Enige Land- en Herenhuizen L. J. RASCH ZN. Officiële Mededelingen. SOESTERBERG. MENINGEN VAN ONZE LEZERS. VR AGENDIEN ST. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. B. had niet genoeg aan de arbeids vitaminen tijdens z'n dagtaak en zocht op andere wijze verpozing. Hij sloeg een collega op zijn gelaat en een ge scheurde lip wijst op mishandeling. De klant is natuurlijk koning, maar ook een koning moet zijn handen thuis houden. Koning V. deed dat echter niet. Hij bracht zijn auto ter reparatie in een garage, kwam na enige tijd te rug, vroeg aan Van N. of de wagen al klaar was. Deze schudde argeloos het hoofd. Dit deel van het lichaam trilde het volgende moment onder de dreunende vuistslag van V. Deze klap werd te Soesterberg uitge deeld. Eveneens te Soesterberg liep een meisje onder een bromfiets in de Rade- makerstraat. Kind geen letsel, brom fietser wel, dus pa moet betalen. Mevrouw W. zette haar fiets tegen een winkel in de Soesterbergsestraat. Toen zij terugkwam was haar fiets weg en er stond een andere, waarop ze toen maar naar de politie reed. Een patiënt uit een Amersfoortse inrichting is weggelopen, aangehouden en teruggebracht. Om huize ,,Mariënburg" staat een muurtje en dat muurtje stond meneer Van W. uit Bussum blijkbaar in de weg, want hij reed er met z'n auto tegen aan. Het muurtje kon daar ech ter niet tegen, maar de auto ook niet. Auto weggesleept, meneer niet, maar er zal toch nagegaan worden of het bier misschien te best was. Het rijbe wijs wordt voorlopig door de politie beheerd. W. alhier heeft iets tegen de hoge vleesprijzen. Deswege stroopte hij een haasje. De politie hield hem aan, in samenwerking met het hoofd Plant soenendienst. Konijn (het was geen haas) in beslag, fret en net in beslag en verder alle voetangels en klemmen, die hij voor z'n nare sport gebruikte. Op de Beukenlaan kwam een vracht auto in botsing met 2 pony's, die niets op de weg' te zoeken hadden. Auto licht beschadigd. Eén pony voor onder zoek naar Utrecht. Heer de L. kwam uit een slagerij (Nieuwstraat), stapte op de fiets en reed in de richting van de Nachte- gaalweg. Vrachtauto naderde, remde, gleed door en kwam in een heg tot stilstand. De heer De L. kwam onder de heg terecht, maar het schijnt allemaal gelukkig nogal goed gegaan te zijn. Dr. Tervoert verrichtte de eerste hulp en de politieauto bracht meneer De L. naar huis. Vrachtauto beschadigd, fiets goed voor de sloop. De verkeerscontrole op Donderdag avond leverde 35 slachtoffers in Soest op en 14 in Soesterberg. Geen licht, geen achterlicht, geen stoplicht, en dat 49 maal. L.T.C. „WIMBLEDON". Het winterse weer heeft de leden van ..Wimbledon" niet weerhouden deel te nemen aan de vergadering van hun vereniging, die toch een zomerse sport bedrijft. De verschillende bestuurs voorstellen werden door de vergade ring goedgekeurd. Zo werd besloten voortaan op Woensdagavond, Zater dagmiddag en Zondagmiddag te spelen, zodra het seizoen begonnen is. Een trainingsprogramma, voorgesteld door het bestuur, werd goedgekeurd. Mej. Hendrikse werd tot penningmees teres gekozen, daar Mej. L. Brandt om studieredenen moest bedanken. Het beleid van Mej. Brandt werd geprezen, daar zij voor een behoorlijk tegoed ge zorgd had. Het bestuur ging volledig accoord met het voorstel, deel te nemen aan de komende competitie van de K.N.L.T.B. en zal stappen ondernemen om deze deelname tot een feit te maken. GEVONDEN VOORWERPEN. Duimstok, groene vulpen, paar gebrei de handschoenen, paar pumps, halsket ting, ijzeren tang, speelgoed-hond, paar bruine herenhandschoenen, huissleutel, portemonnaie, uurwerk van horloge, damesportemonnaie, parapluiehoes, br.- groene want, goudkleurige broche, rode plastic ceintuur, bruine shawl, zeem lederen herenhandschoenen, huissleutel, rode portemonnaie, blauwe vulpen, pr. kinderschaatsen, lederen schakelriem. A.R. