Gebreken aan gemeentewoningen FREGATE 1955 JEUK D.D.D. Pluim op de hoed van de Wethouder. RENAULT Bouwen op andermans grond. Gemeentewerken of architect? GARAGE STAM „DE VERGULDE POLLEPEL", „HERMITAGE" MÜNHARDT'S TABLETTEN Maak Uw bloed zuiver met Kruschen Salts. Kou en Pijn TWEEDE BLAD Woensdag j.1. kwam de Soester gemeen teraad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de Burge meester. Mevr. Landweer-De Visser (C.H.) was wegens ziekte afwezig en de Burgemees ter verwelkomde de heer CLEMENS (K.V.P.), die voor het eerst na zijn ziekte de raadsvergadering bijwoonde. Spreker wenste hem een spoedig en volledig her stel toe. In zijn antwoord dankte de heer Clemens voor de vriendelijke woorden en voor de bloemenhulde. De Burgemeester opende met gebed, waarna met de behandeling van de agen da begonnen werd. I Ingekomen stukken. 9. Rapport van de Directeur van Ge meentewerken betreffende de gebreken aan 44 woningen, staande aan de Gene raal Spoorstraat te Soesterberg. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt, dat het rapport een ambtelijke er kenning van de gebreken is, welke de huizen vertonen en deelt mee, dat het in hoofdzaak de daken betreft. Spr. meent, dat op dit rapport een voorstel moet vol gen, dat zich bezig houdt met herstel en financiering, terwijl het gewenst is te onderzoeken of er fouten gemaakt zijn bij de bouw. Tevens bepleit spr. contact met andere gemeenten en deskundigen, daar de raad zelf in deze materie te wei nig thuis is. De heer GRIFT (P.v.d.A.) acht de aan nemer aansprakelijk en verklaart, dat niet alleen de daken hersteld moeten worden, maar dat ook de riolering de fect is. Het rapport wordt voor kennis geving aangenomen. b. Verzoek van de heer A. den Boer om eervol ontslag als hoofd van de o.l. school aan de Beetzlaan met voorstel om dit verzoek in handen te stellen van B. en W. ter afdoening. Conform besloten. c Schrijven van de Oudercommissie der o.l. school Beetzlaan, waarbij deze de aandacht vestigt op de sollicitant J. J. H. van Tuijl naar de betrekking van hoofd dier school, met voorstel van B. en W. dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer VAN WELY (V.V.D.) gaat in op het begeleidend schrijven van B. en W., waarin gesuggereerd wordt, dat de ou dercommissie haar bevoegheid te buiten gaat. Spr. meent, dat B. en W. meer in de brief lezen dan er in staat en spreekt zijn vreugde over het schrijven uit. De brief van de ouders verdient alle aan dacht. EUROPEES DEGELIJK FRANS ELEGANT VANAF ƒ7500.—. SOESTDIJK TELEFOON 2850 HOEST. GRIEP... De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. De heer ORANJE (V.V.D.) sluit zich hierbij aan en vindt het eveneens van groot belang, dat 134 ouders hun waar dering uitspreken voor het werk van de heer Van Tuijl. Spr. betreurt het advies van B. en W., de brief voor kennisgeving aan te nemen en hoopt, dat ernstig re kening met het schrijven zal worden ge houden. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) merkt op, dat het advies van B. en W. ontstaan is uit de redactie van de brief. B. en W. zien hierin niet alleen een aanbeveling, maar een discriminatie van sollicitanten, die niet in Soest wonen en dit acht het college niet juist. Er zal echter ernstig rekening met het schrijven gehouden worden. De heer ORANJE (V.V.D.) meent, dat dit laatste niet strookt met het advies „voor kennisgeving aannemen", daar Koenen en Van Dale dit interpreteren als „ter zijde leggen". De heer DE HAAN (P.v.d.A.) bestrijdt dit en zegt opnieuw, dat er ernstig reke ning gehouden zal worden met het schrij ven. Voor B. en W. betekent „voor ken nisgeving aannemen" niet „in de prulle- mand