\hoemuker De Saar in het geding. Van week tot week in Soest. lertweer. t „SÖe UeAquide TiaKejiel" SOEST. Autorijlessen Autorijschool D. Engel W. VAN TOL IN DE HOEK. SOESTERBERG. Een wijs woord voor iedere dag. VRIJDAG 29 OCTOBER 1954. 32e JAARGANG No. 85. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 Aboon. per kwart, 1.85 - per post 2.00 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Het Saargebied ontleent zijn. belangrijkheid niet aan het aantal inwoners, dat slechts 925.000 bedraagt; ook niet aan zijn oppervlakte, die ongeveer 2500 kilometer is, doch meer aan zijn ligging tussen Duitsland en Frankrijk in en, bovenal, aan zijn kolenrijkdom en aan zijn industriegebied. Het is dan ook geen wonder, dat juist dit gebied, dat zo'n 2 millioen tonnen aan staal kan leveren, waartegenover Frankrijk en het tegenwoordige Duitsland elk slechts een 4 millioen kunnen stellen, in de loop der jaren steeds weer een twistappel tussen beide grote mogendheden is geweest. Het Saarbekken was oorspronkelijk, dn de tijd van Lodewijk XIV, een Franse provincie, doch na 1815 tot aan het einde van de eerste Wereldoorlog behoorde het tot Duitsland. Na de vrede van Versailles, in 1919, werd het Saarbekken opnieuw ingedeeld. Het kwam onder het bestuur van een Vollkenbondscom- missie, terwijl de kolenmijnen in. eigendom van de Franse staat overgingen als schade vergoeding voor de in Noord-Frankrijk ver woeste mijnen. Bij de volksstemming, die in 1935 werd gehou den, stemde de meerderheid der bevolking voor de terugkeer onder Duitse souvereini- teit, waarna de Saarprovincie Saarland werd genoemd. Na de tweede Wereldoorlog kreeg Saarland politieke autonomie, maar werd tevens opge nomen in het Franse economische systeem. Wenste Duitsland bij de jongste onderhande lingen over het Saargebied, dat de oplossing van de Saarkwestie slechts van kracht zou zijn tot er een definitief vredesverdrag met Duitsland tot stand was gekomen, Mendès France wilde elke regeling voor een lange termijn doen gelden. Dat het de Franse premier ernst was, bleek wel uit het feit, dat hij geen enkele overeen komst wilde tekenen, indien de Saarkwestie niet behoorlijk zou worden geregeld. Eerst moest vaststaan, dat het) Saargebied „geïnter nationaliseerd" zou worden. De onderhandelingen over deze materie wa ren bijzonder moeilijk, doch de Engelse mi nister Eden mocht 'het genoegen smaken de partijen tot elkaar te brengen en dat Mendès France ertoe werd gebracht de te Londen ge sloten overeenkomsten te tekenen. Er stond daarbij nogal een en ander op het spel. West-Duitsland zou souvereiniteit wor den gegeven, Duitsland en Italië zouden kun nen deelnemen aan de West-Europese Unie en als 15e lid van de NATO zou West-Duits land zich weer mogen bewapenen. Na ondertekening van al die accoorden gaf Adenauer, de Westduitse bondskanselier, uit drukking aan zijn vreugde over de bereikte resultaten. „Ik geloof, dat deze dag de dag van de Frans- Duitse verzoening is", zo zei hij. Het ziet er wel naar uit, dat Adenauer ten deze gelijk heeft. Frankrijk, dat zich eerst, bijna angstig heeft verzet tegen samenwerking met Duitsland, heeft nu het roer blijikbaar omgegooid. Frankrijk weigerde het E.DjG.