de voetbal ging weer ROLLEN. VOOR ONZE DAMES SOEST SOESTERBERG YRAGENDIEN ST aankomend typiste, dagmeisje net meisje Net meisje Boekbinderij GRAFFNER Kleine Fabriebsruimte WONINGRUIL 39 CLUBS STRIJDEN OM 18 PLAAT SEN IN DE EREDIVISIE. Na de betrekkelijk korte rustpoze, die ons vaderlandse voetbal gekend heeft sedert het einde van de jongste com petitie, die het betaalde voetbal in ons hoofdklasse betreft, gestart met de eerste ronde van de competitie 1955- 1956. Deze competitie zal de uitslag moeten brengen, welke clubs in het seizoen 1956-1957 in de eredivisie, be staande uit achttien clubs, zullen uit komen. Het zijn echter niet alleen de huidige hoofdklassers, die een redelijke kans hebben op een plaatsje in de eredivi sie, maar ook de kampioenen van de drie eerste klassen, die wij thans heb ben, zullen een kansje krijgen om in het voetbal-walhalla door te dringen. Zij zullen met de nummers negen van de huidige hoofdklassen een competi tie spelen om twee plaatsen in de eredivisie. Een lang seizoen. Het ziet er derhalve weer naar uit, dat evenals de jongste competitie, ook de komende competitie zeer lang zal zijn en de K.N.V.B. zal de handen waarschijnlijk dicht knijpen als men voor volgend jaar Juli gereed zal zijn. "Wat is namelijk het geval De beide hoofdklassen bestaan uit acht tien clubs, wat dus een programma van 34 wedstrijden betekend oftewel 34 weken, wanneer er elke week één wedstrijd gevoetbald wordt. Daarna zul len de nummers negen van beide hoofd klassen (de eerste acht promoveren automatisch) een competitie spelen met de drie kampioenen van de eerste klassen A, B en C. Dit betekent dus opnieuw 8 wedstrijden en opnieuw acht weken, tenzij er twee wedstrijden per week worden gespeeld. Daarnaast zal de strijd om de lands titel niet worden uitgevochten zoals men mocht verwachten tussen de beide kampioenen van de hoofdklassen, maar tussen de nummers 1 en 2 van beide hoofdklassen, wat dus opnieuw 6 wed strijden betekent èn 6 weken bij een normaal pragramma. Hoe deze maatregel in het leven kon worden geroepen komt ons onbegrij pelijk voor, want theoretisch is de kans in het geheel niet klein, dat een nummer twee uit de hoofdklasse met de landstitel gaat strijken. Men vraagt zich dan ook af, of de K.N.V.B. er op uit is het Nederlandse voetbal in het buitenland weer opnieuw een gek figuur te laten slaan. Spiegelgevechten. De eerste gevechten op het nationale voetbalfront zijn vooraf geleverd. On derling hebben de clubs gezocht naar hun beste opstelling in het komende seizoen. Spelers werden gekocht en verkocht en de eerste vriendschappe lijke wedstrijden leverde voor de ene club uit de aard der zaak een beter resultaat op dan voor de ander. Huidige eerste-klassers slaagden erin de thans in de hoofdklassen verblij vende clubs te verslaan, zodat men mag constateren, dat het verschil in voetbalcapaciteiten tussen clubs uit de eerste en clubs uit de hoofdklassen niet zo erg groot is. Bovendien mag men aannemen, dat men in die vriendschappelijke wedstrij den niet die kracht heeft gegeven, die bij de competitiewedstrijden normaal IN BLIJDE VERWACHTING. K 2386 Gekleed pakje voor de a.s. moeders. In de achterbaan van de rok is een platte plooi gelegd, terwijl in de voor baan een apart gerimpeld voeringstuk is ingezet. Deze rokken zijn ideaal. U kunt ze van het begin tot het eind dragen en U behoeft niets te ver wijden. Benodigd voor 96 cm. bovenw. 