werpen". Hierna wordt conform het voorstel besloten, d. Schrijven van de heer J. Pul te Soes terberg inzake verlening van een bouw vergunning aan J. de Bruin, met voor stel van B. en W. dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. De heer PIEREN (P.v.d.A.) betreurt het geschil tussen de heren Pul en De Bruyn en concludeert, dat het niet alleen met de Vrede op Aarde niet in orde is, maar ook niet met de vrede tussen deze heren. Spr. meent, dat aanvankelijk aan de heer De Bruyn door het college is me degedeeld, dat hij de loods moest afbre ken. De heer ORANJE (V.V.D.) meent, dat de heer Pul in zijn recht te kort gedaan is, daar de gemeente aan De Bruyn toe stemming gegeven zou hebben tot bou wen, zonder Pul, als eigenaar van het terrein, hierin te kennen. De BURGEMEESTER zet uiteen, dat De Bruyn zijn loods en woonruimte neerge zet heeft op het terrein van Pul, zon der dat B, en W. toestemming verleen den. Dit gebeurde in de oorlog en er was geen bouwvergunning. De eigenaar maakte toen geen bezwaar en later wees de Kantonrechter een eis tot ontruiming af. De heer PIEREN (P.v.d.A.) .merkt op, dat de heer Pul in de oorlog geen be zwaar kon maken, omdat hij pas sedert enige jaren eigenaar van het terrein was. Dit was de Burgemeester niet be kend, maar het maakte zijns inziens de zaak van de heer Pul moreel zwakker, omdat deze bij aankoop van het terrein geweten heeft, hoe de zaken stonden. Vergunning kan aan de heer De Bruyn niet verleend worden, omdat het in strijd met het uitbreidingsplan zou zijn. Opnieuw vroeg de heer ORANJE (V.V.D.) of de eigenaar recht gedaan werd, waar na conform het voorstel besloten werd. e. Schrijven van enkele bewoners van het Oude Grachtje om aansluiting op de waterleiding met voorstel dit verzoek in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. De heer ORANJE (V.V.D.) twijfelde er aan of de 9 handtekeningen door 9 ver schillende handen gezet waren, maar de heer A. P. HILHORST (K.V.P.) achtte dit niet zo belangrijk, daar verbeterin gen aangebracht moeten worden met het oog op de Volksgezondheid, waarmee de raad het eens was. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) belooft, dat er verbetering aangebracht zal worden en dat de middelen verkre gen zullen worden uit de verhoogde wa terleidingtarieven. Uiteraard is hier eni ge tijd mee gemoeid. f. Brief van Mr. P. J. Willems, waarbij wordt toegezonden een afschrift van een door hem namens de Coöp. Slagersvere niging aan Gedeputeerde Staten gezon den adres inzake de keurlonen met voor stel dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. g. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende controle administratie met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. h. Besluit van B. en W. d.d. 29 Decem ber 1954, tot het verstrekken van een hypothecaire geldlening en een voor schot aan H. H. Beekman te Soest (ter- inzagelegging ingevolge de hypotheek en voorschotregeling particuliere wo ningbouw). Voor kennisgeving aangenomen. i. Jaarverslagen van de Commissies tot Wering van Schoolverzuim te Soest en Soesterberg met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. j. Schrijven van de heer W. v. d. Leek, waarin zijn bezwaarschrift tegen het uitbreidingsplan wordt ingetrokken, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te enmen. Aldus besloten. Door de overdracht van ons bedrijf aan de heer J. L. Taskin zeggen wij onze vrienden, bekenden en clientèle een hartelijk vaarwel toe. Wij zijn nog eigenaars van het CAFé-RESTAURANT Bezuidenhout-hoek Schenkweg 's-Gravenhage Bij Uw bezoek aan Den Haag zullen wij U daar gaarne begroeten. D. P. BART EN ECHTGENOTE. scheppen gezonde regelmaat k. Aanbieding van een verslag over 1954 van de werkplaats voor minder- valide arbeiders te Soest. Voor kennisgeving aangenomen. 