•éeé Warme Kledi J A AP' S Het oog gericht op de West. y BEZUINIGING VEREIST. de fort/ Ook Spierpijn erpijnl SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL MENINGEN VAN ONZE LEZERS SOEST UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL SOESTERBERG VOOR ONZE DAMES VOOR IEDER DOEL Goed en toch i Ook voor Jongens en Meisjes Voor keuze, voor kwaliteit, voor la£ KLEDIN GM AG AZIJNI Ons accoord met Suriname en de An tillen is een feit van historische bete kenis. Het houdt in: de mogelijkheid van een èndere oplossing van het ko loniaal probleem dan die der afscheu ring der overzeese rijksdelen van het moederland. Het begrip: „Kolonialisme", een van de klakkeloos gebruikte ter men in de huidige wereldpolitiek, wordt vergezeld van de voorstelling van een rechtvaardig verzet van afhankelijke landen tegen hun „onderdrukkers". Dat verzet ontmoet dan bij voorbaat de steun van de groep van mogend heden, die aan de winnende hand zijn in de Verenigde Naties, de mogendhe den van het oosten. Tegelijkertijd krijgt het moderne kolonialisme, dat zich doet gelden in het systeem van satelliet staten, die onder de schijn van onaf hankelijkheid in wezen bestuurd worden door een grote mogendheid van vreem de nationaliteit, alle kansen zich te ver wezenlijken. Maar er rijst een werkelijkheid op tegenover deze voorstellingen. Het kan gebeuren, dat het dochterland uit eigen, vrije wil het verbond met het moeder land wil bestendigen. Dat het zijn heil ziet in het voorzetten van een samen leving, die door de eeuwen is geijkt. Een koloniale verhouding behoeft niet te eindigen door een conflict. Zij kan groeien tot een bondgenootschappelijk samengaan van landen, die door historie en traditie tot een gemeenschappelijk optreden zijn aangewezen. Dit verschijnsel doet zich voor met onze West. Hier heeft een koloniale verhouding zich ontwikkeld tot de ver werkelijking van de „commonwealth"- idee: samenstreving op de voet van gelijkwaardigheid en gelijkgerechtigd heid. Er is vreugde in ons hart over de be stendigde vriendschap tussen Neder land en „Zuid-zuidwest" een term, die wij aan een geschrift van de Suri- naams-nederlandse schrijver Albert Hel man ontlenen. Er is vreugde om de genegenheid der westindische bevolking, die aan Nederland getrouw bleef, ook in de tijden toen we de West stief moederlijk behandelden. Er is vreugde, omdat in deze overzeese gebieden de Nederlandse cultuur sporen heeft ach tergelaten en, ten slotte, omdat de aan wezigheid van een groot Nederlands gebiedsdeel in midden-Amerika, de Ne derlandse positie in de wereld ver sterkt. De verstandhouding tussen Nederland en de West is .vuurvast gebleken. Te midden van een wereldcrisis, een reeks --•-7 van de oude, Europese „koloniale" mogendheden met hun over zeese gebieden, wisten West en Neder land elkander te blijven vinden. Zij hebben hun samenwerking gehand haafd tegen de ongunst der tijden in. De nieuwe gemeenschap van vrije ge biedsdelen legt aan Nederland plich ten op. De rijkseenheid-gedachte, die de koloniale gedachte heeft vervangen, eist wederzijdse samenwerking, hulp en steun. Wij zijn in onze verhouding tot de overzeese gebieden nog lang niet waar wij wezen moeten. Men kan de ont stellende ontdekking doen, dat slechts 1,1 procent op de rijksbegroting is voor behouden voor de gebieden overzee. Een volk, dat in zichzelf gelooft, bouwt aan zijn toekomst. Als wij Nederland omhoog willen hebben, dan moeten wij alle krachten inspannen, om wat ons overgebleven is van ons overzeese rijk te verzorgen en te doen gedijen. Daar mee moet spoedig een fors begin