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" De A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Soest-Zuid hield Vrijdag avond een vergadering in het gebouw achter de Wilhelminakerk, waarvan het onderwerp, „Oost-West" behandeld door prof dr L. W. Kuilman, het be langrijkste deel vormde. Prof Kuilman is oud-hoogleraar aan de Universiteit van Indonesië en thans verbonden aan het Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Prof Kuilman behandelde uitvoerig de huidige gang van zaken in Indonesië en achtte de positie van de regering Soekarno hachelijk, in verband met de communistische activiteit. Wat de processen tegen Nederlanders in Indo nesië betreft, wees spr. er op, dat er ook andere dingen gebeuren en ande re stromingen ten gunste van Neder land zijn, waarvan de dagbladen geen melding maken. Prof Kuilman waarschuwde tegen on verschilligheid. Wij mogen Indonesië niet als een afgedane zaak beschouwen, maar er is een taak. Niet de aandacht uitsluitend op Nieuw-Guinea richten, hoe belangrijk dit eiland voor ons thans is. Hoe de ontwikkelingsgang in Azië zal zijn, kan niemand voorspellen, maar wij moeten steeds klaar zijn om daar onze bescheiden rol op het wereldto neel te spelen. Spr. wees op het grote deel van de Indonesische bevolking, dat het niet eens is met de kleine groep machtheb bers, die de revolutie ten koste van al les wil doorzetten. Waakzaam zijn, blijft voor de Nederlanders nodig, want niemand kan nog zeggen hoe het straks misschien gaat worden. De voorafgaande huishoudelijke ver gadering stond onder voorzitterschap van de heer Th. Scheurwater, die in de loop van de vergadering herkozen werd. De notulen en het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Oosterom, wer-> den goedgekeurd, evenals het verslag van de penningmeester, de heer J. Boers. Er was een klein batig saldo. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental gunstig is. De geest is goed en de uitslag van de laat ste verkiezingen bevredigend, gezien de resultaten in het land. Deze tevre denheid mag echter niet tot voldaan heid leiden. Enige aanwezigen traden als lid der vereniging toe. Na afloop van de rede van prof Kuil man werden vragen beantwoord be treffende Indonesië en onze taak al daar. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". „Herwonnen Levenskracht" hield een propaganda-filmavond in het St. Joseph- gebouw en de terreur van de strenge winter was ook hier te merken. De propagandist, de heer J. F. Collen- burg betreurde de matige belangstelling ten zeerste, daar het doel van de avond, het winnen van donateurs en propagan disten, op deze wijze niet bereikt kon worden. „Herwonnen Levenskracht" is de R.K. vereniging ter bevordering van de Volks gezondheid. Aanvankelijk had men alleen de T.B.C. op het oog, maar thans trekt de Vereni ging zich het lot van Rheuma-lijders, lij ders aan suikerziekte en asthma-patiën- ten eveneens aan. Veel aandacht is in de loop der jaren besteed aan de uitzending van zwakke kinderen, waarvoor „Her wonnen Levenskracht" subsidie ter be schikking stelt. Van 1945-1955 heeft „Herwonnen Le venskracht" ongeveer vijf millioen gul den uitgegeven, waarvan het grootste deel bestemd was ter bestrijding van de T.B.C. Er kwamen ongeveer 15000 aan vragen om hulpverlening binnen, 8000 patiënten werden in een sanatorium op genomen en 3300 vrouwen in een her stellingsoord verpleegd. Daarnaast zijn vele patiënten, die thuis lagen, door „Herwonnen Levenskracht" gesteund. Enige films, deels populair-wetenschap- pelijk en deels speelfilm, verduidelijk ten het belangrijke werk, verricht door „Herwonnen Levenskracht". ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. Oranje (1 Mrt.). Ned. Nw. Guinea: s.s. Tomini (3 Mrt.). Ned. Antillen: m.s. Sarpedon (22 Febr.). Ned. Antillen: s.s. Bennekom (8 Mrt.). Suriname: m.s. Stentor (23 Febr.). Suriname: s.s. Trajanus (9 Mrt.). Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Arundel Castle (26 Febr.). Canada: s.s. Grote Beer (23 Febr.). Canada: m.s. Westerdam (3 Mrt.). Argentinië: s.s. Andes (26 Febr.). Argentinië: m.s. Alioth (1 Mrt.). Brazilië: s.s. Andes (26 Febr.). Brazilië: m.s. Alioth (1 Mrt.). Australië: s.s. Strathmore (3 Mrt.). Nieuw Zeeland: via Engeland (26 Febr.). Nieuw Zeeland: via Engeland (5 Mrt.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. VLEESVERKOOP. Donderdagmiddag, te 2.30 uur, heeft aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg wederom verkoop van vlees plaats. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van Vrijdag j.1. wer den aangevoerd 188 stuks biggen van 45.tot 56.2 drachtige zeugen van 250.tot 400.en 2 guste zeugen van 200.tot 350. Op de eiermarkt werden aangevoerd 134.000 stuks. Hoendereieren van 10. tot 12.middenprijs 10.60, prijs per kg. 1.76. De handel op beide markten was matig. FEESTAVOND UTR. BOSBRANDWEER. Gisteravond opende de heer G. Over- beek, secretaris en technisch leider van de Utr. Bosbrandweervereniging, de feestavond, welke in restaurant „Eem- land" werd gehouden, als voorproefje van de viering van het 25-jarig bestaan op 1 Maart a.s. Spr. nam het woord, in plaats van de voorzifter, de heer F. E. Everwijn Lan ge, die wat later kwam dan verwacht was. De heer Overbeek verwelkomde in het bijzonder de hoofd-inspecteur van Politie, de heer C. van Es, en de adjudant van Politie, de heer A. de Raadt. Spr. bracht dank aan de brandweer van Maartensdijk voor de gezonden bloemen en wees de aanwezige dames erop, dat zij steeds de concurrentie moeien vrezen van de Bosbrandweer, waaraan de mannen ook hun hart heb ben verpand. De U.B.V. had hier de leden van Noord verzameld, omvattende de kring Soest, Baarn, Hoge en Lage Vuursche, do mein Soestdijk, De Paltz, Pijnenburg en Maartensdijk. De commandant van de kring Noord is de heer Wilhelm, de technische leiders de heren W. Groart te Soest en H. v. d. Hoek te Baarn. Piet feestprogramma werd verzorgd door de afdeling Arnhem van de Ver. van personeel in dienst der Nederland se Heide-Maatschappij en we durven te zeggen, dat deze leden er iets van kunnen. De Toneelclub voerde de éénacter „Schot zonder Kogel" op, waarna Em- my Verpoorten bewees, dat men haar niet voor niets voor de radio liet op treden. Bijzonder aardig was het lied „Mooi Arnhem". Een flink orkest, onder leiding van C. Koelmay, zorgde voor de goede toon en zang van Lia Paulich en Henk Wil- lemsen was even aantrekkelijk als het vrouwelijk deel van dit duo. Na de pauze traden „The Black and White's" op en de reeds genoemden vulden de rest van de geslaagde avond. KATH. VROUWENGEMEENSCHAP. Ongeveer 120 dames hebben deelgeno men aan de vastenavond-viering van de K.V.G. Deze geweldige opkomst be wees wel, dat de verwachtingen hoog gespannen waren. Het was een avond vol plezier en hu mor. Er werd gezongen en voorgedra gen, er werden gezellige spelletjes ge daan en er werd getracteerd op koffie met oliebollen. In de pauze werd een loterij gehouden ten bate van de vluchtelingen in de kampen. Meer dan 10L prijzen maakten deze loterij zeer aantrekkelijk. De prachtige som van 110.werd het resultaat. TE KOOP GEVRAAGD voor zelfbewo- ning, wegens grote vraag door cliënten. MAKELAARSKANTOOR B. Grothestraat 53 - Soestdijk - Tel. 2002 SILVER TETRA. De Aquariumverenigmg „Silver Te- tra" hield Maandagavond, in de „Gou den Ploeg", haar maandelijkse verga dering, welke veel te leiden had van ziekte der leden. Als voorzitter fun geerde de heer Suman, daar de heren Schalkx en Van Burken door ziekte verhinderd waren. Tot aan de pauze had de vergadering het gewone huishoudelijke verloop. De heer H Bredeveld, directeur van het Gasbedrijf, hield na de pauze een causerie over „Water en wat daarmee verband houdt". Uiteraard betrof het hier het water, dat in het aquarium nodig is. Spr. be handelde hardheid en zuurgraad van het water en zette uiteen hoe men zelf deze hoedanigheden kan bepalen. De factoren nodig voor de groei van planten en vissen werden belicht en spr. gaf diverse nuttige wenken. Na afloop werden vele vragen gesteld. NED. BOUWBEDRIJFSBOND. De afdeling Soest van de Ned. Bouw- bedrijfsbond hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer J. van de Brakel. