DE van issen spccm Het Broekenhuis. FUGERS Oosterland's kerkplantsoen door Soest beplant. acUcr .2706 KERKSTR.3 NAPRET. DE GELUKKIGE Leeuwenstr. 33 - Hilversum Van week tot week in Soest. SPORT J KOMT ALLEN OP 23 APRIL EINDHOVEN SOEST. IN DE HOEK. OPTIE OTO, - G EmOOR-wPPA R ATE Berini de beste bromfiets fUGERS RIJWIELEN VRIJDAG 15 APRIL 1955. 33e JAARGANG No. 29. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRA AT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De vriendschap tussen Oosterland en onze gemeente kwam Dinsdag weer tot uitdrukking in een uitgebreide beplan ting rondom de Nederlands Hervormde Kerk van Oosterland door de Soester bloemisten- en hoveniersvereniging. Om zo efficiënt mogelijk te werken, zijn de Soestenaren 's morgens te vier uur vertrokken, zodat om half acht de auto met negen vakmensen de dorps kom van Oosterland binnen reed, waar na werd begonnen de oude, sinds en kele maanden gerestaureerde kerk van Oosterland weer in het groen van bo men en planten te plaatsen. Het te gebruiken materiaal en de be planting zelf zijn een geschenk van de gemeente Soest, terwijl de vaklui be langeloos deze dag naar Oosterland gingen om het werk te verrichten. On der leiding van de voorzitter van de Soester bloemistenvereniging, de heer A. Hoekstra, zetten in snel tempo zulks in overleg met de technisch ambtenaar uit Oosterland, de heer J. P. van Dijk tweehonderd heesters, 15 bomen en driehonderd vaste planten in de grond. Ook achttien kilo gazonzaad werd breed uitgestrooid. Binnen enkele jaren zullen deze lijster bessen, meidoorns, gouden regen, pru nus en witte populieren de voorgrond van de oude kerk vormen. Ook bloei ende seringen, asters, lupinen, rozen en velerlei berberissoorten zullen het dorp een vrolijk aanzien schenken. In het midden van het gazon aan de zijde van het kerkplein zal t.z.t. - men hoopt vóór 4 Mei - hef oorlogsherinne- ringskruis verrijzen. De heer Hoekstra sprak zijn voldoening uit over het werk, dat weliswaar voor de planters in een druk seizoen valt, maar de liefde voor het geadopteerde Oosterland won het van de eigen zaak. Voor ons is bet landschap vanaf Zij- pe naar Oosterland, vergeleken bij Soest, vrij troosteloos en wij zijn daarom blij, dat we iets voor de mensen en het dorp hier mogen doen", merkte de heer Hoekstra op. Burgemeester S. A. W. Laurense uit Oosterland gewaagde van zijn blijd schap. ,,Door samenwerking is dit een geslaagd geheel geworden en het kerk plein zal in de toekomst mooier worden dan ooit te voren". De gasten uit Soest werd 's middags in het Hervormde vergaderlokaal een war me maaltijd aangeboden, waar het col lege van Burgemeester en Wethouders, de gemeentesecretaris en de Ned. Herv. oredikant van Oosterland, ds W. Rad- De Aristocraat onder de Radiotoestellen? Och! Wist ik toch maar nóg minder! Was ik maar niet ingewijd! Leefde 'k nog maar met de kinder In mijn mooie kindertijd! Toen ik klein was, kwam de de Paashaas Telkenmaal met Pasen weer En hij legde voor ons, kinders, Overal zijn eitjes neer. Onder struiken, onder bomen, Op het tuinpad, in de heg, Éérste paasdag kwam de paashaas En was hevig aan de leg. Vol van blij en goed vertrouwen Zocht ik overal in 't rond, Het geluk lag aan mijn voeten, 'k Raapte 't zó maar van de grond. Steeds maar kleuriger en groter Werd mijn zoete hazenschat! O, die allereerste schreden Op het