SPORT. Kleurspoeling. J. KOPPEL. 100 wollen Gabardine Regenjas slechts f 110.--. Modelkleermakerij ,SCHMIDT' Officiële Mededelingen. SOEST ONTVOERD W. N. NIEUWENHUIS EEMLAND'S LUSTRUM-BALMASQUE Burgerlijke stand. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 B.D.C. 1—BARNEVELD 1 3—3. B.D.C. heeft het nieuwe voetbaljaar minder goed ingezet door een gelijk spel tegen Barneveld terwijl het een overwinning had kunnen zijn. B.D.C. begon enthousiast in hoog tem po, maar het samenspel liet nogal wat te wensen over, zodat er geen resul taten kwamen. Er werden kansen ver knoeid voor het doel van Barneveld en aan de anderfe kant was betrekke lijk weinig te doen, daar de gasten te gen de straffe wind inspeelden en moei lijk in de buurt van Van de Lugt kon den komen. Toch kwam daar na twintig minuten het eerste doelpunt tijdens een periode van duidelijk B.D.C.-overwicht. Van de Beek, de gevaarlijke middenvoor van de Barnevelders, brak door de verde diging heen. Van de Lugt liep uit, trap te naar de bal inplaats van z'n han den te gebruiken en hij trapte mis. (0-1.) B.D.C. ging weer stevig in de aanval en kreeg al gauw een kans de gelijk maker te scoren. Rechtsbuiten Wester- veld gaf een mooie voorzet aan links buiten Dorrestein, die overkopte. Na twintig minuten werd het toch 1-1 na een vlot spelletje op links en De Ruig maakte het eerste B.D.C.-doelpunt. Vijf minuten later loste linksbinnen Van Breukelen een onverwacht hard schot, waarop de doelman van de gasten iets te laat reageerde en het was 21. Barneveld liet zich door deze achter stand niet intimideren en zette een fel offensief in met breedte-aanvallen. De snelle middenvoor gaf de B.D.C.- achterhoede veel werk, maar de B.D.C.- ers lieten zich niet in de defensie drin gen en twee minuten voor rust kreeg midvoor Gros de bal in vrije positie. Hij loste een hard schot en het was 3-1. Ieder rekende al op een overwinning van B.D.C., maar de bezoekende club was het daar niet mee eens, hoewel B.D.C. direct met aanvallen begon. Dorrestein was zeer actief, maar zijn twee voorzetten werden niet benut. Barneveld beantwoordde dit met enige snelle aanvallen en er werd snel en levendig gespeeld, zodat het wel leek alsof de eerste helft pas begonnen was. Uit een scrimmage voor het B.D.C.-doel loste de linksbuiten van Barneveld een schot dat gestopt werd en de links buiten schoot naast. Een volgend schot werd eveneens door Van de Lugt ge houden, terwijl aan de andere kant een schot van Gros mislukte. Dorrestein kreeg een mooie kans, die hij niet be nutte door voor te zetten inplaats van te schieten. NEEMT U OOK EENS EEN Het zal Uw haar verfraaien of eventueel de eerste grijze haren verdoezelen. Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 Speciaal adres voor Permanent Wave en Haarkleuringen. Na een kwartier maakte de B.D.C.- keeper een fout, die, al zolang als het voetbalspel beoefend wordt, gemaakt is. De rechtbinnen van de gasten, Weiner, maakte zo'n duidelijke opzettelijke handsbal, dat iedereen het wel moest zien. Toen schoot hij en v. d. Lugt liet de bal z'n doel inlopen omdat het toch hands was. De scheidsrechter had echter niets gezien en het werd een doelpunt. Luid protest, maar het hielp niets. Handsballen, die niet door de scheidsrechter gezien worden, zijn nu eenmaal geen handsballen. B.D.C. ging weer in de aanval en er werden enkele hoekschoppen genomen, die niets opleverden. Na een half uur kreeg de thuisclub een redelijke kans bij een vrije schop wegens hands, maar doordat drie man buitenspel stonden werd het niets. Barneveld ging tot het offensief over en mocht enkele corners nemen. Ook een vrije schop en Weiner schoot hoog en hard van wel 30 meter op het doel van v. d. Lugt. De bal verdween in de uiterste hoek in het doel, terwijl de keeper er geen hand naar uit stak. Het is echt niet verstandig te denken, dat een bal naast gaat en in het doel verdwijnt. Barneveld zag winstkansen en ging fel ten aanval, zodat er nog heel wat span ning in de laatste minuten van de wed strijd te beleven viel. Ook B.D.C. zette alles op alles, maar de verdedigingen lieten zich niet meer passeren en het bleef 3—3. HEES—KULAN 2—1. Het blijft goed gaan met Hees, dat dit maal met 21 van het bezoekende Ku- lan won. