IN DE HOEK. Belangrijke wijzigingen in Autobusdiensten. Een wijs woord voor iedere dag, SPORT DINSDAG 28 DECEMBER 1954. 32e JAARGANG No. 102. SOESTER OÜRANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Vanaf 3 Januari a.s. zal het autobus-ver keer voor onze gemeente een belangrijke wijziging ondergaan, doordat de firma Tensen een nieuwe busdienst op Hilver sum en, in samenwerking met de N.B.M., een busdienst naar Utrecht gaat exploite ren. Tot die datum waren er in de gemeente de navolgende busverbindingen: Soest- Amersfoort, Soest-Baarn, Soest-Hees, Soest-Soesterberg, welke uur-diensten en zelfs 2-uurdiensten zijn. Door de hierboven genoemde uitbreiding en samenwerking zijn de volgende verbe teringen aangebracht: 1. Ieder half uur rijdt een autobus tussen Baarn en Amersfoort, zowel over de hoofdweg, als over de Nieuweweg-Beu- kenlaan. Deze half-uurdienst wordt gere den overdag en is des avonds een uur- dienst. 2. Ieder uur rijdt er een bus Baarn-Soest- Utrecht met aansluiting op de bus welke „achterom" via Nieuweweg-Beukenlaan rijdt en wel van Nieuwerhoek 25 minuten over het hele uur en van Soest-Zuid 35 minuten over hef hele uur. 3. Ieder uur rijdt er een bus van Amers foort over de hoofdweg te Soest naar Baarn en verder naar Hilversum. Op Nieuwerhoek heeft deze bus aansluiting met de bus van „achterom" en op de te rugweg ook. De bus naar Hilversum vertrekt 35 minu ten over het hele uur uit Soest-Zuid en 45 minuten over het hele uur van Nieu werhoek. 4. In plaats van een 2-uurdienst zal er vanaf 3 Januari een 1-uurdienst worden gereden van Soest-Zuid naar Wieksloot- Hees-Foekelaan-Heideweg-Plasweg e.d. met aansluiting op Soest-Zuid op de ove rige busdiensten en wel 35 minuten over het hele uur. Deze aansluiting is uiteraard ook aanwezig op de terugreis. 5. Naar Lage Vuursche kan men reizen met de bus naar Hees en door op de Drie sprong bij Pijnenburg over te stappen op de N.B.M.-lijn Zeist-Lage Vuursche (een nieuwe lijn van de N.B.M.). De samenwerking tussen de N.B.M. en de firma Tensen houdt in, dat de bus-kaart jes op beide soorten bussen geldig zijn. De tarieven zijn niet duurder, doch voor velen goedkoper geworden. Vanaf 3 Januari zal n.1. gelden, dat iede re dorps-rit (in Soest, Soest-Zuid, Hees, S'oestdijk dus niet naar Soesterberg) 20 cent zal kosten. Van het Raadhuis naar Nieuwerhoek, doch ook van de garage Tensen naar de Vredehofstraat zal het tarief hetzelfde zijn. De abonnementen die tot dusver maand abonnementen waren, worden nu 30- daagse abonnementen. Dit betekent, dat men een abonnement op iedere dag van de maand kan laten ingaan en dan 30 da gen geldig is. Het betekent ook, dat bij iedere rit dit abonnement geknipt moet worden. De overstapplaats Eikenlaan zal verval len en in de plaats daarvan wordt het stukje land tegenover het Handelshuis overstap-station. De gemeente zal in sa menwerking met de heer Tensen aldaar een overkapt autobus-station laten bou wen. Op dit punt zullen regelmatig 4 au tobussen op elkaar aansluiten. In de dienstregeling welke in de auto bussen en op het kantoor van de V.V.V. verkrijgbaar zijn treft men zeer over zichtelijk de diensten aan, welke na 3 Januari zullen gelden. Reeds vanaf des morgens 6.25 uur kan men vanaf Nieuwerhoek naar Utrecht vertrekken, waar men te 7.15 uur nabij het station arriveert. Men kan in Utrecht op tussengelegen halten uitstappen. Naar Hilversum kan men reeds van des morgens 6.33 (vertrek garage Tensen) ver trekken. De bussen naar Hilversum, gaan tot het station Baarn, en daar moet men overstappen in de bus voor Hilversum. Een andere verbetering in deze nieuwe dienstregeling is, dat in Baarn des avonds DINSDAG. Als de wieken met vlaggen zijn ver sierd, staat de molen stil. Weest dus zuinig met Uw feesten. WOENSDAG. Wellevendheid is een munt, die ie dereen zelf slaat, doch die gelukkig overal gangbaar is. DONDERDAG. Adel verplicht en plichtvervulling