- verdrag te aanvaarden, doch wil er nu toe overgaan de samenwerking met Duitsland op veel groter schaal te brengen dan ooit voor mogelijk werd gehouden. Frankrijk wenst de Duitse industrie in te schakelen bij de ontwikkeling van Noord- Afrika en van de Sahara. De voorstellen hier toe zijn reeds door beide partijen van alle kan ten bekeken, hetgeen sommigen in Duitsland deed zeggen: Wij krijgen in plaats van de Saar nu de Sahara. Kan men er enerzijds verheugd over zijn, dat beide grote mogendheden elkaar hebben ge vonden, er zit gevaar in, dat Duitsland en Frankrijk nu, in innige liefde, een blok zul len vormen, waardoor de kleinere landen gedupeerd kunnen worden. De kans bestaat ook, dat zij een politiek ten aanzien van Rus land gaan voeren, die soepeler is dan de tot dusver gevolgde. Hoe een en ander zich verder zal ontwikkelen, dienen wii af te wachten. r In elk geval stemt het tot vreugde, dat de te genstelling, die rondom het Saargebied tot uitdrukking kwam, is weggevallen, indien de parlementen tenminste hun goedkeuring aan de genomen besluiten hechten. Mendès France heeft reeds aangekondigd, dat hij aan de stemming in zijn parlement, die waarschijnlijk op 10 December zal worden ge houden, de vertrouwenskwestie zal verbinden. Over de toekomstige Frans-Duitse economische samenwerking liet hij zich hoopvol uit. Ja, er verandert toch wel wat in de wereld Sinds enige maanden werd in de omgeving van het gemeentehuis een vreemde vogel ge signaleerd. De mooi gekleurde vogel viel op door zijn grote levendigheid en doordat steeds een zwerm mussen en spreeuwen hem volg den. Vele Soestenaren, die rondom het raad huis wonen, zagen regelmatig deze vogel in hun tuin verschijnen en niemand kon dit dier identificeren. Zijn kop is zwart, zoals die van een ekster, poten en snavel zijn oranjegeel, terwijl de vleugels pauwblauw gekleurd zijn. In de staart bevinden zich twee witte en twee blauwe veren, terwijl de borst een witte kleur heeft. Maandag viel het de heer B. Rossenberg, eon- ploye van het gemeentelijk slachthuis op, dat dit dier de nacht doorbracht in een van de stallen van het slachthuis. Het bleek, dat hij zich tegoed deed aan het afval van het slacht huis. Met nog enige personen is de vogel Dinsdag gevangen toen hij 'het abattoir binnen vloog. Bij informatie bleek, dat deze vogel enige maanden geleden uit „Artis" te Amsterdam is weggevlogen. Het is een Kitah, afkomstig uit Oost-Afrika. De directie van Artis iheetft de vogel laten afhalen en zijn erkentelijkheid betuigt tegenover de heer Rossenberg. Onze medewerker Hoekman schreef het Dins dag reeds. De uniform-actlie voor P.V.O. is bijna aan het gestelde doel. Hoeveel ping-ping er thans binnen is, willen we we nog even geheim houden, want zolang er nog obligaties zijn, (moeten ze aan de man of de vrouw worden gebracht. Voor de P.V.O.-mannen is het onmogelijk de gehele gemeente te bezoeken. Deze mensen hebben overdag hun wehk en de enkele uurtjes welke des avonds resten, zijn te weinig om iedere Soestenaar te bezoeken. Alle Banken in Soest, alsmede de secretaris, de heer Lage- maat, Korenweg 3, ontvangen daarom nog gaarne geldoverschrijvingen van een of meer dere tientjes. Op 13 November a.s. sluit de actie, doch wat ons betreft zouden we zeggen: Ga nog maar even door P.V.O.