NAAR EEN STAATSVOETBALPOOL? Het sclieerapparaat. VOETBAL. SOEST. VRAGENDIENST VOOR ONZE DAMES P. ge< Bes Se Ni staa R. I AJ Inkc K.N.V.B. ONDERZOEKT DE MOGE LIJKHEID. Sinds jaar en dag worden overal in den lande grote en kleine voetbalpools gehouden. Wij kennen reeds de voet balprijsvragen door diverse dagbladen uitgeschreven, de fabrieksvoetbalpot- ten, waarin men een kansje waagt en als gevolg van de veranderde konstel- latie van het nederlandse voetbal de klubvoetbalpools. Ruim een half jaar geleden heeft de K.N.V.B. aan een kommissie, bestaan de uit de heren mr. Blaisse, Joosten en Brunt opdracht gegeven de moge lijkheid tot het instellen van een lan delijke voetbalpool te onderzoeken. Studiereizen zijn gemaakt naar Enge land en west-Duitsland om de richt lijnen voor een eventuele nationale voetbalpool te kunnen vaststellen. Deze eventuele voetbalpool moet ge organiseerd worden met medewerking van de landsregering, daar anders een overtreding met de Loterij wet moet worden gekonstateerd. In feite zijn de klandestiene voetbalpools ook overtre dingen van deze wet, maar zolang er slechts geringe straffen worden uitge deeld, blijft het kwaad zich handha ven en ontstaat er een situatie, die geen bevrediging schenkt. Geld voor lichamelijke opvoeding. Is de mogelijkheid voor een landelijke voetbalpool met de toestemming van de regering aanwezig Zien wij naar Engeland en naar west-Duitsland. dan blijkt dat ook in ons land, waar de voetbalsport de eerste plaats inneemt onder de ontspanning-verschaffende sporten, een voetbalpool kansen op be staan heeft. De moeilijkheid schuilt echter hierin, dat tussen de huidige regering en de K.N.V.B. een soort van kompromis is gesloten om van regeringszijde geen definitief besluit in deze te nemen. Het wachten zou dus zijn op de verkie zingen van volgend voorjaar, maar daar niet is te verwachten, dat er verrassende verschuivingen in het ka binet zullen plaats vinden, mag ook ten aanzien van deze kwestie geen veranderde houding worden verwacht. Daarbij komen nog de organisatorische moeilijkheden voor een eventueel te stichten voetbalpool, die - op grootse wijze opgezet - vele arbeidskrachten nodig zal hebben. Onhoudbare situatie. Hoe is de situatie thans Verenigingen, fabrieken en klubs organiseren voet balpools naar eigen goeddunken. Van de „potten" der verenigingen en fa brieken geen kwaad woord. De deel nemers delen in de winst en gaan van de opbrengst gezamenlijk een dagje uit of besteden het geld voor een ander doel. De pool-organisatoren der voet- balklubs beogen hiermede alleen de inkomsten der klubs in de semi-prof- of in de amateur-afdeling te vergro ten en dit geld voor eigen behoefte aan te wenden. Volkomen begrijpelijk en zeker uit het oogpunt der voetbalprestaties te loven. Wanneer men er echter in zal slagen een nationale voetbalpool te stichten, wat gebeurt er dan met de „kleintjes"? Verdwijnen zij dan als de klubs hun extra-inkorns+en niet willen missen Of blijven zij klandestien bestaan en voimen zij daardoor een bedreiging voor de grote voetbalpool Dit laatste zal zeker het geval zijn, temeer daar de gelden der voetbalpool niet alleen moeten worden aangewend voor de voetbalsport, maar dat hier van ook andere sporten, waarbij geen pool mogelijk is, profiteren waarvan de financiële positie niet direct zo gunstig is Het stichten van een landelijke voet balpool zonder