R. S. Van week tot week in Soest. Meningen van onze lezers. SOEST, SOESTERBERG. WASMACHINES Officiële Mededelingen. Burgerlijke stand. GEBOREN &lle merken 4 Het clubblad van „Olympia", één onzer Soester Gymnastiekverenigingen, logen straft de veel geuite bewering, dat er in Soest „niets gaat" en „niets stand houdt". In dit blaadje staat heel nuchter ver meld, dat per 1 November het ledental 659 bedroeg. Deze 600 kleine en grote gymnasten zijn verdeeld over niet min der dan 23 afdelingen. Per week wordt er 24 uur gymnastiekles gegeven. Inderdaad, Ölympianen, dat belooft wat op 5 Mei 1955, als er ruim 600 leden achter jullie Drumband marcheren. De obligaties vliegen de deur uit en de tientjes komen in eenzelfde tempo bin nen. U begrijpt waarover we het heb ben. Over onze P.V.O., die Zaterdag a.s. de uniformen-actie sluit en dan de laat ste obligatie geplaatst wil zien. De slot-afrekening wordt een verrassing en een pluim voor de Soester gemeen schapszin. Deze winter zal P.V.O. concerteren in uniform en uiteraard zullen de gevers en de „leners" van deze uniformen wor den uitgenodigd tot dit concert. Zaterdag is het de laatste dag en voor de vergeetachtigen en de langzaam-rea- gerenden zeggen we: Pak dat tientje en geeft het P.V.O. vóór of op Zaterdag. De Soester Fabrikantenkring heeft een uitvoerig schrijven aan de gemeenteraad gericht en de Soester en Soesterbergse fabrikanten in deze Kring hebben de problemen van Soest van de practische kant belicht. Elders in dit nummer kan men er van lezen. Wij zijn verheugd over deze stem uit de practijk. Het geeft blijk dat de Soester gemeenschap leeft en mee bezorgd is voor het welzijn van ons allen. Dit schrijven is een teken aan de wand, want te lang al leven we in Nederland in het teken van het vervloekte dirigis me, waardoor hoe langer hoe meer ver antwoordelijkheidsgevoel gaat ontbreken. De gemiddelde Nederlander en Soeste- naar voelt zijn verantwoordelijkheid niet genoeg. Hij laat alles wel over aan bo ven hem gestelde organen en wacht maar af wat er zal gaan gebeuren. Mee doen, mee-denken, mee-organiseren en daardoor meedragen van de moeilijkhe den is echter nodig. Deze fabrikanten hebben ook gewacht op de oplossing van bovenaf, doch zij worden begriinelijkerwijze ongeduldig en laten hun stem horen. Twaalf van de 19 gemeenteraadsleden hebben zich in middels laten inlichten omtrent de be doelingen van de briefschrijvers. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Soest brengen ter openbare kennis, dat op 2 November 1954 bij hen in inge komen een verzoekschrift van G. J. H. Kuiper, van beroep caféhouder, wonende te Soest, om een verlof B voor het club lokaal van de voetbalvereniging „S.E.C.", staande op het terrein van het sportpark, gelegen aan de Schrikslaan aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 5 November 1954. Jacob, z. v. M. G. van den Berg, aanne mer en A. C. Rodenburg, Alb. Hahnweg 22. Cornelis Johannes Lodewijk, z. v. J. van Nielen, kellner en A. de Wit, Schou tenkampweg 71. Anthonie Albertus Chris- tiaan, z. v. D. van Hensbergen, chauffeur en E. C. Batenburg, Hartmanlaan 18. Helena Maria Josepha, d. v. W. Th. M. Schunselaar, vertegenwoordiger en H. Bruens, Koninginnelaan 10. Johanna Ma ria Richarda Josephina, d. v. P. J. van den Bremer, kleermaker en