Staatsmijnen in Limburg ÏÏMZEBliïp «-'■■-O Endocil DROGISTERIJ KOK I Van week tot week in Soest. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL SOEST SOESTERBERG Een klok met cacliet draagt MOURER'S etiket 24CMOCRÖ- N. J. v. Woerkom Endocil uiterlijk vernieuwt wist leeftijd sporen uit DROGISTERIJ 'T KRUIDENHUIS Kies de modieuze pantoffels! duurder Zie de collectie bij: DeJP\gOUDEN IAAP6 icoNlhGlïtïlËÏAAh24 SMEDERIJ H. BRONS Haarden en Kachels In het Gewestelijk Arbeidsbureau te Soest, Plaatsingsmogelijkheid en Arbeidsvoorwaarden ondergronds mijnbedrijf. Weet met wie ge in zee gaat! E. C. v. BREUKELEN U kent u-an daïte m-etkam in onze modern ingerichte zaak voor De blauwe engel, de trots van de politie en van heel Soest, heeft z'n achterdeel beschadigd door in contact te komen met iets dat niet meegaf. Het is wel geen grote beschadigding, maar het is toch zonde van de lak. Het is alles weer pais en vree bij de Soester Bromfietsclub. De voorzitter is gerehabiliteerd en uit de vele ver zoeken om achter de bestuurstafel te blijven, bleek wel, dat hij eigenlijk slecht gemist kan worden. Hij was er echter niet voor te vinden en dit te recht, want als je je uitslooft voor een vereniging en er komen dan lie den vertellen, dat je een dictator bent, dan is de aardigheid er af. Dictator zijn is trouwens ook niet alles. Wanneer er weer aanrandingen in onze gemeente plaats vinden, dan zal het goed zijn het vrouwelijk deel van de bevolking van rijkswege te voorzien van gummi knuppels of ploertendoders, waarmee ze het vege lijf kunnen be schermen tegen louche figuren, die aangelokt worden door de bosrijkheid van de omgeving van Soest. De chronische patiënten waren lange tijd een beetje het stiefkind in Soest, maar de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers hebben bijna 750 gulden af- gedagen ten behoeve van de Soester patiënten, na de toneelavond in Eem- land. Daarvoor kunnen 7 zieken het volgend jaar een boottocht maken. Maar we zijn er nog niet, want de Winke liersvereniging heeft ook nog wat in het vet. Dit komt te voorschijn na de Sint Nicolaas-actie. Het Nederlandse elftal heeft het zon dag aardig gedaan, maar B.D.C. doet het beter en het zou niets te verwon deren zijn als zondag de zesde over winning behaald werd. Het is te ho pen, want het Soester .voetbal kan best een succesje hebben. We staan niet zo erg hoog genoteerd. Twee Soestenaren hebben anderhalf uur lang met een snoek geworsteld, die er niets voor voelde de Spiegelpol- der bij Nederhorst den Berg te verlaten. Twee tegen één is niet juist, dus heel begrijpelijk, dat de vis het loodje legde. De barbier van Sevilla is in Soest geweest. Niet in levende lijve, niet als medewerker aan de opera, maar als marionnet van Bert Brugman en 't Nut. Het was bijzonder mooi en er waren aardig wat mensen, maar toch zijn het altijd weer dezelfden die verschijnen, wanneer er iets anders gebracht wordt dan hopsaké. NIEUWE WEG 97 TELEFOON 2543 TWEEDE LUSTRUM VAN „BEATRIX". Er was goede belangstelling in „Credo" voor het tweede lustrum van de Chr. Oranje-vereniging „Beatrix". De voorzitter van de vereniging, de heer Th. Scheurwater, heette allen welkom en in het bijzonder de heer J. B. Oosterwelder uit Amsterdam, die zou spreken over zijn werk voor de Amsterdamse jeugd. De vereniging is opgericht twee maan den na de oorlog, op 5 juli 1945, en deze oprichting is een gelukkige greep geweest. Er was veel toewijding en enthousiasme en de eerste vergadering, die in de zomer gehouden werd, trok veel belangstelling, terwijl hiervan an ders weinig sprake is in de zomer maanden. Er waren 80 aanwezigen. Aanvankelijk was de vereniging voor Soest-Zuid bedoeld, maar deze breidde zich uit via Soest tot Soestdijk en de groei hield steeds aan. De doelstelling van de vereniging was en is het onderhouden en verstevigen van de band Oranje-Nederland. Onder de toespraak van de heer Scheur water kwam het dubbelmannenkwartet „Inter Nos" uit Hilversum binnen en deze medewerkers aan de avond wer den