4 m. stof van 90 cm. breed. Patronen zijn verkrijgbaar voor 90, 96, 102, 108 en 114 cm. bovenw. ad. 0.75 bij Bella Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Vermeld op de briefkaart, waarop aan de adreszijde 75 cent aan postzegels is geplakt, duidelijk het nummer van het patroon en de bovenwijdte. wel ten toon wordt gespreid. De eerste klassers zullen een week later dan de hoofdklassers hun com petitie beginnen, zodat de hoofdklasse bij de strijd om het publiek reeds een streepje voor ligt. Want ook deze strijd zal minstens even hevig zijn als de strijd op de grasmat, waar voor de puntjes wordt gespeeld. PROPAGANDA-AVOND R.K. E.H.B.O. De afdeling Soest van deKatholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. hield Zondagavond een propaganda-avond in het St. Josephgebouw en vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer J. C. M. Smit, verwelkomde de aanwezigen en in het bijzonder Kapelaan Kuiper en Dokter Van Beurden, de leider van de cursus sen van de afdeling Soest. Het wordt straks weer herfst en dan gaan we ons beraden op het doorbren gen van de lange avonden. Dit kan met studie, met knutselen, met hobby's. Studie is belangrijk voor jezelf, voor het verbeteren van de positie, het pro motie maken en het verhogen van het salaris, maar studie van kennis, die je als E.H.B.O.-er nodig hebt, is niet alleen eigenbelang maar ook gemeen schapsbelang. Iedere studie eist het verwerven van 'n zekere hoeveelheid parate kennis. Bij de E.H.B.O. afdeling wordt deze ken nis verworven door het met elkaar in groepsverband werken. Straks hebben we de keus, hoe de win teravonden te besteden; met leeg ver maak of met bezigheden, die een spoor van geestelijke ontwikkeling bij ons achterlaten. De studie voor de E.H.B.O. geeft inhoud aan de avonden aan het leven van onszelf en van anderen. De R.K. E.H.B.O. stelt zich ten doel het verlenen van hulp in gevallen, die zich plotseling kunnen voordoen. Door de vrije tijd te besteden met stu die voor E.H.B.O. beoefent men de naas tenliefde, zodat de voorzitter hoopt, dat velen zich zullen opgeven voor de cursus die 6 September begint en dat velen op de contactavond, welke 30 Au gustus gehouden wordt, aanwezig zul len zijn. Dokter Van Beurden werd bedankt voor het vele werk, dat hij als cursus leider voor de cursisten gedaan heeft en als geschenk overhandigde de heer Smit hem een paar gramofoonplaten. Eveneens werd dank gebracht aan de directeur-geneesheer van „Zonnegloren" voor het beschikbaar stellen van het projectieapparaat op deze avond en aan de heer Prinsen, die belangeloos de be diening van het apparaat op zich ge nomen had. Een tekenfilm en een E.H.B.O.-film werden gevolgd door een demonstratie van enige leden met toelichting van dokter Van Beurden. De leden toon den hun geoefendheid door te laten zien wat gedaan moet worden wanneer bij een auto-ongeluk een slachtoffer 'n been breekt en een ander een hoofd wond krijgt. Na de demonstratie dank te dokter Van Beurden voor het ge schenk en wees op de verheugende be langstelling van de jeugd op deze avond. De heer Smit wees op het doel van het volgen van de cursus voor E.H.B.O. Er gebeuren vele ongelukken langs de weg en iedereen weet, dat de zieken auto, waarover de plaatselijke zuster vereniging beschikt, bijzonder gauw ter plaatse is. Er zijn echter veel kleine ongevallen, vooral thuis, die grote ge volgen kunnen hebben. Een jongen, die zich aan prikkeldraad verwondt, een kind dat een mes in handen krijgt of drinkt van schadelijke vloeistoffen als bleekwater, spiritus of reinigings middelen. In zulke gevallen kan één handgreep vaak hulp brengen, maar deze hand greep moet geleerd worden. Dit kan men doen bij cursussen, waarmee de afdeling Soest van de R.K. E.H.B.O. volgende week begint. Door het vol gen van zo'n cursus helpt men de me demens en gehoorzaamt men aan het grote gebod: „Heb God lief boven alles en Uw naaste als U zelf". Na de pauze demonstreerden de leden en de jeugdleden en filmpjes vulden verder deze geslaagde propaganda- avond. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Zaterdag 3 September a.s. zal het nieuwe tafeltennis-seizoen voor de plaatselijke tafeltennisvereniging Shot weer beginnen. Als gewoonlijk wordt het seizoen ge opend met een algemene jaarvergade ring in 't Ludgardis-gebouw, 's avonds om 8 uur. De omvangrijke agenda bewijst, dat er belangijke punten te bespreken zijn. De belangrijkste hiervan zijn de voor bereidingen voor de lustrumviering in 1956, waarvoor grootse plannen op sta pel staan. Tevens zal dit jaar de club-sportkle- ding verplicht gesteld worden, terwijl er pogingen in het werk gesteld wor den, om de medische sportkeuring in te voeren. Ook in het competitieverband worden veranderingen verwacht. Het bestuur staat dit jaar voor de zware taak de vereniging, met 'n over compleet aan leden, in 'n beperkte ruimte, een gunstige gelegenheid te bieden de tafeltennissport te beoefe nen, 'n taak, die nog bemoeilijkt wordt o.a. door het steeds aanmelden van nieuwe leden. Een ledenstop met 't plaatsen op 'n wachtlijst is hiervoor 'n onjuiste maar nodige oplossing. Aan de beurt voor aftreden is dit jaar de voorzitter, de heer B. van Haarlem, die zich herkiesbaar stelt. Voor de dames-afdeling zal nu een de finitief bestuur geïnstalleerd worden, terwijl één der dames zitting krijgt in 't „Shot"-bestuur. GEVONDEN VOORWERPEN. Plastic capuchon, autowiel met band. portefeuille, duimstok, kinderschopje, dop van benzinetank, Egyptisch linnen regenjas, 4 haarspeldjes, boekenbon, zwarte bouvier, zonnebril, huissleutel, bruin-geruit damesjasje, jonge poes, stropdas, grijs damesvest, wit hondje, vulpen, zwembroek en handdoek, booó- schappentasje, zwart hondje, groene schoenen, portefeuille met inhoud, si garenaansteker, herenhemd in plastic zakje, zilveren horloge, klein model autosleutel, huissleutel in foudraal, brui ne portemonnaie met inhoud, blauwe waterkruik, shagdoos met aansteker, wit damesvest, waterfles, rode capu chon, bankbiljet van 10.-. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, Woensdag en Za terdag, van 14-16 uur. S.E.C. JEUGDCOMMISSIE— JUNIORES 3—7. Jeugdcommissie van S.E.C. en Junio res, die het volgend seizoen tot de Seniores horen, speelden Zaterdagavond in een opstelling, welke Vrijdag in de Soester Courant stond. Keeper van 't Klooster was echter verhinderd het doel van de Jeugdcommissie te verde digen en in zijn plaats stond Evert Kamphorst onder de lat. Hij had er ge noeg voor over en waagde z'n sokken er aan, toen dit de juiste voetdracht bleek te zijn om staande te blijven in het gladde doel, maar de jeugd had weinig medelijden met de doelman en passeerden hem zevenmaal. Jan Kro- nemeyer maakte drie doelpunten, Dic- key van Soest twee en Blankestein en Van Veen ieder één. Aan de andere kant scoorden Beekink tweemaal en Jansen éénmaal. De adspiranten kwamen Zaterdagmid dag niet met twee volledige elftallen in Soesterberg, daar de onweersbui ve len afgeschrikt had. Eén elftal speelde en verloor met 14 van de Soester- bergse jongens. DUINKIKKERSSUCCES. De meisjes van „De Duinkikkers" heb ben