1. Schrijven van de heer H. Donker, verband houdende met het door hem ingediend bezwaarschrift tegen het uit breidingsplan Soest-Zuid, met voorstel dit aan B. en W. in handen te stellen om bericht en raad. Voor kennisgeving aangenomen, m. Adres van de Coöp. Soester Slagers Patroonsvereniging inzake de slacht en keurlonen met voorstel van Burge meester en Wethouders. Aldus besloten. 2. Verzoeken om ontheffing van het be paalde in de Verordening ex art. 4, le lid, 2e der Hinderwet (1875) van: a. de Esso Nederland N.V. te 's-Graven hage voor het oprichten van een onder grondse benzinebewaarplaats in de kom der gemeente. Betreft plaatsing van 2 benzinetanks aan de Birkstraat, resp. inhoudende 12000 en 6000 liter. Conform besloten. b. C. A. P. Valkenel, Kerkstraat 14 te Soest, voor het uibreiden van zijn sme derij in de kom der gemeente. Betreft het in werking hebben van 5 electro-motoren met een totaal vermo gen van 15 2/5 P.K. Conform b&loten. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 12.000.voor het be- stekgereedmaken van een- rioolwaterzui veringsinstallatie te Soesterberg. De heer ORANJE (V.V.D.) betreurt het, dat de rioolwaterzuiveringsinstallatie en de begraafplaats naast elkaar zullen ko men en acht dit een onplezierige com binatie. De BURGEMEESTER acht dit bezwaar niet zo groot, daar eerst de installatie in orde gemaakt wordt, waarna dan over de begraafplaats beslist kan worden. Conform het voorstel wordt besloten. 4. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan Soest-Zuid. De heer ORANJE (V.V.D.) prijst het uit breidingsplan, maar is van mening, dat er te veel aan de tekentafel en te weinig in het terrein gewerkt is. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt, dat zo nodig nog wijzigingen aan gebracht zullen worden. Conform het voorstel wordt besloten. 5 Voorstel in verband met de bouw van 114 woningen en beschikbaarstelling van het daarvoor benodigde crediet. B. en W. vragen een' crediet van 1.467.808.voor de bouw van 55 eengezinswoningen en 20 etagewonin gen in het plan „Van Lenneplaan"; 10 eengezinswoningen aan de Fokkerstraat en 5 aan de Plesmanstraat te Soester berg; 16 etagewoningen aan de Van Angerenstraat en 8 aan de Plesman straat. Totaal 114 woningen. De heer GRIFT (P.v.d.A.) prijst het be leid van wethouder Van Zadelhoff, maar zou gaarne meer technische geschoold toeziend personeel zien. Tevens acht spr. het gewenst, dat de dakramen in de be kapping aangebracht worden. De heer ORANJE (V.V.D.) heeft even eens waarderende woorden voor wethou der Van Zadelhoff en acht toezicht even eens gewenst. De heer VAN ZADELHOFF (K.V.P.) dankt voor de vriendelijke woorden en de Burgemeester deelt mede, dat het raadsbesluit betreffende de 34 woningen ingetrokken zal worden, daar deze 34 nu tot de besproken 114 woningen gerekend moeten worden. En voorkom io Rheumatlscho Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeug dige, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwekkende onzuiverheden, die zich anders vastzet ten in spieren en gewrichten; dat is het wonder, dat zich voltrekt bij een regel matig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijdt ge Uzelf van de jammer en de chagrijnige pijnen, die U het leven ma ken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Conform het voorstel wordt besloten 6. Voorstel tot verhoging van de bedra gen, genoemd in de raadsbesluiten van 18 December 1953 en 26 November 1954 tot machtiging van Burgemeester en Wethouders tot het garanderen van de juiste betaling van rente en aflossing van de geldlening, aan te gaan door de Coöperatieve Vereniging van de Vrijzin nig Protestantse Bejaardenzorg „Braam- hage" G.A. bij de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten en van de geld leningen door genoemde coöperatieve vereniging te verstrekken aan haar leden. B. en W. stellen voor de reeds eerder gegeven waarborg tot een bedrag van 1.215.000 te verhogen tot 1.304.755. Conform besloten. 