HORST-REEHORST F DELOflMG HET HLEUTERHUIS Oud Soest. Panklaar - Vlug gaar. WASMACHINE Nu is het de gunstige tijd Ons land waardig vertegenwoordigd in Parijs. W. A.Butzelaar NoDERNE HAARVERZORGING SOEST. IN DE HOEK. Permanent Wave. J. KOPPEL. Een wijs woord voor iedere dag, DINSDAG 23 NOVEMBER 1954. 32e JAARGANG No. 92. SOE5TER(l)OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De vreemdeling in Parijs, die het centrum van deze wereldstad voor een paar uur vaar wel gezegd heeft en in de buurt van het park van Montsouris wandelt op de Boulevard Jour- dan, kijkt plotseling verrast op naar een ge bouw met zes verdiepingen, opvallend licht van kleur, modern en royaal en, ondanks de strakke lijnen, fraai van vorm. Het lijkt te zijn neergezet door een stoutmoedig bouw meester, die opeens genoeg had van de don kere en soms sombere tinten die het stads beeld beheersen, zelf in Parijs. In de vreem deling, een Nederlander dan, wordt zijn be wondering voor dit bijzondere bouwwerk ver mengd imet trots, zodra hij boven de ingang leest, dat dit het „Collége Neerlandai9" is. In derdaad: een Nederlands studententehuis, 20 jaar geleden gebouwd door de bekende archi tect Dudok en plaats biedend aan ruim 200 studerende jongelui, die er een comfortabeler en goedkoper onderdak vinden dan waar ook in het grote Parijs. Niet alleen Nederlandse studenten bewonen de frisse en lichte kamers van dit paviljoen, dat „Stichting Juliana" beet. Behalve 70 stu denten uit ons land verblijven er 70 Fransen en nog ongeveer 70 studerende jongelieden van allerlei nationaliteiten. Het gemengde karakter van deze college-bevolking is geen gevolg van de een of andere wet van vraag en aanbod op het geheim van studentenkamers, maar hangt samen met 'n ideële doelstelling. Het Nederlandse paviljoen staat niet op zich zelf. Op een uitgestrekt terrein vindt men nog een 30-tal andere grote gebouwen, waarin tezamen 5.000 studenten uit alle delen van de wereld wonen en werken. Deze universiteit- stad heet „Cite Universitaire" en geldt in de gehele wereld als een unicum. Zoals Nederland er een eigen paviljoen heeft, zo zijn er ook tehuizen van vele andere landen. Contact tussen alle nationaliteiten. De naaste buren van de „Stichting Juliana" zijn Indo-China, Cuba en Armenië. Canada en de Verenigde Staten en Japan zijn er verte genwoordigd naast verscheidene Europese landen. In al die tehuizen is de bevolking „ge mengd", opdat er dagelijks contact zal zijn tussen de studerende jeugd van allerlei lan den, naast de regelmatige ontmoetingen in het middelpunt van de Cite, het „maison inter nationale", dat waarlijk van een grootste allu re is en veel weg heeft van een paleis. Zo heeft de stichter van de Cite, Andre Hon- norat, het bedoeld toen hij na de eerste wereld oorlog ajs Frans minister van Onderwijs zijn "plannen'ter* tafel legde voor een" grote ge meenschap, waarin jonge mensen van alle na tionaliteiten broederlijk tezamen zouden wo nen ter bevordering van vrede en wederzijds begrip tussen de volkeren. Industrie herstelde oorlogschade. Het Nederlandse paviljoen, dat enkele jaren voor de tweede wereldoorlog plechtig werd ingewijd door minister Slotenmaker de Bruine, nadat door particulieren de nodige fondsen waren bijeengebracht, neemt door het fraaie uiterlijk en door de