VRIJDAG-AANBIEDINGEN VROOM DREESMANN SOEST SOESTERBERG EVENTJES TERZIJDE. VRAGENDIENST ALLEEN VRIJDAG 2-50 3 75 ACTIVITEIT VAN HET 50-JARIG V.V.V. V.V.V. bestaat dit jaar een halve eeuw en reeds nu is het aktieve bestuur be zig met de zomerfeesten, die dit jaar opnieuw gehouden zullen worden, maar dan niet samengeperst in 2 weken zoals het vorig jaar, doch verdeeld over een groot deel van de zomer. Gisteravond was er een bespreking in De Gouden Ploeg en de heren Van Riel uit Leiden en Paauw uit Rijnsburg wer den door de voorzitter van de V.V.V., de heer J. v. d. Arend, welkom geheten. Het bloemencorso van vorig jaar is boven de verwachting geslaagd, dus dit jaar zal men proberen het nog beter te doen en ervoor te zorgen, dat dit bloemencorso in Soest een traditie wordt. Dit zal mogelijk zijn daar in het centrum van ons land nergens een jaarlijks bloemencorso gehouden wordt. Het bestuur van V.V.V. heeft reeds 'n bespreking gehad met de Soester bloe misten, die hierna vergaderd hebben en het resultaat hiervan is geweest, dat de V.V.V. op de bloemisten kan re kenen. De heren Pauw en Van Riel, experts op het terrein van bloemencorso's, waren aanwezig om voorlichting te ge ven en de heer Pauw wees er op, dat samenwerking tussen de organisatoren van het corso en bloemisten noodzakelijk is voor het welslagen. Spr. heeft de beschikking over 10 praalwagens, die naar Soest kunnen komen, hier ver sierd worden, waardoor goedkoop ge werkt kan worden. Versieringselementen bevinden zich op de wagens. De heer Pauw heeft de corso's in Eind hoven en Almelo georganiseerd. Hij werkt ongeveer een maand in een plaats voor het corso, zoekt deelnemers en laat met foto's zien wat van een corso ge maakt kan worden wanneer het goed opgezet is. In Soest zitten grote mogelijkheden, daar het in het centrum van ons land ligt en de heer Pauw bood aan ook in onze gemeente een maand te werken om een bloemencorso tot stand te bren gen dat het corso van vorig jaar over treft. Na het vertonen van plaatjes, het draaien van de V.V.V.-bloemencorso- film 1955 en de gehouden besprekingen gaven zich reeds 5 personen op voor het corso van 1956. UIT HET DIKKE POLITIEBOEK. W. vergat, dat je je netjes gedragen moet als je bij iemand binnen bent en hij pikte geld weg. In een café aan de Stadhouders laan is ingebroken door het forceren van een deur. Er is een damesfiets mee genomen, die in Amersfoort terugge vonden is. N. woont in het woonwagenkamp, maar hij verbleef tijdelijk in de cel wegens alkoholische uitspattingen. V. van de Lange Brinkweg kwam zo ongelukkig op het ijs te vallen, dat een bekomen wond door dokter Stro- band gekramd moest worden. AANRIJDING. Op de Koninginnelaan reed de wiel rijder C. M. uit Laren in de richting van de Beetzlaan. Achter hem reed een personenauto, bestuurd door J. V. uit Utrecht. M. stak plotseling over naar de Beetzlaan, hoorde op het laatste moment de auto, zwenkte terug naar rechts, de auto ging snel naar links, maar de fietser kwam met z'n elle boog tegen het portier van de wagen en viel. Na behandeling door dokter Schutte, die een bekkenfraktuur con stateerde, werd het slachtoffer naar het R.K. ziekenhuis in Laren vervoerd. GUNNING. Het bouwen van een bugalow in park Vredehof, voor de heer C. Nijman te Rotterdam, is door architectenbureau