlaag van 5-2. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de biggenmarkt van j.1. Vrijdag wer den aangevoerd 222 stuks biggen van 45.- tot 55.- en 3 drachtige zeugen van 325.- tot 345.-. Op de eiermarkt werden aangevoerd 200.000 eieren. Hoendereieren van 15.50 tot 16.50, henneneieren van 8.50 tot 14.middenprijs 16.prijs per kg. ƒ2.56. De handel op de biggenmarkt was traag, terwijl de eiermarkt een matig verloop had. UNIFORMENFONDS P.V.O. Het stukje in de Soester Courant van 28 September j.1. (voorpagina) heeft weerklank gevonden in de harten van de Soester bevolking. In de week van 27 September tot en met 2 October is het zeer fraaie, tot nog toe niet be haalde, resultaat van 792.— geboekt. Hieronder volgt de vierde verantwoor dingslijs! tofen met 2 October 1954: Saldo vorige opgave 4397.50 2 inschrijvers met 5 obligatiën 100. 1 inschrijver met 2 obligatiën 20. 36 inschrijvers met 1 obligatie 360. 2 inschrijvers met 1 obligatie en 2 inschrijvers met 2 obligatiën hebben hun obligatiën aan P.V.O. geschonken 60. Schenkingen Joost Metzukat, groothandel in oud papier, lompen en metalen 140. Mevr. C. H. de H.-M50.— Diverse giften 62. Totaal ƒ5189,50 OTTO DE WEERD KAMPIOEN. Onder begunstiging van mooi zomer weer werd Zondag het kampioenschap lange afstand over een afstand van 120 kilometer gereden in de Hoogland se polder. De verwachting van de Tempo-organi satoren, dat er fel om dit kampioen schap gestreden zou worden, kwam ten volle uit. Alle deelnemers waren ge brand op een goed resultaat en dit bracht mee, dat de vele belangstellen den een spannende en enerverende strijd te zien kregen. Na de tweede ronde reeds begon de strijd, die tot het einde voortduurde. In de 4e ronde lagen Otto de Weerd, Gert de Leeuw en Gerrit Ruttenberg aan de kop, op korte afstand gevolgd door Henk de Bree, Gerrit Bunschoten en Klaas van 't Klooster. Daar achter kwamen Joop van Dorrestein, Piet v. d. Broek, Jaap Neijeboer en Aart Drost. Deze laatste kreeg in de zesde ronde een lekke band en gaf in de achtste ronde op. Nijeboer kon het geweldige tempo niet volgen en verdween in de negende ronde uit het parcours. De Bree, Van 't Klooster en Bunschoten deden alle moeite om de achterstand op de koplopers in te halen, evenwel zonder succes, want de achterstand liep tot ongeveer drie en een halve minuut op. Pas toen Henk de Bree kans had gezien zijn twee rivalen van zich af te schudden, lukte het hem in de 15e ronde, na een inspannende achtervol ging, aansluiting te verkrijgen. In middels was eerst Gerrit Ruttenberg en daarna De Leeuw teruggevallen, terwijl v. d. Broek, Ruttenberg, Van 't Klooster en Bunschoten een ronde achterstand opliepen. De zaak leek toen bekeken, doch weer liet Otto de Weerd rijn rr.ederijder in de steek, liep De Brcc, Bunschoten en De I Leeuw voorbij en stevende alleen op de eindstreep af. De uitslag was 1. Otto de Weerd, kam pioen, tijd 3 uur, 36 min., 25 sec. 2. Henk de Bree, 3,42,15 uur. 3. Gerrit Bunschoten, 3,49,02 uur. 4. Gerrit de Leeuw, idem. 5. Joop van Dorersteijn, op 1 ronde. 6. Klaas van 't Klooster, op bijna twee rond en. De overige leden reden een wedstrijd over 12 ronden of 60 kilometer. Enkele ronden reden ze gezamenlijk. Jaap v. d. Burgt, die een aardige renner belooft te word en, en Kasper Smit namen de benen en de anderen zagen hen niet eerder terug dan in de kleedkamer. Door een misverstand stapten Beb Kriek en Jan Ruttenberg een ronde te vroeg af. De uitslag werd: 1. Jaap v. d. Burgt, tijd 1,40,04 uur. 2. Kasper Smit, 1,49,51 uur. VOETBALLENDE JEUGD. De jeugd, die het voetbalspel veelal op straat beoetent, is oorzaak dat vele klachten bij -de politie binnen komen over balien, die in tui nen belanden. Deze klachten gaan meestentijds vergezeld met deponering van de in beslag genomen bal, zodat op het politie-bureau reeds een belangrijke voorraad ballen is aangelegd. De kindertehuizen zullen er goed mee zijn. TONEELUITVOERING „ONS GENOEGEN". „Ons Genoegen" opende Zaterdag, met