practische inrichting een belangrijke plaats in deze studentengemeen schap in. Maar in de oorlogsjaren had het veel te verduren. Eerst diende het als onderdak voor Nederlandse vluchtelingen in Mei 1940. Daarna legden de Duitsers beslag op het ge bouw en bij de bevrijding kwam het, ernstig beschadigd, pas weer beschikbaar nadat het eerst nog gebruikt was door Amerikaanse soldaten. Een groot kapitaal zou nodig zijn om het college weer in goede staat te brengen. Een Nederlands industrieel stelde met een lof waardig gebaar een belangrijk bedrag voor dit doel beschikbaar. Nieuwe hulp daagde op toen de Nederlandse Vereniging van Vernis- en Verffabrikanten het besluit nam de beno digde verf gratis ter beschikking te stellen: een gift van 12.000 kg. verfproducten ter waar de van 40.000.—. Een legertje van Nederland se schilders besteedde 3.000 werkdagen aan het vernieuwen van. het interieur van het pa viljoen. Door de toepassing van z.g. functio nele kleuren werd in het gebouw een geheel nieuwe atmosfeer geschapen. De Nederlandse textielindustrie bleef niet ach ter en stond gordijnen en dekens af; de meu belindustrie nam de vernieuwing van een deel van de inrchting voor haar rekening. En zo stelde de Nederlandse industrie alles in het werk om het gebouw weer geheel in orde te krijgen. Het werk is voltooid! Dat werk is vorige week voltooid en bij die gelegenheid had een plechtigheid plaats in tegenwoordigheid van Franse en Nederlandse autoriteiten. Onze minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, Ir H. B. Witte, bezocht het college en in de receptae-zaal van het „maison internationale" werd een ontvangst gehouden. Minister Witte prees in een toespraak het prachtige initiatief van de Nederlandse indus- trieëlen, die in het cultuurcentrum Parijs dit Nederlandse tehuis op een niveau gebracht hebben, ons land waardig, en op deze wijze een manifestatie hebben gegeven van Neder lands kunnen, waarop wij allen trots mogen zijn. UIT EEN GESCHIEDENISBOEK VAN 1772. De Heerlijkheid van Zoest, welk, bene vens de Burcht, acht .honderd en tien morgen (een Utrechtse morgen was waarschijnlijk ongeveer ha.) en vijf honderd en vijf en twintig roeden lands beslaat, grenst te Noorden aan Baarn, te^i Oosten aan de Slaag, het Hogeland en Isselt, en ten Westen aan Vuursche met de Venen, en ten Zuiden aan de Amersfoortse bergen. Zij behoort aan de Prins Stadhouder. In deze Heerlijkheid vindt men het Dorp Zoest, een groot uur gaans bezuiden Baarn, en niet zo ver bewesten de Stad Amersfoort, rondom in hoge akkers, en bouwlanden gelegen. Zoest kan zich niet beroemen op enig stadsrecht, maar wel op een oudheid, zo groot, dat men er reeds, op het jaar 1028, gewag van vindt gemaakt, in een brief van Keizer Koenraad. Het werd toen ten tijde Zoys en Suys, naderhand ook Sose, en, in het Latijn, Zuzatum genoemd. Het was een volkrijk en vermaard dorp, waarin veel nering werd gedreven. De inwoners waren beroemd wegens hun dapperheid en kundigheid in het boogschieten, zodat men er zelfs een Schutters-Gilde van S. Aachten vond, welk van zeer oude in stelling was. Doch de plaats onderging al vroeg zeer zware rampen. In het jaar 1356 werd zij „aan kolen" gelegd door Gijsbrecht van Nyenrode, op bevel van Hertog Willem van Beieren, uit weer wraak, dat de Stichtsen de