P. Beekman B.N.A. en H. Beekman op gedragen aan Fa. Wed H. van Breu- kelen. SCHAKEN. In de onderlinge competitie van de Soester Schaakclub werden de volgende uitslagen gemaaktJ. K. van Zijtveld Jr.L. de Regt 10. A. van Dijk—J. Gorter 1—0. A. E. van Goor den Oos- terlinghJ. J. Immerzeel 01. J. Spij kers—P. J. Hoek 0—1. J. J. W. Blom— G. W. Geytenbeek 10. J. van Riet J. v. d. Wal 0—1. In het eerste tiental staat Van Dijk aan de kop met 5 punten, gevolgd door Samsom met 4 punten. De Regt moet I echter nog 5 partijen spelen en Van Dijk en Samsom ieder drie, dus ver schuivingen zijn nog mogelijk. In het tweede tiental staat J. de Vries boven aan met 5 pnt. en het ziet er naar uit, dat hij de leiding zal behou den. Bij het 3e tiental leidt H. Over- goor (6Vs pnt.). BINNENBRAND. In hotel „De Kleine Witte" ontstond zaterdag een binnenbrand, die eerst door de politie bestreden werd met een schuimblusser, maar ook de nevelspuit moest er aan te pas komen. Het blus sen viel niet mee, want een balk, die door de schoorsteen liep, brandde door en moest verwijderd worden. Daarna moest gestut worden, zodat de schade van de onvermijdelijke brekerij gro ter was dan van de schoorsteenbrand, die een binnenbrand werd en de brand weer twee uur werk bezorgde. NUTSBIBLIOTHEEK SOESTDIJK. Nieuwe aanwinsten Austin, Gevoel en verstand. Balchin, Mijn eigen rechter. Baldwin, Ver andering des harten. Berghman, Kiemend zaad. Brophy, Een vreem deling in Jerusalem. Burchell, De keus van het hart. Cesbron, Hon den zonder halsband. Christie, De laagte. Christie, Schuldig in eigen ogen. Clerq, De heilige graal. Dubois, Een vinger op de lippen. Eckeren, Ogen in de spiegel. Gil- breth, Ik ben een boffer. Hertog, Intermezzo in Batavia. Kloek, Renske ontdekt de wereld. Linssen, En de jaren gingen verder. Longstreet, De Pedlocks. Marsh, Première. Mar tin, De verre weg. Meyier, Zonda- resje. Möberg, Geef ons onze aar de Motley, Wij visten vergeefs. Nin, Djuna's droomzegel. Ooms, Li- dia en de erven Neuteboom. Orczy, Eldorado. Papashvily, Waar alles mogelijk is. Popert, Helmut Harrin- ga. Priestley, Het meisje en het festival. Reenes, Feest in de Mus- senstraat. Ruskin, Tijd en getij. Seghers, „Transit". Seidel, Twaalf nachten. Simeon, De vriendin van Mevrouw Maigret. Smeding, Achter het anker. Steinbeck, Ten Oosten van Eden. Suyin, De grote schitte ring. Terpstra, Ik weet waar gij woont. Terpstra, Wij zoeken een haven. Varende, Het lederen mas ker. Anne de Vries, En nergens op de wereld. Populair Wetenschappelijk Bang, 30.000 kilometer sledevaart. Bekman, Uit het land van het zwarte goud. Berkel, Jaganini (componisten serie). J. Blanker, Fanny. Brion, Karei de Stoute. Casimir, Wij en de wereld. Devoe, Dieren om ons heen. Emerson, Zeven Essays. Forbes, De mens bouwt zich een wereld. Gouka, In het Surinaamse oerwoud. 