TWEEDE BLAD 50 JAAR BOERENLEENBANK. Burgerlijke stand. Nuttige St. Nicolaas-geschenken DE MEUBELHAL Het vertrouwde adres voor Permanent Wave. J. KOPPEL. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 29 NOVEMBER 1955. Wanneer op 30 december de vlag bij de Boerenleenbank uitgestoken zal worden, dan zal dit gebeuren omdat de bank 50 jaar geleden opgericht werd. Deze belangrijke dag zal echter vooraf gegaan worden door een minder offi cieel gebeuren, n.1. het bereiken van een bedrag van 25 millioen gulden in de omzet van dit jaar. Dit bedrag is nooit eerder gehaald en dit teken van bloei typeert het belang voor Soest van de jubilerende bank. Tien jaar geleden, op 30 december 1945, hield de kassier van de Boerenleen bank, de heer C. v. d. Breemer, een herdenkingsrede, waarin hij een terug blik gaf op het bestaan gedurende 40 jaar. Bij die gelegenheid werd een ge denkboek uitgegeven, dat o.m. de foto's bevatte van hen die gezorgd hadden voor de oprichting, het in stand hou den en de bloei van de bank. Het werd samengesteld door Jan M. Onstenk, oud inwoner van Soest. Het voorwoord werd geschreven door mr. A. L. des Tombes, de toenmalige burgemeester. Op de dertigste december van het jaar 1905 verschenen Hendrik van Klooster, Wouter van Logtensteyn, Peter van den Breemer Joh.zn., Adrianus Hilhorst A.zn. en Pieter Hilhorst Rk.zn. voor notaris Jhr. W. E. Bosch van Oud Amelisweerd, om, met het plaatsen van hun hand tekening onder de 59 artikelen van de statuten, de oprichting van de Boeren leenbank tot een feit te maken. Aan het eind van 1906 waren er reeds 94 leden, die ruim achttienduizend gul den ingelegd hadden, terwijl er 118,21 winst gemaakt was. Vergeleken bij thans is dit een belachelijk klein bedrag, maar de oprichters konden trots zijn, want de kleine boom, die zij een jaar geleden plantten, bleek groeikracht te bezitten. Hieraan was wel eens getwij feld ondanks het enthousiasme, waar mee vooral Hendrik van Klooster, ruim drie en dertig jaar de motor van de bank, ijverde voor de oprichting. Toch wedden er leden aangetrokken en deze lieten zich inschrijven bij de eerste vergadering welke op 9 januari 1906 in de Gouden Ploeg werd gehouden. Daar kwamen onder de vijf oprichters de namen te staan van H. Butselaar, G. Middelman, J. v. d. Bremer G.zn., P. v. d. Bremer G.zn., P. Hartman, W. van Hofslot G.zn., R. van Logtensteyn, I. v. d. Bremer, J. Kok Gzn., P. van GEBORENEduard George Radboud, zoon van C. W. J. Meeder, technisch ambtenaar en C. J. M. Notebaart, Pr. Bernhardlaan 6. Jack, zoon van J. H. C. van Dijk, vertegenwoordiger en Tj. du Bois, Vinkenweg 34. Trijntje Maria Johanna, dochter van W. A. Rasch, militair en H. E. de Vries, Helling- weg 6. Johanna, dochter van J. Wester- veld, schoenmaker en R. Westerveld, Kolonieweg 6A. Bernardus Fredericus Antonius Maria, zoon van F. H. van den Hoven, manufacturier en J. G. A. M. Bouwman, Koninginnelaan 25. Mart Jan, zoon van K. P. Nicolai, onderwijzer en J. Keuning, Koninginnelaan 5. Ma- rianne Arnolda, dochter van J. W. Ke- ja, chauffeur en M. Komorowski, Troel- strastraat 58. Clementina Hendrika Anna Maria, dochter van C. H. van de Grift, schilder en W. A. J. M. van Steen, Oude Utrechtseweg 24. ONDERTROUWD Hendrikus Wilhel mus Voskuilen, opperman, Birkstraat 142, en Hendrika Gerarda Gouw, Birk straat 146; datum huwelijk 17 decem ber 1955. Jan van Beekhoven, opper man, Soesterweg 243, Amersfoort, en Johanna Gouw, Birkstraat 146; datum huwelijk 17 december 1955. Johannes Cornelis Maria Boerenkamp, rijksamb tenaar, Kerkpad N.Z. 61 en Cornelia Johanna Maria van der Kleij, Koning innelaan 31; datum huwelijk nog on bepaald. GEHUWD Hendrik Daniël van Veen, instrumentmaker, Mauvestr. 