SOEST. Deze week verkoop Emaille Emmers a 12.50 BAZAR DE LUXE SOESTDIJK Burgerlijke stand. GEBOREN: Gijsbertha Anna, d. v. A P. van den Tweel, melkbezorger en A. Schoonder- beek, Emmalaan 12a. Rudi, z. v. J. Kuy- venhoven, kweker en W. Koole, Nieu- werhoekplein 7. Josefine Hillegonda, d. v. A. van Zuilen, timmerman en A. H. F. Meilof, Burg. Grothestraat 19. Wou- tera, d. v. D. A. Naafs, bedrijfsleider en G. van Maanen, Baarn, Eemnesserweg 24. Johanna Francisca, d. v. A. J. van Woerkom, chauffeur en M. W. Boeten, Veenpad 4. Hendrika Jacoba, d. v. J. van den Heuvel, landbouwer en M. A. Kooloos, Veenzoom 2. Hendrikus Wilhel mus Maria, z. v. W. J. Hilhorst, weg werker N.S. en A. J. P. Vos, Vondel laan 18. Cornelia Maria, d. v. P. Donk, tuinman en J. A. van Zijtveld, Biltse- weg 19. Antoinette Hemmechien Maria, d. v. H. van der Wal, kantoorbediende en H. A. Geerts, Baarn, Oosterstraat 6. Cornelis, z. v. P. Vet, militair en M. C. C. de Nobel, Vosseveldlaan 14. Jacoba, d. v. B. Huizinga, chauffeur-monteur en L. Bast, Molenstraat 76. ONDERTROUWD: Rudolphus Adrianus van den Bergh, 29 jaar, werktuigkundige, van Musschen- broekstraat 108, 's-Gravenhage en Elisa- beth Henriëtta Petronella Wegman, 30 jaar, Gen. Winkelmanstraat 2A. Datum huwelijk: 27 October 1954, 8.30 uur. Hen drik Marinus de Zoete, 27 jaar, groente en brandstoffenhandelSar, Koninginne- laan 124 en Wilhelmine Christine Colt- hoff, 23 jaar, Molukkenstraat 542, Am sterdam. Datum huwelijk: 3 November, 14.30 uur. GEHUWD: Aart van Twillert, 30 jaar, slager, Bun schoten, Wilhelminastraat 60 en Aleida Femia Roelofs, 27 jaar, Zwaluwenweg 16. Adres na huwelijk: Bunschoten, Wilhel minastraat 16. Jan Stigter, 31 jaar, mon teur, Velsen, Visseringstraat 7 rood en Josina Adriana de Hooge, 31 jaar, Ko- ninginnelaan 19. Adres na huwelijk: Velsen, Visseringstraat 7 rood. Antoon Albert van der Mast, 24 jaar, chauffeur, de Paltz 5 en Tjaakje Trijntje Lange, 24 jaar, Amersfoort, Soesterweg 416. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. Ignatius Maria Wilken, 24 jaar, hof meester, 's-Gravenhage, Veenendaalkade 163 en Mekka Johanna Aleida Lijftogt, 23 jaar, Kolonieweg 7. Adres na huwe lijk: Ieder op eigen adres. Willem Ger- rit van Egdom, 25 jaar, stucadoor, West broek, Kerkstraat 42 en Jacoba Coljee, Buntweg 3. Adres na huwelijk: West broek, Kerkstraat 42. OVERLEDEN: Irene Beatrix Juliana Bemhardine Wil- helmina Dorrestein, 13 jaar, Veenzoom 1. Cornelis van den Bremer, 84 jaar, weduw enaar van Antje van Roomen, Kerkpad N.Z. 27. Dingeman Bakker, 79 jaar, ge huwd met Lammetje Kok, Heuvelweg 17. Johannes Groenenboom, 76 jaar, gehuwd met P. Meuzelaar, Schoutenkampweg 39. Jan van Es, 82 jaar, weduwnaar van G. Ravenhorst, Soesterbergsestraat 54. Hendrik Don, 83 jaar, weduwnaar van J. Visser, Beetzlaan 22. VOLKSCREDIET VOOR SOEST. Nu de Amersfoortse Volkscredietbank ook de gelegenheid heeft opengesteld aan Soester middenstanders om zich aan te sluiten, heeft de heer W. F. G. L. van Smaalen, directeur van de Amersfoortse Stichting voor Volkscrediet, Vrijdagavond de Soester middenstand ingelicht omtrent het doel en de strekking van dit Volks- credietwezen. De heer C. J. Schaddelee verwelkomde namens de twee middenstandsverenigin gen en de winkeliersvereniging de vele detaillisten en releveerde hoe de Soester gemeenteraad afwijzend staat tegenover dit Volkscrediet. Spr. sprak er