J. Th. Nieu- wenhuizen. Molenstraat 16. Maria Jacoba Theresia, d. v. J.Ramselaar, timmerman en P. H, Appelhof, Eigendomweg 131. Hermina Martine, d. v. E. M. Knauer, rijksrechercheur en P. van Hessem, Em- malaan 5. Maria Willy Cornelia, d. v. W. de Ruiter, assistent-accountant en M. v. Oostveen, Olijkeweg 1b. Gijsbertus Jo hannes, zoon van G. A. M. Smit, en B. J. M. Beckers, Kerkstraat 29. Be rend Hendrik Willem, z. v. B. J. Rabe- link, militair en J. Goor, Amersfoortse- straat 67. ONDERTROUWD Jan Aartsen, 20 jaar, bankwerker, Gas- laan 71, Baarn en Albertïna Reehorst, 18 jaar, Beetzlaan 43. Datum huwelijk onbepaald. Jacobus Willem Wessel, 27 jaar, bakker, Nieuweweg 22 en Cornelia Gerarda Wiskerke, 26 jaar, Hogezoom 42, Haamstede. Datum huwelijk onbepaald. Arris van Hornsveld, 28 jaar, grondwer ker, Koninginnelaan 154 en Evertje van Leijenhorst, 27 jaar, Koninginnelaan 148. Datum huwelijk 19 November 1954, 14 uur. Peter van Soest, 37 jaar, vrachtrijder, Ossendamweg 7 en Carolina Gerarda Roest, 31 jaar, Nieuweweg 53. Datum huwelijk 24 November 1954, 9 uur. Wil lem Evert van de Wetering, 28 jaar, groothandelaar in vlees, Vermeerstraat 150, Amersfoort en Willempje Bast, 21 jaar, Molenstraat 76. Datum huwelijk 25 November 1954, 14.30 uur. Johannes An- tonius Gerarda Elbertse, 22 jaar, Gene raal Winkelmanstraat 127 en Johanna Margaretha de Bruijn, 21 jaar. Kamp weg 38. Datum huwelijk 17 November '54, 9 uur. GEHUWD Hendik Martinus de Zoete, 27 jaar, groen tehandelaar, Koninginnelaan 124 en Wil- helmina Christine Colthoff, 23 jaar, Mo- lukkenstraat 54n, Amsterdam, Adres na huwelijk: Korte Hartweg 13 Arie Potho ven, 24 jaar, drukker, Ferd. Huycklaan 5 en Johanna Pieternella van de Hoef, 23 jaar, Birkstraat 58. Adres na huwelijk: Birkstraat 58. OVERLEDEN Willem August Hendrik Frederik Chris- tiaan Broekhuis, 71 jaar, ongehuwd, Gall. Pelsweg 11. Gerrit Jurriaan Govaars, 88 jaar, weduwnaar van M. J. Wilson. Vos- seveldlaan 28. Richarda Adriana van We gen, 61 jaar, gehuwd met Volkert S. ten Haaf, Lange Brinkweg 54. Frederik Buis, 32 jaar, grondwerker, Veldstraat 14, Amersfoort. Elisabeth Anna Maria Speet, 78 jaar, ongehuwd, Gen. Winkelmanstraat 117. Johan Christiaan Bout, 83 jaar, ge huwd met Cornelia Maria Scheltus, Kamp weg 100. Geachte Redactie. Door de fusie van twee Soester Speel tuinverenigingen is het (aldus Uw blad) nu definitief, dat het terrein bij de kleuterschool aan de Nachtegaalweg als speeltuin zal worden ingericht. Het is prachtig, dat hierdoor onze kleu ters worden bezig gehouden, maar door dit goede werk wordt iets veel belang- rijkers afgebroken- Ais U eens de moeite zou nemen te kij ken met hoeveel plezier een aantal kna pen van 12 jaar en ouder hier voetballen, zou dat speeltuin-enthousiasme wel wat temperen. Door de nieuwbouw zijn de laatste open terreinen op het Hart volgebouwd, met gevolg, dat de oudere jeugd zijn laatste speelterreinen kwijt is en zich nu veelal met baldadiger spelletjes bezig houdt. Door de vele jonge gezinnen in de nieuw bouw zal dit probleem nog veel urgenter "worden. Ik herhaal, ik vind het prachtig, dat er speeltuinen komen, maar laten we niet vergeten, dat we de kleuters met 'n zand bak en een schommel achter in onze tuin wèl maar de oudere jongens niét met een wip zoet kunnen houden. Het gezegde, dat er geen ruimte is