P in Opening Motoreniabriek Bach. Officiële Mededelingen. SOEST ONTVOERD Burgerlijke stand. De felste sneeuwstormen hebben giste ren niet kunnen weerhouden, dat zeer velen zich naar de Beckeringhstraat begaven, waar de burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck, de motorenfa- briek Bach, die de bekende Victoria bromfiets vervaardigt, officieel geopend heeft. De directeur van de fabriek, de heer M. F. Bach, heette in de grote lichte fabriekshal de vele genodigden, onder wie de gemeentesecretaris, de heer J. J. J. M. Festen; de raadsleden mevr. Landweer-de Visser en de heren Van Wely en Oranje; de korpschef van de politie, de hoofdinspecteur C. van Es; de directeur van het postkantoor, de heer Jansen; de directeur van de Ne derlandse Middenstandsbank, de heer Van Harten; de directeur van het gas bedrijf, de heer Bredeveld en de di recteur van de K.L.M., de heer J. A. Bach, van harte welkom en hij sprak zijn vreugde uit over de komst van de vele belangstellenden, die getuige wil den zijn van deze officiële opening door de burgemeester. Hiervoor bracht de heer Bach allen hartelijk dank. op prijs gesteld. Dat de heer Bach de gezondheid van de aanwezigen wilde ontzien en de opening in de ruime en lichte fabriekshal liet verrichten was bijzonder te prijzen. Soest streeft naar beperkte industria lisatie met afwisseling van werkzaam heden, zoals men die in het hele land wenst. Het is prettig voor onze ge meente, dat de directeur van de moto- renfabriek Bach hier terrein gekozen heeft en zijn fabriek hier heeft laten neerzetten. De gemeente was dan ook gaarne bereid alle medewerking te ver lenen. Temeer toen bleek, dat hier sprake was van een gezonde firma met gezonde principes. Slechts om de nor male medewerking is verzocht en de heer Bach heeft niet gemeend in de gemeente Soest een voorschotbank te moeten zien. Het gemeentebestuur kan dus dankbaar zijn, dat deze fabriek in onze gemeente gevestigd is. Aan de motorenfabriek is grond ver strekt en medewerking verleend, maar het gemeentebestuur van Soest is er zich van bewust, dat voor het steunen van de industrialisatie in onze gemeente Door de minder gunstige weersomstan digheden had men afgezien van een opening zoals gebruikelijk is, daar de temperatuur er niet toe uitnodigde de burgemeester te verzoeken de opening te verrichten in de open lucht. Men had daarom een symbolische opening gekozen en de burgemeester zou uit genodigd worden deze te verrichten door het onthullen van de nieuwe mo dellen van de Victoria bromfiets. De heer Bach dankte het gemeente bestuur en het ambtenarencorps voor de welwillende medewerking, die steeds verleend was. Alles was in bijzonder vlot tempo gegaan. „Ik hoop en vertrouw, dat U, mijnheer de burgemeester, en Uw ambtenaren corps nooit spijt zullen krijgen van de voortvarendheid waarmee U ons ge holpen hebt en dat nog vele jaren zal blijken, dat deze nieuwe fabriek een aanwinst voor de gemeente Soest is." De heer Bach dankte al zijn medewer kers voor het werk, dat verricht was. De opening van de fabriek is een mijl paal, maar daarmee is het einddoel niet bereikt, want nu gaat het eigenlijk pas komen. Zij, die in de fabriek werk zaam zijn moeten er voor zorgen, dat iedere bromfiets voor 100 af is en dat men zal zeggen: „Uit Soest komt niet alleen de beste bromfiets, maar ook de best afgewerkte bromfiets". De heer Bach dankte de agenten voor hun belangstelling, waaruit de band van wederzijds begrip bleek. Wanneer de schouders er onder gezet worden dan zal de verkoop steeds zodanig kunnen zijn, dat dit tot voordeel van allen is. Met de wens „koop veel en betaal vlug" besloot de heer Bach zijn dankwoord aan de agenten. De leveranciers, die eveneens in grote getalen gekomen waren, gaf de heer Bach de verzekering, dat het de stellige wens van de directie is hen niet teleur te stellen. Het ligt in de bedoeling het bedrijf te verstevigen en uit te bouwen. Tevreden leveranciers zijn. voor een fabriek net zo belangrijk als een goed netwerk van afnemers. De heer Bach achtte het verheugend, dat de pers zoveel belangstelling toon de, daar hieruit bleek, dat men deze officiële opening belangrijk genoeg achtte om haar wereldkundig te maken. Tenslotte dankte de heer Bach de ar chitect, de heer Heineken en de aan nemer, de