W. N. Nieuwenhuis MENINGEN VAN ONZE LEZERS Burgerlijke stand. SPORT. De Stichtse-S.E.C. 2-4. SOESTERBERG IN 1954. SOEST. Ernstige ongelukken en grote baldadigheid met vuurwerk. Soestenaar dodelijk verongelukt. EEN WIJS WOORD VOOR IEDERE DAG In het verslag van de Baarnse Raads vergadering van 20 December j.1. lezen wij, dat enige raadsleden het door ons in gezonden stuk „onhoffelijk" noemen. Dit lijk ons niet juist, beter ware het geweest als nen had gezegd, dan ons stuk „scherp" war. Indien men dit laatste bedoelt, dan kunnen wij hiermede volkomen accoord gaan, want inderdaad was het onze be doeling „scherp" te zijn. Na 7 jaren beleefd te zijn geweest en met de hoed in de hand vriendelijk om wonin gen gevraagd te hebben, valt het niet mee om de ontdekking te moeten verwerken, dat de Gemeente Baarn van de 3 ons tus sen 1948 en 1952 toegewezen woningen, er 2 voor andere industriën heeft gebruikt. Dat men de raadsleden thans stukken ter inzage geeft zegt niets, want deze stuk ken handelen over de toewijzing 1954, waarvan nog niets is gehonoreerd. Het is best mogelijk, dat wij met de toewij zing van 1954 tevreden moeten zijn, maar gezien onze ervaringen in de afgelopen jaren, meenden wij op de „noodkreet" van Philips ook een „noodkreet" te moeten laten horen. Het zou anders helemaal niet onmogelijk zijn, dat het met de toewij zing 1954 net zo zou gaan als met de toe gewezen woningen tussen 1948 en 1952. Dat onze toewijzing in 1954 iets meer is, danken wij aan het E.T.I. (Economisch Technologisch Instituut) te Utrecht en wel omdat dit instituut weet op welke wijze de Gemeente Baarn met de ons in 1948- 1952 toegewezen woningen heeft gehan deld. Het heeft ons ten zeerste verbaasd, dat geen der gemeenteraadsleden op de gedachte is gekomen, eens iets dieper op de kwestie in te gaan. Met enkele gemeen plaatsen maakte men zich er van af, ter wijl toch indertijd ieder raadslid kennis heeft genomen van de over deze onver kwikkelijke geschiedenis gevoerde corres pondentie. Zitten de Raadsleden in Baarn, om zaken in de doofpot te stoppen en er omheen te zwamnen Het lijkt er veel op Is er niet één raadslid, die zich verzet tegen onwaar dige handelingen, als gepleegd met de ons toegewezen woningen Zijn de raadsle den zich er niet van bewust, dat diezelfde werknemers van de N.V. „Mercurius" misschien leden zijn van de partij, die zij in de Gemeenteraad vertegenwoordigen Denkt men soms, dat wij die woningen, die men ons op achterbakse wijze heeft onthouden, voor ons bedrijf nodig hadden om er papierwaren te maken Neen, da mes en heren raadsleden, die woningen waren nodig voor werknemers, die lid zijn van de A.R., K.V.P., P.v.d.A. en an dere partijen en die toevalligerwijze bij de N.V. Mercurius werken en die het niet zo prettig vinden als men hen de beloof de woningen op achterbakse wijze ont futselt. Wij zijn nu weer scherp geweest en wij zullen dat blijven, tot we eindelijk in het bezit komen van de ons toegewezen wo ningen. Wij zijn van mening, dat de eerste wonin- GEBOREN Christina Hendrika Maria, dochter van E. M. H. J. Zeekaf, militair en van J. H. M Tummers, Birkstraat 132. Gwendoline Francis Susanne, dochter van M. Dunki Jacobs Nolten, militair en van L. E. Cie- brant, Plesmanstraat 43. Francisca Marga- retha, dochter van D. H. van Toor, hulp stoker en van E. Th. Dorresteijn, Braam- weg 60. Jozef Hendrikus, zoon van H. A. Fugers, radiohandelaar en van Chr. Mi neur, Stationsweg 8 b. Swietbertus Jules, zoon van H. A. Fugers, radiohan delaar en van Chr. Mineur, Stationsweg 8b. Everarda Elisabeth Maria, dochter van P. S. van den Deijssel, stucadoor en van M. Chr. van Bogerijen, Klein Engendaal- weg 11. ONDERTROUWD Breunis Altena, 31 