vari £ssen Bsasn SOESTER SPORTWEEK. Het Broekenhuis. ^|PECIfl|T1T)PTICr r HOE ZIT DAT MET DE KINDERBIJSLAG GEBROKEN ZONNEBRILGLAZEN .ANJERDAG. Wat Alkmaar betekent voor de kaas Leeuwenstr. 33 - Hilversum I Festijn van sportiviteit en broederschap. ATTENTIE! ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE PHILIPS RADIO Nu reeds vanaf f 87.00 IN DE HOEK. Pracht collectie Zomerschoenen tegen fantastisch lage prijzen. DE STICHTSE SCHOENENHUIZEN Gazelle - Raleigh - Locomotief VRIJDAG 1 JULI 1955. SQESTER(f)C Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. 33e JAARGANG No. 50. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Er bestaat nog veel misverstand over de kinderbijslag. Veel mensen komen te laat tot de ontdekking, dat zij recht hadden op deze uitkering, maar dan is de tijd voor aanvraag al verstreken en heeft men een belangrijk bedrag ge mist. Anderen dienen ten onrechte of ver keerd ingevulde formulieren in. Ontel- baren zijn ongeduldig en verwachten binnen 14 dagen al geld; niet omdat ze de lijsten zo vroeg hebben gepost, maar. omdat ze het nodig hebben. En dan kijken ze kwaad, dat er niet op (hun) tijd een postwissel is geko men, gaan klagen en.... vertragen daarmede de werkzaamheden nog meer! Wie vallen er nu onder de kinderbij slagwet In de eerste plaats alle werknemers, die onder de ziektewet vallen, ook per sonen wier salaris meer bedraagt dan 6000.per jaar. Verder de beman ning van zeeschepen. Ook voor pleeg kinderen wordt de vergoeding gegeven zoals voor een eigen kind zou gelden. Kinderen en pleegkinderen moeten be neden de 16 jaar zijn. Het kind van een ongehuwde moeder heeft ook recht op deze bijslag. Veel misverstand is er ook geweest over kinderen van gescheiden ouders. In de praktijk is het zo, dat de ouder, aan wie door de rechter de verzorging van een kind is toegewezen, recht heeft op kinderbijslag, indien hij of zij als werknemer valt onder de wet. De vader moet voor de aanvrage zorgdragen, doch doet hij dat niet en werkt de moeder in een dienstbetrekking (niet huishou delijk) dan kan zij een formulier in vullen en wordt de kinderbijslag aan haar uitbetaald. In de praktijk komt het voor, dat een vader onrechtvaardig kinderbijslag blijft incasseren, terwijl zijn verlaten vrouw de kinderen moet verzorgen. De kinder bijslag wordt echter slechts éénmaal voor elk kind verstrekt. Wat kan de moeder daartegen doen Wanneer heeft men recht Een werknemer, die een gezin heeft van een of meer kinderen of pleegkinderen beneden 16 jaar heeft altijd recht op kinderbijslag. Een onbillijkheid in de wet is, dat de directeur ener N.V., die b.v. 1000. of meer per maand verdient, kinder bijslag krijgt, omdat hij bij die N.V. „in dienstbetrekking" is, doch dat de kleine zelfstandige (winkelier, ambachtsman enz.) met een beperkt inkomen van 50 gulden per week of minder voor twee kinderenniets ontvangt. Beslissend voor het recht is het aantal kinderen tijdens een kalenderkwartaal gerekend op de eerste dag van het kwartaal. Voor kinderen, waarvoor reeds recht bestaat op kinderbijslag krachtens de kinderbijslagwet voor rentetrekkers, be staat slechts recht op een aanvullende kinderbijslag krachtens een kinderbij slagwet. BIRKSTRAAT 2 TEL. 2874 binnen 24 uur hersteld. Tevens leveren wij zonnebrillen in de sterkte van Uw bril. Bloemen spreken, zonder woorden, Goede, duidelijke taal; Bloemen denken (méér dan mensen) Zuiver internationaal. Bloemen zijn oprecht en eerlijk, Bloemen zijn nóóit vals gekleurd, Bloemen spreken nóóit onwaarheid En ook nimmer voor haar beurt. Iedereen