hazeneierpad! Wat een lieve, zoete paashaas, Die dat alles voor mij doet! Wat is 't leven mooi en heerlijk En wat is de wereld goed! Zondag ging 'k wéér eiers zoeken Met een grote kinderkring; Maar slechts enkele dagen later Bracht de post de rekening. CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden.) stake, mee aanzaten. Hierbij vertolkte Burgemeester Lau rense de gevoelens van dank van de Oosterlanders voor deze geste van de gemeente Soest. „Dit geschenk zal voor het nageslacht nog blijven spre ken", aldus Burgemeester Laurense, die in zijn woord van erkentelijkheid ook de heer Van Hal, chef van de af deling sociale zaken van Soest betrok. Ds. Radstake gewaagde van de grote waardering van de leden van de Ned. Herv. gemeente, nu de kerk weer in het groen komt. Met enkele welgekozen woorden be dankte tenslotte de heer Hoekstra de gastheren, zijn verheuging uitsprekend over het contact door Oosterland met de gehele provincie Zeeland. „Wij kun nen ons nu wel inspannen, maar alleen God kan deze arbeid zegenen", zo be sloot de heer Hoekstra. en veel gekozen combinatie van sportcolbert met pan talon heeft ook het Broe kenhuis niet ongemoeid ge laten. U zult voor deze ge- lukkige combinatie niet uit sluitend een keus behoeven te doen voor een deel van deze combinatie, namelijk de broek, doch tevens naar wens kunnen slagen voor Uw sportcolbert. Broek en colbert horen bij elkaar. Het Broekenhuis biedt U beide in rijke verscheiden heid. P.V.O. is uitgebreid. Er zijn nu 10 tamboers en het gehele corps bestaat uit 40 man, zodat bij de komende feesten krachtige marsen zullen klinken. Ook wanneer het donker is, want de muzi kanten krijgen petverlichting. Geen verlichting die pet is, maar een lichtje op de pet. Een meneer heeft de gemeente een millioen aangeboden. Niet om te houden maar om te lenen. U en ik dus zijn net te laat met de helpende hand. Dat komt van dat aarzelen. Een mens moet door bijten. Barend Bluf heeft in „Eemland" voor de kinderen gedroomd en de populari teit van dit kereltje bleek niet gering. Zeer melodievast werden alle liedjes meegezongen (het was meer brullen) en ik schreeuwde ook honderd uit om niet in de gaten te lopen. Je bent an ders klaar, wanneer je tussen zo'n stel kinderbijslagveroorzakers zit. We hebben nu ook een „telemaan" of hoe heet zo iemand. Die belde mid den in de nacht op, om te melden, dat het daar en daar verschrikkelijk brand de. De nevelspuit er op af, maar er was niets te zien. Ook de „telemaan" niet. Anders had de Brandweer ten minste iets gehad om op te spuiten. De Motor- en Automobielclub „Soest" heeft een zeer geslaagde Lente-rally gehouden en na afloop waren de deel nemers opgetogen over het mooie tra ject. dat zo deskundig was uitgezet. G. F. Spijkhoven uit Leersum won de medaille, welke door de Koningin be schikbaar was gesteld. AMSVORDE—S.E.C. 3-0. De eerste wedstrijd van S.E.C. na de overwintering was geen succes, maar tegen Amsvorde heeft het ook niet meegezeten en zonder een doelpunt verlieten de Soestenaren Amersfoort, nadat de gastheren driemaal gescoord hadden. Van de Mast (ex-A.P.W.C.) en Veld- meyer waren in de S.E.C. voorhoede opgesteld, in de plaats van Ten Hove en Pothoven. Ten Hove verving Admi raal in de achterhoede. Lang hebben de Amersfoorters moeten wachten op het eerste doelpunt en in het begin waren de gasten zeer actief. Het spel