zr W Butzefaar HAMEA TWEEDE BLAD MINDER PENSIOEN DOOR STAATSPENSIOEN? SOEST. Autoverhuurbedrijf Wijma Ruwe,rode handen RADIO - TELEVISIE C. DE JONGH zonnewarmte ROUW- «o TROUW- Geneest snel missen VAN DE „SOESTER COURANT" VAN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956. Het beruchte artikel 60 van de wet. Het voorlopig verslag op het wetsont werp ouderdomsverzekering is versche nen. Zoals bekend is de thans geldende nood wet ouderdomsvoorziening verlengd tot einde van dit jaar en hoewel een jaar altijd nog altijd 12 maanden heeft, zal er ondanks dit toch nog hard gewerkt moeten worden, wil men de nieuwe regeling in kannen en kruiken hebben voor 1 januari 1957. Alles zou van een leiendakje gaan, ware er niet het zo langzamerhand berucht geworden „aanpassings"-artikel 60, dat in de ogen van vrijwel niemand door de beugel kan. Wij geloven daarom niet, dat dit artikel, zoals het nu voor ons ligt, de eindstreep zal halen. De kri tiek op dit artikel is algemeen. Artikel 60 biedt n.1. de wettelijke mo gelijkheid pensioenen verleend krach tens pensioenregelingen te verlagen; dit om te voorkomen, dat het pensioen krachtens een bestaande regeling plus het algemeen ouderdomspensioen en plus een eventuele rente krachtens de invaliditeitswet meer zou kunnen gaan bedragen dan het verdiende loon. Vooralsnog moeten wij de regeling om trent de ambtelijke pensioenen buiten beschouwing laten, deze worden im mers geregeld in een afzonderlijk wets ontwerp, dat nog niet is verschenen. Gewenst of ongewenst De vertegenwoordigers uit de Tweede Kamer, die het voorlopig verslag op stelden, zijn in het algemeen van oor deel, dat er van weinig aanpassingen sprake zal zijn, omdat de huidige pen sioenuitkeringen en de rechten daarop te laag zijn om verminderd te worden. Veel minder eenstemmigheid bestaat er over een aanpassing van in de be staande regeling reeds verworven rech ten. Enerzijds wordt een aanpassing van een bestaand pensioen of van een raeds verkregen recht op een toekomstig pen sioen als een aantasting van een ver worven recht gezien, anderzijds wordt deze aantasting genomen, omdat an ders sociaal ongewenste toestanden zou den kunnen ontstaan. Het totaal van een pensioeninkomen zou dan echter niet minder dan 70 a 80 van het loon mogen bedragen. Alleen de hoge inkomens Ten slotte is er een derde, maar grote groep, die als haar standpunt te ken nen geeft, dat alleen bij een hoog pen sioeninkomen het algemene ouderdoms pensioen moet worden gekort. Dit laatste standpunt nu beschouwen wij in strijd met een der belangrijkste uit gangspunten van het wetsontwerp, n.1. dat iedere Nederlander in aanmerking komt voor het algemene ouderdoms pensioen. Enerzijds wenst deze groep echter geen aantasting van de verworven rechten, maar anderzijds zouden de rechten WEL worden aangetast door in de wet op de algemene ouderdomsvoorziening beperk te bepalingen op te nemen. Een nog te geven recht, aldus deze groep, kan beter worden aangetast dan een reeds verschenen recht. Dit argument lijkt ons zeer zwak. Deze regeling doet denken aan de thans gel dende bepalingen noodwet ouderdoms voorziening met haar aftrekregeling voor eigen inkomen. Deze zelfde groep merkt nu wel op, dat de noodzaak van een aanpassingsregeling niet wordt in gezien, omdat de catogerie waarvoor ze reeële betekenis zal hebben, zeer klein zal zijn. king tot een bepaald bedrag komt ons echter in hoge mate onbillijk