-mannen. Jullie hebben nog een grote schuld aan de gemeente, ontstaan uit de aankoop van instrumenten, omdat een deel van de 55 jaar oude instrumenten moest worden vervangen. We zijn nou toch bezig en als we jullie straks zien marcheren in een nieuw pakje en met instrumenten, waarop nog een grote schuld drukt, dan zit er aan het hele geval toch een bijsmaakje. In ieder geval, wie nog wil meedoen aan de grootste inzamelingsactie welke Soest ooit ge kend heeft en burgerzin wil tonen, die Ikan nog terecht bij alle Banken in Soest. We behoeven ons niet meer te schamen voor de gordijnen in onze raadszaal. Deze beste kamer van ons gemeentehuis had overgor dijnen, welke geheel versleten waren en me nigmaal is een raadslid hierover gevallen, in figuurlijke zin natuurlijk. Vorige week kwam de gemeenteraad bijeen en tot grote verbazing hingen er nieuwe gor dijnen. Waren het vroeger groene, ditmaal zijn het beige-gekleurde exemplaren gewor den, hetgeen aan een der vrouwelijke raads leden de opmerking ontlokte: Ik ben blij met de nieuwe gordijnen al vind ik de kleur lelijk. Toch kunnen we er mee voor de dag komen. O de Koninklijke Landmacht in dieDe, c" SpeelMnv^emgtae „Vtaf; ontplooit een geweldige activiteit, zoals we al eens schreven. Vorige week hielden zij een Wie komen in aanmei daverende fancy-fair en 4 dagen lang vulde vm ,u i.J. x zich de geldkist van de penningmeester. Zq die de opleiding tot dienstplichtig or ,r m.t 5 Van het organiseren en werken met moe, orga- met goed gevolg hebben doorlopen. niseert men Zaterdagavond weer een feest ij ie geruime tijd als dienstplichtig of l avoncj en daarop komen de toneelclub en de SHtaT Eea'elld him muziekafdeling van deze levendige Buurtver eniging in actie. Technisch geschoolde vaklieden (ook zij dl mer in militaire dienst waren), Laten we ook «"""fe"111* schenken aan onze invaliden. Zij behoren in alles ook bij onze l. Dienstplichtige en KDV-militairen van gemeenschap, doch gekluisterd aan stoel of malig K.N.I.L., behorende tot de categorie bed, kunnen zij maar heel weinig meemaken Dienstplichtige of O.V.W.-korporaals en v!" dat wat buiten hun eisen Plaate heeft. Dienstplichtige Sergeanten-majoor c.q. s Dit is erg' doch erger is- als dat er administrateur. Voorwaardein of na IS ^validen zijn. die niet eens bijeenkomsten van C.O.A.K. opgeleid. Bestemming; Compagniinvaliden kunnen meemaken, omdat er geen strateur. vervoermiddel is, die hen daar brengen waar zij zijn moeten. zijn dn Soest heel veel automobilisten, die een warm hart voor hun medemensen hebben. Er worden gevr denkt U Zouden er. wanneer er op hen een beroep werd gedaan om twee of drie keer per jaar een invalide naar een bijeenkomst en weer naar huis te brengen, niet meerdere autobezitters bereid zijn dit te doen Natuur lijk wel 1 De secretaris van de afdeling Soest van de Invaliden-Bond, de heer H. S. Uiterdijk, Van Weedestraat 29, noteert graag de adressen van de automobilisten, die ook in dit opzicht bur gerzin willen tonen. i moet echter in Nederland woonachtig weet het wel, mevrouw, meneer, j nattig, gurig, herfstig weer ikt somtijds deprimerend. I is ',t de tijd dat heel de klit ■lig in de 'kamer zit, werkt het stimulerend. instructeur Ide tijd dat 't damesblad leks modelletjes bevat luitjes, broekjes, spreien, (enig aardig, handig ding, mevrouw, een tinteling weer naarstig breien. (gezellig in een hoek, Inu eind'lijk eens dat boek |eens kreeg, gaan lezen. herfst, de storm ten spijt, die natte nattigheid boh gezellig wezen. heb ik dit lied gewijd gore, natte tijd het heus wel weten, dit lied eraan gewijd, (weer, na lange tijd snert mocht eten Op de hoek Talmalaan en Pieter de Hoogh- laan zal een brievenbus worden geplaatst. Dit verheugende bericht heeft de directeur van het Postkantoor alhier aan de gemeenteraad gezonden. Daarmee is aan een lang gekoesterde wens voldaan en voortaan behoeven de inwoners Burg. Grothestraat 37 - Tel. 