van £ssen tr 1 Het Broekenhuis. Een mooie Schoen voor weinig geld! RANG Krijgt Soest een Sporthal? DPTIE i? Van week tot week in Soest. N MOEDERS KRANT. TREKT U TIENTALLEN MALEN PER DAG AUTORIJLESSEN Autorijschool D. ENGEL SOEST. .J 3. KOPPEL IN DE HOEK. DE STICHTSE SCHOENENHUIZEN *ï?e V&ts/uipezüuf. Mn dn ms& ton^. VRIJDAG 20 MEI 1955. 33e JAARGANG No. 39. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Onder dit opschrift plaatsten wij in ons blad van 13 dezer een verslag n.a.v. een door de Soester Fabrikanten kring bijeengeroepen vergadering met afgevaardigden van plaatselijke organi saties. Deze vergadering hield verband met het antwoord van het Gemeen tebestuur op de brief van de Fabri kantenkring van October 1954. Brief zowel als antwoord hebbij wij indertijd volledig in ons blad gepubli ceerd, terwijl wij ook van de behan deling daarvan in de gemeenteraad uit voerig verslag gaven. Wij zagen (en zien nog) in hetgeen door de Fabrikan tenkring te berde werd gebracht een voldoende algemeen belang om daar aan de nodige aandacht te wijden. Het verslag van de vergadering van 13 Mei j.1. was voor ons echter aan leiding er onze vroegere publicaties rondom het schrijven van de Fabrikan tenkring nog eens op na te lezen. Wij meenden in het verslag n.1. een toon te beluisteren, waarmede het algemeen belang o.i. niet is gediend. De voorzit ter van de vergadering stelde n.1., dat het antwoord van het gemeentebestuur „afbrekende critiek" was en dat het „verder overleg onmogelijk maakte". Deze qualificaties achten wij, na her lezing van de brief van het gemeen tebestuur, onjuist en niet gerechtvaar digd. Dit antwoord was critisch, toe gegeven. Maar wat wil men. Als men zich in het openbaar tot het hoogste college in de gemeente wendt met wen sen en verlangens, dan moet dat toch een critische beschouwing kunnen ver dragen. Men dient dan toch een wik ken en wegen van de mogelijkheden en onmogelijkheden te verwachten. Dat kan men toch niet „afbrekend" noe men. Of had de gemeente er zich met een Jantje van Leiden van moeten af maken met wat nietszeggende vrien delijkheden aan het adres van de schrijvers Dat zou in wezen veel „afbrekender" zijn geweest. Een botsing van meningen geeft nog altijd grotere kans op resultaat, mits men zakelijk blijft en de aangelegen heid niet trekt in de sfeer van pres tige en (over)gevoeligheden. Wij vre zen echter, dat dit laatste is gebeurd of gaat gebeuren. Daarmede is echter niemand of niets gebaat. De voorzitter van de vergadering van 11 Mei stelde, aldus onze verslaggever, fëOTO, - GEMOORJSPPARATEi BIRKSTRAAT 2 TEL 2874 Als de vaat is afgewassen En de kinders zijn naar bed, Ais de drijfschaal met wat bloemen Weer op tafel is gezet, Dan is alles aan de kant En grijpt moeder naar de krant. Eerst kijkt ze naar de geboorten En wie of er is getrouwd. Verder wordt aan de historie Van de feuilleton herkauwd. Daarna, want haar tijd is krap, Hier een hap en daar een snap. Deze week zat pa te wachten Op een loflied uit haar mond Of ze, bij haar korte speurtocht Ook dat goed berichtje vond Van de koffie en de thee, Maar helaas, haar hoofd schudt nee. Moeder ziet het duurder worden In één enkel ogenblik; Dan gooit zij de krant op tafel En weet vader al vol schrik: Hou je vast, er wordt gebeld Om herziening huishoudgeld. Doch wanneer de boel omlaag gaat Leest ze er in 't algemeen Tussen al die vette regels Met een rukje overheen