Van week tot week in Soest DERDE BLAD VRAGENDIENST SOESTERBERG VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 22 JULI 1955. Semper Avanti, Apollo en P.V.O. kregen 50 toeschouwers in de V.V.V.- tent. Wie had het laatst over een cul tureel centrum Lou Bandy werd door nijvere ho telhouders naar Soest gehaald en 16 x 50 mensen kwamen. We kunnen beter een kleinkunstcentrum oprichten. De Vordense brandweer kwam spui ten tegen de Soester blussers. Niet met nevelspuiten maar met ouderwetse stralen. De Vordense spuiters kwamen met 9 man en dit 9-tal kwam uit tegen 6 Soestenaren. Ze wonnen met 1-0. Kunst, met 3 man meer. De enige vrouwelijke Excellentie, waarover ons land beschikt, kwam naar Soest om de Koningin Emma Huishoudschool te openen. De heren Festen en Van Zadel- hoff wonnen een prijs bij de fiets- zwerftocht. Ik heb geen gemeentese cretaris en geen wethouder gezien. Het zullen dus wel stamhouders zijn. De heer Den Boer heeft afscheid genomen als hoofd van de school aan de Beetzlaan. Er waren veel sprekers en veel geschenken, zodat de heer Den Boer bij de tiende spreker openhartig zei, dat het best nog een tijdje zo door mocht gaan. J. C. v. d. B. Ik ontvang pensioen van de Pensioenraad. Hiervan wordt loonbelasting afgehouden. Ik heb bo vendien nog ander inkomen o.a. een eigen huis. De onderhoudskosten van dit' huis zijn in 1953 hoger geweest dan het gehele inkomen boven het pensioen, zodat voor een deel van die kosten het pensioen is gebruikt. Mijn vraag is nu, kan ik een deel van de loonbelasting terugontvangen? Antwoord: Wanneer U naast het pen sioen nog meer dan 200.neven inkomsten hebt, krijgt U een aanslag in de ink.belasting. Bedragen de neven inkomsten niet meer dan 200.dan wordt krachtens art. 54 van het Besluit Ink.Bel. genoegen genomen met de op het loon ingehouden loonbelasting en krijgt U dus geen aanslag in de inkomsten belasting en ook geen loon belasting terug. Voor negatieve neven inkomsten geldt een analoge regeling. Zijn de neveninkomsten met 200. of meer negatief, dan krijgt U weer geen aanslag in de inkomsten belas ting en krijgt U dus ook weer niets terug. Zijn de neveninkomsten meer dan 200.negatief, dan krijgt U wel een aanslag en dus van de reeds ingehouden loonbelasting, die met het te betalen bedrag wordt verrekend, een deel terug, wanneer die ingehou den loonbelasting de te betalen in komstenbelasting overtreft. Mevr. B. De bladeren van mijn ro- zenboom zitten onder de luis. Hoe kan ik deze vernietigen Antwoord: U kunt dit euvel bestrij den met een nicotine-oplossing. Ver krijgbaar in de handel. J. T. Mijn echtgenote was voor haar huwelijk in het bezit van een rente- kaart en na haar huwelijk heeft ze zelf doorgeplakt. Heeft het in ver band met de nieuwe ouderdomsverze- kering voordeel om te blijven door- plakken Antwoord: De bepalingen der invali diteitswet moeten ongewijzigd worden gehandhaafd, zodat blijven doorplak- ken zeer zeker is aan te bevelen. v. d. B. Ik ben vertegenwoordiger en geniet naast mijn salaris en pro visie een vast maandelijks bedrag voor reis- en verblijfkosten. Neem ik nu vacantie, dan krijg ik geen vacantie- toeslag, maar ook wordt de reiskosten vergoeding verminderd met een even redig deel der genoten vacantiedagen. Is dat in orde Antwoord: U werkt niet onder C.A.O.