W. N. Nieuwenhuis Legging eerste steen Bejaardencentrum. EEN GOEDE PERMANENT WAVE Dameskapsalon J. KOPPEL. Burgerlijke stand. SOEST AANLEG en ONDERHOUD Loodoïetersbeclrijf H. J. BOSBOOM SOESTERBE Volkswagen. Erwtenplukker' gevraagd. J. Lan Soester Engweg Het hoogetepunt van de plechtigheid, welke vorige week op Braamhage plaats vond, vormde het aanbrengen van de eerste steen door Ds Mr. G. D. Boer lage, algemeen secretaris van het hoofd bestuur van de Nederlandse Prote stantenbond. Bij deze plechtigheid waren vele toe komstige bewoonsters en bewoners van het Bejaardencentrum aanwezig. Onder de genodigden bevonden zich onze Burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck; de Wethouder van Openbare Werken, de heer W. G. van Zadelhoff; de heer J. Th. A. van Noesel, directeur van Gemeentewerken en de korpschef van de politie, hoofdinspecteur C. v. Es. Van het hoofdbestuur van de Neder landse Protestantenbond waren aan wezig Ds Den Herder uit Amsterdam, de penningmeester, de heer Schone; de heer Roos uit Huizen en de heer en mevrouw Van Aken. Van de Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten was de heer Karsten aanwezig en van Weder opbouw en Volkshuisvesting Utrecht de directeur, de heer Leicher. De V.P.R.O. werd vertegenwoordigd door Mevr. v. d- Bosch en de heer Waller en van het bestuur van de N.P.B. in Soest waren de heer Drijber, Mej. Wesseling en Mevr. Slagter aanwezig. Van de bestuursleden van de Coöpera tieve Vereniging „Braamhage" en van de Raad van Commissarissen woonden Mej. C. E. Jolles, Mevr. Vennink-Touw, Mevr. A. Schutte-Beek, Mevr. Van Goor- Cleton en de heren Ds Schmidt, M. v. Veeren, A. Weeda, J. Wind de plechtig heid bij. Voor het leggen van deze eerste steen had een bijeenkomst plaats, waarop Mej. C. E. Jolles, voorzitster van de Coöperatieve Vereniging „Braamhage" het woord voerde. Mej. Jolles gaf uiting aan haar vreugde over het feit, dat zo- velen gekomen waren om getuige te zijn van deze plechtigheid, welke 'n be langrijk moment is voor de Coöpera tieve Vereniging voor Vrijzinnig Pro testantse Bejaardenzorg „Braamhage". De Nederlandse Protestanten Bond is de opdrachtgeefster van dit werk en Mej. Jolles gaf een kort overzicht van de werkzaamheid op sociaal gebied van de N.P.B. sinds 1870, toen deze Bond opgericht werd. Op alle terrein was het Vrijzinnig Pro testantisme gediend en het werkterrein was in de loop der jaren uitgebreid en vergroot. Er was een commissie voor sociaal werk in het leven geroepen, welke haar taak begon met uitzending van vermoeide huisvrouwen en moeders. Ook werd er gezorgd voor de uit- die Uw haar niet uitdroogt, en een mooie glanzende haarkleur krijgt U bij Braamweg 84 Telefoon 2045 GEBOREN Laurens Willem, zoon van W. Verma nen, koopman, en J. M. Mandenmaker, Woonwagenkamp, Soest. Louise Anna, dochter van R. Schuitema, schilder, en J. J. W. van Heerewaarden, Vinkenweg 1. Jan Hendrik Albert, zoon van H. A. G. Alpherts, correspondent, en C. D. van Staveren, Regentesselaan 15. Hein- rich Günther, zoon van H. Voortjes, schilder, en P. W. Borrias, Hartweg 38. Jacoba, dochter van A. P. van Stuyven- berg, kantoorbediende, en J. E. Dek kers, Stadhouderslaan 132. Maria Chris- tina, dochter van A. H. Butzelaar, bankwerker, en A. M. van Deursen, Heuvelweg 2b. Anne Boudina, dochter van A. G. Lieuwen, militair, en H. van Woelderen, Frans Halslaan 7. Antonius Reinier, zoon van A. Gros, schilder, en J. Wisman, Beukenlaan 68. Marga- retha, dochter van H. Terlouw, boek houder, en N. A. de Wit, Julianalaan 22. Theodora, dochter van