konkurrentie wordt zelfs noodzakelijk, als men bedenkt, dat wekelijks veel geld naar het bui tenland vloeit en daar voor lichame lijke opvoeding wordt gebruikt, ter wijl het in ons land zo bitter nodig is. De adviezen van de K.N.V.B. aan de regering zullen alleen op dit punt al van doorslaggevende betekenis moeten zijn. Toen ik thuis kwam zei mijn vrouw, dat er een dame geweest was, die kwam vragen o'f ik even aan het ziekbed van haar man wilde komen. Ik had twee weken geleden een electrisch scheerapparaat aan hem verkocht en nu wou hij me even spreken. Terwijl ik naar het opgegeven adres ging tastte ik in m'n hersenen rond, om uit te pluizen wat de man kon be wegen me aan zijn sponde te ontbie den. Zou hij met z'n testament bezig zijn en het apparaat aan mij willen vermaken Niet waarschijnlijk, want ik had hem voor een tientje op een voetbalveld verkocht, na enige weken voorbereidend onderhandelen. Of zou het ding soms kapot zijn en als een soort miniatuur-electrische stoel gewerkt hebben, en was dat mis schien de oorzaak van zijn horizontale houding Dan konden er nog wel eens advocaten en cellen aan te pas komen. Ik belde aan, de deur werd geopend en de echtgenote zei„Komt U even binnen", want ze begreep wel, dat ik de man van het scheerding was. Ik wrong me langs een wasmachine. Han dig zo'n ding te huren. Maar je kunt nog veel beter de was de deur uit doen, of helemaal niet wassen, het vui le goed aan de voddeman meegeven en steeds nieuw aantrekken. Maar dat is vrij duur, geloof ik. De zieke zat aan de tafel met een ge zicht als een landkaart. Rode vlekken, blauwe vlekken, hier en daar 'n korst je, een roofje, een blaartje, een puist je en daar door heen de nodige baard stoppels, want in zo'n gezichtstoestand is het scheren geen pretje. „Dat komt van Uw apparaat", zei hij zonder inleiding. En daarmee zat ik midden in de misère, want er werd door man en vrouw geïnsinueerd, dat ik me van het apparaat ontdaan had, zonder tot me te laten doordringen, dat de ongelukkige koper nu ook al die puistjes, blaren, korstjes, vlekken, roofjes en ander spul zou krijgen. „Ook snoof ik, en wees op m'n ge zicht, dat er wel raar uit ziet, maar geplaveid is met de huid van een filmdiva, ai heeft zo'n rolprentzus dan ook minder baardgroei. „Waarom hebt U het dan verkocht vroeg de vrouw scherp. Ik legde uit, dat ik door de volkomen mechanisatie van alles en nog wat een zeer snelle ondergang van de wereld voorzag. Daarom had ik hiermee vast de eerste schrede gezet op het pad, dat ons terugvoert naar de Batavie ren, die hun vrouwen verdobbelden en elkaar met hunebedden om de oren gooiden. Natuurlijk werd dit idealisme niet geaccepteerd en de man met de landkaart op z'n gezicht legde het ap paraat op tafel en zei„M'n tientje". Omdat de vrouw zag, dat ik niet ge haast naar m'n geldbuidel greep, zei ze, dat ze een adres wist, waar een man zat te hunkeren naar een elec- trische baardverdelger. Ze had het ge hoord van een sexegenote en beloofd, dat ze haar man een langs zou sturen. „Maar ik ben Uw man toch niet zei ik snugger. „Hij kan .toch met zo'n gezicht geen scheerapparaat verkopen", bitste ze. „En U dan „Zoiets doet een dame niet", zei ze hooghartig. In ieder geval vond ik het voorstel een compliment voor m'n eigen aan- gelaat en ik pakte het apparaat in. „Me tientje", zei de man weer, want hij dacht, dat ik op dubbele beloning uit was. Ik