Dat begrijpt pa niet misschien, Maar je kunt niet alles zien. Daarom schreef pa de redactie Van zijn trouwe avondkrant Zet de koffie-thee-berichten Bij de burgerlijke stand Als het kan cursief en groot, Vetgedrukt en helderrood JAAP MIJDERWIJK. dat „er geen mogelijkheid geschapen is met de gemeente in contact te treden" en dat „verder overleg onmogelijk" was gemaakt. Men houde ons ten goede, maar men kan dit moeilijk aan de gemeente ver wijten. De Fabrikantenkring had zich tot de gemeente gewend; de gemeente gaf antwoord; de eerstvolgende stap was dus weer aan de Fabrikantenkring. En het antwoord van de gemeente gaf voldoende mogelijkheden om het con tact weer op te nemen op onderdelen. Nu kan men tegenwerpen, dat dit ant woord komen zal in overleg met de in vergadering bijeengeroepen organisa ties. Best, maar dan had de voorzitter zijn, door ons gewraakte, opmerkingen beter in kunnen slikken als voorbarig en niet terzake. Wij maken deze opmerking in het be lang van de goede zaak en om er tegen te waarschuwen deze goede zaak niet te schaden door misplaatste gevoelig heid. Uw pantalon omhoog, om dat U „omhoog" zit, met een pantalon die als maar afzakt Kom toch naar het Broekenhuis en overtuigt U van de voordelen, die een speciaalzaak U biedt. Prima pasvorm, juiste lengte, goede buikwijdte, kortom alles wat U van 'n speciaalhuis mag ver wachten biedt U het Broekenhuis. Daarom zegt ook elke heer telkens weer: Het Broekenhuis draagt z'n naam met eer. Leeuwenstr. 33 - Hilversum Het verslag van de vergadering van 11 Mei geeft nog op meerdere punten aanleiding tot opmerkingen. Wij willen deze thans achterwege laten. Slechts zij opgemerkt, dat men met vage be weringen niet ver komt. Zeker in de zakenwereld met haar marktonderzoek, arbeidsanalyses e.d. zal men dit bea men. Ook het gemeentebestuur vroeg in haar antwoord om concretere gegevens. Het staande de vergadering plotseling om zwaaien van een badhuisplan op een sporthal geeft echter te denken. Ook het gemak waarmede men de fi nanciële moeilijkheden maar naar de gemeente verwijst, maakt geen sterke indruk. A propos: in hoeverre staat de gehele Fabrikantenkring werkelijk achter het geen 11 Mei werd besproken? Indien dit werkelijk zo is, dan behoeven de kosten voor een eerste plan toch geen bezwaar te zijn 1 15 x 200.b.v. is 3000.en daar voor kan men toch wel een aardig plan laten maken, zonder een beroep te moe ten doen op de meestal noodlijdende kassen van de bijeengeroepen organisa ties. Gediplomeerd Bonds-Instructeur. NIEUWEWEG 97 TEL. 2543 geopend- Vroeger lagen er in de kelders aardappelen, thans zijn er balken, die enige genodigden opnieuw uitnodigden. Nu om hun hoofd flink te stoten. Met kleine mannen ging het nog wel, maar enige uit de kluiten gewassenen kwa men met een bult op het hoofd thuis. De heer en mevrouw Den Ouden hebben 60 jaar huwelijkslief en leed gedeeld. Nu kun je zeggen, dat het eerste woord nog vallen moet, maar dat is natuurlijk gekheid. Maar dat ze het best met elkaar vinden konden bleek ieder, die hen geluk kwam wen sen en dat waren er: velen. Het loont meestal niet de moeite over de successen van Soester sport lieden naar huis te schrijven. Of vindt U misschien, dat we zulke uitstekende voetballers, hockeyers' of athleten heb ben? De Soester bromfietsers zijn ech ter van formaat en hoj behalen van het Gelderse Kampioenschap is een kar weitje dat op een Zondagmiddag even