hartelijk welkom geheten. De voorzitter wees er op, dat de vere niging gezorgd had voor het opvoeren van historische spelen, waarvan som mige een verrassend licht geworpen hadden op verschillende gebeurtenissen uit onze Vaderlandse Geschiedenis. Er waren films gedraaid, die verhelderend gewerkt hadden op het inzicht van de gebeurtenissen, die achter ons lagen en predikanten van naam waren naar Soest gekomen om voor de vereniging te spreken. Deze predikanten waren van verschillende kerkgenootschappen, daar de liefde voor Oranje een band schiep, ongeacht de kerkelijke richting van de leden. De heer Scheurwater gaf uiting aan zijn vreugde en dankbaarheid over deze feestdag en eindigde met een „Lang leven onze Chr. Oranjevereniging Bea trix", een heilwens, waar de zaal ten- volle mee instemde. Hierna werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. De voorzitter gaf het woord aan de heren Brouwer en Oranje voor de jaar verslagen. De secretaris, de heer A. Brouwer, deelde mee, dat er op 26 juni 1945 een klein comité gevormd was om te komen tot oprichting van de Oranjever., waarna de vereniging in juli werd opgericht. De heer Scheurwater werd toen voorzitter en is dit nog. Hij is het enige bestuurslid, die tien jaar aangebleven is. Het enthousiasme in de vereniging is niet zo groot meer als tien jaar ge leden, maar als er weer eens een pe riode zou komen als dit van 40-45, dan zullen allen voor Oranje pal staan. De liefde voor het Vaderland en het Vorstenhuis is in tien jaar levendig gehouden in de vereniging en de leden dankten God voor het bezit van een Vorstin, die regeerde bij de gratie Gods. De doelstelling van de vereniging was gedurende tien jaar dezelfde gebleven, maar het werk was er niet gemakke lijker op geworden. De steun van de leden was nodig en het ledental van 237, het resultaat van 10 jaar vereni gingsleven, achtte de heer Brouwer niet geheel bevredigend. Het Vorstenhuis deed en doet veel voor ons land en wij mogen ons gelukkig prijzen een Ko ningin te hebben die de Heer vreest. De heer C. L. Oranje, de penningmees ter, vond het nadelig saldo van de vere niging niet verontrustend, daar dit be streden kan worden uit het reserve fonds. Na 8 jaar het penningmeester schap vervuld te hebben droeg de heer Oranje dit over aan anderen en de heer Scheurwater dankte hem voor het vele werk, dat hij voor de vereniging deed. In deze 8 jaar was de heer Oranje steeds present geweest op de bestuurs vergaderingen. Naast de vacature van de heer Oranje was er een door het aftreden van de heer A. van Eden en het bestuur stelde de heren mr P. Slecht en J. Kenemans candidaat. Zij werden geko zen. „Inter Nos" zong onder leiding van de heer A. B. v. d. Broek uit Baarn en na „Piet Hein" in de bewerking van Fred Roeske, volgde nog een vijftal andere vaderlandse liederen, deels na de pauze. In de pauze was er samenzang. De heer J. B. Oosterwelder sprak over Amsterdam en in het bijzonder over de jeugd. Hij had gekampeerd met 150 Amsterdamse jongens, echte Amster dammertjes, die van huis uit geen lei ding hebben, daar zij uit ontkerstende gezinnen komen en daarbij was hem gebleken, dat deze jongens geestelijke leiding graag accepteren. Met overtui ging sprak de heer Oosterwelder over het moeilijke werk van de Christelijke vereniging, die zich bezig houdt met deze jeugd, daarbij de woorden van de Koningin aanhalend: Liefde, geloof, of fervaardigheid en barmhartigheid ma ken een volk groot. De voorzitter dankte de spreker en sloot de vergadering. DE BARBIER VAN SEVILLA. De afdeling Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft Bert Brugman verzocht naar Soest te ko men met zijn marionettentheater en be tekende dat mevr. Brugman en 'n zoon meekwamen, want het brengen van 'n opera in een marionettentheater kan niet door één persoon gedaan worden. De andere drie zoons van de heer Brugman, die verbonden zijn aan het marionettentheater, zouden ook genoeg te doen hebben, maar zij geven met het tweede theater van de heer Brug man voorstellingen