SOEST Burgerlijke stand. Gevestigd Model Kleermakerij Schmidt W. N. NIEWENHUIS Officiële Mededelingen. SPORT. Haarmode en Haarverzorging J. KOPPEL. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 „DE VLUCHTELING WACHT OP UW SLEUTEL". Voor de actie Vluchtelingenhulp 1955, die, zoals reeds eerder werd gemeld, wordt georganiseerd in de week van 24 tot en met 29 October a.s., werden de volgende comité's samengesteld Comité van aanbeveling Mr. S. P. Baron Bentinck, Burgemeester. J. van den Arend, Wethouder. Dr. A. W. Berghauser Pont, Genees heer-Directeur San. Zonnegloren. A. J. W. Hagedoorn, arts. J. J, J. M. Festen, gemeente-secretaris. Ds. E. Groeneveld. Mej. E. C. Jolles. M. Kaldenberg, fabrikant. Ds. H. J. Lambers Heerspink. A. Th. M. Splinter, arts. M. van Veeren, notaris. W. M. Voss, Pastoor. W. G. Welsing, Pastoor. W. G. van Zadelhoff, wethouder. Werkcomité K. de Haan, wethouder, voorzitter. H. J. van Hal, secretaris. H. Rouffaer, penningmeester. Leden J. Baars. A. J. van Balkom. P. de Bos. Mevr. A. H. Dorlas-Gerritsen. W. F. Groart. Mevr. C. J. Knol-de Jager. Tammer. Mevr. J. A. M. van Zadelhoff-Rupert. J. Luyf. De eerste oproep om medewerkers le verde nog lang niet het aantal op, dat noodzakelijk is om de actie te doen slagen. Daarom doen wij nogmaals een dringend beroep op allen, die hiertoe in de gelegenheid zijn, om zich in de week van 24 tot en met 29 October a.s. gedurende enige uren beschikbaar te stellen voor de inzameling die huis aan huis dient te geschieden. Indien U bedenkt, dat ontzettend veel nodig is om de grote nood waarin dui zenden vluchtelingen zich bevinden te regelen, aarzelt U niet langer om U aan te melden mondeling, schriftelijk of telefonisch (nummer 2643) bij het secretariaat, afd. Sociale Zaken, ge meentehuis Soest. -T FEESTAVOND VOLKSONDERWIJS. Volksonderwijs geeft Zaterdag a.s. een feestavond in „Eemland". De Ooster- hei-toneelgroep uit Baarn brengt het blijspel „Een grote zwarte Poes" van Rie Knegtmans en Piet Mossinkhoff. Dit amusante stuk is enige tijd gele den voor een uitverkocht Musis Sac- rum in Baarn gespeeld onder regie van Mevr. A. v. d. Meer. Een strijkje en „The West Boys" zullen het muzikale gedeelte van de avond verzorgen. GEBOREN Jan, zoon van P. de Groot, feiser en E. Magito, Smitsweg 16. An- toon Jan, zoon van H. J. de Roode, monteur en D. van Doorn, Talmalaan 5. Karin Ingrid, dochter van L. J. Bos boom, kantoorbediende en C. M. van den Brink, Julianalaan 69. Jacobus Cor- nelis. zoon van G. C. van Burchem, chauffeur en S. A. Hoek, De Zoom 5. Johannes Hendrik, zoon van J. Brons, stucadoor en J. A. Beijer, Molenstr. 125. ONDERTROUWD Abe van der Meulen, kraandrijver, Soesterbergsestraat 125 en Antonia Stoffels, zonder beroep, Lange Distelstraat 39, Amsterdam datum hu welijk 21-10-55. Peter de Bes, grond werker, Akkerweg 4 en Wilhelmina Richarda de Bruin, zonder beroep, Ak kerweg 10 datum huwelijk 26-10-'55. Willy Jacobus Wallenburg, bankwer ker, Oude Brandenburgerweg 48, De Bilt en Gerredina Tonia 't Lam, zon der beroep, Klaarwaterweg 71 datum huwelijk 21-10-'55. GEHUWD Dirk Lijnsveld, banketbak ker, Klimopstraat 9, Amersfoort en Cornelia Theresia van Schalkwijk, ver koopster, Kerkplein 5 adres na huwe lijk Van Asch van Wijckstraat 20, Amersfoort. Jan Floor, tandtechnicus, Franklinstraat 23, Amersfoort, en Hilda Bijlsma, kantoorbediende, Mendelssohn- laan 3; adres na huwelijkVondel laan 1, Baarn. Jan Veldhuizen, fa brieksarbeider, Koninginnelaan 154 en Marretje