daadwerkelijk lauweren geoogst in Utrecht door in het Noorderbad een tweede prijs te winnen, die uit een lauwertak bestaat. De zwemvereniging „Vechtstreek" hield een tournooi voor adspiranten en de eerste wedstrijd die de Soester meisjes moesten spelen was „heel zwaar. De jeugdige vrouwelijke „Pinquins" uit Woerden wonnen met 21. Wilskracht uit Utrecht had echter niet zoveel kracht, dat de meisjes de Soester speelsters partij konden geven want „De Duinkikkers" wonnen met 70, terwijl „De Vechtstreek" met 15 van de kwieke Soester speelsters verloor. De eerste prijs was voor „De Pinquins", die alle wedstrijden wonnen, de tweede voor „De Duinkikkers" en de derde voor „De Vechtstreek". „Wilskracht" bezette de laatste plaats. B.D.C. DERDE IN SPINNEWIELTOURNOOI. De eerste wedstrijd van het spinne- wieltournooi in Laren had B.D.C. met 20 gewonnen van E.M.M., maar R.K. B.V.V. bleek in de demi-finale te sterk voor de Soestenaren, die met slechts één doelpunt van Van Breukelen veel te kort kwamen bij de vier van R.K. B.V.V. De Meervogels troffen echter 'n B.D C.- elftal, dat heel wat beter op dreef was en met een 62 overwinning behaal den de Soestenaren de derde prijs in het tournooi, dat door Laren gewonnen werd. Tweede was R.K.B.V.V. en vier de Meervogels. Het eerste doelpunt van de 62 over- winnig werd gescoord door De Ruig, het tweede door Van Breukelen uit een voorzet van v. d. Berg en de rust ging met een 2-1 voorsDrong in. Meervogels maakte gelijk, maar Ap pelhof bracht de stand od 3—2 en door twee doelDunten van De Ruig en één van v. d. Berg kwam de stand op 62 voor B.D.C. INBRAAK IN SOESTERBERG OPGEHELDERD. In de nacht van 17 op 18 Augustus werd ingebroken in Soesterberg bij Kal- denberg's Borduur- en Textielindustrie en 15 balen katoen, met een totale lengte van 1240 M. en een waarde van 3500.werden in een auto geladen en een goed uur later bevond de buit zich in Den Haag, waar W. de goede ren in bewaring nam. Reeds op de morgen na de inbraak kon de Haagse recherche naar Soes terberg bellen om mee te delen, dat de buit in goede handen was en dat W. en zijn vrouw in hechtenis geno men waren. De recherche uit Soest werkte bij het onderzoek samen met de Haagse recherche en spoedig werd de heler V. gearresteerd. De auto, waar mede de heren de stoffen in veilig heid dachten te brengen was gehuurd en deze wagen is opgespoord. Reeds enige dagen stonden de Haagse „kooplieden" M. en v. V. onder verden king, maar eerst toen de zaak rond was werden ze van hun bed gelicht door de Haagse recherche in samenwerking met de collega's uit Soest en Soester berg. Dit gebeurde in de nacht van Zondag op Maandag en thans verheugt Soest zich in het gedwongen bezoek van deze twee zware knapen, dio op de Van Weedestraat in de cel zitten. Het staat onomstotelijk vast, dat zij de daders zijn, maar ze blijven ontkennen. Lang zal dit echter niet duren, want de Soester recherche heeft teveel be wijzen en de Haagse recherche weet te veel van deze knapen. ONTSPANNING OUDEN VAN DAGEN. Op 1 September beginnen weer de ont- spannigsmiddagen in het gebouw van de N.P.B. in de Rembrantlaan en ie dere Donderdagmiddag zijn de bejaar den welkom. DE HEER J. WAKELKAMP OVERLEDEN. In zijn woonplaats te Amersfoort is, na een kortstondige ziekte, in de ou derdom van 67 jaar, overleden de heer J Wakelkamp, directeur van de R.K. Muziekvereniging „St. .Joseph" te Soes terberg. Voor deze vereniging betekent het overlijden van haar bekwame di recteur, die tal van jaren aan dit mu ziekcorps verbonden