TWEEDE BLAD Officiële Mededelingen Burgerlijke stand. SPORT SOEST. VAN DE „SOESTEK COURANT" VAN DINSDAG 3 MEI 1955. STUDIEBEURZEN EN STUDIETOELAGEN. Aan ouders, resp. voogden van in de gemeente Soest woonachtige leerlingen, die hun studie in het komende cursus jaar 1955-1956 willen voortzetten aan een gymnasium, lyceum, hogere burger school, middelbare meisjesschool, mid delbare handelsschool, middelbare nij verheidsschool, kweekschool, opleidings inrichtingen voor onderwijzeressen bij het voorbereidend lager onderwijs of een andere naar het oordeel van Bur gemeester en Wethouders daarmede ge lijk te stellen inrichting voor muziek of beeldende kunsten en die in aanmer king menen te kunnen komen voor een studiebeurs of -toelage, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvrage met toe lichting vóór 10 Juni a.s. bij Burge meester en Wethouders kunnen indie nen. GEBOREN. Hendricus Gerardus, zoon van G. H. van Luijtelaar, fabrieksarbeider en H. J. Boeklagen, Korte Hartweg 7. Huber- tus Antonius, zoon v. J. Th. H J. de Jager, leraar en J. P. Sloekers, Trianon- straat 15, Maastricht. Johanna Maria Alida, dochter van A. A. H. Preusser, militair en A. Th. J. Jansen, Amers- foortsestraat 83A. Reinira Helena, d. van C. H. M. van Rijen, militair en H. R. Tap, Verlengde Schoolweg 49. Leo- narda Petronella, dochter van G. Was senaar, stucadoor en M. Belmer, Sta tionsweg 16. Nicolaas Marinus, zoon v. J. de Vries, militair en M. van Leth, Vinkenweg 20. Cornelis Lammert, zoon van A. van Tricht, draaier en G. E. Woltjes, Plasweg 18- ONDERTROUWD. Jan v. Manen, kantoorbediende, Nieuw- straat 19b en Adriana de Kruijf, zonder beroep, Nieuwstraat 19b. Datum huwe lijk: ll-5-'55. Januarius Fendeu, mili tair, Amersfoortsestraat ongen. en Alij- da Catarina Antonia Hilhorst, hulp in de huishouding, Hessenweg 151, Stou- tenburg. Datum huwelijk: 18-5-'55. Jan Peter Constantius Veldhuizen, kantoor bediende, Belvédèreweg 3A en Gerritje Jac'oba van Duinkerken, verkoopster, Koninginnelaan 147. Datum huwelijk: 18-5-55. Hendrikus van der Flier, me taalbewerker, Hartmanlaan 37 en Em ma Alida de Heer, zonder beroep, Beetzl. 113. Datum huwelijk: 17-5-'55. Cornelis Thomas Adrianus Maria van Huijgevoort, socioloog, Oostduinlaan 123 Den Haag en Maria Hendrika Mets, z. beroep, Van Weedestraat 54. Datum hu welijk: 11-5-55. Johannes Hendrik van Rij, militair, Molendijk 103, Zuid Beij- erland en Jannetje Blind, zonder be roep, Gen. Spoorstraat 26. Datum hu welijk: 24-5-"55. Johan Verkerk, radio monteur, Gen- Winkelmanstraat 60 en Janna Maria de Kruijf, verpleegster, St. Andriesstraat 5B, Amersfoort. Datum huwelijk: 13-5-'55. GEHUWD. Wilhelmus Johannes Everardus Jagten- berg, onderwijzer. Aalsmeer, Oostein- derweg 168 en Lijntje Hendrika Corne- lia van Leer, zonder beroep, Dorre- steinweg 14. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. Jurjen Egbart Anne Eduard Molenaar, technisch beambte, Gen. Winkelmanstraat 28 en Elisabeth Willy Meijer, telefoniste, Gen. Winkel manstraat 28. Adres na huwelijk: Zeist, Amersfoortsestraatweg 6 IA. OVERLEDEN. Geertruida Margaretha van Noort, 64 jaar, zonder beroep, Koninginnelaan 30. Johannes Martinus Neunzerling, 83 jr., zonder beroep, weduwnaar van J. G. Verstraaten, Steenhoffstraat 46. Elisa beth Johanna Versteeg, 65 jaar, zonder beroep, weduwe van H. W. Ran, Soes- terbergsestraat 51. Maria Elisabeth van der Lee, 80 jaar, zonder beroep, gehuwd met L. Vercouteren, Birkstraat 51. S.E.C. SPEELT GELIJK. In IJsselstein heeft het S.E.C. elftal te gen V.V.IJ. gespeeld en de gelijke stand is voor een groot deel te danken aan linksbuiten v. d. Broek, die in vorm was, terwijl de rechterhelft, evenals middenvoor Huizinga, een matige wed strijd