jaar, emulsiemaker, Andriessestraat 7 en Jane Tjeerdtje Post- ma, 25 jaar, Andriessestraat 7; datum hu welijk: onbepaald. Gerrit Jan Koot, 23 jaar, militair, Buitenhaven 5, Den Helder en Johanna Maria van Breukelen, 22 jaar, Oude Grachtje 10; datum huwelijk: 5 Fe bruari. Nicolaas Antoon van Hornsveld, 24 jaar, timmerman, Nieuweweg 63 en Sietske Bakker, 23 jaar, Bosstraat 61. da tum huwelijk: 12 Januari 1955. Robert Vogel, 25 jaar, metselaar, Willem Arnts- laan 9, Zeist en Geesje Huisman, 21 jaar, Van Maarenstraat 11, datum huwelijk onbepaald. GEHUWD Hendrik Jan Bloemert, 28 jaar, landmeet kundige, St. Maartensdijk, Markt A 261 en Hilletje de Jonge, 34 jaar, Vinkenweg 17. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. Theodorus Comelis Bernardus Hoogenbosch, 30 jaar, winkelchef, Nijme gen en Maria Theresia Helena Graffner, 31 jaar, Julianalaan 7. Adres na huwe lijk: ieder op eigen adres. Honoré Bernard Borgts, 27 jaar, verkoper, Burg. Grothe- straat 7 en Wilhelmina Elisabeth Maria van Doorn, 27 jaar, Kerkstraat 24. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. OVERLEDEN Martha Wilhelmina Maria van Hofslot, oud 15 dagen, dochter van J. W. van Hof slot, landbouwer en van P. A. Kuyer, Birkstraat 133. Everarda Elisabeth Maria van den Deijssel, oud 2 dagen, dochter van P. S. van den Deijssel, stucadoor en van M. Chr. van Bogerijen, KI. Engendaalweg 11. George Hendrik Treuren, 58 jaar, zon der beroep, gehuwd geweest met E. Teeuwsen, Amersfoortsestraat 85. Con stant Albertus Brummer, 62 jaar, Kruis weg 1. Adrianus Jacobus Kapteyn, 88 jr., gehuwd geweest met W. J. Gleijen, eerder met G. M. A. Berkouwer, Heideweg 52. gen die in Baarn voor de industrie b-- schikbaar komen, op grond van de vroe gere onaangenaamheden aan ons perso neel behoren te worden toegewezen. Inmiddels verblijven wij, N.V. „Mercurius", P. Korff, Dir. RUMOER IN CASA. B. en W. van onze goede gemeente heb ben de Soester Fabrikantenkring eens even van repliek gediend op haar arro gante verlangens ten aanzien van wo ningbouw, Technisch- en M.O., wijkge- bouwen, overdekte zweminrichting, sport velden en badhuizen. Wat willen deze fabrikanten toch eigen lijk Niets meer of minder dan van Soest een plaats des duivels maken met nog meer huizen dus méér mensen; met méér en zg. beter onderwijs, dat de men sen slechts ontevreden maakt; met méér vermaak, méér verenigingsleven dat tot discussie en oppositie leidt, met méér sportgelegenheid, méér zwemmen en schone halzen en voeten. Hebben wij dit alles in ons rustig dorpje, waar wij zo knus tevreden in hetzelf de kringetje blijven rondraaien, nu wer kelijk nodig Maar gelukkig gaan B. en W., die ons zo vaderlijk besturen, niet over één nachtje ijs De fabrikanten in hun overdreven opti misme t.a. van de vooruitgang en uit breiding hunner zaken, vragen daar maar eventjes 109 nieuwe woningen 'n Complete stad Waarvoor is die handels- en fabricage- uitbreiding nodig, zijn wij zonder haar iets minder gelukkig Uitbreiding betekent nog méér arbeiders, nog méér inkomsten, waar moet dat heen Gouverner c'est prévoir, zullen de fa brikanten zeggen, maar B. en W. zeg gen nee, nee, wij stoere Soesters wensen die uitbreiding niet, wij hebben geen meerdere inkomsten en schijnwelvaart nodig, wij in Soest wensen geen luxe, wij willen blijven die wij zijn, rustige, ordelijke lieden die niet hoger grijpen dan beslist noodzakelijk is. Méér arbei ders betekent immers ook méér sociale beweging, méér critiek die niet gewenst is, méér deining op het politieke vlak, méér geld in circulatie, méér winkeliers, méér apothekers, méér dokters, méér concurrentie. B. en W. staan sterk in hun antwoord. Zij hebben van alle zijden advies ont vangen, van het Economisch