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de toenemende belangstelling, waarna de ingekomen stukken behan deld werden, welke vaak tot uitvoe rige besprekingen leidden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dank goed gekeurd. De aftredende bestuursleden P Grift, L. Kriek en J. v. d. Brakel, werden bij acclamatie herkozen. De feestavond, welke in Maart zal worden gehouden, was onderwerp van bespreking. Aan de leden zal een be langrijke reductie op de toegangsprijs worden verleend. De voorzitter deelde verder mede, dat de afdeling Soest dit jaar 35 jaar bestaat. Er werd een commissie be noemd om de voorbereiding der feeste lijkheden ter hand te nemen, welke in October gehouden zullen worden. HONDENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Soest vestigen de aandacht op art. 13 der ver ordening op de heffing der belasting op de honden, luidende: Houders van honden, die in de loop van Januari geen aangiftebiljet hebben ont vangen zijn verplicht vóór 20 Februari ten kantore van de gemeente-ontvanger aangifte te doen door invulling en on dertekening van een kosteloos verkrijg baar aangiftebiljet. Zij, die in de loop van het belastingjaar houder van een hond worden, zijn ver plicht hiervan opgaaf te doen binnen 14 dagen na het tijdstip, waarop de belas tingplicht is ontstaan. VERGADERING „ONS BELANG". De afdeling Soesterberg-Zeist van de vereniging van onderofficieren „Ons Be lang" houdt op Donderdag 25 Februari a.s. een ledenvergadering in café ,,'t Cen trum". De agenda vermeldt o.m. behandeling van de voorstellen van de afdeling voor de beschrijvingsbrief. IS ER LEVEN OP ANDERE PLANETEN Over bovenstaand onderwerp sprak prof. dr mr Van den Berg Donderdagavond, in de garnizoensontspanningszaal, voor een geboeid publiek, bestaande uit militairen van de vliegbasis Soesterberg, Kamp van ZerSt, Kamp Wulpenhorst, Luva Kamp en Hilversum. Spreker begon met een overzicht te ge ven van de opbouw van ons zonnestelsel volgens vaststaande en algemeen aan vaarde gegevens. De zon is een zelflich- tend hemellichaam, dat aan andere he mellichamen warmte en licht geeft. De zon is een ster en alle sterren zijn zon nen. Onze zon is een ster van het melk wegstelsel, dat plm. 100 milliard sterren telt. Om de zon wentelen de planeten, die van haar licht en warmte ontvangen. Na deze oriëntatie kwam spreker tot de vraag of er inderdaad leven op de pla neten mogelijk is na vooraf te hebben vastgesteld, dat op de sterren elk leven onbestaanbaar is, al was het alleen maar om de enorm hoge temperatuur. Ook op de maan kan geen menselijk le ven bestaan. Zij is een onherbergzaam oord, zonder dampkring en met gewel dige temperatuurwisselingen. Vervolgens behandelde spreker de pla neten Mercurius, Jupiter, Saturnus, Ura- nus, Neptunes en Venus, waar het leven wordt belet door de aanwezigheid van gifgassen, hoge temperaturen, ijskorsten enz. en door de afwezigheid van een dampkring en zuurstof. Alleen Mars toont veel overeenkomst met de Aarde. Dag en nacht zijn er onge veer evenlang en er zijn ook seizoenen; zij duren echter tweemaal zo lang. Maar er is weinig water en weinig zuurstof, zodat er niet geleefd kan worden zonder hulp van instrumenten. Vermoedelijk komt er alleen plantenleven voor. Een volstrekt antwoord op de vraag „Is er leven op andere planeten" is niet te