7. Voorstel tot toekenning van een ver goeding ingevolge art. 13 der Lager-On- derwijswet 1920. Betreft vergoeding van kosten verbon den aan het bezoeken van een open bare school te Amersfoort. Conform besloten. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet t.b.v. de verbetering van de waterleiding van de o.l. school in de Kerkebuurt. B. en W. vragen hiervoor een crediet van 2100. Conform besloten. 9. Voorstel tot vaststelling van de voor schotten op de exploitatievergoedingen ten behoeve van de bijzondere scholen voor het jaar 1955. B. en W. stellen voor bedoelde voor schotten te verlenen op basis van per leerling 36.51 voor g.l.o., 58.voor v.g.l.o., 47.58 voor u.l.o., 66.voor Van Arkelinstituut, 44.voor school Zonnegloren en 42.80 voor school Hemalie te Soesterberg. Conform besloten. 10. Voorstel tot vaststelling van een be sluit tot het verlenen van medewerking ingevolge art 72 der Lager-Onderwijs- wet 1920 aan het R.K. Schoolbestuur te Soest-Zuid ten behoeve van de stichting van een nieuwe school in Soest-Zuid. Betreft de bouw van een tweede R.K. school te Soest-Zuid. Conform besloten. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het uitwerken van plannen inzake het aanleggen van sportvelden. B. en W. vragen voor deze plannen (3 sportvelden) een bedrag van 1500.-. De heer R. HILHORST (K.V.P.) acht 3 sportvelden niet voldoende, maar wet houder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) deelt mde, dat het voorlopige plan 3 velden omvat, maar dat er 5 zullen komen. Conform besloten. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de aankoop van 250 gaswarmwaterapparaten door het Gasbedrijl. Bedoeld crediet bedraagt 37.500. Conform besloten. 13. Voorstel tot wijziging van de begro ting 1954 (afsluiting dienst 1953 en over brenging saldi). Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen voor 1954 en 1955. Conform besloten. 15. Voorstel tot het vaststellen van de rentepercentages voor 1954 van door het gasbedrijf opgenomen en belegde gelden in rekening-courant. Conform besloten. 16. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 30 October 1953 tot wijziging der begroting 1953 betreffende bijdrage in de restauratie van de Oude Kerk en tot vaststelling van een besluit tot wijziging der begroting 1955. Het in de begroting 1953 opgenomen bedrag van 10.340.wordt overge bracht naar de begroting 1955. Conform besloten. 17. Voorstel tot het gewijzigd vaststellen der beheersverordening voor het open baar slachthuis en tot wijziging van de controleregeling als bedoeld in art. 265 bis der gemeentewet. Conform besloten. 18. Voorstel tot verkoop van grond: a Gelegen nabij de Sparrenlaan aan J. K. Vogt. (Bedrag van verkoop 6169.50.) Conform besloten. b. Gelegen nabij de Kampweg/Moerbes- senberg aan de Staat der Nederlanden. (Bedrag van verkoop 7.45 per M2.) Conform besloten. c. Gelegen nabij de Heuvelweg aan de Coöp. Ver. „Soestdijk" U.A. B. en W. stellen voor een gedeelte van de grond van het buitengoed „Braam- hage" te verkopen voor 120.000.Op deze grond zullen worden gebouwd 40 woningen, waarvan 24 bejaarden wo ningen. Conform besloten. 