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar Kulan zag geen moge lijkheid de kansen te benutten en de aanvallen werden slecht afgewerkt. Hees deed het wel niet zoveel beter, maar na twintig minuten scoorde mid voor Kamphorst het eerste doelpunt en de Soestenaren hadden hier de nodige steun aan. Lang werd hiervan echter niet geprofiteerd, want na een half uur was de stand gelijk, toen de linksbui ten van Kulan voorzette en de bal in een verwarde situatie het doel in rolde. Na de rust probeerde Hees het met ver anderingen in het elftal, waardoor niet direct succes behaald werd. Twintig minuten voor het eind wist C. de Jong echter, in combinatie met W. de Jong, het tweede en winnende doelpunt te maken. VOETBALUITSLAGEN. S.E.C. A—Gooi A 3—3. E.M.M. a—S.E.C. a 3—3. V.V.O.G. 1—S.E.C. 1 afgelast. S.E.C. 2—Zeist 3 3—2. Veenendaal 3S.E.C. 3 30. K.V.S. WINT MET 2—1 VAN BICO 3. K.V.S. is naar Bilthoven geweest en heeft daar de promotiekansen doen toe nemen door met 21 te winnen van Bico III. Het was een spannende wed strijd, waarin Bico het eerste doelpunt maakte. Na rust scoorde Mevr. Hovius het eerste doelpunt voor K.V.S. en Mevr. Timmer maakte de winnende goal. Aanvankelijk werd de competitie in twee afdelingen gespeeld en Filo's 2 was het sterkst van de andere afde ling dan waarin K.V.S. speelde. Thans ontmoeten deze twee twaalftallen el kaar zondag a.s. op de Klein Engen- daalweg en K.V.S. hoopt niet alleen op bezoek van de korfballende leden van de combinatie S.T.C.-K.V.S., maar ook van de turnsters en turners, want het wordt een belangrijke wedstrijd om de eerste plaats en het twaalftal kan de aanmoedigingen van veel toeschou wers best gebruiken. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Door te zegevieren met 23-21 in de 3e game van het dubbelspel wist Shot 1 met 64 van Quick 4 te winnen. B. van Haarlem won 2 partijen ondanks 't feit, dat hij zijn bat je enkele dagen te voren gebroken had. Hiervoor deed Th. Daselaar niet onder. Zijn bat je brak doordat een toeschou wer er op ging zitten. Met dit zelfde bat je kwam hij echter, na enkele we ken beneden zijn vorm geweest te zijn, tot verrassend goed spel en won ook 2 partijen. A. v. Haarlem moest 2 maal zijn tegen standers feliciteren® A.s. zaterdag valt de voorlopige beslis sing voor de 2e plaats in de match Shot 1Hoogerheide 1. Shot 2 voldeed niet aan de verwach tingen door tegen het vrij laag geklas seerde Huizen met 55 gelijk te spe len. Wat meer training zou de pres taties zeer ten goede komen. Shot 3, Shot 4 en Shot 6 konden niet spelen, omdat de zaal niet beschikbaar was. Shot 5 won ook nu weer. Met 82 werd van B.T.T.C. 7 gewonnen en behield hierdoor de plaats in de kopgroep. Shot 7 bleef beneden haar vorm gezien de 82 nederlaag tegen B.T.T.C. 8. J. Stalenhoef scoorde de enige tegen- punten. Shot 8 was vrij. Shot 9 was ook nu weer onweerstaanbaar. Dit damesteam won met liefst 100 van Quick 10. Bij de aspiranten kreeg Shot a een ge voelige 82 nederlaag te incasseren van Victoria a. T. Voet en H. Overgoor wonnen ieder éénmaal, H. Rauch kwam niet tot winst. Shot b won, ondanks het slechte mate riaal, in Baarn van U.B.T.V. a (64). Shot c verloor