heer H. W. van Asch, die met zijn onderaannemers alle moeilijk heden overwonnen heeft en een bijzon der dankwoord gold de schenkers van de vele bloemstukken. Vervolgens verzocht de heer Bach de burgemeester de opening te willen ver richten. Vóór het officieel openen van de fa briek met het doorknippen van het lint, dat de nieuwste modellen van de Vic toria bromfiets zou onthullen, sprak de burgemeester de directeur en zijn familie toe en wenste hen van harte geluk met deze belangrijke dag. Het is voor iedere fabrikant een bij zondere gebeurtenis wanneer hij zijn wensdroom vervuld ziet door het openen van een nieuwe fabriek, helemaal in gericht naar zijn verlangens en afge steld op de behoeften van het bedrijf. Het gemeentebestuur verheugde zich in deze vreugde te mogen delen door het aanwezig zijn bij deze plechtigheid, waarbij de burgemeester, als exponent van de gemeente, een actief aandeel aan deze opening mocht hebben. Dit wordt door het gemeentebestuur zeer meer nodig is. Gezonde industrialisatie eist een gun stig klimaat om zich tenvolle te kun nen ontwikkelen en het gemeentebestuur van Soest streeft hiernaar en zij acht in het bijzonder het stichten van een ambachtsschool van zeer groot belang. De plannen zijn in een vergevorderd stadium, maar door het gebrek aan bouwvolume zullen er helaas nog wel enige jaren overheen gaan voor we wordt. „Ik hoop, dat het U voorspoedig zal gaan in Soest, dat Uw werknemers hier met plezier zullen werken en dat de directie de fabriek voortdurend in bloei zal doen toenemen". Het flitsend licht van persfotografen viel samen met het doorknippen van het lint, waardoor het scherm omhoog ging. dat de nieuwste modellen van de Victoria bromfiets verborgen had gehouden. De heer Bach dankte de burgemees ter en bood een van de nieuwe brom fietsen aan de gemeente Soest aan. De burgemeester toonde zich zeer ver heugd over dit geschenk, waaruit dui delijk bleek, dat de samenwerking tus sen motorenfabriek Bach en de ge meente allerplezierigst is geweest. De bromfiets werd dan ook gaarne aan vaard, maar niet om gebruikt te wor den in gemeentelijke dienst. Binnen kort zal er in onze gemeente wel een actie zijn met de opzet geld in te za melen voor een goed algemeen doel en deze bromfiets zal dan als eerste prijs bestemd worden voor de verloting, die ten bate van dit goede doel gehou den zal worden. Daarmee zal dan met dit geschenk een resultaat bereikt wor den, dat ver uitgaat boven het gebruik van de bromfiets in gemeentelijke dienst. Met een rondgang door de fabriek door de genodigden werd de openingsplech tigheid besloten. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van F. H. Fiedeldij, directeur-eigenaar van „Artimeta", Braamweg 43a, Soest, om een moffeloven alsmede een viertal elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6^4 P.K., dienende voor het in werking stellen van een spuit cabine met afzuiger, een compressor, een slijp- en een boormachine, in het perceel gelegen aan de Braamweg, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie D, nr. 2785, te mogen oprichten, in werking brengen en in werking hou den door hen voorwaardelijk is in gewilligd. Soest, 10 januari 1956. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van N.V. Oliën en Benzine Import Maat schappij, Kerkstraat 38, Soest, om de benzine-installatie, waarvoor laatstelijk op 18 januari 1955, afd. I, nr. 2596, vergunning is verleend, in het perceel Nieuw er hoekplein 1, kadastraal bekend deze ambachtsschool' in onze gemeente hebben. Toch hoopt het gemeentebestuur in korte tijd reeds een dusdanig gunstig klimaat geschapen te hebben, dat de industrieën die hier zijn zich erover verheugen Soest uitgekozen te hebben en dat de werknemers in deze indus trieën het prettig vinden in Soest te werken. Er zijn op dit terrein vele moeilijkheden, vooral bij de huisvesting, daar dit landelijk geregeld wordt, maar belemmeringen van andere aard kun nen plaatselijk opgelost worden. De burgemeester sprak de wens uit, dat de heer Bach op dezelfde rustige wijze zou blijven voortgaan en dan zou spoedig blijken, dat de fabriek te klein gemeente Soest, sectie H, nr. 7097, te mogen wijzigen door het verplaatsen van een ondergronds reservoir met een inhoud van 6000 liter en van twee electrische pompen, door hen voorwaar delijk is ingewilligd. Soest, 10 januari ,1956. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. A. Metzukat, Dorresteinweg 86, Soest, om een ondergrondse benzinebewaar plaats met een inhoud van 2000 liter, in het perceel, gelegen aan de Dorre steinweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 2402, te mogen op richten, in werking brengen en in wer king houden door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Soest, 10 januari 1956. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Arma N.V., Van Weerden Poelmanweg 2, Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de vervaardiging van gasinfrarood- stralers, in het perceel Klaarwaterweg 79, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 3779. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 24 januari a.s., des voormiddags 11 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 9 januari 1955. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. De burgemeester van Soest brengt hier bij, overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 10, lid 9, juncto artikel 10, lid 4, der Wederopbouwwet, ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente (afd. Eigendommen) met ingang van 11 januari 1956 gedurende een week voor een ieder ter inzage ligt a. liet besluit van de raad dier gemeen te van 29 september 1955, afd. V, nr. 3106, tot onteigening van gron den, gelegen tussen de Professor Lo- rentzlaan (oud Verlengde School- weg) en de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg, zulks voor de ver wezenlijking van een aldaar gepro jecteerd bouwplan, strekkende tot leniging van de woningnood; b. het besluit van de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting van 3 januri 1956, afd. Juridische Zaken, nr. 1273723, inhoudende de goedkeu ring van het voornoemde raadsbe sluit van 29 september 1955. Soest, 5 januari 1956. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag (morgen), te 3 uur, heeft verkoop van ylees plaats aan het slachthuis. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK.' Een hond beet op de Dorrestein weg een kalkoen dood van meneer W. De eigenaar van de woesteling zal de schade vergoeden. Zaterdagmorgen vonden in onze gemeente drie aanrijdingen plaats. Op de Laanstraat stond de auto van M. V. geparkeerd. Een vrachtauto reed er tegen aan en beschadigde hem. Op de Stadhouderslaan reed de personenauto van de heer A. T. tegen een boom doordat de stuurinrichting defect raakte. De auto werd van voren beschadigd. Van de Ossendamweg reed de per sonenauto van de heer H. de Soester- bergsestraat op. Daar reed Mevrouw V. op haar bromfiets. De auto sneed haar de pas af, zij kwam te vallen en dokter Stroband moest een ernstige wond aan het scheenbeen behandelen. G. B. uit Baarn kwam op de Stad houderslaan te vallen toen een hond onverwacht de weg overstak. Zijn bromfiets werd beschadigd. DUIVENTENTOONSTELLING „DE ZWALUW". Bijna tweehonderd duiven zijn zaterdag en zondag door de vereniging „De Zwa luw" in „De Gouden Ploeg" tentoon gesteld en de keurmeester, de heer M. A. van Keken uit Amersfoort, was vol lof over de kwaliteit. Bij een van de laatste tentoonstelling in Utrecht waren een dertigtal duiven 14, Toen zij langzij kwamen legde Ho- sason uit, dat hij en David eerst aan boord moesten zijn en hij beval, dat uit de grootste ra een takel naar be neden gelaten moest worden. Hiermee werd David op het dek gezet, waar de kapitein reeds stond te wachten. Hij kwam wel wat onder de indruk van al het onbekende wat hij zag, maar was toch ook weer verrukt over al het nieuwe, dat de kapitein hem liet zien. „Maar waar is mijn oom", vroeg hij plotseling „Ja", zei Hosason. Deze zag er opeens hard en vijandig uit en zij: „dat is het nu juist David rende naar de reling. Daar ging de roeiboot in de richting van de kust en zijn oom zat aan het roer. „Help, help, moord kreet David door dringend. Sterke handen rukten hem echter weg van de reling en het was' alsof een donderslag hem trof. Iets als een bliksemstraal kwam hem voor de ogen, waarna hij het bewustzijn ver loor. met een prijs beloond, terwijl ze ze ker niet beter waren dan eenzelfde aantal dat de keurmeester hier kon aan wijzen, terwijl deze echter niet voor prijs in aanmerking kwamen omdat er betere duiven tentoongesteld waren. De voorzitter van de vereniging, de heer J. J. v. d. Brakel, opende zaterdagavond de tentoonstelling en bracht dank aan de tentoonstellingscommissie. Hij hul digde de winnaars van de meeste prij zen, de heren C. van Soest, A. J. van Dorrestein, H. Gorissen en A. Donse laar, die met 6 ingezonden duiven 6 prijzen wonnen, hetgeen een unieke prestatie is. De volgende prijzen werden toegekend: Oude doffers, onbevlogen: 1. H. Adams. 