Mendès France en de wapenpool. Het lastige Ambon. JEUK D.D.D. 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen waarschuwen legen Handen en Lippen r uw SPORT. Stram en stijf nu Oud en krom straks! SOEST. 10-Jarig bestaan van S.P.S.V. Ereboek en Erepenningen. VOOR ONZE DAMES. Scandinavian coat. Digestii Rennies - Om znnrbrand te blussen; ONTNUCHTERING IN WEST-DUITSLAND. De Franse premier Mendès-France ver toefde deze week in Italië en zou van daag in Baden-Baden zijn, om er een gesprek te hebben met de westduitse kanselier Adenauer. Nu het Franse par lement de toetreding heeft aanvaard van West-Duitsland tot de Westeuropese Unie (W.U.) zullen in deze bond van zeven landen vraagstukken ter sprake komen, die nog allerlei moeilijkheden opleveren. Nog steeds ligt er bijvoorbeeld de Saar- kwestie: de ministers der W.U. moeten een commissie benoemen voor de Saar. Door Nederland zal mr. v. d. Goes van Naters worden voorgesteld, die door Fransen en Saarlanders wel kan worden aanvaard. Tot nu toe was Bonn tegen hem gekant. Over deze post moest Mendès-France zowel de Italiaanse pre mier Scelba als Adenauer polsen. Dan nog zijn enige onduidelijkheden aan de orde in de tekst van het Saar-accoord. Voorts gaat het om de economische sa menwerking. De Franse premier heeft reeds lang de Frans-Duitse gezamelijke exploitatie van bedrijven o.a. in Noord-Afrika en de Sahara aan de orde gesteld, maar men voelt voor uit breiding van de groep met andere lan den van de W.U. Voornamelijk echter is de zogenaamde „wapenpool" aan de orde. Op de conferenties van Londen en Parijs heeft dat plan niet voldoende aanhang gevonden. Daar heeft men zich bepaald tot het scheppen van organen van controle op ieders aandeel in de bewapening. De N.A.T.O. stelt de mi nima vast van wat ieder land moet in brengen. De W.U. echter ook de maxima op het vasteland. West-Duitsland mag geen bacteriologi sche, chemische of atoomwapens maken, geen grote bommenwerpers, geen grote oorlogsschepen enz. Om dit besluit te verzachten, hebben de andere vijf leden op het vaste land zich bereid verklaard, ook hun maxima gemeenschappelijk te doen vaststellen. Deze controle betreft de uitrustingen der strijdkrachten. Doch niet de productie van wapens. De „wapenpool". Het Franse plan, dat deskundigen Maan dag te Parijs gaan bespreken en dat de productie betreft, staat eigenlijk los van de verdragen van Parijs. Misschien komt er dus niets van. Frankrijk wil alle wa- penbedrijven onderbrengen in een „pool", een gemeenschap, zoals die van kolen en staal in de eerste twee jaar is de toetreding vrij. Men zal dan besluiten treffen over standaardisering, verdeling der opdrach ten (zo mogelijk ook van wat de Ameri-^ kanen schenken, maar de V S. wijzen gewoonlijk hun bijdrage toe aan de lan den zelf), over de prijzen enz. Na twee jaar zou een regeling gelden voor alle leden, die zich aan beslissingen zouden moeten onderwerpen met meerderheid van stemmen. Er zou aan soort Hoog Gezag ingesteld moeten worden, zoals voor kolen en staal. Nu, daaraan zal Engeland zich nooit onderwerpen. Het heeft een uitgebreide wapenindustrie voor allerlei landen, binnen en buiten het gemenebest. Maar ook de Duitsers hebben er weinig lust in, de productie van wapens, die zij mogen vervaardigen, onder supra nationale controle te stellen. Immers de oorlogsbedrijven zijn vrijwel alle tege lijk vredesfabrieken. Alles valt er im mers onder: auto-ondernemingen, kle- dingsbedrijven, werkplaatsen voor pre- cisie-artikelen en wat niet al. Zowat het gehele bedrijfsleven zou onder con trole komen. Het meeste, dat men kan verwachten, zijn dus afspraken over modellen, voorziening met grondstof fen, verdeling van