wor den gemaakt. De basis van deze inspanning is te vin den in onze warme belangstelling voor onze rijksgenoten overzee. Suriname, de Antillen, zij moeten levende waard- den zijn voor het Nederlandse volk, waarden, die de school moet uitdragen en die door Wederzijdse ontmoetingen moeten worden verlevendigd. Het bezoek van het koninklijk echtpaar aan de West is een lichtend voorbeeld aan ons volk. Het duidt een gezindheid aan, die bij ons aanwezig is en die voortdurend moet worden versterkt. Ik denk hierbij aan de gevaarlijke spit sing Birkstraat-Soesterbergsestraat. Be halve dat punt zijn er nog vele plaat sen in deze gemeente te noemen, waar de situatie dringend om verbetering vraagt. Om een enkele te noemen het Nieu- werhoekplein, zulks in verband met het oversteken van voetgangers en wielrij ders. Het kruispunt Soesterbergsestraat- Eikenlaan (denk aan de wielrijders ko mende van Soest-Zuid). Het kruispunt Osensdamweg-Schoutenkampweg (on overzichtelijk). Idem Vinkenweg Schrikslaan enz. Om bedoelde punten veiliger te maken is niet altijd veel geld nodig. Ware dit echter wel het geval, dan kunnen deze kosten nooit te hoog zijn als er men senlevens mee gespaard kunnen wor den. Vooral voor onze jeugd en de oudjes wordt het iedere dag gevaarlijker de openbare weg te betreden. Als men in een courant leest, dat er een paar kinderen zijn verbrand, vind een ieder dat verschrikkelijk en dat is het dan ook. Maar aan de 300 a 400 kinderen, die jaarlijks vallen als slachtoffer van het verkeer, worden weinig woorden vuil gemaakt. Ieder jaar zijn er in Nederland 1500 slachtoffers van het verkeer te betreu ren. Toen er een bijna gelijk aantal mensen in Zeeland verdronken, stond de ganse wereld in rep en roer. Ik vraag mezelf af of het zo moeilijk is in onze gemeente een commissie te benoemen, die dit vraagstuk voor Soest in studie neemt en op korte termijn met een goede oplossing komt. Laten we toch in Soest direct begin nen met zodanige voorzieningen te tref fen, dat wij kunnen zeggen alles te hebben gedaan om dit verschrikkelijke gevaar te bestrijden. F. G. SONDERS. Laanstraat 61. en rbeumatische wrijft U weg i be pijnen J HET VAN OUDS VERTROUWDE adres voor GLAS, VERF EN BEHANG de J. BRANDSMA Soesterbergsestr. 52 Telef. 2707 Mijnheer de Redacteur. Voor onderstaand stukje verzoek ik beleefd een plaatsje in Uw courant. VERKEERSONGEVALLEN. Overal in den lande worden actie's ge voerd voor een veiliger verkeer, zulks in verband met het ontstellend aantal verkeerongevallen. In de meeste geval len moet de oorzaak worden gezocht in een gemaakte verkeersfout, of een technische tekortkoming aan een be paald voertuig. Er zijn echter ook nog andere oorza ken, n.m. de gesteldheid van bepaalde weggedeelten. DE SOESTER VOGELVRIENDEN. Over twee weken wordt in restaurant „Eemland" de grote tentoonstelling ge houden van enkele honderden kanarie vogels, tropische vogels en inheem se kooivogels, de wildzang en de maan delijkse ledenvergadering van „De Soester Vogelvrienden", welke in res taurant „Zonneheuvel" gehouden werd, stond in het teken van deze tentoon stelling. Er is aan deze expositie een keuring verbonden en als keurmeesters zullen fungeren de heren C. v. d. Heerik uit Amsterdam (tropisch en wildzang) en J. Broekhuizen (Alphen aan de Rijn), A. Dommersholt (Den Haag) en E. J. Lensink (Deventer) voor de kanaries. Voor de kinderen zullen de aapjes, die ook op deze tentoonstelling te zien zullen zijn, een aardige attractie vormen NIEUWE WEG 97 TELEFOON 2543 en voor de volwassen bezoekers is er een verloting met als hoofdprijs een