werd echter te kort gehouden, zodat de Amsvorde-verdediging steeds tijdig kon ingrijpen, wanneer de Soes ter voorhoede te dicht voor het doel van Kuysten kwam. Töch losten Wij- nands en Veldmeyer schoten waarvoor de Amersfoortse doelman zich moest inspannen. Aan de andere kanf waren het Maas en Jansen, die Renooy aan het werk zetten en langzaam aan nam Amsvorde het heft in handen. Tureay kopte juist over de lat, maar het werd steeds dui delijker dat uit dit offensief een doel punt moest komen en na een half uur spelen scoorde Gerritsen uit een vrije schop, die door Jaru^f-A genomen werd. (1-0). Na rust opnieuw een Soester offensief, maar niet lang en een langdurig bele geren van het Soester.Joel had tenslotte succes. Pot speelde naar Jansen en deze gaf de bal goed aan Maas, die het tweede doelpunt maakte. S.E.C. hield dapper vol, maar er was geen redden aan tegen het sterke Ams vorde en tegen het '>ot, dat Van 't Klooster trof. Hij m'-pr-ie hands in het strafschopgebied en die penalty werd door Jansen onhoudbaar gemaakt. SAESTUM—B.D.C. 2-1. Saestum heeft knmpioensaspiraties, maar dat belette B.D.C. niet na een twintigtal minuten door Van Breuke- len de leiding te némen in de wedstrijd SaestumB.D.C. te Zeist. De Soester rechtsbinnen had een goede pass van midvoor Peemer ontvangen en hij scoorde onhoudbaar. Tot de rust zagen de sterke Zeistena- ren geen kans een tcgenpunt te maken en B.D.C. had veel pech toen een schot van Beemer door tnee palen gekeerd werd, zonder de keeper er iets aan houden kon. Na rust maakte B.D.C. opnieuw een doelpunt, maar het werd afgekeurd en het was de Saestum voorhoede, die een goal maakte, r.a slecht ingrijpen van de B.D.C.-defer.sie. Dezelfde fout werd niet lang voor het einde gemaakt en Saestum werd ercoor in staat gesteld het tweede en winnende doelpunt te scoren. K.V.S. 1SOESTERKWARTIER 4 3-1. Het twaalftal van K.V.S. kwam met 2 invallers uit. Desondanks werd het een vlotte wedstrijd, waarin de Soestenaren steeds in de meerderheid waren. De verdediging verrichtte uitstekend werk en het middenvak steunde de aanval goed. In de K.V.S.-aanval kon men ech ter de mand niet vinden en pas na een half uur wist Thorn te scoren. Met een 1-0 voorsprong voor K.V.S. begon de rust. Na rust vergrootte Maris met een fraaie goal de voorsprong tot 2-0 en na vak- wisseling scoorde K. Jaarsveld het der de doelpnut. Tenslotte slaagde Soesterkwartier er in het enige tegenpunt te maken door een fout in de K.V.S.-verdediging, maar de overwinning werd niet meer be dreigd. VOETBAL OP ZATERDAG EN ZONDAG. Zaterdag Sparta (N.) a-S.E.C. b te 4 uur. S.E.C. a-Amersfoortse Boys a te 4 uur. S.E.C. b-Hilversum d te 3 uur. Hees a-Sparta (N.) a te 4 uur. Zondag S.V.F. 1-S.E.C. 1 te 2.30 uur. S.E.C. 2-Hilversum 4 te 12 uur. S.E.C. 3-B.F.C. 2 te 12 uur. B.D.C.-Victoria te 2.30 uur. B.D.C. 2-Odin 3 te 12 uur. Baarn 4-B.D.C. 3 te 12 uur. DAMESHANDBAL. B.D.C. 1Spirit 1 te 1.40 uur. Fidelitas 2—B.D.C. 2. Wij Ambonezen zijn reeds eeuwen Uw trouwe vrienden. Zoals U vijf jaar hebt gezucht onder de Duitse tyrannie, zo zucht ons volk al vijf jaar onder de Indonesische tyrannie. Maar de strijd gaat voort tot de overwinning. Wij strijden ginds in de Zuid-Moluk- ken voor onze kostbare vrijheid. Wij strijden voor bevrijding van het on draaglijke juk van de Indonesische ty rannie. In ons belang, maar ook in Uw belang in