's Gra- vensande, E. du Perron. Hass, Man- te. Huisman, De wereld op wielen. Jones, Mahatma Gandhi.Kolben- heyer, Amor dei. Loon, De geschie denis van de Stille Zuidzee. Maass, Keizerlijke Venus. Maliepaard, Jor danië, het land van zwarte tenten en witte steden. VOORTREFFELIJK CONCERT LUCHTMACHTKOOR. Er was grote belangstelling voor het eerste concert, dat ter gelegenheid van het eenjarig bestaan, donderdagavond in de garnizoens-ontspanningszaal aan de Kampweg werd gegeven door het luchtmacht mannenkoor „Soesterberg", onder leiding van Bram Kereweer, met medewerking van het gemengd koor „Cantabile", o.l.v. Bram Kereweer, en het K.R.O. meisjeskoor „De Rietvogels", o.l.v. Willy Frangois. De uitvoering van het uitgebreide en zeer gevarieerde programma stond op hoog peil. Aanwezig was o.a. de Burgemeester. Het luchtmachtkoor opende met het tedere „Sanctus" van Schubert, dat zui ver en beheerst gezongen werd- Voor al na de pauze kwam het koor tot bijzonder goede prestaties, om in sa menwerking met Cantibile te triom feren in het prachtige slotnummer van de avond het zigeunerkoor uit „II Travatore" van Verdi, dat gebisseerd moest worden. Dit succes houdt mogelijkheden van een goede toekomst in zich. Ook het Cantibile-koor, dat o.m. uit werken van Mozart, Brahms en Schu bert zong, imponeerde. Clara Kereweer-Dooyewaard zorgde aan de vleugel voor een verdienstelijke be geleiding van diverse nummers. Ook de Rietvogels met hun aantrekke lijke opgewekte zang, waaraan ook enige soldaten liedjes niet ontbraken, hadden een enorm succes. Clara Kereweer werd vereerd met bloe- P AD VINDERS VRAGEN LEIDING. Bij de padvinderij op ons dorp doet zich bij de Sionihorde een eigenaardig verschijnsel voor. Bij de jeugd ontbreekt het niet aan enthousiasme, ook niet bij de ouders, zoals pas uit een bespreking tussen hen en de leiding gebleken is, maar helaas bestaat er een gebrek aan lei ders. Er is n.1. maar één leider voor de horde, die dit alleen, om studiere denen, niet kan volhouden. Als enige jeugdvereniging van 8 tot 12 jaar al hier en gezien het grote animo der kinderen, zou het voor ons dorp eén groot verlies ziin indien deze vereni ging om die reden zou verdwijnen. Zijn er onder de jonge mannen nu niet een paar te vinden, die zich ge ven willen voor dit mooie werk, dat ook van vormende waarde is voor de leiders. DE FAMILIE G. TAMMER VIERDE EEN DUBBEL JUBILEUM. Er werd zondagmiddag een buitenge woon druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om, in hotel ,,'t Zwaantje", de heer en mevr. G. Tammer-Hilhorst en familie bij de viering van hun 40-jarig huwelijksfeest en het 40-jarig bestaan van het transportbedrijf geluk te wensen. In de schier onafgebroken rij der aan wezigen, die hun felicitaties kwamen aanbieden, merkten we o.m. op de pas toor en kapelaan van de parochie, de rector van het Missiehuis „St. Jan", pater Frans Holtslag F.A-, een neef van de jubilaris, die des morgens in de parochiekerk een plechtige H. Mis had opgedragen, notaris van 't Endt en de firma Nefkens uit Amersfoort, col lega's uit omliggende plaatsen, depu taties van schier alle plaatselijke vere nigingen en tal van Soesterbergers uit alle kringen van de samenleving. Tot besluit kwam de harmonie „St. Jozeph" nog een serenade brengen. Tal van bloemstukken werden aange boden. KEES IS JARIG. Kees hakt wel eens houtjes voor ons omdat we er zelf te lui voor zijn, dus op zijn verjaardag trok ik met een tof gezicht naar zijn woning om hem te gaan feliciteren en een brok chokola te brengen, daar hij weer een jaar lang tot vreugde van zijn ouders en ver driet van de buurt de gemeenschap bedreigd had. Toen ik gebeld had rukte achter de deur de kavalerie uit en kwam de trap afstormen om de nieuwe gast binnen te halen. „Kees