Instituut te Utrecht, van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat zich nooit vergist, en waar schijnlijk nog van vele andere deskun digen. In het antwoord aan de fabrikan ten geldt niet Tart de grouper les chif- fres, integendeel, er worden helemaal geen cijfers geproduceerd en het beperkt zich tot datgene wat in iedere goede Soester van de oude stempel leeft. En andere Soesters deugen niet Laten H.H. fabrikanten hun zaken maar liever verplaatsen naar andere frivoler gemeenten in de omgeving Wij zijn niet jaloers, wij behouden onze rust en gunnen anderen gaarne grotere omzet ten met annex alles wat des duivels is Méér onderwijsTechnisch en Middel baar Waarom moeten er nog meer ontevredenen worden gekweekt Kan onze huissmid de kachel niet plaatsen zonder 'n diploma van 'n Technische School Waarom zouden onze kinderen M.O. moeten genieten Is au fond het L.O. al niet ruimschoots genoeg Is de U.L.O., waarmede we toch al opgeschept zitten, dank zij een aantal eigengereide inwoners, eigenlijk wel zo'n noodzake lijkheid Kweekt ook dit niet 'n zekere mate van opstandigheid Worden er reeds nu niet veel te veel boeken gele zen v. Weedestraat 23 Tel. 2577 Aanleg en onderhoud van GASleidingen en gasapparaten WATERleidingen en Sanitaire installaties ELECTR. Techn. Install.bur. DAKBEDEKKINGEN en onderhoud van daken. Stofzuigers enz. ook op gemak kelijke betalingsvoorwaarden. Hoe durven de H.H. zulke riskante din gen te vragen En waarom deze over drijving, waarvoor deze over-weten schappelijkheid Hebben onze knappe gemeenteraadsle den allemaal 'n H.B.S. diploma en.... met de hand op 't hart, kunnen wij niet naar waarheid verklaren, dat Soest een der best bestuurde gemeente in Neder land is We zien dagelijks de funeste gevolgen van meer dan L.O. in Baarn en andere plaatsen. Helaas sturen nog te veel ou ders in Soest hun kinderen zowel voor L.O. als middelbaar daarheen, met het noodlottig gevolg, dat zij vervreemden van onze eigen brave Soester kindertjes en zich daaraan superieur gaan voelen. Welk een verdwazing Het is voor ou ders overigens nog een geluk, dat de verbindingen zo ideaal zijnDe extra verkoudheden, griepjes en andere kwa len door het vele fietsen, bussen en trei nen opgelopen, moeten dan maar als boetedoening gelden voor het onheilige verlangen naar meer en overbodig on derwijs. Men vraagt ook nog wijkgebouwen en koffiehuizen met biljartsport en andere lokalen. Is het soms al niet erg genoeg, dat in sommige localiteiten muziek wordt gemaakt, ja zelfs gedanstMoet dan de Soester jeugd van beiderlei kunne nog meer met elkaar in contact komen, moe ten de jeugdproblemen per sé nog groter en moeilijker worden gemaakt In wijkgebouwen zou het verenigings leven ten top worden gedreven, men zou er discussiëren, misschien zelfs aan po litiek doen en stemmingen kweken. Het zou tenslotten zelfs tot allerlei critiek, ja misschien wel op ons uitnemend ge meentebestuur kunnen leiden en op de lange duur aanleiding geven tot rust verstoring. Terecht houden B. en W. het been stijf, critiek hebben zij niet nodig, de rust moet voor alles worden gehandhaafd, geen late avondjes, alle goede Soesters vroeg naar bed B. en W. zeggen in hun brief, dat hier in Soest toch eigenlijk nog een zekere achterstand zou bestaan op cultureel-, ontspannings- en sportgebied. Waarschijnlijk is dit gezegd in 'n soort Kerststemming, want de echte Soester neemt deze betekenis beslist niet au sérieux. Er is reeds zoveel op dit ge bied, Nutavondjes, bioscoop, voetbal, hockey en tafeltennis. In welk opzicht zou dan hier van een achterstand sprake kunnen zijn En tenslotte dan nog de overdekte zwem inrichting en de beroemde traditionele badhuizen, waarmede