DIEF GEHULDIGD. SPORT. „CONTRIMIJ" N.Y. nette naaisters en leerling-naaisters. Officiële Mededelingen. SOEST IN DE HOEK. DINSDAG 15 NOVEMBER 1955. 33e JAARGANG Nr. 87. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. per kwart, 1.95 - per post 2.10 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRA AT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Gisteravond om half zes zaten in de gezellige cantine van Philips Phono- grafische Industrie te Baarn een twin tigtal brandweerlieden, met in hun midden een dief, die het middelpunt was van een kleine plechtigheid. Een week geleden wist Eddy Post, de Soester brandweerman, uit de Baarnse brandweerkazerne de staf te ontvreem den, die de nieuwe commandant ge kregen had. Het was de bedoeling dat deze staf gestolen werd en Soest heeft hiermee een aardig succes behaald. Zon dagnacht kwam echter een lid van de Philips bedrijfsbrandweer naar onze brandweerkazerne en zag kans de veel begeerde rode staf weg te halen en mee naar Baarn te nemen, waar hij nu het doelwit van de aanwezige foto graaf was. De heer Mulder van Philips verwel komde de brandweercommandanten van Soest en Baarn, de heren Groart en Van Beek, en gaf uiting aan zijn trots over het handig dievenwerk van brand weerman Lüneschlorf, die de staf ver overd had. Er werd gezegd, dat het niet de bedoeling was, dat de bedrijfs brandweer meedeed, maar de prestatie was er toch niet geringer om en als de staf weer mee moest naar Soest, om dat er niet geheel volgens de regels van het spel gespeeld was, dan was dit ook niet bezwaarlijk en het deed weinig af aan de prestatie. De Soestenaar Lüneschlorf vertelde ver volgens hoe hij in het holst van de nacht op roof uitging. Hij was enigs zins op de hoogte met de situatie als oud-lid van de Soester Brandweer, maar het ging heus niet van een leien dakje. Het dak op, het dak af, kans op ontdekking en tenslotte het bemachti gen van de sleutel, die toegang ver schafte tot het gebouw. Na lang zoe ken had hij de staf gevonden en met een tafel en een bezem had hij het hoogopgeborgen voorwerp kunnen be machtigen. Hij ging er triomfantelijk mee naar de politie, die de brandweer commandant, de heer Groart, opbelde. Deze vertelde de aanwezigen, dat hij het een aardige prestatie vond van de kwieke jongeman, maar in de eerste plaats kende hij de hele situatie, in de tweede plaats waren de 7 dagen nog niet om, die de staf in Soest moest zijn voor hij gestolen mocht worden en in de derde plaats gold deze mogelijk heid tot stelen alleen vrijwillige brand weren. Maar het was aardig geweest en als de staf weer meeging naar Soest dan zou deze kleine plechtigheid toch een leuke herinnering zijn aan de prestatie van de Philips bedrijfsbrandweer. De heer Van Beek legde uit, dat men moeilijk de bedrijfsbrandweren mee kan laten doen, daar in een bedrijf als Phi lips altijd mensen zijn, zodat het moei lijk wordt een veroverde trophee terug te halen. Een brandweerkazerne van de vrijwillige brandweer is een enkel ge bouw, bij een bedrijf als Philips is het onvindbaar tussen de andere ge bouwen. De heer Van Beek bracht echter hulde aan de dief. De staf moest echter terug naar Soest, want de 7 dagen waren nog niet om geweest en de leden van 58 vrijwillige brandweer corpsen kregen dan weer de gelegen heid hun inbrekerskwaliteiten te tonen. Er zal echter besproken worden of het niet mogelijk is de bedrijfsbrandweer ook in te schakelen. De heer Mulder hoopte, dat dit zou lukken en hij verklapte, dat het heus niet helemaal uitgesloten was de brand weerkazerne op het terrein van de Philipsfabriek te bereiken, al zou men dan de portier tijdens z'n ronde moeten verschalken. Er werd nog wat gezellig nagepraat en de rode staf, waarop met witte letters P.P.I. geschilderd was, ging terug naar Soest, om als prooi te dienen