r j. KOPPEL. Waterstaat contra Gemeente De Zomerfeesten van V.V.V. Mensenwerk DE POLITIE VIST. LAAT UW HAAR EN UW HUID Dameskapsalon IN DE HOEK. AAN DE LEDEN VAN „S.E.C." Vergadering uitgesteld tot 5 Juli a.s. DINSDAG 7 JUNI 1955. 33e JAARGANG No. 43. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRA AT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De Waterstaat en de Gemeente Soest schijnen niet zo best met elkaar over weg te kunnen, hetgeen gebleken is bij de viering van Roninginnefeest en be vrijding. Toen legde de Waterstaat het loodje, maar de aanhouder wint, heeft men blijkbaar gedacht en nu is er iets nieuws verzonnen, waarvan U de bij zonderheden wel zult weten. De heer W. Groenesteyn van de Molen straat bouwt huizen, hetgeen een lof waardige bezigheid is. Dat vond de ge meente ook en graag werd aan de heer Groenesteyn een stuk grond verkocht, gelegen tegenover het tennispark op de Birkstraat. Er werd bij bepaald, dat de koper van de grond binnen twee jaar voor 2 huizen op dit terrein zou zorgen en daartegen had hij geen enkel bezwaar. De twee jaar zijn nog niet om en toch is de bouw allang begon nen, want alles was in orde. De bouw vergunning was verleend en het Rijk had een bouwpremie toegezegd. Wie doet je dan nog wat, zou je zo den ken. De Waterstaat! En met een energie en werklust, die gerust aan het delta plan besteed hadden kunnen worden, werd de heer Groenesteyn de toegang tot zijn bouwwerk ontnomen door een flink hek, dat verwonderlijk snel om zijn werk werd gezet. Bouwen!" zei de gemeente. „Niet bou wen!" zei Waterstaat en de heer Groene steyn weet het niet meer. Wij schreven Vrijdag in „Van week tot week in Soest', dat het beslist geen kwaad kan als men eens wat nuttig werk ging zoeken voor de grapjes, die deze dingen verzint, maar daarmee is het probleem niet opgelost. De kans be staat echter dat de brief, die door de heer Groenesteyn aan de Minister van Waterstaat gezonden is, dit wel doet. Mocht het schrijven geen succes heb ben, dan zal het gemeentebestuur op andere wijze trachten een eind te ma ken aan deze zotte situatie, waarbij geld van de gemeenschap weggegooid wordt door het plaatsen van afrasteringen, waarvan niemand plezier heeft en ve len last hebben. Voorlopig staat het hek er echter en de bouwer kijkt de kat maar even uit de boom. Wie weet wat ze straks weer uitvinden. Overigens had Waterstaat voor het bouwen van het hek niet eens ver gunning. Wanneer op 9 Juli a.s. de V.V.V.-fee geïnstalleerd zal zijn en de toeschou wers op het feesterrein een muziekshow met medewerking van 150 bloemenmeis jes te zien krijgen, dan zal de V.V.V. begonnen zijn met het bieden van de feesten, waaraan maanden van voorbe reiding voorafgegaan zijn. Vorige week gaven wij het programma in onderdelen en dat programma is af. Dit is nog slechts het begin en dit begin is moeilijk. Het staat vast, dat hetgeen geboden zal worden de moeite waard is en de entree-prijzen zullen per uit voering of voorstelling een gering be drag uitmaken. Om echter te komen tot jaarlijks terug kerende feesten, die een attractie zijn voor de bevolking en allen, die in de zomermaanden Soest bezoeken, moet het comité kunnen rekenen op het be zoek van iedere Soestenaar aan ten minste één voorstelling of uitvoering. Keus js er te over. Er zijn een drietal bonte avonden, er is een bridgedrive, er worden tochten ondernomen en er is kindercabaret. De Winkeliersvereniging houdt een brade rie en de brandweer zal de strijd op nemen tegen blussers uit Vorden, er is een gymnastiekuitvoering en concert van Soester zangkoren. Wie graag een kaartje legt kan prijzen winnen met Daar stijgt het gevaarte, Vertrekvlag in top, Precies volgens schema In 't hemelruim op. Precies volgens schema Doorklieft het de lucht, Volbrengt het zijn vlucht. Precies volgens schema De wereld in 't rond, Precies volgens schema Staat 't weer op de