SOEST. VOETBAL. IN DE HOEK MAARTEN W.KOOY Lessen hervat. DINSDAG 6 SEPTEMBER 1955. 33e JAARGANG No. 67. ESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 JAARVERSLAG SHOT. In het gebouw Ludgardis heeft de Soester tafeltennisvereniging „Shot" vergaderd en de voorzitter, de heer B. van Haarlem, kon de leden meedelen, dan Shot de tweede vereniging van Ne derland is, wat het ledental betreft. Vóór deze belangrijke mededeling had de voorzitter een voorzittershamer ont vangen van de penningmeester, welk attribuut moeilijk gemist kan worden tijdens vergaderingen waar louter jeugd aanwezig is. De voorzitter wees in zijn openings woord op het belangrijke seizoen, dat aanstaande is en op het lustrumfeest dat Shot hoopt te vieren. Op allen wordt gerekend en het bestuur hoopt, dat het werk voor de viering van het vijfjarig bestaan nu eens niet op het hoofd van weinigen zal neerkomen. De vereniging werd door enkelen op gericht en de eerste zeven leden meen den, dat het om een gezellig tafel- tennisonderonsje zou gaan, maar thans zijn er bijna 75 leden. Dat brengt grote zorgen met zich mee, niet in het minst op het terrein van het speelgelegen- heid. Het staat wel vast, dat de Nederlandse jeugdkampioen Bert Onnes dit jaar Shot zal trainen. De voorzitter wees er op, dat sport- kleding voortaan verplicht gesteld zal worden, daar een sporttenue, aange past aan de verrichtingen op de tafel het speelpeil zal kunnen verhogen en meer cachet aan de vereniging zal geven. Na de mededeling, dat de secretaris, door opname in het ziekenhuis, ver hinderd is, wenst de voorzitter de leden een prettig seizoen 1955-1956. In plaats van de heer B. Hoyng leest de penningmeester de notulen en het jaarverslag, waaruit blijkt, dat er 1 erelid, 73 leden en 29 donateurs zijn. Het grote succes van de open Soester kampioenschappen wordt in herinne ring gebracht, terwijl bekend gemaakt wordt, dat het vrijwel vast staat, dat Shot- in de afdeling 't Gooi zal gaan spelen, hetgeen vele voordelen heeft boven Utrecht. Het jaarverslag van de penningmeester wijst een batig saldo aan en uit het verslag van de damesafdeling, verzorgd door Mej. Ammerlaan, blijkt de groei van deze afdeling. De heren J. van Asch en Th. Rade maker geven verslag van de sport- en jeugdcommissie, waarna de benoeming van een nieuw bestuurslid aan de orde komt. De heer B. van Haarlem is aftredend, maar wordt met algemene stemmen voor 2 jaar herkozen. In het bestuur van de damesafd. krijgen zit ting de dames Holthuizen, Ammerlaan en Boers, in de kascommissie de heren J. Spijker en H. Hilhorst, in de jeugd commissie de heren Daatselaar, Rade maker, Hendriksen, Stalenhoef en Schrijvers, terwijl de penningmeester afgevaardigde van het bestuur zal zijn. De sportcommissie bestaat uit Th. Ra demaker, H. van Haarlem, J. van Asch, H. Hilhorst, J. Spijker en de voorzit ter als afgevaardigde van het bestuur. In de lustrumcommissie heeft zitting het volledig bestuur, de geestelijke adviseur, kapelaan Old? Lohuis - die een deel van de vergadering bijwoon de - de dames Ammerlaan,- Van Doorn en Van Doorn en de heren Van Asch, Hilhorst en Voet. De competitie gaat weer draaien en op 18 September zal het openings- tournooi gehouden worden, voorafge gaan door een H. Mis en een gemeen schappelijk ontbijt. Het bestuur beveelt drie acties in de belangstelling van de leden aan om de