SOEST. Officiële Mededelingen. IN DE HOEK. SCHUTJASCONCOURS DINSDAG 4 OCTOBER 1955. 33c JAARGANG No. 75. SOESTERUOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per Dost f 2.10 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 TWEE LANDSKAMPIOENEN IN SOEST. Soest kan niet vaak bogen op inwo ners, die zich landskampioen kunnen noemen. Wij hebben geen enorme ath- leten, geen fietsers, die het kunnen opnemen tegen Arie van Vliet, geen zwemsters die Geertje Wielema durven uitdagen en geen biljarters, die Kees de Ruiter durven tarten. We hebben echter wel biertappers van groot formaat, al was tot Vrijdag niet bekend, dat Soest de eerste plaats in het land inneemt op het gebied van biertappen en het serveren van het kostelijk nat. De heren A. Verkerk van café-restau rant „Centraal" en M. Bergers van Ho tel „Bos en Duin" hebben in het voor jaar bewezen, dat zij een tap-serveer- team vormden, dat er wezen mocht en het districtskampioenschap was het re sultaat. Een paar jaar geleden waren ze vierde geworden, daarna eerste van het district en elfde in het landskam pioenschap, maar dit jaar kwam het grote succes en na het kampioenschap van het district volgde het kampioen schap van het land, in de wedstrijden georganiseerd door de bierbrouwerijen. Er waren 880 inschrijvingen over het hele land geweest en van deze 880 waren 30 districtskampioenen naar Amsterdam uitgenodigd. In de eerste ronde werd het mes er al stevig in gezet. Tien deelnemers vielen af en de heren Verkerk en Bergers namen met 473 punten de 12e plaats van de res terende twintig in. Het hoogst aantal punten in deze ronde was 500. In de tweede ronde bezetten ze de vijfde plaats met 555 punten. Nummer één had er 602, nummer twee 590, drie 585 en vier 565. In de derde ronde vielen van de 10 teams de helft af. Het Soester team werd derde met 654 punten, waarboven 656 en 670 punten stonden. In de finale tapte A. Verkerk als voor laatste en M. Bergers zorgde voor een perfecte wijze van serveren. Met 680 punten werd de eerste prijs behaald en die leverde 500.en een grote zilveren beker op. De winnares van vorig jaar, Mevr. Winkels, reikte de prijzen uit, waarna in het Carlton Hotel een bier-partij gegeven werd. Het spreekt vanzelf, dat de Soester matadoren en hun dames daar het middelpunt vormden, hetgeen al bleek bij de grandioze ontvangst. Later op de avond kregen de kampioe nen een diner aangeboden in „Astoria" en met de uitnodiging te komen de monstreren op de Horecaf-tentoonstel- ling werd de prestatie van de beide Soestenaren nog eens extra onder streept. POLITIE-V OETB AL. Zaterdag a.s. wordt op de Klein En- gendaalweg een wedstrijd gespeeld tus sen een elftal van de beroepspolitie en de reservepolitie om de wisselbeker, die vorig jaar door de Soester Brom fietsclub beschikbaar is gesteld. HONDENSHOW. Er waren zaterdagmiddag achter het St. Jozefgebouw 45 honden, begeleid door hun jeugdige eigenaressen en ei genaars, die de dieren keurig opge poetst hadden om mee te dingen naar de prijzen, die verleend zouden worden voor de best verzorgde hond. De jury, bestaande uit Mevr. Roelofsen en de heren v. d. Kooy, dierenarts te Baarn en Tavenier, inspecteur van de Dieren bescherming te Soest, lette niet op ras of schone vormen, maar alleen op het uiterlijk, dat verkregen was door zorgvuldige verzorging. Menig deelne mer liep dan ook met een borstel rond om de laatste hand te leggen aan zijn dier voor de jury met scherpe ogen ging keuren. De voorzitter van de Soester Dieren bescherming, de heer Wijsmuller, ver welkomde de meisjes en jongens, waar na de honden stuk voor stuk onder de loupe genomen werden. „Mopje" van Lotje Hasper won de eerste prijs, een waardebon van 10.