besloot te betalen, want er zijn nog zo veel voetbalwedstrijden voor de wereld vergaat en ik voelde er niets voor iedere keer door die knaap gemaand te worden. Voor ik het geld gaf kreeg ik echter nog een hel der idee, wat me sporadisch overkomt. „Is het ontsmet vroeg ik, want an ders krijgt hij ook pukkels en dan kan ik wel aan de gang blijven.". Ik zei pukkels omdat baardschurft zo'n raar woord is. Ja, dat was in orde. De vrouw had het met één of ander bacteriedodend spul behandeld. Vitriool of zoiets. Ik vroeg het adres. Knobbelweg 10. Mooi, dat was wel een stief ketierke lopen, want ze hadden pas m'n fiets gestolen, de recidivisten. Het perceel Knobbelweg 10 bevatte onder meer een forse vrouw, die de deur open deed. Het was er zo eentje, die de broek aan heeft, als U begrijpt, wat ik bedoel. Nee, ze kocht niet aan de deur, zei ze en was van plan me buiten te sluiten. Vlug wees ik haar nog even op het ge sprek, dat ze met die andere dame had gehad en de baard van haar echtvriend, waarop een klein lampje in haar her sens ging branden. O ja, dat herinnerde ze zich, en ik mocht zowaar naar bin nen, waar haar man, achter de krant, zat te dromen van scheerapparaten. „Hoe is het met Uw zoontje vroeg ze wat vriendelijker. „Ik heb geen zoontje", antwoordde ik, want ik zweer bij de waarheid en niets dan de waarheid. „En Uw vrouw zei. „O, dat is m'n vrouw niet", zei ik, want ze zou dat gesprek over die baardkrabber wel op het oog hebben. Ze keek gebelgd, vermoedend, dat er iets niet in orde was met het boter briefje. Ik legde het uit, maar gerust gesteld was ze niet en nu scheen ze weer te denken, dat ik een duistere ver houding onderhield met de vrouw van de man, die zo'n vlekkerig gezicht had, want anders zou ik zulke boodschap pen niet voor haar doen. „Voor hem", verbeterde ik, „want hij is ziek". Dit leek me voorzichtiger dan een schildering van z'n gehavende ge zicht, omdat ik hier dat apparaat kwijt moest zien te raken. De man was ontwaakt tijdens het on derhoud en ik toonde hem de scheer- machine. Hij wou het apparaat na tuurlijk proberen, maar het weigerde. Zijn technische knobbel was al even groot als de mijne, dus ik ben maar weer gegaan en heb het kleine euvel door 'n vakman laten verhelpen. Maar toen kocht hij het niet, omdat hij een ander model in z'n hoofd had. De advertentie in ons blad van 9 September j.1., onder het hoofd waarschuwing, heeft ongewild de goede naam van onze geachte plaatsgenoot, de heer A. H. Hoe gen Dijkhof, directeur van de C.V. Ceramiek Van Breugel, wonende Oranjelaan 21, Soestdijk, in op spraak gebracht. Wij drukken hierover onze spijt uit en hopen een en ander hier mede te hebben recht gezet. REDACTIE S.C. VOETBALPROGRAMMA. S.E.C. speelt Zondagmiddag thuis te gen Quick uit Amersfoort. Admiraal is. verhinderd en zijn plaats wordt in genomen door Beekink. Het tweede gaat naar Velox 3 in Utrecht en het derde naar Amers- foortse Boys. Beide wedstrijden begin nen om 12 uur. S.E.C. B gaat Zaterdag op bezoek bij C.J.V.V.A. (aanvang 3 uur) cn om 4 uur speelt S.E.C. a uit tegen N.S.C. a in Nijkerk. B.D.C. 1 is Zondag vrij en het tweede elftal krijgt om half drie Victoria op bezoek. Het derde speelt om 12 uur thuis tegen H.V.C. 5. Het vierde elf tal gaat naar Victoria 4, aanvang 12 uur. De adspiranten (B.D.C. a) spelen Zaterdag, om 3 uur, thuis tegen S.D.O. Hees krijgt M.W.U. op bezoek en Hees A gaat naar IJselmeervogels A (3 uur). WINKELIERSVERENIGING „SOEST". A.s. Dinsdagavond te 8 uur, vergadert de Winkeliersver. „Soest" weer. Hoofdpunten op de agenda zijnBe stuursverkiezing en St. Nicolaasactie 1955. Candidaten voor het bestuur zijn de heren Jansen en Verlinden. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in verga dering bijeen geroepen tegen Donder dag, 29 September, 's avonds te 7.15 uur. De volledige agenda van niet minder dan 34 punten zullen wij in ons vol gend nummer opnemen. KORFBALNIEUWS. De korfbalvereniging K.V.S., gefuseerd met de Soester Turnclub, begint de kompetitie. Het eerste,, twaalftal speelt Zondag tegen Olympia 3 en gaat hier voor naar Bussum. Deze wedstrijd be gint om 12 uur. Het tweede twaalf tal speelt om 3 uur thuis tegen N.U.I. Het eerste twaalftal is ingedeeld bij de Hilversumse verenigingen Excelsior 4, Zwaluwen 4, Zwaluwen 5, Olympia 3 uit Bussum, Biko 3 uit Bilthoven, Samos 9, Utrecht; Tovers 4 en 5, Zeist; Filo's 2, Zeist en Soesterkwartier, Amersfoort. Het tweede twaalftal speelt met Hui zen 2, Altius 3, Hilversum; U.N.I. 1, Soesterkwartier 5. Sparta 2, Nijkerk; K.V.O. 2, Soesterberg. Wij zijn benieuwd hoe K.V.S. zich in dit lustrumjaar zal houden en als de tekenen niet bedriegen, dan kon den we dit jaar wel eens een Soester kampioen-korfbalclub krijgen. In klasse 3D is een junioren-twaalftal van K.V.S. ingedeeld. DAMMEN. De damklub „De Variant" gaat de competitie beginnen en de Soestena- ren zijn ingedeeld in de eerste klasse A bij A.D.G. uit Amersfoort, Loos- drecht, O.G. uit Utrecht, Loenen, O.G. Zeist, Kortenhoef, H.A.G. Hilversum. Het wedstrijdprogramma is alsvolgt 26 Sept. A.D.G.-Variant. 5 Oct. Variant- H.D.G. 10 Oct. Kortenhoef-Variant. 14 Oct. O.G. Zeist-Variant. 9 Nov. Variant- Loenen. 16 Nov. O.G. Utrecht-Variant. 23 Nov. Variant-Loosdrecht. De uitslagen van de onderlinge wed strijden zijn als yolgtCollet-J. v. Gel deren I 2-0. Nap-Van Gemert 1-1. Her- nie-Kooi 2-0. Veerman-Liefhebber 2-0. Kentin-v. d. Pol 0-2. J. van Gelderen 2-Van Schie 02. Waal-Abbel uitge steld. Damen-Van Duinen afgebroken. WINTERPROGRAM 'T NUT. Door het Nut van 't algemeen is het navolgende programma vastgesteld Donderdag 6 OctoberDr. W. G. N. van der Steen spreekt over Zuid-Afrika. Woensdag 19 October: Marionettenthea ter Bert Brugman, 's Middags voor de jeugd; 's avonds voor volwassenen. Maandag 7 November: Ds. N. Padt spreekt over„Jeugd en Ouderdom". Woensdag 23 November: J. A. Mulder houdt een causerie met lichtbeelden en film over Suriname. Maandag 12 December: Antoon Coolen leest uit eigen werk voor. Donderdag 12 Januari: Dr. A. van Bie- men houdt een lezing over het onder werp: „Omgang met mensen". Woensdag 25 Januari spreekt A. C. Leenders over Portugal, welke lezing wordt geïllustreerd met Portugese volksmuziek en lichtbeelden. Dinsdag 14 Februari vertelt J. Verha gen over: „Winter op de Noord-Atlan tische Oceaan", met lichtbeelden. Dinsdag 6 Maart: A. Viruly houdt een lezing met als onderwerp „De zee en de overkant". Donderdag 22 Maart: Maud Cossaar, deklamatie. J. G. - 1. Gaarne zou ik van U wil len weten of een huurder van een wo ning, welke verhuurd wordt door een particuliere eigenaar, verplicht is zijn huur aan de eigenaar te brengen of is deze verplicht het te halen 2. Is deze verhuurder verder verplicht hiervan een kwitantie af te geven Antwoord 1. Als de eigenaar dat wenst moet u hem de huur brengen of overmaken. Huur is een „breng- schuld". 