Geertruida van Hornsveld, fa brieksarbeidster, Koninginnelaan 154 adres na huwelijk Koninginnelaan 154. Hendrikus Willem de Ridder, expedi teur, Pothstraat 20, Amersfoort en Willemina Johanna van den Deijssel, zonder beroep, Veldweg 11; adres na huwelijkieder op eigen adres. OVERLEDEN Petrus Huigen, 48 jr., timmerman, gehuwd met B. M. Sta ring, Birkstraat 38. Hendrik Overeem, 61 jr., chef van een plaatperserij, ge huwd geweest met J. Weide, v. Strae- lenlaan 22. Steven Jan Willem Schut, 6 jaar, zoon van J. W. Schut en W. A. Wissing, Emmalaan 9. Teunis van Noort, 80 jaar, zonder beroep, gehuwd geweest met M. van Barneveld, Vinken- weg 45. PUZZLERIT MOTOR- EN AUTOMOBIELCLUB. Menig deelnemer aan de puzzlerit van de Motor- en Autoclub „Soest" vroeg zich gisteravond bij de finish af hoe veel strafpunten die twee guldens en die twee kwartjes, die niet gebruikt waren tijdens de rit, zouden opleveren. Er was bekend gemaakt, dat de deel nemers 2 guldens en 2 kwartjes bij zich moesten hebben, maar nergens kwamen die te pas, dus het zou wel mis zijn. De heer G. Slagt, de voor zitter van de club, hielp de deelnemers bij de prijsuitreiking echter uit de droom, door mee te delen, dat niet- leden met die 2.50 lid konden wor den tot 1 Januari. De heer Slagt was van mening, dat er uitstekend gereden was, daar door 95 van de rijders de route geheel gevolgd was. Tijdmoeilijkheden hadden echter bij de meesten voor de nodige straf punten gezorgd. Dat er niet alleen goe de opkomst was van niet-leden, maar dat ook de leden belangstelling voor deze ritten toonden, was verheugend. Nadat dank gebracht was aan de me dewerkers, die deze rit tot een succes gemaakt hadden, werden de prijzen uitgereikt. Auto's 1. E. Smit met Renault, 13 strafp. 2. J. Groart met Humber, 28 strafp. 3. C. Samsom met Fiat, 53 strp. 4. W. Brouwer met Morris, 66 strafp. De dames Grift en Zimmermann had den wel veel strafpunten, maar dat was de schuld van de auto, die dienst weigerde. Voor het moedig volhouden en het arriveren aan de finish werd 'n prijs beschikbaar gesteld. Motoren 1. N. Heesemans, Baarn, met Puch, 83 strafp. 2. C. van Dijk, Hoog landerveen, met Maico, 101 strafp. 3. W. Grift met Norton, 101 strafp. 4. Mevr. Schmidt met D.K.W., 137 strafp. VOLKSUNIVERSITEIT. Dr J. J. Smit, bioloog te Wassenaar, houdt Donderdagavond in het Oranje- Hotel, voor de Volksuniversiteit, een lezing met lichtbeelden over „De be tekenis van kleuren en vorrr.en in de natuur". BIRKSTRAAT 71 TELEF. 3825 Levering van DAMES-, HEREN- EN UNIFORM- KLEDING naar maat. Vraagt U onze uitgebreide zeer exclu sieve staalcollectie eens vrijblijvend ter inzage. PUZZLERIT. „De Instuif" organiseerde Zaterdag een puzzlerit, waaraan 12 koppels deelna men. De rit was 11,8 k.m. lang en de tocht ging door Soestdijk. Op de Rem- brandtlaan moesten wekkers geteld worden als verplichte taak van de deelnemers. Uitslag 1. Fennema-Doustra, 16 strafp. 2. Echtpaar B. v. d. Broek, 38 strafp. 3. P. Branderhorst, 39 strafpunten. 