-. Tweede werd „Boefje" van Maarten Verschaaick, derde „Tonny" van Ab Buisman, vierde „Chummy" van Fred- dy en Willy de Leeuw, vijfde „Rex" van Robert Schouten, zesde „Janna" van Piet Smits en zevende „Robbie" van Wilma Slijper. Zes troostprijzen waren er voor „Boy" van Hein Dams, „Berry" van Henk van Dalen, „Bonzo" van I. v. d. Berg, „Loekie" van Jan Veenendaal en „Beertje" van Frans Duinkerken. De erevoorzitter, de heer Van Asselt, reikte de prijzen uit, die bestonden uit waardebonnen van 10.5. en 2.50, vogelbroedkooitjes en ballen. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. De heer B. uit Zeist kwam met zijn personenauto uit de richting Amster dam, moest op de Burgemeester Gro- thestraat uitwijken voor geparkeerde auto's en schoot direct de inrit in, die daar voor een achttal huizen ligt. K. uit Hilversum, die achter hem reed, kon deze manoeuvre niet volgen en ramde de wagen van B. Tweemaal schade. De directrice van de huishoudschool houdt wel van belangstelling van vol wassenen voor haar kookcursussen, maar niet van de jeugd, die voor de ramen komt kijken en hinderlijk is. De po litie maakte hieraan een eind. De bromfietser W. uit Utrecht reed op het rijwielpad in de Van Weede- straat. Uit de inrit van de groente- handel De Vlaming kwam een bak fiets, waarop S. zat. Hij remde wel, maar een botsing was niet te vermij den en de brommer werd beschadigd. Op de Vredehofstraat reed de mo torrijder W. uit Bussum in de richting Nieuwerhoek. Van de Regentesselaan kwam een bromfietser, die voorrang geven nonsens vond en beide twee- wielers liepen schade op. Vier fietsers kregen een bekeuring omdat ze op een voetpad reden en één omdat hij geen licht voerde. Op de Van Weedestraat reed een file auto's. Er moest gestopt worden. De een remde, een tweede ook, maar de derde had er moeite mee. Deze derde was meneer P. uit Delfzijl, die tegen de wagen van meneer W. reed. Weet U waar W. vandaan kwam Ook uit Delfzijl. Mevr. K. kwam de F. C. Kuiper straat uit met haar auto en vond dat heel Soest voor haar opzij moest, om dat ze uit Haarlem kwam. Dat deed men dan ook uit lijfsbehoud, maar Mevr. H. uit Amersfoort voelde zich eveneens koningin van het verkeer en twee beschadigde auto's waren het re sultaat. Naar men zegt hebben beide dames na de aanrijding hun mondjes nog even geroerd. WERK GEGUND. Door het architectenbureau P. Beek man B.N.A. en H. Beekman is het bouwen van een landhuis nabij de Sparrenlaan, voor de heer H. Vogt, op gedragen aan de fa. Wed. H. v. Breu- kelen alhier. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 176 biggen in prijzen van 35.- tot 48.-, 4 drachtige zeugen van 225.- tot 375 - en 3 guste zeugen van 225.— tot 260.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 175.000 stuks. Hoendereieren van 18. tot 18.75. Henneneieren van 12. tot 16.Middenprijs 18.30. Prijs per kg. 2.95. De gehele aanvoer op de eiermarkt werd vlot afgenomen. De handel op de big- genmarkt was vrij goed. SOESTER SCHAAKCLUB. Voor het afspelen van de drie afge broken partijen Baarn-Soest om de Oranje Hotel beker was H. de Graaf verhinderd. Van de twee resterende partijen won H. Benschop op fraaie wijze van H. A. Rots, maar A. van Dijk maakte remise in zijn partij te gen G. Reicher, hoewel die gewonnen stond. Baarn heeft hiermee met 5Va4Va van Soest gewonnen. Het heeft nu geen zin meer de partij De Graaf-Wieske uit te spelen. De Baarnse Schaakclub heeft dus voor 1955 de trophee gewonnen. Inmiddels zijn de onderlinge comepti- ties begonnen. L. de Regt speelde te gen G. Th. v. Munster. Uit de opening kwam v. Munster zeer gunstig te voor schijn, maar aan het eind van de avond werd de partij toch afgebroken in een zeer gustige stelling voor de kam pioen. J. de Vries won van C. Blokpoel en A. G. Hilhorst van G. W. Geitenbeek. Van Zijtveld Sr. moest de vlag strij ken voor P. J. Hoek. M. Overgoor won van J. Pol en J. v. d. Wal van A. Nap, terwijl de partij J. J. Immerzeel B. Beuken werd afgebroken. BUURTVERENIGING „ONS GENOEGEN". In het zaaltje van v. d. Broek aan de Schrikslaan heeft „Ons Genoegen" voor haar leden weer de eerste con tactavond gehouden, waar de leden zich konden bezig houden met kaarten en sjoelen. Het laatste speciaal voor de dames. Er waren ongeveer 50 leden aanwezig. De prijzen vielen alsvolgtKlaverjas le prijs Mevr. Hornsveld. 