2. Brengt u de huur, dam moet hij 'n kwitantie geven of de betaling afte kenen op een huurkaart. Stuurt u de huur op, dan kunt U het stortingsbe wijs beschouwen als kwitantie, doch u dient er voor te zorgen, dat hierop het huurtijdvak vermeld staat, teneinde vergissingen te voorkomen. J. B. - Hoe moeten de ontvangsten uit het bezit van huizen voor de be lastingdienst worden opgegeven AntwoordVan onroerende goederen moet men met de netto opbrengst als inkomen opgeven. Dus de huurop brengst en (wanneer men het goed zelf bewoont) de huurwaarde voor de per sonele belasting, verminderd met de kosten als grondlasten, onderhoud en verzekering, afschrijving, uitgaven, in ning enz. Wanneer men de onroerende goederen in gemeenschap met anderen bezit, zal men dus zijn aandeel in het netto-resultaat moeten opgeven. Men geeft dit aan op zijn aangiftebiljet in de betrokken rubriek: huur, pacht en verdere opbrengst van onroerende of roerende goederen. Krijgt men geen aangiftebiljet, dan moet men er een vragen aan de inspectie der belastingen, daar anders het gevolg zou zijn, dat te weinig belasting werd betaald. J. C. S. - 1. Mijn dochter is 16 jaar geworden en werkt niet. Moet zij zie kenfondspremie betalen 2. Moet zij nu een rentekaart aanvragen AntwoordJa, de bode van het zie kenfonds heeft gelijk. Zodra een kind, niet meer schoolgaande, 16 jaar' is ge worden, moet zij vrijwillig verzekerd worden, tenminste als ze niet werkt. 2. Als zij niet van plan is te gaan werken, dan niet. Wil zij wei in een betrekking gaan, dan moet zij een ren tekaart vragen bij de Raad van Ar beid. Als 16-jarige werkneemster moe ten er voor haar geplakt worden ren tezegels van 0.40. Dit bedrag blijft onveranderd tot en met haar 20-jarige leeftijd. J. D. A. - Tot welke instantie moet ik mij wenden voor inlichtingen over de mogelijkheden van het verkrijgen van studiebeurzen a fonds perdu of renteloze voorschotten voor verschillen de studierichtingen 2. Weet u een middel dat „melksteen'', dit zijn versteende melkresten in de geest van ketelsteen, in emmers doet verdwijnen als een sodaoplossing niet helpt Antwoord1. Uw vraag over studie beurzen is nogal vaag gesteld. Er zijn zoveel verschillende bepalingen, dat het ons wenselijk voorkomt u te verwijzen naar de afdeling onderwijs ten ge meentehuize uwer woonplaats. Men zal u daar ongetwijfeld inzage kunnen ge ven van het boek „Studiebeurzen wel ke van overheidswege en door parti culieren stichtingen en fondsen beschik baar worden gesteld". (Uitgave J. Muus- ses, Purmerend). 2. Hiervoor verwijzen wij u naar de drogist, die voor dit doel de goede soda voorhanden heeft. M. H. - Hoeveel mag een gehuwde vrouw verdienen, voordat zij voor be lasting in aanmerking komt AntwoordMaximaal 199.00 p. jaar. Denkt u om eventule rente van spaar bankboekjes, want ook hierdoor kunt u boven de 200.00 komen. deurwaarder. Ook al mocht de huur der aanmerkingen hebben op het on derhoud van het pand, dan nog iü hij verplicht te beginnen met de 5 °/o te betalen, waarna hij een verzoek kan indienen om vervallenverklaring van deze 5 Dit zal echter eerst on derzocht moeten worden door de be voegde instantie. Invordering kleine schulden kan geschieden door invulling en inlevering op de griffie van het kantongerecht van de in de boekhandel verkrijgbare formulieren (in