VRIJDA m BROOD EN SPE Tot ziens in New Orleans, Dag Sinterklaasje! Regina Perma. Permanent Wave. J. KOPPEL, SOEST SOESTERBERG W. N. NIEUWENHUIS VRAGENDIENST CITY - Theater SLECHTS 3 DAGEN I J L VOORKOM DE RAMPEN, ZORG VOOR UW LAMPEN! Burgerlijke stand. ACELLA LAMPEKAI DE RUITER i CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 Toen ik aan de bel getrokken had kreeg ik een snauw van m'n tijdelijke baas, de goede Sint, die vond, dat een recht geaarde Zwarte Piet de verf van de deur moest trappen en op deze wijze de komst van de gulle gever aankon digen. Aan de bel trekken was te ge woon. Ik gaf de grijsaard een grote mond terug, want het was m'n broer maar, doch toen trokken we onze ge laten in de plooi, want de deur werd open getrokken en boven aan de trap beweerden ze zingend, dat ze ginds de stoomboot zagen aankomen, maar dat was nonsens, want in geen velden of wegen was vaarwater te bekennen. Ook lieten ze de schimmel over het dek huppelen, maar er is geen commandant van een schip, die een huppelend paard op z'n dek toelaat, dus ze stonden ge woon te liegen. Ik ging voor m'n chef te trap op, want hij draagt rokken en kondigde met luid Spaans gebrul z'n komst aan. Dat was een soort weerwraak, want mijn stok oude meester had me gezegd, dat het hier voor niets moest, omdat het er niet aan zat, maar voor niets gaat de zon op. Ik vond een pakje sigaretten al het minste wat ze offeren konden voor dit hoog bezoek, maar m'n baas is een tikkeltje idealistisch op de graat en met een traan in z'n stem had hij ge zegd, dat het hier echt voor niets moest, omdat die zielige mensen met al die kinderen te arm waren om een pakje sigaretten te betalen. „En de kinderbijslag dan vroeg ik, maar ik moest m'n mond houden. Boven aan de trap werden we welkom geheten door een man, die een boorde knoopje als das droeg en die in lang niet op het idee gekomen was zich eens te scheren. Die armoe toch Het jonge goed was natuurlijk van angst de kamer ingevlucht, want ik ben al niet knap zonder schoensmeer, dus laat staan als ik Zwarte Piet imiteer. De man nodigde ons uit binnen te ko men en wees mij een zak aan, die groot was en bol stond. Ik wilde hem even handig op m'n rug slingeren, maar dat was er niet bij. Er schenen wel straatstenen in te zitten. Half zeulend, half slepend trok ik hem achter me aan. Verstandig van die lui elkaar an- thraciet cadeau te doen, want daarmee was het aangename en het nuttige ge diend. M'n baas bevond zich reeds op zijn waardig zitvlak toen ik binnen kwam met de zware last en ik ontwaarde een gemengd gezelschap. Ouwe Jan en jonge Jan en de halve buurt met aan getrouwd en aangewaaid zat te wach ten op de dingen die gebeuren gingen en men bespotte mij, omdat ik zo wei nig mannelijk die zak hanteerde. Hier en daar zat een kind verscholen, maar de middelbare leeftijd, enige bak vissen en opgeschoten knapen vormden de hoofdschotel. Eerbied voor Sinterklaas was 'n schaars artikel en de conversatie met de waar dige grijsaard verliep wel heel erg op z'n jamboerefluitjes. De vraag of hij hem nog lustte ver wekte veel hilariteit en de opmerking, dat hij wel van Drees zou trekken, ge noot ook veel bijval. Ik kwispelde met m'n roe, bereid om er op in te hakken, als mijn idealistisch broertje de situatie niet meester zou blijven. Hij sloeg er zich echter best dóórheen, hield een donderspeech tegen