2e prijs Mevr. van Spek. 3e prijs R. van Soest. Schudjas le prijs L. Wortel. 2e prijs W. v. Drie. 3e prijs G. Westerveld. Sjoelenle prijs Mevr. Kamerbeek. 2e prijs Mevr. van Soest. De volgende contactavond wordt op 25 October gehouden. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Zoals reeds eerder verondersteld, blijkt de overplaatsing naar de afdeling 't Gooi van de adspiranten van de T.T.V. Shot nu reeds van grote waar de te zijn. Afgelopen weekend speelden 6 adspi ranten teams en de resultaten zijn reeds succesvol te noemen. Van de 6 wedstrijden werden er 4 in winst en 1 in 'n gelijk spel omgezet, terwijl Shot c verloor van het ster ker Vitcoria a, dat vorig jaar beslag wist te leggen op de kampioenstitel. De uitslagen waren Quick aShot a 37; Shot bVictoria b 100; Shot cVictoria a 010; Vitus bShot d 010; Shot eViètoria c 91; Shot fVictoria d 55. Shot 1 heeft zich tegen de le klasser V. en V. niet van haar beste zijde laten zien. Alleen het spel van A. v. Haarlem kwam boven het gemiddelde uit, ge tuige zijn 3 overwinningen. B. van Haarlem voegde hieraan nog 1 winst punt toe. Uitslag 46. Op 't Achillus-tournooi heeft Shot, voor de eerste maal hieraan deelne mend, geen slecht figuur geslagen, al kwam er geen kampioenschap uit de bus. Vooral de jeugd heeft een zeer goede indruk achtergelaten. Voor de verenigingsprijs wist Shot be slag te leggen op de 3e plaats. MISLUKTE BROMFIETSRIT. De voorzitter van de Soester Bromfiets Club, de heer A. H. Smit, gaf bij de prijsuitreiking van de bromfietsrit, welke zondagmiddag gehouden is, open lijk blijk van zijn teleurstelling over de gang van zaken op deze middag. De rit was "blijkbaar wat ongelukkig uitgezet, met het gevolg dat 31 rijders gedisqualificeerd werden en dat de res terende drie een prijs kregen. In zijn down stemming liet de voor zitter zich voor het uitreiken van deze prijzen ontvallen, dat hij helaas moest overgaan tot het uitreiken van de prij zen, hetgeen voor de winnaar van de tweede prijs, de heer v. d. Broek, aan leiding was de beloning niet te ac cepteren. De voorzitter zette toen recht, dat het niet ging om de deelnemers, die de rit tot een goed einde gebracht hadden, ook niet om hen, die gedisqualificeerd werden, maar om de houding van twee bestuursleden, die deelgenomen hadden en zich niet konden neerleggen bij de beslissing van de meerderheid van het bestuur, die allen wilde diskwalificeren, behalve de drie, die wel veel strafpun- ten hadden, maar binnen de tijd aan de finish bij Hotel „Bos en Duin" arri veerden en niet meer dan een half uur over tijd en drie of meer controles gepasseerd waren. De heer Smit meen de te mogen concluderen, dat de re calcitrante bestuursleden wel zouden bedanken en daarmede achtte hij het voortbestaan van de bromfietsclub be dreigd. De heer B. Nijhuis kreeg de wissel beker met 153 strafpunten. Deze beker was vorig jaar gewonnen door de heer Wehman, die nu als troostprijs een medaille kreeg. De heer D. v. d. Broek won met 179 punten de tweede prijs, maar accepteerde die niet en de derde prijs was voor A. van Raauwendaal met 190 punten. J. Harskamp met 294 punten en het andere bestuurslid, de heer Roedelhof met 300 punten meen den eveneens voor een prijs in aanmer king te komen, maar de heer Smit legde uit, dat het reglement voor schrijft, dat een deelnemer, die meer dan drie controles passeert met een achterstand van meer dan een half uur, gedisqualificeerd moest worden. De heer Smit was van plan geweest een nieuwe rit aan te kondigen, maar het leek hem beter dit achterwege te laten. Wel maakte hij melding van de nationale kampioenschappen, welke op 30 october in Soest verreden zullen worden en de rit in Amersfoort, waar Soest de beker moet verdedigen, die dit jaar eigendom kan