VRIJDA Hypotheken Rente 3 '|2 °)o SCHUDJASCONCOURS W. N. NIEUWENHUIS net meisje Renault 4 1953, FRIEZEN FRYSK TOANIEL Voor Wild en gevogelte HUIZEN CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdjjk Telefoon 3397 E.H.B.O. LEDENVERGADERING. De E.H.B.O., afdeling Soest, hield vrij dagavond in De Gouden Ploeg een le denvergadering. De voorzitter, dokter P. Donker, ver welkomde de 30 leden, die aanwezig waren, waarna de secretaris, de heer C. Klomp, de notulen en de ingekomen stukken las. Uit het jaarverslag bleek, dat de toenname van leden in 1955 niet zo groot was als in 1954. In Bilt- hoven werd een eerste prijs behaald en bij de rayon wedstrijd de vijfde prijs. De volgende rayonwedstrijd zal in Soest gehouden worden. De E.H.B.O. had veel assistentie verleend bij sportgebeurte nissen en tevens bij de IJsselmeertocht en vier-paleizentocht. Twintig nieuwe leden kwamen de ge lederen versterken als medewerkers, die bekwame E.H.B.O.-ers werden, het geen bleek uit de afgenomen examens. De penningmeester, de heer W. Hil- horst, gaf het financieël overzicht. Het batig saldo bedraagt 1949,53. Mevr. De Bruin bracht het verslag van de kascommissie uit. Mej. M. van Herwaarden gaf het ver slag van exploitatie van de ziekenauto, die in 450 ritten 12000 K.M. in een jaar gereden had. Het tekort van 661,30 zal uit de reserve bestreden worden. De heren P. Donker, H. van Diermen, C. Lam en mej. v. Herwaarden werden bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Er werd besloten de contributie niet te verhogen. De heer C. de Hooge gaf het verslag van de propagandacommissie. Er is hard gewerkt en de collecte in Juni had bijna 550 gulden opgebracht. Het doktersca baret was voor de feestavond uitgeno digd, maar door verhindering op het laatste moment was men genoodzaakt een ander gezelschap te invitëièn en Mevr. Schutte-Beek was er in geslaagd het gezelschap Han Beuker'te laten ko men. Het dokterscabaret zal nu in Maart komen. De propaganda-commissie trad in haar geheel af en werd herkozen, zodat opnieuw Mevr. Schutte-Beek, C. de Hooge, C. Klomp, J. van Leeuwen, A. Schaap, mevr. Regnery en H. van Diermen zitting hebben. In de kascom missie werden benoemd H. Barens, B. Koppen, C. Uyland. Op 24 Februari zal er een rayonwed strijd gehouden worden waaraan Soest meedoet. Mej. Van Herwaarden dankte de do centen namens de leerlingen en bood geschenken aan, bestaande uit boeken- bonnen, een langspeelplaat en een elec- trische soldeerbout. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. op zaterdag 17 december, te 8 uur, in Restaurant „Bosboom", Burg. Grothe- straat 55, telefoon 3396. Inschrijving tot zaterdagmiddag 12 uur. Inleggeld 1. FRIES TONEEL. De Friese vereniging „Freonskip en Ienfald" opent dit toneelseizoen met de opvoering van het toneelstuk ,,Yn tsjinst fan de mienskip". Dit is een betrekke lijk nieuw stuk, met gave inhoud, af wisselend ernst en luim, dat bij ver schillende opvoeringen in en buiten Friesland een goede kritiek had. On getwijfeld zullen vele Friezen aan de uitnodiging, bij advertentie in dit blad, gevolg geven. Voor nadere bijzonderheden raadplege men tevens deze advertentie. BIGGEN- EN EIERMARKT TE AMERSFOORT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 304 biggen van 38. tot 52.en 3 drachtige zeugen van 225.— tot 285.