OPENING V.V.V.-FEEST 1955. ZEILEN. V.J SOEST Y.Y.V. ZOMERFEEST CONCERT V.V.V. ZOMERFEEST gezellige avond Ook de bloemenfee komt op bezoek. IN DE HOEK. NU HET ZOMER IS BAZAR DE LUXE BAZAR DE LUXE met schotels van 55 ct. kop DINSDAG 12 JULI 1955. 33e JAARGANG No. 53. OESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.1# UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Er is wel haast geen Soestenaar, die niets gezien heeft van de opening van de V.V.V.-feesten op Zaterdagmiddag. Wie niet op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan was, heeft toch zeker de grote optocht gezien, welke door Soest trok en die 30 wagens toonde, waar onder 11 prijswinnaars van dit eerste bloemencorso in Soest op grote schaal. Tegen twee uur begonnen de versierde auto's zich op weg te begeven naar de Schrikslaan, waar ze op het S.E.C.- veld in carré werden opgesteld. Onder het aankomen van genodigden en toe schouwers ging de jury, bestaande uit de heren F. Verpoort, H. Muyser en C. v. d. Brink, het terrein rond om vast te stellen wat de mooiste praal wagen, reclamewagen, daeler-auto's en particuliere auto's waren. De voorzitter van V.V.V.de heer J. v. de Arend, heette allen welkom en in het bijzonder de Burgemeester, de ge meentesecretaris, de aanwezige raads leden, de vertegenwoordigers van de verschillende gemeentebedrijven en Soester verenigingen. nen de gasten met deze feesten wat in Soest leeft en wij laten zien wat Soest biedt. De Burgemeester is er van overtuigd, dat de belangstelling van de gasten en de inwoners van Soest dit feest succes zullen brengen. Met de beste wensen voor het wel slagen en dank voor het vele werk dat verricht is, verklaart de Burge meester de Soester V.V.V.-féésten voor geopend. De Burgemeester installeert de V.V.V.-fee. De heer Van de Arend sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van de Burgemeester, die deze feesten zal openen en brengt de dank van V.V.V. aan het gemeentebestuur over. De ge meente Soest heeft volledig medewer king verleend en zo is het mogelijk geworden dit feest te organiseren, dat bestemd is voor de gasten die in Soest zijn en voor de inwoners zelf. De Burgemeester wijst op het vele werk, dat gedaan is sinds de eerste plannen in de afgelopen winter ge maakt zijn. Op deze wijze is het moge lijk op een prettige manier aan de Soester gasten te tonen, dat ze wel kom zijn in ons midden, terwijl het tevens voor de Soestenaren zelf een gelegenheid is feest te vieren. Wij to- Een deel van de meisjes-gymnasten, die de bloemendans uitvoerden. Begeleid door de heer Van de Arend begeeft de Burgemeester zich nu naar de vlaggenmast om de Soester vlag en het rood-wit-blauw te hijsen. Het grote muziekcorps „Caecilia" uit Zeist komt hierna het veld op, ter aankondiging van het arriveren van de V.V.V.-fee, die met haar page ge zeten is in een oud-Engelse cab. Twee elfjes begeleiden haar. De in het grijs geklede fee schrijdt naar het podium, waar zij begroet wordt door de Burgemeester, die er zich over verheugt weer eens kennis te kunnen maken met een sprookjes figuur uit zijn jeugd. Er zijn goede feeën en kwade feeën, maar de .Bur gemeester twijfelt er niet aan, dat de lieve fee, die voor hem staat een goede fee is. Wij zijn dankbaar, dat deze goede fee in ons midden wil zijn en dat het inderdaad een goede fee is, blijkt wel uit het stralende zomerweer, dat ze meegebracht heeft. Dit weer hoort bij deze bloemenfee, die nu te vens zomerfee is en de Burgemeester hoopt, dat de charmante gast zoveel goede herinneringen aan Soest zal meenemen, dat ze graag eens terug zal komen. .vl*M stonden de Burgemeester met echtge note; de gemeentesecretaris, de heer J. J. M. Festen; de korpschef van de politie, de heer C. v. Es; de directeur van gemeentewerken, de heer J. Th. van Noesel; en het voltallig bestuur van V.V.V., om de stoet van wagens, muziekcorpsen en bloemenmeisjes langs te zien komen, die door de hele ge meente trok. Voorop liep natuurlijk P.V.O., gevolgd door twee wagens van de firma Van Kooy, een auto van de firma Houdijk en de auto met Eifeltoren van Mevr. Stam. De auto van Willgo werd gevolgd door de fee