2537 Heerlijke Loempia's f0.40 Nasi-Goxeng Cxoquetten f 0.35 Nasi-Goreng Ballen f 0.50 en vooral de ouderen uit de buurt niet meer de ongewaakte overweg over om hun post kwijt te raken. Hebt U al gedacht aan onze Soester zieken, die aan een chronische ziekte lijden Het Roode Kruis tracht hun lot te verzachten. Het totaal bedrag, dat wij in dit nummer voor dit doel vermelden, is nog niet groot. Dat we P.V.O. steunen is prachtig, maar laten we onze erge zieken ook niet vergeten. SPORT. S.E.C. S.E.C. ontvangt Zondag V.V.O.G. uit Harder wijk. Dit wordt een zware opgave voor de Soestenaren, die alleen met zeer veel strijd lust een goed resultaat zullen behalen. Het programma is alsvolgt: S.E.C.—V.V.O.G., te 2.30 uur, ELinkwijk 3S.E.C. 2, te 2 uur. B.F.C. 2—S.E.C. 3, te 12.15 uur. Zaterdag spelen: S.E.C. BAmersfoortse Boys A, te 3.45 uur. H.V.C. B—S.E.C. .A, te 3.45 uur. B.D.C. aS.E.C. a, te 3.45 uur. B.D.C. B.D.C. speelt thuis tegen Kampong. Dit wordt een genoeglijke, sportieve strijd, waaruit de Soestenaren als winnaaT te voorschijn kunnen komen. Het programma is alsvolgt: B.D.C.Kampong, te 2.30 uur. B.D.C. 3Quiök 4, te 12 uur. Minerva 3B.D.C. 2, te 2 uur. A.P.W.C. 4BD.C. 4, te 12 uur. B.D.C. BS.D.O. A, te 12 uur. B.D.C. aS.E.C. a, te 3.45 uur. HEEiS. Hees gaat naar Mijdrecht en speelt de eerste wedstrijd in de tweede helft van de competitie. Op een Soester overwinning wordt gerekend. Het programma is alsvolgt: Mijdrecht—Hees, te 3.30 uur. Hees 2—P.V.H.U. 2. te 3.30 uur. Sparta (N) a-—Hees a, te 3.45 uur. KORFBAL. Zaterdagmiddag spelen: D.O.S.C. 3—K.V.S. 2, te 3.15 uur. Zondag wordt gespeeld: Zwaluwen 4K.V.S. 1, te 2.30 uur. B.D.C. HANDBALAFDELING. Voor Zondag a.s. zijn er geen wedstrijden vastgesteld. KOLONEL GOVAARS TER AARDE BESTELD. Onder overweldige belangstelling werd Dins dagmiddag de eerste Heilssoldaat en Heils officier van Nederland, kolonel Gerrit Jurri- aan Govaars, op de Ned. Hervormde begraaf plaats alhier ter aarde besteld. Het Nationaal Heils Muziekcorps uit Amster dam en enkele brigades van het Leger des Heils gingen de lijkwagen vooraf, waarachter honderden leden van het Leger volgden. In het sterfhuis had reeds een huisdienst plaats gehad, waarin mevr. kapitein J. van der Klashorst-Mellema uit psl. 90 had voorgelezen. Bij het graf sprak, na de samenzang, brigadier Jos. Govaars, een neef van de overledene, een gebed, waarna de kist aan de aarde werd toe vertrouwd. Hierna volgde schriftlezing door mevr. majoor H. C. Muskee-Govaars. De Commandant E. Thyikjaer uit Londen sprak hierna in het Enigels over het werk en het leven van de overledene en verklaarde, dat Kolonel Govaars de personificatie was van de woorden van William Bootih: Wees het Leger en doe het als het Leger. Een Kadettenkoor zong hierna „Rots der eeu wen, o mijn Toevlucht", waarna Lt. commis- sioner A. C. Beekhuis een kort woord sprak. Na het uitspreken van de toegrafenisformule vond weer samenzang plaats, waarna een zoon van de overledene, de heer G. J. Govaars, dankte voor de belangstelling. Kolonel W. F. Palstra sprak tot slot een dank gebed uit. Zondag zal in Amsterdam een gedenkdienst worden gehouden in de zaal van het Moeder- korps, terwijl in elk korps van het Leger des Heils in Nederland, in de Zondagavondsamen komsten, de overleden kolonel zal worden herdacht. Gcdipl. A.N.W.B. Bonds-instrncteur. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 KERKCONCERT IN DE YVILHELMINAKERK. Een geheel gevuld kerkgebouw was Dinsdag avond getuige van een succesvol Kerkconcert, 'hetwelk door het Evangeliaati eikoor ,,Laus Deo" alhier in de Wilhelminakerk werd ge houden. Na samenzang van Psl. 68:10 en gebed zong het koor, onder de bezielende leiding van diri gent A. B. v. d. Broek, een hymne, welke is bewerkt door Feike Asma. Deze trad op nadat de sopraan Gre Veldhoen het „Wie wohl ist miï, o Freund der Seelen" en het „Bist Du bei mir" van Bach op zeer gevoelige wijze had gezongen. Feike Asrna bespeelde het orgel met de Sonate 6 van Mendelssohn en demonstreerde een uit nemende techniek en grote kunstzin. Kees v. d. Velden, bas, zong liederen van Bach en Mendelssohn en was als altijd zeer beheerst. Met Psl. 84 bewees het ikoor haar ikracht en in de duetten voor sopraan en alt demon streerden beide dames een grote zuiverheid van klank. Na de pauze traden nogmaals alle medewer kenden op en met samenzang van gezang 1 en 2 werd deze mooie avond en dit zeer goede kerkconcert besloten. JAARVERGADERING „ZILVER TETRA". Maandagavond hield de Soester Aquarium- Vereniging „Zilver Tetra", in hotel De Gou den Ploeg, haar jaarvergadering, onder voor zitterschap van de heer J. Schalkx. De heer W. A. Fey, secretaris, meldde in zijn ORGELS PIANO'S VERKOOP - INKOOP VERHUUR NIEUWE WEG 103 TELEFOON 2968 I jaarverslag een verheugende toename van het ledental, waaraan de ledenwerfactie debet was. De vereniging telt thans 57 leden. De penningmeester, de heer K. H. Haremaker, kon een batig saldo melden. Na de jaarverslagen van de bibliothecaris en de beheerder van het spaarfonds volgde de bestuursverkiezing. De heer Schalkx werd als voorzitter herko zen, terwijl voor de zich niet herkiesbaar stellende heren Haremaker en Stalenhoef werden gekozen de heren W. J. van Riet en W. A. Suman. Na de pauze werden de prijswinnaars van de gehouden huisfkeuring bekend gemaakt. Deze keuring was gehouden door een commissie bestaande uit 4 personen, waarvan 2 leden van. de Baarnse en 2 leden van de Amersfoortse aquarium-vereniging. Uit het uitgebrachte rapport bleek, dat 'het gehalte der bakken over het algemeen op hoog peil stond. De prijzen vielen ten deel aan: 1. W. A. Fey, 170 p. 2. P. J. C. Dijkman, 162 p. 3. P. Dekker, 158 p. 4. P. van Hoeven, 155 p. 5. J. van Burken, 155 p. 6. Mej. A. E. G. Bonne, 146p. Met een visverloting en een rondvraag werd de vergadering besloten. VERENIGING „HARMONIA". De afdeling Soest van de Nederl. Ver. van Spirististen houdt op 2 Nov. a.s. een wijdings bijeenkomst. Men zie de advertentie in dit blad. VOOR ONZE (SOESTER CHRONISCHE PATIËNTEN. Ontvangen van Mevr. van 't H. 2.50 Fr. H. G. 2.50 27.— Reeds eerder verantwoord Totaal 32. Stortingen gaarne op giro 415585, ten name van H. de Graaf, bij wie tevens alle inlich tingen omtrent deze speciale taak van het Nederl. Roods Kruis zijn te verkrijgen. Ook kunt U storten bij de Ned. Middenstands- bank te Soest. 27 BEZWAARSCHRIFTEN. Tegen het ontwerp-uitbreidingsplan voor Soest- Zuid zijn 27 bezwaarschriften ingebracht. B. en W. stellen voor uiterlijk op 24 Februari omtrent deze bezwaarschriften te beslissen. KAMPIOENSCHAP BILJARTEN. In het tournooi voor het kampioenschap van de vierde klasse libre, in het district „Kern land", werd De Bree winnaar imet een gemid delde van 1.98, Aan dit tournooi werd door 7 Soestenaren deel genomen, alsmede door de Amersfoortse dok ter Höweler, die met een gemiddelde van 2.11, als enige van de 8 promoveerde naar de 3e klasse. De eindstand werd alsvolgt: De Bree 13 525 264 1.98 Butzelaar 10 497 250 1.98 Dr. Höweler 8 493 233 2.11 v, d. Sluis 8 460 246 1.86 v. Asselt 7 477 255 1.87 Spijker 5 475 301 1.57 Ribberink 4 439 271 1.61 Blokland 1 421 274 1.54 WEER 2 VLUCHTELINGEN. De politie hield weer 2 vluchtelingen aan. Ditmaal waren het 2 jongelieden, die uit een inrichting te Achterveld waren gevlucht. COMMISSIE WOONRUIMTEWET. en W. stellen voor de zgn. vorderingscom missie te herbenoemen. Deze commissie spoort leegstaande woonruimte op en bemiddelt bij onderbewonirig. Zij adviseert B. en W. bij het vorderen van woonruimten. Deze commissie bestaat uit Mevr. M. H. Meu- rer-van Eijk, Mevr. S. M. Polet-Musler en de heren W. Kerkhof, A, W. Kooman en J. D .L. Zoetelief. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amersfoort houdt, voor het verstrekken van inlichtingen, Woens dag a.s., van 1.45 tot 3.15 uur, zitting ten Gemeentehuize alhier. NUTSSPAARBANK SOEST. In de pers is reeds talrijke malen de aandacht gevestigd op de verhoogde spaar-acüviteit bij de diverse spaarinsfcellingen. Dat ooöc onze gemeente hierin deelt moge blijken uit enkele interressante cijfers, welke wij van de Nutsspaarbank te Soest ontvingen over de maanden Januari tot en met Septem ber van dit jaar. Uit deze cijfers blijkt, dat niet minder dan 10.242 posten van inleg en 5293 posten van terugbetaling werden behandeld, totaal dus 15.535 posten. Het totaal bedrag van inleg be droeg 1.514.782.27, het totaal bedrag van te rugbetaling 1.047 673.68. In genoemde periode werd dus meer ingelegd dan terugbetaald 467.108.59. Er werden 503 nieuwe boekjes uitgegeven. Per uit. Sept. j.1. bedroeg het aantal inleggers 4112, het totaal- inleggerstegoed 2.053.515.10. Er werd 854 maai een spaarbusje ter lediging aangeboden, waardoor een totaalbedrag van 14.404.61 als inleg kon worden geboekt. Op de scholen, waar het schoolsparen is inge voerd, werd door de leerlingen 13.492 maal een bedragje gestort tot een bedrag van 8.713.67. HANDICAPRACE OVER 54 KM. Zondag ondernam de ren- en toeristenvereni- ging „Tempo" een experiment en organiseerde een handicaprace over 54 km., waarbij de niet- renners een voorsprong kregen, welke varieer de van 7 tot 51 minuten. Een en twintig deelnemers gingen van start. Als eerste de heer Gerretsen. 7 minuten later volgden de heren De-Weerd Sr. en Schlebaum, Verhagen en v. Barneveld Sr. 26 Minuten daarna startten de heren H. v. Broek, v. Win den en J. Nijeboer. Het heeft er alle schijn van, dat de Heer Mendès France met zijn speciale metho den in de politieke koehandel volledig zijn zin krijgt. Dit is prettig en het zal voor Europa van niet te onderschatten betekenis zijn, wanneer Frankrijk, onder leiding van deze man, die weet wat hij wil, weer de plaats gaat innemen, welke het his torisch toekomt. Een eensgezind Europa, zonder een Frankrijk, dat zich economisch en poli tiek kan doen gelden, is ondenkbaar. Zo min als we het zonder een goedwillend Duitsland kunnen stellen. Ofschoon ik respect heb voor het handig hanteren der politieke machtsmiddelen door Mendès France, hoop ik toch, dat het bij deze ene geslaagde demonstratie zal blijven. Wel geloof ik, dat het Franse volk in haar huidige samenstelling niet geschikt is om blindelings achter één man aan te hollen, zoals we dat b.v. in Duitsland en Italië hebben gezien, maar helemaal zeker ben je daar nooit van. Vooralsnog lijkt Mendès France niet op een uitzonderlijke machtspositie uit te zijn en hopelijk behoeft hij in