TWEEDE BLAD SPORT - - - - VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 22 NOVEMBER 1955. S.E.C.—THE VICTORY 6—0. S.E.C. had zondagmiddag een bijzonder productieve bui en The Victory is hier van aan de Bosstraat het slachtoffer geworden, want zesmaal vonden de gast heren het doel van de gasten, terwijl de laatsten over een machteloze voor hoede beschikten, die geen kans zag eenmaal keeper Renooy te passeren. De bal was nog maar nauwelijks goed in beweging toen Wijnands en De Bruin een kwiek spelletje vertoonden. De Bruin gaf linksbinnen Ruttenberg een voorzet en deze maakte het eerste doel punt. The Victory zocht een passend antwoord, maar de voorhoede richtte weinig uit tegen Van 't Klooster, Bee- kink, Ten -Hove en keeper Renooy. Daar bij drong de middenlinie van S.E.C. goed op en beheerste het middenveld. S.E.C. was voortdurend gevaarlijk in de aanval, zonder echter te doelpunten en slechts langzaam kwamen de gasten er wat beter in en brachten de zaak wat in evenwicht. Twee tamme schoten le verden Renooy echter weinig moeilijk heden op. Een goede aanval, geleid door J. v. d. Broek, gaf Admiraal een prachtige kans, maar de bal ging naast. Een vol gende poging het doel van The Victory te bereiken werd onderbroken door het fluitje van de scheidsrechter, die hier mee niet voor de laatste maal voor buitenspel floot, terwijl er niets aan de hand was. Na een kwartier deed Admiraal het be ter en de bal van De Bruin kwam via de handen van de keeper en het hoofd van de S.E.C.-middenvoor in het doel van The Victory. (2-0). Na een half uur had Wijnands succes. Hij loste een hard schot, dat de keeper terug stompte, schoot weer en daarmee bracht hij de stand op 30. Een mi nuut later dreef J. v. d. Broek de bal tot bij het doel, zette voor en met een machtige duik keerde de keeper van de gastheren de listige schuiver van Wijnands. Een back van The Victory zorgde bijna voor het vierde doelpunt, door hard op z'n eigen doel te schie ten, maar de keeper werkte de bal corner. Verschillende mooie S.E.C.-kansen gin gen verloren door echt of vermeend buitenspel en tot de rust bleef het 30. The Victory begon de tweede helft met enige aanvallen met rechtsback Van Kooten op de rechtsbinnen plaats en die gaf enige stootkracht aan de aan vallen. Een vliegend schot werd door de goed opgestelde Renooy gestopt en aan de andere kant was De Bruin zeer actief. Hij werd echter hardhandig van de bal gewerkt en waarschijnlijk gaf de scheidsrechter geen penalty omdat de achterstand van The Victory toch al hopeloos was. Een oerhard schot van Pureveen, een vrije schop van Admiraal, een schot van Wijnands, dat onhoudbaar leek maar toch gestopt werd en toen bedreigde linksbuiten Van de Broek keer op keer het doel der gasten. Naast, in handen van de keeper, over het doel een vlie gend schot en daarna wèl een straf schop, omdat Admiraal gevloerd werd. Hij nam zelf de penalty. (4-0). Fel viel het nog niet ontmoedigd Vic- tory-elftal aan en v. d. Broek was de eerste, die een kans kreeg de bal weer voor het doel van de gasten te bren gen. De eerste poging had geen succes maar de tweede leverde voor Admi raal het vijfde doelpunt op. Een geslagen elftal van The Victory gaf de moed op en vlak voor het eind van dewedstrijd stelde v. d. Broek Admiraal in staat het half dozijn vol te maken. B.D.C.D.V.S.U. 2—1. B.D.C. heeft met twee invallers voor Brouwer en Appelhof, die vervangen werden door C. Rademaker en B. Da selaar, de overwinnigsreeks voortgezet en met 21 gewonnen van D.V.S.U., de Utrechtse club, die kort geleden nog m de vierde klas speelde. Dorrestein, de B.D.C.