echter zijn verheugenis over uit, dat de gemeen te Amersfoort bereid werd gevonden de Soester middenstand in te schakelen. De heer Van Smaalen zette op duidelijke wijze het doel der Amersfoortse Stichting uiteen. Met uitsluiting van winstbejag wil de V.C.B. woeker en schadelijke en gevaarlijke vormen van crediet voorko men en bestrijden en anderzijds op sociaal en zakelijk verantwoorde wijze voorzien in de gerechtvaardigde behoefte aan volkscrediet. Er werden adviezen gegeven om uit handen van de woeker te geraken en te blijven en er wordt voorlichtend op getreden. Men verstrekt geldleningen aan de in haar ressort wonende personen. Met de detaillisten worden overeenkomsten gesloten, krachtens welke de geldleningen worden uitbetaald ter contante betaling van de bij hen gekochte goederen. Uit de vele vragen bleek, dat men enthou siast was over de inschakeling van de middenstand alhier bij de V.C.B. en alle aanwezigen gaven zich als deelnemer op. De gang van zaken bij dit volkscrediet is als volgt. Voor een artikel, dat de cliënt op crediet wil kopen, vult deze, in samenwerking met de winkelier, een for mulier in. Dit formulier gaat naar Amers foort ter beoordeling en de winkelier kijgt hiervan bericht. Is het crediet goed gekeurd, dan tekent de cliënt de schuld bekentenis. Voor een bedrag van 100.is 7 °/i rente verschuldigd, wanneer terugbeta ling in één jaar plaats heeft, 8 bij te rugbetaling in IV2 jaar en 11 bij te rugbetaling in 2 jaar. TONEELAVOND „iSOESTDIJK". Een vol bezette Eemland-zaal heelt Zaterdag avond genoten van een goede opvoering van het vrolijke toneelspel „In het witte paard", hetwelk werd opgevoerd door de toneelvere niging „Soestdijk", die daarmede voor het eerst in dit seizoen weer op de planken ver scheen. Dit stuk vol kostelijke humor en lachwekken de verwikkelingen werd goed vertolkt. Mevr. Hessing-v. Gelderen, de levenslustige waardin van „Het Witte Paard" gaf zeer goed spel. als ook de heer J. Schothorst, die op deze avond zijn debuut maakte. Mevr. Stigter-de Hooge, de heer De Zoete en Pietje Brekelmans, de jongste acteur van deze avond, mogen in het bijzonder genoemd worden en zij werden goed bijgestaan door de vele medewerkenden op deze avond. Regisseur J. Kronemeijer, die zelf meespeelde, deelde in de hulde, welke aan de spelers werd gebracht. Met muzikale medewerking van The Stars werd de avond met een bal besloten. LOSLOPENDE PONT. Een loslopende pony werd door de politie op gevangen en het volleybalveld van de politie kreeg het dier als verblijf. Later kwam de eigenaar, de heer B. alhier, zijn dier afhalen. •T NUT. Donderdagavond zal voor de afdeling Soest van 't Nut de heer Albert Vogel optreden in restaurant „Eemland". De heer Vogel draagt een aantal korte verhalen voor. VERGADERING MIL. GEPENSIONNEERDEN. Zaterdag j.1. hield de afd. Soest van de Algemene Militaire Pensioenbond A.M.P. een ledenvergadering in „Oranjehof". De voorzitter, de heer L. D. Zuiderwijk, be sprak de positie van de gepensionneer- den en weduwen in het algemeen en van oud-gepensionneerden in het bijzon der. De aanpassingstoeslag, aldus spreker, heeft niet de oplossing gebracht waar op de oud-gepensionneerden zo zeer had den gehoopt, n.1. een meer gelijkmatige aanpassing van pensioenen. Wij zijn erkentelijk voor de wijze, waarop de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor de pensionneerden op de bres