speelde. De achterhoede was uit stekend, maar de onmachtige voorhoede zag geen kans een doelpunt te maken, zodat de eerste helft doelpuntloos ver liep, daar ook V.V.IJ. geen kans zag te scoren. Na rust scoorde V.V.IJ. een doelpunt, dat beantwoord werd door een kopbal van Pothoven uit een goede voorzet van v. d. Broek. (1-1). Een wijziging van de ploeg bracht wat meer leven in het spel van S.E.C., maar tot doelpunten kwam het niet meer, omdat V.V.IJ. alles op de verdediging gooide. B.D.C. DAMESHANDBAL. Het eerste elftal van B.D.C. ging naar Hilversum, waar met 2 speelsters uit het tweede elftal en met 2 juniores verloren werd van E.M.M. De Soester dames doen het de laatste weken niet zo best en in hoofdzaak is de matige opkomst hiervan de oorzaak. Op 22 Mei organiseert Fidelitas uit Amersfoort een tournooi, waaraan alle hoofdklassers van het district Gooi en Eemland deelnemen. Op die dag wordt de laatste competitiewedstrijd van B.D.C. gespeeld tegen Fidelitas. Het tweede elftal ging naar Achterveld met 9 juniores en deze waren niet op gewassen tegen de forse gastvrouwen. De nederlaag werd tot 0-5 beperkt door het uitnemende keepwerk van Bèts' Verschoor, die prima op dreef was en een debacle voorkwam. TENNIS. SOEST I KLOPT FRIENDSHIP 1. De met zoveel spanning tegemoet ge ziene match Soest 1Friendship I is in een overtuigende 6-2 zege voor onze Soestenaren geëindigd. Een zege, die zeer zeker verdiend is, omdat zowel de Soester dames als heren absoluut ster ker speelden als hun tegenstanders- Verheugend was het, dat ook de dames bijzonder goed partij gaven. Vooral Mej. W- Steenbeek bleek in goede vorm te zijn en wist haar single in winst om te zetten. (1-0). Jammer was het, dat Mej. D. Wilmink, na een uitstekende start, gehandicapt werd door een onwillige spier, waardoor haar single verloren ging. (1-1). V. Coert bleek te sterk voor de Friendship- man Helleganger. Vooral zijn diepge- sneden backhandslag vormde vaak een onoplosbaar probleem voor zijn tegen stander. (2-1). K. van Breukelen wist met spectaculair spel W. Klein te over rompelen en boekte het derde winstpunt voor Soest 1. (3-1). Hoewel Friendship 1 ook hierna buiten gewoon fel tegenstand bleef bieden, konden ze toch niet voorkomen, dat Soest 1 zijn voorsprong vergrootte. Slechts 't dames-double leverde nog 'n zege op voor de Amsterdammers (6-2). De uitslagen waren D.E.: Mej. Steenbeek-Mej. de Waal 6-4, 6-0. Mej. Wilmink-Mej. Kraak 4-6, 1-6. H.E.: V. Coert—Helleganger 6-1, 8-6. K. van Breukelen-Klein 6-3, 6-4. D.D.Dames Goedkoop en Steenbeek- dames de Waal en Kraak 3-6, 6-2, 2-6. M.D.: Mej. Wilmink en Coert-Mej. Waal en Helleganger 6-0, 6-4. Mevr. Goedkoop en Van Breukelen-Mej. Kraak en Klein 6-4, 0-6, 6-0. H.D.: Coert en Van Breukelen-Hellegan- ger en Klein 6-2, 6-3. Misschien zijn het de sombere voor spellingen geweest, die' wij gaven voor de wedstrijd Alta VUSoest II, die de Soestenaren inspireerden tot sterk spel. Zij wisten de moeilijke uitwedstrijd met 3-5 te winnen. De winstpunten werden gescoord in de beide dames singles, de mixed doublés en het dames doublé. Slechts de beide heren singles en het heren doublé gingen verloren. De uitslagen waren D.E.: J. Elberg-M. de Bussy 2-6, 6-8. L. HodenpijlL. v. d. Berg 0-6, 2-6. H.E.: B. HartongG. Geytenbeek 6-3, 6-3. B. v. Lingen-W. Drost 6-3, 7-5. D.D.: J. Elberg en L. Hodenpijl-L. v. d. Berg en M. de Bussy 1-6, 2-6. M.D.: L. Hodenpijl en B. van Lingen L. v. d. Berg en H. Steenbeek 0-6, 2-6. J. Elberg en B. HartongM. de Bussy en L. v. d. Berg oM en G. Geitenbeek 3-6, 4-6. H.D.: B. Hartong en D. van Lingen W. Drost en H. Steenbeek 6-3, 4-6, 6-4. ONDERSCHEIDING. Slechts weinigen wisten, waarom de Burgemeester Vrijdagmorgen naar de Da