is jarig brulde de leider van de troep, die ik ken als de grootste strop uit de provincie, maar dat wist ik al. Die schreeuwerd is zo brutaal als de beul van Haarlem en wat niet tot gloeiend metaal of molenstenen ge rekend kan worden sloopt hij of sleept hij weg. Vuilnisbakken zijn zijn meest geliefde prooi. Niet om te stelen, maar om ze drie straten verder bij een ander voor de deur te zetten. En dan liefst een dozijn naast elkaar want hij is gul. Juichend werd ik binnen gehaald en dat ging nogal hardhandig, zodat de plak chokola vermorzeld in handen van de jubilaris kwam, die er maar direkt aan begon. Ik mocht op een stoel gaan zitten en voelde me zo'n beetje als de dertiende big tussen dit dozijntje knaapjes, dat een man tussen de dertig en de veertig tot de grijsaards rekent. De ouders van het feestvarken waren blijkbaar de deur uitgewerkt, want ik zag ze niet en de stemming was zo luidruchtig, dat de jongelui er blijk baar van op de hoogte waren, dat er geen dak op het huis was. De jubilaris bood me een sigaar aan, die hij misschien van z'n vader' ge ratst had, om z'n volwassen gasten te gerieven. Ik weigerde. Niet uit gewe tensbezwaren of omdat ik iets tegen nikotien heb, maar omdat er in mijn jeugd ook al klapsigaren bestonden, dus wie weet wat hij met zijn gulheid op het oog had. Of ik dan een glas priklimonade wou. Wel ja, de kachel stond roodgloeiend, dus het was er nogal goed weer voor. Ik dronk het koude goedje, waarvan ik het kille spoor tot in mijn maag kon volgen. Vroeger noemden we dat buik limonade, omdat je er zulke beschaafde boertjes van kan laten, maar de jeugd schijnt wat netter in haar woordkeus geworden te zijn. Een tweede oude man kwam binnen. Het was een oom van de jarige. Hij bracht wat nogablokken mee. Dit scheen het lievelingsgerecht van Kees te zijn, want er lagen al verscheidene exemplaren bij de geschenken. Deze nieuwe gave inspireerde één van de gasten tot het aankondigen van zijn voornemen het kanonnenkoor uit de kast met noga te gaan zingen. Blijk baar bedoelde hij het Nonnenkoor uit de Casanova. Z'n solo werd in de kiem gesmoord door een buurman, die hem op z'n stoel terugsmakte en met schelle stem riep dat Kees binnen moest komen, omdat z'n vader een haring ging slach ten. Onzin natuurlijk, want Kees was binnen en hij snoepte van zijn noga blokken. Ook de oom werd de sigarenval voor gehouden. Hij was minder wantrouwig dan ik, stak op en ging ruétig zitten roken. Ik zat vlak naast hem en keek uit naar een andere zetel, want de bom kon ieder ogenblik barsten en dan kreeg ik de vellen in m'n gezicht. Naast Henkie, ook al zo'n lekker dier, was nog een plaats vrij. Hij zat net aan zijn tafelgenoten te vertellen, dat hij laatst een ezel opgegeten had, maar bij de staart niet meer kon. Zijn ver haal zal wel niet waar zijn want hij kan liegen als een weerbericht. Stiekum hield ik de oom in de gaten, wachtend op de explosie. M'n mond hield ik een eindje open, want dat is goed voor de trommelvliezen, zeggen ze. De klap liet lang op zich wachten, maar niet de geur van een stinkbom, die de een of andere gast tot explosie gebracht had. Echt iets voor die knaap jes om zo'n ding te gooien in een ver trek waar ze zelf moeten zitten. „Waar 't stinkt is 't warm", zei oom gemoedlijk. Z'n sigaar brandde maar door