Meningen van onze lezers. W. N. Nieuwenhuis SOEST. SPORT. Burgerlijke stand. Handen en Lippen ruw?; Een wijs woord voor iedere M. de R. Gaarne een kleine correctie m.b.t. het artikeltje van H. Oekman in Uw blad van Vrijdag j.1. Oekman schrijft, dat het Natuurbad over 1953 een nadelig saldo had van 4700. Het tegendeel is waar; 1953 kon worden gesloten met een voordelig saldo van 3159.—. Het door Oekman genoemde bedrag van 4700.is het geraamde bedrag voor 1954. Voor 1955 is dit 7700. Beide laatstgenoemde bedragen zijn dus ramingen, voorkomende op begrotingen. De werkelijke exploitatieresultaten wij ken nog al eens af van de ramingen. Dit kan van een openluchtbad afhankelijk als dit is van het weer niet anders worden verwacht. Voorbeeld: Raming 1953 5190.tekort; werkelijk resultaat 1953 3159.winst. Stichting Soester Natuurbad, PEET. Secretaris. S.E.C.—LAREN 1-1. Vijf minuten was deze wedstrijd oud en toen was de stand reeds 1-1. De Soeste- naren, met Baltus als invaller voor Ad miraal, startten goed en na de eerste aan val was het Larens-doel reeds doorboord. Linksbuiten v. d. Broek schoot scherp op het Laren-doel en toen doelman Smit de bal uit zijn handen liet glippen, was links binnen v. d. Valk er bij om van dichtbij te scoren. 1-0. Twee minuten later was echter de gelijk maker geboren. Bij een aanval van Laren miste linksback Baltus en de uitlopende doelman Renooy kon niet verhinderen, dat midvoor Bon- gers hem passeerde. 1-1. Tot de rust bleef het een gelijkwaardige strijd, waarbij regen en wind veel afbreuk deden aan het spel. Na de rust kreeg S.E.C. een terrein-meer derheid en de Soesternaren wisten het spel te verplaatsen naar de Laren-helft. Verscheidene schoten stelden de Larense doelman op de proef, doch deze bleek in prima vorm te zijn. Het laatste kwar tier was voor Laren, doordat de gasten GEBOREN Alexander Gerardus Anthonius, zoon van A. G. A. Knoops, monteur en C. H. van Nimwegen, Amersfoortsestraat 21. Mar- tha Wilhelmina Maria, dochter van J. W. van Hofslot, landbouwer en P. A. Kuijer, Birkstraat 133. Petrus Maria, zoon van W. J. A. Beijersbergen, instructeur op een papierfabriek en R. Th. Stalenhoef, Korte Hartweg 15. Martha Marjan, dochter van J. B. Havik, handelstechnicus en H. J. W. E. van den Broek, Schaepmanstraat 23. Idelette, dochter van G. J. Cramer, kapi tein-vlieger en P. B. C. Jansen, Frans Halslaan 19. John Adrianus, zoon van J. van Doorn, grondwerker en M. J. van Velzen, 2e Weteringpad 3. Willem Johan- nes, zoon van K. van den Veen, hoofd agent van politie en H. J. E. Nab, Ko- ninginnelaan 57. Ronald Freddy, zoon van F. Verwoerd, kruidenier en J. Dorre- steijn, Beukenlaan 66. Wilhelmina Sophia Maria, dochter van B. G. van Hees, bloe mist-hovenier en E. G. Roest, Gallen- kamp Pelsweg 11a. Johanna Reindina, dochter van G. Wassenaar, typograaf en R. de Bree, Braamweg 80. ONDERTROUWD Adrianus Theodorus van Hees, 28 jaar, electromonteur, Kerkpad Z.Z. 10 en Jo hanna Adriana Kok, 26 jaar, le Heeser laantje 58. Datum huwelijk: 29 December 1954. Gijsbertus Comelis Kelbling, 29 jr., opvoedkundig ambtenaar, Valkenheide 26, Maarn en Rose-Maria