JEUK D.D.D thermogene WITTE POMPEN AiïïEALÜ. Prima benzine p. ltr. 36,3 ct. D a m e s li es 11 d e ra fiutorijlesseïi Autorijschool D, Enge! 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Fa. Van de Wijngaart SOEST. nieuwjaarsgroeten. DA» SOE PETROLEUM per liter 19 cent STOOKOLIE per liter 14 cent Alles afgehaald. Uruw of schraal? Gedipl. A.N.W.B. Bonds-instructeor. Last van Zuurbranden op Uw maag? Neem Rennies. waarschuwen tegen Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 - SOEST - TELEFOON 2460 KOOP EN VERKOOP f 1.50. PR] STEENHOFFSTRAAT 25 TEL. 2185 geeft handen om trots op te zijn de slachthuiscommissie was het standpunt van spr. bekend en hadden B. en W. vol doende gelegenheid de argumenten van spr. op hun waarde te toetsen. Spr. was dan ook niet van plan om in het openbaar hierop terug te komen, doch de wethouder van Financiën gooide spr. de handschoen toe, kennelijk met de bedoeling spr. in het openbaar in het ongelijk te stellen. In het daarop volgend debat werden B. en W. terzijde gestaan door de seeretans als des kundige. Tenslotte hebt U mijnheer de voorzitter, omdat ik van de juistheid van mijn standpunt niet wijken wilde, gepoogd het debat te beëindigen met de medede ling, dat U mij niet begreep. Wat is vandaag echter het resultaat, vraagt spr. Namelijk dit, dat U buiten de openbare vergadering, in Uw antwoord op het afdelingsverslag, naar aanleiding van mijn volhouden schrijft: Voor zover zulks nog niet is geschied zullen wij ontwerp besluiten aanbieden, waarbij tabellen van afschrijvingen op de bezittingen van de bedrijven worden vastgesteld. Dit betekent niet minder dan een volle dige capitulatie voor mijn standpunt, om dat het eigenlijk al vanouds Uw stand punt was. Dit betreurt spr. in hoge mate, omdat de ze hele demonstratie in het openbaar niet nodig was geweest. Spr. ziet het college niet graag capitule ren en het had vermeden kunnen worden wanneer in de vorige vergadering het de bat was gehouden in de sfeer van het overleg. Het zal spr. nooit te doen zijn om de voor zitter de vlag te doen strijken, doch uit sluitend om het belang van de gemeente te dienen. Samenwerking met de oppositie leidt vrij wel altijd tot de gewenste resultaten, het geen spr. ook nastreeft, wanneer hij vraagt om een grotere ontvankelijkheid en een soepeler toegankelijkheid voor critiek en eventuele suggesties uit de raad. De begroting besprekend zegt spr., dat de ontwikkeling van onze samenleving met zich heeft meegebracht, dat er een steeds grotere overheidsbemoeienis op vrijwel elk gebied is. Dit brengt een steeds ingewikkelder ge meente-huishouding mee, doch het bete kent ook dat het voor de raad, die de ge meentehuishouding moet besturen, steeds moeilijker wordt om aan de hand van onze begroting en jaarrekeningen een overzicht te verkrijgen en een inzicht te behouden in ons doen en laten. Spr. wijst op het grote aantal begro tingswijzigingen, die het gevaar in zich dragen, dat wij in opportunisme gaan vervallen, de raad niet voldoende over zicht meer heeft. De behoefte aan het regelmatig opmaken van een balans is groeiende, temeer als gevolg van het toenemend besef van onderworpenheid aan conjunctuurwisselingen op wereld niveau. Het zou spr. niet verbazen als vandaag of morgen de algemene wens geboren wordt tot een gemeente-administratie te komen, die een beter en meer dagelijks inzicht geeft in de gang van zaken. De uitkering van het gemeentefonds be sprekend, zegt spr., dat volgens B. en W. gerekend mag worden op 27.27 x 128 °/o per inwoner. In Amsterdam is het niet 27.27 doch 132.— per inwo ner en in Utrecht 63. Spr komt daardoor wel in de dorpse sfeer, waarin wij onze gemeentehuishou ding moeten zien. Spr. vraagt of aan de raad nu of in de naaste toekomst kan worden mede gedeeld in hoeverre de gemeente ge kend is in de opstelling van de ge meentelijke aanspraken op het gemeen tefonds en zo ja, wat te dezer zake door het gemeentebestuur is verricht. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 't Beproefde afdoende middel, dat ge inneemt voor Uw genoegen en dat van de ene minuut op de andere alle zuurbrand blust en Uw overtollig maagzuur elimineert. Geen wonder dat iedereen dweept met Rennies een uitkomst voor die vele mensen, die nooit zonder zorg aan tafel gingen met het vooruitzicht van hun maagklachten ach teraf maar wien Rennies afdoende uitkomst brachten. Zo neen, welke informaties het gemeen tebestuur dan wel krijgt over deze za ken. Volgens B. en W. krijgen we uit de Rijks middelen 1.785.637,47, dat is ruim 21.000.meer dan onze gehele le ningsschuld bedraagt, exclusief het be drag voor cvoningbouw, zijnde 1.764.200. Spr. maakt bezwaar tegen het feit, dat het tekort op de gewone dienst reeds, als subjectieve verhoging van de bijdra ge, in ontvangst op de begroting is ge bracht en waarschuwt tegen duidelijke speculatieve noteringen. Spr. vraagt of B. en W. aan de raad schematisch verdere plannen willen voor leggen, die zich b.v. uitstrekken over de ze zittingsperiode, waarin de raad in grote lijnen het verdere perspectief kan vinden waar ons dagelijks bestuur naar toe werkt. De VOORZITTER beantwoordt de vele vragen en wensen. Inderdaad is de wo ningbouw het grootste probleem. Soest kan momenteel geen huizen gebouwd krijgen in de kwaliteit die wij wensen voor de prijs die Wederopbouw toestaat. Analoog hieraan is het nijpend tekort aan bouwgrond. Sinds de oorlog is het telkens nog gelukt bouwgrond te vinden, doch we kunnen in dit opzicht niet lang meer voor uit. Hoe meer typen woningen we bouwen hoe duurder het bouwen wordt. Van het Ministerie is bericht ontvangen, dat de Soester ambachtsschool een 3-jarige school wordt. Alle voorwaarden zijn thans ontvangen en binnen afzienbare tijd kan de school worden opgericht. De aanvraag voor een tweede R.K. school in Soestdijk is ingekomen. Over een gebrek aan sa menwerking tussen schoolarts en huisarts is spr. niets bekend. Te weinig is de be volking doordrongen van de noodzaak tot medewerking aan de B.B. Men praat over het probleem van vrije tijdbesteding, doch zij die geen tijd hebben, doen het B.B.- werk. De veiligheid op de rijksweg blijft een probleem, want de snelheid en de inten siteit van het verkeer neemt toe. De particuliere woningbouw blijft achter en daarom is de aanvullende woninbouw door de gemeente dringend nodig. De in dustrie heeft inderdaad woningen nodig. Soesterberg krijgt een Dorpshuis, indien verenigingen en industrie -samenwerken en dan wil het Ministerie voor Maat schappelijk werk subsidie geven. Op 1 De cember was het zielental 24.700. Een speelweide nabij de Lazarusberg is geprojecteerd, doch spr, is overtuigd, dat de grootste attractie voor de jeugd, nog altijd de straat blijft. Er is goede hoop, dat in 1955 een woninginspectrice zal wor den aangesteld. Een inspectrice voor de kinderpolitie zal vermoedelijk niet door Soest doch door enkele andere gemeenten, in samenwerking met Soest worden aan gesteld. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van af te komen, 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo; Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw in gewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijkvertragen, neem dan tüdeUjk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes 11.20 per flacon. 67 Spr. kan het verwijt van de heer Oranje, dat B. en W. niet ontvankelijk zouden zijn voor suggesties uit de raad niet accep teren. Spr. ziet het verkeerd, als hij zegt, dat wij gecapituleerd hebben. Wij bestre den alleen de verplichting om het af- schrijvingsvraagstuk op te lossen zoals de heer Oranje wenste. Er is tegen zijn sug gestie echter geen bezwaar. B. en W. na men daarom deze suggestie over en maak ten er geen prestige-kwestie van. De gemeente is niet gekend in de uitke ring van het Gemeentefonds. Gedeputeer de Staten overleggen met het Ministerie omtrent de sanering van de gemeente- financiën. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) dankt namens de wethouders voor de vriendelijke woorden en de goede samen werking. Binnen 4 a 5 maanden is het uitbreidings plan voor de Eng gereed. De grond voor woningwetwoningen is spoedig uitgeput. Alleen in Soesterberg in nog voldoende grond. Daarop kan nog het restant van het contigent bouwvolume worden gerea liseerd. In Januari zullen deskundigen een "uit eenzetting geven omtrent de rioolzuive- rings-installatie, welke eind 1956 gereed zal zijn en bruikbaar zal zijn voor 13.000 inwoners. De Nieuweweg zal 7Vz meter breed worden met voorlopig een rijstrook voor wielrijders. Later volgen de rijwiel paden. Het werk is voor de zomer gereed. De heer ORANJE (V.V.D.) herhaalt zijn uitdrukking: „Ik wil mij graag vergissen" en wenst zijn opmerkingen niet het ka rakter te geven, die zij niet verdienen. Spr. bespreekt dan de stagnatie in de wo ningbouw en dient de volgende motie in: „De raad van de gemeente Soest, in ver gadering bijeen op 22 December 1954, overwegende, dat sinds enkele maanden de bouw van woningwet-woningen stag- Taxaties Hypotheken - Assurantiën - Expertise Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk In enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ge neest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN neert, overwegende, dat naar het oordeel van het College van B. en W. de door Wederop bouw toegestane prijzen daarvan de oor zaak zijn, verzoekt B. en W. de Directeur van Provinciale Wederopbouw uit te nodigen, in een samenkomst met de raadsleden, een uiteenzetting te willen geven van de maatregelen, die z.i. genomen moeten worden om deze stagnatie op te heffen". Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wijst erop, dat Soest 3 typen woningen op stapel heeft staan. Wanneer er wonin gen gebouwd worden voor bejaarden, zou den er nog 2 typen bij komen. Het is moei lijk, zo niet onmogelijk, om voor deze wo ningen tot aanvaardbare prijs te komen. De particuliere bouw zit niet vast aan voorgeschreven bouwprijzen, de woning wet-bouwerij wel. Bovendien vraagt de Wederopbouw waarom stopcontact in de slaapkamers, waarom zolders op jullie huizen, waarom blauwe dakpannen enz. Spr. wijst erop, dat dit wensen zijn van de raad, waarachter spr. zich niet wil ver schuilen, want zij zijn gerechtvaardigd. Men maakt ook aanmerkingen op het sluitwerk, dat te duur zou zijn. Daarop wil spr. niet bezuinigen. De huizen moeten behoorlijk zijn en spr. vraagt tijd om een aannemer te vinden, die voor een geschik te prijs wil werken. De heer ORANJE (V.V.D.) zegt, dat de verantwoordelijkheid voor de stagnering op de raad drukt, doch de raad is onkun dig van de aard der moeilijkheden, waar om men wenst te worden ingelicht. Is er verschil van inzicht tussen Wederopbouw en de gemeente, of stellen wij onze eisen te hoog, vraagt spr. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt, dat Soest zelf wel kan uitrekenen of een woning acceptabel in prijs is. Om te zien of onze eisen te hoog zijn, heeft spr. de bestekken van omliggende ge meenten opgevraagd. De heer VAN ANDEL (C.H.) steunt de ge dachte van de heer Oranje, want de raad zal de moeilijkheden dan beter leren ken nen. Mevrouw POLET (P.v.d.A.) zegt, dat Soest niet met een bouwplan naar de We deropbouw gaat, doch naar de aannemers en die hebben te hoge prijzen. De fractie van spr. heeft daarom geen bezwaar te gen onderhandse aanbestedmg. De prac- tijken van openbare aanbestedingen kent spr. nu, na de aanbesteding van het schil derwerk aan de woningen op 't Hart. Spr. vraagt geen minder soort huizen te bou wen, want dat wordt een strop. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) is ook deze mening toegedaan. Bij vele mensen heerst niet de juiste mentali teit. Bij de aanbesteding van bedoeld schilderwerk kwam men 30 a 40 °/o bo ven de begroting. De heer R. HILHORST (K.V.P.) is het niet eens met onderhandse aanbestedin gen. De Wederopbouw stelt de prijzen vast per M3. inhoud en de gemeente kan een bestek maken hoe zij wil. Mo gelijk zijn onze eisen te hoog. Mevrouw LANDWEER (C.H.) zegt, dat de woningzoekenden niet gebaat zijn bij de stagnatie in de bouw. Dan maar een stopcontactje minder. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. niet de weg van de minste weerstand hebben gekozen en onze eisen zijn ho ger geweest dan men in omliggende ge meenten stelt. De overspanning in het bouwbedrijf in deze zomer bracht stil stand in de bouwerij, doch dit heeft nu gunstige gevolgen en mogelijkheid tot aanbod. B. en W. zijn in onderhandeling met aannemers en spr. vraagt deze on derhandelingen niet te doorkruisen door de motie-Oranje. De heer ORANJE dient zijn motie in, welke wordt verworpen met 11-6 stem men. Vóór stemden Mevrouw Landweer en de heren Oranje, Van Wely. Schaafs- ma, Van Andel en Brouwer. De begrotingen voor het Openbaar Slachthuis, het Wegenfonds en het Grondbedrijf worden zonder bespreking goedgekeurd. Bij de behandeling van de begroting voor het Gasbedrijf vraagt de heer ORANJE (V.V.D.) wat er met de winst gedaan zal worden, welke dit jaar wordt raamd en welke niet meer in het reser vefonds gestort mag worden. Vloeit de ze in de gemeentekas of komt deze ten goede aan de verbruikers, door verla ging van de gasprijs Spr. wenst hier over een pricipiële uitspraak door de Raad. Wethouder v. d. AREND (A.R.) en de VOORZITTER zijn tegen het nu nemen van een beslissing en wijzen er op, dat uiteraard eerst de gemeente aan de beurt is voor het ontvangen van retri buties. De begroting wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Hulpbetoon verzoekt de heer PIEREN (P.v.d.A.) een school te stichten voor debiele kinderen van alle gezindten. De heer VAN WELY (V.V.D.) wijst op de 3 b.l.o. scholen in Amersfoort, waarop de Soester kinderen vertoeven. Men kan deze kinderen niet in één Soester school onderbrengen. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) wijst op de bouw van drie nieuwe b.l.o. scholen in Amersfoort. Een school als door de heer Pieren be doeld is in de toekomst wel mogelijk. De begroting wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de behandeling van de begroting Natuurbad vraagt de heer Van Wely of een verbouwing van de garderobes voor niet minder dan 77.000.wel het meest urgent is. Kan men niets doen om de kwaliteit van het badwater te verbeteren De heer BUTZELAAR (K.V.P.) wil nog verder gaan en twee ton voteren voor een badhuis of een overdekt zwembad Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) zegt, dat het waterprobleem ook aan de orde komt, doch de garderobes staan op in storten. Het badhuis maakt een onder werp van studie uit, doch een overdekt zwembad behoort tot de onmogelijkhe den. De begroting wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Gemeentebegroting. Mevrouw LANDWEER (C.H.) pleit voor een subsidie voor de Kankerbestrijding De heer VAN ANDEL valt haar bij en wijst op de subsidies te geven aan het Bureau ter bestrijding van het alcoho lisme, de rheumabestrijding en geslachts ziekten. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. de tijd gekomen achten om de subsidie voor Kankerbestrijding te staken. De door de heer Van Andel genoemde bureaux be handelen Soester patiënten. Het voorstel van Mevrouw Landweer wordt echter door verschillende leden ondersteund en aangenomen met 10-7 stemmen. Bij het voorstel om een crediet van 100.000.te voteren voor de bouw van een gymnastieklokaal te Soest-Zuid, dient de heer ORANJE (V.V.D.) de na volgende motie in De raad van de gemeente Soest, in ver gadering bijeen op 29 December 1954. overwegende, dat er in Soest-Zuid be hoefte bestaat aan een localiteit, waarin gymnastiekles l.o. gegeven kan worden, overwegende dat daar bovendien behoef te bestaat aan een localiteit, die onder nader te bepalen voorwaarden ter be schikking gesteld kan worden van vere nigingen tot bevordering van binnensport dan wel verenigingen met andere wette lijk toegestane doelstellingen, overwegende dat het uit een oogpunt van zuinig beheer der geldmiddelen gewenst is om daarvoor niet 2 maar 1 ge bouw op te richten, geschikt voor beide doelstellingen, nodigt B. en W. uit ter zake plannen te ontwerpen en aan de hand daarvan de raad voorstellen te doen ten laste van de begrotingen 1955, en, in afwachting daar van, volgnummer 736 kapitaalsdienst me morie te ramen en volgnummer 640 met het thans opgenomen bedrag te verhogen. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) zegt, dat behalve gymnastiekonderwijs in de ze zaal ook gelegenheid is voor zaal- sport. De vloerconstructie verzet zich tegen gebruik van het lokaal voor het verenigingsleven. Toestemming van de consulent Lichamelijke Opvoeding zal men nimmer hiervoor krijgen. De zaal is nu al volgeboekt voor school-gym- nastiék op alle dagen en zaalsport en turnsport voor iedere avond. De heer ORANJE (V.V.D.) trekt hierna zijn motie in. De gemeentebegroting wordt hierna goedgekeurd. De voorzitter bedankt voor de prettige beraadslagingen en wenst de leden een gelukkig Kerstfeest. STEUN WETTIG GEZAG. De heer J. Blankert, secretaris van de Prov. Commissie van het Nationaal Insti tuut Wettig Gezag, heeft, in de theorie zaal van de Brandweer, voor genodigden een interessante causerie gehouden over het werk der Nationale Reserve. De Nationale Reserve is opgericht nadat elders democratische regeringen geruis loos weggevaagd werden door een in het geheim georganiseerde oppositie, waar tegen leger en politie niet waren opge wassen. Om paraat te zijn en een orga nisatie te hebben, om tegen een dergelijke gebeurtenis opgewassen te zijn is in ons land de Nationale Reserve opgericht. Hierin ligt een prachtige taak voor de de 400 Soestenaren van 18-29 jaar, die die geen dienstplicht behoeven te vervul len. De heer Blankert releveerde de mentali teit van de doorsnee Hollander, die het maar gek vindt een uniform aan te trek ken als het geen dienstplicht betreft. Het bleek dat Soest slechts een peleton van 37 man heeft opgebracht sinds de Na tionale Reserve werd opgericht. Een door de Engelse Ambassade beschik baar gestelde film over het werk van de Home Guarde in Engeland, de organisatie die daar tegelijk Nationale Reserve en Burgelijke Bescherming is, werd hierna vertoond. In het laatste in dit jaar verschijnende nummer van ons blad, dat op Oudejaars dag uitkomt, bestaat gelegenheid tot het laatsen van Nieuwjaarswensen. De prijs van een wens van niet meer dan vier regels bedraagt Wensen van groter formaat worden naar nbatsruimte berekend. Vroegtijdige inzending is dringend ge wenst. Aan het slot Tensen woord heid tot het werkers en getwijfeld P si uit VOLKS-UNIVERSITEIT. Dra L S van Hees sprak in het Oranje- Hotel voor de Volks-Universiteit, over De ontwikkeling van het Kinderlijk we reldbeeld". In een helder en uiterst spannend betoog vertelde zij hoe het kleine kind in de eerste weken slechts een wezentje is met alleen nog maar biologische verschijnse len Eerst na ongeveer 2 maanden geeft het door een uitbundig lachje te kennen, dat het enig contact heeft met de omge ving Dan begint het kind zijn omgeving op te nemen en het gaat ontdekkingen doen. Waren eerst dag en nacht bezet met sla pen en voedsel-opname, later wordt, door de tijd welke het kind besteedt aan het opnemen van de omgeving, de tijd voor slapen geringer. De ontdekkingsruimte is geleidelijk groter geworden: wieg, wagen, box en tenslotte de gehele kamer en even tueel de tuin. Zijn de huiselijke omstandigheden goed, dan voelt het kind zich veilig en be schermd door het „thuis is dit niet het geval, dan geeft dit een funeste invloed op het kind en zal het steeds in de ver dediging zijn. Later komt de kleuterschool en daarmee de leidster, die een andere beschermster van het kind kan zijn. Een verstandige leidster zal het kind in zijn houding ten opzichte van de andere knderen helpen. Na de kleuterschool komt de lagere school en nu moet het kind ge leid worden tot het uitvoeren van een taak. Spr. gaf vele voorbeelden van kinderen, die