19. Voorstel tot aankoop van grond: a. Gelegen nabij de Verlengde School- weg te Soesterberg van W. A. Schonk. B. en W. vragen hiervoor een crediet van 2200.—. Conform besloten. b. Gelegen nabij de Ericaweg van Th. J. A. C. de Zijll de Jong c.s. Benodigd bedrag 4750. Conform besloten. c. Gelegen nabij de Ericaweg van H. W. van Zijll. Benodigd bedrag 7500. Conform besloten. 20. Voorstel tot het weigeren van de medewerking aan het verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg tot het aanbrengen van acoustisch materiaal ten behoeve van het gymnastieklokaal. De heer CLEMENS (K.V.P.) deelt mede, dat op het prae-advies ten onrechte staat, dat de onderwijscommissie hier mede accoord ging. Spr. acht het zeer de vraag of de architect aansprakelijk gesteld kan worden voor de slechte acoustiek van de gymnastiekzaal, daar zelfs een architect als Dudok met grote moeilijkheden te kampen had op dit gebied. wrijft U weg met A. tflj De heer PIEREN (P.v.d.A.) constateert, dat het met de acoustiek in de meeste gebouwen slecht gesteld is. Het totale bedrag waar het om gaat is 2200. De inrichting van het gymnastieklokaal was begroot op 10.000.waarvan slechts 6.000.gebruikt is. Spr. acht het gewenst de benodigde 2200.te financieren uit de overgebleven 4000 gulden. Mevrouw POLET (P.v.d.A.) meent, dat er sprake is van een misverstand en dat de onderwijscommissie in de geest wel accoord ging met de weigering. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) zegt deze zaak bij de onderwijscommissie uiteengezet te hebben. Het college heeft aan het schoolbestuur voorgesteld het bedrag te delen, maar het bestuur weigert 1100.te betalen. Spr. meent, dat de architect wel degelijk verant woordelijk is en dat een vergelijking met het werk van Dudok niet opgaat. Er is hier sprake van een eenvoudig lo kaal en de architect heeft er eenvoudig niet aan gedacht, dat er nog zoiets als acoustiek bestaat. Gemeentewerken en Bouwinspectie zijn niet verantwoorde lijk, omdat die zich niet met de details bemoeien, maar algemeen toezicht uit oefenen. De schuldvraag moet terdege bekeken worden. Wat betreft de 4000, waarvan de heer Pieren (P.v.d.A.) meent, dat ze over zijn, zegt spr., dat hiervan geen sprake is. 10.000.was het pla fond en nu slechts 6.000.nodig was, terwijl de inrichting aan alle eisen vol doet, kan het schoolbestuur geen rech ten op de resterende 4000.doen gelden. De heer VAN WELY (V.V.D.) infor meert naar de gang van zaken bij de gymnastiek en het antwoord maakt duidelijk, dat er wel aan gymnastiek gedaan wordt in het lokaal, maar dat VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 11 FEBRUARI 1955 het door de erbarmelijke acoustiek wei nig effect sorteert. De heer CLEMENS (K.V.P.) gaat nog eens op de schuldvraag in en pleit de architect vrij. Spr. betreurt 't ten zeer ste, dat het schoolbestuur de 1100.— blijkbaar niet betalen kan en dat kin deren en sportverenigingen hiervan de dupe moeten zijn. Wanneer de raad het benodigde geld niet toestaat, dan zal het schoolbestuur ongetwijfeld in hoger beroep gaan. De heer Clemens ver trouwt echter op de raad en adviseert de 2200 gulden overschot uit het gevo teerde crediet te betalen, daar de kin deren niet de dupe mogen worden. Spr. meent, dat Gemeentewerken mede ver antwoordelijk is voor de ongunstige gang van zaken. De heer A. P. HILHORST (K.V.P.) toont zich weinig gesticht over deze uitlating en acht het in hoge mate betreurens waardig, dat de gemeente op moet draaien voor een fout van de architect. Nadrukkelijk wijst hij de schuld van Gemeentewerken al. De heer CLEMENS (K.V.P.) zegt niet van „schuld", maar van „medeverant woordelijkheid" gesproken te hebben en bepleit opnieuw het toekennen van het bedrag, hierin