kas te versterken. Met papierinza meling, sparen en het werven van donateurs zullen de middelen verschaft kunnen worden, die een waardige lus trumviering mogelijk maken. De spelers A. van Haarlem, J. van Asch en B. Dahlberg hebben in het afgelopen seizoen in de verschillende klassen de beste resultaten geboekt en zij ontvangen een kleine beker als be loning voor deze prestatie. De leden gaan accoord met het voor stel een telegram te sturen aan de af wezige secretaris, waarna de voorzitter de vergadering sluit. BROMFIETS-PUZZLERIT. De Soester Bromfiets Club heeft een puzzlerit georganiseerd, waaraan 55 bromfietsers deelnamen. De rit was zwaar en er werden vele strafpunten verzameld. Er werd gestart bij „Zonneheuvel" en daar was ook de finish. Hier reikte de voorzitter, de heer H. Smit, de prij zen uit, nadat hij er op gewezen had, dat de rit inderdaad wat aan de zware kant geweest was, hetgeen echter de bedoeling was van de heer R. Rauwen- daal, die hem uitzette. De volgende rit op 18 September zal echter wat makkelijker gemaakt worden. Vier deelnemers hadden minder dan 20 strafpunten en dat waren Soestena- ren, maar de troostprijswinnaar met 250 strafpunten was ook een inwoner van Soest. De heen W. Grift en W. Peters kregen herinneringsmedailles voor de keren, dat ze de wisselbeker wonnen, die nu in handen van H. Raauwendaal kwam (4 strafpunten). De tweede prijs was voor W. Grift met 11 strafpunten. 3. C. v. d. Deyssel, 13. 4. Mevr. E Grift 14. 5 J. v. d. Bank 19. 6 en 7 de heren v. d. Broek en Roedelhof, die ieder 26 strafpunten hadden. 8. J. Hars kamp 139. De troostprijs was voor J. Groen met 250 strafpunten. In de tourklasse won P. Branderhorst met 158 strafpunten. 2.~ J. v. d. Reep, Haarlem, 192. In deze klasse was de troostprijs voor B. v. d. Reep, Haar lem (195). De verenigingsprijs was voor de 9 deelnemers uit Hilversum, terwijl Utrecht de tweede plaats bezette. Verder namen deel „De Knallert" uit Baarn én „De Spaarnebrommers" uit Haarlem. DERDE RECORDRIT VAN TEMPO. Begunstigd door fraai zomerweer werd de derde rit van de recordcompetitie in de polder verreden. Het ging zeer snel en Wil van Barneveld reed de eerste ronde in 7.5 minuut. Dit is een snelheid van 40 K.M. per uur. Gerrit Ruttenberg had slechts 16 sec. meer nodig en Wim Hommes, die voor het eerst met de seniores meereed, 8 min. 55 sec. De anderen lagen hier tussen in. Recordrijden moet met overleg geschie den, daar de krachten verdeeld moeten worden. Dit bleek o.m. zeer sterk bij Otto de Weerd. In de eerste ronde werd hij zesde (8.22) en hij eindigde als derde. Bep Kriek daarentegen werd vierde in de eerste ronde (8.15) en finishte als zesde. Verheugend was het rijden van Gerard van Wijk, sinds kort lid, die een zeer regelmatige rit reed in een behoorlijke tijd. Hij eindigde op de zevende plaats De uitslag was: 1. Wil van Barneveld 1.37.16. 2. Gerrit Ruttenberg 1.37.49. 3. Otto de Weerd 1.42.15. 4. ^Klaas van 't Klooster 1.42.30. 5. Bep Kriek 1.44.46. 6. Gerard van Wijk 1.45.53. 7. Gerrit Bunschoten 1.47.51. 8. Gert de Leeuw 1.49.34. 9. Jan Ruttenberg 1.50.38. 10. Wim Hommes 1.52.08. Juniores: 1. Nic. Westhof 39.36. 