W. N. Nieuwenhuis Officiële Mededelingen. SOEST Burgerlijke stand. 3. KOPPEL KAPITEIN FANTOME. /////mu/mn SOESTERBERG SPORT ONTGRONDING. Burgemeester en Wethouders van Soest bren gen ter openbare kennis, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, d.d. 29 Maart 1955, 2e afd. nr. 980/619, aan de Stichting Gezondheidsdienst voor Pluimvee te Soesterberg en haar rechtverkrijgenden be houdens rechten van derden en tot wederop zegging ontheffing is verleend van de verbods bepalingen, genoemd in artikel 2 van de „Ver ordening op de ontgrondingen Utrecht", voor het afgraven van het op de bij de aanvraag behorende tekenig met een rode kleur aan gegeven gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1825, welk besluit vanaf heden gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd. Ingevolge artikel 6 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovenver melde beslissing beroep open op Hare Majes teit de Koningin binnen vorengenoemde ter mijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin, moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht. v. Weedestraat 23 Tel. 2577 Aanleg en onderhoud van GASleidingen en gasapparaten WATERleidingen en Sanitaire installaties ELECTR. Techn. Install.bur. DAKBEDEKKINGEN en onderhoud van daken. Stofzuigers enz. ook op gemak kelijke betalingsvoorwaarden. ONGEVAL. De heer H. reed aan de linker kant van de Lange Brinkweg op z'n fiets. Hij kwam vanaf de Torenstraat en week bij de Raadhuisstraat ineens naar rechts, omdat uit deze straat een auto kwam. In dezelfde richting als H. reed een mo torrijder en deze moest zó snel remmen en uitwijken om de fietser niet te raken, dat hij kwam te vallen. De motorrijder E. kreeg schaafwonden aan het gezicht en de motor werd beschadigd. BILJARTEN. Dinsdagavond (vanavond) zal om het kampioenschap hoofdklasse libre, ge speeld worden in café „De Viersprong". Deelnemers zijn R. Loor (Centraal), J. de Vries (Ons Genoegen), P. de Jong (Ons Genoegen), D. ten Hoeve (Vergulde Wa gen), C. v. d. Burg (Viersprong) en C. Claassen (Viersprong). Uitslagen driebandencompetitie district „Eemland" GEBOREN Martina Cornelia, dochter van H. van der Oord, mandenmaker en van C. Biom, Klaarwaterweg 42. Alida Geer- truida Maria, dochter van C. J. Stroo- mer, onderwijzer en van A. M. Noor deloos, K. Hartweg 20. Adrianus Jaco- bus Maria, dochter van A. J. M. Blom- mestein, slager en van J. J. M. Ruhe, Burg. Grothestraat 22. Robert, zoon van J. de Bruin, perser en van G. J. Westerveld, Belvédèreweg 12. Ingrid Elisabeth, dochter van P. J. Bosboom, boekhouder en van G. Ph. N. de Beer, Wilhelminalaan 17. Magdalena, dochter van J. Luczycki, fabrieksarbeider en van Th. Hooft, Moerbessenberg 22. Martina Elizabeth, dochter van B. Cle- veringa, stuurman bij de grote vaart en van A Broere, Baam, Praamgr. 11. ONDERTROUWD Johannes van Breukelen, automonteur, Gen. Winkelmanstraat 88 en Maria The- resia Tammer, Gen. Winkelmanstraat 15. Datum huwelijk: 20 April 1955. Ja- cobus Marius Lablans, marechaussee, van Helomaweg 10, Ha vel te en Maria Clazina Alida Dijkman, Koninginnelaan 80. Datum huwelijk: nog onbepaald. Aart van der Burgh, psycholoog, Corn. Evertsenstraat 13, Utrecht en Kornelia van den Berg, Ossendamweg 54. Da tum huwelijk: nog onbepaald. Jacobus Adriaan de Gooyer, bankwerker, Erf- gooiersstraat 98, Hilversum en Stientje Willemsen, Smitsweg 27. Datum hu welijk: nog onbepaald. Gosewinus Roe