met elfjes en page, waarna Hartevelt z'n keur van dranken toon de. Achter de meisjes van „Olympia" reed de wagen van de Winkeliersvere niging met de wijze raad Koopt in Soest" en het brandweercorps blies er lustig op los. De wagen van de ver. „Kerkebuurt" was niet met ouwe wijven maar met vro lijke kinderen geladen en „Turkstra's beschuit" werd door pony's getrokken. „Seven up" en Bijnbende reden broe derlijk achter elkaar en de kwieke tambours-maitre van „Caecilia" gooide z'n sierst&f meters hoog de lucht in. Een enorme vrachtwagen van Turkstra werd gevolgd door de reclamewagen van de Hero en firma Schlebaum. wees op het nut van schoorsteenvegen. Onze zeilboot is tenslotte Net een wereld in' het klein, Waar we 't roer recht moeten houden Tot w'in veil'ge haven zijn Waar hij, die geen oog in 't zeil houdt, Gauw aan lager wal geraakt, Tenzij hij op tijd „bakzeil" haalt En lavérend „slagen" maakt. Ook in déze wereld dient voor Natte zeilen opgepast, Waar 't óók niet steeds voor de wind gaat, Waar óók plaats is „voor de mast". Ook in déze wereld wacht men Dikwijls op een beter tij, Ook hier heeft men last van windstil, Maar - ook hier gaat dat voorbij. Net als in de grote wereld Sluipen hier gevaren rond Wie niet goed let op z'n diepgang, Zit al heel gauw aan de grond. Slechts één ding der grote wereld Doen wij bij het zeilen niet Zeilers sturen nooit elkander Met een kluitje in het riet. Als de wind de zeilen bol blaast, Als de schuit zo lekker helt, Als het kabbelende kielsop Van de watersport vertelt, Als in gouden zonnestralen 't Water zilvert om ons heen, Zijn wij, zelfs met zes of zeven, Heerlijk met ons zelf alleen. CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden.) Een der mooiste wagens uit het bloemencorso. De fee is blij, dat ze als V.V.V.-fee in Soest mag zijn "en wijst op het doel van de feesten, het in de belangstel ling van de gasten brengen van Soest, dat over veel natuurschoon beschikt, maar weinig gelegenheid tot ontspan ning biedt. „Ik ben een figuur uit een sprookje en ik besta dus eigenlijk niet, hoewel U mij ziet. Ik hoop, dat voortaan het gezegde „er is nooit iets in Soest te doen" ook een sprookje zal zijn". 150 Bloemenmeisjes van Olympia, Crescendo en Soester Turnclub voeren vervolgens een bloemendans uit, die ontworpen en samengesteld is door de heer W. J. v. Schaffelaaiv Er wordt gedanst, duiven worden losgelaten en dan gaat Caecilia het veld rond om als eerste corps muziek te brengen. Dan komt het corps van de brandweer uit Bilthoven en tenslotte .onze trouwe P.V.O. De V.V.V.-fee reikt hierna de prijzen van het bloemencorso uit, o.m. be schikbaar gesteld door het gemeente bestuur, de firma Salomons, de heer A. Spijker en Rea Kleinmeubelindus- trie. Eerste prijzen gaan naar Mevr. Stam, de firma Hartevelt en de Soester Motor en Autoclub. Tweede prijzen naar Mevr. Wijma, Mej. Groart, de Hero, de politieauto en de vereniging Kerke buurt. Een derde prijs is voor Huls kamp, Gebr. v. Kooy en Drukkerij Smit. Een eerste prijs, een beker, beschik baar gesteld door de heer D. Waal, wordt bovendien toegekend aan de Fa. W. H. Schlebaum Zonen, voor de meest originele wagen. Op het bordes van het gemeentehuis Het bloemencorso tijdens het défilé. De Soester Turnclub reed met een wa gen mee en er liepen bloemenmeisjes van deze vereniging in de lange stoet. Opnieuw wees Turkstra op z'n be schuit en de plaatselijke loodgieters op het nut van een gasgeyser. Drukkerij Smit, een der weinige Soester be drijven, die aan het corso deelnam, kwam uit met een goed verzorgde wa gen; de blauwe politieslee gaf de raad „Doe meer voor veilig verkeer" en de brandweer voerde een knaap hoog in de ladder mee. „Crescendo" had een aardige wagen, die gevolgd werd door bloemenmeisjes en achter „Fresh up" reed Mevr. Wij- ma, die een rijtje prijswinnaars aan kondigde, want de Motor- en Automo bielclub volgde, daarna Mej. Groart en vervolgens de oude heer Hulskamp, die met glas en fles de mensen langs de weg tot een stevige dronk uitno digde. Een Turkstra-wagen en de kin- öertrein besloten de lange stoet, die overal veel belangstelling trok en op de Heideweg werd ontbonden. nemers de strijd met de kaart streden. Na afloop reikte de voorzitter van V.V.V., de heer J. v. d. Arend, de prij zen als volgt uit: 1. De heer en mevr. Bos. 2. De heren S. de Zoete Jr. en Th. v. Gestel. 