2. Walter van Barneveld 41.27. RIT VAN STEVIGE MANNEN. Zeven Soester fietsfenomenen, de heren Post, Eggenkerker, Kraayenkamp, Ak kerman, Ouwerkerk, Bergman en Van Weerd hebben deelgenomen aan de rit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht. Zaterdagnacht om 3.15 uur zijn ze ge start in Soest en eerst naar Amster dam gereden, waar de rit om 5 uur begon, 's Avonds om 7 uur hadden ze de rit van 200 K.M. plus het flinke stuk Soest-Amsterdam en Utrecht-Soest er op zitten. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Op het Kerkplein reed de personen auto van de heer L. M. uit Hengelo (O.). Hij wilde keren op het Kerkpad, waar de 10-jarige wielrijder H. G. D. reed. Deze wilde op de damesfiets met handremmen die hij bereed langs de auto heenrijden, zag, dat het niet ging, dacht niet aan de handremmen en wel aan de terugtraprem van zijn eigen fiets, zodat hij tegen de auto opbotste. De jongen kreeg verwondingen in het gezicht. Na door dokter Schutte ge holpen te zijn werd hij per auto naar huis gebracht. De heer W. meldde Zaterdagnacht dat z'n roggemijt brandde. Zo'n 750 bos roggen, ter waarde van 350.-, ver brandde en het had er veel van weg, dat de mijt aangestoken was. De heer W. was niet verzekerd. Bij de overweg te Soestduinen stond een file auto's te wachten voor de ge sloten overweg. De vrachtauto van A.D. uit Baarn passeerde de wachtende au to's om rechts de Beaufortlaan in te rijden, toen het elfjarig meisje M. C. v. P. op haar fiets tussen de auto's doorreed naar het fietspad. Zij reed tegen de auto op en werd licht ge wond. De fiets werd beschadigd. Op de Lange Brinkweg reed, ter hoogte van Gemeentewerken, een per sonenauto met de linker voorkant te gen een boom. De bestuurder, C. R. uit Baarn, had z'n smoesjes goed gerang schikt toen de politie kwam en hij ver telde, dat de stuurinrichting onklaar geworden was. Toen hij de koppelings pedaal intrapte zat deze vast. De auto, dip zwaar beschadigd was, werd door de politie in beslag genomen en dat riekt naar alcohol. De onfortuinlijke be stuurder had een wond boven het oog en de wagen werd per kraanauto weg gesleept Het personeel van de Spoorwegen deelde aan de politie mee, dat langs de lijn Amersfoort-Dpn Dolder een trein gereden had, die giftige stoffen gespo ten had om de rails en het terrein vlak naast de rails onkruidvrij te hou den. Langs dit gedeelte van de spoor lijn staan echter veel bramen, dus bra menzoekers zouden vergiftigd kunnen worden. De Soester politie heeft direct een radiobericht laten omroepen om te waarschuwen en ten overvloede zijn 9 waarschuwingsborden geplaatst. Mis schien kan N.S. voortaan met de hand onkruid laten wieden. P. v. R. uit Baarn zat Zondagmid dag dronken op een bromfiets en reed als een dronken stier door Soest. Hij reed bijna een kind omver en spoedde zich naar zijn woonplaats, de zakken gevuld met flesjes bier, want hij had nog maar steeds dorst De Baarnse po litie pikte de woesteling in, hij werd naar Soest gebracht en zit nu in de cel aan z'n brommer te denken, die in beslag genomen is. Op de Van Weedestraat stopte Zon dag een file auto's, die in de richting Amsterdam reed. Rechts stond een wa gen geparkeerd, die de autosliert ver oorzaakte. Uit Amersfoort kwam een wagen, die tijdig remde, maar de mo torrijder, die er achter reed, zag geen kans dit ook te doen en de bestuurder, J. W. uit Amërsfoort, probeerde links te passeren. Dit mislukte en hij botste tegen de linkerzijde van de wagen. De motor ging omver; en de duopassagier werd op de linker zijde van de weg geslingerd, juist