keukenuitzet. De voorzitter van de vereniging, de heer J. H. Kaspers, betreurde de vrij slechte opkomst zo vlak voor de ten toonstelling. Voordat de besprekingen begonnen las de secretaris, de heer D. J. Kuiper, de notulen en de rest van de avond was nagenoeg geheel gewijd aan de tentoonstelling, die op 17 november of ficieel geopend zal worden en vanaf 18 november toegankelijk zal zijn voor het publiek. SPORTPROGRAMMA VAN ZATERDAG EN ZONDAG. Voetbal. Zaterdag. B.V.C.Hees te 3 uur. Hees 2D.O.B. 2 te 3 uur. S.E.C. BBaarn C te 3.30 uur. A.P.W.C. aS.E.C. a te 2.30 uur. Amsvorde AB.D.C. A te 3.30 uur. Zondag. Actief aB.D.C. a te 3.30 uur. K.V.V.A. A—B.D.C. B te 12 uur. Handbal. Zondag. B.D.C. 1—B.S.V. (Blaricum) 1 te 12 u. Olympia (Hilversum) 2—B.D.C. 2 te 12 uur (vriendschappelijk). Juniores B.S.V.Juniores B.D.C. te 12 u. Korfbal. Zaterdag. K.V.S.-junioresS.V.M.M.-juniores te 2 uur. K.V.S. 2Sparta 2 (Nijkerk) te 3 uur. Zondag. K.V.S. 1Excelsior 1 (Hilversum) te 2 uur. Hockey. Zaterdag. Jongens Schaerweyde CSoest B te 2 uur. Schaerweyde BSoest A te 3.15 uur. Meisjes Amersfoort CSoest A te 3.30 uur. Zondag Kameleon 6Soest 1 te 12 uur. LEDENVERGADERING „SOEST VOORUIT". Maandag 14 november vergadert de Ver. voor Vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit" in de zaal van hotel „De Gouden Ploeg". Naast de meer gebruikelijke agenda punten komt op deze vergadering de begroting voor 1956 in behandeling, welke sluit met een bedrag van 9620.-. Tevens zal de vertoning plaats hebben van de kleurenfilm van het Bloemen corso 1955, opgenomen1 door Film- en Fotobedrijf „Astra", alhier. MOTOR- EN AUTO-PUZZLERIT. De motor- en automobielclub heeft dinsdagavond een rit gehouden, waar aan 30 auto's en 5 motoren deelnamen. De geringe deelname van motorrijders is begrijpelijk, want de temperatuur lokte niet bepaald tot een avondrit. Start en finish waren bij restaurant „Zonneheuvel". Halverwege de route werd de route kaart afgenomen en de deelnemers moesten toen de weg terugrijden op het geheugen. Na afloop reikte de heer G. Slagt, de voorzitter van de vereniging de prijzen uit. Auto's 1. J. Koenders, Opel-Kaptein, 18 str.p. 2. D. J. v. d. Broek, Fiat, 19 str.p. 3 en 4. A. J. Heymerink met Volks wagen en mevr. Zimmermann met Re nault Fregat, beide 33 strafpunten. Motoren1. S. J. Blaauw, Bilthoven, Matchless, 72 str.p. 2. G, Geytenbeek, Norton zijspan, 91 str.p. BIBLIOTHEEK 'T NUT SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten. Romans en populair wetenschappelijke boeken V. Myrén, Land van belofte. Top Naeff, De dochter. E. de Néve, In de strik. H. J. Oolbekkink, Met lege handen; roman over de twee de wereldoorlog. Johanna K. Ouden dijk, Koningin Victoria; een mensen leven en een eeuw. E. Peisson, Tot elke prijs. Marianne Philips, De wonderbare genezing. J. B. Priestley, Held tegen wil en dank. R. Raynolds, De zondaar en Ambrosius. E. Reede, Hans Loda. J. Roth, Radetzky-mars; roman. A. de Saint Escupéry, Het rijk der mensen. George Sand, De duivels-poel. J. van Schaik-Willing, Nachtvorst. A. G. S. Schot, Meesters der Russische vertelkunst; Poesjkin, Gogolj, Hermontow e.a. C. Schulz, Op dierenvangst in Afrika. N. Velt- huys, Aletta's hof; roman uit Kenne- merland. N. Shute, Finale, als voor spel. N. Shute, Geleide; roman. I. Silone, Fontamara. G. Simeon, Place de la Concorde; een avontuur van Maigret; detective-roman. U. Sinclair, De handen ineen. V. Sirolf, De schuldenaar. S. Sjmeljow, De kellner. M. Sjoloschow, Nieuw land onder de ploeg. H. Spring, Het hart vindt een haven. J. Steinbeck, Aan een onbekende God. J. Steinbeck, Ten