Dolf in, 22 jaar, Vosseveldlaan 40. Datum huwelijk: On bepaald. Hendrik van de Hoef, 22 jaar, drukker, Wijkamplaan 12, Baarn en Louise Margaretha Hopman, 22 jaar, Nieuweweg 29A. Datum huwelijk: 23 De cember 1954. Hendrik Jan Bloemert, 28 jaar, landmeetkundige, Markt A261, St. Maartensdijk en Hilletje de Jonge, 34 jr., Vinkenweg 17. Datum huwelijk: 30 De cember 1954. Gradus Stobbink, 22 jaar, militair, Amersfoortsestraat ongenummerd en Frederika Paulina Kouveld, 20 jaar. Postweg 52. Datum huwelijk: 22 Decem ber 1954. GEHUWD Jan van Kooij, 27 jaar, autohandelaar, Amersfoortseweg 50, Zeist en Bertha Jo hanna van Sitter, 28 jaar, Van Weede- str. 7B. Adres na huw.: Zeist, Paduaweg. Jacques André Jean Demougin, 22 jr., dir.-secr. Avenue de St. Ouen 2, Parijs en Gepke Willemina Allegonda Nijdam, 23 j., Dennenweg 7. Adres na huwelijk: Parijs, Avenue de Ouen 2. Pieter Oosterbeek, 24 jaar, chauffeur, Wieksloterweg W.Z. 25A en Gerritje van Soeren, 21 jaar, Lange Brinkweg 38. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. OVERLEDEN Willem van der Heide, 78 jaar, gehuwd met S. Dragstra, Hildebrandlaan 10. Ma ria Elizabeth Heins, 70 jaar, gehuwd met J. Doeleman, Bosstraat 2. Frederika Cor- nelia Allegonda Pierlot, 63 jaar, weduwe van A. van Hartevelt, Torenstraat 2c. Pieter Vogelzang, 80 jaar, gehuwd met H. F. Wesseling, Koninginnelaan 146A. voor een goed offensief zorgden. Doelman Renooy voorkwam een doelpunt door zich moedig op de bal te werpen, terwijl de Larense midvoor eenmaal over het doel kopte. De overige uitslagen waren: S.E.C. 3—Quick 2 3-1. S.E.C. aB.D.C. a 12-0. Hilversum aS.E.C. b 2-2. ACTIF—B.D.C. 2-2. B.D.C. speelde tegen Actif te Hilversum een goede partij en deelde met de gast heren de punten. Met 3 invallers voor v. d. Berg, v. Breu- kelen en Westerveld gingen de Soeste- naren goed van start. Na een kwartier opende Huurdeman de score, toen hij met een hoog schot de Hilversumse doelman passeerde. 0-1. De Hilversummers, die thuis nog niet verslagen zijn, deden energieke pogingen om de gelijkmaker te scoren, doch hun onvermoeid aanvalen stuitten af op de grote weerstand van de Soester achter hoede, waarin Simons, Brouwer en vooral doelman v. d. Lugt meester van het ter rein bleven. Ook de Soester voorhoede zat niet stil, doch de Hilversumse achterhoede bleek een onoverkomenlijke hinderpaal te zijn. Acht minuten voor de rust werd doelman v. d. Lugt gepasseerd, doordat de bal van de rechter paal in het veld terugsprong en door de linksbinnen van dichtbij werd ingeschoten. 1-1. Na de rust het spel was nog geen drie minuten oud hernam B.D.C. de leiding. Het was invaller Gros, die een goede voorzet afgaf en in 'n scrimmage voor het Hilversumse doel zag Staal een kleine scoringskans, welke hij zeer fraai be nutte. 