was, een groot verlies. AANRIJDING. Een bestelauto, die op de Rademaker- straat nabij café ,,'t Centrum" gepar keerd stond en wilde wegrijden in de richting Amersfoort, werd aangereden door een in dezelfde richting lijdende scooter. Het gevolg was, dat de be stuurder van de scooter zijn costuum verspeelde en enige lichte schaafwon den opliep, terwijl beide voertuigen licht beschadigd werden. GEVONDEN VOORWERPEN. Herenrijwiel, wit-rode handdoek en zwembroek, kindersjaal, herenhorloge, vijf regenjassen, rood kinderjasje, af gezet met groen, een paar zwarte gla cé dameshandschoenen, rubber regen broek, 2 regenpijpen, grijze jongens pet, huissleutel, aluminium staaf, drie portemonnaies, driedubbele armband van witte kralen, lipssleutel, rubber wieltje waaraan contactsleutel, bruine portefeuille, zonnebril, hr. polshorloge, voetbal, tien gulden aan kwartjes, he rensjaal, muntbiljet van 2.50, achter schot van vrachtauto, jas van geeste lijke, gouden vijfjes aan hangertje, vulpen, briletui en zakkam, bril met hoornen montuur, 20 spaarzegels, bril, muntbiljet van 1. Inlichtingen politiepost Veldm. Mont- gomeryweg 86. P. B. Mag de a.s. huurverhoging a 5 °/o doorberekend worden op de onderverhuurder Antwoord Ja, naar evenredigheid. Be taalt U b.v. 30.(zonder water enz.) voor het gehele pand en heeft de on derverhuurder b.v. een zesde gedeel te van het pand in gebruik, dan dient U aan de huiseigenaar 5 °/o van 30.- is 1.50 te betalen en uw huurder aan U 1/6 van ƒ1.50 ƒ0.25. A. Hoe komt men aan het woord „sjoemelen" bij het bridgespel Antwoord: Het woord „sjoemelen", dat gebruikt wordt om een andere ma nier van kaarten delen aan te geven, is afkomstig uit het Duits en naar Nederland gebracht door Duitse emi granten (o.a. de gevluchte Duitse Jo den) voor 1939. Het Duitse woord ,schummeln" betekent bedriegen. In feite bedriegt (jiddisch: besjoemelt) men het spel, door niet op de juiste wijze volgens de spelregels te geven, maar de kaarten groepsgewijze en evt. kleur bij kleur te delen. J. v. d. B. Is het mogelijk om een oud jachtgeweer, dat niet geregistreerd is, op een jachtacte te zetten Ik kan het geweer door koop in mijn bezit krijgen. Het is een enkelloopsbaange- weer, dus zonder hoge geldelijke waar de. Antwoord De bedoeling van de wet gever is„alle vuurwanenen geregi- streed." Het door U bedoelde wapen is niet geregistreerd. Wij raden U aan U te wenden tot de politie (afd. vuur- wapenwet). Als U daar de gehele toe stand openlegt, bestaat er een moge lijkheid, dat U vergunning krijgt voor aankoop, vervoer en bezit. Een ver gunning als hierbedoeld, wordt meestal liever gegeven (indien er geen bijzon derheden zijn tenminste), dan het niet geregistreerd laten van het wapen. H. J. G. Kunt U ons ook mededelen wat het adres is van de heer Van Heu- ven Goedhart, die aan de Verenigde Naties is verbonden Antwoord: U kunt correspondentie voor de heer G. J. v. Heuven Goedhart adresseren aan zijn adres te Genève, Zwitserland, Volkenbondspaleis. Hiermede geven wij U kennis, dat op de 28e Augustus 1955, in de ouderdom van 62 jaar, zacht en kalm is overleden, mijn lieve Man en onze zorgza me Vader, Behuwd- en Grootvader, Be huwdzoon, Broeder en Zwager, MARIE HENRI CORNELIS HERMAN, Kolonel der Artille rie b.d., Ridder in de orde van Oranje-Nas- sau met de Zwaarden. Uit aller naam, J. Herman-Vermeulen Soest, 30 Aug. 1955. Plasweg 32. De teraardebestelling heeft heden in alle stilte en eenvoud plaats gehad op de Alg. Begraafplaats te Soest. Op klein Handelskan toor is plaats voor bekendheid met de En gelse taal vereist. Br. onder nr. 128 Boekhan del A. J. van de Ree, Baarn. Algemeen Ziekenhuis te Baarn vraagt een voor de huishoudelijke afdeling. Aanmelden bij de directrice, Torenl. 