het belang van alle vrije volkeren. Vrije volkeren moeten elkander helpen recht en vrijheid te verdedigen. Hoe veel meer nog zou Nederland Ambon moeten helpen om wille van de trouw, die Ambon eeuwen lang heeft betoond. Komt daarom hij duizenden op 23 April a.s. naar de Houtrusthallen in Den Haag. Zet U één dag in voor Ambon door aanwezig te zijn op deze grootse demonstratie. Bij voldoende deelname gaat een extra bus van Tensen. Men kan voor enkele guldens mee en kan zich daarvoor op geven bij een der volgende adressen Mej. W. Brons, Krommeweg 24; de heer L. N. Goedhart, Dr. s' Jacobstraat 25 of bij de heer L. J. Dijkstra, Verl. Talma- laan 11a, Tel. 3355. Steunt in elk geval de rechtvaardige strijd met een abonnement op de Stem van Ambon, voor 2.50 per jaar. Giro 426, Eindhoven. Uitgave van TWEE AANRIJDINGEN. Twee auto's werden beschadigd bij een Botsing in de Birkstraat, ter hoogte van Garage Van Kooy. Het wa ren de vrachtauto van C. N. uit Uit hoorn en de personenauto van V. uit Hilversum. De schuld lag bij N., die niet genoeg rechts reed. Op de Beukenlaan reed een vracht auto, bestuurd door H. van D., tegen de achterzijde van de stilstaande bestel wagen van J. K. De remmen van v. D functioneerden niet al te goed. De schade viel nog al mee. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Zondag wordt de dienst waargenomen door de doktoren J. H. Tervoert, Lin- denlaan 16, tel. 2706, en H. J. Stroband H. Blaeckweg 12, tel. 2434. Zondag is geopend apotheek „Soest", Soesterbergsestraat 8. ONGEVALLEN. Met Pasen werd het 3-jarig doch tertje van H., wonende aan de Molen straat, door een auto aangereden. Het kind stak onverwacht de Steenhoff- straat over en de bestuurder van de auto trachtte tevergeefs een aanrijding te voorkomen. Het kind werd met een hersenschudding en een hoofdwonde naar De Lichtenberg vervoerd. De heer N. E. liep, in de Kerkstraat, aan de rechterkant van het rijwielpad, omdat daar geen voetpad is. W. H. uit Amsterdam haalde met zijn auto een andere wagen in en kwam geheel links van de weg, waardoor de heer E. door de auto werd gegrepen. Dokter Schutte verleende de eerste hulp en constateerde een hersenschud ding en een gekneusde knie. Het slacht offer werd naar zijn huis gebracht. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Met het oog op de eerste verjaardag van de heropening van de biggen- en eiermarkt werd besloten de markt van 22 April a.s. een feestelijk aanzien te geven door het aanbrengen van enige vlaggen en een eenvoudige versiering in de markthal. De loterijen, welke regelmatig op de biggen- en eiermarkt worden gehouden, zullen op die dag in vier groepen wor den gehouden n.1. een voor de regelma tige eieraanvoerders, een voor de nieuwe aanvoerders, een voor de expediteurs van de eieren en een voor de aanvoer ders van biggen en zeugen. Mede dank zij de spontane medewer king van verschillende handelaren en zaken in en rondom Amersfoort waarbij vooral de medewerking van de vereniging „Zakencentrum-Amers- foort" niet onvermeld mag worden ge laten kan over een groot aantal prijzen worden beschikt, welke naar raming een totale waarde vertegen woordigen van 450.a 600. De voorzitter van de stichting agrari sche marktbelangen zal 's morgens om 10 uur de aanwezigen in de markthal toespreken, waarna om 10.15 uur de verloting begint voor de drie groepen van eieraanvoerders