4. C. Blokpoel, 39 strafpunten. De heer J. Floor reikte de prijzen uit. ONGEVALLEN. Het meisje H. ten H., 2Va jaar oud, liep op de Wieksloterweg tegen een Volkswagen, bestuurd door J. S. L. uit Bilthoven. Het liep gelukkig met een hoofdwonde af. J. H. uit U. reed op z'n bromfiets in de Nieuwstraat, met zijn vrouw achterop. Op de hoek van de Vinken- weg sprong zijn voorband en beiden vielen. De man mankeerde niets, maar de vrouw werd aan hoofd en handen gewond. Dokter Van Beurden verleen de de eerste hulp en liet beiden per taxi naar hun woning in Utrecht bren- gen. Op het terrein van Braamhage kwam de timmerman P. E. uit Huis ter Hei de met een duim onder de cirkelzaag. Ernstig gewond werd het slachtoffer naar „De Lichtenberg" vervoerd. TAFELTENNIS-VERENIGING „SHOT". De 91 overwinning van de „Shot"- adspiranten op het team van de T.T.V. „Huizen" doet vermoeden, dat het Shot-team het vrij gemakkelijk heeft gehad. Integendeel, met nogal eens geluk aan hun zijde, waarin 7 van 10 sets pas in de finale-game moesten beslist wor den, wisten zij met gering verschil, de sets steeds in hun voordeel te be slissen. Het team speelde belangrijk minder dan in de wedstrijd tegen 't Quick-team, omdat de jongelui reeds na de eerste succesjes er van over tuigd waren, op hun sportgebied on verslaanbaar te zijn, iets wat zeker van invloed is op het spelpeil en al gauw een onprettige indruk kan maken. Shot b ging op de goede weg voort en versloeg Huizen c met maar liefst 10—0. Shot c herstelde zich goed en won, met 'n invaller, met 73 van Hui zen b. Shot d won van Shot f met 100. Shot e, ook met een invaller, verloor van 't sterke Vitus a met 100. Het programma van deze week is Shot aAhoy c; Shot bAhoy a; Shot cAhoy b; Shot dVictoria d, in thuiswedstrijden. Uitspelen U.B.T.V. aShot e; Vi tus bShot f. LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 AFSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 6 van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat, in verband met te treffen voorzieningen, de Nieuwe weg en de Beukenlaan tot nader order voor alle rij verkeer gesloten zullen zijn. S.E.C.—V.V.O.G. 1—0. De felste supporter van S.E.C. zal niet durven beweren, dat er op de Bos straat een prima wedstrijd door z'n club gespeeld is en het was maar ge lukkig, dat V.V.O.G. nog een beetje slechter speelde dan de gastheren, want nu werd een benauwde 10 zege be haald, al is het laatste woord over de ze overwinning nog niet gesproken, daar V.V.O.G. twee protesten indiende. Bij de aftrap stond Admiraal op de middenvoor plaats en J. v. d. Broek weer linksbuiten. S.E.C. had het groen thuis moeten laten en speelde in rode shirt en witte broek, omdat V.V.O.G. een groene shirt droeg. Wijnands was de eerste S.E.C.-speler die een schot waagde. De bal ging ra kelings over. Pothoven kreeg een re delijke kans, maar hij schoot naast. Even later was het dezelfde speler, die Wijnands de bal keurig toespeelde, maar de rechtbuiten stond buitenspel. S.E.C. combineerde beter dan de gas ten en al gauw drongen de Soeste- naren ver op naar het doel van de Harderwijkers. W. v. d. Broek en Wij nands brachten samen de keeper in het nauw, die de bal nog net vallend kon grijpen. Toen probeerden Rutten- berg en J. v. d. Broek het samen en toen ze niet verder konden gaf v. d. Broek Admiraal een. schietkans. De bal ging naast en een kopbal, die direct volgde, over. -y_ Het verre opdringen van S.E.C. ver oorzaakte het gevaar van een snelle V.V.O.G. uitval en die kwam ook. Jochem, de rechtsbinnen, ging onver wacht op het doel van Renooy af en een tweede aanval werd onderbroken door Pureveen. Reyerse, die vlak voor de Soester keeper kwam te staan, schoot hoog over. Het was nu even gedaan met de su perioriteit van S.E.C. en Renooy kreeg meer werk. Hij stompte een keer grie zelig gevaarlijk langs de bal, maar dat liep gelukkig goed af. Ook het vlie gend schot van Jochem, dat beslist on houdbaar geweest zou zijn, als het een meter lager