de ontaarde praatjesmakers zonder een woord Spaans te gebruiken en liet er een paar in de hoek staan om daar eerbied voor grijze haren te gaan ver zamelen. Daarna moesten de kinderen uit alle hoeken en gaten gehaald worden en ze zongen van kapoentjes en wild geraas, wat ze met veel lawaai deden. Eén van de knaapjes scheen paarde- vlees gegeten te hebben, want hij stond raar te trappelen. Dat bleek een oor zaak te hebben toen enige volwassenen er op stonden, dat ik bevel zou krijgen hem af te rossen, omdat hij een vlegel was. Dat ging echter niet door want onder het motto liever bloo Jan dan doo Jan nam hij de vlucht en we hoor den hem met veel lawaai de trap af rennen. Die arme mensen hadden geen loper op de trap, dus het leek alsof de cavalerie uitrukte toen hij naar be neden bolderde. Na vele prevelementen van de Sint moest ik pepernoten strooien, waarop een wilde knokpartij losbrandde. En mijn baas had nog wel gedacht, dat hij wat goeds verrichtte door deze lekkernij uit eigen zak te bekostigen. Ook hij verkeerde in de mening, dat er in de zak louter nuttige dingen als piepers en briketten zaten. Dat was echter een grote fout van de man die alles weten moet, want er zat geen kooltje en geen aardappeltje in. Wel enorme suikerbeesten, letters als bouwwerken, mecanodozen en slapende poppen, pijpen, pantoffels, ten hemel schreiende pullen, blokkendozen en tanks, een half warenhuis. Maar geen sigaretten voor Piet, want die konden er niet af. Ik had er niets op tegen, dat de kin deren hun melktanden gingen ruïneren met al die zoetigheid, maar ik wou ook wel nicotineloon na werken heb ben en ik had de smoor in. Ik prees me dan ook gelukkig een opgeschoten knaap een mep met m'n takkenbos je te kunnen geven, omdat hij ouwe sok tegen m'n goede meester zei. „Dag Sinterklaasje" en „Dag Zwarte Pietje" vormden het gezongen afscheid en voor de deur heb ik een fikse ruzie gemaakt met m'n bloedverwant en werkgever. Hij moest vreselijk lachen en schold me uit voor hebzuchtige nicotineslaaf. Ik gaf hem toen een klap op z'n mij ter, want het was toch de laatste klant geweest en dat hoofddeksel draagt hij het eerste jaar toch niet meer. De mooiste en meest confortabele Sinds 1948 alle grote prijzen op internationale concoursen. Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 ST. NICOLAAS BIJ DE KINDEREN VAN „WEST". Zaterdagmiddag organiseerde de buurt en speeltuinvereniging „West" het jaar lijkse St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden. Hiervoor was de jeugd samengekomen in een grote garage aan de Klaarwaterweg, die door de eigenaar gratis ter beschikking gesteld was en door nijvere handen tot een aangenaam verblijf was ingericht. „The West Boys" zorgden voor de mu zikale begeleiding van de Sinterklaas liedjes die de kinderen zongen. Omstreeks half vier arriveerde de Sint met 2 Pieten en hij werd welkom ge heten door het bestuur. Verschillende kinderen moesten aan de Sint verantwoording afleggen van hun gedrag in het afgelopen jaar en de bis schop bleek opvallend goed van alles op de hoogte. Zelfs enige bestuursle den kregen op hun broek van de zwarte Pieten. Voor het vertrek van de Sint deelde deze mee, dat hij naar andere kinderen moest, maar het bestuur zou zijn ge schenken uitdelen. Voor de gulle gever vertrok moest hij echter nog een paar honderd kinderhanden drukken. Zaterdag a.s. is