en wo ningen meer nodig zijn, gaat hier niet op. Dan bebouwen we maar een stukje na tuurschoon aan de rand van de gemeente. Onze jeugd is, dunkt mij, belangrijker. Laten we liever kijken naar een gemeen te als Amsterdam, die over veel grotere bezwaren heen stapt. Als we nu ook nog de sportieve kant van het geval nemen, dan kan het bedroe vend kleine aantal actieve sportmensen in onze gemeente, door verruiming van speelgelegenheden, binnen enkele jaren enorm toenemen. Het is niet direct nodig, dat er voor hen voetbalvelden aangelegd worden. Geef ze een aardappellandje of een stoppelveldje en onze jeugd maakt er een voetbalveld van. NACHTEGAALWEGGER. VOGEL-SHOW IN „EEMLAND". Vrijdagavond heeft Wethouder K. de Haan de grote vogel-show, georganiseerd door de S.V.V. „De Soester Vogelvrienden", officieel geopend. De heer J. W. Kaspers, voorzitter van de organiserende vereniging sprak een wel komstwoord, speciaal tot de voorzitter van de Bond van Vogelliefhebbers, de heer J. H. Noordzij te Alphen aan de Rijn, de penningmeester, de heer D. J. Bos uit Utrecht, de districts-commis- saris, de heer J. J. Knoops uit Baarn, alsmede tot de afgevaardigden van de zusterverenigingen uit de omtrek. Wethouder De Haan releveerde zijn eerste ontmoeting met een gekleurde vogel in zijn jeugdjaren. Het was een papegaai en de ontmoeting was niet aangenaam. De antipathie tegen gekleurde vogels was echter niet gebleven en het was spr. aangenaam op deze avond zoveel vogels bijeen te zien, ingezonden door Soeste- naren van spr. generatie. Vergeleken bij vorig jaar zag spr. een belangrijke vooruitgang en verwachtte, dat het zover zal komen, dat de Eem- landzalen aan de Soester vogelvrienden binnenkort niet genoeg ruimte meer zul len bieden. Spr. achtte de vogelsport, welke grote offers van de liefhebbers vraagt, van grote waarde en hij hoopte, dat de beoefening van deze sport in Soest zich meer zal uitbreiden. Met de wens, dat de volgende tentoon stelling nog groter en nog mooier zou zijn, verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Hierna reikte hij drie kampioensbekers uit. De heer A. de Liefde kreeg de door S.P.S.V. beschikbaar gestelde beker voor de mooiste vogel van de tentoonstelling, een rode kanarie van eigen kweek 1954, welke 90 punten door de jury kreeg toe gewezen. De heer D. v. d. Broek kreeg de „Eem- land"-beker voor 2 zalmkleurige kana ries, eigen kweek 1954, die beiden 89 pun ten behaalden. De heer K. G. Wijnhof veroverde de Zon- neheuvel-beker voor 3 zilverbruine kana ries, die respect. 88, 87 en 86 punten had den verzameld. Andere prijswinnaars waren: Strogeel: E. Kareisen le en 2e pr. Bruin: J. W. Kas pers, le prijs. Citroengeel: A. van Esch, le prijs. Goud-groen W. R. Mulder, 2e prijs en le prijs. Groen: W. R. Mulder, le pr. Goud-agaat: A. de Liefde, le prijs. Agaat: A. Th. van Klooster, le prijs. Goud-bruin W. R. Mulder, le prijs. Goud Isabel: W. R. Mulder le prijs en C. de Bruin le prijs. Wit: K. Wijnhof, le prijs. K. den Ouden 3e prijs. H. Kruitbos le prijs. K. den Ou den, 3e prijs. A. de Liefde, 2e prijs. Zilver bruin: W. R. Mulder le prijs. K. Wijnhof, le en 2e prijs. Zilver Isabel: Mevr. C. de Leest, le prijs. Oranje: A. J. Huurdeman le en 2 2e prijzen. J. Wijnhof, 2e prijs. G. Klegin 3e prijs. Bronsgroen en schimmel: J. W. Kaspers, le