—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 185000 stuks. Hoendereieren van 19.25 tot 20.—. Middenprijs 19.50. Prijs per kg. 3.15. De handel op beide markten had een vlot verloop. ANTOON COOLEN VOOR 'T NUT. De grote verteller uit Brabant, Antoon Coolen, heeft voor de leden van 't Nut gesproken over zijn leven en zijn werk en er uit voorgelezen. Antoon Coolen bracht zijn jeugd door in Brabant en deze jeugdindrukken heb ben haar onuitwisbaar stempel gedrukt op de schrijver en zijn werk. Pas toen hij dn het Gooi kwam wonen brachten afstand en herinnering hem er toe te gaan schrijven over zijn geboorteland en hij schreef de novelle „Jantje de schoenlapper en zijn Weens Kindje". Na publicatie in „Roeping" gaf het Waalburgfonds het kleine werk uit. „De rauwe grond" en „Hun grond ver waait" volgden, maar Coolen acht zelf deze pogingen niet hoog en „Kinderen van ons Volk" werd het boek, dat Coo- zelf de waarde inzag van de streekro man, die door velen als te provincialis tisch verworpen werd. De vlucht van de fantasie wordt echter in het geheel niet geremd door de beperking van de plaats van handeling en voor Coolen waren er vele beschavingswaarden, ver bonden aan zijn geboortegrond, die hij bewust en onbewust van grote bete kenis achtte, zonder te vervallen ir de verheerlijking van de folklore. De gehechtheid aan de grond, gemeen- schaps- cn godsdienstzin, saamhorigheid en eerbied voor de levenswetten, dit alles is verwerkt in zijn Brabantse ro mans als behorend bij het volk waar ever hij schreef. Cok „De Goede Moordenaar" bestaat voor het grootste deel uit jeugdherin neringen, terwijl „Het donkere Licht" en „Peelwerkers" het harde leven van de arbeiders in de Peel tot onderwerp hebben. Dokter Wiersma verschafte hem de ge gevens over het geslacht Van Taeke uit de romans „De Drie Gebroeders" en „Dorp aan de rivier", het verhaal van de sterke figuren met hun drang naar onafhankelijkheid, hun hartstochtelijke liefde voor het artsenberoep, hun bot sen met conventie en maatschappelijke verhoudingen. „Herberg in 't Misverstand" was het laatste boek dat Coolen voor de oor log schreef en het is 15 jaar lang de laatste roman geweest. Pas in 1953 verscheen „De Vrouw met de zes sla pers", dat bekroond werd. Dit lang durig zwijgen was niet te - vermijden, want de oorlog had een knauw gegeven aan vele waarden, die onaantastbaar schenen voor velen, onder wie Antoon Coolen, was niet in de eerste plaats het gebeurde datgene wat ontreddering bracht, maar de mogelijkheid, dat dit zich steeds weer herhalen kon. Velen stortten zich op cynisme en mo reel nihilisme in de literatuur. Zij me nen, dat hun literatuur de toekomst is. Antoon Coolen is echter van mening, dat ondanks alles wat gebeurde en wat gebeuren kan de schepping de afglans blijft van de glimlach van de Schepper zelf. Na de pauze las de schrijver de aan grijpende novelle „Vporval in een Kerk'" die bekroond werd In het buitenland. Meer dan Coolen's eigen uitleg maakte dit verhaal de lezer duidelijk waarom de schrijver zp lang zweeg. Waarom na „Herberg in 't Misverstand" vijftien jaar verliepen tot de volgende roman verscheen. Waarom het lang duurde voor het contact hersteld was met de laatste regel van zijn vooroorlogse ro man Daarom heeft het zin te blijven staan, de handen te vouwen en vast beraden te zeggen het