gesteund door de heer PIEREN (P.v.d.A.). De heer ORANJE (V.V.D.) acht het on waarschijnlijk, dat men hem er van zal verdenken hiertegen te zijn, omdat het om Katholieke kinderen gaat. Katholiek of niet-Katholiek doet niets ter zake, doch alleen het feit, dat de raad niet verantwoordelijk is voor deze gang van zaken, maar de architect. De heer R. HILHORST (K.V.P.) acht eveneens de architect en het schoolbe stuur schuldig. Spr. sluit zich echter bij de heer Clemens aan, daar de kin deren niet het slachtoffer van deze af faire mogen worden. Mevrouw POLET (P.v.d.A.) acht een eventuele weigering niet zo belangrijk, daar het schoolbestuur in hoger beroep kan gaan. Dan kan beslist worden of de architect inderdaad de schuldige is, waarna alsnog beslist kan worden. Spr. acht het afschuiven van de verantwoor delijkheid op Gemeentewerken niet „elegant". Opnieuw verklaart de heer CLEMENS (K.V.P.) nadrukkelijk, dat er geen spra ke is van beschuldigen van Gemeente werken of afschuiven van de verant woordelijkheid, maar spr. acht gemeen tewerken toch niet brandschoon, aan gezien zij het toezicht had. De heer VAN ANDEL (C.H.) verklaart, evenals de heer Oranje, dat zijn besluit, tegen het toekennen van het bedrag niets te maken heeft met het feit, dat het om Katholieke kinderen gaat. Spr. acht de Gemeente niet aansprake lijk. De heer VAN WELY (V.V.D.) consta teert, dat er een fout gemaakt is, maar acht het niet mogelijk in de raad uit te maken, wie de schuldige is. Wanneer het bestuur van de school in hoger be roep gaat, dan kan dit waarschijnlijk wél vastgesteld worden. Als uitgemaakt Niet krabben. De beider vloei bare D.D.D. kalmeert de Jeuk ln enkele seconden, doodt de ziektekiemen, zuivert en ge neest tot diep ln de huldporiön. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN wordt dat Gemeentewerken de fout ge maakt heeft, dan zal de Gemeente moe ten betalen. Spr. is, evenals mevr. Polet, een voorstander van dit hoger beroep De heer R. HILHORST (K.V.P.) meent, dat het eigenlijk weinig uitmaakt wie de schuldige is. De school heeft het geld niet, dus moet de gemeente bij springen. Zou de gemeente, na de be handeling in hoger beroep, met vlag en wimpel als onschuldige aangewezen worden, dan zou er een prestige-over- winning behaald zijn, maar de kinde ren zijn daarmee niet gebaat. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) meent, dat er geen twijfel bestaat aan de verantwoordelijkheid van de archi tect. Er moet niet uitgemaakt worden wie schuldig is, maar of de architect schuldig is of niet. Mevrouw POLET (P.v.d.A.) zegt, dat zij het ook zo bedoeld heeft. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) waar schuwt tegen sentimentaliteit. Men moet in deze kwestie niet te veel het gevoel laten spreken en daarmee waarschijn lijk een precedent scheppen. Het gaat er niet in de eertse plaats om of de Gemeente betalen wil, maar het gaat om het principe. Heren architecten moeten weten, dat zij met geld om springen van anderen. Spr. wijst schuld of medeverantwoordelijkheid van Ge meentewerken categorisch af. De heer CLEMENS (K.V.P.) wijst er op, dat verschillende besluiten door de ar chitect genomen zijn, in overleg met Gemeentewerken, o.a. met betrekking tot het beton-emaille, dat misschien wel de oorzaak van de slechte acou stiek is. Het zal moeilijk zijn de schuld van dë architect vast te stellen. Hierna wordt gestemd en met meerder heid van stemmen (13-5) wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, legen stemden de heren Clemens, R. Hilhorst, Zoetelief, Pieren en Schaaf- sma. (Zie voor de rondvraag blz. 2 van het hoofdblad.)

Soester Courant | 1955 | | pagina 1