voor. Ondanks het feit, dat wij nu weten hoe de Tweede Kamer over een aanpas sing van de bestaande pensioenvoorzie ning denkt, is het aanpassingsvraag- stuk er met dat al niet veel duide lijker op geworden. Er hangt nog een dikke mist over dit alles en wij zien met grote belangstelling uit naar de memorie van antwoord der regering, die niet lang meer zal uitblijven. Het is te hopen, dat de in werkingtre- ding van het nieuwe ouderdomspen sioen niet in de verdrukking zal komen door al die verschillende meningen en dat beslist onsympatieke artikel 60 in huidige vorm. Ook nu onbillijkheden. Ook de noodwet ouderdomsvoorziening is niet geheel rechtvaardig, waar het betreft het inhouden van eigen inkom sten. Bij de ene geschiedt dit niet en bij de andere wel. Nemen wij b.v. een echtpaar, dat onderdak geniet bij een zoon of dochter, daar vrije kost en inwoning geniet en voor dit alles niets hoeft te missen, terwijl een echtpaar, dat niet het voorrecht heeft zo'n goedwillende zoon of dochter te hebben, of om andere reden daartoe niet in staat is, voor uitgaven staat als huishuur, brandstof, licht enz. enz. De nieuwe ouderdomsverzekering zal geen einde maken aan alle onbillijk heden, maar de onbillijkheid, geschapen door het huidige artikel 60 is groot, ook als het uitsluitend zal gaan om de bovenomschreven ,,nog te verkrijgen rechten". SOESTERBERGSESTRAAT 95 TELEFOON 3316 All risks verzekerd Radio en verwarming Nu vragen wij ons af, waarom dan een aanpassingsartikel in de wet op de algemene ouderdomsvoorziening Te regelen door het bedrijfsleven. Wij staan niet alleen in deze mening, want weer een andere groep kamer leden is van mening, de aanpassing maar over te laten aan het bedrijfs leven, met haar ongeveer 12.000 pen sioenregelingen van de meest uiteen lopende structuur. Het bedrijfsleven zelf kan dan zo no dig rekening houden met de in de be staande pensioenvoorzieningen nog te creeëren rechten en eveneens met tal van andere dingen, welke aan een be paalde pensioenvoorziening kunnen vastzitten. Gezien het voorlopig verslag echter be staat er naar onze mening weinig kans, dat artikel 60 geheel zal verdwijnen, er zullen echter wel meer garanties in moeten worden opgenomen Een beper- DERDE JAARVERGADERING SOESTER SPORTFEDERATIE. De derde jaarvergadering van de Soes- ter Sportfederatie, gehouden op dins dagavond in „De Gouden Ploeg", werd bijgewoond door de afgevaardigden van twaalf van de twintig verenigingen S.T.C. (K.V.S.); K.P.S.; Olypmpia; S.P. S.V.; Duinkikkers; Motor- en Autoclub; Crescendo; Mixed Hockeyclub; Shot; S.E.C.; N.W.O. en S.V.V. Achter de bestuurstafel bevonden zich de heren W. J. van Schaffelaar, voor zitter; P. J. Bergman, secretaris; J. Jur- riëns, penningmeester, en de commissa rissen H. G. Scholtmeyer, W. J. Schutte, W. Bakker en J. C. M. ten Broek. De voorzitter verwelkomde in het bij zonder de verenigingen, die in het laatste jaar lid van de S.S.F. gewor den warenS.V.V., N.W.O., Mixed Hockeyclub, Peter's Baan, Soester Brom fietsclub en O.E.V., waarvan de voor zitter bericht van verhindering ge zonden had omdat hij aan de elfste dentocht deelnam. KONINGINNELAA N 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 de sportweek, maar geen zitting in de technische commissie wilde nemen. De penningmeester wees er op, dat het financiële gedeelte van de vereniging vaak reden tot ongerustheid geeft door het risiko-element van de sportevene menten, maar het