adelt. aansluiting gegeven wordt op de laatste trein, welke te 0.12 uur uit Amsterdam vertrekt. Te 0.50 uur vertrekt deze laatste bus uit Baarn en rijdt over de hoofdweg tot aan garage Tensen. S.E.C. VERLOOR. In een sportieve strijd heeft het ongesla gen J.S.V. een 3-0 overwinning op S.E.C. behaald. S.E.C. kwam uit zonder Admiraal en v. d. Valk. De plaats van Admiraal werd door Pureveen ingenomen, hetgeen een ver zwakking van de middenlinie betekende, die toch al veel werk moest verzetten om de actieve Jutfhasenaren enigszins in toom te houden Na een gelijkopgaand begin wist S.E.C., gesteund door de wind, langzamerhand het spel naar de J.S.V.-helft te verplaat sen, waarbij doelman Tersteeg zijn talen ten demonstreerde, toen hij een door spil v. 't Klooster keihard ingeschoten vrije trap fraai onschadelijk wist te maken. De Soester verdediging was er zeer goed in, waarbij vooral Pureveen door zijn har de werken zeer opviel. De rust ging met een blanke stand in, doch na de rust kwamen de gasten aan een goedkoop doelpunt. Er was nauwelijks afgetrapt of een als voorzet bedoelde bal, belandde via de voet van Van 't Klooster in eigen doel. 0-1. Enthousiast vielen de Soestenaren aan, doch de J.S.V.-verdediging wist van geen wijken en zette haar eigen aanvalslinie onophoudelijk aan het werk. S.E.C. ge raakte in de verdediging en moest capitu leren voor een tweede doelpunt. Het spel was een kwartier oud toen linksbuiten v. Straten in ongedekte positie kon scoren en dit zonder fouten deed. 0-2. Een snelle uitval van S.E.C. leverde een hard schot van Pothoven op, dat naast de paal belandde. S.E.C. kwam hierna weer in een verdedigende positie, waarbij doel man Renooy veel werk moest verzetten, hetgeen hij zonder fouten deed. Een kwar tier voor het einde moest hij zwichten voor een hard schot van v. Straten, het welk via zijn handen in de touwen ver dween. 0-3. BRAND IN ETALAGE. Vrijdagavond bemerkte de heer De Jong, dat in de etalage van zijn drogisterij aan de Koninginnelaan 4, brand woedde. Een grote brandende kaars had de Kerst etalage, waarin een hoeveelheid flesjes eau de cologne waren geëtaleerd, vlam doen vatten. De heer De Jong bluste met zijn zoon de vlammen zodat noch de politie met een schuimblusapparaat, noch de brandweer met de nevelspuit dienst behoefden te doen. NIEUW ZUSTERHUIS IN GEBRUIK GENOMEN. De voorzitter van de vereniging „Zonne gloren", de heer G. Fritzsche, heeft Don derdag het nieuwe Zusterhuis op het Zon negloren-terrein officieel geopend. Leden van het bestuur, huishoudelijk en verplegend personeel en enkele genodig den waren in het trappenhuis van dit nieuwe gebouw, hetwelk de naam draagt van „De Uitkijk", verenigd, toen de heer Fritzsche een welkomstwoord sprak en zijn vreugde uitsprak over de totstand koming van dit nieuwe gebouw, hetwelk in 9 maanden geschiedde. Woorden van dank sprak spr. aan de architect, aanne mer en allen die aan de totstandkoming hadden medegewerkt. Onze Burgemeester, bestuurslid van de vereniging, werd dank gebracht voor de vele adviezen en raad gevingen. De adj. directrice, zuster Kley, bracht de vreugde en de dank over van de zusters, welke zeer met hun tehuis waren ingeno men, terwijl de zusters in de oudere ge bouwen meer ruimte hadden gekregen. Op het initiatief van de zusters was aan dit gebouw de naam „De Uitkijk" gegeven. Nadat de heer Fritzsche een lint had door geknipt, werd het gebouw onder leiding van dr. J. Berghauser Pont, directeur geneesheer van „Zonnegloren", bezichtigd. In de 3 etage, zijn 38 geriefelijke kamers ondergebracht met op elke etage een keu ken en een badkamer. KERSTMIDDAG VERENIGING VAN HUISVROUWEN. Een zeer smaakvol ingerichte zaal, tafel tjes wit en rood, waarop de kaarsen een intiem licht wierpen, verwelkomden de talrijke leden, die samen waren gekomen om het Kerstfeest te vieren. Mevr. T. J. de Jong-Lensen hield een ge voelige