orders enz. Op het stichten van een enorme, van één cen traal punt uit geleide industrie, is wei nig kans. Westduitsers wantrouwend. Daarbij komt, dat de Westduitsers tame lijk wantrouwend zijn geworden. Zij zien in het Franse plan een poging om te voorkomen, dat zij weer 'n krachtige industrie zullen scheppen voor de wa pens, die het hun is toegestaan te ver vaardigen. Zulke wapens zouden zij na tuurlijk kunnen uitvoeren naar andere landen. Zij worden dan concurrenten van Fransen en Britten. Zij voelen er weinig voor de vrije concurrentie te beperken en een systeem van geleide economie te aanvaarden, op supra-natio- nale basis, voor een belangrijke bedrijfs tak. Ook de. Kolen- en Staalgemeenschap is indertijd in het leven geroepen opdat Frankrijk enige controle over de Duitse Ruhr-industrie zou hebben, over de prij zen, het kartel-systeem enz. Maar men heeft zich het herstel der souvereini- teit anders voorgesteld dan als een Fran se controle over nog andere bedrijven. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er v&o of te komen, 63 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem dele week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpllletjes stellen uw In gewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tUdelijk Carter s Leverpllletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's LêverplUetjes f 1.20 per Qacon. 67 In het algemeen is men achteraf toch al niet zo erg gelukkig met de accoor- den van Parijs. Nu de Duitsers zich bewust worden, dat de Oostzone vastgebonden is aan het Sovjetblok en de Westelijke zones aan de Atlantische wereld, omdat de Duitse eenheid niet te verwerkelijken viel, hebben zij toch wel een gevoel van on behagen. Zij dachten het Westen achter zich te hebben om druk op de Russen uit te oefenen, opdat die de Oostzone zouden afstaan. Maar in de Atlantische wereld is men weinig geneigd om de moeilijkheden nog te vergroten terwille van de Duitse eenheid. Het streven naar ontspanning veronderstelt veeleer, dat ieder ,,blok" zich neerlegt bij de huidige invloedssferen. De machtsver houdingen zijn ook zodanig, dat een soort evenwicht is ontstaan. Het prijsgeven van de illusie der een heid is echter voor de Duitsers zo te leurstellend, dat de politiek van Ade nauer er wel minder populair door zal worden. Velen voorzien over enige jaren een regering, waarin socialisten en li beralen de toon zullen aangeven, met als devies: meer toenadering tot Rus land. Want dat kan misschien concessies doen inzake Duitse eenheid. Zulk een politiek echter zou berusten op de waan- gedachte alsof de Russen die eenheid willen en alsof een niet-communistisch west-Duitsland een eigen politiek zou kunnen voeren. Het kan niet anders dan binnen de westelijke wereld bestaan. Alleen maar last Dat is wel de algemene opinie over de Ambonnezen, die hier in Nederland in verschillende kampen zijn ondergebracht. Wij horen over de Ambonnezen alleen maar iets, als er, zoals dezer dagen in het woonoord Beenderribben, onder Steenwij- kerwold, onlusten in zo'n kamp uitbreken, als regel omdat deze of gene kampbewo ner naar elders wordt overgeplaatst. In zo'n geval trekken die kampbewoners één lijn, met het gevolg, dat de verhuizing wel een of twee dagen kan worden uitgesteld, maar dat uiteindelijk toch de Nederlandse politiemacht zegeviert. Ja, alleen maar last hebben we van die Ambonnezen. En wij vergeten maar het liefst, dat deze mensen naar Nederland kwamen, naar ons land moesten komen, omdat zij in hun eigen land niet konden blijven, enkel en alleen omdat zij Neder land stelden boven de Indonesische Repu bliek, die wij er na de grote oorlog de macht overdroegen. De Ambonnezen waren, om het