prijs. Oranje Isabel Mevrouw v. d. Akker, le prijs. Oranje rood: A. J. Huurdeman le en 3e prijs. A. J. Huurdeman le prijs. A. de Liefde 3e prijs. Mevr. v. d. Broek, 3e prijs. D. J. Kuiper, 2e prijs.. Mevr. v. d. Berg le en 3e prijs. D. Pureveen, 3e prijs. Oranje-rood agaat: D. J. Kuiper, le prijs. Oranje-rood bruin: K. Wijnhof, le prijs. Oranje-rood Isabel: D. J. Kuiper, le prijs. Rood: J. Ra venhorst le prijs. D. v. d. Broek, 2e prijs. Mozaiek: J. W. Kaspers le prijs. J. W. Kaspers, 2 2e prijzen. Gekuifd: C. van Esch, le prijs. Gelijkgetekenden: H. Kruit bos, le prijs. P. G. Sonders 3e prijs. Oran- je-rood-brons: A. de Liefde le prijs: Zalm: D. v. d. Broek, 3e prijs, 2e prijs en 2 le pr. D. Pureveen, 2e prijs. A. de Liefde, 3e pr. Mevrouw v. d. Berg, le prijs. Jeugdafdeling: A. Kok, 2e pr. A. H. Kas pers, 2e prijs. L. v. d. Kuil, le prijs. K. v. d. Kuil, 3e prijs. F. v. d. Akker 2e prijs. SOESTER SCHAAKCLUB. De tweede ronde van de onderlinge com petitie bracht enige verrassingen. J. K. v. Zijtveld won van J. Gorter. C. Samsom zegevierde over H. de Leeuw. C. v. Zijt veld liet A. E. v. Goor den Oosterlingh de vlag strijken. B. Beuken toonde zich de meerdere van J. Hoek, terwijl J. de Vries zijn overwinningenreeks voortzette met de partij tegen Reiche te winnen. J. W. Blom versloeg H. Steenbeek. J. v. d. Wal won van C. A. P. Amelunxen en A. Snel won van J. v. Riet. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: s.s. Fries land 18 Nov. Ned. Antillen: m.s. Poseidon 16 Nov. Suriname: m.s. Bonaire 17 Nov. Canada: m.s. „Prins Willem van Oranje" 13 November. Zuid-Ameri- ka: Argentinië: m.s. Yapeyu 13 Nov. Bra zilië: m.s. Belgrano 13 Nov. Australië en Nieuw Zeeland: via Engeland, 1.3 Nov. November. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. BIGGEN- EN EIERMARKT AMERSFOORT. Op de weekmarkt van j.1. Vrijdag wer den aangevoerd: 200 stuks biggen in prij zen van 40.tot 52.50 en 7 guste zeugen van 275.tot 300. Op de eiermarkt werden aangevoerd 185.500 stuks. Hoendereieren van 19. tot 19.75, henneneieren van 14.tot 18.middenprijs 19.40, prijs per kg. ƒ3.10. De handel op de biggenmarkt was matig, terwijl daarentegen de verkopen op de eiermarkt vlug tot stand kwamen. TAFELTENNISVER. „SHOT". Ook het bezoekende Barna 3 uit Utrecht is er niet in geslaagd Shot 1 de eerste punten te ontnemen. Ondanks aardige momenten was het duidelijk, dat het team van Barna, dat vorig jaar nog in de le klasse speelde, geen bedreiging voor onze Soestenaren was. Aanvoerder A. v. Haar lem bood, ondanks een blessure aan beide handen, zeer fel tegenstand. Deze blessure werd echter oorzaak, dat genoemde spe ler zijn eerste 2 nederlagen noest incas seren. Desondanks wist hij zijn derde set tegen Dekker verdiend te winnen. Daar Th. Daselaar en B. van Haarlem beiden geen enkele set prijsgaven en zij ook nog het dubbel op hun naam brach ten, kwam het einde van deze sportieve wedstrijd met een verdiende 8-2 overwin ning voor Shot 1. Grote belangstelling was er ook voor de wedstrijd Shot 2Velox 2. De bezoekers startten als sterk favoriet, maar Shot 2 gaf geen krimp. J. van Asch en invaller Th. Hendriksen wonnen ieder 2 sets en met een beetje geluk had J. v. Asch Shot 2 de leiding kunnen geven. Nu nam Velox 2 met 5-4 de leiding. Shot 2 sloeg echter dapper terug. In een pri ma gespeeld doublé wist Shot 2 de ver diende gelijkmaker te scoren. Hiermede verspeelde het ongeslagen Velox 2 haar eerste punt. Verrassend was ook de ver diende 64 overwinning die Shot 3 op het bezoekende Over 't Net 3 behaalde. De volledige uitslagen zijn: Shot 2Barna 3 82. Shot 2Velox 2 55. Shot 3Over 't Net 3 64. Shot 4Meursing 1 100. S. en S. 1— Shot 4 2—8. Shot 5Hakaspa 1 64. V. en V. 4Shot 5 46. Shot 11Shot 12 64 (adsp.