SOESTERBERG. Burgerlijke stand. SPORT. GEBOREN Gerarda Hendrika, dochter van H. van Boeijen, vertegenwoordiger en J. Chr. Hageman, Nieuwstraat 72. Michael An- tonius Josephus Maria, zoon van H. G. M. Taris, hoofd ener school en C. J. M. Pe ters, Kerkpad Z.Z. 69. Hendrina Hendrika Maria, dochter van P. A. van Dorresteijn, installateur-electromonteur en G. H. Se- ders, Nieuwstraat 4. Erick Gerardus Ma ria, dochter van J. van de Belt, bedrijfs- monteur en J. P. Mooser, de Beaufort- laan 16. Robert Ernest Jan, zoon van J. J. Peters, militair en E. M. C. Painton, Nassaulaan 20. Marijke, dochter van J. D. van Roest, fabrieksarbeider en A. H. Bruinsma, Klaarwaterweg 72. ONDERTROUWD Cornelis Rijkse, 27 jaar, stalknecht. Nieu we Weteringseweg 251, Maartensdijk en Cornelia van Dijk, 24 jaar, Wieksloter- weg O.Z. 21. Datum huwelijk 27-10-'54. Albertus Johannes van Voorthuizen, 43 jaar, landbouwer, De Paltz 4 en Maria Jacoba van Stempvoort, 36 jaar, Birk- straat 52. Datum huwelijk: 27-10-'54. Jonkheer Barthold Jacob de Geer, 23 jr., marinier, Hartmanlaan 1 en Anna Ma- thilde Huber, 21 jaar, Hartmanlaan 1. Da tum huwelijk: 30-10-'54. GEHUWD Johannes Frederikus Groart, 31 jaar, rijwielhandelaar, Van Weedestraat 36 en Grietje Albertje Schipper, 26 jaar, on derwijzeres, Steenhoffstraat 67. Adres na huwelijk: Van Weedestraat 36. OVERLEDEN Jannigje Veldjesgraaf, 85 jaar, zonder be roep, gehuwd geweest met K. H. Heij, Amersfoortsestraat 28. Anna Maria Fre- derika Hubertina Wille, 68 jaar, echtge note van G. S. Fernhout, Duinweg 41. Helena Gerdina Stekelenbrug, 66 jaar, weduwe van B. van den Berg, Bessemer- laan 123, Utrecht. Catharina Jacomina Franke, 79 jaar, wed. van F. van der Stoep, Julianalaan 92. Maria Petronella Bol, 76 jaar, weduwe van A. M. Luijben, Nieuweweg 104. Aaltje Borst, 68 jaar, gehuwd met B. Verweij, Van Lenneplaan 64. Bernardus Wilhelm Carel Dwars, 73 jaar, advocaat en procureur, gehuwd met A. M. Onnen, Regentesselaan 9. S.E.C. WERD MET 9-1 VERSLAGEN. Met liefst 9 doelpunten tegen heeft S.E.C. de sterkte van Nijenrodes moeten ervaren en tevens haar eigen zwakheid gedemon streerd. Hiermede zijn de Soestenaren op de ranglijst tot een te verwaarlozen te genstander gedegradeerd en in de ge vaarlijke zone terecht gekomen. S.E.C., dat jarenlang de le of 2e plaats op de ranglijst heeft ingenomen, bewijst iedere week weer geen schutters te be zitten, doch in deze wedstrijd bleek de anders zo sterke achterhoede ook te kun nen falen. S.E.C. startte met de wind mee en na 5 minuten kon rechtsbuiten Valk uit een opgelegde kans een doelpunt maken, doch hij schoot onbeheerst over het doel. De Soestenaren konden zich aanvankelijk goed teweer stellen tegen de hard wer kende Nijenrodes-ploeg, doch na een kwartier scoorde de rechtsbinnen van de gastheren onverwacht en leidde daar mede de grote nederlaag in. Enige mi nuten later was het 2-0, toen de Nijen- rodes-midvoor doelman Renooy pas seerde. In de 30ste minuut wist een der S.E.C.-achterspelers een doelpunt te voor komen, door de bal met de hand eruit te slaan. Het werd uitstel van excecutie want de toegekende strafschop bracht de stand op 3-0. Een onverwacht doelpunt maakte linksbuiten Verwey uit een vrije trap, doch voor de rust moest doelman Renooy nogmaals vissen en de rust ging in met de stand 4-1. In de tweede helft was het initiatief in handen van Nijenrodes. Aanvallen wer den in series opgezet en de Soester ver dediging werd uiteengerukt. Tenslotte geraakte ook onze jeugdige doelwachter geheel uit vorm en zo kon het gebeuren, dat met regelmaat de score werd opge voerd en met nog 5 doelpunten een zwaar vonnis over S.E.C. werd geveld. B.D.C.—SAESTUM 1-2. De B.D.C.