en scheen hem ook nog te sma ken. De deur werd geopend en de moeder van de jarige keek even om de hoek om te zien of de schatten de zaak niet totaal verwoest hadden. Ze snoof en begreep, wenkte oom en mij en draaide de deur op slot toen we op de gang stonden. Zo konden de jongens tot het bittere eind van de heerlijke geur ge nieten. In de voorkamer zat haar man, die me een sigaar aanbood. Oom hoefde niet, want die rookte nog van de klapsigaar die niet klappen wou of geen klapsi gaar was. Ik had liever een sigaret en gevieren praatten we over aardige jongens en hun rookbom. Misschien waren we lang met dit thema bezig geweest als de sigaar van Pa niet met een doffe knal geëxploideerd was. J. K. - Betreft vraag consulaat van Canada. AntwoordDe ambassade van Canada is gevestigd te Den Haag, Sophialaan la, aldaar. De schrijf- en aanspreektitel is „excellentie". U behoeft U brief niet in rekeststijl te schrijven, echter liefst wel in het Engels. Een brief in de ne- derlandse taal moet eerst vertaald wor den, maar u krijgt er niettemin wel antwoord op. W. B. Hoeveel soldaten en hoeveel burgers van Duitsland zijn gesneuveld en omgekomen in de laatste wereld oorlog AntwoordHet aantal slachtoffers in Duitsland bedroeg 3.600.000. Overig Europa 15.000.000. In -totaal stierven 15.000.000 soldaten en 6.000.000 bur gers; er waren 60.000.000 gewonden. H. S. Als men een auto voor zijn genoegen heeft, moet men dan buiten de gewone wegenbelasting ook nog weeldebelasting betalen Antwoord Bij het bezit van een auto is alleen wegenbelasting en personele belasting verschuldigd. De weeldebe- belasting wordt geheven indien een particulier een wagen aanschaft, dus bij de koop, dit in tegenstelling tot bedrijven, die een (lagere) onderne- mingsprijs betalen bij aankoop. J. K. Ik bewoon een huurwoning en heb per 1-9-955 nog geen huurverho ging betaald. Ben ik deze nu nog ver schuldigd met terugwerkende kracht Antwoord Ja, u bent deze verhoging verschulligd van 1 september 1955 af. Wellicht kunt u een regeling treffen. U had de huiseigenaar kunnen vragen, of u de huurverhoging betalen moest en hij had er zelf ook om moeten den ken, beiden hebben dus evenveel schuld. B. v. d. H. De kolen, die ik in een hok in de keuken had opgeborgen, zijn door de vloer gezakt. Het hok kan 2000 kg. kolen bevatten. Ik wil de vloer laten maken, maar de huiseigenaar wil de opslagplaats buiten hebben, aange zien anders de vloer weer zal inzakken en ik weer voor de kosten moet op draaien. Wilt u mij berichten of het wettelijk verplicht is de kolen binnens huis op te bergen Is de huiseigenaar verplicht buiten een kolenhok te ma ken of moet ik dat betalen AntwoordDe wet schrijft wel veel voor, maar dat u absoluut uw brand stof binnenshuis moet opbergen, zover is het nog niet. Het is echter wel be ter een dergelijke hoeveelheid buitens huis op te slaan, dat zijn wij eens met uw huiseigenaar. Als u het huis ge huurd hebt zonder kolenbergplaats, dan is uw huiseigenaar niet verplicht een dergelijk hok voor u te (laten) maken. Een of meer grote kisten zijn wel te koop; daar kunt u prachtig een kolen- bergplaats van maken. H. v. S. Kunt u mij zeggen bij welke instantie men kan informeren of een Nederlander, die jaren geleden naar de V.S. vertrokken is en waarvan nooit meer iets werd