worden. De West Boys zorgden voor het ver drijven van de slechte stemming door opwekkende muziek. DE VERLAAGDE MELKPRIJS. De plaatselijke melkhandel deelt het volgende mede over de vanaf 3 october verlaagde verkoopprijzen. Tengevolge van de zogenaamde sane ring van de melkdistributie ter plaatse is de melkhandel in de gelegenheid om de afnemers telkens van de daarmede bereikte bezuinigingen mede te laten profiteren. Daar de verkoopprijzen steeds op be dragen van een hele cent moeten uit komen en het niet in de bedoeling ligt om afrondingen ten koste van het publiek te laten komen, doch evenmin van de melkhandel of fabrieken kan worden verlangd dat dezen de nadelige afrondingen voor hun rekening nemen, worden de afrondingsverschillen van week tot week nauwgezet in rekening courant bijgehouden. In de gesaneerde plaatsen is thans uit hoofde van bedoelde rekening-courant de mogelijkheid aanwezig om gedurende acht weken (van maandag, 3 october tot en met zaterdag, 26 november) tij delijk de prijzen voor losse en liters- flessen melk en karnemelk, alsmede de daaruit bereide producten met één cent te verlagen. (In de niet gesaneerde gebieden blijft dus de huidige prijs gehandhaafd.) De tot 3 october geldende prijzen tre den dus opnieuw in werking vanaf maandag, 28 november tenzij van re geringswege inmiddels in de melkprij- zenpolitiek nieuwe besluiten zouden worden genomen. TWEEDE RIT VAN DE NAJAARCOMPETITIE VAN TEMPO. Niettegenstaande het mooie weer was er wederom weinig deelname. Wel stonden er nog 3 renners aan de kant, n.1. Wil van Barneveld, nog niet her steld van de inenting; Wim Hommes met een knaap van een steenpuist en Klaas van 't Klooster, die tijdelijk rust houdt. Met genoegen zagen we Piet v. d. Broek weer eens aan de start. Na de eerste ronde lag Gerrit Rutten- berg aan de kop, op 50 meter gevolgd door Bep Kriek en Gerard van Wijk, terwijl Piet v. d. Broek op 100 meter en Ruttenberg op 300 meter door pech van een van zijn remmen. Bij de achtervolging die Gerrit Rutten berg inzette, werd eerst v. d. Broek voorbij gelopen, in de volgende ronde werd Bep Kriek ingehaald en samen ging het toen op Van Wijk af. Na het ingaan van de 7e ronde sprong Rutten berg naar Van Wijk. Bep Kriek zag hiertoe geen kans en teleurgesteld gaf hij op. Door kramp moest Van Wijk Ruttenberg laten gaan, maar hij hand haafde zich op de tweede plaats. 1. Gerrit Ruttenberg (60 k.m.) 1 uur 39 min. 30 sec. 2. Gerard van Wijk, 1 u. 45 min. 10 sec. 3. Piet v. d. Broek, 1 uur 50 min. Bij de juniores kreeg Walter van Bar neveld in de eerste ronde al een lek ke band. Hij repareerde snel en zette moedig door. Kees van Rees ondervond hetzelfde euvel in de derde ronde, kon geen andere band omleggen en gaf op, zodat Nic. Westhof onbedreigd win naar werd. 1. Nic. Westhof (20 k.m.) in 37 min. 2. Walter van Barneveld, 40 min. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op woensdag, 5 octo ber a.s. zijn gewone wekelijkse spreek uur te houden, zowel in Soest als in Soesterberg. Het spreekuur voor Soesterberg zal zal nu op maandag 10 october a.s. zijn. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare kennis, dat op 28 September 1955 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van B. J. van der Wilt-de Groot, van beroep caféhoudster, wonende te Soest, om een verlof A voor de voorlocaliteit van het perceel, plaatselijk bekend Nieuweweg 111, aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 30 September 1955. UITBREIDINGSPLAN KAMPWEG SOESTERBERG. De Burgemeester der gemeente Soest; gelet op artikel 37 der Woningwet; brengt ter algemene kennis, dat het door de Raad dier gemeente op 29 sep tember 1955 vastgestelde partiële uit breidingsplan Kampweg Soesterberg vanaf 1 october a.s. gedurende 14 da gen voor een ieder ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt. Binnen zes weken na afloop van die termijn kunnen de belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de Raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Sta- Wanneer alle huurders hun dreigemen ten aan de adressen van hun huisbaas waar gaan maken, kunnen de in de laatste gemeenteraadsvergadering be noemde leden van de huurcommissie hun pret en werk aanstonds wel op, want, precies geteld, sprak ik geen en kele huurder, die het met de laatste huurverhoging eens was en bij degenen waar het er op leek, dat zij wel kon den inzien, dat deze laatste huurver hoging geen overdreven weelde voor de huiseigenaren is, vooral niet voor de kleintjes, zat toch de gedachte de huis baas in de naaste toekomst te gaan brandschatten door met verschillende dringende verzoeken te komen. „Huisbaas" zijn was toch al niet zo'n lolletje en allang is hij bij veel gezin nen, bij de maandelijkse of wekelijkse huurophaling, een niet erg welkome fi guur, maar nu is voor deze groep mensen helemaal het hek van de dam. Weliswaar hebben we nu een huur commissie om de eerste schok middels beoordeling van de klacht op te van gen en hiermee te voorkomen, dat we aanstonds al onze kantonrechters kun nen opbergen, maar intussen zitten de huiseigenaren met de narigheid en voor geen honderd pond klontjes zou ik de positie van velen overnemen. Intussen geloof ik, dat al die wette lijke voorschriften over huur en onder houd de verhouding huurder-verhuur de er niet prettiger op gaan maken. Veel huurders verliezen, vaak willens en wetens, uit het oog, dat er geen enkele huiseigenaar is, een enkele dwaas daargelaten, die bewust zijn be zit tot verval laat komen en dat het alleen de exhorbitante hoge onder- houdkosten zijn, die hem genoodzaken alleen het hoogstnodige en wettelijk verplichte te laten verrichten. We spreken wel eens over begrip to nen voor andermans zaken en menen dat dan vaak eerlijk. Laten we dit standpunt ook innemen tegenover de huiseigenaren, die ons tegen een rede lijke vergoeding, waarvoor we in de regel zelf niet graag ons kapitaal zou den afstaan, een huis ter bewoning geven, dat vaak z'n enige kapitaals- bezit is. Wij behoren zijn bezit als een goed „huisvader" te beheren, maar daaraan mankeert vaak nogal wat en het ty pische is, dat het meeste lawaai nog altijd van dit soort huurders pleegt te komen. H. OEKMAN. op Zaterdag 8 October te 8 uur, in Restaurant „Bosboom", Burg. Grothe- straat 55, telefoon 3396. Inschrijving tot Vrijdagavond, 7 October. Inleggeld 1. ten van Utrecht tegen het plan bezwa ren indienen. Soest, 30 september 1955. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. De Burgemeester van Soest brengt hier mede, overeenkomstig het bepaalde in art. 10, lid 8, juncto art 10, lid 4, der Wederopbouwwet, ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente (afd. Eigendommen) met ingang van 4 octo ber 1955 gedurende een week voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Raad dier gemeente d.d. 29 september 1955, afd. V, nr. 3106, tot onteigening van gronden, gelegen tussen de Profes sor Lorentslaan (oud Verlengde School- weg) en de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg, zulks voor de verwezen lijking van een aldaar geprojecteerd bouwplan, strekkende tot leniging van de woningnood. Soest, 29 september 1955. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 19 October a.s. zal worden gevoerd de schouw over de in de ge meente gelegen wegen, voetpaden, wa terleidingen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom her innerd aan de artikelen van het Regie- mest op het Onderhoud en Gebruik der Wegen in provincie Utrecht, waar bij de aandacht er op wordt gevestigd, dat steeds blijkt, dat ten tijde van de schouwvoering geconstateerd moet wor den, dat niet altijd aan de schouwplicht wordt voldaan. In een dergelijk geval zal worden op getreden door het opmaken van proces verbaal. Aan deze maatregel zal streng de hand worden gehouden. Soest, 1 October 1955.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1