geven, maar persoonlijk gelooft spreker, dat er vele millioenen planeten bewoond zijn door redelijke wezens. Deze persoonlijke mening citeerde hij uit zijn boek: „Aarde en hemel in ruimte en tijd". Na de lezing beantwoordde spreker in beknopte vorm enige interessante vra gen. MOOIE OPVOERING DOOR „MASKERADE". De toneelver. „Maskerade" gaf Zaterdag avond in „Huis ten Halve" de opvoering van „Spel met een droom", toneelspel door Hans Nesna. Dit onderhoudende stuk, met zijn span nende momenten en suggestieve scenes, heeft de aanwezigen van begin tot einde geboeid. De centrale figuur in dit stuk is een jonge vrouw, wier vader, toen zij nog een kind was, door een ongeval om het leven kwam. In haar ziekelijke geest vat de gedachte post, dat haar vader vermoord werd en haar leven staat nu voortaan in de ban van gedachten aan wraak op de vermeende moordenaar. De heer H. de Werd gaf, als de vermeen de moordenaar, ontroerend spel te zien en met fijn gevoel vertolkte de heer P. Bos de rol van de zoon. De geesteszieke Suzanne werd op voor treffelijke wijze uitgebeeld door mevr. Veerman en Marie, de oude gedienstige, werd door mevr. Vis levensecht gespeeld. De heer A. v. d. Berg toonde een stukje karakteristiek boerenleven en ook de spelers van de bijrollen gaven een goede typering. In zijn slotwoord kondigde de voorzitter de laatste uitvoering in dit seizoen aan op 14 Mei, welke plaats zal hebben in het kader van de N.A.T.U. wedstrijd. DIERENBESCHERMING. Naar aanleiding van Uw verslag over de algemene ledenvergadering van de afdeling Soest van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, in Uw blad van Vrijdag 18 Februari 1955, verzoek ik U beleefd het navolgende commen taar te willen opnemen. Ik zeg U bij voorbaat gaarne dank. Op de avond van de laatste bestuurs vergadering, dit was op 26 November 1954, heb ik de brief, waarin ik mijn besluit tot aftreden als bestuurslid mededeelde, van te voren, persoonlijk aan de secretaris, de heer H. P. Kok, ter hand gesteld en de redenen, welke tot mijn besluit leidden, volledig uiteen gezet. Ik ontving 27 November d.a.v. van het Bestuur een door de heren Kok en Wijs muller getekende brief van de volgen de inhoud. Geachte heer Van den Berg, Uw schrijven van 26 November werd in de Bestuursvergadering van dien dag voorgelezen en behandeld. Wij betreuren Uw besluit om af te treden als Bestuurslid en stellen het op prijs U hierbij onze oprechte dank te betuigen voor het zéér vele en goede werk door U als Bestuurslid, als 2e Secretaris en niet het minst als stu wende kracht van het Bazarcomité gepresteerd. Het spijt ons zeer, dat U Uwe bezwaren om af te treden, niet in de vergade ring van 26 dezer persoonlijk heeft willen kenbaar maken: allicht ware er oplossingen gevonden om aan die be zwaren tegemoet te kunnen komen. Wij namen er echter goede nota van, dat U aan onze Secretaris mededeelde U niet bereid bent bij e.v. bezoek on zerzijds Uw ontslagsaanvraag in te trekken(verder nog volgt een en ander niet terzake dienende). Uit deze brief spreekt m.i. niet een geest van „in duister tasten", in zake de redenen van mijn aftreden. Ter voorkoming van het trekken van verkeerde conclusies, deel ik U mede, dat de hoofdoorzaak van mijn uittre den uit het bestuur was: Een onhebbelijke bejegening van de voorzitter, de heer Wijsmuller, welke voor mij een verdere samenwerking met deze persoon onmogelijk maakte. Voor zijn prestige heeft de voorzitter het blijkbaar beter gevonden de heer Van Asselt (de ere-voorzitter) en de vergadering van een en ander onkun dig te houden. Welk actief bestuurslid volgt thans J. VAN DEN BERG. B. C. B. Wanneer ik ontslag wil heb ben uit een fabriek omdat het mij daar niet meer bevalt, hoe moet ik dan han delen Hoewel ik reeds verscheidene malen ontslag gevraagd heb, wil men mij dit niet verlenen. Is het in ons