1-2. Met gevaarlijke aanvallen aan weerszij den verstreek de tijd, doch een kwartier voor het einde werd de hoop op een Soes ter overwinning de bodem ingeslagen. Met 'n ver hard schot verraste de Actif links buiten doelman v. d. Lugt en daarmede kwam de stand op 2-2. Beide ploegen streden om het winnende doelpunt, doch zonder resultaat. Even voor het einde miste v. Megen een goede scoringskans, doordat hij in de modder kwam te vallen. De overige uitslagen waren: Baanr 5B.D.C. 4 7-7. Baarn AB.D.C. A 5-0. S.E.C. a—B.D.C. a 12-0. WORDT HEES NOG KAMPIOEN Zaterdag verspeelde Hees te Utrecht, tegen H.M.U., voor een groot deel haar kans op het kampioenschap van de af deling. De Soestenaren brachten het niet verder dan een 22 gelijk spel. K.V.S. 2 WON VAN BIKO 2. Direct na het begin werd de K.V.S.-aan val aan het werk gezet en het eerstel kwartier hadden de Soestenaren het beste van het spel. Aanvoerder Van Munster moest met een enkelblessure het veld verlaten en werd vervangen door De Ruig. Deze gaf 10 minuten later K.V.S. de leiding. 1-0. De gasten kwamen er hierna beter in en een van de dames scoorde spoedig de ge lijkmaker. Na vakwisseling nam Biko de leiding, doch spoedig was ook de ge lijkmaker door Mej. Visser gescoord. 2-2. Vóór de rust inging werd nog een snelle aanval van Biko met een doelpunt beloond, zodat de rust met een 2-3 stand inging. Na de rust schiepen de K.V.S.-leden zich meer schietkansen, met het resultaat, dat, dankzij doelpunten van de dames Ver- kooyen en Koster, de stand op 4-3 kwam. De Biko-aanvallen welke hierna kwamen, werden goed weerstaan door de verdedi ging ;van K.V.S., waarin Mej. Radstok uitblonk. K.V.S. 2 heeft door deze overwinning slechts 1 punt minder dan de leider in deze afdeling. HOCKEY. De Soester dames speelden tegen Voor- daan 2 te Utrecht en behaalden een 1-2 overwinning. Soest startte goed doch de verschillende aanvallen liepen dood op diverse over tredingen van de spelregels. Tweemaal had de Utrechtse doelverdedig- ster veel moeite om schoten van Mej. Burgers te keren, doch zij wist haar doel schoon te houden, eveneens bij de diverse corners en strafcorners, welke Soest mocht nemen. Een goede uitval van de Utrechtse dames leverde het eerste doelpunt op, doordat in de Soester verdediging enig misverstand heerste. 1-0. Na de rust kwamen de Soestenaressen verwoed opzetten. Een door Mej. v. d. Sterren mooi aangegeven bal werd door Mej. Rommerts op een haar breedte naast geschoten. t Een strafcorner leidde tot de gelijkmaker. Mej. Burgers stopte de bal, waarna zij Mej. Rommerts in de gelegenheid stelde te schieten. Met een keihard schot werd het 1-1. Even voor het einde werd een mooi door gegeven bal door Mej. Rommerts opge vangen en deze gaf met een hard schot de Voordaanse doelverdedigster het nakijken. 1-2. De Soester verdediging, met Mej. Hop penbrouwers aan het hoofd, wist de Utrechtse aanval te bedwingen, zodat de Soester dames met de winstpunten huis waarts gingen. De heren ontvingen Be Fair, de ploeg die aan de kop van de ranglijst staat. De Hilversummers wisten in het eerste half uur de Soester verdediging volkomen uit haar verband te spelen en met drie doel punten hun overwicht tot uitdrukking te brengen. Langzaam kwamen de Soestenaren beter in hun spel en na een mooie aanval scoor de Dobben het eerste tegendoelpunt, zo dat de rust met de stand 3-1 inging. Na de rust tapte Soest uit een ander vaat je. Dobben maakte er 2-3 van en J. Bak ker scoorde de gelijkmaker. 