komende besprekingen niet meer terug te grijpen op de methode: „Eerst wil ik mijn zin hebben, anders zet ik nergens mijn handtekening meer onder", want dan bestaat, bij succes, toch de kans, dat het Franse volk hem groter gaat zien dan in een democratie behoorlijk is en hem met machten gaat uitrusten, die een „sterke man" past. De stap van „sterke man" naar „dictator" is niet zo groot als sommigen denken en of Europa gediend is met een figuur, die niet in het inter-parlementair overleg past, is zeer te bezien. Laten we daarom voor Europa en Frank rijk hopen, dat er in de toekomst geen aanleiding meer zal zijn voor Mendès France om krachttoeren als de laatst ver toonde weg te geven. H. OEKMAN. ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE v.WEEDESTR 36* SOESTDIJK TELEf .2792 De renners vertrokken hierna in volgorde van sterkte, zodat de beste rijders 51 minuten latei- vertrokken dan de eerste. Er werd met animo gestreden en in de groe pen werd hard getrokken. Na de tweede ronde verloren diverse „toeristen" hun respectie velijke voorgiften al gedeeltelijk en in de 8e ronde waren alle deelnemers aan hun laatste ronde bezig. Voordien waren verschillenden uitgevallen, n.1. Gerretsen (5e ronde)v. Bar neveld Sr. (3e ronde), J. Nijeboer (6e ronde), R. Muis (5e ronde), A. Drost (6e ronde) en Bep Kriek (6e ronde). De uitslag werd: 1. De Weerd Sr. tijd 2.29.35 uur. 7 min. handi cap. 2. H. Schlebaum. 2.29.35 uur, 7 min. han dicap. 3. Gerrit Ruitenberg, 2.34.41 uur, 51 min. handicap. 4. Gerrit Bunschoten, 2.34.40 uur, 45 min. handicap. 5. Henk de Bree, 2.35.40 uur, 51 min. handicap. 6. Jaap van de Burgt, 2.35.40 uur, 48 imin. handicap. 7. Piet van de Broek, 2.36.30 uur, 41 min. handicap. 8. Marchal, 2.38.55 uur, 36 min. handicap. 9. Otto de Weerd, 2.38.55 uur, 51 min. handicap. 10. Kasper Smit, 2.43.52 uur, 36 min. 'handicap. 11. J. van den Winden, 2.48.10 uur, 33 min. handicap. 12. H. van den Broek, 2.49.03 uur. 33 min. handicap. 13. Verhagen. 2.50.05 uur. 7 min. handicap. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3. Soester- berg. zal Zondag 31 October de artsendienst waarnemen. GESLAAGD. Onze plaatsgenote, mej. M. Luib, slaagde te Utrecht voor de Akte V (Huishoudkunde). DE A.R.OjS. BRENGT EEN NIEUWE SHOW. Zaterdag 30 October a.s. komt de A.R.O.S. in „Huis ten Halve" met een gloednieuwe show, die de geslaagde show van het vorige jaar nog in alle opzichten zal overtreffen. De show onder het motto: „Kijk en luister even", zal in het telken staan van de Expresse, die alle vreemde landen aandoet. Het zeer ge varieerde en uitgebreide programma met een keur van veertig medewerkers, vermeldt o.im. het optreden van het beroemde Empire Ballet: miss Ria, het tienjarige tapwonder; The Tail- sisters, bekend door de radio; The two dan cing partners met hun dans in 't goud en enige speciale A.R.O.S. nummers. Tijdens de avond zal er een opname of repor tage plaats vinden voor uitzending. Nog een attractieElke 25ste bezoeker ont vangt een geschenk, iedere bezoeker een atten tie. VRIJDAG Op jacht naar eer verliest menigeen zijn eigen eer. ZATERDAG Hoe lang gij leeft hangt niet vart U af, maar dat gij, zolang gij leeft, zedelijk goed leeft, is in Uw macht. ZONDAG Het doel van het leven is niet ge lukkig te zijn, maar er zoveel mo gelijk naar te streven. MAANDAG Geen beter helper in de opvoeding dan de rechte zin van de pupil. Geen slechter zin dan tegenzin.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1