hebben gestaan, terwijl elke verbetering in de financiële positie van de gepensionneerden dankbaar wordt aanvaard. Wij zijn echter van mening, dat de pensioenen dienen te worden aan gepast aan de wijzigingen, welke zich in de economische situatie voltrekken, zoals dit ook met de lonen plaats hoeft. Een opmerking van de Minister van Binnenlandse Zaken, dat in verschil lende gevallen het huidige niveau van de pensioenen wordt overschreden moge waar zijn, maar geeft geen juist beeld van de waarlijk moeilijke positie, waarin vele oud-gepensionneerden en weduwen verkeren. Er is voor de gepensionneerden maar een oplossing, n.1. het invoeren van de gelijdende schaal, waarbij dan tevens een einde kan komen aan alle bestaande ingewikkelde systemen zoals bijzondere extra en aanpassingstoeslag of hoe zij ook mogen heten, komen te vervallen. Met belangstelling zien wij uit naar het eindrapport van de Staatscommissie Van Poelje inzake de nieuwe pensioenregeling, te meer omdat de Minister de toezeg ging heeft gedaan de zaak van de oud- gepensionneerden nog eens nader te zullen bezien. De deur staat nog open en U kunt, aldus spreker, de overtuiging hebben, dat Uw hoofdbestuur geen ge legenheid voorbij laat gaan om Uw be langen ter bestemde plaatse te behar tigen. Tot hen, die nog buiten onze gelederen staan, zou ik willen zeggen: Sluit U aan bij de A.M.P. Dit is niet alleen een morele plicht, maar boven alles een wel begrepen eigenbelang voor U en Uw na bestaanden. Ons vakwerk heeft, dat is bekend. De dames permanent verwend. Goede voorlichting is van onmiskenbare waarde. Deze vindt U in de A.M.P., de vraagbak voor alle militair gepension neerden. Maar het gaat niet om voor lichting alleen. De harde levenswerke lijkheid, waarin wij geplaatst zijn, roept tot strijd voor sociale gerechtigheid voor allen, ook voor de gepensionneerden. In deze gerechtvaardige strijd moogt ge geen toeschouwer blijven. Het is daarom, dat ik een beroep op U doe. Steunt onze actie door lid te worden van de A.M.P. De A.M.P. deed reeds veel voor U en Uw nabestaanden. Wat doet U voor de A.M.P. Vraagt inlichtingen aan het Secretariaat Dorresteinweg 46, Soest. DAMVERENIGING „DE VARIANT". De wedstrijd tussen De -Variant 1 en H.D.G. 2 uit Hilversum werd afgebro ken met een voorlopige uitslag van 9-3 in het voordeel van de Hilversummers. Vier partijen werden afgebroken en de uitslag zal wel een kleine overwinning voor H.D.G. opleveren. De Variant heeft echter bij de Utr. Prov. Bond een protest ingediend tegen de houding van de Hilversummers. Deze kwamen later dan het vastgestelde aan- vangsuur en wensten de verplichte speel tijd, welke op minstens 3Y2 uur is voor geschreven, niet te maken. Na 2% uur vertrokken deze dammers, waardoor de vier partijen niet beëindigd konden worden. Woensdagavond wordt gespeeld De Vari ant 2Excelsior 2 (Utrecht). Donderdagavond: O.K.K. 1De Variant 1. VOLKSUNIVERSITEIT SOEST. Woensdagavond zal in het Oranje Hotel dr. J. Adriani een lezing houden over het onderwerp „Waar plant en dier el kaar ontmoeten". COMMUNISTEN CONTRA AMERIKANEN. Binnenkort zullen in Soesterberg een 300 Amerikaanse militairen worden gele gerd. Communisten hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag hun bezwaren tegen de komst van de Amerikanen ken baar gemaakt en dit met krijt op de Birkstraat, Soesterbergsestraat en Van Weerden Poelmanstraat