grond. Tènzij daar een hand komt Met machtige greep: Die haalt door ons schema Een bloedige streep CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden.) klaverjassen of schudjassen, dus nie mand hoeft zich misdeeld te voelen. Twee weken geleden waren er 24 auto's ingeschreven voor het bloemencorso op de openingsdag, nu zijn het er al in de dertig, maar het wachten is op par ticulieren, die hun auto omtoveren in een bloemrijke straaljager of als onder zeeboot in de stoet laten meerijden. Nu zijn het practisch alleen nog maar be drijven en zaken, die deelnemen. Moto ren en fietsers kunnen ook deelnemen. Er zal geen programmaboekje uitgege ven worden, omdat de kosten hiervan vrij hoog worden, maar voor een dub beltje kan men zich voorzien van een dagprogramma, dat iedere morgen uit gegeven wordt en gedurende de gehele dag verkrijgbaar is. De eerste bonte avond, die „Alles is oké" heet, brengt naast het Rotterdams Schoffie de Doea Melati's, de twee leuke meisjes^ voor wie bij de amateurparade in Soest de victorie begon, want na het optreden in onze gemeente ging het snel bergopwaarts met de meisjes, die nu voor radio en gramofoon optreden. De conference is in handen van Rudi Bruins en de Jacco's, het jeugdig ac cordeonduo, zullen eveneens optreden. Fred en Rob, de muzikale clowns komen ook en ook de Robbedoezen uit Utrecht. Dit uitstekende duo beschikt over een internationaal repertoire, waaraan 10 jaar gewerkt is. Bij de laatste amateurs parade in „Eemland" heeft men kun nen horen wat deze lange samenwer king tot stand gebracht heeft en in het jaar van het tweede lustrum van de Utrechtse artisten kan men rekenen op iets heel bijzonders. Bestaan de Robbedoezen 10 jaar, de nieuwe Soester aceordeonclub „Anima- to" zal op deze oké-avond haar debuut maken. De tweede bonte avond „Lachen is gezond" brengt Mans uut Twente, de Handly Fools en Peter van Hattum, die in Februari zo kostelijk van Rood kapje kon vertellen in het schone dia lect van de Domstad. Jan Rodrigo, de sneltekenaar is hier ook geen onbe kende en de Mavino's, twee acrobaten, hebben in Soest een eerste prijs ge wonnen. Niet in het minst door de lenigheid van het meisje, dat haar forse partner as sisteert. Een operette duo en Tilly en Willy als cabaretduo, The Johnny's met hun ac cordeons en The Soundmixers vullen de avond verder. Op de laatste avond vindt in de grote tent het laatste bonte programma plaats. Tobi Rix zal er zijn en André Meurs als conferencier en cabaretier. Het Ma- joco-trio, dat iedereen van de radio kent treedt op en Jack Smith Cie zorgen voor een accordeonshow. The Dutch rolling stars zullen kunstige capriolen op rolschaatsen uithalen, terwijl Ger- rie dit met een grote kogel zal doen. Er is een Weens duet en Ad van Veen speelt op piano en clavioline. Amateur-musici wordt de gelegenheid geboden als orkestje van 5 of 6 man op te treden bij het begin van de uitvoe ringen in de grote V.V.V.-tent en tij dens de pauzes. Naast het vele werk voor de feesten zal V.V.V. een fotowedstrijd uitschrij ven, waaraan iedereen mee kan doen. Leuke foto's uit Soest of mooie foto's van Soester natuurschoon worden met een prijs beloond. Door middel van een advertentie zullen binnenkort nadere bijzonderheden gegeven worden. Ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken, dat mijn theoretische en prac- tische kennis van het vissen zo gering is, dat je het met gemak op een post zegel kunt schrijven en dit heeft me op dit gebied eigenlijk altijd een min derwaardigheidscomplex bezorgd, want een man moet toch eigenlijk haring of kuit van het vissen hebben. Zaterdagmiddag is in deze toestand een ommekeer gekomen, toen mij bleek, dat er politiemannen zijn, die hun vak uitstekend verstaan, maar van het vis sen nog minder kaas gegeten hebben dan een koe van piano spelen. Die kans gezien hebben prinsheerlijk twee en een half uur aan de kant van de