zij zo. Vaak is het dankwoord van een be stuurslid na afloop van een lezing èen phrase, maar de dank van de heer Andriessen aan de schrijver was in dit geval de tolk van de oprechte dank van zijn toehoorders. KERSTSPEL NEDERLANDSE PROTESTANTENBOND. Het Kerstspel, dat dit jaar door de jon geren van de N.P.B. wordt gespeeld, is het z.g. „Grote Kerstspel", het oud ste spel, dat in ons land voor 't eerst in 1925 in Den Haag werd opgevoerd. Het is de vertaling van een oud Beiers Herderspel. Het toont ons de zuivere vorm van het oorspronkelijke leken spel en treft door zijn eenvoud en klaarheid. In gedachten zien wij een groepje rond reizende spelers ons dorp binnenkomen, hun spel voor ons spelen om straks weer verder te trekken, terwijl de wegstervende zang ons nog in de oren naklinkt. Het is goed, dat in onze zo overgecultiveerde tijd, wij weer leren luisteren naar deze eenvoudige vertol king van het Kerstevangelie. Het lied der spelers wordt begeleid door cello, vedel en fluit. Voor nadere bijzonderheden lette men op de advertentie in dit blad van vrij dagavond. GESCHENK VOOR S.V.V. Toen bestuur en leden van de Soester Volleybal Vereniging vorige week in het Oranje-Hotel bijeen waren om het St. Nicolaas-feest te vieren, werd dit gezellig samenzijn onderbroken door de komst van het bestuur van S.P.S.V. De voorzitter, de heer H. G. Scholt- meyer, bood het bestuur een medaille kast aan, die overcompleet was gewor den door het schenken van de grote kast door de burgerij aan de jubileren de politiesportvereniging. Er bestaat een prettige samenwerking tussen S.P.S.V. en S.V.V. en het be stuur van S.P.S.V had gemeend, dat S.V.V. de medaillekast van pas zou ko men. De voozitter van S.V.V. dankte voor het geschenk. SINT NICOLAASFEEST VOOR BEJAARDEN. Onder auspiciën van de Kath. Vrouwen Gemeenschap, afd. Soestdijk, hebben 'n aantal niet meer jeugdige parochianen een echt ouwerwets sinterklaasfeest ge vierd. Een nu reeds befaamde poppenkast, onder leiding van kapelaan Olde Lo- huis zorgde voor vrolijke ontspanning, zodat de schaterlach steeds door de zaal daverde. De jeugdige spelers han teerden hun mooie poppen op vlotte wijze in de reeks amusante voorstel- LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 len's naam als verteller vestigde. Hetlingen. werd gevolgd door „De schone volein- De kunstig vervaardigde poppen boei- ding" en beide boeken waren jeugd- den door un karaktervolle gelaats herinneringen van de schrijver. uitdrukkir. een succes voor de vaar- van iedere kop iets levendigs maakte. Er was op dat kleine toneel een zó echte feeksachtige heks, dat haar hele houding een ogenblik aan een levens grote figuur deed denken. Deze poppenkast is een attractie voor alle kinderen, tot 90 jaar toe. Trouwens heel die woensdagmiddag is een aan gename verpozing geweest. De dames van de K.V.G. doen alles om de oud jes gezelligheid te brengen. Er waren tal van andere artisten te bewonderen, zoals het leutige optreden van Tomasvaer en Pieternel in een geestige samenspraak. Als 't niet on bescheiden is om de anonimiteit te ver breken, geloven wij, dat de dames v. Zadelhoff en v. Noessel dit sympathieke stuk schreven en uitvoerden. Ook was er een humoristische éénacter door de B utselaars-tweeling. De sinterklaasstemming uitte zich ook in gul geboden