steden Weesp en Muiden in brand hadden ge stoken. In het jaar 1481 onderging zij een zelfde lot, met het nabij gelegen Eemnes en Baarn. Toen Maarten van Rossum in het jaar 1543 de stad Amers foort belegerde, werd Zoest en enige an dere Dorpen, door hem geheel uitgeplun derd. In het jaar 1629 moest het Dorp ook veel lijden van de Keizerlijke troe pen, die Amersfoort hadden ingenomen. Zo veel ongelukken hebben het vermo gen van Zoest grotelijks doen vervallen. Het is echter nog een welbebouwde plaats. De Kerk was voor de Hervorming een parochiekerk, die de naam van de Apostelen Petrus en Paulus droeg. Zij pronkt met een aanzienlijke toren en 'n koepeltorentje op het midden. Te Zoest had men voortijds een mannen klooster, Birk genoemd en een klooster van Brigittijner Nonnen, Mariënburg geheten. Het mannenklooster werd in het jaar 1419 gesticht door Augustijner mon niken, die hun Konvent, welk aan de vesten van Amersfoort stond, uit vrees voor de vijand, hierheen verplaatsten. De naam van dit klooster wordt thans gegeven aan een aangenaam en lommer rijk oord, vol lanen en fraaie wandel dreven, tussen Zoest en Amersfoort. Van het Nonnenklooster is de tijd van stich ting onbekend. Men ziet er nog een overblijfsel van. Beide kloosters werden in het jaar 1543, door Maarten van Ros sum uitgeplunderd, de monniken ver jaagd en enige nonnen geschonden. Be halve deze Godshuizen, heeft nog in de parochie van Zoest een oud adellijk kasteel gestaan, Hamelenburg. Dit ka steel was reeds voor 1370 gebouwd en werd bewoond door een geslacht van die naam, uit Amersfoort gesproten. De <famcpn^i min wordt bediend uoor een eigen predikant, die onder de Classis van Amersfoort staat. Ook hebben de Roomsgezinden hier een Statie. Volgens een Ordonnantie door de Staten van Utrecht in 1603 vastgesteld, zijn de in gezetenen van dit dorp vrij van tol te Eembrugge, mits zij de brug te Zoest- dijk (over de Praamgracht bij het Pa leis) op hun kosten onderhouden. In het jaar 1748 telde Zoest honderd zes en ne gentig huizen. In de Heerlijkheid van Baarn, aan de dijk die van Soest naar Gooiland loopt, vindt men het vorstelijk Jachthuis, Zoestdijk genoemd, door Prins Willem de Derde, toen Stadhouder van deze Pro vincie, in het jaar 1674 aangelegd en deftig opgebouwd. Het Jachthuis Zoest dijk is een fraai nieuwerwets gebouw, van drie verdiepingen, met uitsprin gende vleugels ter weerszijden; doch overal met kruiskozijnen en sluitende vensters voorzien. Van het ruime voor plein, welk door zware bomen aan de kanten beschaduwd wordt, klimt men met een trotse opgang van twaalf trap pen onder een balkon, naar het voor portaal; van waar men door een grote dubbele deur, in de voorzaal treedt en vervolgens in de andere vertrekken. Van achteren ligt het Huis in vijvers, met het uitzicht op aangename tuinen, plantagiën en wandeldreven. Behalve dit gebouw ziet men nog een bijzonder jacht huis, waarin de jagermeester woont, die het .opzicht heeft over een grote wild baan, waarin veel wild wordt gevonden. De Prinses Weduwe van Vorst Jan Wil lem Friso was veelal gewoon de zomer hier door te brengen, en had daarom de paardenstallen van het voorplein laten wegnemen en deze tot bekwame kamers voor haar hofstoet laten vertimmeren. De stallen werden toen bij het huis van de jagermeester geplaatst. Tegenover 't grote lusthuis is een aanzienlijke buiten plaats aangelegd, met uitgestrekte plan tagiën (Baarnse bos) en een groene laan van een ongemene schoonheid en lengte (Koningslaan). De. buurt Zoestdijk ligt zeer vermake lijk, rondom in boekweitslanden. In het jaar 1748 telde men er negen huizen. F. de W. SPORT. KAPPER i STEENHOrrSTR. 