vroeger iedere po litieke partij de verkiezingsstrijd inging. Men zou zo zeggen dat het al erg ge noeg is, dat er 4n natuurbad bestaat, waar het gemengd zwemmen en zonne baden niet eens verboden is We zijn al blij, dat dit 's winters niet kan en de kou dan wel voor de noodzakelijke natuur lijke afkoeling zorgt. Voortzetting van dit onzedelijk bedrijf in de wintermaan den kan niemand toejuichen, die het wel en wee van onze jeugd ter harte gaat. Maar de Fabrikanten eenmaal te water, gaan verder en vragen zelfs badhuizen. Nu is 't wel waar, dat, na 'n zwempartij in 't natuurbad, een echt bad geen kwaad zou kunnen, want men komt er meestal vuiler uit dan men er in gaat Maar wat zegt de onvolprezen statis tiek „Buiten een straal van 1500 M. van een badhuis komt de behoefte aan een bad niet meer voor". Stelt U zich eens voor, dat er wèl bad huizen zonder afvoer want er is geen riolering gebouwd zouden wor den. De tegenstellingen in ons goede dorp zouden nog groter worden. Er zou 'n categorie gewassen en ongewassen Soesters komen, ja, het gevolg zou kun nen zijn 'n witte en 'n zwarte partij. De laatste zou natuurlijk in de meerder heid zijn, waarna de badhuizen weer voor afbraak verkocht zouden worden. Een kleine enquête onder onze gemeente raadsleden zou bovendien gemakkelijk aantonen, dat reeds nu de zwarten over heersen. Neen, ook dit voorstel van de Soester Fabrikantenkring ihag niet geheel erns tig worden genomen en bevat zelfs 'n lichteliik onzedelijke tendenz Wij Soesters hebben al dat water niet nodig, ruwe bolsters, ja, maar blanke pit De eenzame Flodur is aan het eind van zijn beschouwing gekomen. Hij brengt hulde aan ons wijs College van B. en W. voor haar vaderlijk en welwillend schrijven aan de vreemde indringers, de Soester fabrikanten en hij hoopt, dat Soest nog lange jaren een der best bestuurde gemeenten van Nederland moge blijven. Na Zwinderen dan.... FLODUR. Op een bevroren terrein slaagde S.E.C. er in De Stichtse te Utrecht met 24 te verslaan. De gastheren, die onder aan de ranglijst staan, gaven energiek partij, doch de Soestenaren, die met de scherpe wind in de rug startten, waren in de eerste helft hun tegenstanders volledig de baas. De Utrechtse verdediging kreeg in de eerste speelhelft volop werk te doen, het geen niet te moeilijk was, daar de S.E.C.- ers te ver hun samenspel doorvoerden en ingrijpen telkenmale mogelijk was. Na 20 minuten werd het eerste doelpunt geboren. Pureveen, die Admiraal weer verving, gaf een diepte-pass, welke door Pothoven met een goed geplaatst schot werd bekroond en waarmede de Utrecht se doelman werd gepasseerd. 01. S.E.C. bleef ook hierna in de meerder heid, doch het duurde tot 2 minuten voor de rust, voordat de voorsprong werd vergroot. Toen was het de naar binnen gezwenkte linksbuiten J. v. d. Broek, die, na een prima samenspel met Pothoven, de stand op 02 bracht. Na de rust hadden de gastheren de steun van de wind en zij vingen met een ge weldig offensief deze speelhelft aan. S.E.C. werd in de verdediging gedron gen, doch de achterhoede, waarin Pu reveen en doelman Renooy zich zeer onderscheidden, wisten aan de aanval lers de illusie van een doelpunt te ont nemen. Langzaam kwam het spel in evenwicht en de Soestenaren, die de bal aan de grond hielden, belaagden het doel van De Stichtse. Twee doelpunten, resp. van Wijnands en Pothoven, werden wegens buitenspel afgekeurd, doch na een kwartier werd de stand 30, toen Pot hoven een voorzet van rechts hard in schoot. Kort daarna forceerde de thuis club een hoekschop, welke goed door Kraak werd ingekopt. 