er in „Eemland" een feestavond van de vereniging „West", bedoeld als viering van het tienjarig bestaan, dat in de afgelopen zomer plaats vond. Het toneelstuk „Over twaalf dagen tegen middernacht", waarmee de toneelvereniging van de „Kerkebuurt" vorige maand veel succes had, zal opge voerd worden. DE SINT GAF MIJ DEEZ' GOEDE RAAD. Koop nu iets goeds. Kleding naar maat. Ik deed 't en ging naar Schmidt Model- kleermakerij. En 't resultaat U en ik waren blij. Birkstraat 71, telefoon 3825. Adv. KERSTCORRESPONDEÏjITIE VOOR BUITEN-EUROPESE BESTEMMINGEN. Luchtpostcorrespondentie voor buiten- Europese bestemmingèn, waarvan het gewenst is, dat zij de geadresseerde voor 25 december 1955 bereikt, moet uiterlijk op de hierna vermelde data ter post bezorgd zijn. Nieuw Zeeland (Auckland) 12 dec. Australische Statenbond (Sydney) 14 december. Algerië (Algiers), Argentinë (Buenos. Aires), Brazilië (Rio de Janeiro), Ca nada (Montreal), Chili (Santiago), In dia (Bombay), Indonesië (Djakarta), Iran (Teheran), Japan (Tokio), Malaya (Singapore), Mexico (Mexico D.F.), Ned. Antillen (Willemstad, Oranjestad), Ned. Nieuw Guinea (Biak), Pakistan (Ka- rachi), Unie van Zuid-Afrika (Johan- nesburg), Uruguay (Montevideo), Ver. Staten van Amerika (New York), Vene zuela (Caracas) 15 december. Egypte (Cairo), Irak Bagdad), Israël (Tel Aviv, Haifa), Marokko (Casablan- ca), Suriname (Paramaribo), Syrië (Da- mascus), Tunesië (Tunis) 17 december, De overtochtsduur is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor andere plaatsen is in het alge meen verzending met een vroegere ge legenheid nodig. SOESTER SCHAAKCLUB. In de onderlinge wedstrijden van de Soester Schaakclub speelden J. Gorter en G. Th. van Munster remise. J. Tho- masze en C. Samsom moesten hun par tij afbreken en A. van Dijk won van W. Benschop, terwijl G. Geytenbeek sterker bleek dan C. Blokpoel. A. Hilhorst gaf goed partij tegen J. J. Immerzeel en in gunstige stand voor Hilhorst werd afgebroken. G. v. Zijtveld bezorgde J. de Vries het eerste verliespunt, terwijl B. Beu ken zijn serie remises voortzette. Nu tegen J. P. Hoek, J. J. W. Blom en A. E. van Goor den Oosterlingh moes ten tegen middernacht afbreken. De eerstvolgende competitiewedstrijd speelt Soest 1 tegen N.S.F. 1. UITSLAG ACTIE SIGARENWINKELIERS. 'Daar de actie van de Soester Sigaren winkeliers eerst gisteravond is geëin digd, kan de uitslag van de toewijzing der prijzen pas in ons nummer van vrijdag worden bekend gemaakt. BAZAR VOOR DE CHR. KLEUTERSCHOOL. Vrijdagmiddag werd in de Chr. Kleu terschool een bazar geopend, die ten bate van die school tot en met zater dag gehouden werd. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Seiveld, sprak o.m. een har telijk welkom tot de directies van de Johannesstichting en „Zon en Schild", alsmede tot mevr. Mulder, zr. Ock- horst en ds Kansil. Het bestuur was ten zeerste getroffen door al het vele, dat patiënten en personeel van beide stichtingen voor de bazar hebben ge daan. Ook aan de dames van het comité werd dank gebracht voor hun belang rijke arbeid. Er was een keur van nuttige en fraaie artikelen. Ook kon men nog de uit beelding van het sprookje „Sneeuw witje" bewonderen, het prachtige ge schenk van de Johannesstichting, dat voor het aanschouwelijk onderwijs is bestemd. SINT NICOLAAS KWAM KWAM PER VLIEGTUIG. Ondanks zijn hoge leeftijd blijft Sint