m k lot? «Vws h Soest voor 30 jaar. Officiële Mededelingen. modern kapsel J. KOPPEL. W. N. NIEUWENHUIS SOEST ONTVOERD Bij mijn terugkeer uit Parijs SECTIONS D'ART Kapsalon W. A. Butzelaar Circus Strassburger. Zwemfeest in Naarden. Cees de Lange ontvangt. Volleybalwedstrijd NEDERLAND-BELGIË TELEVISIE VAN KWAK Burgerlijke stand. CENTRAAL INKOOP BEDRIJF van lompen; papier; ijzer en alle soorten metalen. Eigen ophaaldienst. De zaak van service en vertrouwen. BUSCH ZONEN Soestdijk Telefoon 3397 Dertig jaar gelden scheen het voor velen nog een sensatie te zijn een auto tocht in de buurt te maken, want zo'n evenement werd op touw gezet en voor 95 cent kon men op Nieuwerhoek instappen en over Soesterberg, Huis ter Heide, Zeist, Bisonpark, Hertenkamp, Pyramide, Leusderhei en Amersfoort hoogst voldaan huiswaarts keren. Er is een R.K. voetbalvereniging „De Ploeg" geweest, die een terrein aan de Birkstraat feestelijk in gebruik nam door het spelen van een wedstrijd te gen een ander elftal uit de R.K. fe deratie. De bouw van Nieuw-Mariënburg werd begroot op 172000.en bij de aanbesteding, waaraan bijna 50 aanne mersbedrijven deelnamen, variëerden de bedragen van 204 tot 170 duizend gul den. Het Soestér harmoniecorps behaalde op het nationaal muziekconcours een eerste prijs. Apollo won eveneens een eerste prijs in Gorkum, De affaire Sacco en Vanzetti, die dertig jaar geleden de hele wereld in beroering bracht, ging ook Soest niet onopgemerkt voorbij. In de kro niek van de week wordt gememoreerd, dat deze twee heren ter dood veroor deeld zijn omdat ze een moord met voorbedachte rade begaan hadden. De advocaten van de veroordeelden zet ten een campagne op touw om het vonnis te herzien en jarenlang werd de zaak op sleeptouw gehouden. Een lezer nam daar geen genoegen mee en hij schoof de kroniekschrijver een zeer wonderlijke en misleidende be richtgeving in de schoenen, daar hij zou willen doen voorkomen alsof Sacco en Vanzetti inderdaad schuldig waren aan die moord. En bedwateren was te genezen met bedwaterdruppels die ƒ1,per flesje kostten. Zogezegd voor niets. Een mag netiseur was bescheiden in zijn aan bieding en hij deelde mee, dat hij vele ziekten genas tegen een laag honora rium. Dus niet alle ziekten. Bij een stuk scheerzeep van 90 cent kreeg je een scheerapparaat met mesjes cadeau. Veie malen werd nog over Sacco en Vanzetti geschreven tot het laatste berichtEn zo zijn Sacco en Vanzetti terechtgesteld. Geestelijke bijstand heb ben ze geweigerd. Voor het voltrekken van het vonnis riep Sacco in het Ita liaans „Leve de Anarchie" en Vanzetti betuigde nog eens zijn onschuld. VOORBEELD VAN EEN VOOR EEN ENIGSZINS VIER KANT GEZICHT. Dameskapsalon Braamweg 84 Telefoon 2045 AARDAPPELMOEHEID. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat de Minister van. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, op grond van artikel 2, lid 1 van het Besluit bestrijding aardappelmoeiheid, bij zijn beschikking van 7 maart 1955, no. L/PA 269, voor bepaalde volkstuincomplexen een bijzondere regeling voor de be strijding van aardappelmoeheid in het leven heeft geroepen. In genoemde beschikking is bepaald, dat dc teelt van aardappelen in een tuin, welke gelegen is binnen een der gebieden, per gemeente, omschreven in de bij beschikking behorende lijst, ver boden is, tenzij deze teelt wordt uit geoefend binnen een in de beschikking voor 'elk teelt jaar aangeduid gedeelte van het gebied. Deze gedeelten, welke in drie achter eenvolgende jaren telkens een an der derde gedeelte van de totale op pervlakte van het gebied omvatten, staan aangegeven op een voor elk ge bied vervaardigde kaart. Het bovengenoemde verbod tot het te len van aardappelen is van toepassing op onderstaande