Waai, dat grote gat met water te zitten, zonder dat een vis er maar aan dacht eens aan hun wurm, stukje deeg of weet ik wat voor aas te snuffelen Toen wist ik tenminste, dat ik niet alleen sta met mijn gebrek en dat er bij die viswed strijd van de politie om de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de oud-politie man C. van Wijngaarden, 11 deelnemers waren, die er misschien nog minder van weten dan ik, want ze vingen hele maal niets, ondanks het inspirerend voorbeeld van matadoren als de heren C. de Bruin en J. W. Kaspers, die 17 en 16 vissen het water uitrukten. Er waren miezerig kleine beestjes hij, die weer rap teruggegooid werden, om nog eens de kans te krijgen verschalkt te worden wanneer ze wat groter zijn, maar goed, ze telden mee en de jury leden H. A. Butzelaar en J. de Bruin turfden die liliputters net zo goed af als de kanjers. Nou ja, kanjers. Die zitten er wel, zeggen ze, maar ik heb ze niet gezien en de tweede prijs werd toegekend voor het vangen van de groot ste vis aan de man, die er één ophaalde van 25V2 centimeter. Het begon feestelijk. Er stond daar over de Eem een erepoort met een lint en de heer J. Smit begon met welkoms- Woorden. Het viscollege werd bedankt en ook de heer H. A. Butzelaar, omdat hij het water beschikbaar had gesteld. Aan de heer Scholtmeijer werd verzocht het lint door te knippen, dat de weg naar het wedstrijdterrein vrij moest maken e.n nadat dank gebracht was aan de heer Van Wijngaarden, de schen ken van de beker, begon de vreedzame strijd. Agent C. de Bruin, die beslist semi- prof is, haalde al direct op en dat be zorgde hem de prijs voor de eerste vis: Toen was nog niet bekend, dat hij ook de prijs voor het grootste aantal zou behalen, maar na een uur had hij er al 9, terwijl J. W. Kaspers op de tweede plaats stond met 3 stuks. Daarna de he ren Scholtmeyer, Ten Hove en D. v. d. Wijngaard met 2, waarna het peleton kwam, met één visje of helemaal niets kon tonen. Er waren sigaren en een vriendelijke dame liep rond met een fles en een glas om de droge kelen te verfrissen, zodat het de vislustigen aan niets ont brak. Er heerste een uitstekende geest onder de rivalen, want wurmen werden gul uitgewisseld en nuttige wenken werden geheel gr: ris verstrekt. Na anderhalf uur ,agen de heren De Bruin en Kaspers onbereikbaar ver aan kop met 14 en 12 en de laatste begon de eerste aardig te bedreigen. Na deze 2 kwam er een hele tijd niets, waarna de heren Scholtmeyer, Le Clerq, Van de Wijngaard en Ten Hove ieder met 2 stuks volgden. Twee uur en dertig minuten hebben de 24 deelnemers gevist om de beker, de medaille, de worst en de herinnerings bordjes, die wezen op het tienjarig be staan van S.P.S.V. Toen bleek, dat C. de Bruin met 17 vissen, groot en klein, de kampioen was. Hij kreeg de beker en de medaille en een worst. J. W. Kaspers kreeg sigaren, omdat hij de grootste kanjer op het droge ge sleurd had. Met 16 vissen zat hij de eerste wel heel dicht op de hielen. De heren Ten Hove en Van de Wijn gaard haalden 3 vissen uit het zilte nat, de heren Scholtmeyer en Le Clerq 2, de heren Fennema, De Raadt, Van de Meulen, Snijders, Spijker en v. d. Veen 1, terwijl 11 deelnemers thuis met een flink portie visserlatijn moesten ver doezelen, dat ze de hele middag door de vissen waren beet genomen, inplaats van zelf beet te krijgen. Maar dat was helemaal niet erg. Het was een gezellige middag geweest, met veel frisse lucht en geen enkel procesverbaal. REGELMATIG EN GOED VERZORGEN Braam weg 84 Telefoon 2045 UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Op de hoek van de Koninginnelaan en de Van Straelenlaan reed een bus van Tensen, op weg naar Nieuwerhoek. Vanaf de Van Straelenlaan kwam een Bedford vrachtwagen, die achteruit reed. Het was de auto van J. W. uit Amsterdam. De bus stopte, maar de vrachtwagen reed door en beschadigde met een haak van de laadbak de auto aan