-voorhoede wist Zondag het doel slecht te vinden. In de strijd tegen Saestum waren de Soestenaren niet be paald zwakker, vooral niet wat de achter hoede en middenlinie betreft. De voor hoede, waarin Huurdeman en Beemer de sterkste combinatie vormden, wist het systeem dat doelpunten oplevert niet te vinden. Over gebrek aan werk had men toch niet te klagen, evenmin als de Zeister voorhoede, want het spel ging snel van doel tot doel. Dertig minuten waren er verstreken, waarin de Soester achterhoede veel werk moest verzetten tegen de aanvalskracht van de gasten, waarvan de schutters slecht schoten en de Zeister achterhoede weinig moeite had om het simpele spel van de B.D.C.-aanvallers te beteugelen. Toen kwam' het goede moment. Huur deman gaf een korte afgemeten pass, waarop Beemer al gereageerd had. Deze gleed langs de linksback van Saestum heen en deponeerde de bal uit een zeer kleine schiethoek op tactische wijze langs de uitgelopen doelman in het net. 1-0. De vreugde over dit smetteloos doelpunt duurde niet lang, want 3 minuten later blunderde doelman v. d. Lugt. Uit een snelle aanval van Saestum kopte de links buiten een boogbal, die v. d. Lugt over zich liet heengaan zonder een hand uit te steken. 1-1. Na de rust moest v. d. Lugt direct al zijn talenten tonen en hij onderschepte enige gevaarlijke aanvallen. Aan de an dere zijde kogelde Beemer een voorzet van rechts rakelings over de lat en dit schot leidde vele B.D.C.-aanvallen in, welke gevaarlijker van opzet waren dan voor de rust. Hierna volgde een snelle strijd, met aan beiden zijden scoringskansen, en met nog 15 minuten te spelen kreeg Beemer weer een kans, doordat de vallende Saestum- doelman de bal niet onder controle kreeg. Beemer raakte echter de doelman en niet de bal, welke laatste voor het in lopen was. De stuitbal, welke de scheids rechter op de doellijn gaf, werd zo ei genaardig genomen, dat Huurdeman hier tegen terecht doch vergeefs protesteerde. Nog 8 minuten waren er te spelen toen, bij een der aanvallen van Saestum, Brou wer, vlak voor v. d. Lugt, de bal om haalde. De Saestum-midvoor kreeg hier door de kans van zijn leven en schoot ineens in. 1-2. Met deze stand kwam ook het einde. De overige uitslagen waren: D.V.S.U. 3—B.D.C. 2 1-1. S.D.O. A—B.D.C. B 6-1. Amsvorde AB.D.C. A 2-1. B.D.C. aBaarn a 1-6. HEES WON WEER. Hees is een succesrijke Soester voetbalclub, die ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst in de Zaterdagmiddagcompetitie gaat. In de wedstrijd tegen Vinkeveen werd de ze gen aan de Soestenaren niet cadeau gedaan. Op bet -terrein, waarvan modder- en water plassen de voornaamste bestanddelen schenen te zijn, voelden de gastheren zich beter thuis dan de Soestenaren. Met wind tegen nam Hees ihet initiatief in handen. Dit duurde 20 minuten, maar toen brak Ruttenberg door de stugge verdediging heen en opende de score. 0-1. Twintig minuten later vergrootte Wiss de voorsprong tot 0-2, met welke stand de trust inging. Na de hervatting bleef Hees de meerdere, doch het windvoordeel bleek niet louter voordeel. Na 15 minuien scoorde Vinkeveen uit een te genaanval, waardoor de stand 1-2 werd, waar mede ook het einde kwam. K.V.S. De K.V.S. junioren wonnen van Zwalu wen C met liefst 7-0, dank zij doelpun ten van J. Bitterling (2), D. Hoolwerf, H. de Jong, K. Raauwendaal, H. Kramer en S. Verhooijen. In de beginopstelling maakte Verweij twee keurige doelpunten en bracht daar mede de stand op 0-2. Voor de rust ver kleinden de gastheren de achterstand, zo dat na de thee met de stand 1-2 werd be gonnen. De Ruig maakte al spoedig het 3e Soester doelpunt (13), terwijl Mej. Kronemeijer er 1-4 van maakte, door een bal, die