zegt het met bloemen, Meisje, jongen, vrouw en man: Bloemen kunnen alles zeggen, Schoon een bloem niets zeggen kan. Als U een van deze dagen Een Prins Bernhard-anjer koopt En daarmee, zoals zo vélen, In ceintuur of knoopsgat loopt, Zal die bloem aan and'ren zeggen (Wie of ook die ander is), Dat haar gastvrouw of haar gastheer Een goed vaderlander is. CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden.) en Deventer voor de koek, dat betekent Het Broekenhuis voor een broek. Het laat zich ook gemakkelijk verklaren, dat een zaak, die zich voorna melijk bezig houdt met broeken, belangrijk beter, beduidend goedkoper en wel bijzonder gesorteerd moet ziin. De speciale aan dacht, die wij besteden aan broeken, voorkomt, dat U elders hoeft te zoeken. Ook onze uitgebreide sor tering SPORTCOLBERTS moet U zien. Leerlingen en invaliden. Wanneer een kind algemeen vormend- of vakonderwijs geniet, dan ligt de grens bij de 27ste verjaardag, mits de aanvra ger een belangrijke bijdrage levert in het onderhoud van het kind. In dit ge val dient ten bewijze hiervan bij het aanvraagformulier een verklaring van het hoofd der betrokken onderwijsin richting te worden overgelegd. Invalide kinderen van 16 tot en met 20 jaar kunnen eveneens in aanmerking komen voor deze bijslag. Met invalide kinderen worden bedoeld kinderen, die tengevolge van ziekte of gebreken blij vend buiten staat zijn om met arbeid, die voor hun krachtens is berekend, een derde te verdienen van het normale loon. De kinderbijslag bedraagt voor het eerste kind 51 cent per dag, voor het tweede en derde kind 57 cent per dag per kind, voor het vierde en vijfde kind 80 cent per dag per kind en voor het zesde en de volgende kinderen 90 cent per dag per kind. Aanvraag en uitkering. De ingevulde lijsten moeten direct na afloop van een kalenderkwartaal in geleverd worden bij het orgaan, dat de lijst heeft uitgereikt. De kinderbijslag wordt in de loop van het volgende kwartaal uitbetaald. Met controle, be rekening en uitkering van de bedragen gaat echter veel tijd heen, zodat men nooit mag rekenen op afdoening binnen 10 of 20 dagen. Nalatigheid en onvolledigheid in de in vulling der bijslaglijsten en te late in zending verhinderen een spoedige uit kering. Uitkering der bijslag kan niet meer plaats vinden indien de kinderbijslag- lijst niet binnen 6 maanden na het ver strijken van het kwartaal is ingezon den. De rechtsvordering wegens uitke ring „verjaart" na verloop van 6 maan den. Als het geld in verkeerde handen raakt. Indien redelijkerwijze niet is te ver wachten, dat de uitkering ten goede zal komen aan het kind waarvoor deze wordt verstrekt, is het orgaan, dat de uitkering verleent, bevoegd op verzoek of met gunstig advies van een voogdij raad, deze uitkering betaalbaar te stel len aan een ander dan de werknemer. In een dergelijk geval is de voogdijraad bevoegd om de kinderbijslag aan te vragen en zorg te dragen voor de in vulling en inzending van de kinder- bijslaglijsten. De premie moet betaald worden door de werkgever; deze is niet bevoegd de premie geheel noch gedeeltelijk van het salaris van de werknemer af te houden. De uitvoering der wet berust bij de be drijfsvereniging. Tegen een beslissing inzake weigering van kinderbijslag als mede omtrent premievaststelling staat beroep open. Van een beslissing van een bedrijfsvereniging kan men in beroep gaan bij de Raad van Beroep binnen welks gebied men woont. Hoger beroep dient ingesteld te worden bij de Cen trale Raad van Beroep. Een prachtige zc neravond was getuige van de start van