land niet meer mogelijk om vrij te gaan wer ken waar men wil Antwoord: Ontslag mag niet gegeven worden zonder toestemming van het Ge westelijk Arbeidsbureau. Ook om ont slag te nemen, moet men toestemming hebben van dit bureau. Geen toestem ming is nodig als werkgever en werkne mer het over het ontslag eens zijn. In dien het een werkgever niet is toege staan om een werknemer zo maar op straat te zetten, is het billijk, dah het een werknemer eveneens niet is toege staan een werkgever in de steek te la ten, wanneer hij dat wil. D. T. W. Ik ben kruideniersbedien de, in het bezit van vak- en midden standsdiploma, maar ik ben buitenlan der. Moet ik nu, als ik een zaak wil vestigen, genaturaliseerd worden of niet Antwoord Als U een verblijfsvergun ning hebt, afgegeven door het hoofd van de politie, behoeft U zich niet te laten naturaliseren. J. V. Tot wie moet ik mij wenden om tot woningruil te komen Antwoord U kunt dit doen door mid del van een advertenite en daar U on getwijfeld naar een andere gemeente wenst te vertrekken, in een in die ge meente of omgeving verschijnend blad. U kunt U ook laten inschrijven bij een woningruilbureau. Een paar adressen van dergelijke bureaux kunt U afhalen bij de redactie van ons blad. -*"*,L— T^j V. Welke is hier de opzeggingster mijn van de huur van een huis, waar van de huur per maand is bepaald en per maand vooruit wordt betaald De huur is zonder geschrift aangegaan. Antwoord Met inachtneming van plaatselijke gebruiken is de opzegging één betalingstermijn. Indien een ver huurder de huur wü opzeggen, dient hij een ontruimingsbevel aan de kan tonrechter te vragen, tenminste als de huurder geen genoegen neemt met de opzegging. In een dergelijk geval legt hij de opzegging naast zich neer en laat de verhuurder maar zien, dat hij een dergelijk bevel krijgt. Een huur der moet er dus niet in toestemmen om te vertrekken, want dan gaat hij accoord met de huuropzegging, waar door hij niet meer onder de huurbe- scherming valt. E. K. Hoe lang is het toegestaan om in Engeland te logeren Antwoord: U krijgt drie maanden lo- geervergunning, waarna U opnieuw een aanvraag moet indienen bij de desbetref fende autoriteiten. Men is doorgaans zeer schappelijk met het verlenen van vergunningen. Wendt U tot een reisbu reau. N. N. Mijn klok op de schoorsteen blijft geregeld stilstaan; staat ze op de tafel, dan loopt ze goed. Hoe komt dat Antwoord: Vermoedelijk staat de klok op de schoorsteen niet waterpas. Door een dikker of dunner kartonnetje onder één of meer pootjes te leggen, kunt U het euvel wel verhelpen. Ook de warmte van de kachel kan van invloed zijn. Dit kunt U verhelpen, door de klok niet in het midden, dus vlak boven haard of kachel, te plaatsen. J H. Ovèr enige tijd ontvang ik een uitkering van een verzekering. Nu is het meestal de gewoonte om de persoon, die dit geld uitbetaalt, iets te geven. Is de grootte van dit bedrag gebonden aan een bepaald percentage of kan men geven naar eigen goeddunken Antwoord: Verplicht is men het niet en derhalve is er eveneens geen maatstaf. Wüt U iets geven, dan is het goed na tuurlijk. De agent van de verzekering is gedurende al die jaren, dat hij de pre mie bij U ontving, reeds beloond met een incassopercentage, waardoor hij zijn beloning reeds binnen heeft. J. A. N. Kan men als particulier een onbepaald aantal kippen houden Kan men dan zonder meer de eieren aan de veiling verkopen Mag men eieren aan huis verkopen Antwoord: 1. Tot maximum 50 kippen is toegestaan. 2. De eieren van deze kip pen kunt U ter veiling brengen als ver zamelaar. 3. Verkoop aan particulieren is verboden, echter niet als dit bij kleine hoeveelheden gaat, bv. ongeveer 25 st. 4. U moogt er echter geen beroep van maken zonder vergunning van het Be drijfschap voor Pluimvee, Utrechtseweg 298 te De Büt. 9

Soester Courant | 1955 | | pagina 3