afgedrukt. „Ami go home" en „Geen H-bom maar vrede" stond er te lezen. Dit zijn de leuzen, waarmede men ook in Duitsland en Frankrijk tegen de Amerikanen werkt. In hotel „De Boschvijver" is de kwartier meester en zijn staf van de Amerikaanse groep ondergebracht. De Amerikanen zullen in barakken op de vliegbasis Soesterberg worden gele gerd. Deze barakken zijn in aanbouw en bijna gereed. Alleen de officieren, die hun gezinnen mochten meenemen, zul len particulier onderdak zoeken; de ove rigen worden gehuisvest in de barakken. van een grote partij Flinke maat. Zware kwaliteit. v. WEEDESTRAAT 31, TEL. 2239 OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de Zaterdag j.1. door de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Soest, gehouden collec te bedroeg 751.69, een record-bedrag, dat in de 20 jaar van het bestaan der afdeling nog niet is bereikt. UNIFORMENFONDS P.V.O. Gezien het resultaat van deze week blijkt hoe langer hoe meer, dat Soest „warm" begint te lopen voor de Unifor menactie van P.V.O. Er zijn nog maar weinig huizen waar absoluut niets gege ven wordt. Kon in de week van 27 September tot en met 2 October het mooie resultaat van 792.geboekt worden, in de week van 4 tot en met 9 October is er maar liefst 865.35 binnen gekomen. Bravo SoestersDe jubeltonen van de Harmonie in haar nieuwe uniform zul len spoedig door ons dorp schallen. Er behoeven nog maar een 150 obligatiën geplaatst worden. Hier volgt de vijfde verantwoordingslijst tot en met 9 October: Saldo vorige opgave 5189.50 Coöp. Soester Ver. in Melk en Melkproducten C.S.M. U.A. 50. C.A.K50.— Sig. Magazijn „De Toekomst", Nieuwstraat 35 C 30. Domino-Club „'t Hart" 10. 38 inschrijvers met 1 Oblig. 380. 1 Inschrijver met 2 oblig. en 6 inschrijvers met 1 oblig. heb ben hun obligatiën aan P.V.O. geschonken 80. Schenkingen: Het Handelshuis, Soesterb.str. 100. Diverse giften 168.35 Totaal 6057.85 JAARVERGADERING GEITENFOKKERS De Soester geitenfokkers waren Vrijdag avond in jaarvergadering bijeen in res taurant „Zonneheuvel". De voorzitter, de heer D. Maagdelijn, opende met een welkomstwoord, waarna de jaarverslagen van de secretaris C. Schaatsbergen en van de penningmeester A. Quick werden gelezen. In tegenstel ling tot andere jaren bleek er een na delig saldo te zijn. De voorzitter reikte hierna de prijzen uit, behaald op de op 28 Augustus j.1. ge houden geitenkeuring. Voor de beste stamboekgeit ontving de heer J. Woudenberg de medaille van de gemeente Soest. De overige prijzen wa ren voor P. J. Dorrestein voor de beste oudere geit; J. Woudenberg voor de beste éénjarige geit; dr. A. J. W. Ha- gedoorn voor de beste overloper; J. Huis man voor het beste lam, terwijl de se cretaris de medaille in ontvangst nam voor de verenigingsbok Dirk-Frits. Bij de bestuursverkiezing werd de perio diek aftredende voorzitter bij acclamatie herkozen. Voor een bestuursvacature wer den 3 personen candidaat gesteld. De heer A. J. W. Hagedoorn werd met grote meerderheid gekozen. De secretaris releveerde hierna de grote ontplooiing van de vereniging in de laat ste jaren en wees op de toenemende re gistratie, de melkcontrole en de keu ringen van de dieren, waarvoor de laat ste jaren grote belangstelling was. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de veemarkt te Amersfoort van j.1. Vrijdag werden aangevoerd: 217 biggen in prijzen van 45.tot 55.en 2 guste zeugen van 275.