de zijkant over een groot deel van de lengte. In het Soester veen werd een schut ter, die een windbuks hanteerde, be keurd. Een Mevrouw van de Koninginne laan bracht haar dochtertje even naar de bus, omdat zij met een schoolreis je meeging. Toen ze drie kwartier later thuiskwam zag ze rookwolken uit haar huis komen en dat was niet zo vreemd, want bij het weggaan had ze de strijk bout op de houten vloer gezet, zonder de stekker uit het stopcontact te trek ken. Een groot gat in de vloer, vuur geblust met een emmer water en de brandweerauto's behoefden geen hulp te verlenen. De politie zal strenger gaan optre den tegen baldadigheid van de jeugd. De lieverdjes en hun ouders zijn bij voorbaat gewaarschuwd. Een meneer uit de Spoorstraat deel de mee, dat maar liefst 62 kuikens en 5 jonge konijnen doodgebeten waren. De politie zette een listige val uit, waarin een roofzuchtige kat pijnloos gevangen werd. De snodaard is aan de Dieren bescherming gegeven om haar te tem men. BEZOEK NATUURBAD. Zondag werd het Natuurbad bezocht door 4470 personen, abonné's inbegre pen. Een flink bezoek zo vroeg in de tijd. Het is nog maar éénmaal voorgekomen, dat, tot gelijke datum, een hoger aan tal bezoekers werd genoteerd. SOESTER SCHAAKCLUB. Bij het tournooi van het schaakgenoot schap „Amersfoort" wonnen de heren H. Schreuder en G. van Munster een eerste en een tweede prijs. In het clublokaal van het Oranje Hotel zijn de zomercompetities, welke de le den ieder jaar onderling spelen, weer begonnen. J. K. v. Zijtveld won van A. van Dijk, J. Thomasse van C. Sam- som, G. van Munster van J. J. Immer- zeel, J. J. W. Blom van P. J. Hoek, J. v. d. Wal van B. Beuken, J. A. Wols- wijk van C. P. Amelunxen, H, Over- goor van K. F. Mud, terwijl G. W. Gey- tenbeek remise speelde tegen P. Sirag en A. v. Snel tegen J. Sleyper. AANRIJDING. De 81-jarige heer H. D. stak bij de Mo lenstraat met zijn bromfiets over en werd hierbij aangereden door een per sonenwagen, die tevergeefs door rem men een botsing trachtte te voorko men. Dokter Schutte en echtgenote ver leenden de eerste hulp, daar het slacht offer een hoofdwond had opgelopen. Per ziekenauto is de heer D. naar de Lichtenberg vervoerd. BILJARTEN. Uitslag driebandentournooi: le klas: Viersprong 1V.V.V. 1 4-2. Viersprong 1Oranjeboom 1 4-2. 2e klas: Centraal 1Vergulde Wagen 1 4-2. Centraal 1Leusderkwartier 1 6-0. 3e klas: Viersprong 2Oranjeboom 2 3-3. Oranjeboom 3Viersprong 2 6-0. VOLLEYBAL POLITIE. Dinsdag 14 Juni vangen, te 10.30 uur, de volleybalwedstrijden aan, welke op het S.E.C.-veld gehouden worden en die georganiseerd worden door de S.P.S.V. Elf teams van de politie uit vele plaat sen doen mee en in 55 wedstrijden, die de gehele dag in beslag nemen, wordt gestreden tussen S.V.K.M.A., ^aarn, De Bilt, Bussum, R.S.D.U., Hilversum, Alphen aan de Rijn, S.V.D.U. Amers foort, Soest en Zeist. BIERTAPWEDSTRIJD. Als voorwedstrijd van het nationaal biertapkampioenschap wordt Vrijdag a.s. in het Sportpark te Hilversum de districtswedstrijd gehouden. Als deel nemers uit Soest staan de heren A. Verkerk en R. Bergers ingeschreven. Zij wonnen vorig jaar samen het dis trictskampioenschap met tappen en ser veren en bij de nationale wedkamp in het Concertgebouw te Amsterdam be zette A. Verkerk de elfde plaats van 36 deelnemers. Verder nemen uit Soest deel de heren R. v. d. Linden, 2e prijs in 1953, toen A. Verkerk 4e werd, J. Wuesthoff, C. Butselaar en A. J. Stalenhoef. UITSTAPJES GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL. Begunstigd door het stralende weer van de vorige week maakten verschillende klassen van de Groen van Prinsterer- sehool weer hun jaarlijkse uitstapjes. Teneinde aan de reis van de hoogste klas een instructiever karakter te ge ven, werd de al bijna traditionele drie daagse fietstocht ondernomen naar de Bijenkorf te Nunspeet, een voor jonge lui ideaal Chr. Vacantiecentrum, dat