was in 1955 goed gegaan en er was geld overgehouden. Het batig saldo van de sportweek be droeg 691.en het concours hippique leverde 660.op, K.P.S. schonk 50.en met de andere inkomsten en de wedstrijd S.E.C.B.D.C. ten bate van S.S.F. kwam men tot een saldo van 1764.Er stond nog 40. open van een vordering op S.E.C., waarover men het nog niet eens was. De heer G. Slagt (M.A.C.) stelde voor in 't vervolg vooruit een afschrift van de cijfers aan de verenigingen te stu ren en hij meende in het succes van het concours hippique een aansporing aan de Soester verenigingen te moeten zien uit hun eigen sportverrichtingen voor publiek meer te halen ten bate van de S.S.F. kas, wanneer opnieuw de sportweek gehouden zou worden. De voorzitter was van mening, dat ruim 600 gulden al een heel mooi resultaat was en dat de sportweek geen voorrang mocht verlenen aan spor ten die geld in de la brachten, maar ook propaganda moest maken voor de minder bekende soorten. De heer Slagt maakte een voorstel van zijn suggestie het financieel over zicht schriftelijk aan de verenigingen ter bestudering te zenden. Blus dat pijnlijk branden van overtollig maagzuur! Beter nog: voorkom het! Neem Rennies. Overtollig maagzuur is de oorzaak van die snerpende zuurbrand. Zo onaange naam de pijn, zo eenvoudig de remedie! Gewoon één of twee Rennies laten smelten op de tong. Ze smaken lekker en water of zo komt er niet aan te pas. Direct is de brand geblust en daarmede de pijn verdwenen. Als U maar zorgt Rennies bij de hand te hebben kunt U altijd en overal eten wat U lust, zonder angst voor dat nare zuurbranden. Als door worden verkoudheden bij Vader, Moeder en Kind verdreven met De acties in het afgelopen jaar, Soort- week, Bevrijdingsmars en Concours hippique, mochten geslaagd genoemd worden, mede dank zij de grote steun van de aangesloten verenigingen en wanneer de homogeniteit van de Soes ter soortverenigin^en in de komende jaren van dezelfde aard blijft als in 1955, dan zal de S.S.F. een bijzondere plaats aan- de gemeente Soest in de snortwereld geven. Voor de komende zomer zijn contac ten gelegd met de ambassades van Bel gië, Luxemburg en Duitsland om te komen tot ontmoetingen met sport verenigingen uit deze landen tijdens de Soester Sportweek. Het jaarverslag van de penningmeester werd voorafgegaan door het voorlezen van een schrijven van H.K.H. Prinses Beatrix, waarin zij dankte voor het telegram van de S.S.F. bij haar acht tiende verjaardag. Od 30 juli van het vorig jaar heeft het bestuur van S.S.F. een schrijven gezonden aan B. en W. van Soest, waar in van advies bediend werd bii het vaststellen van subsidie aan de sport verenigingen en op 30 januari was een antwoordschrijven verzonden met de toezegging, dat dit ter SDrake gebracht zou worden na het benoemen van een adviserend orgaan, dat met de georga niseerde sport in Soest in overleg zou moeten treden. Dit adviserend orgaan zal bestaan uit een commissie, samen gesteld uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de Soester sport wereld. S.P.S.V. adviseerde in een ingezonden stuk boete op te leggen aan die vere nigingen, die zonder kennisgeving af wezig zijn o« de jaarvergadering en de heer W. Hooischuur, candidaat voor de technische commissie, deelde mee, dat hij graag bereid was te halpen bij Uw adres voor het huren «m kleding BAARN. TEL. 27B3 Ruwe, schrale huid Zeven van de -twaalf verenigingen stemden voor, maar toen de bestuurs