-linksbuiten, was de eerste Soester speler, die een schot op het Utrechtse doel loste en even later kopte hij vallend een bal naast het doel, die door rechtsbuiten v.- d. Berg voorgezet was. Enige tamme D.V.S.U. aanvallen lever-' den geen winst maar wel een straf schop voor B.D.C. op. Het was een wat zware straf voor de handsbal van de rechtback, maar de scheidsrechter paste vanuit het doel af waar de bal moest liggen en de Utrechtse keeper was machteloos tegen het rustige harde schot van Van Breukelen, die zijn club de leiding gaf. D.V.S.U. ging het ook eens proberen en het wat gevaarlijke gescharrel werd beëindigd door een verre trap van aanvoerder Simons. Daselaar gaf hier uit een mooie trekbal op het doel, die echter te zacht was om gevaarlijk te zijn. D.V.S.U. kwam er wat beter in en was een tijdlang sterker dan de gastheren, maar voor het doel wisten ze weinig met de bal te beginnen. Aan de andere kant kreeg B.D.C. enige corners te ne men die niets opleverden. Van Breu kelen schoot naast, Daselaar eveneens en vlak voor rust kopte dezelfde spe ler een bal, die door v. d. Berg mooi voorgezet was, net over het doel. In de eerste minuut van de tweede helft kreeg Daselaar de bal van De Ruigt. Hij deed er een paar stappen mee en schoot toen keihard in. (2-0). Het zag er nu vrij rooskleurig uit voor B.D.C., maar D.V.S.U. gaf de strijd nog niet op en de eerste goal was dichtbij toen keeper Renooy ge passeerd was en De Jong de bal van de doellijn moest wegtrappen. Aan de andere kant kopte Van Breukelen uit de zoveelste corner net naast, terwijl Daselaar het te hoog zocht. Na 25 minuten maakte de Utrechtse middenvoor het eerste D.V.S.U. doel punt met een mooie omhaal, waarop Renooy geen kijk kon hebben en daar mee was de spanning terug. D.V.S.U. werkte hard voor de gelijkmaker. B.D.C. voelde er echter niets voor zich in de verdediging te laten drukken en een derde doelpunt leek mogelijk toen Daselaar gelijk met de uitvallende kee per bij de bal was. De kans dat hij echter het hoofd van de keeper zou raken inplaats van de bal bracht de B.D.C. middenvoor er toe niet te trap pen, wat heel verstandig was. Met B.D.C. in de aanval kwam het eind van deze wedstrijd, waardoor B.D.C., met een wedstrijd minder dan de leider van de le klasse A, op de tweede plaats staat. De stand in deze klas is K.V.V.A. 9 6 2 1 14. B.D.C. 8 6 1 1 13. R.K.B.V.V. 9 6 1 2 13. Barneveld 8 5 1 2 11. Actief 8 4 1 3 9. Amersf. Boys 7 4 3 8. P.V.C. 7 3 4 6. N.S.C. 8 2 1 5 5. Kampong 7 2 5 4. D.V.S.U. 8 1 7 2. Victoria 7 0 1 6 1. HEES SPEELT GELIJK 4—4. In het begin van de wedstrijd C.M.H.U.- Hees waren de gastheren sterk in de meerderheid en na 7 minuten werd dit overwicht beloond met een doelpunt uit een harde schuiver van de midden voor J. Ducaat. Hees kwam toen wat beter op dreef en raakte wat gewend aan het harde sintelveld dat moeilijk te bespelen was. Brunt zwenkte hele maal af naar de linkervleugel, gaf een goede voorzet en H. Kamphorst scoorde de gelijkmaker. (1-1). Na een kwartier haalde H. Kamphorst een bal in eens om en verraste hiermee de keeper. (1-2). Een minuut of tien voor de rust nam de linksbuiten van de gastheren, H. Ducaat, een cornerbal met zoveel effect, dat de bal doel trof. 2—2. Na rust gaf Wiebe de Jong van wel 40 meter afstand een enorm