W. N. Nieuwenhuis Burgerlijke stand. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF „CIBAS" Busch Zonen KAPITEIN FANTOME. I MAM WH PU/KT KAPlTEI/1 C fANTÓME OP... )f MAHHEN LOPSH MAAR VOHEM. f^^^S^^MPSËÜÖRITA WJ WW^^^r- W 2®fr» u. £f |#n'i.\M «r wc/ SOESTER SPORTWEEK. Volgende week Dinsdag begint de Sport week, georganiseerd door de Soester Sportfederatie en ter ere van dit sport festijn zal Dinsdagavond een mars door de gemeente gehouden worden, waaraan alle Soester Sportverenigingen deelne men. De start van deze sportieve stoet vindt om half acht op de Beetzlaan plaats en over de Beukenlaan, Molen straat en Steenhoffstraat gaat de tocht naar het raadhuis, waar gedefileerd wordt voor het gemeentebestuur. De deelnemers aan de mars gaan over de Rembrandtlaan, Talmalaan, P. de Hooghlaan, P. Potterlaan, Rubenslaan, Prins Bernhardlaan, Waldeck Pyrmont- laan naar het terrein aan de Schriks- laan, waar de Burgemeester, na de vaandelgroet, de sportweek zal openen. P.V.O. speelt natuurlijk. Gecostumeerde K.P.S.-ers zullen hierna een voetbalwedstrijd spelen tegen een Soester elftal, dat eveneens gekleed zal zijn in de meest onpractische of dwaze kleding, den men zich voor de voet balwedstrijd denken kan. Op hetzelfde terrein zullen een Goois en een Utrechts twaalftal een korfbal wedstrijd spelen op Woensdagavond en de volgende dag (30 Juni) vindt de 3V2 K.M. lange loop door Soest plaats, waar aan iedereen kan deelnemen, die over v. Weedestraat 23 Tel. 2577 Aanleg en onderhoud van GASleidingen en gasapparaten WATERleidingen en Sanitaire installaties ELECTR. Techn. Install.bur. DAKBEDEKKINGEN en onderhoud van daken. Stofzuigers enz. ook op gemak kelijke betalingsvoorwaarden. GEBOREN Bob, zoon van J. Veerman, chauffeur, en C. van Esseveld, Talmalaan 26. Re- gina Alida, dochter van J. Th. Milten burg, analyst, en G. R. Stein, Amers- foortsestraat 83. Gerritje Maria, doch ter van H. Donkersteeg, fabriekarbei der, en W. Verwoerd, Hartmanweg 30. Klaas Sjoerd, zoon van P. H. Schaafs- ma, timmerman, en J. W. Hart, Gene raal Winkelmanstraat 93. Wilhelmina Hendrika, dochter van J. H. van Kleef, loodgieter, en D. de Boer, Klaarwater- weg 32. Theodora Hendrika, dochter van J. H. van Kleef, loodgieter, en D. de Boer, Klaarwaterweg 32. Leendert, zoon van J. van den Broek, boekhouder, en D. Barnat, Van Lenneplaan 82. Hen drik Eiso, zoon van H. E. Venema, schaver, en C. J. Verhoeven, Klaarwa terweg 98. Astrid, dochter van H. P. van Dijk, timmerman, en M. C. van den Hul, Noorderweg 22. Petrus Johan- nes, zoon van H. J. van der Wardt, chauffeur-monteur, en A. v. d. Broek, Eikenlaan 37. Cecilia Anna Margare- tha, dochter van W. E. van der Meer, rijwielhandelaar, en A. I. Ruck, Oude Utrechtseweg 42. Peter Gustaaf, zoon van T. G. Muts, procuratiehouder, en J. M. Post, Lindenlaan 4. Camilla Mar- garetha, dochter van A. Bergler, be vrachtingsambtenaar, en M. I .de Wit, Soesterbergsestraat 158. Derk Adrianus, zoon van D. Florissen, fabrieksarbeider, en J. H. Wolfsen, Lange Brinkweg 35d. ONDERTROUWD Gerardus Petrus Palmboom, electro- technisch tekenaar, Wilhelminastraat 21, Krommenie en Maria Wilhelmina Dymphna Bluekens, Veldmaarschalk Montgomeryweg 53. Datum huwelijk: 20 Juli 1955. Cornelis Johannes Kok, chauffeur, Veenzoom 8 en Veronica Theresia Bouma, Veenzoom 8. Datum huwelijk: 6 Juli 1955. GEHUWD Jan Pieter Huijser, militair. Hartman laan 9 en Bemice Florence Torok, Harr- manlaan 9. Adres na huwelijk: Hart manlaan 9. Joannes van Blokland, los arbeider, Wieksloterweg O.Z. 39 en Maria Jacoba Haare, Wieksloterweg O.Z. 39. Adres na huwelijk: Wieksloter weg O.Z. 