11, Baarn, en Hendrika Geertruida Visser, Steen hof f straat 18; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Matheus Johannes Pisa, rijksambtenaar, Van Speykstraat 6, Utrecht, en Elisabeth Bernardina Hui gen, Kromme weg 9; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Rijk Jacobus Hen drik van 't Land, radiotechnicus, Mo leneind 214, Dwingeloo en Alberta Ja- coba van Lume, Rembrandtlaan 15; adres na huwelijk ieder op eigen adres. Peter Willem Jan Gerrit Apolonius Rui tenbeek, slager, Schutterhoeflaan 6, Leusden, en Alida Jacoba van den Brand, F. Huycklaan 30; adres na hu welijk Beatrixlaan 8, Leusden. Hein van de Pol, vertegenwoordiger, Veldm. Montgomreyweg 26 en Jentje Grietje Broer, Taveernelaan 24A, Zeist; adres na huwelijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN: Magteld van der Most, 85 jaar, gehuwd met J. van der Plas, Wieksloterweg W.Z. 13 Maria Veld kamp, 33 jaar, Beetzlaan 10A. Catha- rina van der Kaaij, 77 jaar, gehuwd met J. Michielsen, Meteorenweg 97, Amsterdam. Helena Wilhelmina Uriot, 83 jaar, gehuwd geweest met P. Pest man, Burg. Grothestraat 35. Roomen, C. v. d. Bremer G.zn., P. Hil horst A.zn., H. Butselaar A.zn., H. Kok L.zn., P. Kuyper, W. van Hofslot A.zn., A. Kók, A. van Hofslot en A. van Isselt. Kassier werd P. v. d. Bremer en hij ontving van de leden vijftig cent in- leggeld. Directeur werd W. van Hof slot en de heren v. d. Bremer en Hof slot kregen van de vergadering toe stemming een brandkast te kopen om die 25 x 50 ct. in op te bergen. Het ging weinig officieel in die begin dagen van de bank en kassier Van de Bremer, beter bekend als Peter van Gart, hield kantoor in een kamer naast zijn winkel, terwijl de keuken wacht kamer was. De wachtenden behoefden zich niet te vervelen want de kassier had 8 kinderen die voor de nodige af wisseling zorgden. Het salaris van de kassier bedroeg 90.per jaar. Aanvankelijk konden alleen veehou ders lid van de bank worden, die niet alleen geld inlegden. Spoedig werden n.1. voorschotten verleend en kwamen de hypotheekaanvragen. Het was niet alles rozengeur met de jonge bank en in 1910 deelde het be stuur mee, dat voorschotnemers die niet op tijd hun verplichtingen voldeden, wat straffer aangepakt zouden worden, ter wijl de opgave van reden juist moest zijn. Het bestuur was ook niet tevre den over het bezoek aan de vergaderin gen, terwijl het ledenaantal weinig groeide. In 5 jaar kwamen er slechts 37 nieuwe leden bij en voor een deel was dit de schuld van de bepaling, dat alleen veehouders lid konden zijn. In 1912 kwam er een aanvraag van de gemeente Soest om 5750 gulden, voor die tijd een duizelingwekkend bedrag en het hoogste in het zevenjarig be staan van de bank. De plannen voor ontginning van het Soester Veen konden uitgevoerd wor den daar de Boerenleenbank op gun stige voorwaarden credieten verleende. Toen de bank het besluit nam ook niet-veehouders als lid aan te nemen maakten vele middenstanders gebruik van de gelegenheid zich te laten in schrijven en op de algemene vergade ring in 1916 dankte de heer Benschop het bestuur van de bank voor dit be slui t. 4 Tegen het eind van de oorlog 1914-1918 bleek steeds meer het grote belang van de Boerenleenbank voor Soest en de gemeentecredieten bedroegen toen reeds 265.000.—. Het aantal leden nam steeds toe en de vergaderingen werden beter bezocht. Toch begon de jaarvergadering in 1918 vijf kwartier te laat, omdat de 133 leden die aanwezig moesten zijn voor het nemen van besluiten, zich niet haast ten. Soest groeide snel en de Boerenleen bank groeide mee. Er kwamen vele nieuwe wijken en gepensionneerden uit de grote steden trokken naar onze ge meente om hier hun laatste levensjaren door te brengen. De middenstand breidde zich uit en daarmee de Boerenleenbank. De kassier ontving nu meer salaris dan in de aan vangsjaren en dit kon omdat het le denaantal steeg en daarmee de omzet