J. Smit, hulp stoker, en J. A. de Jong, Bosstraat 181. Martin William, zoon van E. A. Bloem, militair, en J. M. Kouthoofd, Plesman- straat 37. ONDERTROUWD Jacobus Henricus van Breukelen, aan nemer, Regentesselaan 4 en Maria Cor- nelia Stine Wilmink, Prins Bernhard- laan 36. Datum huwelijk: 14 Juli 1955. Willem Teunis de Groot, graanhande laar, Beukenlaan 54 en Adriana Elisa- beth Spruit, Beukenlaan 54. Datum hu welijk: 12 Juli 1955. Wilhelmus Gijs- bertus van Bekkum, Boldersstraat 24, Amersfoort en Evertje Dina van de Kuil, Beetzlaan 41. Datum huwelijk: 26 Juli 1955. Andreas Jacobus Vork, rijksambtenaar, Haagseweg 51, Amster dam en Johanna Petronella van Ha- zendonk, Hartweg 32a. Datum huwelijk: 13 Juli 1955. zending van kinderen naar gezondheids kolonies. In 1951 werd de commissie voor Vrij zinnig Protestantse Bejaardenzorg op gericht en in 1952 kwam hieruit een stichting voort. Langzaam groeide toen het plan voor een gebouw en daarmee kwamen de moeilijkheden. Mej. Jolles is van mening, dat de Bur gemeester zelf het eerst op het idee kwam het Bejaardencentrum in Braam hage te plaatsen. Hier zou men een rus tige plek vinden, waar de bejaarden toch midden in het leven zouden zijn. De plannen groeiden en de architecten Tuijnenburg Muys en Gerritsen gingen aan het werk. In Februari j.1. was alles voor elkaar en op 5 April werd de eerste proefpaal in de grond geslagen. Er kwamen nog vele moeilijkheden, maar nu is het dan zover en Mej. Jolles dankt de archi tecten en de aannemer, de heer Hooge- vest, voor het vele, waf zij tot nu toe gedaan hebben. Het gezelschap begaf zich hierna van het Oranje-Hotel naar Braamhage, waar de toekomstige bewoonsters en bewo ners al wachtten. Mej. Jolles verzocht ds Boerlage de eerste steen te leggen en deze voldeed aan dit verzoek, nadat hij zijn vreugde had uitgesproken over het feit, dat hij namens de Nederlandse Protestanten Bond deze belangrijke daad mocht ver richten. Met de bouw van dit centrum wil het Vrijzinnig Protestantse volks deel een bijdrage tot oplossing van het woningprobleem leveren, zonder de pretentie te hebbén dit probleem geheel op te kunnen lossen. Ds Boerlage zag de dode steen, welke hij aanbracht, als een levende steen, wanneer die tussen de andere stenen opgenomen zou zijn, daar deze stenen het gebouw zouden gaan vormen, dat het leven zpu huisvesten. De Burgemeester meent, dat wij trots kunnen zijn op de prestatie, welke in de tien jaar na de Bevrijding verricht zijn. Vele moeilijkheden zijn overwon nen en vele problemen opgelost. Het woningprobleem echter niet. Dit is nog even groot als direct na de oorlog. Er zijn vele facetten aan dit woningpro bleem en vooral de huisvesting en ver zorging van bejaarden bezorgt de over heid vele moeilijkheden. Op dit terrein is de regering wieinigl actief geweest en thans ziet men hier één van de resultaten van het parti culier initiatief. De gemeente Soest verheugt zich zeer over deze pioniers arbeid en is blij hierin de helpende hand te hebben kunnen bieden, daar dit een zijde van het woningprobleem is. waar de gemeente zelf nog niet aan toe is. Het begin is er nu en al zal het bestuur nog vele moeilijkheden te over winnen krijgen, de oplossing van het huisvestingsprobleem van deze bejaar den zal gevonden worden en dat is een grote geruststelling. Het werk dat hier verricht is zal een stimulans zijn voor de verdere activiteit van het particulier initiatief en de overheid zal haar hulp niet onthouden. De heer Karsten van de Bouwkas wenst de bejaarden geluk met dit moment, waarop het ideaal werkelijkheid gaat worden en hoopt, dat allen spoedig weer bij elkaar zullen zijn voor de ope ning van het bejaardencentrum. