Voor $t. Nicolaas Invulformulier voor Donderdag 2 December, Invulformulier voor Vrijdag 3 December, Invulformulier voor Woensdag 1 December, Invulformulier voor Zaterdag 4 December, Doe aan Sint Nicolaas! Rijwielen Gazelle Kinderrijwielen Raleigh Autopeds Locomotief I fUGERS RIJWIELEN KERKSTRAAT 3 i$0ESTfTEL203C 1 De oplossing luidt: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 De oplossing luidt: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 De oplossing luidt: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 In ons grote gezin werd er heel veel aan Sin terklaas gedaan. In alle grote gezinnen moest dat eigenlijk gebeuren. Weken, nee, maanden van tevoren waren wij, toen wij wat groter werden, al bezig, pakjes en surprises voor elkaar te maken. Moeder hield van het Sinterklaasfeest en ik herhaal: alle moeders moesten van dat feest houden.. Ik herinner me nu nog onze strooiavonden op 5 December. De volgende ochtend zouden wij op de mooi versierde tafel onze pakjes vinden. Dan had de Sint „gereden", zoals we dat noem den. Elk van de kinderen vond dan op zijn ei gen plaats de heerlijkheden, waarmee de Sint hem had bedacht, uitgestald. En als hij de plaats niet goed meer zou weten, dan wees de grote chocolade letter van zijn eigen voornaam hem wel de weg. Die strooiavond was dan al geweest. Dan zou de Sint zelf moeten komen. Maar omdat er aan het huren van een Sint met toebehoren ook toen al vrij hoge kosten waren verbonden, had moe der er wat anders op gevonden. Mientje, het meisje voor alle dag, werd in figuurlijke zin in de arm genomen. Nu moet U weten, dat ons ouderwetse beneden huis werd doorsneden door een lange gang. Vóór de deur, achter een raam. Als er dan die strooiavond heel hard werd ge beld en we hoorden dadelijk daarna een serie appelen naar binnen werpen, dan wisten we het al: daar was-ieWe renden die gang in en door de overdaad van strooigoed, die dan al in de gang lag, vergaten we gewoon naar de deur te gaan, om te kijken, hoe die Zwarte Piet er wel uitzag. We zagen trouwens alleen maar een zwarte hand, die nu eens om de deur dan weer om de kier van het, voor die gelegenheid half opgeschoven raam, verscheen en die de heerlijk heden van het strooigoed als lawines over onze graaiende en grabbelende handen uitstortte. Wij, jongens, renden van voren naar achteren. De meisjes deden het wat kalmer aan, ofschoon zij zich evenmin onbetuigd lieten. Mientje had het grootste plezier in die strooierij. Het lieve kind deed het zó enthousiast, dat een keer een broer van mij een grote appel op z'n hoofd kreeg. Dat niet die appel is later een geduchte buil geworden. Maar dat mocht allemaal de pret niet drukken. Ik herinner me nog, dat een van de zusjes het strooigoed netjes op een hoopje haalde. Het ge volg was, dat een der langs rennende rabauwen in één greep het bijeen gegaarde snoepgoed an nexeerde. Gelukkig was moeder er altijd op voorbereid, dat de verdeling bij zo'n strooiavond wel eens ongelijk was. Als er door deur of raam geen lekkers meer regende, moesten wij in de kamer altijd laten zien, hoeveel we hadden „veroverd". Dan hield moeder na-uitdeling en werden de voorraden van de pechvogels aangevuld. O, die Sinterklaas Ik weet nog, dat ik op uitnodiging van een broer, later, veel later, zelf voor Sint mocht spelen. Zijn dochter, anders een pientere meid, geloofde nog in de Sint toen ze al 9 jaar was. Ik deed m'n best. Ik deed het zó goed, dat de dochter later met het ernstigste gezicht van de wereld overal vertelde, dat bij hen de echte Sinterklaas was geweest. Och, die dochter van negen heeft nu haar oude oom niet meer nodig. Zij speelt zelf voor de goede Sint. Waarmee ik niet alleen wil zeggen, dat we oud worden, maar nog meer: Ouders doe er aan Maak er een. feest van. Uw kinderen zul len later dankbaar zijn voor de prettige herinne ringen. Net als nu. Sinds 1906. in te leveren Donderdagavond, uiterlijk 9 uur, in de bus bij de Amersfoortse Courant. Naam Adres in te leveren Vrijdagavond, uiterlijk 9 uur, in de bus bij de Amersfoortse Courant. Naam Adres in te leveren Woensdagavond, uiterlijk 9 uur, in de bus bij de Amersfoortse Courant. Naam Adres in te leveren Zaterdagavond, uiterlijk 9 uur, in de bus bij de Amersfoortse Courant. De oplossing luidt: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Naam Denkt U er om, dat Zaterdag, tassen 9 en 10 aar, de prijzen beslist afge haald moeten worden bij de Adres Amersfoortse Courant,

Soester Courant | 1954 | | pagina 3