inleiding, Mevr. Surink droeg ge dichten voor, terwijl het koor, onder de sublieme leiding van Mevr. K. Haase- Diehm Winzenholer, toepasselijke liede ren zong. Mooi klonken de Kerstgezangen, terwijl het licht van Kerstboom en kaarsen de stemming en wijding verhoogden. Door alle aanwezigen werd het „Ere zij God" met het koor gezongen. Na de voor dracht „De Kerstavond" van Roelf Spit- ter door Mevr. J. Surink, zongen allen plechtig „Stille Nacht, Heilige Nacht". De presidente, Mevr. Braat-Heybroek, dankte spreekster en koor met haar sym pathieke dirigente voor de mooie middag allen gegeven. DE COMMISSARIS ONTVANGT. De Commisaris der Koningin in de pro vincie Utrecht en Gravin van Lynden van Sandenburg zijn voornemens ter gelegen heid van de jaarwisseling te ontvangen op Dinsdagmiddag, 4 Januari 1955, in het ho tel des Pays Bas aan het Janskerkhof te Utrecht. In afwijking van de vorige publicatie is het tijdstip bepaald van 15.30-18.00 uur. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van 24 December 1954 werden aangevoerd: 102 stuks biggen van 45.— tot 55.—. Op de Eiermarkt werden aangevoerd 152.000 stuks. Hoendereieren van 16. tot 16.75, henneneieren van 13.75 tot 15.middenprijs 16.40, prijs per kg. 2.58. De handel in biggen was matig, de eier- verkoop had een vlug verloop. 5e CYCLE CROSS. Ditmaal werd een 4V2 km. veldloop ge houden, als onderdeel van de cycle-cross competitie, welke de ren- en toervereni- ging „Tempo" deze winter organiseert. Er was een flinke opkomst, waaronder enige lopers die buiten mededinging deel namen. De eerste ronde van 1100 meter werd in 2.59 minuten gelopen. Gerrit Ruttenberg kwam als eerste door, op de hielen ge volgd door Wil van Barneveld en Klaas van 't Klooster. Daarna volgden Wim Mar- chal, Jaap v. d. Burgt en de rest van het peleton met kleine, onderlinge verschil len. In de tweede ronde (tijd 3.29 min.) liep Wil van Barneveld aan de kop, op 40 me ter gevolgd door Ruttenberg en daarach ter v. 't Klooster. Van Barneveld gaf op wegens spierkramp en zijn 4e plaats werd ingenomen door Jaap v. d. Burgt. Aart Drost volgde als nummer 5, terwijl v. Eu- gen, Smit en De Bree in deze volgorde de rij sloten. Ook Jan Ruttenberg en Bep Kriek bleken inmiddels opgegeven te hebben. De derde ronde telde 3.55 min. en weer was er in de kopgroep gewisseld, waarbij Gerrit Ruttenberg definitief de kop had veroverd. De vierde ronde werd in 3.39 min. gelopen. De uitslag werd: 1. Gerrit Ruttenberg, 13.59 min. 2. Klaas van 't Klooster, 14.03 min. 3. Wil v. Barneveld, 14.25 min. 4. Jaap v. d. Burgt, 14.50 min. 5. Aart Drost, 16.05 min. 6. Dick v. Eugen, 16.27 min. 7. Cas Smit, 16.33 min. 8. Henk de Bree, 16.34 minuten. GESLAAGD. Voor het rijbewijs B E slaagden de dames v. Schaik, Artz, Cochius, Nekkers, Schef- fer en Schuyt en de heren C. v. d. Made, H. Boelsma, K. E. Wassenaar, Hogenberg, J. Bos, A. Braam, R. J. Kok en v. d. Flier. Zij werden opgeleid door Autorijschool Engel alhier. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. Oranje (4 Jan.). Ned. An tillen: m.s. Waterman (31 Dec.). Suriname: m.s. Nestor (29 Dec.). Canada: s.s. Arends- dijk (29 Dec.). Argentinië: s.s. Cordoba (31 Dec.). Brazilië en Urugay: m.s. Altair (28 Dec.). Chili: s.s. Arendsdijk (29 Dec.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. JUBILEUM J. GORTER. Het was Dinsdag 25 jaar geleden, dat de heer J. Gorter zijn intrede deed in de Van der Huchtschool, aanvankelijk als onderwijzer en later als hoofd van de U.L.O.