voor an dere dieven. Die dieven waren enige uren later de mannen van de vrijwillige brandweer te Doorn. Zij werden echter betrapt en gingen hedennacht zonder staf naar Doorn terug. Maar toch werd de staf kort daarna gestolen. De heer Seegenhout alhier, geen lid van een brandweervereniging, had tot de heer Groart gezegd, dat het heus niet zo'n grote kunst was de staf te be machtigen, zelfs niet wanneer men met de situatie in de brandweerkazerne niet bekend was en hij heeft dit bewezen. Maar deze diefstal telt niet mee en de staf wacht nu weer op geoorloofde dieven, die zeker zullen komen. B.D.C.K.V.V.A. 0-0. Er mag dan een aantrekkelijke wed strijd gespeeld zijn tussen B.D.C. en K.V.V.A., maar als er helemaal geen doelpunten gemaakt worden dan ont breekt er toch iets, vooral wanneer men weet, dat B.D.C. met wat meer geluk en met scheidsrechterlijke beslis singen die minder onjuist waren dan die van zondag, had kunnen winnen. Toch zou dat misschien wéér net iets te veel geweest zijn, want de partijen waren goed aan elkaar gewaagd en een B.D.C. overwicht werd in de regel vrij spoedig gevolgd door K.V.V.A. aan vallen. Er was vrij veel publiek toen er afge trapt werd, al was de concurrentie van de thuiswedstrijd van H.V.C. wel te merken. Het eerste schot kwam van een K.V.V.A. schoen, maar keeper v. d. Lugt was op zijn post. Na tien minuten ging De Ruigt alleen op het doel af en van de honderd tegen één kansen een doelpunt te maken koos hij die ene en schoot tegen de paal. Dorrestein en v. d. Berg hadden ook geen succes en toen K.V.V.A. wat meer in de aanval kwam bleek, dat de Amersfoorters het doel ook niet konden vinden. Er werd heel snel en heel enthousiast gespeeld. Soms wel eens wat al te enthousiast en toen Simons op een harde manier gevloerd werd had de scheidsrechter wel wat strenger kunnen optreden. Er werden heel veel corners genomeri en in de tweede helft vooral op het doel van de gasten. Toen Van Breukelen in het strafschop gebied omver gelopen werd en extra lang bleef liggen om de kans op een strafschop te vergroten, gaf de scheidsrechter een vrije schop en een reus van een handsbal voor het doel van K.V.V.A. zag hij over het hoofd. Spil Brouwer viel uit en werd ver vangen door Daselaar, die ijverig werk te en zijn deel had aan de veelvul dige aanvallen op het K.V.V.A. doel, met schoten van practisch alle voorhoede spelers. De keeper van de Amersfoor ters was echter goed op dreef. Een kop bal van v. d. Berg ging vlak langs de buitenkant van de paal, een schot van Daselaar dwong de K.V.V.A. doel man tot een enorme duik, maar de stand bleef blanco. De overige uitslagen waren L.V.V. 2—B.D.C. 2 1-2. B.D.C. 4—E.M.M. 5 6-3. A.P.W.C. A—B.D.C. A' 3-1. S.E.C. VERLIEST. S.E.C. is op bezoek geweest bij „Cele- ritudo" en heeft daar met 02 ver loren. Het was geen beste wedstrijd op een terrein, dat voor voetbal on geschikt was. Na 10 minuten omspeelde de Celeritudo-middenvoor 3 S.E.C.-spe- lers en scoorde het eerste doelpunt. S.E.C. was hierna beslist niet de min dere van de gastheren, maar de Soes- tenaren kwamen niet tot scoren. In de tweede heft gelukte het S.E.C. al evenmin een doelpunt te maken en 5 minuten voor het eind van de wed strijd gaf de rechtsbuiten van „Cele- ritudo" een goede voorzet, waaruit de middenvoor scoren kon. De overige uitslagen waren S.E.C. 2—K.D.S. 2 2—3. Amsvorde 2S.E.C. 3 30. S.E.C. A—H.V.C. B 6—1. S.E.C. aN.S.C. a 2-1. S.E.C.-welpen aS.E.C. welpen b 21. HEES VERSLAAT VALKENHEIDE MET 7—0. Hees is nog steeds ongeslagen en Za terdag werd Valkenheide op eigen ter rein aan de zegewagen van de Soes- tenaren gebonden. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat Hees een grote overwinnning zou gaan behalen, want pas na 35 minuten scoorde middenvoor H. Kamphorst het eerste doelpunt. In deze stand kwam tot rust geen verandering en Valken- heide was vaak gevaarlijk in de aanval. Drie minuten na rust schudde midvoor Kamphorst drie tegenstanders van zich af en scoorde. Niet lang daarna kreeg de midvoor een mooie voorzet van linksbuiten Wis en hij liep de bal in het doel (3-0). In de 23e minuut werd het mooiste doelpunt van de wedstrijd gescoord, toen Kamphorst een bal van D. Bloemendal vallend in het doel kopte, daarmee z'n vierde doelpunt makend. D. Boemendal bracht uit een voorzet van Wiss de stand op 50, W. de Jong maakte het half dozijn vol en Brunt scoorde het 7de en laatste doelpunt van 30 meter afstand. Valkenheide wist hier niets tegenover te stellen, daar de Hees-achterhoede uitstekend was en in het bijzonder Belt en keeper Kamphorst. De andere uitslagen waren Hees 2—O.S.O. 2 1—3. Jongens H.V.C.Hees 32. OVERWINNING VAN K.V.S. In een vlot gespeelde wedstrijd be haalde K.V.S. 1 opnieuw een grote overwinning en nu was - „Excelsior" 4 het slachtoffer van de Soestenaren, die 15 maal de korf wisten te vinden. De dames Hovius, Koster (2), Lambalgen en Lodewijks en de heren Van Keken, Koster (3), Klomp (2), Timmer (2) en Houkes zorgden voor de doelpunten. K.V.S. 2 speelde gelijk tegen U.N.I. 1 (11). Het was een gelijkopgaande strijd met vele gemiste kansen. U.N.I nam de leiding, maar Thorn scoorde de gelijkmaker. HOCKEY. Soest-Amersfoort 5 31. Een felle en harde wedstrijd is tussen de hérenteams van Soest en Amers foort gespeeld en het was wel te zien, dat het hier om de bezetting van de bovenste plaats ging. Voor de rust speelde Soest sterk in de aanval en na tien minuten had rechts binnen Bakker succes en scoorde het eerste doelpunt. Uit een strafcorner maakte Amersfoort na 20 minuten de gelijkmaker, maar nog voor rust zorgde De Haan voor het tweede doelpunt. In de tweede helft ging Soest opnieuw sterk in de aanval, maar doelpunten bleven voorlopig u?,c. De Soester doel man Van Gisbergen redde een paar maal schitterend en 3 minuten voor het einde zorgde Poutsma voor het derde doelpunt. Uit een strafcorner sloeg hij de bal keihard in het Amers- foortse doel. Soest behaalde hiejmee een verdiende 31 overwinning m staat nu op de eerste plaats van -zee ranglijst. Dames Hilversum 4-Soest 1 23. Dit was een vriendschappelijke wed strijd, waarin de Soester dames een mooie overwinning wisten te behalen tegen een team, dat in de derde klasse van de competitie uitkomt. Een mooi resultaat van een jonge ploeg tegen geroutineerde tegenstandsters. De overige uitslagen zijn Jongens Soest A-Amersfoort B 42. Amersfoort CSoest C 81. DAMESHANDBAL. Het tweede dames-handbal-elftal van B.D.C. verloor in Hooglanderveen met 1-2 van Vitesse en de juniores met 0-7 in de thuiswedstrijd tegen Spirit. Op 4 december beginnen de zaalhand balwedstrijden voor de B.D.C.-dames. dastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7293. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 29 november a.s., des voormiddags 11 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 14 november 1955. v.h. KANN CO. vraagt voor haar atelier Prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden Beckeringhstraat 20. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van Gr L. Zimmermann, Oranjelaan 9, Soest, om de inrichting tot het vervaardigen van betonproducten, waarvoor op 10 november 1953, afd. I, nr. 1677, ver gunning is verleend, in het perceel Beckeringhstraat 4, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4624, te mogen uitbreiden door bijplaatsing van een ondergrondse tank voor autogasolie en een daaraan verbonden industrie- pomp, gedreven door een electromotor van Va P.K., door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Soest, 11 november 1955. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V., Plesmanweg 5, 's Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden en wij zigen van de bestaande benzine-instal- latie, waarvoor op 15 october 1946, afd. I, nr. 1624, vergunning is verleend, door het vervangen van de bestaande onder grondse tank van 2000 L. inhoud door een ondergrondse tank van 6000 L. in houd, in perceel Van Weedestraat 3, ka- FEEST VAN DE DUIVENLIEFHEBBERS. Zaterdagavond waren in Eemland lou ter duivenliefhebbers, die gekomen wa ren om feest te vieren en het uitreiken van de prijzen bij te wonen. Het wa ren de rayon-leden uit Soest en Baarn. De voorzitter van de vereniging „De Zwaluw", de heer J. J. v. d. Brakel, bleek tevreden over de goede opkomst en dankte in zijn openingswoord allen die het mogelijk gemaakt hadden dit feest te organiseren. Het rayon was le vensvatbaar en voor de vluchten was altijd grote belangstelling. Door een kleine fout in de berekening was aanvankelijk A. v. Dorrestein aan gewezen als generaal-kampioen, terwijl later bleek, dat dit H. Gorissen moest zijn. De voorzitter vond het prettig, dat dit abuis zo sportief was opgevat en meende, dat het geen schande was te verliezen van de prima duiven van de heer Gorissen. De heer Hartog, de organisator van het feest, wees op de aanwezigheid van de oudste duiveniefhebber in de zaal, de heer De Ruiter, die al 45 jaar aan duivensport doet en hoopte, dat dit een stimulans zou zijn voor de aanwezigen dit record te verbeteren. De Chromonicats misten een medewer ker door ziekte, maar de zang en de muziek van de instrumenten klonken er niet minder om. De Robbedoezen liftten eerst naar Am sterdam, waar ze de voetbalwedstrijd bijwoonden, die Louis Davids bezongen heeft en kwamen vervolgens in Amerika terecht, waar ze de negerwijk Harlem bezochten. Als voorzitter van het rayon reikte de heer v. d. Brakel vervolgens de kam- pioensprijzen uit. De beker voor de generaal-kampioen was voor H. Go rissen. 2. A. v. Dorrestein. 3. G. Nieu- wenhuis. 4. Z.K.H. Prins Bernhard. Jonge duiven1. A. van Dorrestein. 2. J. Koffrie. Fond1. H. Gorissen. 2. L. Post. Navluchten 1. C. Koffrie. 2. J. Koffrie. Vitesse1. G. Ouderdorp. 2. H. Go rissen. De Robbedoezen en de Chromonicats zorgden verder voor een gezellige avond en bij het uitreiken van de luxe prij zen ontving P. de Bes een fiets. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. Door krachtig remmen heeft de be stuurder van een personenauto uit Gro ningen, de heer K., een ernstig onge val kunnen voorkomen, toen het zes jarige meisje P. onverwacht met haar autoped de Stadhouderslaan overstak. De botsing was nu vrij onschuldig en het kind kwam er met de schrik en wat schaafwonden vanaf. De bromfietser v. H. uit Soest reed tegen de fiets van de 18-jarige Soes tenaar Van C. toen deze halverwege het fietspad en de rijweg stond. Beide fietsen werden beschadigd. Voor de gesloten spoorbomen aan de Parklaan stond aan de ene kant de vrachtauto van K. uit Hilversum en aan de andere kant een bakfiets. K. had voorrang toen de bomen open gingen en de bakfiets ging eerbiedig aan de kant, omdat het daar nogal nauw is, maar desondanks werd een wiel ver morzeld. Van een fiets, die bij de Nijver heidsschool aan de Molenstraat stond, werd een dynamo meegenomen. Dader zoek. Weer heeft de jeugd slooparbeid verricht aan leegstaande kolenloodsen van een pand aan de Kerkstraat, maar nu werden vijf dadertjes van 8, 9 en 11 jaar gepakt. De pa's moeten betalen. Op de Nieuweweg werd een konijn gevonden, dat door een hond doodge beten was. De politie ging op onder zoek uit, vond nog 5 dood gebeten ko nijnen op de Eigendomweg en reken- Er is een gang, die we, een uitzonde ring daar gelaten, allen eenmaal gaan, wanneer we het tijdelijke met het eeuwige verwisselen. Wanneer dit is naar de algemene be graafplaats in onze gemeente, staat het nog niet zo vast, dat die laatste gang er een