versnaperingen, thee, sigaren en cigaretten, maar vooral in de prettige geest, die in het parochie huis heerstte. WINKELS LANGER GEOPEND. De Soester Winkeliersvereniging ver zoekt ons mede te delen, dat in de week vóór Kerstmis, van dinsdag 20 december tot en met zaterdag 24 de cember, de winkels geopend mogen bjijven tot 's avonds 9 uur. Ook op za terdag 31 december is dit het geval. TeveAs is toegestaan* dat de winkels op woensdag 21. december de gehele dag geopend zijn. BONNENACTIE SIGARENWINKELIERS. In de in ons vorig nummer opgenomen uitslag van de bonnenactie van de Soes ter Sigarenwinkeliers is 'n foutje geslo pen. Abusievelijk werd vermeld, dat de hou der van nummer 10850 bij zijn leve rancier een doosje sigaretten kon af halen. Dit nummer was echter ver keerd en moest zijn TöüSt). De houder van dit nummer kan bij zijn sigaren winkelier de prijs alsnog afhalen. HUMANISTISCH VERBOND. Sedert 10 jaar tracht het Humanistisch Verbond een geestelijk centrum voor niet godsdienstigen te zijn en beoogt daarbij de verdieping, verbreding en verdediging van de humanistische le vensovertuiging. Genoemd verbond houdt vrijdag 16 de cember een bijeenkomst, waarvoor wij verwijzen naar een in dit blad voorko mende advertentie. TONEELAVOND WEST. Er is in Soest een officiële toneelwed strijd georganiseerd door de V.V.V., maar de toneelverenigingen Kerkebuurt en West hebben een officieuze wedstrijd gehouden door beide het leuke stuk ,Over twaalf dagen tegen middernacht" op te voeren. De Kerkebuurt in novem ber, West zaterdagavond in Eemland, waar natuurlijk nagenoeg alle spelers van de Kerkebuurt zaten te kijken er met hen een volle zaal met veel lach lust. In de Gouden Ploeg was de oude Kne- terman gespeeld door F. Roelofsen, de best gespeelde rol en G. H. v. d. Broek bracht het er in Eemland zo mogelijk nog beter af. De protserige hereboer Appelman van G. Agterveld en P. J. Smekes verschilde hemelsbreed. Sme- kes was meer hereboer misschien, maar voor een parvenu-achtig heer sprak hij vaak te zacht. Chris de huisknecht vond in W. Hartman en C. Hilhorst goede vertolkers, wat niet gezegd kan worden van Frits Strekkers, die slechts door R. v. d. Pol uitstekend gespeeld werd, terwijl H. v. Leek kennelijk zijn dag niet had. Met pa Strekkers was het omgekeerde het geval en de ver tolking van A. v. d. Neut stelde die van de Kerkebuurt (J. Hilhorst) in de schaduw. Martha, de huishoudster, was in Eemland nog een beetje dwazer dan in De Gouden Ploeg. Zaterdag was het mevr. Van Kooy, die zo verliefderig deed en in november was het Mevr. Hilhorst-v. d. Pol. Mis schien was Mevr. Van Kooy een tik keltje te dwaas, maar ja je doet gekke dingen als binnen twee weken de we reld vergaat. Het echtpaar Schmidt van West kon het echt niet opnemen tegen de Kerkebuurt. Mej. B. Tempel was te jong voor de rol van de heerszuch tige ambtenaarsvrouw en B. Kremer kon niet vergeten, dat J. v. d. Broek zich een maand geleden ook ontwor stelende aan de heerschappij van zijn vrouw (mevr. Koppen-Venhof). In het drinkgelag, dat tot woede van Appelman in zijn huis plaats vond, wa ren de West-spelers overtuigender dan de Kerkebuuners en aan het ui bundig ta van West (mej. C. Achterveld) was een aardige verloofde van Frits en de Gusta van Mej. Boers was dat even eens, maar de rol van Bert lag beide spelers niet