3-3. Nadat Be Fair nog een keer had ge scoord, bracht Nimpen de stand op 4-4. De jongens van Soest speelden tegen de S.C.H.C. junioren. Van het begin af nam Soest het initiatief. Dicky Stroband opende de- score en voor de rust bracht hij de stand op 3-0. Na de rust was het de beurt aan Michiel Lommen, dje nog 3 maal de Stichtse doel- verdediger liet vissen, zodat met 6-0 werd gewonnen. v Weedestraat 23 Tel. 2577 Aanleg en onderhoud van GASieidingen en gasapparaten WATERleidingen en Sanitaire installaties ELECTR. Techn. Installatie-bureau DAKBEDEKKINGEN en onderhoud van daken. STOFZUIGERS enz., ook op GEMAKKE LIJKE BETALINGSVOORWAARDEN. T.T.V. „SHOT". Afgelopen week bracht Shot 1 een bezoek aan Zeist 2 voor het spelen van de laatste uitwedstrijd in de eerste helft der com petitie. Op ondubbelzinnige wijze bewees Shot 1, dat zij nog steeds een ernstige candidaat is voor het kampioenschap. Over de gehele linie waren onze Soestenaren in de meer derheid. Th. Daselaar en de Gebr. A. en B. van Haarlem verspeelden geen enkele set. Ook het doublé spel was voor Shot 1, zodat men met een verdiende 10-0 over winning huiswaarts keerde. Shot 2 ontmoette te Amesfoort Vlug en Vaardig 2. Met een verdiende 6-4 over winning besloten de spelers van Shot 2 hun uitwedstrijden in de eerste helft der competitie. J. van Asch en J. Hooft won nen ieder 2 sets. Wat betreft het spel van G. Berends kunnen wij constateren, dat hij weer zijn eigen spel speelt, getuige zijn verdiende overwinning over de sterk ste man bij V. en V. 2. Vorige week meldden wij reeds de betere prestaties van Shot 3. Ook nu werd er weer gewonnen te Utrecht en wel met 6-4 van S.S.V.U. 1. Toch heeft deze overwinning aan een zijden draadje gehangen. Dank zij echter het prima spel van aanvoerder B. Hoyng, die ongeslagen bleef en de één-set over winningen van B. Dahlberg en C. van Haarlem, werd deze stand bereikt na een zeer spannende doublé. Shot 4 besloot de eerste helft ongeslagen en wel met een 10-0 overwinning op Stompert 2. Th. Rademaker, G. van Beek en W. Schut kunnen terug zien op een prachtige eerste helft. Mochten zij er in slagen ook in de 2e helft dezelfde pres taties te boeken, dan kan Soest de derde klasser inschrijven. Shot 5 moest met het kleinst mogelijke verschil, n.1. 6-4, de punten laten aan V. en V. 3. De overige uitslagen waren: Shot 17Shot 18 5-5 (dames). Shot 7Shot 9 6-4 (adspiranten). Shot 12Shot 13 7-3 (adspiratnen). Programma van deze week: Zaterdag: Shot 1Pats 1 te Soest. Zaterdag: Shot 1Induna 1 te Soest. Vrijdag: Shot 19Shot 20 (dames). Zaterdag: Shot 8Shot 15 (adspiranten). Zaterdag: Shot 9Shot 11 (adspiranten). LUCHTPOST VOOR KERSTMIS EN NIEUWJAAR. Luchtpostcorrespondentie voor buiten Eu ropese bestemmingen, waarvan het ge wenst is, dat zij de geadresseerde vóór 25 December a.s. bereiken, moet uiterlijk op de hierna vermelde data worden ge post. Sidney: 14 Dec. Algiers, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Montreal, Santiago, Caïro, Bombay, Djakarta, Baghdad. Teheran, Haifa, Tel Aviv, Tokio. Singapore, Casa- blanca, Mexico City, Willemstad, Oranje