— tot 375.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 178.000 stuks. Hoendereieren van 16. tot 17.henneneieren van 10.tot 14.middenprijs 16.50, prijs per kg. 2.64. De handel op de biggenmarkt was ma tig, terwijl daarentegen de handel op de eiermarkt een vlot verloop had. SCHOOL IN HEES KRIJGT NAAM. Zaterdagmiddag zal de Chr. lagere school in Hees een officiële naam krijgen, n.1. „Insinger- school". Het is geen toeval, dat deze school voortaan zo genoemd zal worden en deze vernoeming had eigenlijk reeds eerder moeten gebeuren. Vijf en veertig jaar geleden werd de grond, het huis voor het hoofd en het schoolgebouw door de familie Insinger geschonken, waar mede een prachtige daad gesteld werd tegen over de jeugd van de buurtschap Hees. Het contact, dat de familie Insinger met Hees had door deze gift ter waarde van 20.000. verslapte nadien en weinig Soestenaren wis ten maar weinig meer af van de oorsprong van deze school. Het tegenwoordige hoofd, de heer H. J. de Boer, deze vorstelijke gift vernemende, heeft het contact met de familie Insinger weer opgenomen en zijn voorstel om de school de naam „Insinger-school" te geven werd met vreugde begroet. GEVONDEN VOORWERPEN. Bankbiljet van 10.zwarte vulpen, bruine jongensjasje, paar zwarte dames glacé hand schoenen. stofbril, ceintuur, passer; terra ca puchon, bronzen medaille, portemonnaie met rozenkrans, zwarte vulpen, balpen, bruine heren portemonnaie, ballpen, tasje met brood en melkfles, breiwerk, foxterrier, blau we sjaal, handschoen, broche, plastic etui met vulpen en vulpotlood, buitenband van auto, bruine portemonnaie met inhoud en pak met kettingkasten. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn elke Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur, te verkrijgen aan het bureau van politie. PAALTJES SNEUVELDEN. Een auto, welke geparkeerd stond zonder dat de handrem aangetrokken was, ging Vrijdag middag op Nieuwerhoefk rijden. Hij kwam tot stilstand tegen enige ijzeren paaltjes, welke aldaar langs het rijwielpad zijn geplaatst. Eni ge paaltjes sneuvelden en de auto werd be schadigd. DE IJKWET. Bij een Soester handelaar werden de gewich ten niet in orde bevonden. Hij was nummer 8. die een bon kreeg wegens overtreding van de IJkwet. „SHOT'VSUCCESSEN. Aan het door „Beatrix" te Baarn georgani seerde tafeltennïs-tournooi werd door enkele leden van Shot deelgenomen. Gezien het feit, dat dit tournooi sterk bezet was, waren de verwachtingen ten aanzien, van de Shot-leden niet zo hoog gespannen. Temeer daar Th. Dasselaar, A. v. Haarlem en B. Dahl- berg niet door hun poules kwamen, waren de vooruitzichten niet zo gunstig, doch alles kwam geheel anders uit. In de 4e klas plaatsten C. v. Haarlem en G. Berends zich, in de finale. Op de andere tafels speelden J. van Asch en B. v. Haarlem verschillende zware sets. Misschien inspireerden het Shot-succes in de 4e klas beide spelers tot prima spel. Ook zij bereikten de finale. De totaal uitslag werd: 2e Klas: le prijs B. v. Haarlem (Shot). 2e prijs J. v. Asch (Shot). 4e Klas: le prijs C. v. Haar lem (Shot). 2e prijs G Berends (Shot), Na afloop van de finales werden de bekers en medailles aan de prijswinnaars uitgereikt. Vrijdag a.s. zal het 2e deel van dit tournooi worden verspeeld, n.1. 3e en le klas. Ook in deze 2 klassen spelen enkele Shot-leden mee.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2