erg best. Bij West werd deze gespeeld door F. v. d. Lugt, bij de Kerkebuurt door C. Ouwens. De schilderes van mevr. Rouwendaal- Hovius was meer schilderes dan die van mej J. van Leek, maar toch was het een aardige rol. De regisseurs Th. H. Visser (West) en J. v. d. Broek (Ker kebuurt) hebben echter beiden hun doel bereikt, want er is braaf gelachen. Voor het stuk begon verwelkomde de voorzitter van West, de heer J. F. van Leek, de aanwezigen en in het bijzonder de afgevaardigden van Ons Genoegen, Kerkebuurt, 't Hart, V.V.V. en NUZO. West bestaat tien jaar en de heer Van Leek memoreerde de oprichting door de heren W. J. Sukel en J. Gross. De eerste vergadering werd gehouden in de werkplaats van de heer W. C. Priem, die thans aanwezig was om namens de federatie van Buurtverenigingen te spre ken. In 1945 waren er 13 buurtvereni gingen, thans nog 3, waaronder West. De heer A. G. Terhorst sprak voor de V.V.V. en de heer H. v. d. Pol voor de Kerkebuurt. De West Boys, onder leiding van B. van Beveren, verzorgden het muzikale gedeelte van de avond. De foto's in dit nummer werden verzorgd door „Foto Astra", Soes- terbergsestraat 24. Lang heeft het geduurd voor Coolen dige hand an mevr. Sprangers, die|gelach was dat goed te merken. De Gus- BOTSINGEN. De 59-jarige A. H. uit Rotterdam reed met zijn vrouw in een personen auto. Hij bevond zich in de Laanstraat en merkte niet, dat de weg bij het begin van de Beckeringhstraat een flauwe bocht, maakt, zodat hij tegen 'n boom reed. De auto had niet veel vaart, maar de voorruit brak en mevr. H. kreeg de splinters in het gezicht. Zij werd aan het voorhoofd gewond en is met een ziekenauto naar „De Lichten berg" gebracht om geholpen te worden. De bestuurder van de auto liep «geen letsel op. De auto werd zwaar bescha digd. jr H. J. V. kwam op zijn bromfiets van Nieuwerhoek. J. N. zat achterop. Op de Koninginnelaan zag de brom fietser niet, dat, op" de hoek van de Akkerweg, een vrachtwagen van Mer- curius stond. Hij werd gewaarschuwd door z'n medepassagier, maar kon niet meer vermijden, dat hij tegen de auto reed. Beide vielen. V. kreeg een her senschudding en brak enige ribben. N. scheurde z'n bovenlip. Mevr. dokter Schutte-Beek verleende de eerste hulp, waarna beide slachtoffers naar „De Lichtenberg" gebracht werden. N. kon naar huis terugkeren toen hij behandeld was. J. S. D. de B. zette z'n vrachtauto boven aan de Van Straelenlaan neer en ging er even uit om een pakje te be zorgen. De wagen schoot van de hand rem en ging er alleen van door. Onder aan de laan werd de auto van R. flink beschadigd toen de vrachtwagen er te genop botste. De vrachtauto reed ver volgens de stoep op, maar toen was de Rotterdamse chauffeur er bij om te voorkomen, dat er nog meer bescha digingen aangericht werden. KINDEREN VAN SCHOLEN ZIEN TONEEL. In het gebouw St. Joseph waren zater dagmiddag en zaterdagavond honderden kinderen om te kijken naar de toneel voorstelling onder regie van K. Veen- kamp. ,De Gouden Sleutel" werd opgevoerd m de kinderen vonden het prachtig, dat Sinterklaas en Zwarte Piet de hoofdrol speelden. De twee kindervrien den hadden maar liefst 15 medespeel sters en spelers, die samen aantoonden, dat de deugd beloond en het kwaad gestraft wordt. Pietje Puf (J. A. Det- mar), Kees (V. Marsé) en Letha (mej. W. de Groot) behoorden