Ootsen van Eden. J. Stigter, En gij, oorlogsgewondeHele- ne Swildens, Euterpestraat. L. G. Temme, Zeetjalk „Fram". Trix Terwindt, Een vrouw vloog mee; herin neringen van een stewardess. W. M. Thackeray, Henri Esmond; kolonel in dienst van Hare Majesteit Anna. I. Toergenjew, Vaders en zonen. A. Tsjechow, Het drama op de jacht. J. Twersky, Het handtastelijk bestaan; het leven van blinde kinderen en hun groei naar volwassenheid. A. Vis ser, De leugen; roman. M. Waltari, Sinuhe, de Egyptenaar; gedenkschrif ten van een geneesheer; ongeveer 1350 jaar voor Christus. J. Wasserman, Christiaan Wahnschaffe. Wanda Wassilewska, Een liefde. J. Wechs- berg, De blauwe vogel. H. G. Wells, De onzichtbare man. Nelia Gardner White, Het rode huis. B. Ames Williams, En de hemel is haar rechter. OVERHEID MOET VOORBEELD GEVEN. - CONJUCTUUR DIENT BEHOUDEN TE BLIJVEN. Het schijnt, dat men in Den Haag met geld omspringt op een wijze, die niet toelaatbaar mag worden geacht. Werd er enige tijd geleden reeds critiek uit geoefend op het ministerie van O. K, en W. in het biezonder, thans is de overheid in haar geheel aangevallen om de hoge staatsuitgaven. In deze critiek, afkomstig van een groot deel der tweede-kamerleden, werd de ongerustheid van de volksvertegen woordiging uitgesproken over de steeds stijgende staatsuitgaven in de publieke sector, terwijl men de minister van Financiën verwijt in deze tijd van gun stige conjuctuur geen sluitende begro ting te kunnen maken. Om tot een beperking van deze staats uitgaven te komen, denken de kamer leden op de eerste plaats aan de de fensie-uitgaven, die thans hoger zijn dan aanvankelijk door het drie-jaren plan werd geraamd, terwijl men de minister tevens verzoekt een middel te zoeken om het landbouwbeleid, dat in 1956 nog grote tekorten zal hebben, in gunstige banen te leiden. Onrustbarende stijging. Naast deze verwijten heeft ook de on rustbarende stijging van het aantal ambtenaren de kamerleden aan het denken gebracht. Men ziet hierin een aanwijzing, dat van regeringszijde niet voldoende wordt gestreefd naar een krachtige politiek, die de overheidsuit gaven binnen de perken houdt. Vooral de stijging op het departement van Oor log en Marine verwekt grote verontrus ting, terwijl ook het aantal ambtenaren op de andere departementen gestadig stijgt. De spanning op de arbeidsmarkt moet voor de regering een aanwijzing zijn de bouw van niet direct noodzakelijke werken enige tijd uit te stellen. Daar naast staat ook de rentepolitiek van de regering aan hevige critiek bloot. De lage rente was de oorzaak van het mislukken van de laatste staatslening. Nu de feiten bekend zijn geworden, vraagt men zich af of het optimisme van de minister van financiën bij het vaststellen van de begroting niet te groot is geweest, omdat bij voorbaat reeds vaststaat, dat deze in belangrijke mate zal overschreden worden. De over heid dient in het kader van de op gelegde beperkingen aan het bedrijfs leven de hand ook in eigen boezem te steken en daardoor in elk geval het goede voorbeeld te geven. Om het behoud van de conjuctuur. Om de huidige conjuctuur, die hoofd zakelijk ontstaan is door invloeden uit het buitenland, te behouden heeft de regering enkele maatregelen afgekon digd, welke een beperking voor het be drijfsleven inhouden ten aanzien van de expansiedrang. Deze maatregelen houden op de eerste plaats in een ver vroegde heffing van de vennootsschaps- belasting en het terugbrengen van de belastingvrije vervroegde afschrijving van 33 1/3 °/o van de aanschaffings- of voortbrengingskosten tot ten hoogste 10 