van de leider Victoria b (82). Shot d won reglementair met 100 van B.S.C. a. Shot e won ver dienstelijk van Victoria c (91). Shot f zorgde voor een verrassing. Van B.S.C. b werd met 64 gewonnen. W. v. Scheppingen won éénmaal, R. v. Schep pingen en R. v. Zadelhoff ieder 2 maal. Dinsdag a.s. spelen Shot 4, Shot 6 en Shot 8 te Hilversum. Woensdag speelt Shot 7 tegen U.B. T.V. 10 te Hilversum. Vrijdag Shot 2 te Hilversum en Shot 9 te Soest. Zaterdag ontvangen Shot 1, Shot 3 en Shot 5 hun tegenstanders in thuiswed strijden. TEMPO-CYCLECROSS. Bij de achtste rit van de cycle-cross- competitie van Tempo bleek, dat het met Wil van Barneveld nog niet erg gaat. Opnieuw kwam hij in de eerste ronde gelijk met Gerrit Ruttenberg door, maar in de tweede ronde was hij door Klaas van 't Klooster al naar de derde plaats verwezen, terwijl Gerard van Wijk de rij sloot. Rondenlang bleef de stand ongeveer ge lijk, totdat na de zevende ronde Ger rit Ruttenberg en Klaas van 't Kloos ter ineens samen met Gerard van Wijk en Wil Barneveld reden op verzoek van een fotograaf, die een actiefoto wilde hebben. Bij de juniores startten twee renners en later kwam Nic Westhoff er nog bij. Twee ronden lang bleven Wout van 't Klooster en Walter van Barneveld bij elkaar, daarna won Van Barneveld on bedreigd. Uitslag Seniores 1. Gerrit Rottenberg, 26 K.M. in 1 uur 23,3 min. 2. Klaas van 't Klooster, 1.24,3. 3. Wil van Barneveld, 1.32. 4. Gerard van Wijk 1.32. Juniores1. Wouter van 't Klooster, 10,4 K.M. in 39,3 min. 2. Walter van Barneveld 41 min. 3. Nic Westhof 42 m. Wij bieden U een naar maat, kleur donker blauw, alleen gedurende de maand januari, voor BIRKSTRAAT 71 TEL. 3825 STRAATNAAMGEVING. Burgemeester en wethouders der ge meente Soest maken bekend dat bij ministriële beschikking van 17 decem ber 1955, aan de nieuwe betonweg, ge legen tussen de Kampweg te Soester- berg en de Doorns,e£ grindweg, en lo pende achter, de Dumoulinkazerne, de naam is gegeven van „Het Zeister Spoor','. Soest, 13 januari 1956. KEURING EN HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend A. dat het goedkeuringsmerk, geduren de het jaar 1956 te bezigen zal zijn bij de keuring en herkeuring van ma ten, gewichten en meetwerktuigen, de letter W in de kleine staande druk vorm; B. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zitting zal worden gehouden te SOEST in het verenigingsgebouw „St. Joseph", Steenhoffstraat 28, op: maandag 30 januari 1956, van 9V2-12 en 13-17 uur, voor hen wier geslachts (firma)naam begint met een der letters A—M; dinsdag 31 januari 1956, van 9-12 en 13-17 uur, voor hen wier geslachts(fir- ma)naam begint met een der letters NS; woensdag 1 februari 1956, van 9-12 en 13-16V2 uur, voor hen wier geslachts (firma)naam begint met een der letters T—Z; te SOESTERBERG in het politiebureau te ZEIST, Utrechtseweg 141, op don derdag 2 februari 1956 van 10-12 en 13-16V2 uur. De maten, gewichten en meetwerktui gen moeten voor 1 october 1956 ge stempeld zijn met de letter W. Bij ver zuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, bestaat nog ge legenheid maten, gewichten en meet werktuigen te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Utrecht, Springweg 7, des woensdag van 13.30-16.30 uur en donderdags van 9-12 en 13.30-16.30 uur. Milligram-gewichten kunnen alleen aan het ijkkantoor herkeurd worden. Soest, 13 januari 1956. WIJZIGING KOSTWINNERS VERGOEDINGSBESCHIKKING. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 januari 1956 een aantal wijzigingen in de kostwinners vergoe dingsregeling voor militairen zullen worden aangebracht. Deze wijzigingen houden o.ni een ver hoging van de zgn. gezinsmaxima in. Er wordt n.1. geen kostwinnersvergoe ding toegekend indien de bruto-inkom- sten van de belanghebbende, vastge steld met inachtneming van de kost winnersvergoedingsbeschikking, meer bedragen dan bepaalde grensbedragen (gezinsmaxima) De gezinsmaxima bedragen per week bij het hieronder aangegeven getal tot het gezin behorende personen (waar van zijn uitgezonderd de niet bij het gezin inwonende kinderen, wier kosten van levensonderhoud niet ten laste van het gezin komen) Vanaf 1 januari 1956 1 persoon 75. (tot 1 januari 65,50), 2 personen 80.- 69,50), 3 personen ƒ85.— (ƒ73,50), 4 personen 90,77,50), 5 perso nen 95.81,50), 6 personen 100.- (ƒ85,50), 7 of meer personen 15. per persoon 12,85 per persoon). Voorts wordt een regeling getroffen, waardoor bij vergoeding van kosten van vervanging in alle gevallen zal worden gehandeld overeenkomstig de wijze, waarop zulks thans geschiedt ten aan zien van de hoofdkostwinner voor echt genote en kinderen. In verband met een en ander zullen vele reeds toegekende kostwinnersver goedingen met ingang van 1 januari 1956 worden herzien. Ook zullen zich gevallen voordoen, waarin tot nu toe geen vergoeding wordt toegekend, doch waarin met ingang van genoemde da tum wel aanspraak op kostwinnersver goeding zal ontstaan. Degenen, die menen door de gewijzig de voorschriften aanspraak op kostwin nersvergoeding te maken, kunnen een aanvraag indienen of nadere inlichtin gen verkrijgen ter gemeente-secretarie, afd. Bevolking c.a. Voor inwoners van Soesterberg op de hulpsecretarie al daar. N.B. Bij de aanvraag om kostwinners vergoeding mede te brengen: trouwboek je, de laatste aanslagbiljetten in de rijksinkomsten- en personele belasting, huurkaart, zieken- en begrafenisfonds- kaarten, adressen van werkgevers of ontslagbewijzen, loonbriefjes, rentekaar- ten enz. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. De inbreker, van wie U hebt kunnen lezen, dat hij er met drie auto's van door wilde gaan, doch dit niet klaar speelde, heeft, naar uit latere aangif ten blijkt, nog drie pogingen gedaan op de Hartmanlaan en de Van Len- neplaan. Omstreeks september colporteerde in onze gemeente een dame met BH-tjes langs de huizen. De heren hadden ui teraard niet zoveel belangstelling, maar de dames waren vaak verrukt over de prima coupe, zodat ze bestelden, voor uit betaalden en een bewijs van be taling kregen, waarop o.m. de naam van de Utrechtse firma stond, die het nuttige kledingstuk leverde. Toen er maar steeds niets kwam gin gen enkele vrouwen eens in Utrecht kijken, maar de firma woonde daar niet. De dames haalden de politie erbij en de nalatige fabrikant werd opgespoord. Er is nog niets aan de hand, want er is nimmer gezegd wanneer de levering zou plaats vinden, maar de politie vindt het wel gewenst, dat dames, die een 16. Er ontstond een kort twistgesprek tussen de kapitein en de stuurman, tot de kapitein tenslotte uitriep Breng hem waar je wiltVijf minuten later waren de boeien van David weggeno men. Een matroos nam hem op zijn rug, sjouwde hem naar boven en naar het voordek en legde hem daar op een paar dekens neer. Wederom viel David echter in zwijm, maar als herboren opende hij later zijn ogen. Hij zag het daglichtDaar lag hij verscheidene dagen als gevangene, maar zijn gezondheid keerde terug en hij leerde de opvarenden wat kennen. Het waren rauwe klanten, die bij het eerste het beste woord gereed ston den om er met een knuppel op te slaan, zelfs als het hun beste vrienden betrof. Toen David echter een paar dagen met hen samen was, begon hij te merken, dat zij toch ook wel enkele goede ei genschappen hadden. Zij gaven hem bijvoorbeeld zijn geld terug, dat zij hem ontstolen hadden en reeds onder elkan der hadden verdeeld. LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 