de Soester Sportweek en vele honden ^n stonden Dinsdag avond van de Nachtegaalweg tot aan de Schrikslaan o» het vertrek te zien van de vereniging an, die deelnamen aan de mars door Soest. Dat P.V.O. voorop liep spreekt wel haast vanzelf en dat de twee kleine trommelaars veel aandacht vroegen be hoeft ook niet extra vermeld te wor den. Achter P.V.G. reed de blauwe trots van de politie en De Duinkikkers open den de rij, waarna B.D.C. met enige vlaggen aantoonde, dat de voetballers en handbalsters van deze club er zijn mogen. De Soester Turnclub en de Korfbalvereniging „Soest" liepen vlak achter elkaar, zoals dat twee verbon den verenigingen betaamt en er was geen gebrek aan kleine meisjes, de gro te kracht van S.T.C., die in de jeugd de toekomst ziet. Shot, de vereniging van de celluloid bal en het bat, werd gevolgd door S.V.V., waarin rood overheerste en daarachter kwam de Mixed Hockey club. De gezichten van de speelsters en spelers straalden, want er was een nieuw veld in zicht. Crescendo vormde de tweede gymna stiekvereniging van de stoet en achter deze gymnasten liep de stoere spil van S.E.C. met een grote vlag. De drum band van Olympia had de leden van deze gymnastiekvereniging achter zich en de triomfererde volleybalteams, de kampioenen van Soest, vormden de staart van de rrim 200 Olympialeden. Statig rijdend s'oten de renners van Tempo de lange stoet, die over de Nieu- weweg en de Molenstraat naar de Steenhoffstaat _!^r,g, waar gedefileerd werd voor de' Burgemeester, de Ge meentesecretaris, Wethouder Van de Arend en het voltallig bestuur van de Sportfederatie, bestaande uit de heren W. J. v. Schaffelaar, P. J. Bergmann, J. Jurriëns, W. J. Scholtmeyer, W. Bak ker en J. C. M. ten Broek. De \Tlaggen en vaandels brachten de groet naar het bordes, de sticks van de hockeyers werd gestrekt en keurig marcheerde de stoet voorbij het raad huis, onder de opgewekte muziek van P.V.O. Na ruim een uur arriveerden de velen op het terrein aan de Schriks laan, waar reeds veel publiek wachtte op de opening van de Sportweek door de Burgemeester en de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen K.P.S. en de rest van Soest, die deze eerste dag zou besluiten. Dit voorjaar had de Fa. Middel man een nieuwe verrassing voor haar vaste cliëntèle: het alge meen gewaardeerde „gezinsabon nement". Nu is de geldigheids duur van dit abonnement niet onbeperkt, maar deze eindigt be slist op 15 Juli a.s. Nog slechts 14 dagen kunt U van dit korting systeem profiteren. Wacht niet langer, want juist nu MINDER BESTEED, BETER GEKLEED, DOOR MIDDEL VAN Tof.nilra.1 Ma-3b.Tel.MU OPENING VAN DE SPORTWEEK DOOR DE BURGEMEESTER. De voorzitter van de Sportfederatie heette de Burgemeester, de sportvrien- dinnen en -vrienden en het talrijke pu bliek hartelijk welkom en noemde de belangstelling van het gemeentebestuur een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Dat deze weg de juiste is, blijkt uit de belangstelling van de verenigingen voor de Federatie, die voorziet in een grote behoefte. Jaarlijks komen meer verenigingen om deel te nemen aan de mars door Soest en in de toekomst zal deze manifestatie een gaaf beeld gaan vormen van het Soester sportleven. Nu het gemeente bestuur tevens aandacht gaat schenken aan de sportaccommodatie in onze ge meente zal de lichamelijke oefening in de naaste toekomst beter tot z'n recht kunnen komen. De sportliefhebbers van Soest zijn het gemeentebestuur van Soest oprecht dank verschuldigd, omdat ook aandacht besteed wordt aan de fi nanciële zijde van de sportbeoefening in