en expediteurs. Om 10.45 uur zal de burgemeester van Volgens mededelingen van ambtenaren der Australische immigratiedienst, die momenteel een reis door Nederland maken, komt het aantal aanvragen voor emigratie naar Australië in zó grote aantallen binnen, dat dit jaar het naar Australië vertrekkende aan tal Nederlanders zeker de 20.000 zal overschrijden. Of de wens de vader der gedachte is bij deze Australische ambtenaren, daar naar kunnen we natuurlijk alleen maar raden. Of we er blij om moeten zijn, dat Au stralië en ook andere landen waarnaar emigratie mogelijk is, het allerbeste deel van onze arbeidende bevolking wegzuigt, kunt U in verschillende krin gen verschillend horen beoordelen, maar als een paal boven water staat, dat de arbeidsproductiviteit en vooral in de bouwvakken, zeer te lijden heeft onder de door de Overheid aangemoe digde emigratie. Kort geleden hoorde ik een hogere ambtenaar op een vraag of er niet wat ruimer bouwvolume kon worden uitgereikt tot de vrager zeggen: „Er zijn twee kardinale punten in dit pijn lijke vraagstuk. Punt één De regering moet bij uitgifte van bouwvolume het aanbod op de arbeidsmarkt, welke zéér ontoereikend is, in het oog houden en ten tweede moet zij zien naar de snel heid van aanmaak van bouwmateriaal. Bouwvolume uitgeven, terwijl er geen materiaal beschikbaar is, is dwaas". Daar is ogenschijnlijk geen speld tus sen te krijgen, maar is het niet te vens dwaas, dat emigratie van arbeids krachten door de Overheid wordt aan gemoedigd en wij, om de gedunde ge lederen weer 'n beetje op peil te bren gen, buitenlandse arbeiders gaan im porteren met de aanmoediging zich vlug met het Nederlandse volk te assi mileren Vindt U het ook niet gek, dat we eerst millioenen besteden uin onze eigen .men sen over de gren2en ie krijgen en dan weer grote kapitalen gaan uitgeven om buitenlanders binnen te halen en „om te scholen" Is er hij al die knappe koppen in Den Haag niet één, die deze aangelegenheid op een andere wijze weet aan te pak ken en een oplossing weet, die, anno 1955, méér voor de hand ligt dan vak mensen met subsidie weg te sturen en buitenlandse krullenjongens tot „vak mensen" klaar te stomen in een spoed cursus H. OEKMAN. BIRKSTRAAT 2 TEL. 2874 Leverancier ZEISS-PUNCKTAL GLAZEN vanaf 195. KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL203O Amersfoort, de edelachtbare heer H. Molendijk, tot de aanwezigen op het marktterrein (O.L. Vrouwenkerkhof) het woord richten. Teneinde deze toespraak in de openlucht voor een ieder ver staanbaar te maken zal een geluids installatie worden ingeschakeld. Om 11 uur vindt de verloting voor de vierde groep plaats, waarna om 11.30 uur de prijzen kunnen worden afgehaald. TEMPO. De renvereniging .Tempo" heeft in restaurant „Zonneheuvel" een contactavond gehouden, waarop o.a. het komende seizoen belicht werd, In hoofdzaak is gesproken over de trainings mogelijkheden en de gewenstheid spoedig te beginnen met de ploegtraining, in verband met de wedstrijden om het provinciaal kampioen schap in Groesbeek, op 28 Mei, en de Ronde van Midden-Nederland, De renners zelf waren van het belang van deze trainig overtuigd, zodat in de komende maan den goede resultaten verwacht kunnen wor den. VLEESVERKOOP. Morgen (Zaterdag), te 8 uur, heeft ver koop van vlees plaats aan het slacht huis.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1