uit de hand sprong, op te vangen en te scoren. Met deze stand kwam ook het einde. K.V.S. 2 heeft thans 2 wedstrijden ge wonnen, 2 verloren en 1 gelijk gespeeld. De wedstrijd Samos 2K.V.S. 1 ging niet door, daar het terrein werd afge keurd. TAFELTENNIS. Zoals werd verwacht is de techniek van Shot 1 in de wedstrijd tegen De Stompert 1 van door slaggevende betekenis geweest. De Shotmannen bleven met 7-3 baas in eigen huds en startten in deze competitie zeer goed. De score had nog hoger kunnen zijn, indien B. v. Haarlem en Th. Daselaar hun beste vorm hadden kunnen vinden. Zij hadden schijnbaar in het toumooi van „Beatrix" het welk een dag tevoren was gehouden en waar zij respectievelijk de 4e en Se prijs in de le klasse behaalden, te veel van hun krachten gevergd. Toch wisten zij respectievelijk nog 1 en 2 sets te scoren. A. v. Haarlem compenseer de deze handicap door prima spel en hij liet zich geen enkele maal door de Scesterber- DAMESKAPSAIOM gets verschalken. De gebroeders v. Haarlem wonnen de doublé tot slot. In de derde klasse was een maximum aan spanning in de wedstrijd tussen Shot 2 en Shot 3. In het 3e team waren de verrassende debuuts van Hoying en Dahlberg er debet aan, dat Shot 3 op een gegeven moment met 5-4 voor stond. In de doublé maakten J. Hooft en J. v. Asch de gelijkmaker. In de 4e klas was oeek al volop spanning in de wedstrijd Shot 4Shot 5. Shot 4 werd met 7-3 winnaar. Th. Rademaker ,was topscorer en bleef ongeslagen. H. Voet verraste W. Schut. Te Amersfoort speelde Shot 6 tegen Over 't Net 7 en de Soestenaren bereikten tegen het onvolledige team van de tegenstander em 9-1 overwinning. Van de Nederl. Tafeltennisbond werd bericht ontvangen, dat ook de organisatie voor de competitie dames en adspiranten gereed was. Het programma voor deze week is: Dinsdag: V. en V. 4Shot 4. Frans Smulders 1 —Shot 1. Donderdag: Shot 3Pats 2. S.S.V.U. 1Shot 2. Shot 5De Stompert 2. Shot 6EHMA 3. Vrijdag: Shot 16—Shot 17 (Dames). Zaterdagmiddag: Shot 7Shot 8 en Shot 9 Shot 10 (adspiranten). NAJAARSCOMPETITIE „TEMPO". In de 2e rit van de najaarscompetitie over 12 ronden, totaal 60 k.m., gingen we derom enkele renners met vier minuten voorsprong van start. Het heeft de overi gen heel wat moeite gekost deze voorgift te niet te doen, terwijl er één, n.1. Gerrit Ruttenberg, onbereikbaar bleef voor zijn achtervolgers. Wil van Barneveld was ook weer van de partij, doch de militaire dienst heeft hem blijkbaar geen goed gedaan. Als van ouds trok hij er tussen uit, doch het peleton, onder aanvoering van Henk de Bree en Otto de Weerd, haalde hem weer terug. Gezamenlijk ging het toen op de voorste groep aan. Enkele renners moesten in de ze achtervolging afhaken en zelfs Wil van Barneveld gaf in de 10e ronde op. Tussen de jongeren viel Bep Kriek op. Deze reed prima en werd pas in de laat ste ronde ingelopen. Een felle eindspurt tussen Henk de Bree en Otto de Weerd bracht laatstgenoemde op de tweede plaats. De uitslag werd: 1. Gerrit Ruttenberg, 1 uur, 49 min., 34 sec. 2. Otto de Weerd, 1.50.58 uur. 3. H. de Bree, zelfde tijd. 4. Bep Kriek, 1.51.36 uur (met vier min. voorgift). 5. Joop van Dorrestein, 1.52.32 uur. 6. Gerrit Bun schoten, 1.54,25 uur. 7. Piet v. d. Broek. 