-. Shot 13Shot 14 4—6 (adsp.). Shot 17Shot 19 46 (adsp.). Het programma van deze week luidt: Maandag: Meursing 2Shot 6, te A'foort. Dinsdag: V. en V. 1Shot 1, te A'foort. Woensdag: Trainingsavond. Woensdag: Over 't Net 3Shot 2, A'foort. Woensdag: Bofa 1Shot 3, te Amersfoort. Vrijdag: Shot 16Shot 20 (dames). Zaterdag: Shot 10Shot 15 (adsp.). Zaterdag: Shot 9Shot 14 (adsp.). BAZAR DIERENBESCHERMING. Het belooft een uitzonderlijke Bazar, te vens Fancy-Fair te worden a.s. Zaterdag en Zondag in het St. Josephgebouw. Kosten noch moeite zijn gespaard om er iets anders dan anders van te maken. Lang zal men hier in Soest over praten. Meer dan duizend prijzen en prijsjes zijn beschikbaar voor allerlei behendigheids spelen. Een jongens- of meisjesrijwiel, alsmede zéér fraaie artikelen, w.o. schilderijen van bekende meesters enz. enz. kunt U winnen. Voor een gezellig zitje in het „Café In ternational" is zorg gedragen en lief hebbers van ijs en warme worstjes kun nen hun hart ophalen. De volledige uitslagen van de Opstel wedstrijd en van de Ballonwedstrijd kun nen op de bazar bezichtigd worden, ter wijl op Zaterdag, om 4 uur, alle prijs winnaars, die van te voren bericht ont vangen, voor de prijsuitdeling worden verwacht. Wij verwijzen U voor de openingstijden en verdere bijzonderheden naar de adver tentie in dit blad. UITSLAG VERLOTING. De verloting, georganiseerd door De Soes ter Vogelvrienden, had als resultaat, dat de prijzen op de navolgende nummers vielen: 468 boek, 879 koperen waterput, 746 ko peren waterlamp, 1988 boek, 274 zeilschip, 1918 schilderij, 1883 boek, 540 gangspie- gel, 535 kanarie met kooi, 928 boek, 1759 strijkijzer, 815 boek, 1198 schilderij, 44 fruitmand, 981 kolenbon, 112 koperen salamander, 895 boek, 1574 schilderij, 1530 wandlampje, en 1598 keuken-uitzet. De prijzen kunnen worden afgehaald Nieuweweg 100. GEVONDEN VOORWERPEN'. Nylon kous. glacé handschoen, dameshand schoen, klo-kje van bromfiets, fietstasje, brui ne glacé handschoen, rood kindermutsje, glacé dameshandschoen, bril. damestas met inhoud, bruin kinderschoentje, witgele hond, tube Velpon, rode wollen want, kinderbril, etui met 2 sleutels, metalen duimstok, beige glacé handschoen, zwarte glacé handschoen, kinder- portemonnaie met inhoud, bruine rijwieltas pakketje couranten, padvindersriem, grijze damespantalon, 2 atlassen, glacé handschoen. halsKeTcing, kanarie, glacé handschoen, 5 sleu tels aan ring en bruine herenportemonnaie. Inlichtingen omtrent deze gevonden voorwer pen kan men verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. BROMFIETS GESTOLEN. De heer K. alhier, die Zaterdagavond zijn bromfiets achter een huis aan de Eikenlaan had gestald, kwam tot de ontdekking, dat zijn voertuig was ge stolen. De politie stelt een onderzoek in. AUTO ZONDER REMMEN. Zaterdag remde de bestuurder van een personenauto, G. uit Amsterdam, toen hij op de Van Weedestraat reed en de F. C. Kuijperstraat wilde inrijden. Een achter hem rijdende auto, bestuurd door K. uit Utrecht, reed tegen de achter zijde van eerstgenoemde auto op. Het bleek, dat K. wel zijn rempedaal had gebruikt, doch dat de remmen geweigerd hadden. Beide auto's werden bescha digd. WAARSCHUWING. Pension- en hotelhouders worden ge waarschuwd voor het optreden van een persoon, die op verschillende plaatsen oplichting pleegt. Hij stelt zich voor als P.T.T.