39. Theodorus Bernardus An- driessen, veehouder, Ringdijk 9, Nieu wer Amstel en Anna Hendrika van Wegen, Schoolstraat 44. Adres na hu welijk: Ringdijk 9, Nieuwer Amstel. Hendrik van Steeg, fabrieksarbeider, Gruttostraat 18, Baarn en Annetje Duijst, Bakkersweg 9. Adres na huwe lijk: ieder op eigen adres. Klaas Jacob de Hamer, timmerman, Spoorstraat 10, Arnemuiden en Elizabeth Neeltje de Gouw, Andriessestraat 11. Adres na hu welijk: Spoorstraat 52, Arnemuiden. ■Victor Vermeire, Zeesserweg 12, Ommen en Frederika Henrijette Sophia de Graaf, Van Lyndenlaan 10. Adres na huwelijk: Van Lyndenlaan 10. sterke benen en een behoorlijk uithou dingsvermogen beschikken. Op het S.E.C.-terrein aan* de Schrikslaan wor den races voor verenigingskoppels op de fiets gehouden en grasbaanraces. Op 1 Juli is er een puzzlerit voor fiet sen en bromfietsen en op 2 Juli de sportdag van K.P.S. speelt het elftal van K.P.S. tegen Spakenburg, de K.P.S.- veteranen tegen K.S.D. en de hoofd schotel is de wedstrijd om de wisselbe ker, beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bernhard tussen de semi-profs van Feyenoord en een prof-elftal. Mis schien is dit „Amsterdam", zoals in de bedoeling lag, maar het is ook nog mo gelijk, dat een andere ploeg komt. Dit zal afhangen van het verloop van de competitie. Op diezelfde Zaterdag wordt een wa- terpolotournooi op hoog niveau gehou den in het Soester Natuurbad. Vier zeventallen van de hoofdklasse, de af deling, die de spelers levert van ons gevreesde nationale zevental, zullen daar laten zien hoe waterpolo gespeeld moet worden. De Robben uit Hilver sum, Neptunes uit Arnhem en Neptu- nus en A.Z. en P.C. uit Amersfoort zullen daar een waterslag leveren van klasse, daar de spelers van deze teams tot de beste uit het land behoren. Maandag 4 Juli treedt de Mixed Hoc key Club uit Soest aan op het terrein aan de Schrikslaan en om zeven uur zullen speelsters en spelers uit deze vere niging een hockeywedstrijd spelen. Uit de volgende dames en heren wor den twee elftallen samengesteld: Remy, Mevr. Stroink-Brouwer, Spoorenberg Jr., Puister, Hoogenbosch, Meeuwes, Mimpen, Bakker, Hoppenbrouwers, Mo- ree, Ebbers, Burgers, Lange, Mevr. Fe- lex-Schut, T. Hoppenbrouwers, Even huis, Remmers, Hinderdael, Rommerts, Stroband, Roes en Schalkwijk. Om half negen spelen de dames van B.D.C. een handbalwedstrijd. Op 5 Juli, Dinsdag, speelt de volleybal kampioen van Soest een wedstrijd te gen een team, samengesteld uit de rest van de Soester Volleyballers. Wie kam pioen wordt is nog niet bekend, daar S.P.S.V., S.V.V., Shot, Olympia en K.P.S. nog druk bezig zijn dit onder ling uit te maken. Het eerste zestal van de vereniging Olympia en S.V.V. (dames) laten hierna zien, dat volleybal ook voor het schone geslacht een aantrek kelijk spel is, terwijl de Utrechtse Vol leybalkampioen tweede klas, Nevobo, een wedstrijd zal spelen tegen een Amsterdamse tweede klasser. Op Woensdag 6 Juli organiseert „Tempo" wielerwedstrijden op de Schaepman- straat en op Donderdag 7 Juli spelen Soest en Baarn een voetbalwedstrijd tegen elkaar. Op 8 Juli zal de Schrikslaan daveren van het motorengeronk, dat 12 stoere lieden laten horen bij de motorpolo- wedstrijd tussen de M.P.C. ,,'t Sticht" uit Driebergen en de „Thunderbirds" uit Dordrecht. Dit luidruchtig geval, dat S.P.S V. 2 staat op de vierde plaats met 5 gewonnen uit 8 gespeeld. 5. S.P.S.V. 1, 3 uit 3. 6. Olympia 2, 3 uit 5. 1. S.V.V. 2, 2 uit 7. 8. Olympia 2 uit 1 gewonnen wedstrijd van de zeven die gespeeld zijn. 9. K.P.S. met 1 uit 8. 