83 - TEL. 2842 g| S.E.C. WON VAN V.V.O.G, In een spannende wedstrijd heeft S.E.C. een der koplopers van haar afdeling, V.V.O.G., inet een 4-2 nederlaag huiswaarts gestuurd. De Soestenaren hanteerden twee wapens, enthousiasme en snelheid en daarmede hiel den zij niet alleen de Harderwijlkse ploeg in bedwang, doch behaalde daarmede ook een verdiende overwinning. Na een kwartier ontkwam het S.E.C.-doel aan een doorboring, toen de linksbuiten Bleu- mink, door een misverstand in de Soester achterhoede een pracht ge scoringskans kreeg. Zijn schot ging echter naast. Dit was echter het sein om er nog een schepje op te gooien en de Soestenaren ontwikkelden een serie aanvallen, waarbij doelman Blom de proef goed weerstond. Na een half uur wist rnidvoor Ten Hove aan S.E.C. de leiding te bezorgen. Een voorzet van rechts schoot hij van dichtbij in. Enige minu ten later verhoogde linksbinnen H. v. d. Valk (een opgestelde junior) de score, met een hoog schoot, waarnaar de doelman vergeefs greep. 2-0. De Harderwijkers onl wikkelden met veel enthousiasme een tegenoffensief, hetwelk een doelpunt opleverde, toen midvoor Deijes met een hard diagonaal Schot doelman Renooy pas seerde. 2-1. De tweede helft was nog maar enige minuten oud, toen S.E.C., even buiten het strafschop gebied van V.V.O.G., een vrije trap kreeg toegewezen. Rechtsbuiten Wijnands schoot hard in. 3-1. Na een hevig offensief van S.E.C.. dat vast liep op de Harderwijkse verdediging, kwamen de bezoekers weer los. Het was Bleumink, die de achterstand verkleinde. 3-2. De bezoekers, die daarna een gelijk spel wilden forceren, drongen sterk op en dit werd hen tenslotte noodlottig. Een van de vele S.E.C.- aanvallen in de laatste minuten leverde 'n doel punt op van rechtsbinnen Pothoven, die daar mede de stand op 4-2 bracht en S.E.C. een goede overwinning bracht. De overige uitslagen waren: Baarn AS.E.C. A 0-1. S.E.C. BC.J.V.V, A 1-4, S.E.C. b—Baarn b 3-1. B.D.C. VERLOOR VAN N.S.C. Tegen de zwakste ploëg van haar afdeling verloor B.D.C. Zondag r.iet 2-1. B.D.C. startte goed en s:elde met enkele open aanvallen de Nijkerks^ verdediging op de proef. De eerste tegenaanvallen van N.S.C. be wezen, dat haar voo&pede gevaarlijker en sneller was dan die vy B.D.C., waarbij nog mm, aat ae gasten xje Soesier verdediging niet op haar best troffj-n. Na 15 minuten werd dbelman v. d. Lugt ge passeerd, doordat in dt' Soester achterhoede geblunderd werd en demidvoor van 2 meter afstand een goede schietkans kreeg, die hij feil loos benutte. 1-0. Energieke tegenaanvallen brachten het spel wel op de N.S.C.