en een meter naar links geweest zou zijn. Wijnands maakte even een eind aan de aanvalsreeks van V.V.O.G., maar hij kon niet helemaal tot het doel door dringen. Roelofsen aan de andere kant wel en keurig stompte Renooy met twee vuisten de bal onder de lat van daan. Pothoven, niet ver van het doel van de gasten, trapte de bal in de gro te ruimte naast de palen en Rutten- berg greep wanhopig naar z'n hoofd toen hij van een paar meter afstand recht in de handen van de keeper trapte. En toen was de fleur er af en de jeugd gebruikte het modewoord „waar deloos". Direct na de rust nam S.E.C. opnieuw het heft in handen en het duurde een kwartier voor Renooy een voet verzet ten moest. Gevaar was er echter niet bij deze eerste slappe aanval van V.V.O.G. in de tweede helft. Admiraal passeerde handig twee spe lers en loste een enorm hard schot. De bal ontmoette onderweg een Harder wijker dijbeen en dat was gelukkig voor de keeper van de gasten, want het schot was goed gericht. Jan v. d. Broek loste ook een uitstekend schot en ging toen naar de kleedkamer om dat z'n broekje hem zorgen baarde. Direct stapte een V.V.O.G. speler bui ten de lijn tot de Soester linksbuiten terug was; een sportief gebaar, dat door het publiek gewaardeerd werd. Het was soms zeer gevaarlijk voor het doel van de Harderwijkers. Vele S.E.C.- benen trachtten te scoren, vele V.V. O.G-.benen beletten dit en het leek wel alsof het doel dicht gespijkerd was. De een schoot naast, de ander over, een derde tegen een speler, een vierde in handen van de keeper; het lukte maar niet. J. v. d. Broek, die last had van een oude blessure, viel uit en Veldhuizen nam z'n plaats in. Eerst vond de scheidsrechter dit niet goed, doch ten slotte stond hij het toe. Toen kwam de situatie, die V.V.O.G. in de gelegenheid stelde het eerste protest in te dienen. Jochem was Renooy gepasseerd en schoot, maar Beekink redde op de lijn, of achter de lijn, zoals de Harderwij kers beweren. Opnieuw kwam de bal langs Renooy, maar nu was het Pure veen, die op het nippertje een doelpunt voorkwam. S.E.C. had toen beslist geen pech. Wijnands ging met de bal helemaal naar rechts en zette keurig voor. Ad miraal sprong tegelijk met de Harder wijker keeper en over deze twee spe lers heen kwam de bal in het doel terecht. V.V.O.G. vond dit de schuld van Admiraal, die de keeper gehin derd zou hebben en het tweede pro test werd ingediend. Het laatste deel van de wedstrijd had weinig om het lijf en met een benauw de 10 overwinning kreeg S.E.C. de beloning voor het overwicht op V.V.O.G. De overige uitslagen zijn Zeist 3—S.E.C. 2 5—2. S.E.C. 3Veenendaal 3 24. Amsvorde AS.E.C. A 13. Amersfoortse Boys aS.E.C. a 1 1. Baarn CS.E.C. B 21. DE VIJFDE OVERWINNING VAN B.D.C. (4-2). Er zijn voetbalclubs, die vrij veel le den met witte boordjes hebben en dan gaat gauw het sprookje de ronde doen, dat het een elite-club is. Er is echter in de provincie Utrecht maar één club, die zich elite-club zou kunnen noemen en dat is Kampong uit Utrecht. Niet om de witte boorden en niet omdat vele studenten lid zijn in de eerste plaats, maar omdat je bij thuiswedstrij den van deze club het veld op kunt wandelen zonder dat iemand je tot betalen aanspoort en er is geen andere club in die afdeling, die zo philantro- pisch is. "Het gevolg? Bij Kampong staan hoogstens een paar man langs de lijn. Dit Kampong kwam naar Soest om B.D.C. in de gelegenheid te stellen de vijfde overwinning te behalen. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of Van Meegen en v. d. Berg bouwden een combinatie op, die suc ces had en de vrijstaande v. d. Berg maakte het eerste doelpunt. De bal werd middenuit genomen, kwam via een paar Kampong-benen bij De Jong, die met een enorme trap De Ruigt aan het werk zette. Die had de weg vrij naar het doel van de gasten en het was 2-0. Toen was er nog geen vijf minuten gespeeld. Hardenbol, de prima spil van Kampong, vond het nu welletjes. Hij kreeg aar dig kijk op de aanvalswijze van B.D.C. en legde de voorhoede van B.D.C. tij delijk aan banden door z'n eigen aan val aan het werk te zetten. Het werd zo druk voor het doel van B.D.C., dat de verdedigers een paar maal ten koste van een corner moesten redden. Toen er een klein kwartier gespeeld was doelpuntte de Utrechtse rechtbin- nen Aarts met een kopbal uit een corner en het was 2-1 voor B.D.C. De strijd was nu vrijwel gelijkopgaand al bleef B.D.C. tonen, dat het niet voor niets reeds vier overwinningen ge boekt had. Na een half uur ging rechtbinnen Van Breukelen met de bal op het Kam- pongdoel af. De Utrechtse keeper be duidde z'n backs, dat hij dat vuiltje zelf wel even klaren zou en kwam z'n doel uit. Hard schoot Van Breukelen tegen de doelman aan, de bal stuitte terug, Van Breukelen trapte weer en nu raak (3-1). Bijna was Kampong even voor rust weer wat ingelopen toen v. d. Lugt een hard schot van Hardenbol nog net over de lat kon werken. Na rust lag het tempo een stuk lager pn de verdedigingen waren meester van het terrein. Van Breukelen zwoegde hard en na een half uur werd dit wer ken beloond, toen hij zich alleen door de Kampongverdediging heen kon wer ken en het vierde doelpunt maakte. Kampong trapte af, de bal kwam bij Wilborgh, die doorliep, een heel hard schot loste en daarmee het tweede doel punt voor Kampong scoorde. Daarbij bleef het, want beide partijen konden de verdedigingen niet meer verrassen en met 4-2 won B.D.C. De overige uitslagen waren B.D.C. 2D.O.S.V. 2 10-0. B.D.C. AA.P.W.C. A 3-1. B.D.C. BAchterveld A 9-1. B.D.C. a—L.V.V. a 3-4. HEES-A.W.E.P. 2—2. Hees kreeg bezoek van A.W.E.P. uit Utrecht en de Soestenaren konden er in het begin slecht in komen. Steeds werden ze in de verdediging gedron gen en na twintig minuten maakte A.W.E.P. het eerste doelpunt. Hees kwam nu even opzetten, maar het lukte nog steeds niet en het was dan ook niet te verwonderen, dat A.W.E.P. een kwartier voor de rust het tweede doel punt maakte. Na de rust ging het beter met de Soes tenaren, maar voorlopig kwam er in de stand geen verandering. H. Kamp- horst werd naar achteren gehaald, D. v. d. Bloemendaal ging naar voren, waar hij de linksbinnenplaats bezette en langzaam aan kwam er nu verbe tering. Toch duurde het nog een kwar tier voor het eind van de wedstrijd voor Hees door Hardeman het eerste tegendoelpunt maakte. Vlak voor het eind maakte D. v. Bloemendal uit een kopbal de gelijkmaker. Zaterdag a.s. komen de Valleivogels op bezoek en dit zal wel spanning brengen, want dit elftal is nog onge slagen, evenals Hees. De overige uitslagen zijn B.E.O. 2—Hees 2 2—2. H.V.C. C—Hees A 22—0. DAMESHANDBAL B.D.C. L.V.V. uit Laren vond het niet nodig te komen en deze onsportiviteit kost de Larense schonen tien gulden boete. B.D.C. won nu met 50. Het tweede team had aan Bets Ver schoor opnieuw een prima keepster en aan Rietje Kaats en Letty van Velzen twee speelsters, die samen de drie doel punten maakten tegen Fidelitas 2. De Soester meisjes waren kleiner dan de gasten, maar