in het voorseizoen ook schoolklassen de gelegenheid biedt te logeren en te ge nieten van de onvolprezen genoegens en uitstekende maaltijden. De heenreis liep dwars over de Velu- We mogen als „Soesters" vaak iets te mopperen hebben over onze gemeente, soms terecht, soms ten onrechte over één ding zijn we het eens: het Soester Natuurbad slaat alles op zijn gebied in de lengte en de breedte. De ligging in het hart van het land is uniek, de omgeving is prachtig, het heeft een ongeëvenaard aantal vierkan te meters wateroppervlak en op zonnige dagen, zoals we nu vreemd genoeg be leven, is het er prettig toeven. Er zijn natuurlijk wel dingen, die ik graag an ders en beter zal;, maar het zou wel erg gek zijn, wanneer er helemaal niets te mopperen viel. Zondag heb ik er een poosje tijd voor genomen om eens na te gaan of ik veel Soester gezichten kon ontdekken onder de velen, die als gevolg van het heer lijke zomerweer, een bezoek brachten aan ons Natuurbad. Het was povertjes hoor. Nu is het natuurlijk zo, dat ik de mees te Soesters niet van gezicht ken, maar door een steekproefje hier en daar, ben ik toch tot de overtuiging gekomen, dat er maar een schamel aantal Soes ters aanwezig was. Uiteraard is dit juist wat de Stichting en de V.V.V. beogen, maar het zou toch wel leuk zijn, afgezien van het feit, dat een halve gulden van een Soester pre cies evenveel waarde heeft als een halve gulden van een niet-gemeentenaar, wanneer de inboorlingen van ons dorp zelf ook wat meer in ons onvolprezen natuurbad kwamen en daarmee o.a. 'n klein beetje toonden het werk der stichting te appreciëren. Ik geef toe, dat aan de circulatie van het water nog wel iets te verbeteren is en dat het zand rondom het bad vuile voeten veroorzaakt, maar over deze zaken moogt U alleen maar een oordeel hebben, wanneer Uw bezoek van een beetje recente datum is en niet dateert van 1947, zoals een Soester opmerkte, die vol critiek zat over het water etc. Naar ik vernam is er een plan in studie om tot een betere watercircula tie te komen. Of dit waar is weet ik niet. Mocht dit niet zo zijn, dan hoop ik, dat dit heel spoedig wél het ge val zal' zijn. Met zo weinig mogelijk „studiecommis sies" s.v.p. Ten faveure van ons mooie bad. H. OEKMAN. HET BESTUUR. we, langs het Uddeler meer, Elspeet, enz. Om 4 uur arriveerden de jongelui met hun begeleiders(sters) in de Bijen korf. Na een uitstekende warme maal tijd werd door 't huis 'n filmvoorstelling aangeboden, waarna een avontuurlijke nachtwandeling volgde. De volgende dag werd met lunchpakket gewapend een fietstocht gemaakt over de Woldberg met de Knobbel (Schiet- terreinen van Oldebroek), oud Elburg werd bezichtigd, terwijl 's middags te Polsmaten naar hartelust werd geroeid en gezwommen, 's Avonds verscheen de Oudercommissie uit Soest en werd rondgeleid door het mooie gebouw en de schitterende omgeving. De derde dag werd de terugtocht aan vaard. Via de Poolse weg ging het naar Harderwijk, waar de Zuiderzeewerken werden bezichtigd en een boottocht werd gemaakt. Veel te vlug waren deze dagen volgens de meisjes en jongens voorbijgegaan. Vrijdagmiddag waren klas 1, 2 en 3 aan beurt. Voor de kleintjes stonden Artis te Amsterdam en Valkeveen op het programma. De firma Tensen zorg de op de bekende prettige manier voor het vervoer van de pl.m. 175 kleintjes met 3 grote bussen. Ook dit uitstapje werd een waar festijn. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van Vrijdag j.1. wer den aangevoerd 217 biggen van 35.— tot 50.3 drachtige zeugen van 225.tot 250.en 3 guste zeugen van 200.— tot 240.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 128000 stuks. Hoendereieren van 12.75 tot 13.25, henneneieren van 7.tot 11.25, middenprijs 13.prijs per kg. 2.10. De Kippenmarkt had een vlot verloop en de handel op de biggenmarkt ver toonde een willige tendenz.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1