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Een lading hooi, gestouwd op een aanhangwagen, rijdende op de Steen- hoffstraat, ging aan het schuiven en kwam op de weg terecht. Om de han den vrij te krijgen voor de opruiming van dit geval, parkeerde men de aan hanger even op het Kerkplein. Ook de ze ging aan het schuiven en kraakte het hekje. Met ingang van 1 Juli j.1. worden de agenten J. G. Mantjes, J. v. Oostende en W. den Hartog bevorderd tot hoofd agent. Zondag beroofde een heidebrandje het terrein achter het L.S.K. van 1500 M2. heide. In Soesterberg werden twee jongens gesnapt, die uit een opvoedingsgesticht bij Veenendaal gevlucht waren. Nu zijn ze weer op honk. Zondagavond was een Soester inwo ner zo dronken, dat de politie hem een nacht te logeren nam. Op de hoek van de Amersfoortse- straat en de Van Weerden Poelmanweg kwam de motorrijder R. B. uit Den Haag in botsing met Mej. E. J. P., die op haar splinternieuwe fiets de weg overstak. De juffrouw was wel voor zichtig geweest, maar ze had de mo torrijder helemaal niet gezien. Motorrij der, juffrouw en motor liepen geen beschadiging op, maar voor de fiets wil zelfs de sloper niets meer geven. Jam mer. VLEESVERKOOP. Morgen (Woensdag), te 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. SUCCES VOOR DE KNOLLENPLUKKERS. „Ons Genoegen" in Terwolde hield Zon dag een concours voor Tiroler- en Boe- renkapellen. De Knollenplukkers be haalden een eerste prijs met 467 pun ten. Het spelen van „Auf blumiger Au", „Auf der Wiege" en de „Rutschbahn- galop" leverde 100.op. SUCCESSEN SOESTER TURNCLUB. Een twintigtal dames van de Soester Turnclub namen deel aan de vaardig- heidsproeven van het K.N.G.V., die wer- VAN UW GASINSTALLATIES EN LEIDINGEN - DAKBEDEK KINGEN - ZINK- EN LOOD- WERKEN - LEVERING VAN SANITAIRE INSTALLATIES BURG. GROTHESTRAAT 55 TELEFOON 3396 den afgenomen in de gehoorzaal van de W.A. hoeve te Den Dolder. Van de 20 dames wisten er 18 het ver eiste diploma te verwerven. De dames J. M. Egberts-Kwint en W. Schuyt- Zwart, leden van de Soester Turnclub, bezetten individueel resp. de eerste en de derde plaats, hetgeen een mooi suc ces is. SOESTER SCHAAKCLUB. De belangstelling voor de onderlinge competitie duurt onverflauwd voort. J. K. van Zijtveld won van J. Gorter, maar verloor van H. Schreuder, die op zijn beurt de vlag moest strijken voor R. v. Dijk. Deze won bovendien van J. Thomasze. Ook G. van Munster deed het goed door achtereenvolgens te win nen van C. v. Zijtveld en A. G. Hil- horst. C. v. Zijtveld won van J. J. Im merzeel. De oude rot J. de Vries moest zich te gen de jeugdige P, Sirag tevreden stel len met remise. J. J. W. Blom wist de jeugdige C. Blokpoel te verslaan. G. J. Hoek won van J. v. d. Wal en K. F. Mud en A. v. Snel speelden remise. INBRAAK. De Apparatenfabriek „Index" heeft be zoek gehad van inbrekers, die een brandkast forceerden. Ze hadden vrij veel pech, want er bevond zich slechts 100 gulden in de safe. DUIVENSPORT. Vanaf Chimay werd een wedvlucht ge houden. Afstand 246 k.m. De vereniging „De Vriendschap" nam deel met 98 duiven, die gelost werden te 7.05 uur, met Z.W.wind. Aankomst eerste duif 9.59.51 uur. Snelheid 1373,74 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.14.45 uur. Uitslag: Th. de Muynck 1. G. Teeken 2 24. P. Wagner 3 11 17. P. Hooyer 4. T. Groenestein 5. J. Hodde 6. Z.K.H. Prins Bernhard 7 19. A. Waayenberg 8. G. Sikkelbein 9. W. Nieuwenhuis 10 18 21. Q. Dijkman 12 23. G. H. v. d. Broek 13. Jac. Stalenhoef 14 22. E. Veerman 15. J. Duiser 16. R. Koster 20 25. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 149 duiven. Aankomst le duif te 10.1.26 uur. Snelheid 1395,13 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 10.11.52 uur. Uitslag: H. Gorissen 1 6 15 23 31. A. Dorrestein 2 5 9 11 20 24 25 28. C. v. Soest 3 10 13 27. J. v. d. Belt 4 21. P. de Bes 7. J. v. Herwaarden 8 14 30. W. Krijt 12 32 35. C. Coerman 16. A. Rijk- sen 17 18 36. H. Smit 19. Sj. Rijksen 22. L. v. Klooster 25. A. v. Kooy 29 34. J. Knoops 33. F. Limburg 37. „De Zwaluw" nam ook deel aan een wedvlucht vanaf Limoges. Afstand 764 kilometer. In concours 43 duiven. Ge lost te 6 uur met Z.W.-wind. Aankomst le duif 4.8.2 uur. Aankomst laatste prijsduif 5.58.45 uur. Uitslag: H. Gorissen 1 11. A. Dorrestein 2 4. Sj. Rijksen 3 6 10. C. v. d. Veen 5. J. v. d. Brakel 7 8. H. Kriek 9. BILJARTUITSLAGEN. Ook vorige week werd 't tournooi Zon- neheuvel-D.O.S.-De Schouw voortgezet en in deze driekamp vond de ontmoe ting Zonneheuvel 1-De Schouw 1 en De Schouw 2 plaats. Het werd een 10-6 overwinning voor Zonneheuvel. Beide verenigingen deden weinig voor elkaar onder. Alle partijen zijn afgemaakt op 40 beurten en procentsgewijs berekend was de uitslag 89 en 88 °/o. Karhoff (Z) 142 142 35 14 4.05 v. d. Brink (S) 128 93 35 9 2.65 Dijkstra (Z) 108 108 27 15 4.— Morsing (S) 100 86 27 17 3.18 Wassenaar (Z) 84 84 46 10 1.82 De Bree (S) 88 85 46 10 1.84 Brons (Z) 82 54 31 7 1.74 v. Woensel (S) 72 72 31 21 2.32 Ruis (S) 58 51 26 10 1.96 Spijker (Z) 68 68 26 14 2.61 Buitendijk (S) 54 54 44 6 1.22 A. Visser (Z) 60 56 44 5 1.27 Roos (S) 51 51 28 8 1.82 v. Reijn (Z) 64 27 28 3 0.96 v. Munster (S) 48 36 42 4 0.85 v. Reijn (Z) 54 54 42 4 1.28 KATH. VROUWENGEMEENSCHAP AFD. SOESTDIJK. 45 Leden van de K.V.G. maakten het jaarlijkse uitstapje. Toen op 9 uur iedereen in de bus wilde plaats nemen bleek, dat er vijf dames meer waren, dan de bus plaatsen bood. Goede raad was duur. De hulp van een zakenman die in het bezit was van 'n ruime auto, werd ingeroepen en nadat het „overschotje" was ingestapt vertrok het gezelschap naar Schiphol. In het paviljoen werd koffie gedron ken en genoten van het uitzicht op de startbanen. Hierna ging de reis verder naar Eg- mond aan Zee, waar de lunch werd gebruikt en 'n prachtige wandeling werd gemaakt. In de middag werd naar Am sterdam gereden waar 'n rondvaart werd gemaakt door de havens en grachten. Na dit interessante bootreisje werd voet aan wal gezet en ging men naar 'n restaurant in de Kalverstraat waar 'n buitengewoon goed verzorgd diner wachtte. Tot slot van de dag werd de laatste voorstelling in theater Tuchinski bij gewoond en het middernachtelijk uur was reeds verstreken toen het gezel schap afscheid nam. JEUGDIGE OLYMPIA-WINNAARS. Zaterdag is in Amersfoort de Stan daard-tocht gehouden, waaraan deelge nomen werd door 31 kinderen van Olympia. Deze groep, die onder leiding staat van de heer W. A. Suman, liep mee bij de avondvierdaagse in Baam. De kinderen zijn 8-12 jaar oud. In Amersfoort haalden ze de eerste prijs en de groepsmedaille. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen voor 't Chr. Lyceum te Amersfoort slaagden Ria Pasman en Johan Put en voor 't Baarns Lyceum Gerrit Beyen, Rudy Douglas, Freddy Ivens, Dick Klaren, Herman Lüschen en Herman Schoemaker. Allen leerlingen van de Da Costaschool, Prins Bemhardlaan. GUNNING BOUWWERKEN. Het bouwen van een woon- en winkel huis aan de Koninginnelaan, voor re kening van de heer W. Cornax alhier, is door het architectenbureau P. Beek man B.N.A. en H. Beekman opgedragen aan de firma de Wed. H. van Breuke len voor 47.500. Het bouwen van een woon- en winkel huis aan de Torenstraat voor rekening van de heer D. en C. Reehorst, is door hetzelfde architectenbureau opgedragen aan de firma K. de Vries. POSTAGENTSCHAP SOEST-ZUID. Wegens de jaarlijkse vacantie van agent en personeel is het postagentschap Soest-Zuid gesloten van 10 tot en met 16 Juli a.s. Ouden van dagen kunnen, om hen een loop naar het hoofdpostkantoor te be sparen, deze week reeds hun rente, ver vallende van 10 tot en met 16 Juli, af halen. Alle postbetaalstukken Soest-Zuid kun nen gedurende de vacantieweek op het hoofdkantoor aangeboden worden. DAMESVOETBAL. Zondagavond, om 7 uur, vindt het grote treffen plaats tussen het Soester Dames Elftal (S.D.E.) en de Soester Girls 1955. De wedstrijd wordt op het S-E.C.-ter rein gespeeld en begint om 7 uur. Gisteravond hebben de dames een oe fenwedstrijd gespeeld en het rode elftal won met 2-0 van groen. De elftalcom missie heeft een zware taak, want ver bluffende techniek, razendsnelle sprint, een machtig schot, het is alles ruim vertegenwoordigd bij de 22 speelsters, en U zult niet geloven, maar er wordt haast niet gepraat tijdens het spel. S.E.C.-TOURNOOI JUNIOREN B. De B-ploegen van S.D.O., Maarssen, S.E.C.. B.D.C. en E.M.M. namen deel aan het tournooi, dat S.E.C. Zondag aan de Bosstraat hield. S.D.O. won de eerste prijs met 6 pun ten uit 4 gespeelde wedstrijden. 2. Maarssen, 4 uit 4. 3. S.E.C., 4 uit 4. 4. B.D.C., 3 uit 4. 5. E.M.M., 3 uit 4. 5.E.C. won met 3-0 van Maarssen, ver loor van E.M.M. met 1-2 en speelde ge lijk tegen S.D.O. en B.D.C. (beiden 0-0). GEVONDEN VOORWERPEN. Donkerblauw kindervestje, honden- riem, tas met wasgoed, rubberlaars, pakje inh. rozenkrans, bril, sleutel en foto's, damesfiets, paar zwarte dames handschoenen, blauwe badhanddoek, 2 zilverbons, gedeelte van nummerbord, richtingaanwijzer, achterlicht, regenjas, bedelkettinkje, groene jopper, gebloem de badtas, sleutel, benzinedop van brom fiets, groen damesvest, groen kinder zwempak, rood wollen damesvest, rode kinderportemonnaie, groen plastic schoudertasje, goudkleurige shawl, langharig hondje, boodschappenmand, rood vest, rood-bruine portemonnaie m. inhoud, poedel, rode autoped, groene autoped met luchtbanden, hoofddoekje, autowieldop, beige damesportemonnaie, bril in etui, zwart kammetje, paar dameshandschoenen, rode autoped met luchtbanden, sigarettenaansteker, con tactsleuteltje, huissleutel, popje. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op Woensdag en Zaterdag, van 14-16 uur. ELECTRISCH SCHEERAPPARAAT VOOR NUMMER 30500. Op No. 30500, gedj-ukt op één der pro gramma's van de K.P.S. sportmiddag, fs een electrisch scheerapparaat als prijs gevallen. Wie het programma met dit nummer nog in bezit heeft, kan het apparaat afhalen aan de Koninklij ke Stallen. UITSTAPJE INSINGERSCHOOL. Het jaarlijkse uitstapje van de Insin- gerschool ging ditmaal naar Arnhem. In tegenstelling met vorige jaren, toen gewoonlijk een standaardreis van de Spoorwegen op het programma stond, werd ditmaal gebruik gemaakt van een bus van Tensen. Na een prachtige tocht, waarbij de be graafplaats op de Grebbeberg met de bronzen klok en het Airbornemonument in Oosterbeek werden bezichtigd, arri veerde men in Arnhem. Eerst werd v. Weedestraat 23 Tel. 2577 Aanleg en onderhoud van GASleidingen en gasapparaten WATERleidingen en Sanitaire installaties ELECTR. Techn. Install.bur. DAKBEDEKKINGEN en onderhoud van daken. Stofzuigers enz. ook op gemak