10. Shot met 1 uit 9. Uitslagen: Olympia 1-S.V.V. 2 (dames) 2-0 (15-5, 15-5). S.V.V. 1-Olympia 2 (dames) 2-0 (15-7, 16-14). Ceramiek-Olympia 3 2-0 (15-9, 15-5). S.V.V. 1-Shot 2-0 (15-5, 15-10). S.V.V. 2-K.P.S. 2-0 door niet opkomen van K.P.S. Shot-Olympia 3 2-1 (9-15, 15-4, 15-11). Olympia 3-S.V.V. 2 2-0. ZOMERAVOND-CONCERT. Het concert, dat vorige week door P.V.O. op de Parklaan gegeven is, werd Za terdag herhaald. Nu werd, onder lei ding van de heer Mar. Larsen, in het plantsoentje aan de Vinkenweg gecon certeerd. E.H.B.O.-COLLECTE. De totale opbrengst van de E.H.B.O.- collecte, welke in Soest gehouden is, bedraagt 547.22. lands onafhankelijkheid behield. Het dankbare vaderland". Dit staat op de naald. Zaterdag was het 140 jaar geleden, dat deze slag plaats vond, en de Huzaren van Boreel hebben met deputaties van de regimenten Huzaren Van Sytzema en Huzaren Prins Alexander dit feit herdacht door een plechtige kransleg- ging bij de naald. Te 9 uur stonden de troepen opgesteld onder commando van de ritmeester der cavalerie E. C. Baron van Heeckeren van Molencate en arriveerde de luite nant kolonel F. Rouffaer, de comman dant van de Huzaren van Boreel. De standaard van het Regiment, met het opschrift „Waterloo 1815" werd tot voor de naald gebracht en Overste Rouf faer sprak de officieren, onderofficie ren, korporaals, trompetters en man schappen toe. Op de 18e Juni 1815 werd bij Waterloo beslist over dictatuur of vrijheid van Europa en ons land. Tot 1812 was de zon van Napoleon steeds hoger gere zen en de dictator wist niet van ophou den. Zelfs wilde hij de machtige Rus sische Czaar Alexander trotseren, het geen wel zijn grootste fout genoemd kan worden. In het begin van 1812 lie- ZAKENNIEUWS. In 1927 begon de jonge Joh. H. van Schalkwijk in de Talmalaan als elec- triciën en twee jaar later opende hij in de Steenhoffstraat een winkel voor de verkoop van radio's, electrotech- nische artikelen, stofzuigers enz. De ra dio was nog behept met de „Mexicaan se hond", de stofzuiger heette nog „de dienstknecht in Uw huis", maar de ont wikkeling van het bedrijf van de heer Van Schalkwijk hield gelijke tred met de ontwikkeling van de electriciteit. Naast de verkoop %erd veel aandacht besteed aan installatie en reparatie, maar het was vooral de verkoop, die het nodig maakte de winkel te moder niseren en aan te passen aan de tijd van televisietoestellen en droogscheer- apparaten. Dit is thans gebeurd en Zaterdagmid dag vond de feestelijke heropening plaats, waarvoor veel belangstelling was. Vele bloemstukken versierden de winkel, maar dat was eigenlijk niet nodig, daar het interieur bijzonder fraai geworden is. Grijs, geel en oud-rose overwegen en het decoratieboard langs de wanden is een aantrekkelijke inte rieurverfraaiing. Er is hard gewerkt de laatste dagen om op tijd te kunnen openen, maar het resultaat van deze arbeid is dan ook zeer bevredigend. De heer B. van der Linden aan de Soesterbergsestraat heropende Donderdag j.1. zijn geheel gemoderniseerde zaak in wijnen en gedistilleerd. Bij de her opening maakten wij deze interieur-foto. bijzonder spannend is, begint om half acht. Op 9 Juli vindt de sluiting plaats in de grote tent, die geplaatst wordt de het terrein aan de Middelwijkstraat en die bestemd is voor de V.V.V.-feesten, die op deze Zaterdag beginnen. Er wor den gymnastiek demonstraties gehouden en er zal cabaret zijn. Ter gelegenheid van de sportweek zul len de toren en het monument ver licht zijn. VOLLEYBALKAMPIOENSCHAP SOEST. Op het ogenblik staat Olympia aan de kop bij de volleybalwedstrijden om het kampioenschap van Soest met 8 gewon nen wedstrijden uit 8. Ceramiek staat op de tweede plaats met 6 uit 8 en S.V.V, op de derde plaats met 6 uit 9. 