de vorm van subsidies. De voorzitter van de Sportfederatie brengt dan ook gaarne een driewerf hoera uit op het gemeentebestuur van Soest, hetwelk versterkt wordt door de vele honderden kelen van de aanwezige leden van de verenigingen. De Burgemeester zegt bij het défilé een uitstekend beeld gekregen te hebben van de sportbeoefening in Soest en het is een openbaring geweest. Keurig net jes liepen de verenigingen er bij en met deze wapenschouw heeft de Sportfede ratie veel eer ingelegd. Thans begint een tweede wapenschouw in de vorm van de sportweek, waarin de leden van de verenigingen zullen tonen wat zij kunnen. Het zal een nieuwe stimulans zijn voor de toekomst. De Burgemeester beseft, dat er enorm hard gewerkt is om dit alles tot stand te brengen en hij dankt de organisa toren voor deze manifestatie, die tot stand kon komen door eendrachtige samenwerking van Federatie, besturen van verenigingen en leden. Zonder het enthousiasme van allen zou het niets worden en de Burgemeester spreekt de verwachting uit, dat het een goede sportweek zal worden, waarin op spor tieve wijze gestreden wordt ter verbe tering van de lichamelijke conditie en tot versterking van de goede geest. Hierna verklaart de Burgemeester de Sportweek voor geopend. DE GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. Onder de vrolijke tonen van de muziek, die de uitstekende versterker deed ho ren, rende nu een allerzotst gezelschap het veld op, nadat de 22 dwaze figuren zeer waarschijnlijk met gespierde taal hun ergenis gelucht hadden over het feit, dat het al donker begon te wor den. Een politieagent-scheidsrechter, met 'n enorm slagersmes aan z'n zijde, begon wat orde te scheppen in de troep, die de gezagsdrager voorlopig maar liet modderen. Toen alles in de knoei dreig de te lopen nam de pseudo-Hermandad één der raddraaiers in de heupzwaai en alle gekheid werd even op het stokje gezet, want de wedstrijd ging beginnen. Ergens langs de lijn stond een aantrekkelijke maagd met vuurrood haar, maar deze schone stond in het veld, want zij was de rechtsbuiten van K.P.S. Ze leek wel een dochter van Picasso met haar fantastich beschil derd gezicht, waarvoor een Indianen- opperhoofd op de loop zou gaan. Naast haar stond een raar soort huzaar, die wel op vrijersvoeten wilde met het dienstmeisje, dat echter steeds achter de bal rende. Een soort wandelende voddebaal was moeilijk thuis te bren gen in het schemerlicht maar de man met de emmer witkalk des te beter, want hij deelde kwistig rond uit z'n emmertje smurrie. Nee, dan was die meneer met z'n hoge hoed en z'n slip jas een heel wat stemmiger figuur en een koks dat er rondliepen Tante Mie liep in haar nachthemd rond en de papillotjes dansten vrolijk rond bij iedere poging een bal te raken en toen het bolhoedje van een der grap penmakers over het veld kwam te rol len gebruikte een deel van het zotte gezelschap dit hoedje als bal. De misthoorn van de scheidsrechter loeide practisch voortdurend, want hier en daar had men de neiging een vriend schappelijk doch stuivend robbertje knokken te beginnen en het gezag dien de gehandhaafd te blijven. Clown, Opoe en Huzaar forceerden een strafschop op het doel van het Soester elftal, waar een blondgelokte beauty het enor me schot moest laten passeren, dat een lieve verpleegster met een kracht, die niet paste bij haar zachtheid sug gererend uniform, langs het arme schaap heen joeg. Deze knoert bezorgde K.P.S. een voorsprong, maar ook bij de Soes ter portretten was een dame of heer V.Wt EDESTR 36* SOESTDIJK TELEF.2792 VOLLEDIGE