werd opgeknapt. Met bromfietsen heb ben we trouwens toch wat in de melk te brokkelen, want voorzitter en se cretaris van de Nederlandse bromfiets- bond zijn Soester ingezetenen. Van Lennep's Sportpark heeft de buit gedeeld. Ik zou U graag vertellen hoeveel ieder gekregen heeft, maar ik weet het niet, want men heeft er niet mee te koop gelopen. Groot gelijk, want het is veel leuker dat ze zeggen: „Waar zou hij dat toch van doen", wanneer Uw vrouw haar derde bontmantel koopt. St. Petrus en Paulus, de R.K. Mid denstandsvereniging, heeft vergaderd. De leden voelen veel voor een sport hal en zijn blij, dat de Fabrikanten kring afgestapt is van de vele andere wensen. Waarom? We kunnen best een stuk of tien wijkgebsuwen gebruiken. Het zijn me nog al geen afstanden hier. De jeugd van „Ons Genoegen" is in St. Josef voor bet voetlicht getre den. De jonge ccn&jfeieier toonde zich een purist met fantasie. „Mona Lisa" kondigde hij aan als Mooie Liesje, het geen een goede Soester vertaling ge noemd kan worden- Negen dames van het Van -Arkel Instituut toonden zich wel zeer geë mancipeerd door een toneelstuk op te voeren zouder mannenrol. Als kleine tegemoetkoming mocht een man de re gie voeren. Maria Maatman droeg die avond voor en de opgeschoten jeugd kon zich maar met moeite kalm hou den. Dat zal er in dienst wel inge stampt worden. Het Roode Kruis heelt vergaderd en 4 van de leden was aanwezig. Dat lijkt weinig, maar er zijn wel eens ver gaderingen geweest, waarvoor slechts l/2 opkwam. Onze plaatsgenoot Anton Verkerk kan biljarten, maar dat hij het zo goed kon, als hij in Utrecht liet zien, wist niemand. Hijzelf trouwens ook niet. De commandopost van de BB, is UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Een Mevr. van de Kooyweg raakte slaags met een gemuilkorfde hond, die haar ganzen molesteerde. Eén gans raakte tijdelijk buiten westen en de hond werd door de dame ingerekend. De inspecteur van de Dierenbescher ming nam het dier mee naar het asyl tot de eigenaar opgespoord was. Die zal wel een dwangbuis voor het beest kopen, nu een muilkorf niet voldoende blijkt te zijn. Twee lieden van eenzelfde vader en moeder toonden zich oververzadigd van broederliefde, toen ze tezamen ruzie zochten met een dame en een heer. Dit gebeurde in een café. Spoedig werden de knapen de zaak uitgewerkt. Negen studenten, die in Soestduinen kamperen, vonden blijkbaar, dat het studentenfeest van Februari veel te netjes verlopen was, zodat ze ruzie gin gen maken in een café. Spoedig vlogen de bierglazen in het rond en de eige naar van de zaak belde de politie. Toen deze arriveerden bevonden zich nog maar 3 ruziezoekers op het terrein van het café en die werden verwijderd. Vier jongens, 3 uit Amersfoort en 1 uit Scest, bevonden zich in het voor malige 's Zomers buiten, waar de L.S.K.-wachtdienst hen aantrof. Ze de den nog niets. Een 37-jarige Soester inwoner werd vermist en zijn gemalin verzocht de politie om opsporing. Dat was niet no dig, want de vermiste kwam eigener beweging weer boven water. Op een stukje land achter de acht zaligheden aan de Burg. Grothestraat, vraten ganzen de boel kaal. De eige naar van het land verzocht de eigenaar van de vandalen maatregelen te ne men, maar die liet de beesten maar lo pen. Echter niet meer toen de politie tussenbeide kwam. De gansjes zitten nu achter slot en grendel. Een bewoonster van de Van Strae- lenlaan beklaagde zich bij de