een stampvolle zaal, het toneelseizoen met de opvoering van „Mensen rond de havens". De voorzitter van „Ons Genoegen", de heer A. Grift, opende de avond met 'n welkomstwoord, waarbij speciaal de ju ryleden van de N.A.T.U. werden be groet op deze eerste toneelavond van 'n reeks avonden, welke deze jury nog moet bijwonen, in het kader van de toneelwedstrijd. De heer Reuvers, voorzitter van de N.A.T.U. beantwoordde dit welkom en verzocht de aanwezigen zich van goed- of afkeuringen tijdens het spel te ont- Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. POSTGIRO 126156 GEEN AMATEUR MEER. Ik heb de knaap als jongetje gekend, in de tijd, dat „de jongenskiel nog om zijn schouders gleed", toen hij met zijn kornuiten op straat tegen alles en nog wat trapte. Ik zag hem later als goal- getter in het adspiranten-elftal, bij een grote club en ik volgde zijn voetbal lersloopbaan tot hij, als „eigen kweek", in het eerste elftal heel goed en nut tig werk voor zijn vereniging deed. De jongen was, wat wij noemen een ras-voetballer. Die voetballerij had min of meer ver hinderd, dat hij zich op studie had toe gelegd, zodat hij geen toppositie in de maatschappij kon innemen. Wim, zo zal ik hem maar noemen, was gelukkig getrouwd. Zijn meisje, la ter zijn vrouw, was trots op haar knap pe voetballer en toen zijn club, nood gedwongen, er toe over ging, haar spe lers te honoreren, deed me dat voor die Wim oprecht genoegen. Die knaap zou zo'n verhoging van inkomsten best kun nen gebruiken. Zoveel verdiende hij in de gewone oftewel burgermaatschappij ook niet. Dat pakte anders uit. Dezer dagen kwam Wim mij zijn nood klagen. „Ik wou, dat ze nooit met die spelers-betaling waren begonnen", zei hij mistroostig. Zo iets begrijp je als buitenstaander niet. Ik ben ook geen geldwolf en kan mij nog wel indenken, dat er dingen zijn, die een mens louter en alleen voor zijn plezier doet. Maar die Wim had dat voetballen-voor-geld toch niet gezocht Dat was na zo'n wedstrijd toch mee genomen In die geest antwoordde ik hem ook. Maar hij schudde mistroostig het hoofd. „Je begrijpt het niet", antwoordde hij somber. „Het is nu heel anders dan vroeger. Als ik vroeger een blunder maakte, dat was iedereen dat weer ver geten als ik even later scoorde. Nu is het anders. Thuis praat mijn vrouw na afloop de hele wedstrijd met me door en vooral de fouten neemt ze onder de loupe. Ik had de bal eerder af moeten geven of ik had zelf moeten schieten. Dat kan ik allemaal nog wel hebben, maar het ergste is, dat ik niet meer voor m'n plezier speel, dat mijn vrouw er .benauwd voor is, dat ik mijn plaats in het eerste niet langer kan behouden. Het ergste is, dat wij die inkomsten eigenlijk al niet goed meer kunnen missen. H. OEKMAN. houden, opdat de jury niet beïnvloed zou worden. Het stuk in vier bedrijven onderging 'n vlotte vertolking, waarin de heer Ter- willen en de dames Terwillen en Gey- tenbeek uitblonken. De goed gevonden décors veraangenaam den deze opvoering, welke voor regis seur Kamerbeek een groot succes werd. De aanwezigen beloonden de spelers met een langdurig applaus. BROMFIETSERS VIELEN. De opgebroken Birkstraat en speciaal het ver hoogde rijwielpad nabij de Bartolottilaan geeft nogal moeilijkheden aan het rijwielverkeer. Zaterdagmiddag viel de bromfietser R., woon achtig in "Amersfoort, toen hij dit verhoogde rijwielpad wilde oprijden. Hij werd in het ge zicht gewond. Zondagmiddag viel weer een berijdster van een bromfiets, die een manspersoon op de bagagedrager meevoerde. Toen zij de verho ging opreed werd het gewicht van zoveel ba gage haar noodlottig. Onder deze titel zal alle andere Parijse gebeurtenissen over treffen. (Pers). Wij hopen deze unieke gelegenheid bij te wonen in de week van in de „Porte Maillot" te Parijs. Onze salons blijven geopend. Alleen voor permanenten en verfbehandeling verzoeken wij U, indien mogelijk, NA deze week te bespreken. Steenhoffstraat 53 Telefoon 2842

Soester Courant | 1954 | | pagina 1