TELEVISIE-SERVICE Om over de voorgenomen instelling van een „wijkraad" te Soesterberg te schrij ven, is een hachelijke onderneming, omdat het initiatief door een politieke partij is genomen en zij zouden kunnen denken, dat hetgeen ik hieronder over de „wijkraad" schrijf, tegen hun gericht is. Zij zullen echter van mij moeten geloven, dat ik hetzelfde zou hebben beweerd, wanneer welke partij dan ook met het idee was gekomen. Een schijnbare tegenstrijdigheid ga ik beweren wanneer ik zeg, best in te zien dat een koempoelan van burgers in een wat geisoleerd gedeelte van een dorp veel goeds kan uitrichten, maar ondanks deze wetenschap zou ik er nooit toe te brengen zijn, vóór een „wijkraad", te zijn. Misschien komt het wel doordat ik een aversie heb tegen „raden", wanneer het geen Gemeenteraden zijn. Ik vrees niets zo erg dan, buiten de gebruikelijke of ficiële personen, ook nog rekening te moeten houden met autodidact officials. Mannen die in „wijken" of „blokken" ook nog iets in de melk te brokkelen, hebben. Het begint met een klein hint- je hier, een wenkje daar, maar voor we het weten, hebben we op verschillende gebieden rekening te houden met me neer het Blokhoofd en Wijkhoofdraad. En nu weet ik wel dat het daar alle maal niet om begonnen is op Soester berg en dat het vooral voorzit de band tussen Moeder-Gemeente en stiefkind- uitwas hechter te maken, ik geloof toch, dat Soesterberg het niet moet zoeken in een „wijkraad". Sticht in Soesterberg een „belangen vereniging" met een minimale contri butie. Maak alle Soesterbergers lid, onverschillig wat ze „zijn" en zorg voor enige representatieve vertegenwoordi gers, die zonder onderlinge naijver wil len opkomen voor de Soesterbergse be langen. Zorg vooral dat U de politiek buiten de deur houdt, al zal dat niet gemakkelijk zijn en laat dan weten hoe U het graag hebben wil. Probeer van onze Gemeente vrij ver voer naar Soest te krijgen; vraag brom- en gewone fiets-toelageeis dat P.V.O. iedere maand een concert geeft; vraag of de Burgemeester ook in Soesterberg zitting wil gaan houden; zie de winke liers zover te krijgen dat ze speciale Soesterberg-korting geven; kom een keer bij ons op de koffie en vraag ons een keer terug. Maar alsjeblieft, geen „wijkraad". H. OEKMAN. met een goede hand van schieten. Wie gelijk maakte weet ik niet, maar ik geloof dat het dat boertje met die )- benen was. Het kan natuurlijk ook tante Mie geweest zijn in haar nacht hemd, maar mogelijk speelde die aan de andere kant, want er w.as geen touw aan vast te knopen, hetgeen uiteinde lijk ook de bedoeling was. Lachend ging het publiek naar huis, terwijl de heren J. Paans, C. v. Wijn gaarden, H. Butselaar en A. Steketee de prijzen voor het aardigste costuum grinnikend mee naar huis namen. KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL203O KORFBAL: UTRECHT-GOOI. De tweede dag van de sportweek dreig de geheel te verregenen, maar toen het Gooise en het Utrechtse twaalftal om half acht het terrein van de Schriks laan opkwamen was het droog, zodat de publieke belangstelling nog meeviel. Ondanks het gladde en zware terrein is een snelle aantrekkelijke wedstrijd gespeeld. Aanvankelijk was 't Gooi sterker en met 2-0 werd gewisseld. Spoedig maakte Utrecht nu het eerste doelpunt en met rust stond Utrecht met 3-2 voor. Na de rust maakte 't Gooi gelijk en in verhoogd tempo werd verder gespeeld, daar beide ploegen weer gelijke kansen hadden. Utrecht toonde zich echter sterker en behaalde met 5-3 de overwinning. Vervolg op pag. 2, kolom 1.

Soester Courant | 1955 | | pagina 5