ten. In 1923 waren er 341 leden en 485 WANDKLEDEN v.a. 7.85 OUD HOLL. DOEKEN v.a. ƒ3.98 PLUCHE TAFELKLEDEN vanaf 13.75 WOL MOQUETTE TAFELKLE DEN v.a. 33.60 SLAAPKAMERKLEEDJES vanaf ƒ4.55 KLOOSTERTAFELS ROOKSTOELEN ROOKSTOELKUSSENS HAARDFAUTEUILS G AN GSPIEGELS KUSSENDEKJES DIVANKLEDEN DRESSOIRLOPERS SMYRNA TAFELKLEDEN Ziet onze etalage en vooral onze grote sortering MOQUETTE TAFELKLEDEN J. P. DE ROND Laanstraat 37 Telefoon 3284 Deelnemer St. Nicolaas-bonnenactie spaarders hadden een tegoed van 690.000.terwijl 334 voorschotne mers een schuld van 507.000.aan de bank hadden. In 1925 werd de heer C. v. d. Bre mer tot plaatsvervangend kassier naast zijn vader benoemd. De goede naam van de bank kwam bijzonder tot uiting in deze tijd, waarin vele Soester in woners, belust op hoge rente, hun geld bij malafide banken plaatsten en ver speelden. In 1927 volgde de huidige kassier C. v. d. Bremer zijn vader op en dit niet in de gemakkelijkste tijd, want de cri sis ging dreigen, maar de omzetten ble ken de grootste te zijn van alle boeren leenbanken in de provincie. Veel geld werd besteed aan het huwe lijk en de vestiging van het Prinselijk paar in Soestdijk en de Boerenleen bank werd hierbij ingeschakeld. De winst bedroeg in het jaar 1937 6341,44 en ons land had de zwaarste jaren van de crisis achter de rug. Toen de heer J. J. Koelman in 1939 tot bestuurslid en tevens directeur ge kozen werd, bleek duidelijk, dat de Boe renleenbank het oude karakter verlo ren had door een man uit de Midden stand te kiezen. Het 35-jarig bestaan bracht weinig vreugde want het was oorlog. Er werd genoeg omgezet maar het gehele geld verkeer was ongezond en zou dit blij ven tot na de sanering. De oorlogs jaren waren ook voor de Boerenleen bank moeilijk. Het jaar 1945 bracht de geldsanering en zelden heeft kassier C. v. d. Bre mer zoveel werk te verzetten gekregen als in deze tijd. Thans viert de Coöperatieve Boeren leenbank het gouden jubileum. Van een zijkamer in het huis van de kassier is men gegaan naar een hoogst modern gebouw en van een omzet van enkele duizenden naar verschillende millioenen. A.R. KIESVERENIGING NED. EN ORANJE. De Soester A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" hield vrijdagavond een ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer Th. Scheurwater. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Centraal Comité, waarin gewag gemaakt werd van de drie opdrachten aan de afdelingen, t.w. het werven van nieuwe leden tot een totaal van 10.000 voor het land, het geen 10 is van het aantal dat de A.R.-partij thans heeft; verhoging van de contributie en het plaatsen van 20.000 nieuwe abonnementen op het A.R. week blad „Nederlandse gedachten". Deze campagne moet slagen en in Soest zijn al vele leden aan het werk. De secretaris, de heer C. Oostrom, gaf een uitvoerig verslag van de provin ciale vergadering, welke op 19 novem ber gehouden is en waar o.m. besproken is de aanpassing van de komende ou derdomsvoorziening aan de pensioenen. De provinciale vergadering had haar misnoegen uitgesproken over de ont worpen regeling. Ds. Rullmann sprak over de taak van de Christen in de politiek, in het bij zonder met betrekking tot het lid zijn van onchristelijke partijen en organi saties. STEUN WETTIG GEZAG. De plaatselijke commissie Soest van het instituut Steun Wettig Gezag heeft vrij dagavond een voorlichtingsbijeenkomst gehouden in gebouw St. Joseph en de waarnemend voorzitter, mr S. P. Baron Bentinck, sprak hier het openingswoord, er op wijzend, dat het niet komen van velen die uitgenodigd waren geen af breuk deed van de belangrijkheid van deze bijeenkomst. Het betrof hier een ernstige zaak, zelfs een nationale zaak en het was nodig zich in de eerste plaats te bezinnen op het doel van Steun Wet tig Gezag. Bij deze