in Indonesië, zodat de drie leden van de familie Brugman gisteren in „Eemland" hulp hadden van drie assistenten. Dit zestal zorgde voor een „Barbier van Sevilla", zoals men niet voor mogelijk had gehouden; alle bewegingen waren volledig aangepast aan de muziek en daarbij waren na tuurlijk van belang de bewegingen van de lippen. De bekende opera van Giacomo Rossini, II Barbiere di Siviglia, uitgevoerd door het orkest en het koor van de opera te Rome, is door His Masters Voice op genomen en Bert Brugman gebruikt de ze opname bij zijn voorstelling. De weergave was voortreffelijk en met spanning wachtten de 150 aanwezigen tijdens de ouverture op het opengaan van het doek. SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thennogène ver drijft de snerpende pijn. Graaf Almaviva heeft wat straatmuzi kanten gehuurd om de mooie en rijke Rosina een aubade te brengen. De graaf beloont hen zo rijkelijk, dat ze haast niet weg te slaan zijn van de plaats waar zich het balcon bevindt, waar straks de lieftallige Rosina zal ver schijnen. Wanneer ze eindelijk weg zijn verschijnt Figaro en zingt met enorm bravour de beroemdste opera-aria „Lar go el factotum della cita". Almaviva roept zijn hulp in. Hij is verliefd op Rosina, maar haar oom en voogd, de gierige dokter Bartolo, bewaakt haar en haar bruidsschat. Almaviva zal als soldaat vermomd het huis van Bartolo binnen gaan en zo zijn geliefde ontmoeten en de graaf is zo verrukt over deze raad, dat hij met Figaro een hartveroverend duet zingt, dat van Bert Brugman en zijn medewerkers heel wat werk vergde. Bartolo acht zich in het bezit van zijn rijke nicht bedreigd en hij vraagt de muziekleraar Basilio om raad. Deze schelm stelt een lastercampagne tegen Almaviva voor, die dan wel zal ver dwijnen, waarna de oude vrek z'n rijke nicht zal kunnen trouwen. Dat gaat echter niet zo heel gemakkelijk en Bartolo krijgt enige aanvallen van woe de als hij ontdekt heeft, dat Rosina een brief verbergt, die voor Almaviva be stemd is. Dan komt de dronken sol daat en die brengt Bartolo met z'n grillige sabelbewegingen tot wanhoop. De wacht zal de beschonkene inreke nen, maar dat gaat niet door als de graaf zich bekend maakt bij de officier van de wacht. Een levendige finale van het tweede berijf deed Bert Brugman alle registers van zijn kunnen open zetten. In het derde bedrijf komt Alviva als muziekleraar vermomd en hij beweert de plaatsvervanger te zijn, die. ziek is. Als de zieke echter onverwacht binnen komt zijn de poppen opnieuw aan het dansen en dokter Bartolo krijgt z'n zoveelste woedeaanval. Als de rust weergekeerd is gaat Figaro de dokter scheren en de twee gelieven hebben tijd voor een onderhoud, dat onderbro ken wordt door de argwanende dokter. Almaviva wordt het huis uitgegooid, komt tijdens het onweer met Figaro terug en dan is het gauw beklonken en wordt er getrouwd. Bisilio wil nog even roet in het eten gooien, maar ook deze hindernis wordt genomen. Nicola Monti, Melchiorre Luise, Victoria de Los Angeles, Gino Bechi, Nicola Rossi-Lemeni, Erminio Benatti, Anna Maria Canali zongen, het orkest onder directie van Tullio Serafin speelde en Bert Brugman zorgde met zijn prachtig gecostumeerde poppen voor het spel. Tevergeefs zult U zoeken naar colle ga's of concurrenten van Bert Brug man op dit terrein van het marionet tentheater, want die zijn er niet. De gehele gang van zaken berust op een eigen vinding, waarop Octrooi verleend is, en dat de uitvoeringen op hoog peil staan bewijzen o.m. de namen van het comité van aanbeveling Eduard v. Beinum, Prof Anton van Duinkerken, Gerard Hengeveld, Paul Huf, Pierre Monteux, Leo Riemens, Jaap Stotijn, Prof. dr. Garmt Stuiveling, Jo Vincent en vele anderen. Bert Brugman begon 32 jaar geleden met dit werk en uit een kort gesprek dat we met hem hadden bleek, dat het instuderen van een opera als deze drie weken tijd vergt, wat de bewe gingen van de poppen betreft. Dit is niet veel. Het leren kennen van muziek vergt echter een jaar en dat er door de familie Brugman had