Costaschool ging en wat de reden was van zijn verschijnen in de zesde klas, waar de kinderen nieuwsgierig keken naar de vreemde heren, die de klas binnen kwamen. Mej. D. van Arkel, onderwijzeres van de eerste klas werd geroepen, want om haar was het begonnen en de burge meester deelde haar mee, dat H.M. de Koningin haar de eremedaille in goud, verbonden aan de huisorde van Oranje- Nassau toegekend had. Deze onderscheiding werd verleend, om dat Mej. Van Arkel 40 jaar onafge broken onderwijs gegeven heeft aan de Da Costaschool en de burgemeester was er van overtuigd, dat vele honderden kinderen goede herinneringen bewaar den aan het onderwijs van Mej. Van Arkel, die niet alleen leerde wat in de boeken staat, maar ook de dingen, die van nog groter waarde zijn. De burgemeester speldde Mej. v. Arkel de onderscheiding op en een juichende klas gaf blijk van voldoening over deze beloning van de bescheiden onderwij zeres. De heer Fennema wenste Mej. Van Arkel, namens de schoolvereniging, ge luk en zei verheugd te zijn, omdat het een geheim gebleven was, dat deze on derscheiding op komst was, zodat Mej. Van Arkel niet had kunnen zeggen, dat ze het niet verdiend had. Deze be scheidenheid veroorzaakte ook al moei lijkheden bij het geven van geschenken, toen Mej. Van Arkel in October 1954 jubileerde, want zij wil haar eigen ver diensten niet erkennen. De heer Kenemans, het hoofd der school, dankte de burgemeester en wees er op, dat het een eer voor de school is en een verheugend feit voor Mej. Van Arkel, dat haar werk zoveel waarde ring gevonden heeft. Namens de leer lingen en het personeel feliciteerde hij de onderwijzeres, die dankte voor de onderscheiding en voor de vriendelijke woorden. Met het zingen van het Wilhelmus werd de plechtigheid besloten. RIDDERORDE. Nog meer verrast was Zuster H. J. Heidema, wonende aan de Oranjelaan, die zich niet kon voorstellen, waarom de burgemeester en ds Lambers Heer spink haar zo vroeg bezochten. De burgemeester liet de zuster niet lang in onzekerheid en deelde haar mee, dat H.M. de Koningin haar benoemd had tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau, welke onderscheiding haar ver leend werd voor het vele en belang rijke werk, dat ze in Indonesië gedaan had. Zuster Heidema heeft een grote staat van dienst, die begon in het zen dingsziekenhuis in Djokjakarta. Tijdens de Japanse bezetting was zij een grote steun voor de geïnterneerde vrouwen, die zij lichamelijke en geestelijke hulp verleende. Na de bevrijding ging Zus ter Heidema niet met verlof, zoals haar aangeboden werd, maar ze zette eerst haar werk voort met het stichten van een Chr. Kraamvrouwenkliniek in Semarang. Dit werk vond waardering bij alle bevolkingsgroepen in Indonesië en werkte er toe mee de verstandhou ding te verbeteren. De burgemeester speldde de onder scheiding op, waarna ds Lambers Heers pink haar persoonlijk en namens de Gereformeerde Kerk te Soestdijk geluk wenste. De kerk is er trots op een ridder tot lid te hebben, temeer, omdat de be scheidenheid van Zuster Heidema zo vaak gebleken is. Het werk, dat Zuster Heidema deed, is niet het gevolg van mensenliefde alleen, maar het is de geest van Hem, die bij het zien van het volk met inner lijke ontferming bewogen was. Spr. hoopt, dat eenmaal deze decoratie ge volgd zal worden door de Goddelijke Decoratie, het Genadeloon van God, wanneer Zijn werkster haar taak uit handen moet geven. ARTSENDDIENST. Op Donderdag a-s., Bevrijdingsdag, zal de artsendienst worden waargenomen door de doktoren G. van Beurden, Steenhoffstraat 12, telefoon 2667 en H. J. Stroband, Henr. Blaeckweg 12, te lefoon 2434. VLEES VERKOOP. Morgenmiddag (Woensdag), te 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1