B.H. te goed hebben, zich even melden. Hoe meer zielen hoe meer BH's. Er reden fietsers zonder licht, er reden fietsers links, een aanhanger had geen stoplichten en was zwaarder dan de trekker, dus er werd bekeurd. Een echte heer in het verkeer meld de zich bij de politie om te vertellen, dat hij bij de Molenstraat vermoede lijk een man aangereden had. Hij was gedraaid, maar de man was niet te zien. De politie ging op onderzoek uit en nu bleek, dat een bewoner van de Molen straat de hoofdweg overgestoken was toen de auto naderde. Deze had ver naar links uitgehaald, maar de man ge raakt, die licht aan de knie en het hoofd gewond werd. Hij was naar huis gegaan. Bovenbewoners van een huis leeg den de nachtspiegel in de tuin omwille van de bemesting en het gemak, maar de benedenburen namen het niet en slo ten de waterleiding af. De politie ging er op af en de zaak werd geregeld. De een zal voortaan water blijven le veren en de ander zal van leverantie afzien. Zaterdagavond hebben twee onbe kende lieden een poging gedaan in te breken bij slagerij Laseur aan de Steen hoffstraat. Ze waren bezig met een raam, maar toen er glasscherven op de grond vielen hoorde een buurman dit en hij ging even kijken. De man nen namen snel de benen, stapten op hun fiets en verdwenen over het Kerk- pad. Er wordt niets vermist, want de heren zijn niet binnen geweest. op ZATERDAG 11 FEBRUARI '56 AANVANG 20.30 UUR. Versierde zalen als nooit te voren. Schitterende prijzen. Toegang 2.50 voor Heren. 1.50 voor Dames. GEBORENJacob Willem, zoon van W. Burggraaf, banketbakker en Th. G. van Maasakker, Hilversumsestraatweg 10, Baarn. Hendrik Carel, zoon van H. C. Junge, administrateur en C. H. Kiksen, Parkstraat 10, Baarn. José Louise, dochter van A. Popma, kan toorbediende en H. van der Spek, Ber kenrodelaan 27 hs, Nieuwer-Amstel. Vera, dochter van J. W. Sukel, win kelier en F. Harskamp, Parklaan 39. Henk, zoon van H. J. van den Broek, timmerman en A. H. van Duinen, Van Lenneplaan 69. Hendrik, zoon van D. Fidder, militair en W. S. Hamer, Braamweg 41. Henricus George Ma ria, zoon van H. G. van der Wilk, mi litair en B. M. M. Klooster, Plasweg 39. Hendrika Gerarda, dochter van A. Pieper, chauffeur en G. van Oos- tenbrugge, Buntweg 1. Jacob, zoon van E. D. Braam, militair en G. Vis ser, Gen. Spoorstraat 22. Joannes Maria, zoon van J. M. Verhoef, ge meente-arbeider en J. van Ooijen, L. Brinkfoeg 64A. ONDERTROUWD: Karei Gaarlandt, fabriekarbeider, Laanstraat 89 en Jan na Altena, dienstbode, Wieksloterweg W.Z. 37E; datum huwelijk10 febru ari 1956. Willebrordus Joseph Maria Goddijn, timmerman, Kerklaan 90, Rijswijk en Cornelia Johanna Maria Koelink, kantoorbediende, Talmalaan 15; datum huwelijk27 januari 1956. GEHUWD Karei van Ettekoven, ban ketbakker, Oud Loosdrechtsedijk 118, Loosdrecht en Maria Elisabeth Con- stancia van Altena, typiste, Belvedère- weg 3A; adres na huwelijk Oud Loos drechtsedijk 209, Loosdrecht. Hen drik Peter Lüschen, suikerbewerker, Burgemeester Penstraat 26, Baarn en Hendrika van den Brink, verkoopster, Laanstraat 27; adres na huwelijk Burg. Penstraat 26, Baarn. Henri Leo Hen- driksen, etaleur, Korte Melmweg 1 en Theresia Elisabeth Johanna Buitendijk, zonder beroep, Eikenlaan 17; adres na huwelijk Eikenlaan 17. OVERLEDENLambertus Lammerse, 76 jaar, zonder beroep, gehuwd ge weest met K. van Steenbeek, Oude Utrechtseweg 55. Antona Wilhelmina Hendrika van den Steen, 86 jaar, zon der beroep, gehuwd geweest met J. H. Bantjes,. Heuvelweg 21. Hermanus van Oosterum, 58 jaar, bouwkundige, gehuwd met J. van Dorp, Veldm. Mont- gomeryweg 57. Hendrikus Bouwman, 59 jaar, huisknecht, Van Straelenlaan 1.

Soester Courant | 1956 | | pagina 6