Nicolaas een krasse grijsaard, die het, zelfs onder minder gunstige weersom standigheden, nog aandurft om per vliegtuig naar Soesterberg te komen. En dat wil wat zeggen, als men weet, dat de weersgesteldheid voor de straal jagers, die het vliegtuig van de goede Sint zouden escorteren, wel een belet sel was om op te stijgen. Met grote spanning werd daarom zaterdagmiddag door honderden, groot en klein, bij de vliegbasis aan 't einde van de Post weg naar de goed heilig man uitge keken. Toen eindelijk aan de horizon een vliegtuig zichbaar werd en er even later pepernoten werden gedropt, be stond er geen twijfel meer wie daar aankwam. Geweldig was het gejuich toen Sint Nicolaas met zijn 3 zwarte Pieten uit het vliegtuig stapte, waarna hij ver welkomd werd door de burgemeester en de garnizoenscommandant, alsmede door enige bestuursleden van de mid denstandsfederatie „Somifa". Daarna werd een triomftocht per auto, met voorop de muziek van „St. Joseph", door het dorp gemaakt. Bij het casino aan de Kampweg stapte de kindervriend af om wat rust te nemen, maar niet zonder de kinderen te hebben beloofd, dat zij in de eerstvolgende dagen nog wel meer van hem zouden horen. LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 aanvallen van S'berg moest een kwar tier voor het einde toch de achterhoede capituleren en verrichtte de Soester berg rechtsbinnen de hattrick om het vierde doelpunt te maken en de stand te brengen op 41. Dit werd ook de eindstand van de spannende wedstrijd, waardoor S'berg blijft meedingen in de kopgroep. J. D. S. Wilt U mij eens opgeven het verschil en herleidingsmogelijkheden van Celsius, Reaumur en Fahrenheit. Antwoord Gabriel Daniël Fahrenheit stelde in 1715 het nulpunt op de laag ste toen bekende temperatuur. Het smelt punt van water ligt dan op 32°, het kookpunt op 212 graden. René Antoine de Reaumur stelde in 1730 een andere schaal op, waarbij het nulpunt samen valt met het smeltpunt van water en het kookpunt met 80 graden. Anders Celsius wijzigde dit weer in 1742 in 0 graden smeltpunt en 100 graden bij het kookpunt van het water, om een honderddelige schaal te verkrijgen. De schaal van Celsius is de meest logische, waardoor deze voor de meeste prac- tische doeleinden wordt gebruikt. Daar naast gebruikt de wetenschap een nieu we schaal van Keivin, die aanvangt met de 0 op het absolute nulpunt. F R C Het vriespunt van water is 32 0 0 Het kookpunt van water is 212 80 100 Uit het bovenstaande volgt, dat 180 gra den F. 80 graden R. en 100 graden C., waarbij er mede te rekenen is, dat 32 graden F. 0 graden R. en 0 graden C. is. 20 gr. C. is dus 4/5 x 20 16 gr. R. en 9/5 x 20 en 32 68 gr. F. 40g r. R. is dus 5/4 x 40 50 gr. C. of 9/4 x 40 en 32 122 gr. F. 100 gr. F. is dus 5/9 x (100-32) 5/9 x 68 37.8 gr. C. of 4/9 x (100-32) 4/9 x 68 30.2 R. Wilt U voortaan iedere vraag op een af zonderlijk velletje papier schrijven. Dit met het oog op de spoedige afdoening der vragen door de diverse medewer kers. H. van Z. Mijn zuster bewoont een bovenhuis. Zij heeft inwoning van een gezin, dat beneden haar woont. Dit gezin kampt met ruimtegebrek en zou een kamertje in de woonruimte van mijn zuster goed kunnen gebruiken. Heeft huisvesting het recht gebruik nemen met een kantongerechtsdeur waarder, die event. als haar gemachtig de in deze aangelegenheid zou kunnen optreden. Laat zij ook met het bureau