13. S.E.C. ging hierna weer in het offensief en vooral de linkervleugel was zeer ac tief en voor De Stichtse verdediging ge vaarlijk. Een kwartier voor het einde doelpuntte midvoor Ten Hove (1-4) en 8 minuten voor het einde werd de Soester doelman gepasseerd, zodat de eindstand op 2-4 kwam. T.T.V. „SHOT". Ook de standenlijsten van de junioren- adspiranten- en de damesteams van Shot zijn bekend geworden. Klasse S - D. Shot 9 6 10 Shot 7 4 8 Shot 8 5 6 Shot 11 5 4 Shot 12 3 2 Shot 13 3 2 Shot 14 3 2 Shot 15 3 2 Shot 10 4 0 C. Shot 19 4 7 Shot 17 4 5 Shot 16 3 2 Shot 18 3 2 Shot 20 4 2 Tot de beste spelers der senioren-afdeling behoort ongetwijfeld Th. Rademaker, die tot heden geen zijner tegenstanders feli citeren kon. Bij de junioren-afdeling presteerde T. de Jong hetzelfde, terwijl Mej. M. Hendrik- sen 100 procent winst boekte in de dames afdeling. Eind Januari zal de 2de helft der com petitie weer beginnen. VOO* dkaea&rrnonje 20S4I DAMESKAPSAlOW •MlUIftAM. 12 JANUARI. De vrijwillige brandweer viert haar 30-jarig bestaan. 3 FEBRUARI. Oprichting Afd. Soes- terberg van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel. 11 FEBRUARI. Oprichting regionale af deling van „Onze Luchtmacht". 14 FEBRUARI. De afd. Soesterberg van de K.A.B. viert haar 40-jarig bestaan. 20 MAART. De A.R.O.S. presenteert haar eerste revue. 21 MAART. De tafeltennsiclub „De Stompert" voor de 2e maal kampioen. 25 MAART. „De Lofstem" viert haar eerste lustrum. 29 MAART. Hoge onderscheiding voor de heer A. E. Wegman. 1 APRIL. Mej. Koopmans viert haar zilveren jubileum als onderwijzeres. 27 APRIL. Soesterbergs Gemengd Koor geeft „Die Jahreszeiten". 3 MEI. Vrouwelijke Engelse militaire band bezoekt de vliegbasis. 20 MEI. - Korfb.ver. „Oranje" opgericht. 29 MEI. Geslaagde Jeugd-actie voor vluchtelingenhulp. 31 MEI. „Maskarade" behaalt de 2de prijs in de N.A.T.U. toneelwedstrijd, af deling Amersfoort. 2 JULI. Commando-overdracht op de vliegbasis Soesterberg. 3 JULI. Oud-Soesterbergers houden reünie. 21 JULI. De buurtvereniging „Oranje" opent haar zomerfeest. 22 JULI. Wielerwedstrijden. Ronde van Soesterberg. 6 AUGUSTUS. Pastoor W. G. Welsing 40 jaar Priester. 2 SEPTEMBER. Afscheid van Kape laan van der Meer. 9 OCTOBER. Kapitein A. Scheper neemt afscheid als commandant techn. dienst 1ste voertuigenpark. 15 OCTOBER. - Propaganda-avond EHBO. 20 OCTOBER. Opening service-station „Vliegdorp". 1 NOVEMBER. De eerste Amerikaanse vliegers arriveren met hun vliegtuigen op de vliegbasis Soesterberg. 6 NOVEMBER. Eerste steenlegging van de nieuwe Chr. Kleuterschool. „Utile Dulci" geeft haar eerste lustrum uitvoering met „De schelmenstreken van Scapin" van Molière. 16 NOVEMBER. Officiële installatie van het Amerikaanse „Sabre'-squadron in het kamp „Nieuw Amsterdam" op de vliegbasis Soesterberg. 19 NOVEMBER. De Kath. Jongerenbe weging organiseert zich in de Jongeren- contactgroep. Oprichting van de afd. Soesterberg van het Centraal Genootschap van kinderuit zending. 23 NOVEMBER. Theo de Vries 25 jaar directeur van Soesterbergs Gemengd Koor. 27 NOVEMBER. Sint Nicolaas arriveert per vliegtuig en maakt een triomftocht door Soesterberg. 1 DECEMBER. De heer J. Baars her denkt zijn 40-jarig ambtsjubileum. De traditie om het oude jaar met veel lawaai naar het verleden te vergezellen en daarbij vuurwerk en donderbussen te ont steken, werd ook ditmaal in onze gemeen te in ere gehouden, doch daarbij is het, evenals in 1953, tot ernstige uitwassen ge komen. Het was niet alleen op oudejaarsavond, dat om 12 uur vuurwerk werd ontstoken, want vóór Kerstmis was onze jeugd reeds bezig om de lang niet ongevaar lijke carbidbussen te laten ontploffen. Op oudejaarsavond werd deze liefheb berij in zo'n omvang uitgeoefend, dat de politie, na enige verzoeken om op te houden, krachtdadig heeft ingegrepen en zelfs van de gummistok