per jaar. Deze maatregelen brengen met zich mede, dat het bedrijfsleven de ver schuldigde belasting eerder zal moeten betalen en deze middelen derhalve niet kan gebruiken voor financiering van investeringen in grondstoffen of produc tiemiddelen. Van verschillende zijden was reeds aangedrongen op dergelijke maatregelen om de schommelingen in de conjuctuur te nivelleren. Het mag daarom geen verrassing heten, dat van de zijde van het werkgeversverbond be grip voor de situatie is zoals zij thans worden, maar op haar beurt waar schuwt het wetgeversverbond de over heid weer om in de overheidsinveste ringen eveneens de grootste waakzaam heid te betrachten en in geval van ho gere inkomsten voor de overheid uit deze maatregelen geen uitbreiding der overheidsbestedingen toe te laten. Derhalve zal men in onderlinge sa menwerking tussen overheid en be drijfsleven moeten trachten de huidige conjuctuur te behouden en moet niet alleen het bedrijfsleven voor dit wa gentje worden gespannen. Drijf die Rbeumatische Pijnen uit Uw leden. Doe 'n bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pijnen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, allemaal „smartelijke" bewijzen, dat er met Uw bloed iets niet in orde is. Maak Uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen! Zes minerale zouten, in Kruschen samengebracht, geven die organen nieuwe energie. Dan kunnen schadelijke stoffen want die zijn het die U die verlammende pijn be zorgen zich niet ophopen of vastzet ten in de gewrichten, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. men zich rustig aan een lange behan deling onderwerpen zonder moe te wor den van het zitten. De ene etalage is voor de kunstnijver- heidsproducten, de andere - in wit en zwart marboliet - voor byouterieën en er ligt veel wat te pas komt in de komende geschenkenmaand. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, Soesterberg, zal zondag 6 november de artsendienst waarnemen. GESLAAGD. Onze plaatsgenote, mej. M. Elbersen, slaagde te Utrecht voor het diploma ziekenverpleging A. AANRIJDING. Op de Amersfoortsestraat wilde een autobestuurder, komende uit de richting Utrecht, de Prof. Lorentzlaan inrijden. Voor het rijwielpad stopte hij om een fietser voorrang te verlenen. Ter zelf- der tijd naderde er uit de richting Amersfoort een bromfietser, die ach ter de auto langs wilde rijden. Het gevolg was echter een botsing, waar door de bromfietser kwam te vallen en een zware hersenschudding bekwam. Op last van dokter Splinter, die de eerste hulp verleende, werd de pa tiënt naar het ziekenhuis „De Lichten berg" in Amersfoort overgebracht. De bromfiets werd zwaar beschadigd. FLINKE ZEGE VAN K.V.O. I. Aangezien één van de speelsters niet kwam opdagen, moest K.V.O. 1 met 11 speelsters naar Doorn, om daar, op een zeer zwaar terrein, de club van die naam te bekampen. Ondanks alles is het toch nog een 62 overwinning ge worden. Door de eerste aanval van K.V.O. werd het door J. Pul en A. Gaasbeek 20 voor K.V.O. Doorn maakte 21, waarmee de rust inging. In de tweede helft bracht W. Ernst de stand op 31 en kort daarop W. Brink op 41. Doorn bracht de stand daarna op 4-2, maar door 2 doelpun ten van A. Gaasbeek werd de eindstand 62 voor K.V.O. 1, dat een belangrijke rol gaat spelen in het gevecht om de hoogste plaatsen. VOOR BAKVISSEN. OPBRENGST COLLECTE VLUCHTELINGENHULP. De collecte voor „Vluchtelingenhulp' heeft in Soest opgebracht 1156.65 en in Soesterberg 186.27. ZAKENNIEUWS. De heer D. J. van Eys, Soesterberg- sestraat 47, vestigde zich een kleine dertig jaar geleden als kapper in Soest- Zuid