woorden denkt men aan de Nationale Reserve en de reserve- politie, die in Soest al 20 leden heeft en nog 16 in opleiding. Het is nodig, dat het gehele nederlandse volk achter het streven van Steun Wet tig Gezag staat en niet alleen een kleine groep. De heer J. Blankert, secretaris van de provinciale commissie Utrecht van Steun Wettig Gezag, wees er op, dat het no dig is, dat het Instituut in de provincie Utrecht meer bekendheid krijgt en dat daarom, naast de directe werving, ge zorgd moet worden voor general views. De heer Blankert gaf een overzicht van de gebeurtenissen na de oorlog. Op Yalta waren tussen de geallieerden de plannen gemaakt, welke in 1945 uit gevoerd werden. Het was nodig, dat in de toekomst meningsverschillen tus sen de volkeren niet meer met de wa pens uitgevochten werden. Ook de Rus sen waren het hiermee eens en zij te kenden het handvest van de Verenigde Naties. Men kwam regelmatig bijeen om de maatregelen op sociaal en economisch terrein te bespreken, maar toen het Marshallplan hulp ging bieden was een duidelijke onwil bij de Russen merk baar. Amerika hielp Europa en ook Ne derland heeft van deze hulp geprofi teerd. Toen de Westerse machten van de I2V2 millioen soldaten die onder de wapenen waren er 10 millioen naar huis stuur den, hoopte men, dat de Russen dit voorbeeld zouden volgen. Tevergeefs, want in 1948 werd Tsjecho-Slowakije in één nacht van democratische staat volksrepubliek. Deze putch was door de vijfde kolon- nen heel langzaam en voorzichtig voor bereid en de Tsjechen hebben dit on derschat. Wanneer wij dit ook doen, dan dreigt er groot gevaar en in 1948 zou in Nederland hetzelfde hebben kun nen gebeuren, daar de wapenen, die wij in de oorlog van de gallieérde ge kregen hadden, gebruikt werden bij de politionele actie in Indonesië. Met de niet ingeleverde wapenen hadden wij echter bestreden kunnen worden. Met spoed werd het Instituut Steun Wettig Gezag in het leven geroepen en velen meldden zich aan. Aan het hoofd kwam een Nationale Raad en de leden hiervan vormden het hoofdbestuur. Provinciale en plaatselijke commissies bouwden het Instituut uit en spoedig beschikte het over 5 organen Nationale reserve, reserve Marechaussee, Lucht wachtdienst, Reserve Rijkspolitie en Reserve-gemeente-politie. Daar de orga nisatie vrij langzaam op gang kwam vielen een aantal vrijwilligers af omdat ze zich terugtrokken. Thans gaat alles veel sneller en spoedig is de man die zich aangemeld heeft, na keuring van lichaam en onderzoek op politieke be- betrouwbaarheid, ingedeeld. Sinds 1948 is de dreiging niet vermin derd. De Russen staan nog altijd op het standpunt, dat de Russische ideo logie een wereldideologie moet worden, zodac waarkzaamheid geboden blijft. De vrijheid en onafhankelijkheid van ons volk, gewaarborgd door de grond wet, zijn waard verdedigd te worden, maar 1940 heeft ons geleerd, dat men zich maar moeilijk prepareert op het verdedigen hiervan. Jonge mensen moeten beseffen, dat zij deel behoren uit te maken van Steun Wettig Gezag en daarmee een deel van de nationale verdedigingstaak dragen. Als zij zich aanmelden dan zullen zij drie uur per week besteden aan oefe ningen, die van belang zijn voor de bewaking van belangrijke objecten in de onmiddellijke omgeving van hun woonplaats. Door een verbintenis bij de Nationale Reserve zullen zij gevrijwaard' zijn te gen dienst in het leger, waarbij grote kans bestaat, dat deze dienst buiten lands verricht moet worden, terwijl de Nationale Reserve in ons land blijft. De oefenuren worden betaald. De verschrikkingen van het Russische systeem zijn bekend genoeg om pal te staan voor de vrijheid van spreken en religie en te voorkomen, dat ons land onder dictatuur komt. De waarnemend voorzitter dankte de spreker voor zijn toespraak, waarna verschillende aanwezigen zich opgaven als lid van het instituut Steun Wettig Gezag. Na de pauze werd een kleurenfilm van een Engelse parade en een amusements film gedraaid. Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 KATH. VROUWENGEMEENSCHAP. De leden van de afd. Soestdijk met hun grotere dochters luisterden met in teresse naar de reden van mej. Schutte, die het doel en de werkwijze besprak van de Marva, Milva en Luva (Marine-, Militaire-' en Luchtvaart-Vrouwenafd.). Spreekster zei, dat in de laatste we reldoorlog gebleken was, dat er grote behoefte was aan vrouwelijke hulp en dat door het V.H.K. (Vrouwelijk Hulp Korps) veel verdienstelijk werk was gedaan. Na de oorlog richtte men de drie boven genoemde korpsen op, elk met 'n eigen interne- en uitwendige dienst, nml. ad ministratieve-, verbindings- en gezond heidsdienst. Het radarwerk neemt een zeer voor name plaats in, waarvan spreekster èen duidelijke uitleg gaf. Verder besprak mej. Schutte het leven van de meisjes in hun recrutentijd. Men moet zich de meisjes niet voor stellen als halve jongens, want zij wor den er vooral er met nadruk op ge wezen, dat zij meisjes zijn en moeten blijven. Er wordt veel gedaan voor de geestelijke verzorging van de meisjes, o.a. is er twee maal per jaar een gees telijk week-end bij te wonen en er is 'n centraal orgaan, dat de meisjes test op morele achtergrond. De film „Appèl", die na de pauze werd vertoond, gaf een aardig en duidelijk beeld van alles wat spreekster verteld had. Verder werden er nog twee films ge draaid, n.1. „Het bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins aan Over- ijsel" en „Wij leven vrij VOLKSUNIVERSITEIT. Morgen spreekt voor de Volksuniver siteit in het Oranje-Hotel, de heer D. Zuiderhoek, gemeente-architect te Amersfoort, over „Hedendaagse Stede- bouw" (niet stedenbouw). De lezing zal met lichtbeelden worden toegelicht. PRIJSUITREIKING BROMFIETSKAMPIOENSCHAP. Zondagmiddag zijn in hotel „Bos en Duin" de prijzen uitgereikt van de Na tionale Bromfiets-kampioenschappen, die op 30 october in Soest gehouden zijn. De heer A. H. Smit sprak namens het bestuur van de N.B.B. en hij dankte allen die meegewerkt hebben aan het welslagen van deze kampioenschappen, niet in het minst de Soester politie, de heer H. Segenhout van gemeente werken en Mevr. Peters, die enorm veel werk verzet hebben voor en op deze dag. De rentmeester van Pijnenburg, de heer Wilhelm, heeft spontaan zijn medewer king verleend, de E.H.B.O. was paraat, de Orion heeft voor een film van de kampioenschappen gezorgd en de heer E. Koetsier vertoonde deze film na een korte inleiding. Hoe zwaar het geweest is kon men duidelijk zien. De valpar tijen waren niet van de lucht, terwijl een enkele deelnemer en deelneemster de tocht tijdelijk in een sloot moesten voorzetten. De heer W. Peters reikte de prijzen uit en Mevr. W. Grift-Kooy ontving een beker als kampioene van de dames. S. Schram kreeg de beker als winnaar van de A-klasse, J. v. d. Flier voor de B-klasse en J. J. Breider de prijs voor de eerste in de Tourklasse. Een stroom van bekers, medailles en ande re prijzen volgde en ook de twee Soes ter teams, die zo verdienstelijk gereden hebben, werden beloond, al is nog niet definitief vastgesteld, dat ze inderdaad de eerste en de derde prijs behaalden. De Soester politie kreeg een beker, be stemd voor de wedstrijden tussen de beroeps- en de reservepolitie en allen die zich verdienstelijk gemaakt hadden bij deze ritten kregen een geschenk. De West-Boys zorgden voor muzikale afwisseling. PROF. DR. J. J. DE JONG VOOR A.R. KIESVERENIGING. Professor dr J. J. de Jong, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, heeft donderdagavond in gebouw Credo voor de leden van de A.R. Kiesvereni ging Soestdijk gesproken over „Buiten landse Politiek naar