gebruik heeft gemaakt, om hele grote kwajongens op gevoelige wijze te leren, dat het uit moest zijn. Legio donderbussen waren reeds ontploft en legio waren de klachten van inwo ners over deze knalpotterij. Het rusthuis Nieuw-Mariënburg be klaagde zich terecht, dat de bejaarde inwoners niet konden slapen. Winkeliers vroegen politie-assistentie, omdat rotjes in hun winkel werden gesmeten en daar tussen de klanten en winkelwaar ont ploften. Op de Soesterbergsestraat zagen de win keliers hoe hun klanten niet meer zon der gevaar hun winkels konden berei ken, daar carbidbussen en rotjes aan de lopende band ontploften. De politie, die, zoals gezegd," twee maal het verzoek had gedaan, hiermede op te houden en tenslotte uitgejouwd werd, werd de zaak beu. Onder leiding van de hoofdinspecteur hebben enige agenten hun gummistok getrokken. Toen was het uit en radicaal. Verschillende jongelui werden meegeno men naar het bureau en legio donder bussen en een grote voorraad rotjes kwa men daar eveneens terecht. Als men bedenkt, dat een knaap voor 14.rotjes in zijn broekzakken had, dan begrijpt men de omvang van het vuurwerk, dat hier werd afgestoken. De artsen, die Zondagdienst hadden, za gen hun oudejaarsavond eveneens ver stoord, want tientallen jeugdige en vol wassen Soestenaren hebben zij te be handelen gekregen wegens ernstige brandwonden aan het gezicht en half verwoeste vingers en zelfs moesten patiën ten doorgestuurd worden naar het zie kenhuis, om enige vingers te laten ampu teren. Overwogen wordt aan de gemeenteraad te verzoeken in de plaatselijke verorde ning evenals in andere gemeenten een verkoopverbod van vuurwerk op te nemen. Zondag is de 35-jarige Soestenaar, J. Kerkdijk, wonende aan de Beetzlaan, in Baarn dodelijk verongelukt. Hij is bij de spoorwegovergang aan de Torenlaan met zijn splinternieuwe bromfiets in botsing gekomen met een vrachtauto. Hij kreeg een schedelbasis-fractuur en is hieraan in het ziekenhuis te Baarn overleden. WIE VERLOOR FOTOTOESTEL? In een kapperzsaak in onze gemeente is een fototoestel gevonden. Het betreft 'n Voigtlander-klapcamera. De eigenaar kan zijn toestel op het politiebureau terug bekomen. STOMPENDE WIELRIJDER. Op 22 November werd een Soestenaar, die op de Stadhouderslaan fietste, door een tegemoetkomende wielrijder, zoda nig in het voorbijgaan gestompt, dat hij van zijn rijwiel in de naast het rijwiel pad gelegen sloot terecht kwam. Als de vermoedelijke dader heeft de po litie thans aangehouden de 26-jarige v. S. alhier. Hij werd door een getuige her kend, doch ontkende. Procesverbaal werd opgemaakt. ZONDER RIJBEWIJS DE SLOOT IN. In de nacht van 30 op 31 December heeft de Soestenaar G. de auto van N. alhier meegenomen en een ritje gemaakt. Op de Dorresteinweg zag G. bochten die er niet waren. Het gevolg was, dat hij met de auto een paal van het electrische net ramde en deze paal een 10-tal me ters meesleurde, om daarna de auto in een sloot te rijden. G. bleek geen rijbewijs te hebben en kreeg een procesverbaal voor joy-riding. WAAR GEWICHTEN LATEN IJKEN? Talloze handeldrijvende inwoners zijn (nog) niet bekend met het adres van het IJkkantoor te Utrecht, waar men terecht kan voor herkeuring van maten en ge wichten. Ten gerieve van hen vermelden wij het adres van deze instelling, n.1. Springweg 7, te Utrecht. Dit kantoor is geopend ie dere Woensdag, van 13.30-16.30 uur en iedere Donderdag, van 9-12 en van 13.30- 16.30 uur. dinsdag. Een paar minuten is vaak het enige verschil, dat er bestaat tussen over winning en nederlaag, tussen succes en mislukking. WOENSDAG. Het ontbreekt de mensen niet aan kracht, maar aan wil. DONDERDAG. Eerlijkheid haakt verdachtmaking in.

Soester Courant | 1955 | | pagina 2