stad, Biak, Karachi, Paramaribo, Tunis, Damascus, Johannesburg, Montevideo, New York en Caracas: 16 December. Luchtpostcorrespondentie, welke vóór 1 Januari a.s. moet worden bezorgd, moet uiterlijk op de hierna vermelde data worden gepost. Auckland: 17 December. Sidney, Mexico City: 21 December. Algiers, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Montreal, Santiago, Caïro, Bombay, Djakarta, Baghdad, Teheran, Haifa, Tel Aviv, Tokio, Singapore, Ca- sablanca, Willemstad, Oranjestad, Biak, Karachi, Paramaribo, Tunis, Damascus, Johannesburg, Montevideo, New York en Caracas: 22 December. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: s.s. Drente (16 Dec.). Ned. Antillen: m.s. Charis (14 Dec.). Suriname: s.s. Cottica (15 Dec.), Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Oranjefontein (14 Dec.). Canada: s.s. Ab- bedijk (14 Dec.) en m.s. Black Tomoe (15 Dec.). Argentinië: m.s. Alberto Dodero (14 Dec.). Argentinië: s.s. Naviero (16 Dec.). Brazilië: m.s. Alnati (15 Dec.). Chili: via New York (15 Dec.). Inlichtingen betreffende de verzendings- data_van postpakketten geven de postkan toren. R.K. OPENB. UITLEENBIBLIOTHEEK. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: Barret, De schaduw der beel den. Benoit, Pour Don Carlos (Frans). Le Boterf, De afvallige. Braun, Het hart der wereld. BrickhiH, Dan maar zo! Christie, Een handvol rogge. (det.). Van Eemlandt, Schatgravers aan de Am- stel. (det.). Fayard, Oxford et Marga- ret. (Frans). Feiner, Caroline. Gann. De dood vloog mee. Gheorghiu, De man die alleen reisde. Gorris, Gelijk met de lentewind. Heyermans, De moord in de trein (det.). De Munck, Dit is het paradijs. No. 61842, Legion- nair. Pape, Met hand en tand. Re- marque, Een tijd van leven en van. sterven. Salminen, Prins Eflam. Shercliff, Jane Avril. Schmidt, Nieu we impressies van een simpele ziel. (2). Schmidt, Impressies van een simpele ziel. (3). Schotman, Het mysterie der zwarte pionnen, (det.). - v. d. Velde, De honger van ons hart. Wechsler, Een nieuwe morgen. Zweig, Balzac. Meisjesboeken: Hagers, Connie's Won derland. Hora Adema, Het hangt aan de muur en het tikt. Jansonius, Joke óp reportage. Jansonius, Miep Offers' perikelen. Saris, Zon en schaduw rond het kindertehuis. Studieboeken: Berkhof, Onder de zon van Mexico. Carson, De levende zee. Colby, Aantrekkelijk zijn en blijven. Gatti, Afrika doodt. Herrmann, Op zoek naar de horizon (ontdekkingsreizen). Koemans, Australië. Lange, Egypte. Leslie en Adamski, De vliegende schotels zijn geland. Van Loon, De geschiede nis van de Stille Zuidzee. More, Ita lië. Oskam, Moderne aquariuminrich ting. Petersen enz., Vogelgids. Roos, Het geheim van Mato Grosso. Schildt, In Odysseus' kielzog. Schmidt, Weer of geen weer. Zechlin, Binnen blijven, bezig blijven. Jeugdboeken, 7-10 jaar: Bleeker, Peer- ke Pot, dl. 1. Bleeker, Peerke Pot en Noesje Brom, dl. 2. Clarenbeek-Van Klaveren, Kabouter Huppel. Douwes en Nowee, In sprookjesland. Hilde- brand, Thomas, Teddie en de Trabbel- man. Laan, Pinkeltje op zoek naar Klaas Vaak. Peters, Marcus Mascot te wordt vliegenier. Smulders, Bram- metje Beer uit het Dierenbos. Smul ders, Tijntje Toverschaar. 