8. Rinus Muis. Opgegeven hadden Wil van Barneveld, Aart Drost en Caspar Smit. SOESTER SCHAAKCLUB. De eerste ronde van de onderlinge competitie 1954-1955 is ingezet met de volgende partijen. De kampioen 1954, L. de Regt, won van de kam pioen 1953, waardoor de stand op de ranglijst ongewijzigd bleef. J. J. Immerzeel versloeg A. Hilhorst, waardoor beide heren van plaats moesten verwisselen. Hetzelfde gebeurde met J. Spijlkers en C. v. Zijtveld, toen v. Zijtveld won. H. F. M. v. Noesel, die zegevierde over J. de Vries, handhaafde zijn positie, evenals H. Muylaert, die zich de meerdere toonde van H. Overgoor. De jeugdige D. de Haan versloeg K. F. Mud en ook zij verwisselden van ranglijst plaats. De jeugdige nieuweling Blokpoel begon zijn debuut met te winnen van v. Munster Sr. De partijen G. Th. v. Munster-G. W. Geitenbeek en J. v. d. Wal-B. Beuken werden om 12 uur afgebroken. DAMVERENIGING „DE VARIANT". Het eerste tiental bond Donderdagavond de strijd aan tegen O.K.K. 1 (Baarn) en moest in deze sterke club haar meerdere erkennen. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Chr. Bakker-J. W. Ooms 1-1. 2. Th. Bakker-R. Damen 1-1. 3. J. Hogenaar-D. Waal afgebr. 4. J. v. d. Laan-G. Collet 2-0. 5. A. Foppele-E. Veerman 1-1. 6. J. Dijkhuizen-C. v. Es 2-0. 7. G. Schmidt- J. Walstra 2-0. 8. O. Kempkers-H. Nap 1-1. 9. J. Lüschen-R. Bout 1-1. 10. A .v. Oosterom-G. Liefhebber 2-0 AANMELDING DEELNAME ST. NICOLAAS-ACTIE. Belanghebbende middenstanders verwij zen wij naar de advertentie, welke in dit blad voorkomt, waarin het Bestuur van de Winkeliersvereniging de Soester zaken mensen oproept zich zo spoedig moge lijk voor deelname aan de St. Nicolaas- actie aan te melden. Aanmelding kan nog geschieden tot ui terlijk Zaterdag 23 October a.s. aan het secretariaat, Koninginnelaan 22. 87 NIEUWE WONINGEN. B. en W. stellen de raad voor 87 wo ningen te laten bouwen door de firma W. van Breukelen alhier. Deze wonin gen zullen komen te Soesterberg (35), aan de Verl. Bonifaciusstraat en de Braamweg (10) en in het plan Van Len neplaan (42). De netto stichtingskosten van deze mid denstandswoningen zijn begroot op een bedrag van 1.298.323. De huren van deze woningen zullen va riëren tussen 65.- en 72.50 per maand. TELEFONISTES VOOR DE B.B. Op de Rayon-commandopost Soest van de Be scherming Bevolking zijn dringend telefonis tes nodig, welke voor dit werk een cursus in Zeist moeten volgen. Men zie de advertentie in dit nummer. HOCKEY. De heren van Soest 1 speelden te Hilversum tegen Be Fair 5. Het werd een strijd, waarin de Hilversummers met hun spel uitblonken. De rust ging met een 2-1 voorsprong voor Be Fair. Het tegendoelpunt werd gescoord door J. Bakker. Na de rust scoorde W. v. Gimsbergen de ge lijkmaker. Een minuut voor het einde bracht Be Fair echter de stand op 3-2, dank zij een goed schot van haar linksbinnen. De Soester dames ontvingen Voordaan 3. Toen de rust inging was de stand al 0-2 in het voor deel van Voordaan en na de rust werd het 0-3. Soest hield dapper vol en onophoudelijk werd de voorhoede gestuwd door de jeugdige spil L. v. d. Stossen. Acht minuten voor het einde zetten de Soester dames een geweldig offensief in, dat met 3 doelpunten werd be loond door L. Rommertsen en Anke Wester hof 2) Vermelding verdient het goede spel van de rechtsback Mevr. Felix-Stroink. NEDERLANDSE REISVERENIGING. Donderdag opende de N.R.V. haar win terpro gram voor een vol bezette zaal, in hotel ,.De Gouden Ploeg", met de film „Tussen Wenen en Parijs". Na een inleidend woord van de con sul, de heer J. H. Raven, die o.a. memoreerde, dat het aantal leden gestadig toenam en bijna de 400 had bereikt, gaf de heer J. F. v. Lunte- ren commentaar en toelichting op de film. Vooral het overzicht van het enorme werk en de werkindeling op het hoofdbureau in Den Haag werd met belangstelling gevolgd. In de daarna vertoonde uiterst afwisselende film werden wij getroffen door interessante opnamen uit de twee wereldsteden Parijs en Wenen. In briljante kleuren voerde de film ons.vervolgens door het gehele gebied van Eu- r:oipa, dat in de toeristische belangstelling staat: de