met een Franse uitdrukking te zeggen: ,,plus roya- liste que le roi", koningsgezinder dan de koning zelf. Ze hadden meer gevoel voor Nederland dan de Nederlanders zelf. Dat bleek dezer dagen weer eens, toen werd bericht, dat in de Zuid-Molukken een opstand tegen het Indonesische gezag was uitgebroken. Men wil daar het Indonesi sche gezag, dat geen gezag is, niet accep teren. Ambon en de gehele Molukken wil len nog liever de oude toestand waarin Nederland het gezag uitoefende terug, dan onderworpen te zijn aan het zogenaamde gezag van Soekarno en de zijnen. Nu is er een opstand op de Zuid-Moluk ken uitgebroken. De vertegenwoordiger van de Republiek der Zuid-Molukken in Nederland zei ervan, dat men de Repu bliek Indonesia en in het bijzonder de ge hele wereld wilde tonen, dat de Republiek der Zuid-Molukken altijd nog bestaat en dat haar troepen in staat zijn met de hun ter beschikking staande middelen de uit stekend bewapende T.N.I. het hoofd te bieden. Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ge neest tot diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zien wij de Ambonnezenkampen als een last Onze regering voelt zich minder prettig, als er over die door haar niet erkende Republiek der Zuid-Molukken wordt gesproken. Die heren zijn ons een beetje te agressief; een standpunt, dat blijkbaar ook door het moderamen van de Ned. Herv. Kerkeraad werd ingeko men, toen zij de Nieuwe Kerk te Amster dam niet kon afstaan voor een herden king van het Veteranenlegioen, omdat daar een Minister van die niet-erkende Republiek zou verschijnen, die dan als Excellentie aan de Nederlandse autori teiten kon worden voorgesteld. Ja, die Ambonnezen zijn maar lastig. Zij sturen maar protest-brieven en pro test-telegrammen aan onze regering en zij roeren zich meer dan het Haagje lief is. Laten we de zaak echter eens van het standpunt dier Ambonnezen bekijken. Dan zullen wij zien, dat er veel recht vaardigs is in hun verlangens. Letten wij op het zelfbeschikkingsrecht, dan kunnen wij er toch niets tegen hebben, dat men daar in de Zuid-Molukken de oude, his torisch gegroeide toestand: Nederland het hoogste gezag, prefereert boven dat van de Indonesische Republiek. Van ons verwacht men daar rechtszeker heid en rechtvaardigheid. Is het dan zo wonderlijk, dat men ook van ons enige steun verwacht Van de Indonesische Republiek verwacht men slechts terreur, uitbuiting en ondergang. De Indonesische Republiek heeft bekend laten maken, dat zij voor de opstandige Molukken de staat van oorlog heeft af gekondigd. Wat gebeurt er daar precies Wij moeten zeggen, dat we er niet veel meer van weten. Er moet voor de Zuid- Molukken, voor de vrijheidsstrijd een le ger van 10.000 man beschikbaar zijn; een leger, waarbij 4000 oud-militairen van het Kon. Nederl. Indische Leger de vrijheidsstrijd voor de Zuid-Molukken wil voeren; een strijd, die misschien ook in het belang van Nederland wordt ge voerd. In het belang van Nederland, Want al is er dan ook bij de behandeling der kwestie Nieuw Guinea door de Vere nigde Naties met geen woord over Ambon gesproken, wie de ontwikkeling in Zuid Oost-Azië heeft gevolgd, kan met zorg worden gevuld. Omdat Nederland mét Ambon nog een kans heeft Nieuw Guinea te behouden. Zonder Ambon zal dat zeer moeilijk zijn. S.E.C. V.V.IJ. ontvangt S.E.C. hetgeen voor de Soestenaren een zware opgave is. Het programma is alsvolgt: V.V.IJ.