2. J. v. d. Belt. 3. A. Donselaar. Zeer eervolle vermelding E. de Goede. Eer volle vermelding Sj. Rijksen en P. Wolf- sen. Oude duivinnen, onbevlogen: 1. A. Don selaar. 2. P. Grift. 3. C. van Soest. Zeer eervolle vermelding E. de Goede. Oude doffers tot 500 K.M.: 1. Sj. Rijk sen. 2. B. Roest. 3. H. Onwezen. 4. H. Kriek. 5. E. de Goede. 6. J. Ottens. 7. J. v. d. Belt. Zeer eervolle vermel ding J. Ottens. Eervolle vermelding C. v. Soest. Oude duivinnen tot 500 K.M.: 1. A. J. van Dorrestein. 2. H. Onwezen. 3. A. Donselaar. 4. N. v. d. Veen. 5. H. Smit. 6. V. Reyerse. 7. J. P. Wolfsen. Zeer eervolle vermelding J. Ottens. Eervolle vermelding P. de Bes. Oude doffers boven 500 K.M.: 1. C. van Soest. 2. P. Wolfsen. 3. A. J. van Dorrestein. 4. C. Coerman. 5. A„ Don selaar. Zeer eervolle vermelding C. v. Soest. Eervolle vermelding F. Limburg en A. Hilhorst. Oude duivinnen boven 500 K.M.: 1. A. Donselaar. 2. H. Gorissen. 3. H. On wezen. Jonge doffers tot 150 K.M.: 1. C. v. Soest. 2. H .Onwezen. 3. Sj. Rijksen. Jonge duivinnen tot 150 K.M.: 1. Sj. Rijksen. 2. J. v. d. Brakel. 3. J. v. d. Brakel. Zeer eervolle vermelding A. J. van Dorrestein en H. Woustra. Eer volle vermelding C. van Soest. Jonge doffers 150-250 K.M.: 1. H. Go rissen. 2. P. Wolfsen. 3. A. J. v. Dor restein. 4. V. Reyerse. 5. B. Roest. Zeer eervolle vermelding H. Onwezen. Jonge duinvinnen 150-250 K.M.: 1. H- Gorissen. 2. A. Donselaar. 3. C. van Soest. 4. Sj. Rijksen. 5. H. Smit. Zeer eervolle vermelding C. van Soest. Jonge doffers boven 250 K.M.: 1. A. J. van Dorrestein. 2. H. Adams. 3. C. van Soest. Jonge duivinnen boven 250 K.M.: 1. H. Smit. 2. A. J. van Dorrestein. 3. H. Go rissen. Zeer eervolle vermelding H. Adams. Eervolle vermelding Sj. Rijk sen. Schoonste duif van het geheel was een oude doffer van C. van Soest. De schoonste jonge doffer was eveneens van C. van Soest. De schoonste jonge duivin van H. Gorissen en de schoon ste oude duivin van A. J. v. Dorrestein, Zondagmiddag vond een verloting plaats van 16 duiven van de tweede gene- raal-kampioen van Baarn-Soest A. J. van Dorrestein. GEBOREN Gijsbertje, dochter van D. E. van Amerongen, kantoorbediende en G. van Kleef, Van Straelenlaan 13. Sylvia Jolanda, dochter van D. van Hensbergen, radiotechnicus en E. C. Batenburg, Hartmanlaan 18. Elisa- beth Theodora Maria, dochter van A. Quik, elektrotechnicus en Th. A. van Dijk, Van Weedéstraat 52. Cornelis Josephus Maria, zoon van A. J. van Balkom, onderwijzer en A. M. J. de Kruijf, Gen Winkelmanstraat 137. Bernardus Johannes Gerardus Maria, zoon van A. L. Beckers, militair en E. G. M. Schilder, Hildebrandlaan 2. Wijtske, dochter van E. Koenes, steen breker en B. van der Heide, Nieu- weweg 48. Johan Diederik, zoon v. J. D. Otte, militair en K. Ennenga, Gen. Winkelmanstraat 48. Alice Janine, dochter van L. Meyer, plaatwerker en J. Ras, Andriessestraat 16. Barbara Margreta Maria, dochter van P. J. v. Wegen, sjouwer en M. P. Hilhorst, Ringweg 14A. Fredericus Cornelis Maria, zoon van J. T. Paauw, slager, en M. E. Verkleij, Birkstraat 49. Andreas Ignatius Maria, zoon van J. W. van de Beek, landbouwer en J. van Valkengoed, Oude Grachtje 19. ONDERTROUWD Anthony van Gin- kel, bankwerker, Lange Brinkweg 51 en Neeltje Muis, Dorresteinweg 85; datum huwelijk 20. januari 1956. GEHUWD Jan van de Groep, galva- niseur, Heiligenbergerweg 13, Amers foort en Antonia Francisca Pasker, dienstbode, Vredehofstraat 17. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Evert Westerveld, metselaar, Molen straat 130 en Teuntje van Drie, fabrieks arbeidster, Kerkpad N.Z. 13. Adres na huwelijk Kerkpad N.Z. 13. OVERLEDENAnnetje Brouwer, 59 jaar, zonder beroep, gehuwd met F. Reurink, Ossendamweg 53. Gerar dus Spruit, 66 jaar, zonder beroep, ge huwd met C. Broekhuijzen, Ruwiel Ter Aa 11.

Soester Courant | 1956 | | pagina 5