-helft, doch de Nijkerkers wisten hun doel goed te verdedigen. Na een kwartier, toen de Soestenaren enkele aanvallen hadden ondernomen, werd Huurdeman tegen de grond gelopen. De wraak was echter zoet, want hard en hoog trof zijn vrije schop het Nijkerkse doel. 1-1. Tot de rust waren beide partijen afwisselend in de a*nval, doch tot doelpunten kwam het niet, waarbij de Soester voorhoede weinig kracht demonstreerde en slecht gerichte schoten te zien gaf. Na de rus: waren de Nijkerkers veelal in de aanval en B.D.C. zakte in spelpeil m tech niek erg af. Linksback Appelhof gaf kort na de rust de Nijkerkers een doelpunt cadeau, doordat hij te hard en te hoog terugspeelde op zijn doel man. 1-2. Beide ploegen streden tevergeefs tol het einde om een doelpunt. HEES WON VEER. Zaterdagmiddag zette Heej haar over winningenreek:, voort dooi met 2-0 de wedstrijd tegen Mijdrecht Ie winnen. In het eerste Rif uur ginj de strijd ge lijk op en aai beide :ijden werden kansen tot score^ gemist. Daarna scoorde Otten, die dankbar gebrtik maakte van 'n fout in de MHrechtse achterhoede en de bal in de touW joeg 1-0. Na de rust hetzelUe spefreeld, twee hard zwoegende ploega ztndsr dat er doel punten werden gemakt. Acht minuten voor het einde wórd,de zege voor Hees veilig gesteld. De He« linksback v. Bloe- mendaal zette met eö ver schot linksbui ten Wiss aan het wk. Deze passeerde de verdediging en at de doelman. 2-0. Met deze stand kwanook het einde. Verder werd nog geieeld: N.S.C. a—Hees a f-1 j Wij zijn in haarzorg heel secuur. I g Wilt U ook een „verjongingskuur" j| K.V.S. 1—SAMOS 9 De Soester Korfball Ier uit tegen Samos Na het eerste kw: uitbleven., kwam K Haan gaf met een 1. -s wamen met 1 inval- uj Utrecht. :ië waarin doelpunten ■S er goed. in en De >a doelpunt K.V.S. de leiding. 1-0. Tien nu: later liet ook Maris de bal in de mand bijlwijnen, waardoor de stand op 2-0 werd t>richt. Na de rust blevenloelpunten aanvankelijk uit, omdat het Soes! aanvalsvak te zenuw achtig en te slordig»eelde. Samos wist van een misverstand in Soester verdediging te profiteren en maakfeen tegendoelpunt. 2-1. K.V.S. moest hierna d zeilen bijzetten om de sterke druk van de rten te weerstaan. Door het goede enrachtige spel van het middenvak werd dnanval steeds aan het werk gezet met alssultaat, dat Klomp het 3e doelpunt voor So scoorde. 3-1. Hiermede kwam oolst einde van deze eerste door Soest gewonnèwedstrijd. BE FAIR 4—SOEST 1. Het uitgesproken sterker Be Fair-team won verdiend van de Soester dames met 4-0. De Soester dames werden niet in de verde diging gedrongen, doch de Soester aanval zag geen kans de hechte verdediging van de Hil- versumsers te doorbreken. Met de rust was het 3-0 en in de tweede helft, toen de Soester dames sterk in de aanval waren, scoorde Be Fair nog eenmaal. De Soester dames kregen hun eerste neder laag, na 3 wedstrijden gelijk gespeeld te hebben. DAMES HANDBAL B.D.C. B.D.C. 1 ontving S.D.O. thuis in het kader van de inhaaldag. De Bussumse dames hadden niet veel in ten brengen tegen 't enthousiasme en enerr gieke spel van de Soester dames. Met liefst 8-0 werd B.D.C. winnaar. B.D.C. 2 speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen het een klas hoger spe lende Olympia 2. B.D.C. gaf goed partij, waarbij de voorhoede en de doelvrouw zich onderscheidden. Deze wedstrijd ein digde in een 2-2 gelijk spel. HOCKEY. „SOEST" WON WEER. Op een glad en met rijp bedekt veld speelde Soest tegen Kameleon 4. Onmid dellijk was Soest in de aanval en na 3 minuten loste De Haan van de rechter kant van de strafcirkel een hard schot, waarbij de bal in de linker bovenhoek van het doel verdween. 