politie over het vernielen door de jeugd van woning op de Wilhelminalaan uitkomt. Nog bruiner bakten 6 jongens het bij een autosloper. De knaapjes zijn 11, 12, 13 en 14 jaar oud en de Eigendom weg mag zich in het gelukkige bezit van deze jeugdigen verheugen. De autosloper belde de politie, omdat enige knapen z'n auto's aan 't slopen waren, maar dat kon hij zelf wel, want dat is z'n beroep. De sterke arm trof op het kantoortje van de sloperij een knaapje aan, dat betrapt was bij het vernielen van auto's. Twee jeugdige collega's, die zich uit de voeten wilden maken, wer den geknipt en het bleek, dat ze 25 koplampen stuk geslagen hadden en de gloeilampjes ontvreemd. Eén jongen had er 18 in z'n zak. Verder waren ze gek op nummerpla ten, stuurwielen en contactsleuteltjes. Bij voortgezet onderzoek kwamen nog 3 daders aan het licht en de hele veel belovende groep werd op het politie bureau in afzondering gezet om de wandaden te overdenken. De ouders mochten de knaapjes ophalen, bij wel ke gelegenheid nogal harde woorden vielen. Ook de politie onderhield de jongens terdege. Een 21-jarige jongeman uit Hebron, mocht met z'n vader naar huis. Hij sprong uit de rijdende trein naar Am sterdam en nam de benen. Op de Steen- hoffstraat werd hij door de politie aan gehouden en naar Amersfoort gebracht. Daar kregen de agenten het signale ment van een ontsnapte jongen van 11 jaar, die onder voogdij toezicht staat. De politie trof de jongen bij het terug rijden naar Soest op de Birkstraat aan en maakte rechtsomkeerd om hem naar Amersfoort te brengen. Je moet maar boffen Op het Nieuwerhoekplein liep een 7-jarig meisje tegen een auto op, die slechts langzaam reed. Het kind had niet uitgekeken, zodat de chauffeur ge heel vrijuit gaat. Het meisje kreeg een wond aan de lip en dokter Sehutte liet haar met een taxi naar huis brengen. De heer Hoogland, die in Hoogland woont, heeft het land, omdat de politie hem bekeurde. Dat zou niet gebeurd zijn, als hij z'n werkboekje ingevuld had. Er is assistentie van de politie ge vraagd, omdat de jeugd in de buurt van de kerk aan de Steenhoffstraat steeds baldadiger wordt. De militair v. K. reed in een jeep. Hij kwam uit Amersfoort met een ma tige vaart, slipte op de hoek van de - dameskapsalon BBA AM WEG 64 TEL 2045 SOEST Middelwijkstraat en de Korte Middel wijkstraat. De jeep bleek veel sterker dan een lichtmast van de P.U.E.M., die een lelijke knauw kreeg. Op de Noorderweg liep de P.U.E.M. nog meer schade op, doordat een om gewaaide boom bovenleiding en trans formator beschadigde. Het aantal bekeuringen laat weer niets te wensen over. v. H. en v. d. Z. hebben een antipathie tegen de vuil nisophaaldienst en doen er niet aan mee. L. had op z'n bouwwerk geen ar beidslijst. Twee dames wisten niet, dat je een bepaald soort verkeerszuil niet links passeren mag. Een motor had geen kentekenbewijs. Een bromfietser trok een fiets voort en een andere bromfiets sleepte een fiets mee. Een meneer hield een beschermde vogel vast en een andere meneer was niet in het bezit van een luistervergunning. Nog was de inkt niet droog, waarmee mijn hoekje van Dinsdag was gedrukt, of mijn vrouw wist mij al te vertel len, dat ik mezelf vies was voorbijge- hold met mijn bewering, dat de 2e Kamer bang was voor een boos gezicht achter de regeringstafel en het niet aandurfde het Kabinet naar huis te sturen. Nu was het dan toch maar gebeurd Van de strekking van