ten, vertegenwoordiger, Steenhoffstraat 39 en Maria Petronella Kraan, Steen hoffstraat 30. Datum huwelijk: 11 April 1955. Douwe Wassenaar, stucadoor, Nieuweweg 51 en Hiltje Dijkstra, Gal- lenkamp Pelsweg 7a. Datum huwelijk: 11 April 1955. GEHUWD Pieter Laurentius de Ronde, schoen winkelier, wonende te Maasbree, wedn. van Maria Hendrika Gossens en Maria Fenna Josephina Hagebeuk, K. Brink- weg 10, wed. van Adrianus Hendrik van Dorresteijn. Adres na huwelijk'. Maasbree, Grotestraat 187. Onno Rade maker, natuurkundig ingenieur, Den Haag, Hart Nibbrigkade 140 en Made- leine Louise Dorre, van Lenneplaan 25. Adres na huwelijk: Amsterdam, Mid denweg 133 III. OVERLEDEN Maria Voorhoeve, 71 jaar, gehuwd met Jonkheer D. J. de Geer, Kerkstraat 15. Helena Josina Adriana Brouwer, 79 jaar, weduwe van M. Sukkel, Van Weedestraat 13. Afd. A: Viersprong-Ons Genoegen 2-4. Afd. B: Leusderkwartier 2-Centraal 1 2-4 Afd. C: Viersprong 2-Poedel 3 2-4. UITSLAG VERLOTING „VAN DER HUCHTSCHOOL". Ie prijs (rijwiel) no. 2416. 2e prijs (tuinameublement) no. 655. 3e prijs (step) no. 1931. Voorts vielen nog prijzen op de navol gende nummers: 16 263 468 581 599 605 978 1051 1290 1502 1639 2010 2312 2412 2511 2717 2848 3194 3281 3633 3785 3988. De prijzen kunnen aan de school, Pau- lus Potterlaan 13, worden afgehaald. HERDENKING EN BEVRIJDING. Op 4 Mei a.s. zal op de vliegbasis de jaarlijkse herdenkingsplechtigheid ge houden worden en wel op de plaats, waar, in November 1943, 32 Nederlan ders werden gefusilleerd. Aan deze her denking zal medewerking worden ver leend worden door een groot gemengd koor uit Soesterberg. De plechtigheid begint om 3 uur en kan door ieder worden bijgewoond, die om half 3 op het vliegveld aanwe zig is. Bij het monument zal een erewacht be trokken worden door het Luchtbewa- kingscorps. Er zal een stille tocht gehouden worden van omstreeks 10 minuten. Na aankomst bij het monument vindt het dodenappèl plaats, waarbij de namen der slachtof fers genoemd zullen worden. Na het inachtnemen van 2 minuten stilte, zal de Burgemeester een krans aanhechten namens de Gemeente Soest. O.a. zullen er ook kransen zijn van het Comité Viering Bevrijdingsdag en het Nederlands Oorlogsgravencomité. Na het zingen van het koor is er gele genheid bloemen bij het monument te leggen. De Stille Tocht in Soest begint op 4 Mei, omstreeks 19 uur. Er wordt als volgt gelopen: Route 1: Verzamelen Wijnand Toplaan, hoek Beukenlaan. Ge lopen wordt langs de Beukenlaan, Wal deck Pyrmontlaan. Julianalaan, Anna Paulownalaan, Burg. Grothestraat, mo nument. Route 2: Verzamelen Beetzlaan, bij wasserij Kuyer. Dan Hellingweg, Korte Bergstraat, Julianalaan, Prins Hendrik laan, Anna Paulownalaan, Burg. Gro thestraat, monument. Route 3: Verzamelen Driehoeksweg. Dan Soesterbergsestraat, Kerkstraat, achter de Oude Kerk om, Kerkpad Z.Z. Kerkpad N.Z., F. C. Kuyperstraat, Korte Brinkweg, Burg. Grothestr., monument. De aankomst is tussen 19.45 en 20 uur. De plaatselijke klokken zullen luiden en aangenomen mag worden, dat alle inwoners vanaf 18 uur de vlag halfstok hebben hangen. Om 20 uur volgt het landelijk signaal, dat het begin van de 2 minuten stilte aankondigt. Er worden kransen gelegd door de Burgemeester namens de Gemeente, door het Comité viering Bevrijdingsdag en door het Nederlands Oorlogsgraven comité. Een groot koor zal enige liederen zin gen. Te 20.30 uur zal in de Gereformeerde Kerk aan de Julianalaan een herden