MENINGEN VAN ONZE LEZERS. SOESTERBERG ZATERDAGAVONDKLANKEN IN SOEST. De gemeente Soest is rijk gezegend met natuurschoon. Een schoonheid met rijke schakering en bijzondere verscheiden heid. Een echte Soester lustwarande; een voor liefhebbers voorname wandel dreef. Schaduwrijke bossen wisselen af met zonnige duinen. Schone landouwen, versierd met goud-geel golvend graan, variëren met malse sappige weiden, waarop vredig grazend vee. Een lust voor het oog zijn de vele welverzorgde tuinen met een schat van geurige en veelkleurige bloemen. Treurige uitzon deringen doen dit des te sterker uitko men, evenals verschillende obstakels dit doen op de meest fraaie wegen, In één woord, de natuurminnaars kun nen in Soest hun hart ophalen. Op de Eng zijn vergezichten die de uitkijk op Limburgse heuvels evenaren. Er is wat te bewonderen in Soest Ja, maar wat te bewonderen De schoonheid op zichzelf Dan loopt de bewondering dikwijls uit op natuuraan bidding Hier ligt een antithese. Zien we het schoon der wereld rondom ons, b.v. met een blik van een Guido Ge- zelle of van een atheïst Indien onder opzien naar Boven, dan zingt ge met de Vlaamse dichter Hoe eerbaar, edel, schone en fijn kan toch een enkle blomme zijn, die, al med eens, en zorgeloos, uit de hand van heure Schepper spruit Maar menig Christen gaat ook achte loos aan 't schoon voorbij. Dan wordt het een kwestie van fijn of grof gevoel. Ook dit onderkende de fijnzinnige Ge- zelle. Zö O 't ruisen van het ranke riet hoe menig mens aanschouwt U niet, en hoort uw zingend' harmonij doch luistert niet en gaat voorbij Hem, de dichter, spreekt bijzonder „de blomme", maar ook „al wat leeft een tale". Het geringste schepseltje komt voor de dichter zo in een Hoger licht te staan. Maar in het bijzonder toch wel het vogelenheir, dat in zo veel soortige verscheidenheid, de bomen in onze tuinen dubbel doen leven. Blind, stom of stomp moet men zijn, als we onze ogen en oren, daarvoor niet wijd open zetten. We spraken van de schoonheid in het geschapene, van bezielde en onbezielde natuur, ter ver heerlijking Gods. Maar de bewuste, de met rede begaafde mens dan Hoe kan en moet hij dan zijn Schepper eren ei verheerlijken, door zijn kunnen, door middel van zijn hem door God geschon ken gaven, talenten en krachten Iets daarvan, voorlopig in bescheiden mate, heeft een comité, ons willen doen genieten, door een Weekend-wijding, in de Gereformeerde Kerk in de Juliana- laan, gedurende twee zomermaanden, des Zaterdagavonds, van acht uur tot half negen. Iets nieuws, iets bijzonders voor Soest. Maar iets, dat bij grotere belangstelling dan tot dusver, tot een uniek genot kan worden, een genot van geestelijke aard In de eerste plaats dus voor de religieuze mens, voor de Christen, die niet stomp is voor de goede gaven die de Schepper aan zijn mensenkinderen verleent. De goede ga ven van muziek en zang en woord. Zoals we reeds zeiden, op betrekkelijk bescheiden voet nog dit jaar, - hoewel nu reeds met zeer goede en bekende medewerkers - maar toch iets, dat bij groeiende belangstelling kan groeien tot iets groots. Zonder enig persoonlijk be lang van wie ook. Alleen, tot uitbrei ding van het nieuwe orgel, een vrije gave in de collectezak. Doel is, zoals we reeds zeer duidelijk lieten uitkomen, de eer en de verheer lijking Gods. Christenen, medeburgers, beleef in deze kunstuitingen in onze gemeente, nu eens een zekere solidariteit, een saamhorig heid in Christus, met medechristenen. Tracht een mogelijk kerkistische nei ging, een onwil of vrees, om de drem pel van deze tempel te overschrijden en persé te mijden, cordaat te over