mijn hoekje van Dinsdag neem ik niets terug. De tac kel kwam alleen uit een heel onver wachte hoek, toen een regeringspartij een been uitstak en het Kabinet vloer de. In feite sneuvelde het regerings voorstel op „ja"-zeggers en „nee"-stem- mers. Het is haast te vreemd om waar te zijn en met de wetenschap, dat je in de po litiek verkocht wordt waar je bij zit, mogen we gevoegelijk veronderstellen, dat er een adder(tje) onder het poli tieke gras zit. Misschien is het nog wel zo, dat de vóórstemmers (en néé- zeggers) er, om het eens heel gewoon te zeggen, vies zijn ingevlogen. In het democratisch stelsel is het usan ce, dat de partij die de val van een Kabinet veroorzaakt, wordt aangezocht voor de samenstelling van een nieuw en daar zit de vóór-stemmende opposi tie dan. Het is jammer, dat ons Kabinet bij een zo'n belangrijk punt als Belasting verlaging en Huurverhoging moest sne ven, al lijkt het er ook op, dat zij, door deze 2 zaken onverbrekelijk aan elkaar te koppelen, een crisis zocht. Dit lijkt tegenstrijdig met hetgeen ik Dinsdag schreef, doch dit is het niet, omdat het mij alleen maar ging om het verschijnsel: ergens vóór zijn en tégen stemmen of omgekeerd. Ik vind dat stijlloos en op deze manier kan mijn kleine meid ook „het volk vertegenwoordigen". Die zegt ook op haast alles ja en amen wat „juf" zegt. H. OEKMAN. Een motor-driewieler werd zonder rrj- het pad, dat, als achteruitgang van haar bewijs bereden enz. We leren het nooit. In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op dc naam RANG op het beschermend omhulsel ZAALUITVOERING SOESTER TURNCLUB. De Soester Tumclub heeft allang een zaaluitvoering in de pen, maar pech achtervolgde de vereniging. Wegens ziekte van de leiders is deze uitvoe ring al een paar maal uitgesteld, maar de leden hebben, doorgezet en in een advertentie hebt U Dinsdag reeds kun nen lezen, dat de uitvoering Maandag avond in het St. Josefgebouw gegeven wordt. Deze uitvoering is in de eerste plaats bestemd voor donaturs, ouders en familieleden. E.H.B.O.-DIPLOMA'S EN CERTIFICATEN. Op 7 Juni zullen in St. Josef de diplo ma's en certificaten van de E.H.B.O. uitgereikt worden, waarvoor dames, heren en meisjes bij Dokter Werner slaagden. Alle candidaten hadden suc ces. Het zijn de dames: A. v. Dijk, R. Tienhoven, M. E. Pol, Mevr. Duinker- sloot-Koot, Mevr. Nazon-Kloppenburg en de heer E. G. v. Engelen. Het certificaat ontvangen de meisjes: T. Tebbens, L. v. Velsen en de jongens F. Ammerlaan, J. Bosch, J. v. d. Brink, H. Demmers, P. Dijkman, A. Hilhorst! J. de Koning, J. Schalkx, C. Schothorst en P. v. d. Sanden. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruine portemonnaie, uitlaatpijp van auto, lipssleutel, zilveren hangertje, gummi voetbal, bruin schooletui, dames zakdoekje, paar grijze kniekousen, brui ne motorhandschoen, jongenspet, duim stok, poppenwagen, sponsrubber zadel- dek, 3 pakketten, stoffen ceintuur, lin ker dameshandschoen, armbandje, glacé handschoenen, rechter rubberlaars, groene autoped, paar dameshandschoe nen, stalen duimstok, grote oranje bal, nieuwe verfkwast, herenrijwiel, bruin kinderwantje, schakelarmband, porte monnaie met vreemde munten, zwarte portemonnaie, zwarte meisjesfiets, wiel dop van auto, rechter zwarte dames handschoen (glacé). Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op Woensdag en Zaterdag, van 2-4 uur.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1