tot die deug nieten, die rekenen kunnen op de straf fende hand van Zwarte Piet ei maakten het ook wel wat te bont toen ze Leent je (mej. Olde) lieten opdraaien voor hun t-igen schelmenstreken. Als Sint Nicolaas dat niet begrepen zou hebben, dan zouden de kinderen hem dat wel aan z'n verstand gebracht heb ben, want ze toonden zich zeer ver ontwaardigd. Het recht had echter 4 bedrijven gespeeld en Jan Postema als kabouter, de heer Meiburg als politie agent, de heer Houkes als Krent, mej. Dijkhuis als Keesje Krent, mevr. Hes sing als verpleegster, Kees Mörsing als Harlekijn, de heer v. d. Schoor als de waard, mevr. Grift als Stramsteel, de levend geworden pop en mej. Radstok aan wie zich hetzelfde wonder voltrok, mej. Busschenenke als freule, mej. Esch als fee en de heer Veenkamp als ko lonel, die een flinke bom uitgevonden had, brachten de kinderen beurtelings tot verontwaardigd protest als het niet ging zoals het volgens recht en billijk heid moet en tot enthousiasme als de zaak naar wens ging. Ook wel eens tot stille aandacht, maar dat lukte bij de kinderen uit de vierde, vijfde en zesde klas beter dan bij de meisjes en jongens in de poppenkastleeftijd. Die genoten pas volop als er slaande ruzie dreigde te komen over de prachtige kist, die geen schatten bevatte maar een kabouterachtige kwelgeest en latei- een lieflijke fee. De voorstellingen werden georganiseerd door Volksonderwijs en tussen de be drijven door toonden de kinderen, dat ze het zingen van Sinterklaasliedjes nog lang niet moe waren en dat ze ook nog wel trek in lekkers hadden. KORFBALVERENIGING O.E.V. De jonge christelijke korfbalvereniging „Op eigen Vleugels" heeft in Eltheto een gezellige avond voor leden, ouders en genodigden gegeven, waar een wat verlate Sinterklaas pakjes uitdeelde. De voorzitter van de vereniging, de heer H. de Ruig, verwelkomde de aan wezigen en kondigde de verschillende nummers aan, die door eigen krachten gebracht werden. Mej. I. Gorlee en G. Mulder gaven een leuke schets te zien en Willem Parel was er in de gedaante van O. Hoolwerf, die moeilijkheden met een „middelbare dame" in de Appolo laan had. Na een tweede voordracht van Hoolwerf debuteerden drie cow girls en een guitarist-cowboy en ze zon gen alleraardigst over woeste dochters van sheriffs, rinkelende sporen en ver liefde cow-boys. De voorzitter dankte mej. W. Belt voor het vervaardigen van kleding voor de leden. De stemming op de feestavond werd niet beïnvloed door het wat ongunstige resultaat van de wedstrijd, welke tegen Samos 10 gespeeld was. O.E.V. had reeds na enkele minuten een doelpunt gemaakt door A. Mulder, maar een mis verstand in de verdediging bracht de gelijkmaker. Voor de rust bracht Kramer de stand op 21 voor O.E.V., maar Samos maak te er vrij spoedig 22 van en bracht met een paar gelukkige schoten de stand op 42, hoewel O.E.V. een veld- meerderheid bleef behouden. WILDAVOND MOTOR- EN AUTOCLUB SOEST. De voorzitter van de Motor- en Auto club Soest, de heer G. Slagt, verleende aan de opening van de wildavond, welke zaterdagavond in de Gouden Ploeg werd gehouden, een bijzonder cachet door, met het geven van een overzicht van de gebeurtenissen van de laatste tien jaar in de vereniging, het tienjarig be staan op de voorgrond te plaatsen. Dank werd gebrachtaan hen, die in deze^ 10 jaar bestuursfuncties