leden hun stem gingen uitbrengen dreig de het mis te gaan met de goede ver standhouding. De heer Kolthof (S.V.V.) merkte op, dat het meestemmen van het bestuur een punt van bespreking zou gaan vor men bij de wijzigingen van statuten en reglementen. De voorzitter deelde mee, dat het al tijd gebruik geweest was, dat het be stuur meestemde en de heer Wilhelm (S.E.C.) stelde voor eerst af te wach ten wat het bestuur na het behande len van de wijziging voor rechten had. Het bestuur zag dit als wantrouwen, doch de leden beijverden zich om het hardst te verklaren, dat dit niet het geval was. Het voorstel van de heer Wilhelm werd terzijde geschoven, op nieuw werd er gestemd en weer waren 7 verenigingen voor het toezenden van een financiëel overzicht. Het bestuur stemde nu niet mee. Schriftelijk verklaarde de heer G. Kruyff, namens de kascommissie, dat alles in orde was, met het verzoek te overwegen voortaan genummerde entreebewijzen te gebruiken om de controle van de kasmiddelen te verge makkelijken. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat enige verenigingen steun verleend hadden aan een Zeeuwse korf balvereniging. Aan het begin van het vorig jaar waren er 16 verenigingen aangesloten bij de S.S.F. Vijf kwamen erbij en K.V.S. viel af door fusie met S.T.C. De voorzitter dankte de penningmees ter en de secretaris, die beiden voor hun werk met applaus beloond werden. Het schrijven van de S.S.F. aan B. en W., waarin zeer uitvoerig ingegaan werd op de financiële noden van nage noeg alle sportverenigingen in onze gemeente, behelsde de bedragen, welke door het bestuur van de Sportfederatie als wenselijk werden geacht in ver band met het ledental. Olymoia 1100.-, Crescendo 800.-, S.T.C.-K.V.S 500.-, Duinkikkers 250.-, Tempo 250.-, Lawntennis 150.-, Shot 100.-, S.V.V. 100.-, B.D.C.-dames 100.-, B.D.C. 500.-, S.E.C. 300.-, Hees 200.-, S.P.S.V. en de Mixed Hockeyclub ont vangen reeds subsidie en de Motor en Automobielclub, de Bromfietsclub en N.W.O. (Zimmermann) waren niet genoemd, daar dit verenigingen zijn van ander type dan de andere 17, die deel uitmaken van de sportfederatie. De heer Van Schaffelaar bracht naar voren, dat het antwoord van B. en W. pijnlijk is voor het bestuur van de Sportfederatie. Wanneer een 'commis sie benoemd moet worden dan is het juist dat deze overleg pleegt met het aangewezen orgaan, de federatie, ter wijl uit alles blijkt, dat men met voor bijzien van het bestuur van S.S.F. contact wil opnemen met de besturen van de verenigingen rechtstreeks. Het gemeentebestuur heeft aan de drie gymnastiekverenigingen een schrijven gericht, waarin een subsidieregeling, verband houdend met de verhoogde zaalhuren, wordt bekend gemaakt, maar in de praktijk zullen dit geringe be dragen blijken te zijn. Het woord sub sidie mag bij deze regeling misplaatst genoemd worden. De heer Kolthof heeft bewondering voor het bestuur van de S.S.F., maar hij vraagt zich af of het niet gewenst is, dat meer leden van grote verenigin gen in het bestuur zitting namen. Hier door zou dit lichaam meer represen tatief voor de Soester sportverenigingen worden. De voorzitter ziet hier iets in, maar er meldt zich nooit iemand van deze verenigingen voor een funktie en het is niet gewenst de mensen als het ware te dwingen in het bestuur zitting te nemen. De heren Slagt, Duyser en Kerkhoff tonen zich tolk van de vergadering, wanneer zij van mening zijn, dat het bestuur van S.S.F. de