3. De heer en mevrouw v. d. Horst. 4. De heren Brevé en Hout zager. 5. Mevrouw en de heer Rasti- aanse. De volgende punten werden be haald: 1, 3520. 2, 1960. 3, 1500. 4, 1360. 5, 1290. in de feesttent, op Vrijdag 15 Juli a.s., door de Koorvereniging „Semper Avanti", o.l.v. Lex Karsemeyer. Mannenkoor „Apollo" o.l.v. G. J. J. van de Schepop. Muziekvereniging „Patiëntia Vincit Omnia" o.l.v. Leo Larssen. Aanvang 8 uur. Entree ƒ0.75 De tweede avond van het V.V.V. Zo merfeest was een rustige avond met bridgen, het verkennen van de natuur en een avond-dropping. Twee bestelwagens brachten ruim 60 deelnemers aan de dropping weg naar een punt buiten Soest. Een deel werd in Pijnenburg neergezet zonder dit te weten en een deel in de Bokkeduinen. De auto's reden weg en de deelneem sters en deelnemers moeeten maar zien welke kant ze opgingen. Vier dames belden een uur later op, dat ze op het station Den Dolder zaten, maar de anderen vonden vrij gauw de juis te richting. Over de dwaaltocht door de Soester binnenlanden moet een op stel gemaakt worden. De beste inzen ding wordt met een prijs beloond. Onder deskundige leiding van de heer W. A. v. Elmpt is met 'n dozijn natuur liefhebbers de Eempolder ingetrokken om kennis te maken met de fauna en flora van de streek om Soest. De bridgers kwamen samen in de consump tietent, aan de Middel wijk straat, waar 60 deelneemsters en deel- UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Twee bromfietsers sleepten een fiet ser mee, hetgeen verboden is. Een Soester inwoner heeft een Ame rikaan als buurman, wiens kinderen nogal eens in de tuin van de Soes tenaar komen. Deze heeft het niet erg op dit bezoek en hij zei dit tegen de Amerikaanse vader. Of dit in het Soesters of in het Amerikaans gezegd werd, is niet bekend, maar de zoon van Uncle Sam moest er om lachen. De Soestenaar ging toen naar de politie en deze naar de Amerikaan, die zoveel mag lachen als hij wil, maar z'n kin deren buiten de tuin van zijn buur man moet houden. De Soestenaar K. had blijkbaar weinig vertrouwen in de feesten, die hier zijn en zette de bloemetjes in Amsterdam buiten. Hij begoot ze zo rijkelijk met alcohol, dat de politie van de hoofdstad z'n auto een poosje in bewaring nam en z'n rijbewijs voor lange tijd. Een jongen uit Hilversum was het niet eens met de gang van zaken in de ouderlijke woning en nam de benen. De dertienjarige werd alhier aange houden en z'n vader kwam uit de radio- stad om hem tot de orde te roepen. GEVONDEN VOORWERPEN. Jongensjasje, windjack, nylon hand schoen, rood kinderjasje, autoband, kinderdriewieler, doublé medaillon, he renregenjas, rood kindertasje, blauwe jongensjopper, geruite herenshawl, kin- derportemonnaie, autosleuteltje, dolk mes, herdershond, herenportemonnaie, jongensjack, kindervest, - colbertjasje, ring met sleutels, padvindersportemon- naie, zwart damestasje, 3 zakdoeken, dop van benzinetank. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op Woensdag en Zaterdag, van 14-16 uur. EXCURSIE N.V.E.V. Donderdag werd door de dames van de Ned. Vrouwen Electr. Ver. de laatste excursie- gemaakt vóór de vacantie. Dit keer ging het 's morgens naar het mooie dorp Lunteren, waar temid den van de prachtige bossen het Pan- nekoekenhuis gelegen is. Na een mooie rit in de omgeving kwam de bus met 42 dames tegen 12 uur daar aan. Er werd genoten van de pannekoeken met koffie en er werd een wandeling in de mooie natuur gemaakt. Daarna stond een bezoek aan de leer- keuken van de P.U.E.M. te Utrecht op het programma, maar onderweg kwam het bestuur op de gedachte haar leden op kersen te tracteren. Na dit intermezzo ging het naar de P.U.E.M.