rapper en dat gaf de doorslag. B.D.C. 2 staat nu op de twee de plaats onder V.B.O. uit Nederhorst den Berg. BEROEPSPOLITIE RESERVEPOLITIE 12—2. Zaterdagmiddag heeft de beroepspoli- tie de reservepolitie op de Klein En- gendaalweg afgekraakt, terwijl de be roepsmensen nog wel zo vriendelijk waren tweemaal een speler te lenen aan de reservisten, die niet volledig uit kwamen. Het werd 10, maar niet lang daarna was het 30 en toen het 70 was redden de reservemannen de schamele eer door een doelpunt van Tabak. Toen kwamen de beroepsmensen weer aan bod en ze maakten er 111 van. Siem van de reservepolitie zag z'n kans, toen de keeper van de tegenpartij met een paar jongedames stond te kouten en bracht de stand op 112. Voor het eind werd toen even het dozijn volge- maakt. Ten Hove, Hartog en Buitenwerf scoor den ieder 3 doelpunten, Van Es, Snij ders en Van Ginkel ieder één. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter van S.P.S.V., de heer Scholt- meijer, aan aanvoerder De Liefde de beker uit, die beschikbaar gesteld was door de Nederlandse Bromfiets Bond. Ten einde U steeds met het nieuwste en beste op het gebied der van dienst te kunnen zijn, ben ik van Maandag 17 tot en met Vrijdag 21 october niet in de salon aanwezig, wegens mijn halfjaarlijks bezoek aan Parijs. De zaak blijft evenwel normaal geopend. De nieuwe lijn Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 KORFBAL. Het eerste twaalftal van K.V.S. heeft met 50 gewonnen van Zwaluwen uit Hilversum, maar het overwicht was niet zo groot als de uitslag doet ver moeden, daar het vrij lang duurde tot de eerste vakwisseling kwam nadat K.V.S. een 20 voorsprong genomen had. De tweede aanval had er nog meer tijd voor nodig om er 40 van te maken, daar de ballen steeds op of over de korf terecht kwamen. Het zat werkelijk niet mee, maar dat was ook niet nodig met die voorsprong van 4 doelpunten, waarbij een kwartier voor het eind van de wedstrijd nog het vijfde gevoegd werd. Zondag a.s. gaat het eerste naar Hil versum voor de wedstrijd tegen Zwa luwen (12 uur). Het tweede krijgt om 4 uur Soesterkwartier 4 uit Amers foort op bezoek en de juniores spelep. zaterdag om half drie tegen Samos B een thuiswedstrijd. HOCKEY. Dames Soest 1S.C.H.C. 5 90. Het was een eenzijdige wedstrijd, waar bij S.C.H.C. voor rust nog behoorlijk tegenstand bood. De stand was toen 20 voor de Soester dames. Na rust namen de gastvrouwen het heft pas goed in handen en snel werd de stand opgevoerd tot 90. De doelpunten wer den gemaakt door de dames Stroband (3), De Jong (3), Roes, Ebbers en Fe- lix (ieder 1). Heren Amersfoort 5Soest 1 22. Een gelijkopgaande strijd, waarbij Soest voor rust en Amersfoort na rust iets in de meerderheid waren. De Haan en Bakker scoorden voor Soest en met rust was de stand 21. Na rust werd Soest in de verdediging gedrongen, waardoor de gelijkmaker niet kon uit blijven. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd kwam die dan ook en de Soester keeper ging bij dit doel punt niet geheel vrij uit. Het was een faire wedstrijd, maar de leiding liet wel wat te wensen over. Heren Soest 2Hilversum 9 14. Een prettige wedstrijd tegen sportieve tegenstanders. Door hun betere stick techniek hebben de Hilversummers vol komen verdiend gewonnen, maar de tegenstand, geboden door de jonge Soester ploeg, was prettig om te zien. De overige uitslagen waren Meisjes Soest AS.C.H.C. C 32. Jongens Kampong BSoest A 02. S.C.H.C. D—Soest B 31—0.

Soester Courant | 1955 | | pagina 2