kingsbijeenkomst worden gehouden, welke georganiseerd wordt door het plaatselijk comité. De Burgemeester, ds Lambers Heer spink en Kapelaan Olde Loohuis zullen hier spreken. Er wordt gedeclameerd door Anne Holtrop en een groot ge- mehgd koor, samengesteld uit de Soes- ter koren, zal met orgelbegeleiding zingen. Voor de Bevrijdingsmars en de histo- risch-allegorisch optocht is de opgave van sportverenigingen zeer groot, maar verder is het nog niet overweldigend. Er wordt op gewezen, dat men alle in lichtingen over deze optocht kan krij gen op Stadhouderslaan 62 (Tel. 2524) en Mendelssohnlaan 2 (tel. 2733). Van 25-29 April zal de versiering wor den aangebracht, waarbij vele handen licht werk maken. Vrijwilligers, die behulpzaam willen zijn, zullen met open armen door het comité, dat voor de versiering zorgt, ontvangen worden, daar de versiering niet alleen aange bracht, maar ook gemaakt moet worden. Men kan zich opgeven bij de heer Verpoort, City theater, tel. 2790. Zoals reeds gemeld zal bij de bevrij dingsherdenking, op Donderdag 5 Mei a.s., 's namiddags 1 uur (13 uur), op het plein t.o. het Gemeentehuis, achter het V.V.V.-kantoor, een gemeenschappe lijke herdenkingsmaaltijd gehouden wor den. Aan deze gemeenschappelijke maaltijd, die door de Burgemeester zal worden gepresideerd, kan iedere inwoner deel nemen. Het op te dienen gerecht, een meat en vegetables maal, zal, zoals dit di rect na de bevrijding door de gealli eerde landen werd verstrekt, samenge- gesteld zijn. Bonkaarten zijn gedurende deze week, tot Zaterdag 23 April, verkrijgbaar bij de melkbezorger, die bij U aan huis komt. Bovendien kunnen ook kaarten worden gehaald aan het V.V.V.-kan toor. De kosten voor deelname bedragen 1.25 per persoon. DAT IS AF i effl EafHeZ deAied&rt, n>y- Jnmrskaps"1"" TEL 2045 SOEST V.V.V. „SOEST VOORUIT". Negentien leden van de V.V.V. „Soest Vooruit" waren Maandagavond in „De Gouden Ploeg", bijeen voor het houden van de jaarvergadering, welke geleid werd door de voorzitter, de heer J. v. d. Arend. Na een woord van welkom herdacht de heer v. Arend de overleden oud voorzitter, de heer J. G. A. Batenburg. De uitvoerige notulen en het jaarver slag van de secretaris, de heer H. G. Scholtmeyer, vermeldde een ledental van 441 per 31 December, hetgeen zeer weinig genoemd kan worden voor een grote gemeente als Soest. Het jaar 1954 was een moeilijk jaar voor de V.V.V., maar alle moeilijkheden waren overwonnen en de V.V.V. bloeide thans, niet in het minst door het har de werken van de heer Goudriaan, ge delegeerde van het Verkeershuis en Mej. Els Starreveld. De enquete, welke vorig jaar gehou den is onder gasten van Soest, werd aangeroerd, waarbij bleek, dat, naast klachten over slechte straatverlichting, weinig vertier en nog enkele kleinig heden, het natuurschoon geprezen werd. De liquidatie van het Openluchttheater kost de V.V.V. geld, maar ook daar is wel over heen te komen. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. van Harten, blijkt, dat er een batig saldo is van 2702.89. Hier van is in 1955 vast 693.61 betaald aan crediteuren van het openluchttheater en er zal nog 4^46 betaald worden. De heren Gijzen en Haver hadden enige vragen over het financiële deel, welke bevredigend werden beantwoord. De heer M. Bergers deelt namens de kascommissie mee, dat de financiële administratie uitstekend in orde is. De heren Bergers, Quelle en Gijzen zullen de kascommissie voor 1955 