drievoud). IN EEN SPIJKERBROEK Op staan - Pijn! Gaan zitten - Pijn! Buigen of bukken - Pijn - Pijn! Reken toch af met die rheumatische pijnen. Neem Kruscheni Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even ellendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gingen gebruiken. Iedere morgen de beroemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot hernieuwde, krachtige functie. Onzuiverheden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop gestimu leerd. Begin ook die weldadige Kru- schen-kuurHoe eerder hoe beter. A. v. W. - Hoe kan ik een velponvlek verwijderen uit mijn kamgaren geruite rokje Antwoord De lijm zoveel mogelijk af brokkelen, waarna de overgebleven vlek behandeld moet worden met ace- ton. Probeert u echter eerst (op een onzichtbaar plekje) of de stof dit mid del verdragen kan. Zo niet dan dient u het rokje te laten ontvlekken door een chemische stomerij. A. v. H. - Ik ben eigenaar van een pakhuisje en heb daar een gedeelte van verhuurd. Kan ik de huur opzeg gen wegens wanbetaling (ik moet er drie of viermaal om lopen), overlast en vervuiling. Zo' ja, moet ik een deurwaarder in de arm nemen Antwoord U kunt zeer zeker de huur opzeggen. Het is echter een gewone civiele zaak, dus doet u het beste een deurwaarder in te schakelen. L. K. - Ik ben en huiseigenaar. Vorige week werd de huur verhoogd met 5 °/o. Nu weigert mijn huurder te betalen. Welke maatregelen kan ik hiertegen nemen Antwoord Als uw huurder wettelijk verplicht is de 5 °/o huurverhoging te betalen, ontstaat door zijn weige ring huurschuld. Deze kunt u gerechte lijk doen invorderen, maar ook kan dit uiteindelijk een reden zijn de wo ning te doen ontruimen wegens huur schuld, waarvoor u de hulp zult moe ten inroepen van een kantongerechts- K 2567 Zo'n spijkerbroek wil ieder meisje graag hebben. Het is een driekwart modelletje met grote opgestikte zakken. Heel aardig staat het wanneer U de onderkant van de pijpen tegenvoert met geruite stof. Het bloesje wordt gemaakt van linnen, katoen of ever- glaze. Benodigd voor 10 jaar 1 m. stof voor de bloeze en 1.50 m. stof voor de broek. Patronen zijn verkrijgbaar voor 6, 8, 10, 12, 14 en 16 jaar ad 0.50 bij Bella Patronen Service, Kromme Nieuwegracht 66, Utrecht. Vermeld op de briefkaart, waarop aan de adreszijde 50 cent extra aan post zegels is geplakt, duidelijk het num mer van het patroon en de leeftijd. TWEE IN ééN. K 2676 Zeer modern en praktisch zijn de re genmantels van tweedstof, gevoerd met poplin of omgekeerd. Deze mantels zijn aan twee kanten te dragen. Dit model heeft een raglanmouw, steek- zakken en een shawlkraag. Benodigd heden voor 108 c.m. bovenw. 3 m. tweedstof en 3 m. poplin van 140 cm. r' verkrii§baar voor 90. 96. 102, 108 en 114 cm. bovenw. ad 0.75 bij Bella Patronen Service, Kromme Nieu wegracht 66, Utrecht: Vermeld op de briefkaart, waarop aan de adreszijde 75 ct. extra aan post zegels is geplakt, duidelijk het num- mer Vdn het patroon en bovenwijdte. GARAGE te huur ge vraagd, omtrek eind Hei deweg of Soesterbergse- straat. Br. letters HC bur. Soester Courant. Gevraagd HULP in de huishouding voor de dag of dag en nacht bij 2 dames (N.H.). Brieven nr. 668 bur. S. C. WONINGRUIL. Aangebo den 4 kamerwoning, keu ken. badcel, 3e etage, mooi uitzicht op een plein, Amsterdam-Zuid. Huur 45.per mnd., tegen woning in Soest of omstreken. Br. no. 669 bur. Soester Courant. Te koop aangeboden mo dern BRUIDSTOILET. F. v. d. Broek, Bos straat 135. Net MEISJE gevraagd of werkster voor mins tens 3 dagen per week. Mevr. J. Hoppenbrou wers, Van Weedestr. 