-ambtenaar en als hij enige dagen logies heeft ge had, vraagt hij geld te leen ter beta ling van diverse artikelen, welke hij moet kopen. Zodra hij het geleende geld in zijn bezit heeft, verdwijnt hij met zijn koffer en met de Noorderzon. De politie houdt zich aanbevolen voor 'n telefoontje, wanneer een dergelijk per soon zich voor logies aanmeldt. DE SPORT VIEL IN HET WATER. De voetbal- hockey- en korfbalwedstrij den gingen Zondag j.1. niet door we gens het slechte weer. Wel is gespeeld de korfbalwedstrijd Zwaluwen cK.V.S. a. Wederom hebben de Soester junioren een overwinning be haald. De ruststand ging in met 00, doch daarna kwamen de doelpunten aan de lopende band. De makers ervan wa ren Mej. Kwak, C. Rouwendaal, H. de Jong en H. van Brienen (2). Het einde kwam dus met een 50 overwinning voor K.V.S. a, welke ploeg zich thans stevig op de tweede plaats heeft genes teld. GEEN spreekuur. De Burgemeester is verhinderd Woensdag (morgen) zijn gewone wekelijkse spreek uur te houden. VOOR DE SOESTER CHRONISCHE PATIËNTEN. Ontvangen van T. B. Reeds verantwoord 2.50 32.— ge 34.50 Giften worden gaarne ontvangen op giro 415585 ten name van H. de Graaf of op de Ned. Middenstandsbank N.V. te Soest. Helpt mede een Soester patiënt een week met vacahtie te doen gaan. KAMPIOENSCHAPPEN 1954 RAYON BAARN - SOEST. De kampioenschappen van de gezamenlijke postduivenverenigingen uit Baarn en Soest, vormende het rayon Baarn-Soest, werden voor 1954 als volgt behaald: VITESSE: 1. H. Gorissen. 2. A. J. van Dorre- stein. 3. J. Dijkhorst. 4. Z.K.H. Prins Bern- hard. 5. Jac. Koffrie. 6. G. Ouderdorp. 7. R. Bokma. 8. W. Nieuwenhuis. 9. W. Krijt. 10. M. J. Bokma. FOND: 1. J- van Nieuwkasteel. 2. Jac. Koffrie. 3 J. van den Brink. 4. Sj. Rijksen. 5. Z.K.H. Prins Bernhard. 6. W. Nieuwenhuis. 7. H. Gorissen. 8. A. J. van Dorrestein 9. J. Limper. 10. A. Snij-der. JONGE DUIVEN: 1. P. de Bes. 2. J. v. Nieuw- kasteel. 3. H. Gorissen. 4. M. J. Bokma. 5. Jac. Koffrie. 6. C. van Soest. 7. J. van de Belt. 8. W. Nieuwenhuis. 8. J. Dijkhorst. 10. Jac. van der VeeT. GENERAAL KAMPIOENSCHAP: 1. H. Goris sen. 2. Jac. Koffrie. 3. A. J. van Dorrestein. 4. W. Nieuwenhuis. 5. Sj. Rijksen. 6. Z.K.H. Prins Bernhard. 7. R. Bokma. 8. J. van den Brink. 10. M. J. Bokma. NA VLUCHTEN: 1. R- Bokma. 2. W. Nieuwen huis. 3. J. C Keizer. 4. J. Dijkhorst. 5. Sj. Rijksen. PO STD UIVENTENTO ON STELLIN G Zaterdag en Zondag wordt een postduiventen- toonstelling gehouden in „Eemland". welike wordt georganiseerd door de postduivenvere nigingen uit Soest en Baarn. Alle kampioens duiven uit omliggende gemeenten zullen op deze tentoonstelling te bezichtigen zijn, even als de duiven van Prins Bernhard. COLLECTE VERENIGING ..HET ZONNEHUIS". De vereniging ,,Het Zonnehuis welke, ten behoeve van chronische patiënten, drie spe ciale huizen exploiteert, houdt