Ardennen, Vogezen, Franse Jura, de Riviera, Italiaanse en Zwitserse meren, het Al penland, Schwarzwald, Eifel en Sauerland. Voor opname van dit alles was een afstand van bijna 10.000 km. per auto afgelegd. Waarlijk een interessante film, waarin voor velen herinne ringen schuilden. De spreker werd met een hartelijk applaus beloond. WEER GELIJK SPEL VAN K.V.O. Zaterdag speelde Soesterberg haar tweede korfbal thuiswedstrijd en het werd ook voor de tweede maal een gelijk spel. Deze keer ging de strijd tegen S.V.M.M. uit Maarn. De score verliep alsvolgt: S.V.M.M. maakte na ongeveer een half uur 0-1. A. Gaas beek bracht K.V.O. op 1-1. In de tweede helft bracht eerst W. Brink voor K.V.O. de stand op 2-1. Doch daarna maakte S.VJVI.M. gelijk en kwam zelfs aan de leiding (2-3). Tenslotte deponeerde T. v. Alphen op verrassende wijze de bal dn de mand (3-3), waarmee ook het einde kwam. PROPAGANDA-AVOND E.H.B.O. Vrijdagavond werd in hotel ,,'t Zwaantje" een goed bezochte filmavond gegeven, welke ver zorgd werd door de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken". We zagen eerst enige aangrijpende films van de bombardementen van Rotterdam en Lon den en van de hulpacties van het vorig jaar in het rampgebied, waar de EÜ.B.O. voor treffelijk werk heeft verricht. Van de daarna vertoonde pakkende E.H.B.O.- film en de causerie van de secretaris van het hoofdbestuur, de heer mr. J. W. Warmelink, kon men leren, dat de eerste hulp van onder legden bij ongevallen dikwijls beslissend is voor het goede verloop en dat daarentegen bij afwezigheid ervan of .bij verkeerde eerste hulp, patiënten dikwijls voor hun leven ver minkt bleven. Dat maakt een ieder modever antwoordelijk. Aan de geslaagden voor het Eenheidsdiploma, Mevr. Verbeek en de heren H. Kastelijn en H. Roskam, werden met een toepasselijk woord door de voorzitter van de afd., dokter Splinter, het diploma en insigne uitgereikt, waarbij de geslaagden gewezen werden op de noodzake lijkheid van regelmatige training om op peil te blijven. Daarna werd nog de indrukwekkende film: „Voorkomen en genezen" vertoond, waarin we kennis maakten met erbarmelijke toestanden op het gebied der gezondheid in verschillende landen, vooral van de jeugd, als gevolg van de wereldoorlog en in verband hiermede met de veel omvattende taak van de wereldgezond heidsorganisatie. Op deze geslaagde propaganda-avond gaven zich 20 nieuwe leden op. GOOISE BOYS—SOESTERBERG 2-3. Op een zeer slecht terrein moest Soesterberg de strijd aanbinden tegen de Gooise Boys. Als is afgetrapt, bouwt S'berg enkele goede aan vallen op. Gooise Boys stelt daar een onsamen hangend spel tegenover. Het is dan ook geen wonder, dat S'berg na 10 min., middels de centervoor, een keihard en zuiver schot levert. 0-1. Na 20 min., als een hoge bal voor het S'berg doel neerdaalt, komt uit een wirwar van spelers de gelijkmaker. Met deze 1-1 stand gaat de rust in. In de tweede helft speelt S'berg met rustige combinaties en afgemeten voorzetten verder en uit een mooie voorzet van de rechtsbuiten schiet de S'berg centervoor hard en zuiver in. Nauwelijks is er weer afgetrapt of de S'berg centervoor breekt goed door en wordt in het strafschopgebied gehaakt. De scheidsrechter wijst naar de beruchte stip en bovengenoemde speler .brengt de stand op 1-3. S berg doet het nu wat kalmer aart en is niet meer zo doortastend. Toch weet de Gooise Boys voorhoede een halve minuut voor het einde de stand met een effectvol schot op 2-3 te brengen. Als de goed leidende scheids rechter Oosterheert het einde fluit, heeft S berg deze niet op hoog peil staande maar sportieve strijd verdiend gewonnen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2