44. Op 24 September 1955 hopen p. VAN HORNSVELD en B. VAN HONRSVELD- BOUWMEESTER hun 12M>-jarige echtver eniging te herdenken. Receptie van 4-6 uur. Eikenhorstw. 2, Soestdijk Te koop: ca. l1^ H.A. VOEDERBIETEN, bij gedeelten of geheel. Aan vragen bij: A. Hakstêge, Eikenlaan 9, Lage Vuur- sche. TE KOOP 2 jonge gei ten, huiskamerlamp en looprek. Nieuweweg 80. HAARDKACHEL met kookplaat te koop. Mo lenstraat 17. WONINGRUIL. Aangebo den te Zwijndrecht vrij huis met voor- en ach tertuin of Voorburg vrij bovenhuis of Den Haag 4 kamer-flat. Gevraagd te Soest of omgeving vrij huis. Inlichtingen Eigen domweg 71, Soest-Zuid. TE KOOP prima Eysink met Villiers motor (200 c.c.) of ruil tegen zwaar der of bromfiets en le ren motorrijbroek, z.g.a.n. Grote vulkachel of ruil tegen kleiner, v. Strae- lenlaan 20. 15 Gulden beloning wie voor ons AGENT wordt, of een agent aanstelt. Okker's Zaden, Ooltgens- plaat. Zate Te I vraa van over won Soes Gev: WEI dage den Insti telel Fliii houc dag De nerk TE ƒ40 dika 70 meu ƒ12 radl ƒ10 Aan, meu MEF keul weg Gevi HUI tern. ny, Tele NET KOSTHUIS aange boden op goede stand. Geen beroeps. Br. nr. 666 bur. Soester Crt. Pl.m. 400 roeden AARD .APPELEN (Noorderlin gen) op het veld te koop aangeboden. Inl. Butze- laar, Gr. Melmweg 31. WERKSTER gevr. Van Hal, Julianalaan 75. WONINGRUIL. Aangeb. gunstig gelegen huis met kamer ensuite, gang, keuken, kelderkast, 4 slaapkamers en vliering, flinke voortuin, huur 42.per maand, te gen groter huis in deze gemeente, of tegen en kele grote kamers en keuken. Brieven onder no. 667 bureau S.C. Te koop Jaarsma „Rex' HAARD, divan, baby commode en kinderwa gen. Parkl. 24, Soest-Z TE een werl wrin koop kach en e stras Te 1 TIEF tiek goed tijn, Telel gevr Hanc Midc W1 met Leve J. 1 20b, Verschillende mooie KA MERPLANTEN tegen zeer billijke prijzen. E. van Oest, Oude Gracht' je 17. Wegens sterfgeval is er plaats bij Mevr. Bartels, Sophialaan 29 Soestdijk, voor OUDER ECHT PAAR of oudere heer of dame. Hulpbehoevend geen bezwaar. Tel. 2338. TE KOOP haard, klein kastje, ledikant met toe- beh., slaapkamermat, div. huish. art. Te bevr. Schrikslaan 35, 2 x bellen. TE KOOP meisjes man tel (pl.m. 10 jr.), z.g.a.n., heren overjas en col bertjasje. Bonifaciusstr. 4. Te koop MOTOR voor bromfiets, 35.Nieu weweg 34, Soest. TE KOOP Solex, 2 D.M.F.'s, 1 N.S.U., wegens inruil. A. G. Lamers, Soesterbergsestraat 6. telefoon 3409. VERLOREN tussen Baarn en Soestdijk, oo Zater dag 17 September, een heren horloge. merk „Avia". Tegen beloning terug te bezorgen Juli analaan 94. Hote voor Aanr gevr; hi Soei Telei aan 1000 /ii.i ruil van Birks Te koop 2 KACHELS, in prima staat. Tevens Kaptein Mobylette. Th. de Zoete, Koninginne- laan 119. TE KOOP 500 roeden Noordelingen, ook in ge deelten; een kortmachi- ne en een z.g.a.n. bas- kule (200 k.g.). W. van Dorrestein, Vaardehoogt- weg 2. Tel. K 2956-266. RADI Wij ri bij U verlas Nu o( streke hoginj Rad Vermi Tel Degelijke nette HUIS HOUDSTER biedt zich aan toegewijde verzor ging op zich te nemen voor kinderen en huis houding in moederloos gezin (liefst Ned. Herv.). Br. nr. 671 bur. S. C. VAK) STEE W. H nen, te k< Per J. Li weg „Het straa Baar:

Soester Courant | 1955 | | pagina 6