-keuken, waar Mevr. Jansen als gastvrouw optrad, aangezien Mevr. Zeldenrust met vacantie was. Op prettige en vlotte wijze vertelde ze de leden van de steeds weer betere en nieuwe vindingen op electrisch ge bied, die maken dat de huishoudappa- raten veel aan eenvoud en doelmatig heid winnen. Er werden verschillende schotels toebereid en enige bakdemon- straties gegeven. De dames konden hierdoor weer vele nieuwe recepten leren. Na afloop werden verschillende por ties gebak verloot. Als steeds was dit een zeer gezellige en prettige dag. Alle leden en het be stuur hopen elkander in September weer te ontmoeten. Door onvoldoende deelname der win keliers kon de braderie geen doorgang vinden. De Winkeliersvereniging „Soest" orga niseert thans, in overleg met de V.V.V., een voor iedereen in de feesttent, op Woensdag 13 Juli a.s.. Aardige prijzen. Vele verrassingen. Aanvang 8 uur. Entree 0.50 Soestenaren en niet-Soestenaren van onze gemeente hebben Zaterdagmiddag met de ogen staan knipperen bij het aanschouwen van het bloemencorso, waarmee de V.V.V.-Zomerweek „Soest in het hart van Nederland" werd geo pend. Laten we eerlijk zijn mensen, dit had den we niet verwacht. Op z'n hoogst dachten we met een goed bedoelde po ging te maken te hebben, maar o, wat zijn de zwartkijkers en betweters deze keer op de koffie gekomen. Dit bloemencorso mocht er wezen, zo wel kwalitatief als kwantitatief. De jury, die de prijzen moest toewijzen, lijkt me geen gemakkelijke taak te heb ben gehad en feitelijk verdienden alle deelnemers 'n verguld vetleren medaille, al zou het alleen maar zijn geweest voor de uitstekende manier, waarop zij toonden, dat dit soort dingen ook in Soest zeer wel mogelijk zijn en hiermee de eeuwige „het wordt toch niets-zeg- gers" een niet geringe sof lieten halen. Ik hoop, dat het succes voor de initia tiefnemers aanleiding zal zijn, een der gelijke opening van de Soester Zomer week, in volgende jaren te herhalen en dat zij er in slagen een traditie te scheppen in de vorm van een bloemen corso, waarbij de deelnemers vechten om zeker te zijn van deelneming. Voor het corso van Zaterdag neem ik m'n petje af, maar het aantal deglne- rnende Soester Winkeliers, bedrijven en industrieën kan 10, neen 20 maal zo groot zijn. Het moet een jaarlijks specifiek Soester evenement worden waarbij landelijke firma's alleen „bui ten mededinging" en slechts „ter op luistering" kunnen deelnemen. Warmeër bovendien de rest van de festiviteiten slagen als het corso van Zaterdag, zal het een V.V,V.-week zijn, om met gouden letteren te worden op getekend in de annalen. En wanneer er nu, na het bloemen corso van Zaterdag, nog Soesters zijn, die mankeren op de ledenlijst van onze V.V.V., dan wordt het toch tijd, dat zij zich eens binnenstebuiten keren en zich afvragen of het wel helemaal fair is om aan de kant te blijven staan. H. OEKMAN. EVEN NAAR VOOR ZONNEBRILLEN. Reeds vanaf 70 et.1.45 enz. Mooie zwemgordels» in frisse kleuren. Plasticballen. Werpringen. Zwemdieren. Plastic kano's 33.50. Stevige schoppen. Strandballen en vele andere artikelen. VAN WEEDESTR. 31 - SOESTDIJK Denkt U ook aan onze effen kleurige BRAND Tweemaal is er gisteren brand gemeld en tweemaal is de brandweer uitge rukt, maar men heeft niets kunnen, ontdekken. SOESTER PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERSVERENIGING. Vrijdagavond hield de Soester Pluim vee- en Koniinenfokkersvereniging een vergadering in café Butzelaar, onder voorzitterschap van de heer A. J. A. v. d. Sanden, die opende en de secre taris, de heer J. A. Schotte, de gelegen heid gaf de notulen te lezen. De tafelkeuring, die ophanden is, kwam ter sprake en er werd een commissie van bijstand benoemd, die bestaat uit de heren Hilhorst, Beyen en De Ruig. De beschrijvingsbrief van de N.P.B. werd besproken, in verband met de jaarvergadering welke op 16 Juli in Utrecht gehouden wordt. Er werd besloten dit jaar geen hok- controle te houden. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van Vrijdag j.1. wer den aangevoerd 248 biggen van 35.- tot 50.4 drachtige zeugen van 250.— tot 385.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 135000 stuks. Hoendereieren van 13.90 tot 14.75, henneneieren van 8.50 tot 13.middenprijs 14.10, prijs per kg. 2.28. De handel op de biggenmarkt verliep vrij goed, terwijl de verkopen op de eiermarkt vlug tot stand kwamen.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1