A.R. beginsel". Prof. de Jong wees er op, dat de ge regelde krantenlezer ontmoedigd wordt door de verwarring, die uit de berich ten schijnt te spreken. Formosa, de Saar, Genève, het Midden Oosten, het springt van de hak op de tak en het gevaar bestaat, dat men een gevoel van grote machteloosheid krijgt en gaat denken, dat het alles zinloos is. Wij moeten echter bedenken, dat onder de wir-war van al die berichten de grond slagen liggen, gevormd door een aantal permanente structuele factoren, van be lang in de internationale politiek, ver volgens bij de omstandigheden welke voor Nederland van belang zijn en ten slotte bij de eigen beginselen van de Anti-Revolutionnair en de verantwoor delijkheid die daaruit voort vloeit ten aanzien van de buitenlandse politiek. Onder de algemene factoren, die men bij het bestuderen van de buitenlandse politiek in het oog moet houden neemt de aardrijkskundige omstandigheid een belangrijke plaats in. Ook de loop van de bevolking, hetgeen duidelijk bleek omstreek 1935, toen de Duitse bevolking snel groeide en Frankrijk's bevolking afnam. Sociale en culturele omstandigheden zijn eveneens van groot belang, zo ook de economische en technische factoren, ter wijl de ontwikkeling van de kernener gie de factor van de energie-voorziening groot belang verleent. Dit geldt vooral voor ons land, daar wij niet altijd zul len kunnen blijven putten uit onze mijnen. Religieuze en ideologische factoren spe len een grote rol. Prof. de Jong wees op de sluimerende kracht van het com munisme, die nog lang niet uitgewerkt is en nog altijd de wereldrevolutie tot doel heeft. De psycholpgische factóren, zoals ste reotype, geldingsdrift door minderwaar digheidsgevoel en onzekerheid zijn van groot belang, in het bijzonder voor de Aziatische landen, terwijl door de his torische factoren o.m. de tweespalt tus sen de oude vijanden Frankrijk en Duitsland zeer moeilijk op te lossen is. Al deze factoren zijn voor ons land van groot belang, daar wij nagenoeg geheel afhankelijk van het buitenland zijn door gebrek aan grondstoffen. Wij moeten het hebben van de export en de regering heeft een moeilijke taak, daar in de toekomst een steeds groeien de bevolking gevoed moet worden en van werk voorzien. Nederland heeft zich sociaal-cultureel wijd ontplooid, maar thans liggen wij slechts enkele tientallen kilometers van het wereldcommunisme verwijderd, dat zeker geen halt zal houden bij Zevenaar. De belangrijkste taak van Nederland bij het buitenlands beleid moet gezien worden in het bestrijden van de aller- onchristelijkste verhouding tussen de aartsvijanden Frankrijk en Duitsland. Deze landen moeten tot een Siamese tweeling gemaakt worden, die zonder elkaar niet kunnen bestaan, nadat men ze eerst enige hoektanden uitgetrokken heeft. Nederland kan hier in Benelux- verband voor ijveren en een gemeen schappelijke markt moet mede leiden tot een overeenkomst tussen deze lan den welke niet opgezegd kan worden en daarmee wordt een nieuwe oorlog vermeden. Hier ligt ook een taak voor de A.R. De ontkerstening in Europa, met name in Frankrijk, Italië en Wallonië, neemt sterk toe en de A.R. Nederlander heeft ook de plicht deze ontkerstening te bestrijden. Hier ligt een grote taak, evenals op sociaal terrein, waar het doel moet zijn een sterke internationale Christelijke vakbeweging. Buiten Europa ligt er in Nieuw Guinea en de West een taak, maar ook de achtergebleven gebieden eisen onze be langstelling. Hier dient niet in de eer ste plaats aan materieel welzijn ge dacht te worden, maar het brengen van hogere waarden. Groot is de taak van Nederland, groot de taak van de Anti-Revolutionnair in deze tijd en gebed en studie zullen de grondslagen moeten zijn, die het moge lijk zullen maken deze taak te ver vullen.

Soester Courant | 1955 | | pagina 5