vormen De aftredende heren Goudriaan, Waal en Terhorst werden herkozen als be stuurslid. De heer A. G. Terhorst deelde op ver zoek van de voorzitter bijzonderheden mede over het V.V.V. feest, dat van 9-23 Juli gehouden zal worden, in aan sluiting aan de sportweek van de fe deratie. De heer Terhorst gaf geen uitvoerige bijzonderheden, daar de feestcommissie deze liever bekend maakt na 5 Mei, omdat er anders verwarring zou kun nen ontstaan. Vele verenigingen zullen meewerken en alle plannen zijn reeds uitgewerkt. Er komt een tent, waarin 1000 mensen een zitplaats kunnen vinden en er zullen 3 grote bonte avonden zijn, een muziek avond, bridgedrives, klaverjas- en schut jasavonden. Aan een bloemencorso zullen autohan delaren en particulieren deelnemen en er zullen reclamewagens meerijden. P.V.O. en gymnastiekverenigingen ver lenen medewerking en er wordt een massaal toneelstuk opgevoerd door 5 of 6 Soester toneelverenigingen. Er zal een kinderoperette opgevoerd worden, er wordt een klein bloemen corso gehouden, er rijdt een plezier- trein en er zijn nog veel meer attrac ties voor Soestenaren en gasten. De heer Bergers betreurt het, dat er op de Zondagen niets te doen is, maar de voorzitter meent, dat het de V.V.V. leden zou kosten, wanneer men op Zon dag feestelijkheden zou organiseren. De heer Quelle vindt, dat het verstan dig is nog deze week een advertentie te zetten in de vacantie-uitgave van een groot weekblad, waartoe besloten wordt. Met de liquidatie van het openlucht theater gaan de leden accoord, met dien verstande, dat het nog resterende bedrag, dat de Stichting schuldig is, betaald zal worden. De Gemeente zal dan de 3700.— welke door de Stich ting geleend was, schenken. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. AANRIJDINGEN. Het slechte zicht bij de Peter v. d. Bree- merweg hoek Kerkstraat werd een Volkswagen en een bakkers-motor-drie wieler noodlottig. Ze kwamen in botsing en de rechterzijde van de Volkswagen werd door de driewieler opengescheurd. De bakfiets had weinig schade en de bestuurder had geen papieren. Op de hoek van de Beetzlaan en de Schrikslaan verleende een bromfiets geen voorrang aan een auto. De brom fiets werd totaal verbogen, de auto be schadigd en de bromfietser had een pijn lijke knie. TAFELTENNIS-VERENIGING „SHOT". Het afgelopen week-einde zijn enkele jeugd-spelers van Shot, als beloning voor de behaalde kampioenschappen in de competitie, düider leiding van 'n bestuurslid naar de Wereldkampioen schappen tafeltennis in Utrecht ge weest. Vanaf een goede tribune-plaats hebben zij de meest spectaculaire wedstrijden kunnen volgen, iets waarvoor zij waar schijnlijk nimmer meer in de gelegen heid zullen komen. Voor de 4e „Open Tafeltennis kampi oenschappen van Soest" komen de in schrijvingen regelmatig binnen. Als de voortekenen niet bedriegen zul len deze kampioenschappen alle vorigen verre overtreffen. Enkele hoofd-klasse- spelers uit het nationale tafeltennis- team hebben reeds hun medewerking toegezegd. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Lieve jongens trachten steeds op slinkse wijze de speeltuin aan de Nach- tegaalweg binnen te komen en dan te schommelen en te wippen. Dat is ge vaarlijk, want de toestellen staan nog niet vast, omdat er nog aan gewerkt wordt. Het is dus gewenst de knaapjes hierover te onderhouden, voordat er ongelukken gebeuren. Twee vrolijke lieden waren aan het repeteren voor de feesten en dat deden zij met zoveel overgave, dat ze te veel dronken en door de politie in de cel op geborgen werden. Een andere meneer schijnt bang te zijn, dat hij de versiering van zijn huis niet in orde krijgt, want hij rukte in de Molenstraat een vlaggestok uit een tuin. Toen heeft hij zich bedacht en de stok laten liggen. Wanneer U een jongen op een grote groene fiets ziet, dan is dat waarschijn lijk het knaapje, dat voor 12.kapot maakte, toen hij tegen het sierlijke meisjesfietsje opreed, dat voor een win kel in de Steenhoffstraat geparkeerd stond. Meneer S. ging even een café binnen. Toen hij weer buiten kwam was zijn fiets weg. Er stond een andere en die heeft hij toen maar meegenomen, waar na hij de ruil bij de politie meldde. In Soest woont een vader van twee jongetjes, die zich een groot paedagoog toonde. Hij bracht zijn zoontjes op het politiebureau, met het verzoek straf op te treden tegen de kleine mannen, die op het Verloren Kerkhof een vuurtje hadden gestookt. Aan zijn verzoek werd voldaan. Op grote schaal zijn vernielingen aan gericht in de Gemeentebossen bij de vuilnisstortplaats in Soestduinen Er zijn ongeveer 100 dennenboompjes uit de grond gerukt of afgebroken. DE LAATSTE KANS. Dit jaar zal de Stichting 1940-1945 voor de laatste maal een Mei-actie or ganiseren. Dat is dus de laatste kans die Neder land krijgt om, massaal, een dankoffer te brengen voor de nabestaanden, die vielen voor onze vrijheid. Laat de feestklokken in Mei de bevrij ding van materiële zorgen inluiden voor allen, die meer gaven dan ooit te vergoeden is. Het aantal medewerkers aan de te hou den geldinzameling is nog steeds niet voldoende. Willen degenen, die één dag van hun tijd beschikbaar willen stellen, dit even opgeven bij J. B. K. de Jong, Talmalaan 14 te Soest of H. J. van Hal, Heideweg 82, Soest-Zuid. BRAND L.S.K., politie en brandweren van Soest en Soesterberg zijn Zaterdagmid dag druk doende geweest met het blus sen van een brand in een dennenbos aan het Berkenlaantje in Soestduinen. Er verbrandden 3750 M 2. beplant met bo men. De oorzaak is onbekend. HF.KWtRMP UftTSX)ET Q'J ZO LMT NOC' OPDEK SFMtfirr MN 1'JH u p FOUT en HERSTELT ZICH Y//1 VERSCHRIKT QR'JPTJEAAJ '.NRRRZUn W/// -DffifiV.. LUCHTJE $CH£PPFM tDEKAPITfiN LACHUHOHEHB... 'MOOI AL S JE ZO GRm kButeh Bt'jrr los \j'J DE WACHT i MMR AF OPVOERING DOOR „UTILE DULCI". Zaterdag 23 April a.s. geeft de R.K toneelvereniging „Utile Dulci" in „Huis ten Halve" haar laatste uitvoering ia dit seizoen. Opgevoerd wordt: „Dorp in onrust". KORFBAL. K.V.O. 2—R.D.Z. 3-5. In een spannende strijd heeft K.V.O. 2 met 3-5 verloren van R.D.Z. uit Zeist. Het eerst kwam R.D.Z. aan bod (0-1), later 0-2. Na de vakwisseling kwam G. van Gin- kel ineens vrij te staan; een beheerst schot en het werd 1-2. Hierna maakte R.D.Z. eerst 1-3 en daarna 1-4, waarna A. Gaasbeek 2-4 kon maken Weer was het daarna R.D.Z. 2-5, doch L. Sloof bracht juist voor het einde de stond op 3-5, waarmee het einde kwam van deze sportieve, goed geleide wed strijd. SOESTERBERG-HILV. BOYS 1-0. Soesterberg trapt af en reeds na 4 minu ten weet de rechtsbuiten voor Soester berg fraai te scoren. Het wordt nu een op- en neergaande strijd, doch tot doel punten komt het niet. Zo breekt de rust aan met 1-0. In de tweede helft pakt Soesterberg de zaak te kalm aan, maar de Boys weten geen profijt te trekken uit de ontstane kansen. Na een kwartier komt Soesterberg er be ter in, maar de