gehoord, nog in le ven is AntwoordWij raden u aan te infor meren bij de amerikaanse immigratie dienst te New York, onder opgave van zoveel mogelijke gegevens, o.m. ook het tijdstip waarop betrokkene naar Ame rika is vertrokken. Hebt u wellicht an dere aanknopingspunten, dan moet U deze ook opgeven. T. L. Wij stoken een petroleumkachel, de ruiten beslaan meteen als hij aan is, is daar iets tegen te doen Antwoord Door petroleumverwarming ontstaat altijd vocht, daar is niets aan te doen. G. J. Is het juist, dat er een emigra- tiewet bestaat, waar o.a. in voorkomt, dat diegene die het huisraad van de emigrant overneemt ook kan beschik ken over de woning van de emigrant. Het betreft een huurhuis. Antwoord Als u de konsekwenties in aanmerking neemt van de gevolgen van een dergelijke bepaling, zult u tot de ontdekking komen, dat er dan niets terecht zou komen van een „eerlijke" verdeling van de beschikbare woon ruimte, want dan zouden zij die „wat bezitten" in een ongunstige positie ver keren en dat is niet de bedoeling van de woonruimtewet. Dus ook hierhet huisvestingbureau beslist over de toe wijzing van de woonruimte. M. L. D. Wat is het verschil tus sen interlock, halfwol en flanel van goede kwaliteit Bedoeld wordtwelke van deze stoffen helpt het best tegen koude en geeft bescherming tegen reu matiek AntwoordDe meeste warmte en de beste bescherming tegen reuma geeft een geheel wollen stof, daarna komen halfwol en interlock. Flanel is wel warm, maar niet poreus genoeg. Het is daarom juist voor mensen, die aan leg voor reuma hebben, niet zo ge schikt. Deze mensen namelijk onder vinden er meer dan anderen schade van als het door de huid uitgewa semde vocht niet in voldoende mate door de kleren wordt opgenomen en de huid dus klam wordt. P.B. - Zoudt U mij willen mededelen door wie is gecomponeerd het lied „Stille nacht, heilige nacht" en in welk jaar dit voor het eerst is uitgegeven. AntwoordDe componist was Frans Xaver Gruber. Prijsgegeven aan de openbaarheid omstreeks 1833. De tekst dichter was Jozef Mohr. Abonnee - Wat is de betekenis- van de naam Johanna Antwoord Johanna betekentGod is genadig (HebreeuwsJohanan). A. W. - Bij welke vesting hield men ln 1580 stand, mede door de grappenmaker Jan van den Cornput AntwoordBij de vesting Steenwijk. Johan van den Cornput (1542-1611) was de verdediger. Hij is overleden te Gro ningen. Deze prijzen gelden Een betere kwaliteit genre ZWITSERSE MARQUISETTE oera kleur, 90 cm breed. Per meter 1-65 Stijlvolle metalen VLOERLAMP hoog in rood Baby-afdeling 16S cl. ca zwart met verstel- bare kep. Afweebaer. Gemonteerd m- snoer en stekker 13.50 Een heerlijk warme gemoltonneerde TRAININGSBROEK Diverse kleuren. Sommige met kleine weeffoutjes. (U ziet ze bijna niet en nw kleuter zeker niet). Elastiek in de pijp. 1.45 Slechts Echte zeemlappen en natuur- eponzen zijn niet te ver vangen. Daarom deze spe ciale aanbieding. dubbele zeemlappen 4* x M cm, voUtae* gelooid au werkapoos. Samen 25 TELEVISIE- of KINDERKRUKJE Prachtig uitgevoerd 1 La beukenhout Idem gelakt AMERSFOORT SCHRIFTEN WANDELNYLONS MOLTON DEKENS ven 80 vel (60 bladzijden), teer aterk en elastisch. van extra zware prima gelinieerd houtvrij 42 gange en *0 denier A kwaliteit, 12S x 1M papier. CA ef I schriften voor

Soester Courant | 1956 | | pagina 3