voor een auto dip/uit Amsterdam kwam en bestuurd werd door A.G.R., di<^ffloor kraclitïg rem men voorkwam, cpt de man overreden werd. Dokter Schutte verleende de eerste hulp, waarna beide slachtoffers naar „De Lichtenberg" vervoerd wer den. Op de Birkstraat kwam een man in een café, die met alle geweld iets hartigs wilde drinken. Dat kon niet, want er is een zwarte lijst en daar stond hij met witte letters op, omdat je zwart op zwart niet lezen kunt. De man werd narrig en wilde wel op de vuist. De politie kwam om het vuiltje te klaren, maar dat viel niet mee. Toch kwam hij in de cel terecht. Op de Nieuwe weg reed de 19-jarige A.J.B. op een bromfiets in de richting Soestdijk en hij zag niet, dat de voor hem rijdende bus van Tensen stopte. Hij botste tegen de bus, kwam te val len en werd licht gewond. De bromfietsberijdster Mevr. D.C. uit Amersfoort kwam te vallen, toen ze op de Middelwijkstraat in het zand te recht kwam. Zij werd aan de voet ge wond. SOESTER TENNIS COMPETITIE. Op de banen aan de Schrikslaan zijn Zaterdag en Zondag de wedstrijden voortgezet en verschillende kampioenen zijn bekend geworden. Mevr. Goedkoop versloeg Mevr. van Breukelen met 6-3, 6-3. Mej. W. Steenbeek won van Mej. L. v. d. Berg met 6-2, 7-5 en in de finale versloeg Mej. Steenbeek Mevr. Goedkoop met 3-6, 3-6. Bij de heren versloeg V. Coert G. Geytenbeek met 6-2, 6-2 en L. Horns- veld won met 6-3, 6-1 van P. Wilcke. J. H. van Breukelen won met 6-0, 7-5 van W. Drost en A. van Haarlem met 6-3, 6-5 van T. Beekink. V. Coert ver sloeg L. Hornsveld met 6-1, 6-2 en J. H. van Breukelen won met 6-2, 8-6 van A. van Haarlem. In de finale won V. Coert met 6-4, 6-3 van H. van Breu kelen. De dames Goedkoop en v. d. Berg versloegen de dames De Bussy en Hoppenbrouwers met 6-2, 6-3 en de dames Rupert en De Bussy verloren van de dames Steenbeek en Van Breu kelen met 4-6, 3-6. In de finale wonnen Mevr. M. van Breukelen en Mej. Steenbeek met 6-1, 7-5 van Mevr. M. Goedkoop en Mej. L. v. d. Berg. In het herendubbel wonnen J. H. van Breukelen en P. Hoppenbrouwers met 6-1, 1-6, 8-6 van H. Blerk en J. Bee kink. V. Coert en W. Drost wonnen met 3-6, 6-3, 6-2 van L. Hornsveld en G. Gey tenbeek. Het dubbel Van Breukelen- Hoppenbrouwers won met 7-5, 7-5 de finale van V. Coert en W. Drost. Het gemengd dubbel kwam niet tot een finale, omdat het te donker werd. Mevr. van Breukelen en A. van Haarlem ver loren van Mevr. Goedkoop en G. Gey tenbeek 1-6, 6-4, 3-6. Mej. v- d. Berg en J. H. van Breukelen versloegen Mej. De Bussy en G. v. d. Poll met 6-2, 6-2. De finale tussen Mevr. Goed- koop-G. Geytenbeek en Mej. Van de Berg-J. H. van Breukelen zal volgende week gespeeld worden. HOCKEY. De dames van de Mixed Hockey Club Soest hebben met 40 van Kameleon gewonnen door doelpunten van de da mes Ebbers (2) en Meeuwes (2). De he ren speelden gelijk tegen Kameleon (22) en De Haan en Dobben zorgden voor de doelpunten. NIEUWE KORFBAL-VERENIGING. Morgen, Woensdag 7 September, zal, in Eltheto, de eerste officiële vergade ring der christelijke korfbal-vereniging „Op Eigen Vleugels" (O.E.V.) worden gehouden. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld, dat reeds nu vast staat, dat in de a.s. competitie twee twaalftallen de clubkleuren zullen verdedigen. De oprichters zijn, dank zij de sportieve medewerking van enkele belangstellenden, er in geslaagd volle dig nieuw materiaal te bekomen Men zie de advertentie in dit blad. B.D.C. HAD SUCCES. B.D.C. heeft vorige week in Laren een flinke nederlaag geleden tegen het sterke R.K.B.V.V., zodat de eerste com petitiewedstrijd tegen dezelfde club 'n zware opgaaf was. Het is een spannende wedstrijd ge worden met als resultaat een 31 overwinning van B.D.C., dat hiermee een prachtige revanche maakte. Al spoedig bleek het R.K.B.V.V., dat ze aan B.D.C. een flinker tegenstan der hadden dan de vorige week en alle pogingen van de gasten, het spelletje van Laren te herhalen, mislukte. Na een kwartier maakte De Ruig uit een voorzet van Dorrestein het eerste doelpunt, ma^r R.K.B.V.V. maakte kort voor rust gelijk, toen v. d. Lugt bij een schermutseling voor het doel de bal vrij overwacht over z'n hoofd heen in het doel zag verdwijnen. Na rust werd het een spannende wed strijd, waarin vooral de achterhoede van B.D.C., en in het bijzonder De Jong, een mooie partij speelde. Uit een corner, genomen door v. d. Berg, kop te Brouwer de bal in en het was 21. Dit achtten de gastheren nog niet vol doende want 5 minuten later vergroot te Beemer uit een voorzet van Dorre stein de voorsprong. (31). R.K.B.V.V. zette alles op de aanval en De Jong, Simons, Brouwer en keeper v. d. Lugt hadden handen vol werk. Ze lieten zich echter niet intimideren en het eerste succes van de club en technisch leider Huurdeman was in de ze competitie bereikt. B.D.C. 3Limvio 2 61. B.D.C. aLaren a 05. S.E.C. VERSLAAT AMSVORDE. Het is natuurlijk mogelijk, dat S.E.C. en Amsvorde straks kampioenscandi- daten in de vierde klasse worden, maar dat zag er Zondagmiddag niet naar uit, want beide ploegen lieten een matig spel zien. Nu was het veld erg hard en droog, terwijl één van de twee bal len, die in gebruik waren, veel van een rugbybal weg had en de gekste ca priolen maakte. Voor het Soester deel van het publiek was dat echter alle maal niet zo erg, want S.E.C. won met 41 en het gaat per slot van re kening om de punten. Vrij vlug na de aftrap loste midden voor Ten Hove het eerste schot, dat minder imponeerde dan de kogel van Pothoven, waar keeper Dasselaar de handen vol aan had. Beekink viel in de achterhoede van S.E.C. al direct op door de wijze, waarop hij keeper Re- nooy van gevaar vrijwaarde. Opnieuw kreeg Pothoven een kans, maar hij vond het verstandiger niet te schieten, omdat het hoofd van de Ams- vorde-keeper gevaarlijk dicht bij de bal was. Amsvorde kwam nu wat meer in de aanval en een vliegend schot van Jan Kraak ging net naast het doel. Een minuut of vijf speelde S.E.C. met 10 man, daar Ruttenberg bepleisterd moest worden na een botsing. Al gauw kwam hij terug, loste een hoog hard schot en werkte, alsof hij helemaal niet geblesseerd was. Na 35 minuten kreeg J. v. d. Broek de bal, wrong zich al worstelend door de Amsvorde-achterhoede en scoorde het eerste doelpunt. Vlak voor de rust kreeg S.E.C. nog enige kansen, maar niemand kon de bal voldoende onder controle krijgen om tot doelpunten te komen. De eerste aanvallen na rust kwamen van S.E.C., maar Amsvorde liet zich ook niet onbetuigd en Jansen loste een Het ingezonden stuk van Mevrouw Ad miraal-Koster in de Soester Courant van Vrijdag j.1. is mij uit het hart ge grepen, want de situatie, zoals die zich ontwikkelde sedert ook in de bebouw de kom de maximumsnelheid werd weg genomen, is meer dan