18 JUNI 1815 SLAG BIJ WATERLOO. Tegenover het Koninklijk Paleis staat op de weg naar Baarn de slanke gra nieten naald, die opgericht is ter her denking van de slag bij Waterloo op 18 Juni 1815 en in het bijzonder aan het voorspel van deze slag, die een eind maakte aan de heerschappij van Napoleon, Keizer der Fransen, en Euro pa bevrijdde van de tyrannie van de kleine Corsikaanse veroveraar. „Ter ere van Willem Frederik, George Lodewijk, Prins van Oranje, die aan het hoofd der Nederlandse legerbenden door zijn moed en beleid op de 16e Ju- ny 1815 aan den Viersprong boven Brussel het eerst den aanval der Fran- schen wederstond, de aanval bij Wa terloo behaald voorbereidde en Neer ten zijn bondgenoten hem in de steek, de catastrophale tocht naar Rusland verzwakte zijn positie nog meer en op 19 October 1813 werd de Franse Keizer definitief bij Leipzig verslagen. Hij werd achtervolgd tot in Frankrijk en met het verdrag van Fontainebleau, 27 November 1814, scheen zijn rol uitge speeld, want hij werd naar Elba ver bannen. Napoleon vluchttte van Elba, verza melde opnieuw een legermacht en in Juni 1815 viel de beslissende slag van de verbonden legers tegen de verove raar met zijn geoefende troepen. Het aandeel dat de latere Koning Willem II in deze overwinning had was zeer groot en de enorme weerstand, die de Neder- lajydse regimenten waarvan één on der het commando van Luitenant Kolo nel Boreel boden, was mede beslis send voor de nederlaag van de Napo leontische troepen, aangevoerd door Maarschalk Ney. Namens de officieren, onderofficieren, korporaals, trompetters en manschappen van het Regiment Huzaren van Boreel, legde de Luitenant Kolonel Rouffaer een krans aan de voet van de gedenk naald, om Z.K.H. de Prins van Oranje, de latere Koning Willem II en overgroot vader van onze koningin te eren en hem te danken voor de vrijheid, die hij 140 jaar geleden aan het Nederlandse volk schonk. Deze dank geldt tevens allen, die daar streden en van wie velen het 'leven lieten voor het vader land. De foto's in dit nummer werden verzorgd door „Foto Astra", Soes terbergsestraat 24. Na het spelen van het Wilhelmus werd een tweede krans gelegd door de heer J. v. d. Drift namens het comité 1815. De plechtigheid werd bijgewoond door Jhr. Mr. C. Dedel, intendant van het Paleis van H.M. de Koningin, de com- van LOMPEN, OUD PAPIER, OUD IJZER, alle soorten me talen en diverse opruimingen. Snelle en accurate service met eigen ophaaldienst. Vredehofstraat 32 Telef. 3397 mandant van het depót cavalerie, Kolo nel J. Hoytema van Konijnenburg, en de commandant van het regiment Hu zaren Van Sytzema, de Luitenant Kolo nel J. H. W. Nix. GESLAAGD. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot C. v. Haar lem voor het semi-apothekers examen. Aan Jan van Nassau Kweekschool te Utrecht slaagde voor onderwijzer de heer Th. Strous alhier. VOORSTELLEN AAN DE GEMEENTERAAD. In 1954 besloot de Soester Gemeen teraad enige woningen aan de Bunt- weg, Eikenlaan, Hartweg, Korenweg, Oude Grachtje, Plas weg en Verlengde Schoolweg onbewoonbaar te verklaren, zodat de bewoners medegedeeld werd, dat de woningen voor Juni 1955 ont ruimd zouden moeten zijn. De mensen wonen er echter nog in, zodat de ont ruimingstermijn verlengd zal worden tot Juni 1956. Ook de woning aan het le Heeser laantje (48a) zal onbewoonbaar ver klaard worden en de ontruimingstermijn wordt gesteld op 6 maanden. Ook hier is verlenging mogelijk. Beukenlaan 12 idem, evenals Soesterbergsestraat 44. Het eervol ontslag van de heer A. den Boer, hoofd van de Openbare Lagere School aan de Beetzlaan, dat