kelijke betalingsvoorwaarden. het Openluchtmuseum aangedaan. De verzameling klederdrachten, fietsen, wagens en boerderijentypen, alsmede de Zaanse buurt trokken zo de aan dacht, dat na een wandeling van ruim 2 uur vermoeidheid en dorst tot schei den noopten. De dorst en de eetlust werden spoedig bevredigd, waarna een bezoek werd gebracht aan Burgers Die renpark. Ook dit viel in de smaak. Bij het warme weer was het korte ver blijf bij de waterval in Sonsbeek een aangename pauze. Toen werd over de Rijnbrug gereden, maar toen was het tijd om zich in te schepen op de „Neel- tje" van de Reederij „Westerbouwing" voor een tochtje langs de Rijn naar de bekende uitspanning. Tot zeven uur vermaakten jong en oud zich met schommels, draaimolen en kettingbrug, toen de terugreis werd aanvaard. Jeug dige reporters brachten onderweg hul de aan de chauffeur en allen, die had den meegewerkt aan het welslagen van de mooie tocht. SCHIETWEDSTRIJDEN VAN DE POLITIE. Op 30 Juni heeft de Politie Sport Vere niging „Zeist" schietwedstrijden geor ganiseerd op de schietbanen bij Aus- terlitz. Op deze provinciale kampioen schappen behaalde het eerste vijftal van de Soester Politie, bestaande uit de he ren Pasman, Fennema, Schipper, Wa- reman en Schalckx, de vijfde prijs met 215 punten. Bij de wedstrijden om het individueel kampioenschap behaalde Adjudant G. Pasman de derde prijs met 48 punten (steun 29). De vierde prijs was voor S. Schipper met 48 (steun 28). S.P.S.V.-JUBILEUM. S.P.S.V. gaat jubileren en het huldi gingscomité uit de burgerij heeft reeds vele bewijzen van medewerking ont vangen in de vorm van financiële bij dragen. Wie eveneens blijk wil geven van zijn sympathie met S.P.S.V. kan dit dpen door storting van een bedrag op de Nederl. Middenstandsbank t.n.v. „Jubileumcomité S.P.S.V.". De foto's in dit nummer werden verzorgd door „Foto Astra", Soes- terbergsestraat 24. LEERLINGEN-UITVOERING WIM VAN BOXEL. Het muziek-instituut Wim van Boxel beschikt over vele tientallen leerlingen en het is frappant wat de heer Van Boxel met deze kleine en grote muziek liefhebbers in zijn orkesten en orkest jes weet te bereiken. Zaterdag was het gebouw St. Jozef vol, toen het accordeon-orkest opende met een inprovisatie van J. Martini, gevolgd door de Tiroler Suckentanz van Fr. Kreuter, en het publiek, dat toch wel erg verwend is door de radio, toonde zich verrast. Jac. Broers liet de toetsen van de piano dansen met zijn pianospel „In der Tanz- stunde" van H Lichner. Het mandoline-orkest speelde van Joh. B. Kok „Flibustier", „Thedoza" en „Ata lanta" en Mevr. Outhuysen-Bedijk zong zeer verdienstelijk de bekende operette melodieën „Du solist der Kaiser meiner Seele sein" van Robert Stolz en „Einer wird kommen" van Frans Lehar. Het jeugd-accordeon-orkest omvat vele jonge muziekbeoefenaars, waarin de heer Van Boxel eenheid heeft weten te brengen. Het grote orkest speelde de Accordeonwals van Van de Pol en de Knollentrekkerspolka van Wilkes. De kleine Teuni Groen durfde zich aan de grote Johann Sebastiaan te wa gen met het spelen van een menuet op de piano en ze bracht het er best af. De guitaar-soli van Carulli, gespeeld door Mej. A. Majoor, klonken wel zacht maar zuiver. Het amusementsorkest met zang, be sloot de eerste helft met „über den Wellen" van Ivanovici, „O Heiderös- leiri' en „Nou tot ziens". In de pauze kreeg men gelegenheid ken nis te maken met de geëxposeerde in strumenten. Het nieuwste op guitaar-, banjo-, accordeon- en mandoline-ge- bied was te zien en lokte tot het be spelen van een instrument aan. Na de pauze