hadden bekleed en in het bijzonder aah de heren Spij ker, Stalenhoef, De Gfaaf, Oosterbeeki en Willemars. Men had voor deze avond de zaal van „Zonneheuvel" moeten ver-) ruilen voor die van „De Gouden Ploeg") als gevolg van de grote belangstelling voor deze jubileum-wildavond, waarop de leden van het bestuur een stuk wild ontvingen. Nadat de voorzitter de leden een goede jacht gewenst had werd begonnen aan het schieten, het pijlgooien, het sjoe len (voor stropers), terwijl nog op vele andere manieren de gekregen buit ver meerderd kon worden. Heden overleed, na een lang en smarte lijk, geduldig gedragen lijden, in de volle ver- zekerheid des geloofs, onze innig geliefde Vrouw en Moeder, GEZINA VEERMAN, echtgenote van Lambert Bout, in de ouderdom van 50 jaar. L. BOUT. RIKIE. THOM. Huizen, 11 dec. 1955. Haardstedelaan 50. Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 15 decem ber a.s., des n.m. 2 uur, op de Algemene Be graafplaats aan de Naarderstraat te Hui zen. Aanvang van de rouwdienst in de aula te 1.30 uur. Heden overleed, in de ouderdom van 81 jaar, onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Vriendin, H. J. A. VAN DE WETERING DE ROOIJ. Den Haag, Appelstraat 12, J. E. v. d. Wetering de Rooij B. v. d. Wetering de Rooij-de Jong Soest, Nieuweweg 104, A. E. Godefroy- Stauffacher Soest, 3 dec. 1955. „De Alde Therp", Nieuweweg 104. i De rouwdienst heeft woensdag 7 december plaats gehad, waarna de teraardebestelling op de Ned. Herv. be graafplaats te Soest. Langs deze weg brengen wij familie, vrienden en bekenden een laatste groet. H. A. HAiïN G. HAHN- KAMEHQRST 13 december 1955. s.s. Sibajak. Soester Zwemver. „De VIERDE RIT CYCLE-CROSS- COMPETITIE TEMPO. Er verschenen zondag 8 renners aan de start, die om kwart over tien aan, D^inkikkèrs" bedankt hun rondjes begonnen. De seniores re- ajje winkeliers, welke den tien en de juniores 3 ronden. De hebben medegeholpen eerste ronde kwamen Gerrit Rutten-|onze feestavond te doen berg en Wil van Barneveld gelijk door, sjagen op 50 meter gevolgd door Klaas vanl Het Bestuur. 't Klooster en op 160 meter door Ge- rard van Wijk. Tijdens de tweede ronde TE KOOP aangeboden lagen Ruttenberg en Van Barneveld nog een houten schoorsteen- broederlijk bij elkaar. Gerard van Wijk mantel, schemerlamp met kwam niet door omdat;'hij gevallen was. lectuurbak, electrische In de derde ronde lag Ruttenberg aan gramofoon, een nieuwe de kop, achter hem kwam Van 't Kloos- radio m. garantie. Kerk- ter en Van Barneveld was door pech straat 21, 's avonds na achter geraakt. De overige ronden gaven 7 uur. hetzelfde beeld. In de zesde ronde lag tt t^i Te koop aangeboden Van t Klooster op 2 minuten achter BR0MFI|TS, merk Cy- Ruttenberg en Van Barneveld op 4 mi-L t Schoolstr. 33. nuten. Bij de juniores was de situatie anders Drukkerij- of binderij- dan de vorige malen. Deze keer was, werk gezocht door ge- Wouter van Barneveld de man. Hij ging routineerde vakman, met Kees van Rees aan de kop en op 50 meter volgden Walter van 't Kloos ter en Nic. Westhof. In deze volgorde kwam geen verandering. De uitslag was Seniores 1. Gerrit Ruttenberg, 26 k.m. in. 1 uur 24 min. 2, Klaas van 't Kloos ter, 1 uur 26 min. 3. Wil van Barne veld, 1 uur 27V2 min. Juniores 1. Wouter van Barneveld, 7,8 k.m. in 30 min. 2. Kees van Rees, op 25 meter. 