op 1 Juli zou plaats vinden, zal opgeschort worden tot 1 Augustus, daar 't nieuw benoemde hoofd pas op die datum in functie kan treden. De voordracht voor benoeming van een vijfde leerkracht aan de Openbare Lagere School te Soest-Zuid vermeldt de volgende namen: A. Harkema, Am sterdam: W. v. Duinen, Amersfoort; J. Muller, Geertruidenberg. Ook de onderwijzers van het buiten gewoon lager onderwijs zullen voortaan vergoeding krijgen bij het maken van kosten, voortvloeiende uit een verande ring van standplaats. De R.K. School te Soesterberg zal medewerking van de gemeente krijgen bij het financieren van de aanschaf van nieuwe leermiddelen. Het bestuur van de vereniging voor Christelijk lager- en Ulo-onderwijs ver zoekt aan de gemeente medewerking voor de stichting van een nieuw school gebouw voor het lager onderwijs aan de Generaal Winkelmanstraat. In 1952 heeft de gemeenteraad medewerking toegezegd voor de aanbouw van een 4e lokaal aan de bestaande school, maar door omstandigheden is dit lokaal er nog steeds niet. Het bouwen van een nieuwe school, dicht bij de hoofdweg is een bezwaar, daar het drukke ver keer gevaar voor de kinderen oplevert. Het terrein, dat door het schoolbestuur gekozen is achten B. en W. gunstig en daar aanbouw van een lokaal aan de oude school vrij kostbaar is, stellen zij de raad voor de wettelijk voorgeschre ven medewerking bij de bouw te ver lenen. De Groen van Prinstererschool krijgt financiële medewerking van de gemeen te voor de aanschaffing van leermidde len. De Schreudërlaan zal binnenkort in Soest komen en daarmee wordt de voor malige korpschef van de Soester politie, die in Neuengamme stierf, op waardi ge wijze geëerd. De Menkolaan wordt genoemd naar Ir. H. S. N. Menko, die in 1941 voor een Duits vuurpeleton het leven liet. Beide lanen zullen worden aangelegd bij het monument voor de gevallenen. Ook krijgen wij een Bilderdijklaan, Staringlaan, Betje Wolfflaan en een Aagje Dekenlaan, waarmee letterkundi gen geëerd worden. Een Lorentzlaan, Van Leeuwenhoeklaan en Christiaan Huygenslaan houdt de grote daden van Nederlandse Wis- en Natuurkundigen in herinnering. Voor 1000 nieuwe vuilnisemmers vragen B. en W. 'n crediet van 7500.-. Soest krijgt een woning-inspectrice, die een waakzaam oog zal moeten hou den op het op de juiste wijze bewonen der huizen en het doelmatig gebruik van alle ruimten, alsmede het verbete ren van slechte woningtoestanden. B. en W. stellen de raad voor de Soester IJsvereniging „Peters Baan" een lening van 2500.te verstrekken. OVERLEDEN Johannes George Maria Batenburg, 4 jaar, zoon van G. E. Th. Batenburg en A. E. G. van Schadewijk, Vosseveld- laan 20. Willem Hasselbach, 87 jaar, weduwnaar van C. Sukel, Korenweg 2. Gerrit Mossing, 65 jaar, weduwnaar van G. van der Span, Wieksloterweg O.Z. 41. Everdina van de Gerde, 80 jaar, weduwe van H. Krijt, Julianalaan 42. Johannes de Ruiter, 66 jaar, garage houder, gehuwd met G. H. van Eek, Rademakerstraat 9. Simon van der Kloet, 77 jaar, gehuwd met I. M. S. Timmer, Van Lenneplaan 54. Henriëtte Wilhelmine Cornelie Adelaide Ender- lein, 70 jaar, Nieuwstraat 4, Baarn. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. |£<V JEAM BEGIMT EEM i/ERBir- iTEPD DUEL Op de weekmarkt van Vrijdag j.1. wer den aangevoerd 248 biggen van 38. tot 52.en 8 drachtige zeugen van 230.— tot 375.—. Öp de eiermarkt werden aangevoerd 125.000 stuks. Hoendereieren van 13.25 tot 14.25, henneneieren van 7. tot 11.middenprijs 13.80, prijs per kg. 2.24. De handel op de biggenmarkt was re delijk te noemen en de eierhandel had zelfs een vlot verloop.

Soester Courant | 1955 | | pagina 2