beangstigend. De goede niet te na gesproken, heerst er bij vele weggebruikers een treurig gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel. Ze „scheuren", zoals zij dit noemen, maar raak, zonder bij wegkruisingen ook maar even in te houden en ieder een heeft maar te zorgen, dat je uit hun baan blijft. „Heer in het Verkeer" zijn is deze mensen totaal vreemd en na een on geluk kijken zij eerst of er een deuk in hun wagen zit en daarna pas hoe het slachtoffer het maakt. Velen staan onmiddellijk klaar met „een grote bek"' en hebben, naar hun eigen inzicht, steeds gelijk. Er zit, zoals ik het kort geleden nog hoorde zeggen„een hoop „vulles" langs de weg met geen schijn van men taliteit, die noodzakelijk is om achter het stuur van een rijdend projectiel te zitten en die door de opheffing der snelheidsgrens menen, dat ze hun gang kunnen gaan. Een der oorzaken, dat enige gematig- heid zal blijven ontbreken is, dat de straffen, die onze rechters kunnen toe denken aan deze snelheidsmaniakken bij het veroorzaken van een ongeluk, nergens naar lijkt. De straf voor het stelen van brood kan zwaarder uitval len dan de straf voor een wegpiraat, die met niet verantwoorde snelheid door de straten rost en hierdoor kinde ren en ouderen tot zijn slachtoffers maakt. Zolang onze rechters automobilisten, motorrijders etc., die bij hun volle ver stand zijn, doch .«door hun gewetenloos rijden dodelijke of ernstige ongelukken veroorzaken, niet met dezelfde straf maat kan meten als iemand, die een poging tot doodslag met voorbedachte rade doet, zolang zullen er roekeloze weggebruikers zijn, die menen, dat ie der voor hen moet wijken. Voor dit soort gemotoriseerde misda digers moeten zwaardere straffen gaan gelden en een verbod om voor goed achter een stuur plaats te nemen. Dan pas maken we een kans, dat de schrik er voldoende inkomt. H. OEKMAN. SOESTERBERGSESTRAAT 109 SOEST TELEFOON 3181 ORGEL PIANO THEORIE BLOKFLUIT (Groepen en privé) Nog enkele uren beschikbaar. hard schot, dat door Renooy gestopt werd. De harde vrije schop van Maas was hem echter te machtig en het was 11. Dit was beslist niet nodig ge weest, wanneer de S.E.C.-spelers bij de vrije schop een levende muur voor het doel gevormd hadden. De druk op het S.E.C.-doel nam toe en Jansen schoot hard tegen de lat. Aan de andere kant kreeg Pothoven een kans van Ruttenberg en voor de keeper de bal bereikt had plaatste hij hem in het doel. (21). S.E.C. had nu wel een voorsprong, maar een kleine periode, waarin er flink geschutterd werd in de S.E.C.- achterhoede, leek gunstig voor Ams vorde. Er kwam echter geen doelpunt van en toen Ruttenberg aan de andere kant het derde doelpunt van S.E.C. maakte, was de Amersfoortse kans verkeken. Opnieuw schoot Ruttenberg, maar het mooie schot werd met veel bravour door keep Dasselaar gestopt. Wijnands deed het beter en scoorde, maar de goal werd niet toegekend, omdat de maker buitenspel stond. Niet lang voor het einde maakte Rut tenberg het vierde doelpunt. De andere uitslagen waren B.V.C.-combinatieS.E.C. 2 60. S.E.C.-welpenE.M.M. 0—6. De adspiranten wonnen de eerste prijs in het Quick-tournooi. S.E.C.-Baarn 1—0. Quick-S.E.C. 0—1. S.E.C.-A.P.W.C. 3—2. De juniores wonnen de tweede prijs in het Quick-tournooi. S.E.C.-Hoog- land 21. S.E.C.-Juick 03. S.E.C.- H.V.C. 2—1.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1