hard schot, waarnaar de C.M.H.U. keeper tever geefs greep (23) en na een kwartier was het 42 voor Hees door goed samenspel van Hardeman met H. Kamp horst, waaruit de laatste kon scoren. C.H.M.U. zocht het nu in ruw spel en er vielen zelfs klappen. De scheids rechter trad hiertegen niet voldoende op en het werd er in het veld niet prettiger op. Valkenburg scoorde het derde doelpunt van de gastheren en 10 minuten voor het eind werd het 44 uit een corner. SPORTUITSLAGEN. Voetbal. S.E.C. 1The Victory 60. Nijenrodes 2S.E.C. 2 13. Saestum 2S.E.C. 3 31. S.E.C. A—B.D.C. A 4—0. S.E.C. BG.V.V. A 5—0. Sparta aS.E.C. a 02. S.E.C. bBaarn a 06. T.O.V. a—S.E.C. a 0—7. B.D.C. D.V.S.U. 1 2—1. B.D.C. 2's Graveland 2 17. V.V.O.G. 2—B.D.C. 3 6—2. L.V.V. 4—B.D.C. 4 3—6. B.D.C. B—N.S.C. A 4—3. S.D.O. aB.D.C. a uitgest. C.M.H.U. 1—Hees 1 4—4. Hoogerheide 2Hees 2 30. Quick AHees A 92. Korfbal. K.V.S. 2Altius 3 26. Hockey. Meisjes Soest AVoordaan A 60. Dames Kampong 5Soest 1 03. Heren Soest 2Be Fair 6 11. Handbal. B.D.C. JunioresVitesse Juniores 21. B.D.C. 1 en 2 speelden niet, daar Fi- delitas niet opkwam. HOCKEY. Dames Kampong 5Soest 1 03. Op een modderig veld heeft Soest we derom een overwinning behaald. Voor de rust namen de Soester dames de leiding door Mej. Ebbers, waarna Mevr. Felix de stand op 20 voor Soest bracht. Na rust scoorde Mej. T. Roos het derde doelpunt uit een goed aangegeven straf- corner. Heren Soest 2Be Fair 11. Direct na de begin-bully nam Be Fair de leiding, maar de Soester ploeg liet zich niet overspelen en maakte na 20 minuten gelijk door Tebbenhoff. Hier na bleken de beide achterhoedes vol komen voor hun taak berekend en vooral A. Spoorenberg verrichtte uit stekend werk. Het gelijke spel was de beste beloning voor de beide ploegen. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". In de 3e kl. C speelde Shot 2 af gelopen week tegen Vitus 3 uit Bla- ricum. Ook in deze wedstrijd wist Shot 2 niet tot volle winst te komen. Evenals vorige week wisten de spelers van Shot 2 (B. Dahlberg, J. Hooft en Th. Hendriksen) in beslissende sets niet door te zetten. Tegen een team als Vi tus 3, waarin alleen W. Klaver een speler van formaat was, moet toch zeker meer dan een gelijk spel te be halen zijn. B. Dahlberg en Th. Hen driksen wisten nog 2 sets op hun naam te brengen. J. Hooft daarentegen had een zeer slechte dag en wist slechts 1 punt te scoren. Alles bij elkaar be zien bleef het spelpeil ver beneden de verwachtingen. Het seizoen is echter pas begonnen. In de volgende wedstrijd zullen de spelers van Shot 2 stellig beter voor de dag komen. De uitslagen waren U.B.T.V. 5—Shot 1 3—7. Shot 2Vitus 3 55. Hogerheide 4Shot 3 64. Shot 4—O.S.O. 1 5—5. Nilo 2Shot 5 55. Shot 6Huizen 4 73. Shot 7Victoria 6 19. Shot 8—O.S.O. 6 64. Victoria 10Shot 9 19. Vitus aShot a 46. Vitus bShot c 010. T.C.M. b—Shot e 9—1. Hedenavond speelt Shot 5 in Hilversum. Donderdag Shot 7 te Soest. Shot 1 gaat vrijdag Victoria 2 bezoeken. Shot 2 trekt dezelfde avond naar Loos- drecht, terwijl Shot 8 't team O.S.O. 7 ontvangt. Zaterdag spelen Shot 3, Shot 4 en Shot 6 thuiswedstrijden. Zaterdagmiddag spelen Shot b en Shot d te Soest, Shot f te Hilversum. A.R. KIESVERENIGING. Deze vereniging houdt a.s. donderdag een buitengewone bijeenkomst, waarin Prof. dr. J. J. de Jong zal spreken over „Buitenlandse politiek naar A.R. beginsel". Men zie de desbetreffende advertentie in dit nummer.

Soester Courant | 1955 | | pagina 11