huisvesting der gemeente in overleg treden inzake evt. mogelijkheden van inschrijving voor interlocale woningruil. Tot slot willen wij nog even vermelden, dat de opmerking in uw brief „Het is toch zó, dat als een gemeente een huis vordert, deze een gelijkwaardig huis daartegenover moet stellen" lijkt op 'n zinsnede uit de Huurwet. Het geval n.1. dat een huiseigenaar ontruiming vor deren kan van zijn woning door de huurder, mits hij deze een gelijkwaar dige woonruimte aan deze huurder kan aanbieden. Een bepaling van deze strek king komt in de Woonruimte wet niet voor. N. 1. Ik ben 6 jaar ouder dan mijn man. Krijg ik nu pensioen als ik 65 jaar ben of moet ik wachten totdat mijn man 65 jaar is Antwoord U zult moeten wachten tot uw man 65 jaar is. Overlijdt uw man, dan treedt u onmiddellijk in uw rechten. Het antwoord op uw tweede vraag volgt. DIR. J. J0GCHEM - TELEF. 2790 IEDERE MIDDAG IEDERE AVOND MARIO LANZA KATHRYN GRAYSON DAVID NI VEN in de grootste show-film aller tijden Humor, zang, dans en muziekeen festijn van vrolijkheid. Toegang alle leeftijden AANVANGDagelijks 2.30 en 8 uur. fm Beide koplichten van een auto moeten voor het tegemoet komend verkeer dui delijk zichtbaar blijvend helder wit of helder geel licht uitstralen. Koplich ten, die b.v. door een los contact tel kens aan- en uitgaan, zijn dus niet toegestaan. Er dient voor gezorgd te worden, dat ze goed gesteld zijn, dus niet zo, dat de stralenbundels ongelijk gericht zijn. Het deel van de verlichting is niet al leen Uw weg te beschijnen, maar ook om voor de tegenligger UAv positie te bepalen. Dit is ook de bestemming van de stads- lampen, die evenals de koplantaarns op gelijke hoogte moeten zijn aangebracht en zich op geen grotere afstand bin nenwaarts mogen bevinden dan 40 cm. Zodoende kan de tegenligger zich oriën teren op de breedte van Uw auto. Aparte stadslichten zijn niet vereist, als ze in de koplampen zijn aangebracht, mits deze niet meer dan 40 cm. binnen waarts zijn geplaatst. De maximum hoogte voor de koplam pen, gerekend van de grond, is 1.25 me ter, minimum 40 cm. Voordat een andere instantie er zich mede bemoeien zou heeft U wel eens nagegaan, of de lantaarn en de gloei lampjes, zoals het officieel gezegd wordt, „voorzien zijn van het door de Minister vastgestelde merk En dan tenslotte „Wilt U voor Uw tegenliggers tijdig dimmen Met tij dig bedoelen we van het ogenblik af, dat de tegenligger in uw stralenbun del komt tot het moment, dat hij ge passeerd is. VIJF JAAK 327 SQUADRON. Vrijdag 2 december vierde het 327 squadron het eerste lustrum. Ter ge legenheid hiervan had 's middags op de vliegbasis de commando-overdracht plaats door de Majoor D. A. Uytten- boogaart aan de nieuwe commandant, kapitein Couvret, waarbij het gehele squadron stond aangetreden. Aan de scheidende commandant werd namens het squadron een geschenk aangeboden. Daarna kregen de echtgenoten van het personeel gelegenheid h<st squadron te bekijken, waarna een gezamenlijk maal tijd op de basis volgde. De dag werd besloten met een feest avond in de militaire ontspanningszaal, welke verzorgd werd door een cabaret gezelschap, dat een groot succes had en waarin o.m. Johnny Jordaan en de Ballini's optraden. SOESTERBERG-MEERVOGELS 4—1. Soesterberg heeft op het lang niet zwakke Meervogels een verdiende over winning behaald. Wederzijdse aanvallen hadden aanvankelijk geen succes. In de 35e minuut opende S'berg de score 10. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft bracht na 5 min. de rechtsbinnen de stand op 20 en na een kwartier op 30. Maar einde lijk had Meervogels succes en bracht de stand op 31. Bij een van de vele van dit kamertje van haar te vorde ren Mijn zuster zou daardoor haar vrijheid kwijt zijn en evt. woningruil zou daardoor onmogelijk worden. Antwoord Volgens de Woonruimtewet hebben burgemeester en wethouders van een gemeente het recht gebruik te vorderen van al of niet bewoonde woningen of gedeelten daarvan. Dit ter bevordering van een doelmatige verde ling van de woongelegenheid in de ge meente. Hij of zij, tot wie de vordering is of zal worden gericht, wordt door de commissie van advies in de gelegen heid gesteld bezwaren in persoon of bij gemachtigde mondeling in de ver gadering de rcommissie kenbaar te ma ken, voordat het advies wordt vastge steld. Bovendien kan degene, tot wie de vordering is gericht, daartegen ver zet doen bij Gedeputeerde Staten der provincie binnen 10 dagen nadat de lastgeving of vordering is afgegeven. In één geval is dit verzet niet moge lijk, n.1. indien de vordering geschied is in overeenstemming met het één stemmig advies der commissie, vastge steld in een vergadering, waarin ten hoogste één lid niet tegenwoordig was. De door u genoemde omstandigheden, de medebewoners betreffende, lijken ons voldoende om een dreigende vordering af te wenden. Wij zouden uw zuster willen adviseren terzake contact op te GEBORENJeannette Nelly, dochter van E. Eweg, technisch ambtenaar en Th. J. Brill, Gen. Winkelmanstraat 84. Gijsbert Theodoor, zoon van G. Hars kamp, onderwijzer en N. Mulder, Pr. Bernhardlaan 39. Margaretha Hendrika Maria, dochter van H. J. Tammer, chauffeur-monteur en van M. H. Veg- ten, Postweg 22. Hendrinus Willem, zoon van H. C. W. van Versendaal, insp. van een levensverzekeringsmaat schappij en K. M. Th. Vankan, Hart manlaan 35. Glenn Ralph, zoon van A. B. Kal, militair en C. J. Ruemphol Ha mer, Plesmanstraat 23. Maria Anna Theresia, dochter van J. R. Kuijer, di recteur van een wasserij en J. M. van der Weijden, Nieuwstraat 1. Frits Jan Gijsbert, zoon van F. Schmidt, verte genwoordiger en E. Eweg, Eemnesser- weg 46A, Baarn. Reina Annechiena, dochter van H. Baas, verpleger en B. Dekker, Bosstraat 2. Elbert, zoon van L. van Schaffelaar, schilder en J. Ver- weij, Julianalaan 36. ONDERTROUWD Jan Geurt van de Klok, militair, Amersfoortsestraat 41c, Zeist en Anna Antonia Boeters, zonder beroep, Rademakerstraat 61. Datum hu welijk 15 dec. 1955. Albertus Maria de Ruijter, kabellasser, Johannastraat 31, Baarn en Aaltje Dorrestein, zonder be roep, Beetzlaan 47B. Datum huwelijk 30 dec. 1955. Hendrikus Martinus Cor- nelis Terlien, machinebankwerker, Bos- drift 155, Hilversum en Cornelia Jo- hanna Dorrestein, zonder beroep, Beu- kenl. 40. Datum huwelijk 14 dec. 1955. Gerardus Mooij, bankwerker, Elisabeth- straat IA, Baarn en Cornelia Huisman, zonder beroep, Eigendomwëg 110. Da tum huwelijk 21 dec. 1955. Johannes van Charldorp, bedrijfsleider, Eigen domweg 80, en Hermina Huisman, Eigen domweg 110. Datum huwelijk 21 dec. 1955. GEHUWD Johannes Gerardus van de Laar, opticiën, Talmalaan 31 en Wil- helmina Elizabeth Jorna, zonder be roep, Lange Brinkweg 23. Adres na huwelijkBilderdijklaan 34. Johannes Antonius