3. Nic. Westhof, op 300 meter. 4. Walter van 't Klooster, op 400 meter. BIJEN, BLOEMEN, BOMEN. De heer J. H. van Dijk uit Bilthoven sprak in „Zonnheuvel" voor de vere niging van bijenhouders in onze ge meente over het onderwerp „Bijen. Bloemen, Bomen". De imkers in Nederland zijn zeer te vreden over de honingopbrengst van het afgelopen jaar. Het is een goede zomer geweest met een grote honing- dracht. Slechts de lindenhoning is door het koude voorjaar in opbrengst ten achter gebleven. Ons land staat aan de kop in West Europa wat de honingop brengst betreft. Deze is beter dan in Duitsland, Engeland, Zwitserland, Bel gië en Luxemburg. Tegen warme lan den kunnen wij het echter niet opne men. Daar wordt per volk soms 600 pond geleverd tegen 300 pond hier en in Zuid-Afrika is de opbrengst vaak nog groter. De heer Van Dijk wees op de band, die er tussen bijen, bloemen en bomen. Vaak wordt gemeend, dat de bij de honing uit de bloem haalt, maar deze wordt in de korf gemaakt. Met kleurendia's uil binnen- en buiten land ver: e'derde de heer Van Dijk h 1 gesprokene. voor avonduren in be drijf of THUISWERK. Br. nr. 784 bur. S. C. Gevraagd voor enkele uren per dag huishou delijke HULP. Kind geen bezwaar. Apart klein huisje aanwezig. Br. nr. 783 bur. Soester Crt. Gevraagd nette jonge WERKSTER, 2 maal per week. Stadhoudersl. 58. Door een bejaarde dame gezocht ZIT-SLAAPKA- MER met eenvoudig pension, voor tijdelijk Br. letters G E bur. S. C. VERLOREN Spaanse on derbroek. Terug te be zorgen aan St. Nicolaas Te koop beige lams- vacht 3/4 BONTJAS, m. 42, 75.Braamw. 20. Te koop Telex GAS KACHEL (nagenoeg nieuw). F. M. Bergsma, Steenhoffstraat 71. Student geeft BIJLES in alle U.L.O.- en H.B.S.- vakken. Brieven onder nr. 785 bur. S. Crt. Te koop C.Z. 150 c.c. 1953. Vinkenweg 29, 2 x bellen. Te koop beste VOER- KNOLLEN. Te bevragen J. R. Kok, Birkstraat 111. Gevr. een nette WERK STER. Heuvelweg 22. Te koop GASFORNUIS in goede staat. Beetzl. 47a. Wie wil RUILEN mooi vrijstaand woonhuis te Soestdijk tegen kleine woning in Soest-Zuid. Aanb. Gallenkamppels- weg 18, Soest-Zuid. OVER TE NEMEN 2 1-pers. 3-delige kapok matrassen, 90 cm. breed, in staat van nieuw. Koopje. Wald. Pyrmont- laan 42. Gevraagd WERKSTER voor kantoor en atelier van 1-7 uur (zaterdags van 10-12 uur). Borduur- en Lingerie-industrie, Amersfoortsestraat 76, Soesterberg. (Bushalte einde Vliegveld.) Gevraagd per 1 januari voor de winkel en huis- I houding. Maison Verkleij, I Van Weedestraat 40. Te koop prima auto, motor pas gereviseerd, (moet nog ingereden worden). Utrechtseweg 329, Amersfoort, tel. 3268. Sneon, 17 Desimber, o.s. spilet „Freonskip en Ien fald", yn seal Eemlan it moaije nije stik „YN TSJINST FAN DE MIENSKIP". In goed en fleurich stik Leden 0.50, oaren 1.-. Forsit dizze gelegenheit foaral net is Uw adres H. VAN ZIJTVELD Julianalaan 64, tel. 3228 Mak. en Ass.kantoor Fa. v. d. Wijnqaart Plasweg 63 - Tel. 2064 zelfbewoning en geldbelegging te koop gevraagd door mak. Ir. J. G. F. Gijzen c.i. (Won. bur P. Man), Steenhoffstr. 9 t.o. Raadhuis. Telefoon 2300. Dit leuke zuiver wollen arraché KLEUTERJASJE Grliecl op teddy gevoerd. Maten 45—50. Unieke aanbieding I U* Plastic doorschijnend( TAFELLAKENS ter bescherming van o: bijt- of tafellaken - mi 135 x 175 per stuk 9

Soester Courant | 1955 | | pagina 6