en wanneer men dan gedwongen wordt de herensalon, met klanten, die al 25 jaar komen, aan de kant te doen, dan gaat dit niet van harte. De heer Van Eys betreurde het dan ook deze maatregel te moeten nemen, maar er moest een keuze gedaan worden en de dames gaan nu eenmaal ook in het kappers vak voor. Tijdelijk werd zonder bediende in de herensalon gewerkt, maar tenslotte moest de beslissing val len, omdat geen goed personeel kon worden aangetrokken, zodat de heren salon werd opgeheven. In snel tempo werd nu gereorganiseerd om de dames het beste te kunnen bie den, ook wat de tijdelijke huisvesting betreft, wanneer er gepermanent moet worden of de watergolven om vernie- wing vragen. De firma Jaarsveld ging aan de gang, nadat de architect Silvius de plannen had uitgewerkt en het is een bijzonder fraaie zaak geworden. Aan de voor zijde, waar eerst de damessalon was, de verkoopruimte voor parfums, kunst voorwerpen, byouterieën en al datgene, waar het hart van de vrouw naar uit gaat. Er is met kleuren gespeeld om tot dieptewerking te komen en dat is bij zonder gelukt. De damessalon, die nu achter is, heeft vrolijke kleuren en op de prettige stoeltjes in Franse stijl kan K 2276 Lang niet schijnt de zon zo fel meer, dat een kort jasje gemist kan wor den. Voor de jonge meisjes is deze blazer heel modern, indien het gemaakt wordt van jersey. Maar ook van wol len stof zal dit jasje zeer zeker in de smaak vallen van de bakvissen. Benodigd voor 13 jaar 1.35 m. stof van 140 cm. breed. Patronen zijn verkrijg baar voor 11, 13, 15, 17 en 19 jaar ad 0.50 bij Bella Patronen Service, Kr. Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Vermeld op de briefkaart, waarop aan de adreszijde 50 cent extra aan post zegels is geplakt, duidelijk het nummer van het patroon en de leeftijd. GERUITEN DOPJE. K 2760 Leuk om zelf te maken is dit jeugdige dopje van geruite stof. Benodigd50 cm. stof van 80 of 140 cm. breed. Patroontjes verkrijgbaar ad 25 ct. bij Bella Patronen Service, Kr. Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Vermeld op de briefkaart, waarop aan de adreszijde 0.25 extra aan postzegels is geplakt, duidelijk het nummer van het patroon. Ook nu de R weer in de ma dagelijks Uw portie vitamine de zon U deze zomer zo I Lovitran, zuivere Noorse Le al die vitaminen, die het lichaa zond maken en Uw weers Lovitran schenkt U ook 's wir energie en veerkracht. Ei Lovitran, want alleen van Lt aan één lepel per d >M/, DE Zon in de fles. N.V. HANDELSVER. A. J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE KUNDLEDEREN KW ALITEITS JASSEN, zware pi peche-voering, kleermakersafwerking, volle gara ZWARE TEDDYBONT GEVOERDE CANADIAN JE1 met royale shawl-bontkraag, water- en winddicht MARATHON HERENJEKKERS, tedd.vbont gevoerd DAMES TEDDY-JACKETS, enorme keuze, warm g prima kwaliteiten, pracht dessins 39.75 ZWARE U.S.A. STYLE DUFFELCOATS, import, dames en heren in camel 49.75, in ZWARE MARINE ZEILJOPPERS voor dames en MOTOROVERALLS, U.S.A.-STYLE, pracht kwalite ZWARE WOLLEN SPORTTRUIEN, Italiaanse dessin NOORSE GEITENHAREN TRUIEN, orig. imp., zw. HOOGBOOKD TRUIEN, zw. kwal., effen marine, gr DAMESPANTALONS, solide Engelse melton marin HERENPANTALONS marine 19.75; MANCHESTER GEITENHAREN SOKKEN, import WOLLEN SHAWLS ZWARE VACHTGEVOERDE LEDEREN WANTEN met kappen VACHTGEVOERDE U.S.A.-WANTEN een grote sortering joppers, gevoerde ja( coats, gevoerde pakjes, lange marine br lagere prijzen EEN ADRES: FA. CLAASSEN en BUUNK ZEEDIJK 7 bij de KERKSTRAAT, in het hart vs Filiaal Langestraat 97, Amersfoort.

Soester Courant | 1955 | | pagina 6