winnen. Weet, ieder is welkom. Ook zij, van harte, die alleen „de kunst om de kunst" kunnen waarderen. Komt hoor! èn.... geniet mede, van deze stille Zaterdagavond-klanken C. BUITENDIJK. DE ZOMERAVONDCOMPETITIE. Op 31 Juli stond K.P.S. in afdeling A van de Zomeravondcompetitie nog steeds bovenaan en werd kampioen. V.V.Z. staat op de derde plaats en N.W.O. nr 5. T.O.C. stond in afdeling B bovenaan met 22 punten uit 13 wedstrijden en C.S.M. twee met 21 uit 12, dus daar zit een mooie kans in. K.P.S. 2 zit ste vig op de laatste plaats. Tempo bezet de tweede plaats in afde ling C en S.P.S.V. de vierde plaats. In de tweede helft van Juli versloeg V.V.Z. het elftal van R.O.W. 891 met 5-4. K.P.S. won met 4-3 van Hakaspa en V.V.Z. met 5-3 van N.W.O., terwijl K.P.S. weinig moeite had met R.O.W. 891 (4-1). C.S.M. klopte V.V.U. met 7-4 en won met 8-2 van K.P.S. 2. S.P.S.V. verloor van H.V.C. '55 met 2-5. V.V.Z. verloor van Hakaspa (2-3) en K.P.S. won met 8-1 van N.W.O.waarmee het kampioenschap een feit was. C.S.M. won met 5-0 van Zon en Schild omdat de laatste niet opkwam en K.P.S. 2 bezorgde Morris op dezelfde wijze een 5-0 zege. K.P.S. 2 won met 4-2 van Z. en S. S.P.S.V. versloeg Actief met 6-4 en Tempo maakte korte met ten met Centurion (9-1). Tegen Actief had Tempo het niet zo gemakkelijk, maar het werd toch een overwin ning (3-2). K.P.S. verloor met 0-2 van V.V.Z. om dat de kampioenen zich dit veroorlo ven konden. V.O.C. werd echter door de paleisvoetballers met 6—1 verslagen. K.P.S. 2 speelde met 6-6 gelijk tegen W.A.S. en C.S.M. won met 7-0 van V.V.U. Het elftal van de politie versloeg Centurion 2 met 4-3 en Tempo met dezelfde cijfers. Op 8 Augustus gaat C.S.M. naar Poly- norm en K.P.S. 2 krijgt Morris op bezoek, terwijl S.P.S.V. aan de Bos straat tegen Bofa speelt. Op 11 Augustus ontvangt C.S.M. Mor ris. K.P.S. 2 gaat naar T.O.C., Tempo ontvangt H.V.C. '55 en S.P.S.V. brengt het tegenbezoek aan de Bofa. GESLAAGD. Van de R.K. Ulo school alhier behaal den de volgende leerlingen met Mulo diploma A: E. Majoor, V. Peltzer, B. Beuken, R. Kok, T. Peeters, J. van Dorrestein, Fr. Duwel, K. v. Deyssel, J. Peek, J. v. d. Brink, R. Logtenstein, S. v. Hattum, B. Schimmel, B. Kuiper, G. Wildenburg, D. Pohlman, Th. v. d. Mast, J. Kaats, K. Mimpen, E. Jansen, Th. 't Lam, W. Zeggelaar en H. v. Bec- kum. De eerste dertien leerlingen be haalden tevens het Middenstandsdiplo ma. Het Mulo-diploma B behaalde R. Rijntalder en B. Sibbing. SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING. Speelden vorige week Woensdag zowel de dames als heren enkele wedstrijden tegen V.I.O.S. uit Amersfoort, j.1. Maan dag speelden de heren van S.V.V. en kele wedstrijden tegen een volleybal team van de L.S.K.. Moesten de dames in de V.I.O.S.-dames hun meerdere er kennen, de heren brachten het zowel in de wedstrijd tegen V.I.O.S. als te gen de L.S.K. tot een overwinning. Volgende week Dinsdag en Donderdag zullen zowel de dames als de heren aantreden tegen resp. de P.T.T. en Ex celsior uit Baarn. De wedstrijden zul len worden gespeeld op het terrein achter het raadhuis. CHR. ULO SOESTDIJK. De volgende leerlingen van de Chr. Ulo aan de Prins Bernhardlaan be haalden dit jaar het Mulo diploma: Diploma B: Piet de Vries, Ad v. Calck en Hans den Broeder. Diploma A: Henk Vreman, Albert van Paddenburg, Margo Spijker, Janny Roetman, Tini Veldhuizen, Jan Kool, Anja Hoebee, Jeantje le Clercq, Dick de Haan, Erna de Bruin, Wout Dee- len, Joke van Maare, Janny Kuiper en Hettie van Mill. Eén leerling werd afgewezen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN HEES. De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn: Hees 1-T.O.V. 2 4-4. Hees 2-T.O.V. 1 3-6. VOOR DE RADIO. Onze plaatsgenoot H. Monné zingt a.s. Zondag voor de radio in het program ma „De Amateur-musicus", welk pro gramma van 7.30 tot 8 uur over Hil versum I wordt uitgezonden. De heer Monné zingt wederom aria's uit Italiaanse opera's van Puccini en Verdi. „DE KLEINE WITTE Het café met speeltuin, op de hoek van de Molenstraat, dat jarenlang door de familie Bodewes geëxploiteerd is, heeft een belangrijke gedaantewisseling ondergaan. De heer en mevrouw K. F. Muiier, die een café in Den Haag hadden, zijn naar Soest gekomen en ze hebben de zaak energiek aangepakt. De hele maand Juli is er gewerkt in de zaak en Dins dag j.1. is de „Kleine Witte" geopend. Eigenlijk is het pas een gedeeltelijke opening, want het is nog lang niet, zoals de heer Muller het zich denkt. De tuin moet nog in orde gemaakt, er komt nog een grote serre van 10 bij 6 meter, die straks voor vergader lokaal gebruikt kan worden en daarom van verwarming voorzien wordt. De vloer is vernieuwd, het plafond eveneens en het buffet is modern inge richt. Geriefelijke clubs nodigen tot zitten uit en wie genoeg gerust heeft kan zijn krachten beproeven op het nieuwe biljart, dat genoeg ruimte om zich heeft om een kalme partij te ga randeren. Thans wordt het bedrijf geëxploiteerd als café, klein-restaurant en hotel op bescheiden voet, maar in het nieuwe seizoen zal de hotelaccomodatie beter zijn. Het was echter gewenst midden in het seizoen vast te openen en reeds nu is het zo, dat „De Kleine Witte" een aanwinst voor het centrum van onze gemeente is. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, Soesterberg, zal Zondag 7 Augustus de artsendienst waarnemen. SOLI DEO GLORIA. Om het contact met haar leden, dona teurs en belangstellenden te onderhou den en te verstevigen, heeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Soesterberg besloten een contactor gaan uit te geven „De Koorzanger" ge naamd. Men hoopt, dat dit orgaan er toe zal bijdragen „Soli Deo Gloria" gro ter en sterker te maken. In verband hiermede wordt in het eerste versche nen nummer, dat er goed verzorgd uitziet, een krachtig beroep gedaan, vooral op de jongeren, om als lid het koor te komen versterken. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer N. Apel doorn, slaagde aan de De Ruyterschool te Vlissingen voor het examen van machinist. ACTIE BEVEILIGING VERKEER. Op de lijsten van het verzoekschrift aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat voor het nemen van maatrege len in 't belang van een veilig ver keer, hebben gelukkig reeds velen ge tekend. Maar nog vele namen ontbre ken. Het ligt echter in de bedoeling, dat alle gezinsleden boven de 18 jaar hun naam op een der lijsten plaatsen. Wie dat mocht vergeten hebben, kan dit alsnog doen bij een der sigaren winkeliers op de Rademakerstraat, voor „Ons Belang" bij de heer A. van Vark. Ouden van dagen of zieken en gebrek- kigen, die hiertoe niet in staat zijn, worden vriendelijk verzocht dit even bij een der boven aangeduide winkeliers te doen opgeven. Zij zullen dan door een der leden van het comité worden be zocht. De lijsten zullen nog tot 17 Au gustus ter tekening liggen. RHEUMA-ACTIE. Ook Soesterberg is niet achtergebleven om de verrassings-couverts voor de Rheuma-actie te verkopen. Verschillen de winkeliers verleende hun medewer king om deze grote actie te doen sla gen. Maar ook anderen zaten niet stil. Zo heeft de heer Geers in de tijd van 7 weken al 1600 stuks verkocht. Hij heeft nog enkele couvertjes ter be schikking.

Soester Courant | 1955 | | pagina 6