Jansen, letterzetter, Heilbron- straat 10, 's Gravenhage en Jacoba Wa- let, dienstbode, Wieksloterweg O.Z. 27. Adres Van Soutelandelaan 7. OVERLEDEN Willem Starrenburg, 32 jaar, los arbeider, Eigendomweg 85. Cornelis Werkhoven, 83 jaar, zonder beroep, gehuwd geweest met E. West hof, Beetzlaan 16. door dr P. H. RITTER Het is kort geleden voorgeko een gezin zijn kinderen liet geren teneinde zich weelde-arl verschaffen. Eén van de kind' jaar) woog nog maar 9 por aan de verwaarlozing gestorve: milie was in het bezit van een toestel, een nieuwe electrische chine en de man reed op eer Alles op afbetaling. Dit geval staat niet op zich is een schrikkelijk symptoom algemene toestand, waarin verkeert, al leidt hij niet e zulke misdadige gevolgen. De 1 juctuur, waarin wij ons bevind een verderfelijke invloed op ziel. Velen schijnen door een tingsmanie gegrepen, zij zijn d offers van hun begeerte en hel bedachtzaamheid en alle veran lijkheidsgevoel verloren, die d en de huisvader betamen. De loonrondes draaien, maar z zen haar zin, wanneer de v inkomens niet worden aange^ bestrijding van kosten van nor vensonderhoud, maar aan onno gen worden verspild. Is het n onzedelijk, dat vaak de kim gen, die zijn ingesteld voor hoorlijk groot brengen van on: voor de aankoop van luxe vo< worden besteed Men kan geen courant in hai men, of zij bevat mededeli klachten over de grote moorde: deze tijd, het verkeer. Ond breed opgezette beweging vo keersveiligheid, zet. de droeve ongevallen zich dagelijks vo verkeersvraagstuk zou al ge« zijn opgelost, wanneer er mir. gens over de weg reden. Hoeveel van die wagens zijn h> dom van hen, die er zich in wegen Het wentelt alles op ling, dat wil zeggen op de i economie van mensen, die zi auto kunnen veroorloven. De toenemende lichtzinnigheid t niet alleen gelden in de dra luxe, waardoor de mensen we: stuwd en die door een indu: met alle mogelijke middelen e afzet wil verkrijgen, wordt aa kerd. Heel onze levenshouding is die kwisting. De feesten, de jubi niet van de lucht. En dikwijl de overheid en haar ambtené voorbeeld. Wij vragen, waarom terklaasfeest, een gezellig volksl altijd spontaan gevierd is en men met bescheiden middelen beleven kan, te Amsterdam mo den aangeblazen tot een optc driehonderdduizend gulden kof DE BEROEMDE Afwasbaar, reeds vanaf KERKSTRAAT 29 Tl Men klaagt over de losbandigl jeugd. Er is een beweging gaa der de rectoren en directeuren delbare scholen, teneinde het na sen van jongens en meisjes 1 gaan. Maar hoe wil men de jei een ingetogen leven leiden, da' voor studie laat, wanneer zij reld van volwassenen om zi< ziet, die zich aan feesten bi De wortel van al het kwaad de algemene levensgewoonten tijd. Wij hebben ons te matigen, wustzijn, dat alle welvaart, thans genieten, schijnwelvaart de basis waarop wij leven we heeft nog niet in ons post geva Wanneer er een keer komt, ons volk eigenschappen missen crisis op te vangen. De oude i heid en spaarzaamheid, die als r deugden vermaard waren, zijn te schilferen. De uitgelatenheid wij thans leven, ontneemt het wen in de toekomst. „De mas: om brood en spelenzo he in de oudheid. Thans roept spelen alleen. Italiaanse STRO TAS In diverse kleuren. Met fraaie bloem- c versiering I*03 PULLOVERWOl Pracht kwalitei groot kleurassortir Breit enorm uit. Di lengte pLm. 500 mtr j per knot I 1

Soester Courant | 1955 | | pagina 6