aangesloten sport verenigingen zal vertegenwoordigen bij een eventueel contact met het gemeen tebestuur in een commissie. De heer Gerth meent, dat misschien met verte genwoordigers van de georganiseerde Soester sportverenigingen het bestuur van S.S.F. bedoeld is, maar de voor zitter heeft vernomen, dat hier inder daad de besturen van de afzonderlijke verenigingen bedoeld zijn met voor bijzien van de Sportfederatie. Boete bij afwezig zijn zonder kennis geving op een jaarsvergadering zal niet geheven worden. De stemmen over dit voorstel staakten en het voorstel werd verworpen. De heer Wilhelm verzoekt het bestuur bemiddelend op te willen treden om te voorkomen, dat regelmatig thuis wedstrijden van S.E.C. samenvallen met wedstrijden van de Soester Bromfiets Club. De heer De Raadt vindt het jammer, dat de nationale bromfietskampioen schappen samenvielen met een thuis wedstrijd van S.E.C. maar er is bij het vaststellen van de datum reke ning gehouden met S.E.C. en er zou op die datum geen thuiswedstrijd zijn, dus is het K.N.V.B.-programma moge lijk gewijzigd. Ook het samenvallen van de K.P.S. sportdag en wedstrijden georganiseerd door de Duinkikkers, zoals dit jaar ge beurde, zal voorkomen worden -indien het even mogelijk is. De heer J. Uiterdijk (N.W.O.) wordt met algemene stemmen gekozen als bestuurslid in de plaats van de af tredende heer J. C. M. ten Broek, die Soest gaat verlaten. De voorzitter verwelkomt het nieuwe bestuurslid, die dankt voor het ver trouwen en neemt afscheid van de heer Ten Broek, die een geschenk ont vangt en belooft het Soester sport leven niet te zullen vergeten. In de kascommissie worden gekozen de heren G. KruT,ff (Duinkikkers) en P- Floor (S.T.C.). De heren Maris en Wen- sink zijn niet meer beschikbaar als leden van de technische commissie en op voorstel van het bestuur worden gekozen de heren A. de Raadt (S.P.S.V.), K. v. d. Veen (S.P.S.V), J. Duyser (K.P.S.), B. Hoyng (Shot) en H. Segen- hout. 2-8-4-2 PARFUMERIE. EN TOILETARTIKELEN Thuis, op het werk, op reis Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumatische pijnen. Ook in tablet- cachet-vorm Na de pauze komen de wijzigingen van statuten en reglement aan de orde en de vraag rijst of het bestuur het bestuur van een gewone vereniging is of het vertegenwoordigend lichaam van de Soester sportgemeenschaD. Bij monde van de heer Slagt wordt bezwaar geopperd tegen het stemmen door ieder bestuurslid, daar sommige verenigingen hierdoor meer dan één stem krijgen en het bestuurslid de heer H. B. Scholtmeyer noemt maar direct de naam S.P.S.V-, want om deze vere niging gaat het natuurlijk. Hij vindt het echter van weinig belang of S.P.S.V. één of meer stemmen heeft en onbil lijk tegenover het bestuur het onmon dig te maken, terwijl juist het bestuur zich in de afgelopen zomer uitgesloofd heeft. De heer Slagt ontkent dat dit een aan slag op het bestuur zou zijn, maar een stemming moet moeilijkheden in de toekomst kunnen voorkomen. l|e heer Kerkhoff is er voor de oude -gewoonte getrouw te blijven, maar het bestuur zal in de toekomst slechts één stem kunnen uitbrengen en niet ''ieder lid een stem, daar de vergadering hier tegen was. Enkele wijzigingen van ondergeschikt belang kostten zoveel tijd, dat bespre king van de Sportweek, het Concours hippique en de Bevrijdingsmars in 1956 achterwege moest blijven en binnenkort, zal opnieuw een vergadering belegd STEENHOFFSTRAAT 53 SOEST worden voor bespreking van deze pun ten. De sportweek zal gehouden worden van 28 juni tot en met 7 juli en het ge meentebestuur heeft toegezegd dat op nieuw beschikt kan worden over het - terrein Schrikslaan. De voorzitter gaf nog een kort over zicht van de plannen en sloot de ver gadering. JUBILEUM-AVOND BLINDENBOND. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de Ned. Blindenbond wordt op donderdag, 1 maart a.s., te 8 uur, een jubileumavond gegeven in „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Medewerking aan deze avond verlenen Joh. v. d. Berg, propagandist van de Ned. Protestantenbond; de Mannenzang- ver. „Apollo", onder leiding van de heer G. v. d. Schepop en Thierry van Driest, piano. Na een openingswoord door Burgemees ter Bentinck zal een afwisselend pro gramma worden gegeven met zang, piano, declamatie, film, braille-demon- stratie met verrassingen en een woordje van de heer Joh. v. d. Berg. Programma's, tevens bewijs van toe gang, zijn 75 ct. verkrijgbaar bij de dames van het comité van aanbeveling: Mevr. A. C. Baronnesse Bentinck-Phi- lips, Vosseveldlaan 56; Mevr. M. de Graaf-Prost, Soesterbergsestraat 34; Mevr. H. J. van Veeren-van Lohuizen, Van Weedestraat 2; Mevr. J. van Noeseh- van Vuuren, Burg. Grothestraat 48; Mevr. R. van Knaape-Bleeker, Oranje laan 40; Mevr. E. C. van Goor-Cleton, Stadhouderslaan 114; Mevr. M. Drijber- Muller, Plasweg 57 en Mevr. C. A. Meurs-de Greef, Dalweg 2. NUTBIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten. Populair wetenschappelijkMaurois, Ariël. Morrison, Wijd is de horizon. Anne Mulder, Zeven eeuwen Nederl. levenskunst (3 dln.). Norel, Hollan ders in Canada. Peuckert, Nicolaas Copernicus. Portielje, Welk dier deze week Prelle, Avontuur is mijn be roep (2 dln.). Rendl, Bijenroman. Ringoir, Verzuimd Brazil (2 dln.). v. d. Sleen, Van de Kaap tot de Congo. Tadema, „Christenhond" in Afrika. Twiss, De lange, lange caravan. Viruly, De zee en de overkant. Wig man, Zwervend langs het wildspoor. Jeugd Boylston, Carol gaat naar Broadway. Boylston, Carol op tour nee. Alders, Jongens en natuur kunde. Hildebrand, Joessoef en het toverpaard. Hildebrand, Sancho. Panzo en Pedro. Hulzen, De avon tuurlijke reizen van een scheepsdokter. Kolkman, Walvis aan stuurboord O'Malley, Stewardess. Zonderland, Jeroen en de zilveren sleutel. Ran- some, Het onbewoonde eiland. No- wee, De bende van de blauwe bergen. Nowee, Arendsoog en de verdwe nen rivier. Russel, Houdt de lamp brandende. Vries, Het electron om spande de wereld. SCHAATSWEDSTRIJDEN. Door de leerlingen van de Koningin Emma Huishoudschool werden op de tennisbanen schaatswedstrijden gehou den over 3 ronden. De uitslag was Klasse IA 1. Nelly van Geijtenbeek. 2. Coba Rijkse. 3. Hermien van de Wal. 4. Aukje Heustra. Klasse 1B: 1. Ginger Mees. 2. Marietje de Graaf. 3. Ans van de Hoef. Klasse II1. Geesje Smit. 2. Ina de Graaf. 3. Leida Klein. Kampioen van de school werd Geesje Smit. SPEELTUINVERENIGING 'T HART. De speeltuinvereniging 't Hart geeft zaterdag 25 februari een openbare feestavond in restaurant „Eemland", waar de toneelvereniging „Kerkebuurt" voor de derde maal het succesvolle stuk „Deining om een dorpdokter" zal opvoeren. De eventuele baten van deze avond zijn bestemd voor het speeltuinwerk van de vereniging 't Hart. De dans muziek na afloop van de toneelvoor stelling wordt gebracht door „The Me- lody Makers" uit Baarn.

Soester Courant | 1956 | | pagina 5