—S.E.C., te 2.30 uur. S.E.C. 2—H.V.C. 3, te 11.30 uur. Bosstr. S.E.C. 3't Gooi 5, te 12 uur, Schriksl. Zaterdagmiddag; S.E.C. BQuick A, te 3.15 uur. S.E.C. bAltius c, te 2.15 uur. B.D.C. B.D.C. speelt tegen R.K.B.V.V. en het zal ongetwijfeld een toer zijn om de winstpunten mee naar Soest te nemen. Het programma is alsvolgt: R.K.B.V.V—B.D.C., te 2.30 uur. B.D.C. 2Minerva 3, te 2.30 uur. Quick 4B.D.C. 3, te 12 uur. K.V.V.A. 3—B.D.C. 4, te 2.30 uur. Zaterdagmiddag: B.D.C. A—H.V.C. B, te 3.15 uur. B.D.C. BHooglanderveen A, te 12 uur. Baarn aB.D.C. a, te 2 uur. HEES. Hees 1 is vrij. Gespeeld wordt: Hees 2Entre Nous 2, te 2.45 uur. HOCKEY. Gespeeld wordt: Heren: Soest 1Kameleon 4, te 12 uur. Dames: Soest 1Be Fair 4, te 2.30 uur. Door die slooende Rhenmatiek. Begin toch bijtijds met Kruschen Salts. Daarmee zuivert ge Uw bloed en neemt zo de oorzaken weg van Uw kwellende plaag. Jaar-in, jaar-uit al tientallen ja ren lang, bracht Kruschen baat en ver lichting voor tienduizenden Rheumatiek- lijders. Waarom zoudt gij dan achterblij ven Begin morgen met de kleine dage lijkse dosis; en dan steevast iedere mor gen weer. Dit jaar, op 5 September, herdenkt de Soester Politie Sport Vereniging haar 10-jarig bestaan. Dit tweede lustrum zal op deze 5 Sep tember worden herdacht in een buiten gewone ledenvergadering en enige weken later worden gevolgd door een feestver- gadering, waarop men gecostumeerd bij een zal zijn. In de Dinsdagavond in café Butzelaar gehouden ledenvergadering werd beslo ten dit 2e lustrum met een uitgebreid lustrum-programma verder te vieren. Er werd een jubileum-commissie benoemd bestaande uit de heren G. Pasman, J. W. Kaspers, N. v. d. Veen, A. Voet en de beroeps-politie en de heren v. Nim- wegen en v. d. Wijngaart van de reser- ve-politie. Besloten werd in dit voorjaar een Cross- Country te houden onder auspiciën van de Ned. Politie Sport Bond, wélke te vens zal gelden voor de Gewestelijke Kampioenschappen. In Februari zal een feestavond worden gehouden, waarop de toneelspelers van de personeelsvereniging „Zonnegloren" „Betje regeert" zullen opvoeren, ren. In Mei-Juni worden nationale Schiet wedstrijden gehouden, waaraan een on derlinge wedstrijd voor corpsleden is verbonden. De traditionele viswedstrijd zal op Za terdag 4 Juni worden gehouden en dit maal vist men om een wisselbeker door de heer Van Wijngaarden beschikbaar gesteld. Op 14 Juni wordt een Volleybal-dag ge houden, waarvoor reeds 12 teams uit verschillende plaatsen in ons land in schreven. Het lustrum wordt besloten met een re vanche-wedstrijd tussen de elftallen van de beroeps- en de reservepolitie om de wisselbeker welke de Ned. Bromfiets Bond hiervoor beschikbaar stelde. In November zullen de jaarlijkse con tact-avonden weer plaats hebben. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in vergade ring bijeengeroepen tegen Dinsdag 18 Januari a.s., des avonds te 7.15 uur, ter afdoening van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken: a. Schrijven van de P.U.E.M. inzake verlaging electriciteitstarieven. b. de woningen Fokkerstraat 19 en 21. tewerken betreffende de gebreken aan de 44 woningen, staande aan de Gene raal Spoorstraat te Soesterberg. c. Verzoeken om subsidie van de Stich ting Militaire Tehuizen van het Huma nistisch Thuisfront en van het Katholiek Medisch-Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme met prae-advies van B. en W. 2. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van: a. de woning Plasweg 40; b. de woningen Kokkerstraat 19 en 21. 3. Voorstel tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs open bare scholen voor het jaar 1955. 4. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de erepenningen der ge meente en het besdhikbaar stellen van prijzen. 5. Voorstel om het subsidiepercentage voor het voorzieningsfonds voor kunste naars vast te stellen op 200 °/o. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente begroting 1954. 