volgende week, van 15 tot en met 20 November, haar jaarlijkse collecte. De doelstelling van de vereniging ..Het Zonne huis" is om lijders aan een slepende ziekte, waarvoor in ziekenhuizen geen plaats meer -4S 3n die zich maar moeten zien te redden, mensen die dreigen onder te gaan in hun leed en zorgen, op te nemen en te verplegen in het Zonnehuis Beeikbergen, het Zonnehuis Zuid- holland en het Zonnehuis Doorn. Het laatste tehuis is in Jjanuari in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten door de Commissaris van van de Koningin in de Provincie Utrecht geo pend. Er zijn nog tienduizenden chronische patiën ten, die een goede verzorging ontberen en deze vereniging streeft naar het grote doel om in iedere provincie een dergelijk tehuis te stichten. Men zie de advertentie in dit blad. BENOEMD. De heer A. E. van Eeden, onderwijzer aan de Groen van Prinstererschool alhier, is benoemd tot hoofd van de Chr. Nationale School te Nigtevecht. BENZINEPOMP IN BRAND. Waarschijnlijk aangestoken door enige jongens geraakte gisteravond de benzine pomp van de firma v. Boeyen aan de Birkstraat in brand. Toen de brandweer arriveerde was het brandje reeds met zand geblust. GESLAAGD. Op 17-jarige leeftijd slaagde dezer da gen te Amsterdam, bij de Mode-Acade mie De Leeuw van Rees, Mej. Corrie Brouwer voor het examen lerares cou peuse. RUILEN EN HUILEN. Een kledenkoopman maakte bij een onzer bewoners een goede ruil. Hij ruilde een vloerkleed voor een nieuw kleed niet bijbetaling door de eigenaar van het oude kleed. Toen de transactie gedaan was, kwam de Soesterberger tot de ontdek king, dat hij niet het kleed gekregen had, wat hij had gekocht, doch dat hij slechts een Bel gisch tapijtje rijker was geworden. Aangifte bij de politie volgde, doch de „koop man" was spoorloos. propaganda-avond ned. BLINDENBOND. In de grote ontspanningszaal van het officiers casino werd Vrijdagavond een propaganda- avond voor de Ned. Blindenbond gehouden, welke georganiseerd was door het Soester- bergs Damescomité. De Burgemeester sprak een openingswoord, waarin hij uiting gaf aan zijn verheugenis over de solidariteit men der bl Dr. De Vrie de piano-sc droeg op o: voor. De h vere verkl Haydn. In de glo( blinde bont den Berg. de bond, di voor de bl den hebben tingen een kring geve thuis gevoe in de maa' bond. In de ontri een novell< Kramer, jongeman bouwt. Vol o verg Koor, op koren uit Mevr. Legi In een Vliegbasis, kenden aa dank. OPBRENG! HET SAN; Men meld welke dooi werd ten ,,Ons Belé bracht. Door een door vrijw nog verhot EERSTE KLEUTER Er was voor de lijike Kleu verrijst oj Spoorstraat bestuur, d< eerste pla tinck, die naam aan Voorts rie de Burgei en Gerv. der school Poot en cl de heer mej. Koni korps van In Januar geopend, biedt. Hiertoe ui de plecht Deze ged scriptie: heeft de Direct na kleuter school me In zijn d: de voorzit bouw van ren te be Van de te metsel ten gebru BRILLAN DOOR ..1 Ter vieri terdagavo volle zaal van ,,De Het was Dulci" blijspel licht te t Deze op£ aan een danks is uitbeeldir Naast het de wel karakters SOESTE Direct n leiding, na een gemeten benutte. Na een na 20 rr toen de een vrij hard inl Tien m rechtsbi^ pia ven Na de tegenpui een klus terbergs gen en ballen van So mooiste waardoc KERKSTRAAT 29 TELEF. 2938

Soester Courant | 1954 | | pagina 2