zal zijn zonder haken en ogen en zeker niet zonder gehobbel en ge- hots, want bij alle veranderingen en verbeteringen, die de laatste jaren aan onze Soester straten en lanen plaats vonden, vergaten we de Veldweg, over welke weg vrijwel iedere begrafenis stoet naar de „Algemene" moet gaan. Wanneer bij een der firma's aan die toegangsweg een vrachtwagen staat om goederen te lossen of te laden, geeft dit vaak geharrewar en wordt aan het decorum even zovele malen schade gedaan. Natuurlijk is verbreding van verkeers wegen van groter belang dan een toe gangsweg tot een begraafplaats en ook kunt U op het standpunt staan, dat het er voor de betrokkene niet veel toe doet of hij om 11 uur of vijf over elven arriveert om z'n laatste rustplaats in te nemen, maar ik vind het stuitend, dat een begrafenisstoet vastloopt in een verkeersknoop doordat een weg te smal is. Wanneer onze wethouder voor Open bare Werken nog over fondsen be schikt of uit een of andere begroting nog wat kan lichten, zou verbreding van de Veldweg ten zeerste zijn toe te juichen, hetgeen ook geldt voor de bestrating daar, want die is als een der slechtste van Soest te beschouwen. H. OEKMAN. den een hond in, die het wel gedaan kon hebben. Met een alibi was weinig te beginnen, dus er werd eens gekeken wat de viervoeter in z'n maag had. Alles wat er uit kwam had niets met een konijn te maken, dus de hond kon zijns weegs gaan. Een bus van Tensen reed op de Ferdinand Huycklaan en toen de chauf feur een tegenligger zag wachtte hij aan de kant van de weg omdat de weg daar niet erg breed is. Het hielp niet, want de lak van de bus en van de auto van de Soestenaar R. liep schade op. Een winkelier maakte z'n winkel schoon en tijdens deze zaterdagse beurt legde hij even een rubbermat op straat. Hij hoefde hem niet meer binnen te halen. Een onbekende had zich reeds over de mat ontfermd. DE VARIANT WINT VAN L.D.V. ONDANKS INCIDENT. Het volledige eerste team van „De Va riant" heeft tegen de damvereniging uit Loenen aan de Vecht gespeeld en de voorlopige uitslag is 8-4 in het voordeel van de Soestenaren. De Soester kampioen J. W. Ooms was weer van de partij, hetgeen een grote morele steun voor het tiental van „De Variant" was. Door een verkeerde af ruil kon hij zijn partij tegen A. van Voorthuijzen echter niet winnen en deze werd afgebroken in remise-stel ling. Damen speelde beter dan de in valler in het LD.V. team, L. de Jong, en won. Veerman verloor van J. van Hees en Collet behaalde remise tegen C. v. Stam. D. Waal wist in het midden spel de overhand te krijgen op W. Grif fioen en daarmee de winst voor Soest binnen te halen. Tijdens de partij tussen J. van Gemert en P. Fakkeldij deed zich een merk waardig incident voor. Van Gemert stond royaal gewonnen en noteerde z'n zetten niet meer. Fakkeldij rea geerde hier pas na 6 zetten op en eiste toen de winst op, daar het reglemen tair juist zou zijn, wanneer de tegen stander de zetten niet noteert. Onjuist was echter, dat Fakkeldij dit eigen machtig deed zonder de wedstrijdlei ding hierin te kennen, zodat de Soester Damclub tegen deze beslissing protes teerde. Niet alleen de Soester spelers waren verontwaardigd over deze wijze van optreden, maar ook clubgenoten van de heer Fakkeldij. De partij werd afge broken en de protestcommissie zal be slissen. De partijen H. Nap-W. Soede .en G. Liefhebber-F. Mooy werden afgebro ken en deze zullen vermoedelijk remise worden. J. Kentin haalde remise tegen J. van Angeren en P. v. d. Pol won van A. van Schaik, waarmee de voor lopige eindstand 8-4 voor „De Variant" is, zodat deze wedstrijd als gewonnen beschouwd kan worden. Morgenavond (woensdag) speelt „De Variant" tegen „Ons Genoegen" 2, Utrecht, het team, dat vorig jaar van de hoofdklasse naar de eerste klasse degradeerde.

Soester Courant | 1955 | | pagina 1