bracht het duo Buisman „Faria" en „Wals" en Jan van Vliet toverde circus-klanken uit zijn accor deon met „Souvenir de Cirque Renz". Frédric Chopin vond een jeugdige be wonderaarster in Angeline Dorré, die een Mazurka van de Franse Pool speel de en Egbert Roelofsen uitte zijn jeug dige bewondering voor Beethoven met „Für Elise". Het jeugd-amusements-orkest en het grote amusementsorkest met koor be sloten deze demonstratie van hetgeen Muziek-instituut Wim van Boxel een liefhebber van muziek leren kan. CORRESPONDENTIE. Een groot verslag van de Sportmiddag van K.P.S. en enige berichten moeten wegens plaatsgebrek overstaan tot vol gend nummer. GESLAAGD. Voor het eindexamen H.B. onze plaatsgenoot de heer A WEEKEND-WIJDINGSAVO lu de maanden Juii en de Julianakerk des Zat van 8 tot half negen ee zijn in het geroezemoes va Soest. Op de avond van 2 Juli met de eerste weekend-w en nadat het orgel „Alle Me sen sterben" van Johan Bach en van Joh. G. Walt ich rnuss dich lassen" g declameerde Anne Holtrop tigste psalm. De tenor G. Huyerman geestelijke liederen va~ Schütz, waarna het orgel de bewerking van Jan Zv Heer, mijn beide handen" mij, Heer". Op deze eerste avond is g er behoefte is aan een der wrjdingsdienst, ter voorbe de Zondag, want velen war om te luisteren. Op de komende Zaterdage- Augustus zullen Mej. Ida en de heer G. den Broede bespelen. Mej. A. Leinwebe Vlugt, Mej. Francina van de heer G. Huyerman zin Mevr Maria Maatman en d Holtrop zullen declameren. Blok verzorgt het vioolspel De toegang tot deze wijd is vrij. Wel zal er gecollect voor het orgelfonds. KRAXSLEGGING OP DE VLIEGBASIS. In verband met de herdenk 42-jarig bestaan van de mili vaart had Vrijdagmiddag o basis Soesterberg, bij de v monument voor de gevall door de chef van de Luc luitenant-generaal A. Ba kranslegging plaats. Bij het stonden alle squadrons va- macht, onder commando Wijting en de luchtmachtka opgesteld. Op de trappen v nument had zich het lucht kingscorps opgesteld. Tegenwoordig waren o.m. generaal Brouwer, de vlie mandant, kolonel A. L. Burgemeester van Soest. De plechtigheid werd ing tromgeroffel en marsmuzie generaal Baretta de troepen de en vervolgens overging to legging, waarna gedurende e ten eerr -diepe stilte in acht nomen. De plechtigheid we met het Wilhelmus. SPREEKUUR BURGEMEES De Burgemeester is verhind Woensdag 6 Juli a.s. te zijn spreekuur te houden. D gesteld op Woensdag 13 Ju 13.30 tot 14.30 uur. UITSLAG SCHOOLWEDST~ Er was een grote belangst de drie schoolvoetbalwedst ditmaal weer op het voetb de V. en A.V. „Soesterberg' werden. In de finale ging de strijd tussen de openbare e school, met het resultaat, d- school winnaar werd en n tweede achtereenvolgende m werd van de wisselbeker. M passelijk woord maakte d Nooder, namens de V. en terberg", de uitslagen beken CHR. SCHOOL 2e PRIJS De Chr. school mag zich ve een team, dat bedreven is i Op de gehouden schoolkorfb den in Amersfoort, waaraa scholen werd deelgenomen, de Chr. school van Soester prijs behaald. Te koop, rechtstre van particulier aan g ticulier, een zeer g onderhouden Volks gen. Ziet er uit als Ruim 73000 k.m. gelo Telefoon 2675. PENSION aangeb. m| gestoffzonnig gede van bovenhuis of en le kamer(s) met v.w., goede stand, voor echtpaar of dame heer, met volledig p sion of warme maalt (Geen beroeps.) Br. 545 bur. Soester Cour V ACANTIEHULP. meisje gevraagd voor morgenuren, voor ci 2V° mnd. Aanmel Noorderweg 21, Soestd Te koop zeer mo SKODA ROADSTER (sportmodel). Oliever nihil. Stadhoudersla 94, Soestdijk.

Soester Courant | 1955 | | pagina 2