gewerkt moet worden blijkt wel uit het reportoire voor het seizoen 1955-1956, dat vele opera's omvat en daarnaast een Faust- spel en Don Juan. De kinderprogramma's eisen eveneens veel voorbereiding, daar hier de tekst gesproken moet -^tvorden. „Tafeltje dek je, ezeltje strek je" en „Knuppel uit de zak" zijn woensdag middag voor de Soester kinderen in twee voorstellingen vertoond. En dat er gelachen is, daarvan kunt U verze kerd zijn. MEDISCHE DIENST. Dokter Van den Helm, Pr. Alexander- weg 82, Huis ter Heide, zal Zondag 23 october de artsendienst waarnemen. KORFBAL. K.V.O. 2-SPARTA 2 9—2. K.V.O. 2 speelde een thuiswedstrijd te gen Sparta 2 uit Nijkerk. Nadat Sparta aanvankelijk met 01 voor stond, ging de ruststand in met 21 voor K.V.O. 2. In de tweede helft domineerde K.V.O. 2 over alle linies, zodat de stand tot 6-1 werd opgevoerd. Hierna bracht Sparta de stand op 62, doch de eindstand kwam op 92 voor K.V.O. 2. HANDBAL. AMERSFOORT—VLIDO 6—3. Beide elftallen zetten er bij de aan vang van de wedstrijd een stevig tem po in. Na 2 minuten neemt Amersfoort de leiding (10). Daar de Amersfoort- se dames sterker zijn, gaat de rust in met 31. In de tweede helft ziet Vlido kans zich enigszins te herstellen en komt de stand na 10 minuten op 43. Doch daar Vli do met 10 dames speelt en de verde diging wat zwak blijkt, komt de eind stand met 63. A.s. Zondag speelt Vlido een thuiswed strijd tegen B.H.C. S.S.T.-NIEUWS. In de j.1. maandag gehouden jaarver gadering van de Soesterbergse Schaak club S.S.T. werd het bestuur als volgt verkozenv. d. Weert, voorzitter; Murck, secretaris; v. d. Velden, pen ningmeester; v. Vliet, wedstrijdcomm. A.s. maandagavond zullen oudere schaakmeesters theorielessen geven aan de beginnelingen en gevorderden. Ook werd een gongwedstrijd gespeeld, waarin Gaasbeek Sr. en Jr, Rutten en Hart Sr. de sterksten bleken te zijn. Maandagavond speelt S.S.T. haar eer- stecompetitie tegen Leusden. JEUGDVOETBAL „SOESTERBERG". De laatste wedstrijden leverden alleen voor de kleinste welpen winst op. De adsp. B brachten het thuis er niet best af met een 50 nederlaag. Voor Zaterdag a.s. zijn ingedeeld Adsp. A Fak AS'berg A, te 2.45 u. Adsp. B Quick BS'berg B. te 2.45 u. Welpen I S'berg 1B.V.C. 1, te 1.45 u. Gedipl. Horloger Langestraat 26 hk. L. Vrouwestraat Amersfoort Wjj geven de hoogste waarde voor gehele of gedeeltelijke inboedels, antieke meubelen, koper, tin enz. enz. IN- EN VERKOOPHUIS Kerkstraat 30 - Tel. 2531 de hormoonhoudende dag- en nachtcrème verjongt Uw Uw huid ENDOCIL schenkt nleuwet natuurlijke schoonheid het wetenschappelijke, gezonde schoonheidsmiddel van ORGANON hebben wij voorradig. A. BREIJ-EVELEENS Laanstraat I - Tel. 2067 Een elegant schoentje mét alle ge makken van een pantoffel. Speciaal ..slipper" model uit het fijnste Rosche- vreau-leder. Zitten direct prettig aan Uw voet. In leder of split-suède Wel beter, niet Ook voor heren 1 KLAS REPAPATIE TELEFOON 3426 Ossendamweg 52 Telefoon 2608 o.a. E. M. Jaarsma, Interno, Brandaris, Vroling, Vulcano enz. enz. Betaling in overleg. NIEUWE WEG 6 Apoth.ass en gedipl. drogist SOEST Steenhoffstr. 5, zal op WOENSDAG 26 OCTOBER 1955, van 19.30 tot 20.30 uur, zitting worden gehouden door de Staatsmijnen in Limburg, Op deze avond zal een uiteenzetting worden gegeven over de voor het Alle mannelijke personen in de leeftijd van 18-35 jaar, die hier voor belangstelling hebben, kunnen op deze zitting alle ge wenste inlichtingen ontvangen. Wij verzorgen Uw verhuizingen en Overzeese Transporten vakkundig. Bespaar U zelf een grote teleurstelling. Wij verzorgen ook Uw douane-forma liteiten. Verhuizingen - Transporten. Burgem. Grothestraat 5 - Telefoon 2908 9 DROGERIJEN GENEESMIDDELEN m 0 VEE-GENEESMIDDELEN j| 0 PARFUMERIEËN g 0 TOILET-ARTIKELEN I 0 BABY-UITZETTEN g 0 VERF ENZ. ENZ., (tevens verhuurcentrale voor baby-weegschalen), welke wij dinsdag 25 oct., n.m. 2 uur, hopen te openen. Mogen M wij U verwachten Uw bezoek zullen wij op hoge prijs stellen. m

Soester Courant | 1955 | | pagina 6