7. Voorstel om een obligatielening van de v.m. N.V. Centrale Slachtplaats bui tengewoon af te lossen. 8. Voorstel tot regeling van 6 °/o salaris verhoging per 1 Januari 1955. 9. Voorstel ten aanzien van herziening van de jaarwedden van de secretaris en de ontvanger. 10. Voorstel tot aankoop van grond: a. gelegen nabij de Birkstraat van J. de Ruig c.s.; b. gelegen nabij de Laanstraat van A. P. Stalenhoef; c. gelegen nabij de Soesterbergsestraat van Ir. H. Winkelman; d. gelegen nabij de Eemstraat van de Fa. Boet en Reyerkerk. 11. Voorstel tot verkoop van gemeente grond, gelegen nabij de Schrikslaan aan D. Ch. Stam. 12. Uiteenzetting van het Ingenieurs bureau Dwars, Heederik en Verheij te Amersfoort en het Rijks-Instituut voor zuivering van afvalwater terzake het rioleringsvraagstuk in deze gemeente. Het gemeentebestuur schenkt jaarlijks medailles als prijzen bij wedstrijden, tentoonstellingen e.d. en geeft daarnaast ook erepenningen aan Soestenaren, die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Aan de raad wordt voorgesteld te be sluiten tot een regeling, waardoor in de toekomst een duidelijk onderscheid wordt gemaakt tussen erepenningen die als on derscheiding worden toegekend en me dailles die als prijs worden geschonken. Voorgesteld wordt een ere-penning te laten slaan met een middellijn van 6 cM. in goud, zilver en brons. Deze pen ning draagt aan de ene zijde het wapen der gemeente met daarboven de woor den „Gemeente Soest". Aan de andere zijde wordt zij voorzien van een toe passelijke inscriptie, beginnende met de woorden „erepenning". De inscriptie heeft betrekking op de persoon, die de penning zal ontvangen. Deze erepenning wordt als blijk van waardering en erkentelijkheid slechts toegekend aan personen, die zich in hoge mate verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeente Soest. Van elke toekenning houden Burgemees ter en Wethouders aantekening in een register, hetwelk de naam draagt van „Ereboek der gemeente Soest". Naast de dagtekening van toekenning der erepenning en de naam, voornamen, de plaats en datum van geboorte en de woonplaats van de begiftigde, worden daarin de redenen vermeld, die tot toe kenning der ere-penning hebben geleid. Voorgesteld wordt voorts een gemeente penning in te stellen, welke in verzil verd metaal en in brons zal worden uit gevoerd. Zij heeft een middellijn van 4 cM. Aan de ene zijde zal ook hierop het wapen van Soest en de woorden „Ge meente Soest" worden geslagen. Aan de andere zijde wordt zij voorzien van een toepasselijke inscriptie, beginnende met de woorden „Gemeentepenning". Een dergelijke medaille wordt als prijs geschonken als bijzondere gebeurtenissen van meer dan plaatselijke betekenis, mits met de toekenning het gemeentebe lang op genoegzame wijze wordt gediend. Voor bijzondere gebeurtenissen van uit sluitend plaatselijke betekenis kunnen B. en W., in geval het gemeentebelang daarmede in voldoende mate wordt ge diend, een medaille beschikbaar stellen met aan de ene zijde een afbeelding verband houdende met het doel waar voor zij dient en op de andere zijde een toepasselijke inscriptie, beginnende met de woorden „Aangeboden door de ge meente Soest". Ook wordt de mogelijkheid open gelaten aan B. en W. prijzen ter beschikking te stellen in de vorm van een kunstvoor werp (beker, wisselbeker, lauwerkrans e.d.), mits de kosten daarvan niet meer dan 50.bedragen. Zijn de kosten hoger, dan moet de raad hierover beslis sen. AANKOOP VILLA EN BOUWTERREIN. B. en W. achten het gewenst, dat de ge meente het perceel grond aan de Soes terbergsestraat in bezit krijgt, waarop thans de villa staat, bewoond door de heer F. Kuinders (Soesterbergsestr. 