corners worden door de Boys weggewerkt en door haar keeper worden enkele goed gerichte schoten op sublieme wijze gestopt. Soesterberg wordt allengs sterker, doch de voorhoede laat zich steeds in de bui- tenspelval lokken, waardoor scoringskan sen verloren gaan. Slechts éénmaal breken de Boys door, doch de opgelegde kans wordt naast ge schoten. De Boys komen nu niet meer over de helft, maar Soesterberg ziet geen kans de score te verhogen. Het einde kwam dus met een verdiende doch magere 1-0 overwinning voor Soes terberg. B.D.C. WINT VAN VICTORIA. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat B.D.C. een flinke overwinning zou gaan behalen op het bezoekende Victoria en het was Visser, die na een minuut of tien op eigen houtje een doelpunt maak te. Een kwartier later viel een nieuw succes te boeken, als gevolg van het goede spel en de harde wind, die de gastheren in de eerste helft mee had den. Beemer maakte rruet een kopbal het tweede doelpunt. Het sterke veldoverwicht van B.D.C. bleef voorlopig gehandhaafd, al werdea. er ook geen doelpunten langs de gewone weg gescoord. Wel mocht Huurdeman 'n. penalty nemen, omdat Beemer wat hardhandig tegen de grond gelopen werd. Met een stevig schot kwam zo het derde Soester doelpunt. Na rust ging Victoria het op een an dere manier proberen en na een minuut of twintig werd het eerste doelpunt van de gasten gescoord. Tien minuten later werd het zelfs 3-2, zodat het tijd werd, dat B.D.C. ging uitkijken. Dat gebeurde ook en de Soestenaren zetten enige aan vallen op. Die hadden geen resultaat, maar Victoria scoorde ook niet meer, zodat B.D.C. met 3-2 won. De overige uitslagen waren B.D.C.-Victoria 3-2. B.D.C. 2-Odin 3 3-0. Baarn 4-B.D.C. 3 2-3. B.D.C. B-Hooglandereveen A 2-1. B.D.C.-SPIRIT. Het zag er aanvankelijk naar uit dat de Soester dames een stevige nederlaag zouden gaan lijden, want met rust was de stand al 3-0 voor Spirit, dat beslist sterker was dan B.D.C. Het tweede doelpunt van de gasten werd uit een penalty gecoord, na een overtreding ran de Soester achterhoede. In de tweede helft wist Dien Duwel e* Cor Brouwer de achterstand te verklei nen tot 2-3, maar daarmee was het Soester kruit verschoten, zodat Spirit met 3-2 won. B.D.C. 2 verloor van Fidelitas met 0-2. S.P.S.V. Het Soester politie-elftal speelt Donder dag a.s. een voetbalwedstrijd tegen G.P.S. op het veld van Zonnegloren en op 28 April tegen N.W.C. op het ter rein aan de Klein Engendaalweg. Deze wedstrijden vormen een mooie training voor de Zomeravondcompetitie. S.V.F.-S.E.C. 0-2. S.V.F. speelt niet zo best en het ter rein, waarop gespeeld wordt is ook niet van prima kwaliteit. Het eerste is voor delig voor S.E.C. geweest, het tweede was voor beide elftallen een handicap. Beide ploegen waren in de eerste helft aan elkaar gewaagd, al moet dit voor namelijk op rekening van de wind ge schreven worden, daar de gastheren die mee hadden. Er werd niet gedoelpunt en na rust konden de Soestenaren met wind mee de lakens gaan uitdelen. Dat viel niet eens erg mee en voor het eerste doelpunt, door v. d. Mast op mi raculeuze wijze gemaakt, had men ste vige hulp van Fortuna nodig. Het twee de doelpunt, gescoord door Ruttenberg, stelde de zege veilig. Eindstand 0-2. De uitslag der andere elftallen is S.E.C. 2-Hilversum 2 3-1. S.E.C. 3-B.F.C. 2 2-4. Sparta (N) A-S.E.C. B 2-0. S.E.C. a-Amersfoortse Boys a 5-0. S.E.C. b-Hilversum d 5-1.

Soester Courant | 1955 | | pagina 2