1-0. Na 6 minuten werd, uit een voorzet van Evenhuis, die goed werk leverde, op de zelfde wijze door De Haan gescoord, waar door de stand op 2-0 kwam. Soest was overwegend in de aanval en door de lange passes en keiharde schoten werd de thuisclub uit haar verband ge speeld. Na de rust probeerde Kameleon het initia tief te nemen, doch de Soester verdediging wist met lange en harde slagen ieder gevaar in de kiem te smoren. Tenslotte stelde Poutsma de zege veilig, toen hij zich handig vrij maakte en op de rand van de cirkel een hoog schot loste in de rechter bovenhoek. 3-0. Hier mede kwam ook het einde van deze goede wedstrijd. De vooruitgang van het spelpeil van de Soester Hockeyclub is opmerkelijk. T.T.V. „SHOT". Shot ontving thuis U.T.T.C. 3 uit Utrecht er, wor- vnn dit, zeer, zwakke—team. met. 10-0. Shot 2 behaalde een verdienstelijke over winning op het bezoekende Bofa 1 uit Amersfoort. J. van Asch bleef in deze wedstrijd ongeslagen. G. Berends en inval ler M. Rademaker scoorden een maal. Ook het doublé was voor Shot 2, zodat het einde kwam met 6-4 voor Shot 2. Shot 3 ontving Over 't Net 5 uit Amers foort en had met dit team weinig moeite. B. Hoyng en B. Dahlberg bleven onge slagen. C. van Haarlem scoorde slechts 1 maal. Het ongelagen Shot 4 gaat maar steeds voort met grote overwinningen. Nu werd te Amersfoort EHMA 1 met 8-2 verdiend geslagen. Th. Rademaker handhaafde zijn ongeslagen record. Voor de overige punten zorgden W. Schut en J. v. d. Laar. Shot 5 wist te Hoogland S. en S. 1 een punt afhandig te maken. Topscoorder was Th. Hendriksen met 3 overwinningen. Shot 6 kon VI. en V. 5 niet bedwingen en verloor met 9-1. De overige uitslagen: Shot 18Shot 19 5-5 (dames). Shot 7Shot 11 7-3 (adspiranten). Shot 9Shot 12 7-3 (adspiranten). Programma voor deze week luidt: Woensdag: Over 't Net 5Shot 2, A'foort. Woensdag: Over 't Net 2Shot 1, A'foort. Donderdag: Shot 4VI. en V. 3, Soest. Donderdag: Shot 5Meursing, te Soest. Vrijdag: Induna 1Shot 3, te Utrecht. Vrijdag: Shot 17Shot 20 (dames). Zaterdag: Shot 9Shot 15 (adspiranten). Zaterdag: Shot 10Shot 13 (adspiranten). komt moeder zeker toe en daarom zijn haar ogen met de St. Nicolaas gericht op zo'n practische Betaling 3.— per week. Gratis proef-machine aan huis. Compleet met wringer 250. STEENHOFFSTRAAT 62 TEL. 2282 JUBILEUMTENTOONSTELLING P.K.V.S. Zou een 25-jarig jubileum van de Pluimvee- en Konijnenfokkers-Vereniging „Soest en Omstreken" beter gevierd kun nen worden, dan met een jubileum-ten toonstelling De zilveren P.K.V.S. organiseerde dan ook in café Butzelaar Vrijdag en Zater dag een tentoonstelling, welke grote be- Wanneer U tot de gelukkig steeds zeld zamer wordende lieden behoort, die be weren, dat dit en dat en feitelijk alles in Soest een beetje U weet wel is, zult U toch de Soester Winkeliersvereniging bui ten discussie moeten laten. Wat tot voor enige jaren niet lukte, maakte zij waar en door haar zijn de Soester winkeliers mooi op weg een grote eenheid te worden. Nu heb ik over het algemeen tabak van „alles overkoepelende organen". De geschiedenis heeft geleerd, dat je voorzichtig moet zijn met dit soort instel lingen, want wanneer de handel deze grappen uithaalt, is het altijd het publiek dat het gelach betaalt, al wordt tevoren ook beweerd, dat het ons ten goede zal komen. Voor de