105). Door het beschikbaar hebben van dit perceel grond zal n.1. de gelegenheid ontstaan om te komen tot realisering van het ontwerp uitbreidingsplan Soest- Zuid. De eigenaar, Ir. Winkelman te Amster dam, is bereid tot verkoop, indien de gemeente tevens aankoopt het onmid dellijk tegenover het genoemde perceel gelegen perceel bouwterrein. B. en W. adviseren tot deze aankoop voor 51.300. Hier is dan de zoveel gevraagde en zo graag gedragen Scandinavian coat. In kort en lang, voor jongens en meisjes, allemaal met één patroon te maken. Benodigd voor 11 jaar 1.75 m. stof voor voor een lange en 1.50 stof voor de kor te jas van 1.40 cm. breed. Patronen zijn verkrijgbaar voor 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 en 17 jaar ad 0.60 bij Bella Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Plak aan de adreszijde van de brief kaart 60 ct. extra aan postzegels en stuur deze naar bovenstaand adres. Ver meld duidelijk het nummer en de ver langde leeftijd. <Mk om ïunrbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraagt Rennies bij Üw apotheker of drogist. HARTIGE HAPJES. Toastjes. Toastjes moeten bros zijn. Blijkt bij het openen van blik of pakje, dat dit niet meer helemaal het geval is, b.v. omdat U ze te lang bewaard beeft in een slecht gesloten blik, dan verdient het aanbeve ling de toastjes in de oven, op de ka chel of in een braadslede of pan op het fornuis enkzle minuten te verwarmen. Belegt U ze vooral kort voor 't gebruik. Heeft U hiertoe geen gelegenheid neemt U dan liever dun gesneden brood in plaats van toastjes. Als belegging kunnen dienst doen: Kaasboter: weekgeroerde boter of mar garine vermengd met geraspte kaas. Ham met een garnering van eiboter (weekgeroerde boter of margarine ver mengd met gezeefde eidooier). Gebraden gehakt met garnering van augurk. Mengsel van gehakte gekookte lever en pekelvlees Garnalen, vermengd met een weinig mayonnaise. Reepjes gekookte paling met gehakte peterselie. Uitgesneden bokking gegarneerd met tomatenketchup. Stukjes pikante haring (appetit sild e.d.). Plakjes gerookte zalm of zeezalm, ge garneerd met ei en peterselie. Ook warme worstjes zijn een goede tractatie. Lichte haringsla. 3<i kg. koude gekookte aardappelen, 2 haringen, 1 flinke zachtzure appel, een paar lepels fijn gesneden selderij- of peterseliegroen en de ui dooreen men gen. De massa op smaak afmaken met olie en azijn of citroensap. Het slaatje afgedekt een paar uur laten staan, in een vorm overdoen en storten op een schaal. Slabladeren er om leggen en de sla garneren met plakjes zure ui met tomatenketchup. Aurora-broodjes. 2 hard gekookte eieren, een plak ham van ongeveer 50 g., IV2 dl. melk, onge veer een theelepel tomatenketchup, 15 g. (1 eetlepel) bloem, olie, zout, nootmus kaat. 4 puntbroodjes of ronde broodjes van een dag oud. De eieren en de ham in blokjes snijden. De melk warm maken. De boter of mar garine smelten in een pan, de bloem er door roeren en even mee verwar men. Bij scheutjes tegelijk de melk toe voegen en telkens laten doorkoken tot 'n dikke saus verkregen wordt. De saus op kleur afmaken met de tomatenket chup. De eieren en ham er voorzichtig door scheppen. De ragout een paar mi nuten laten trekken en op smaak af maken. Van de broodjes een dun kapje afsnij den en het kruim er uit nemen. De broodjes van binnen en van buiten invetten met boter of margarine en in de oven of koekenpan aan alle kanten knappend bakken. De broodjes vullen met de hete ragout. In het midden op de ragout een plakje ei leggen. De broodjes warm opdienen op een ver warmde schaal waarop een papieren servetje is gelegd. Desgewenst kan men enige tijd tevoren de ragoütsaus bereiden en de broodjes uithollen.

Soester Courant | 1955 | | pagina 5