-school, Tegelijkertijd was het 40 jaar geleden, dat de jubilaris bij het on derwijs kwam. Het was het uitdrukkelijk verlangen van de heer Gorter aan deze gebeurtenis geen ruchtbaarheid te geven, althans naar bui ten niet. Toen de heer Gorter te half twee zijn klas betrad, was hij niet weinig verbaasd Hoogstwaarschijnlijk zal men wel hoofd inspecteur van Rijkswaterstaat moeten zijn, om te snappen wat de bezwaren zijn tegen het langs de hoofdweg te Soester berg plaatsen van borden, waarop: „Snel heid verminderen. Denk om onze kinde ren". Het gaat bij dit soort dingen vaak zó, dat alleen het feit reeds, dat ze niet zijn behandeld door de instantie die het voor het zeggen heeft, voldoende is om „bezwaren" te maken. Wat er voor doorslaggevende bezwaren kunnen zijn tegen een van de weinige werkelijk suggestieve verkeersaanwijzin- gen, die wij in ons land hebben en waar door vrijwel iedere autorijder extra waakzaam wordt ingesteld, snap ik niet. Maar dat ligt natuurlijk aan mij. Dat komt omdat ik, wanneer het om veilig heid gaat en meer in het bijzonder vei ligheid voor onze jeugd, ik een mogelij ke „ontsiering van een autoweg" aan mijn laars lap. Nu we het toch over „ontsieringen" en Waterstaat hebben. Er is een inwoner in onze gemeente, die zich al sedert jaar en dag „loopt op te vreten", zoals hij het noemt, omdat de pui en de verf van zijn huis er af en toe uitzien of iemand er een emmer kroost tegen aan heeft gesmeten. De oorzaak zijn de takken van de Rijks- waterstaatbomen, die bij een beetje wind zelfs tegen zijn huis zwiepen. Deze zomer was het zo bar, dat hij een beleefd briefje zond aan King Water staat. Vrij spoedig kwam er iemand kijken en waren partijen het er over eens, dat het knudde was en dat er iets aan gedaan moest worden, doch na een paar maanden kwam er een bericht van Waterstaat, dat men de situatie niet zó vond, dat men tot snoeien moestover gaan. De man wacht nu op een storm, waar door de bomen door zijn gevel zullen vallen. H. OEKMAN. en verrast, toen hij, in plaats van zijne dagelijkse leerlingen, ongeveer 30 van zijn oud-leerlingen van hier en elders in de banken zag zitten. Zichtbaar aangedaan door deze verras sing, moest de jubilaris zich, bij de her- neuwde kennismaking, realiseren wie dit wel waren. Een van deze oud-leerlingen, de heer Lit- tooij, vertolkte de gevoelens van allen en sprak woorden van grote waardering aan het adres van de jubilerende leraar. Velen van hen, zo sprak hij, zijn zeer goed terecht gekomen en wanneer het alleen aan de heer Gorter had gelegen, dan was zulks met allen het geval geweest. Hij memoreerde verder verschillende ge beurtenissen uit de - zo hij het noemde - „heerlijke Van der Huchtsschooltijd" en sprak de wens uit, dat er nog vele goede jaren voor de jubilaris, mede tot heil van de hem toevertrouwde jeugd, mochten zijn weggelegd. Een stoffelijk bewijs van dankbaarheid en waardering, in de vorm van een elec- trisch scheerapparaat, bezegelde deze woorden. Achtereenvolgens namen de heren A. van Asselt, voorzitter van het bestuur en oud- hoofd der chool, J. H. Littooij en G. J. Nij- hoff, eveneens bestuursleden, Mevr. S. ten Bosch als collega en de heer J. van den Berg, secretaris van de contactcom missie, het woord, die allen woorden van grote waardering aan het adres van het jubilerende hoofd richtten. Een en ander ging gepaard met het aan bieden van toepasselijke geschenken en bloemen. Vele leerlingen, die verstek moesten laten gaan, hadden op andere wijzen blijk van belangstelling gezonden. De middag werd besloten met een poosje gezellig samenzijn, waarbij de jubilerende paedagoog zijn grote erkentelijkheid be tuigde voor de op verschillende wijzen genoten belangstelling. OP OUDEJAARSAVOND EN NIEUWJAARSDAG GESLOTEN. Volgeps de gemeeente-verordening zijn alle tapperijen, hotels, café's en restau rants verplicht op 31 December (Oude jaarsdag) hun zaken te sluiten om 6 uur des avonds. Deze sluiting duurt tot 2 Jan uari, des morgens 6 uur. Hieruit blijkt dus, dat op Oudejaarsavond en op Nieuwjaarsdag deze zaken gesloten moeten zijn. Zij, die ontheffing van deze bepaling wen sen, moeten hiertoe een verzoek richten aan de Burgemeester en dit verzoek in dienen bij de Hoofd-Inspecteur van Poli tie op het politiebureau alhier.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1