41. Rusthuis „De Merelhof', Leestraat 45, Baarn, tel 2450, vraagt en een werkster voor 3 dagen per week. gevraagd voor lichte werkzaamheden. Aanmelden Lange Brinkweg 52B. of iets dergelijks gevr., met waterleiding. Gro te autogarage is vol doende- Diegene, die ons hieraan helpt, belo nen wij met 25. Brieven nr. 631 bur. Soester Courant. Aangeb. huis, bev. ka mer en suite, boven 2 gr. en 2 kl. slaapkamers en zolder. Huur 7.80 per week. Gevraagd gro ter huis met garage, onverschillig waar in Soest. Hogere huur geen bezwaar. Br. nr. 630 bur. Soester Courant. MEISJE voor halve da gen gevraagd of werk ster voor 3 of 4 och tenden per week. Mevr. Bosboom, Birkstraat 105. Vrije WOONGELEGEN HEID aangeboden voor juffrouw tegen vergoe ding 's morgens enige uurtjes behulpzaam te zijn. Eigendomweg 104, 's avonds na 7 uur. VOOR DE KAMER o.a. Begonia en Kaaps Vi ooltje 25 ct. Fuchsia en Geraniums 30 ct. Pri mula 50 ct. Vetplantjes 25 ct. Verder Klimplan- tjes en varens. E. van Oest, Oude Grachtje 17. 100.— BELONING voor hem, die jong echtpaar aan WOONRUIMTE helpt, zo mogelijk 2 kamers en keuken. Br. nr. 628 bur. Soester Crt. Gevraagd 2 ongem. ka mers of zeer grote ka mer en keuken, liefst beneden. Br. nr. 632 bur. Soester Courant- Jonge WERKSTER ge vraagd voor 1 dag per week. Mevr. Van de Wijngaart, Steenhoffstr. 12a. Mevr. Van der Wal, Stationsweg 8a, vraagt een flinke WERKSTER, liefst voor 3 morgens per week. Te huur, voor half jaar, gem. KAMER en SLAAPKAMER met ge bruik van keuken. Br. nr. 633 bur. S. Crt. Volledig PENSION en goede verzorging aange boden; zonnige zit-slaap- kamer, bij station Soest. 175.per maand. Br. nr. 629 bur. S. Crt. Te koop een z.g.a.n. Scandelli ACCORDEON (32 bassen), met koffer. Heuvelweg 29, Soestdijk, 's avonds na 6 uur. Gevraagd tegen 1 Sept. een flinke HUISHOUD STER, voornamelijk voor koken, of een kookster. Aanm. Eigendomweg 98. TUINGROND te huur ge vraagd, pl.m. 600 m2, liefst omgeving Oude Kerk. Gaarne aanbieding Kerkpad Z.Z. 118. WONINGRUIL. Aange boden te Baarn heel huis, bev. grote woonka mer, 3 slaapk., badcel enz. tegen heel huis in Soest. Br. nr. 626 bur. Soester Courant. Stichting Bouwtechnisch Instituut (Uitgebreid Technisch Onderwijs). Mondelinge avondcur sussen te Amersfoort voor Aannemer, Gezel- Timmeren, Mr. Timmer- man-Bouwpatroon, WZ, Bouwkundig uitvoerder, Bouwkundig tekenaar, Bouwkundig opzichter BNA. Opleiding voor er kende examens. E. Meys- terweg 10, Amersfoort. Gezocht te Soest boven woning met vrije keu ken. Zo nodig met rui ling. Br. nr. 627 bur. Soester Courant. TE KOOP pitrieten kin derwagen en kinderstoel, haardkachel, leren br. dameslaarzen (m. 38), zwarte leren heren laar- sen (m. 44), alles in pri ma staat. Van Kooten, Kerkpad Z.Z. 106. WONINGRUIL. Maars- sen-Soest. Aangeboden burgerwoonhuis (hoek huis), bev. kamer en sui te, 3 slaapkamers enz. Grote tuin. Huur ƒ7.60 per week. Gevraagd een zelfde woning te Soest. Aanb. J. Beek, Frans Halsplantsoen 15, Maars- sen. Twee dienstmeisjes gevraagd. Kinderhuis Kolonieweg 5. TE KOOP Pfaff naaima chine 75.-, strijkplank f 8 -, mouwplankje 2.-, Aangeboden BERIN! M 21, in zeer goede staat. Julianalaan 21. 1 naaitafel 15 -. Anna Paulownalaan 10. Te koop jonge witte KEESHONDJES. Eiken- horstweg 4.

Soester Courant | 1955 | | pagina 3