wel en die niet voor deze verdere lei ding geschikt zijn. Die geschiktheid hangt niet af van alleen de intelligentie, want allerlei factoren bepalen deze geschikt heid. Uitvoerig besprak spr. de geestelijke ont wikkeling en de voorstellingen en teke ningen, die een kind zich in verschillende leeftijden maakt e.d. Met gespannen aandacht hebben de aan wezigen deze interessante voordracht be luisterd en de voorzitter sprak de hoop uit, dat dra. Van Hees nog eens zou ko men spreken en nog meer zou vertellen over deze belangwekkende materie. CORRESPON1 Als gevolg ning van ons mis, verschijn klein formaat verslagen tot staan. VLEESVERKt Vrijdagmiddai Slachthuis vIe DE COMMISS De Commissai vincie Utrecht Sandenburg heid van de op Dinsdagmi 14.30-17.00 aan het Jansk bij Vat MEDISCHE Dokter Brar Dolder, zal sendienst wa: BUURTVERE De Buurtven steeds in omv traden er we Hiermede ste HOEST, GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. WEER EEN HONDERDJARIGE. Gisteren herdacht Mevrouw de weduwe Jantje Westra, wonende Heuvelweg 38, haar honderdste verjaardag. Op 23 December 1854 in Sneek geboren is Mevrouw Westra in 1948 naar onze gemeente verhuisd. Haar echtgenoot overleed in 1939. Op verzoek van de familie werd dit feit alleen in huiselijke kring herdacht. ARTSEN-DIENST. De dienst voor le Kerstdag, van Vrijdag middag 2 uur tot 2e Kerstdag 8 uur v.m., wordt waargenomen door de artsen J. H. Tervoert, Lindenlaan 16, en H. v. Dors- sen. Eigendomweg 96. 2e Kerstdag wordt de dienst waargeno men door W. J. Schutte, Burg. Grothe- straat 65, en P. Donker, Middelwijkstr. 34. Beide Kerstdagen is geopend Apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46. KERSTFEEST „VAN DER HUCHTSSCHOOL". Op Vrijdag en Maandag hield de Van der Huchtsschool haar jaarlijks Kerstfeest. De belangstelling van de kant der ouders was zo groot, dat het personeel genood zaakt was het feest, dat in 2 grote lokalen van de school, welke tot één verenigd wa ren, gehouden werd, over twee avonden te verdelen. Na een woord van welkom door het hoofd der school, de heer J. D. Ruijzendaal, tot de aanwezigen te hebben gesproken, werd de avond ingezet met het gemeen schappelijk zingen van het door de onder wijzer Bongers gedicht en gecomponeerd „Van der Huchtschoollied" en dat bracht de stemming en sfeer er al direct in. Op voortreffelijke wijze werden vervol gens door de leerlingen van de le tot de hoogste klasse samenspraken, liederen, voordrachten en Kerstspelen ten beste gegeven, terwijl bovendien dansen werden uitgevoerd. Waar nodig vond begeleiding plaats door piano, guitaar en blokfluit. Als een bijzondere prestatie dient te wor den vermeld de opvoering van het „Vre deslied", gedicht en op toon gezet door Mej. Joon, onderwijzeres aan genoemde school. Een speciaal woord van hulde aan het adres van Saskia Spijker, een 1ste klas- leerlinge, die het gehele gedicht duidelijk en zonder hapering declameerde, ishier zeker op zijn plaats. NED. HERV. Vrijdag 24 1 Oude kerk: Kerstnachtdii Emmakerk: Kerstnachtdn le Kerstdag. Oude kerk: Fmmakerk: Heeskapel: Zonnegloren: Vlootpred. v; 2e Kerstdag. Oude kerk: uur, ds Amt Emmakerk: uur, ds Maai Heeskapel: Zonnegloren: HERV. (GER In Chr. Gert le Kerstdag: van Huizen. Lage Vuursc 2e Kerstdag: van Bodegra van Ermelo. GEREFORM Julianakerk: le Kerstdag: Heerspink, meditatie do spink en dec trop. 2e Kerstdag: schoten. 5 u schoten. Wilhelminak le Kerstdag: Kerst wij ding 2e Kerstdag: GEREFORM] le Kerstdag: van Amersfo 2e Kerstdag: kema van B CHR. GEREI le Kerstdag ds G. de Vr 2e Kerstdag ds C. de He GEREFORM Kleine Rem! le Kerstdag: 2e Kerstdag: VER VAN 1 AFD. NED. Kerkgebouw le Kerstdag 2e Kerstdag DOOPSGEZ1 Kerkgebouw le Kerstdag: van de Ban 2e Kerstdag VRIJ. EVA> Prins Bernh le Kerstdag BAARN. EVANG. LI Kapelstraat Vrijdagavoni G. Bahnmül le Kerstdag van Hilversi 2e Kerstdag van Haarler LAGE VUU NED. HER! le Kerstdag uur. ds H. 1 2e Kerstdag nes-Buiten.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2