10-14 jaar: Bruyn-Ouwehand, De Kop- pennolletjes hebben honger. Van Ha- velte, Josje's eerste reis. Hildebrand, Brilstra en zijn Bromvlieg. Kramer, Fernado Malini. De Roos, De zigeu ners van Akkerwoude. 14-17 jaar: Beke, Pim Pandoer in het web van de Rode Spin, dl. 2. Betlem, Avontuur in de Bungalow. De Booy, Avontuur op Hekseneiland. Haarman, De strijd om het atoomgeheim. Idem, De strijd bij het Wijlermeer. Idem, De strijd om de Kaapse driehoekjes. Idem, De strijd om de T.T. - v. d. Heide, Kabaal om een varkensleren koffer. Idem, Een klopjacht op een kapitein, deel 14. Idem, Een radarboot als zil vervloot, deel 15. Idem, Nummer Ne gen seint New York, deel 16. v. d. Hoeven, Speurtocht langs de rails. De Hoog-Nooy, Echt iets voor Greetje. Nowee, De smokkelaars van Ria Mola, deel 11, v. d. Sluys, Vijf jongens en een krant. VOLKS-UNIVERSITEIT „SOEST". Morgenavond (Woensdag) spreekt dr. L. S. van Hees uit Utrecht, in het Oranje- Hotel, voor de Volks-Universiteit over „De ontwikkeling van het kinderlijk we reldbeeld". „ZONNEGLOREN" LEED NEDERLAAG. In de serie nederlaagwedstrijden, welke de voetbalvereniging „Zonnegloren" or ganiseert, leed „Zonnegloren" Zaterdag middag zijn eerste nederlaag tegen het politie-elftal. De politiemannen hadden bij het ingaan van de rust reeds een 2-1 voorsprong en verlieten met een 3-2 overwinning het veld. De drie doelpunten werden voor de politie gescoord door De Hartog. DINSDAG. De hindernis is dikwijls een miskende hulp. WOENSDAG. Het geluk waard zijn geeft het ge duld om het af te wachten. DONDERDAG. Op welke leeftijd ook, loop niet te koop met hetgeen U overblijft. Men bemerkt te zeer wat ontbreekt. VOOR DE TIENDE KEER 5 MEI. Het volgend jaar, op de 5e Mei, zal de Bevrijding van ons land voor de tiende maal worden gevierd. Soest zal in het raam van de Nationale feestviering niet achterblijven en het comité voor de herdenking en viering van deze dag is thans compleet. Het bestaat uit de heren J. J. M. Festen, voorzitter; de heer W. J. van Schaffe- laar, Stadhouderslaan 62, secretaris en Mej. C. Blankert, penningmeesteresse. Leden zijn de heren J. W. Ooms, Th. M. Peet, W. C. Priem en H. G. Scholtmeijer. Evenals in dit comité personen uit alle geledingen van de bevolking zitting heb ben genomen, is dit ook het geval met het ere-comité, waarvan de leden hun instemming betuigden met het streven van het comité. Het ere-comité is als volgt samengesteld: Mr. S. P. Baron Bentinck, Burgemeester. Luit. Kol. der Huzaren C. C. Geertsema, Adj. Z. K. H. Prins Bernhard. Ds. W. R. Ambrosius. J. van de Arend, Wethouder. J. G. A. Batenburg. A. W. Beckeringh. A. Brouwer, voorzitter Chr. Midden standsvereniging. T. Dorresteijn, voorzitter C.B.T.B. C. H. D. A. J. van Es, hoofdinspecteur van Politie. Mevr. J. M. van Ginkel-Mohrmann, voorzitster U.V.V. P. Grift, voorzitter N.V.V. K. de Haan, Wethouder. H. van Harten, dir. Middenstandsbank. A. P. Hilhorst, voorzitter A.B.T.B. R. Hilhorst, voorzitter K.A.B. J. Hom, voorzitter R.K. Middenstandsver. Mej. C. E. Jolles, voorgangster N.P.B. Mevr. C. J. Knol-De Jager, presidente