- verband en er bestaat voor U helaas geen bindende loonregeling. Tenzij in een overeenkomst anders is bepaald, kunt U geen recht doen gelden op on kostenvergoeding tijdens de dagen, waarop U niet werkt voor Uw werk gever en in dit geval kunt U ook geen recht doen gelden, op vacantietoeslag. Bij de arbeidsinspectie in Uw district kan men U aan de hand van door U te verstrekken gegevens volledig in lichten. Bent U aangesloten bij een bond, dan kan men U daar inlichten. G. v. K. Vorig jaar werd ik aange reden en met diverse verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Ruim 4l/2 maand heb ik hierdoor niet kun nen werken. Mijn sleutelbeen is ver keerd aan elkaar gegroeid, mijn arm kan ik niet normaal gebruiken en ik ben doof geworden aan één kant. Dit alles kan door operatief ingrijpen ver holpen worden, maar daar ik mijn werk wel kan verrichten, wil het zie kenfonds deze operaties en verpleging niet betalen. Kunt U mij zeggen of hier iets aan te doen is Antwoord: Wij raden U aan U te wen den tot de Ziekenfondsraad, P. C. Hooftstraat te Amsterdam. U moet na tuurlijk volledige uitleg geven, even tuele bewijsstukken overleggen, opge ven of U al dan niet door de controle- arts naar het werk gezonden bent (of dat U wellicht zelf weer bent gaan werken, waardoor U natuurlijk een voorspoedige genezing hebt tegenge gaan). U moet in Uw verzoek aan de Ziekenfondsraad ook opgeven waarom, dus op grond van welke reden, het ziekenfonds Uw verzoek om behande ling op haar kosten heeft afgewezen. B. V. Hoe kunnen olie- en vetvlek ken uit een wollen pantalon worden verwijderd Antwoord: Het komt ons voor dat U - omdat het een pantalon is - deze het beste kunt wassen in een sop van goede huishoudzeep of synthetisch wasmiddel. Als het een „Zondagse" pantalon is, raden wij U aan deze te laten behandelen in een goede sto merij C. B. Hoe kan ik bruine alg in een tropisch aquarium afdoende bestrijden? Antwoord: Hierop hebben wij maar één afdoend antwoord. Geef een grote schoonmaakbeurt. Ruim de hele boel - ook de bodemaanslag dus - radicaal op. Maak ruiten en aquarium met hete soda schoon en begin moedig van vo ren af aan. De planten, die U niet ge makkelijk weer kunt krijgen, zijn (mis schien) nog te redden, door ze in don ker - desnoods ook nog met behulp van kikkerlarven - te ontalgen en ze daarna een tijd lang in quarantaine te houden. Betrek nieuwe planten van een erkende aquariumhandel. FUSIE S.T.C.K.V.S. Wat reeds lang in voorbereiding was heeft nu zijn beslag gekregen, S.T.C. de Soester Turnclub en K.V.S.de korf balvereniging Soest, zijn één. Twee sporten kunnen thans door de leden beoefend worden tegen betaling van één contributie en de samenbun deling van 325 leden heeft de nieuwe combinatie tot een vereniging van be tekenis gemaakt. Maandagavond is er in een gezamenlijke vergadering ge stemd en slechts één lid van K.V.S. stemde tegen en bedankte toen de fusie een feit werd. Het bestuur is samengesteld uit leden van beide verenigingen, evenals dit het geval is met de commissies. Voorzitter is de heer P. Steur. De heer L. Houkes is secretaris, de heer P. C. Floor pen ningmeester. Tweede voorzitter is de heer P. Ekel en de dames Mevr. J. B. Hoogendoorn-Lagendaal en Mej. T. M. Kwak zijn plaatsvervangend secre taresse en penningmeesteresse. De heer J. Lodewijks is commissaris. Directeur is de heer W. A. Egberts, trainer de heer J. Lodewijks, leider de heer B. v. d. Werf, jeugdleider van K.V.S. de heer H. J. Kinderdijk en leidster Mevr. M. Schuyt-Zwart. De propagandacommissie verzorgt het maandblad met steun van de heren Lodewijks en Klomp. Deze propagan dacommissie bestaat uit de heren Jaars veld en Floor en Mej. Terhorst. Voor K.V.S. blijft er een wedstrijdsecretari aat, verzorgd door de heren Verwey en Kinderdijk en er zullen twee vaan deldragers zijn. De initialen S.T.C. en K.V.S. blijven eveneens bestaan voor wedstrijden en competities. De S.T.C. blijft natuurlijk aangesloten bij het K.N.G.V. en de vereniging K.V.S. bij de K.N.K.B., zodat de leden verenigingscontributie en bondscontri- butie betalen. Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond heeft blijk gegeven ingenom'en te zijn met deze fusie, waarbij de leden van beide vere nigingen gebaat zijn. Er is dan ook winst geboekt bij dit samengaan, dat slechts het verlies van één lid kost, maar zorgt voor een stevig verenigings lichaam, met samenwerking van de goede krachten, die beide verenigingen hebben. De combinatie S.T.C.K V.S. zal een flihk woordje meespreken in het Soester sportleven. TIEN JAAR BUURTVERENIGING. De buurtvereniging „Oranje" gaat haar 10-jarig bestaan vieren. Dat is een hele gebeurtenis, zowel voor de vereniging als voor ons dorp, dat in zijn geheel bij die feestelijkheden betrokken is. Niet alleen wist zij zich gedurende die tien jaar te handhaven, maar zij groei de voorspoedig op tot een bloeiende vereniging, die ook in de toekomst nog mogelijkheden voor vooruitgang heeft. Met aanvankelijk 100 leden begonnen, is zij thans de 700 reeds gepasseerd. Parallel hiermede nam zij voortdurend in betekenis toe door steeds meer za ken op het gebied van ontspanning en het culturele leven in haar werkings sfeer op te nemen en zo de band tus sen de buurtgenoten nauwer aan te halen. Het aantrekkelijke feestprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 23 Juli: Receptie in cafe ,,'t Centrum", van 15 tot 17 uur. 20.00 uur Feestavond in de grote zaal van het officierscasino. Na afloop ge zellig samenzijn. Maandag 25 Juli Ballonwedstrijd voor kinderen op het feestterrein aan de Amersfoortsestraat. Aanvang 17.30 uur. Muziek aanwezig. Dinsdag 26 Juli Concert door de mu ziekvereniging „Sint Caecilia" uit Zeist. Aanvang 19.30 uur. Na afloop optocht. Woensdag 27 Juli Grote marswedstrijd voor Boerenkapellen in de Gen. Spoor straat. Aanvang 19 uur. Donderdag 28 Juli Motorpolowedstrijd tussen „Vlaardingen" en „Het Sticht", op het terrein van de V. en A.V. Soes- terberg. Aanvang 19 uur. Vrijdag 29 JuliGrote gymnastiek- en rhytmische dansdemontsratie door „Hy- giëa" uit Zeist en A.G.A.V.S. uit Soes- terberg, met medewerking van de R.K. Harmonie „St. Joseph". Aanvang 19 u. Zaterdag 30 Juli Wiederwedstrijden tussen de wielerclubs „Het Stadion" en „De Volharding" uit Utrecht, aangevuld met enige prominente figuren. Aan vang 15.00 uur. Muziek aanwezig- Zaterdag 30 Juli Groot vuurwerk op het feestterrein. Aanvang 23 uur. Zaterdag 6 Augustus: Bloemencorso. Aanvang 14 uur. Om 16 uur aanvang der kinderspelen op het feestterrein. 's Avonds 19.30 uur, intern buurtfeest in de Gen. Winkelmanstraat. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, Soesterberg, zal Zondag 24 Juli de art- sendienst waarnemen. GESLAAGD. De volgende leerlingen van de R.K. School te Soesterberg slaagden voor een afgelegd toelatingsexamen. Chris Gijten- beek en Ernst Wienese voor de R.K. H.B.S. te Amersfoort. Nol Schrijvers en Miele Splinter voor het R-K. Gymna sium te Amersfoort. Kooos van Tol slaagde als no. 1 voor het Aartsb. Se minarie te Apeldoorn. JEUGGTOURNOOI V. EN A.V. „SOETERBERG". Morgen, Zaterdag, organiseert bovenge noemde vereniging wederom het jaar lijkse jeugdtournooi, met als wissel- prijs het vliegtuig. Waren het vorige jaar onze junioren, die cleze wisselprijs in de wacht sleepten, dit jaar is het een tournooi voor adspiranten, zodat thans onze jeugd dit vliegtuig moet verdedigen. Deelnemende verenigingen zijn: B.D.C.. D.E.V., Hoogland en Soes terberg. De aanvang der wedstrijden is gesteld op 15 uur.

Soester Courant | 1955 | | pagina 8