Soester Winkeliersvereni ging moeten we in dit dflzicht een uitzon dering maken. De Sint Nicolaas Bonnenactie, die zij ook dit jaar weer in elkaar zette, heeft niet alleen tot doel de Soester Winke liers te steunen, maar ook en zeker niet in de laatste plaats, om de band te versterken tussen klant en winkelier. U kunt dit natuurlijk uitleggen als iets, dat in de verte toch weer als eigenbe lang kan worden gezien, maar ziet U eens naar andere gemeenten. Wanneer U ziet wat daar wordt gedaan, dan kunnen we niet anders zeggen, dan dat de actie der Winkeliersvereniging van een zeer prettig gehalte is. Hier niet een zonder meer aantrekkelijk maken der etalages, maar bovendien een Vossenjacht met mooie prijzen, een grote intocht van Sinterklaas voor onze kin deren, een serie waardevolle geschenken in de bonnenactie en een belangrijk be drag voor het Uniformfonds van P.V.O. Met dit alles tracht de vereniging ons aan Soest te binden. Laten we hopen, dat zij in dit opzicht slaagt. H. OEKMAN. voor Uw Wacht U dus niet tot de grote drukte voor de feestdagen. jl li Dameskapsalon BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 langstelling trok. Van het tentoonstellen van pluimvee moest worden afgezien we gens de nog steeds heersende pseudo- vogelpest, waardoor het houden van Pluimvee-tentoonstellingen verboden is. Niet minder dan 73 konijnen, welke van zeer goede kwaliteit waren, werden ten toongesteld. Hiervan kregen er acht het praedicaat Z.Z.G. en 28 het praedicaat Z.G. De keurmeester, de heer Ant. Dicker uit Rotterdam, had een zeer moeilijke taak en kende de navolgende prijzen toe: De mooiste konijn van de tentoonstelling, een witte Wener, eigen fok: G. Hilhorst, Soest, medaille van de gemeente Soest en wisselbeker. De mooiste konijn op één na: een groot Chinchilla, van A. L. Verluiden, Soest, Jubileumbeker. De mooiste konijn op twee na, een Blau we Wener: J. de Ruig, Soest. Konijn met de beste pels: A. v. d. San- den, Soest. Mooiste ram van de expositie, witte We ner: G. Hilhorst, Soest. Mooiste voedster van de expositie, Vlaam se Reus: B. van Dijk, Baarn. Mooiste konijn in de middenrassen, witte Wener, eigen fok: G. Hilhorst, Soest. Mooiste konijn in de kleine rassen, Klein Chincilla, eigen fok: A. v. d. Sanden, Soest, Lauwertak. Mooiste Vlaamse reus: B. van Dijk, Baarn. Mooiste Groot Chinchilla: A. L. Verlin den, Soest. Mooiste gele van Bourgondië: M. van Twillert, Baarn. Mooiste witte Wener: G. Hilhorst, Soest. Mooiste blauwe Wener: G. de Ruig, Soest, medaille Provincie Utrecht. Mooiste zwarte Wener: D. Baars, Soest. Mooiste klein Chincilla: A. v. d. Sanden, Soest. Mooiste Black and Ten: J. A. Schotte, Soest. Mooiste Rex: J. Buitendijk, Soest. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van j.1. Vrijdag werden aangevoerd: 153 biggen in prijzen van 40.— tot 52.50. Op de eiermarkt werden aangevoerd 187.000 stuiks. Hoendereieren van 17.tot 17.75, henneneieren van 14.50 tot 17.midden- prijs 17.35, prijs per kg. 2.80. Op de biggenmarkt was de handel traag, ter wijl de handel in eieren een vlug verloop had. DINSDAG. Het leven is wat wij er van maken. WOENSDAG. Het geheim van een goed en geluk kig leven is de goede wil. DONDERDAG. Protectie is het beste surrogaat voor talent.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1