Ned. Chr. Vrouwenbond. J. N. A. Kochheim, voorzitter Soester Fabrikantenkring. Ds. D. van Krugten. Ds. H. J. Lambers Heerspink. W. van der Leij, voorzitter Chr. Bestuurdersbond. R. G. Lommerse, pastoor. Ds. B. Maarsingh. A. F. L. Maris, Rayoncomm. P.H.B.B. Ds. J. A. Chr. Rullmann. J. H. A. Rupert. C. J. Schaddelee, voorzitter Winke liersvereniging „Soest". Th. Scheurwater, voorzitter Chr. Oranjevereniging „Beatrix". Mgr. A. G. Smit, pastoor. H. J. Stroband, gemeentearts. M. van Veeren, notaris. W. M. Voss, pastoor. W. G. van Zadelhoff, wethouder. Mevr. J. A. M. van Zadelhoff-Rupert, voorzitster R.K. Vrouwengemeensch. Het comité doet een beroep op alle in gezetenen. verenigingen, organisaties enz. om te zijner tijd hun medewerking en steun niet te onthouden aan een waar dige viering van de 10e Bevrijdingsdag. Verenigingen en personen, die aan deze dag luister willen bijzetten door activi teiten in eigen kring of naar buiten, worden verzocht zich met het comité m verbinding te stellen. GEVONDEN VOORWERPEN. Wit poppenschortje, damesjas, heren handschoen, bruine herenportemonnaie, grijze vulpen, sleutel, kinderwant, da- mesrijwiel, motorpantalon, sleutel, cé dameshandschoen, bruin-zwarte hond, windvanger, ring met twee stenen, paar kinderwanten, gymnastiekschoen, glas snijder, padvindersriem, witte poppen- schoentjes, paar glacé dameshandschoe nen, vulpenhouder, paar zwarte wanten, portemonnaie met inhoud, actetas met inhoud, grijze want, gebreide grijze handschoen, boodschappenmandje, da mes hoed, bruin lederen handschoen, paar gebreide zwarte handschoenen, heren portemonnaie, Cypers katje, damesrij wiel, rood kindertasje, vulpen en rech ter glacé herenhandschoen. Inlichtingen omtrent deze gevonden voor- werpen zijn te bekomen aan het politie bureau, Van Weedestraat, op Woensdag en Zaterdagmiddag, van 2-4 uur. NOG EEN LAAT BEZOEK VAN ST. NI CO LAAS. Op de door het bestuur van de Soester Volleybal Vereniging belegde gezellige avond, welke Vrijdag j.1. werd gehouden, bleek tot ieders verrassing, dat St. Nico- laas de verre reis naar Spanje nog niet ondernomen had, want in hoogst eigen persoon kwam hij die avond nog op be zoek. Uit allés bleek wel. dat Sint over de ontwikkeling van de vereniging goed ingelicht was en dat ook het gedrag van speelsters en spelers voor hem geen ge heim was. De aantekeningen in zijn boek waren voor hem aanleiding om hier en daar een vermanend woord te laten ho ren, maar over het algemeen was Sint zeer tevreden. Voor alle leden had hij een klein presentje meegebracht, dat vei- gezeld ging van een passend gedicht. Uiteraard werd dit bezoek door de leden op hoge prijs gesteld en het was dan ook geen wonder dat men na het vertrek van de Sint nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. „IN DE MENSEN EEN WELBEHAGEN Dit is het Kerstspel, dat de jongeren van de Nederl. Protestantenbond op de laatste Zondag voor Kerstmis bfengen. Naast de figuren van Maria en Jozef, her der en koningen, zien wij een groep men sen. Mensen met verschillende moeilijk heden. Moeilijkheden, waarmee wij allen so

Soester Courant | 1954 | | pagina 2