gebieden a. de percelen, gelegen ten zuiden van de Koninginnelaan achter de huizen nrs. 89 t.e.m. 95 aan deze laan, na melijk van oost naar west pl.m. 55 m. en van noord naar zuid pl.m. 40 m.; b. de percelen, gelegen ten zuiden van de Koninginnelaan achter de huizen nrs. 53 t.e.m. 65 aan deze laan, na melijk van noord naar zuid pl.m. 50 m. en van oost naar west pl.m. 75 m.; c. de percelen, gelegen ten noordwesten van de Prins Bernhardlaan en de percelen, gelegen pl.m. 8 m. ten noordwesten van woning no. 8d aan genoemde laan, namelijk van zuid west naar noord-oost pl.m. 9 m. en van noord-west naar zuid-oost pl.m. 17 m.; d. de percelen, gelegen ten noorden van de Schrikslaan en ten westen van de Waldeck Pyrmontlaan, namelijk van noord naar zuid pl.m. 45 m. en van oost naar west pl.m. 70 m. Opge merkt wordt dat deze percelen te- samen een driehoek vormen; e. de percelen, gelegen ten westen van de Groen van Prinstererstraat en ten zuiden van de Koninginnelaan, na melijk van oost naar west pl.m. 140 m. en van noord naar zuid pl.m. 45 m.; Alleen de Soester Courant en de Ame rikaanse justitie waren deze mening toegedaan volgens de inzender. Niet alleen revolutionairen, maar ook priesters en bisschoppen kwamen in verzet tegen dit vonnis. Sacco en Van zetti moesten uit de weg geruimd wor den omdat ze anarchisten waren en het was een verheugend verschijnsel, dat de gehele mensheid het opnam voor een paar mensen, die ergens in een uit hoek van Amerika zouden worden ver moord. Een Nederlands vliegtuigeskader ver trok van Soesterberg om aan vlieg wedstrijden in Zurich deel te nemen en boven de Alphen sloeg een van de toestellen over de kop. Het werd licht beschadigd maar de inzittende bleef ongedeerd. Hoe deden ze dat vroeger „Wie langs de Gooise dreven rijdt of wandelt, kan niet anders dan geër gerd worden door de schromelijke trek- hondenellende, die in deze welvarende streek heerst. Iedere dag gaat de uit buiting van de weerlozen trekhond rus tig voort, iedere dag laten de Huizer en Bunschoter visboeren hun karren voort zeulen door afgejakkerde honden. Wij geven enige afstanden door trekhonden in het Gooi afgelegd, waarvoor wij uit officiële bron geput hebben. Van Huizen uit naar Woerden 45 K.M., Gouda 64 K.M., Vreeswijk 37 K.M., Loosdrecht 20 K.M. Het is geen zeld zaamheid, dat dergelijke trajecten bijna dagelijks afgelegd worden. Men schijnt echter machteloos te staan tegen dit euvel, dat zienderogen voortwoekert. Vooral buiten de kom der Gooise dor pen is de toestand meer dan ergerlijk." Die advertenties zijn toch altijd de moeite waard, want koop nu eens een fantasiebroek voor 1,95 of een khaki overhemd voor 1.85. En een pond jonge kaas kostte dertig jaar geleden maar 35 ct. Dat zal dan wel niet van die hele beste geweest zijn, want je kon ook voor 50 en 65 cent terecht, maar kom daar nu eens om. En dan prima jenever van 3,40 per liter, roomboter 1,10 per pond. En als je een pond margarine kocht van 29 cent, dan kreeg je een half pond cadeau. Het 'A.B.C. van Uw succes leopatra Zij hadde- niets bereikt bij Antonio.. met een „soep"jurk. Gelukkig is er outure stomen en persen I Hilversum - Langestr. 99 - Tel. 8889 Laren - Veldweg 1 - Tel. 3Ö25 Soest - Molenstraat 16 - Tel. 3258 Oud Loosdrecht - C 144 - Tel. 216 iwr*- WASBAKKEN het adres LOODGIETER ELECTRICIËN Van Weedestraat 23 Tel. 2577 f. de percelen, gelegen ten zuiden van de Koninginnelaan en achter de hui zen nrs. 73 t.e.m. 77 van deze laan, namelijk van oost naar west pl.m. 30 m. en van noord naar zuid pl.m. 12 m. g. de percelen, gelegen ten zuiden van de Koninginnelaan en achter de hui zen nrs. 67-71 van deze laan, name lijk van oost naar west pl.m. 45 m. en van noord naar zuid pl.m. 12 m. Voorts geldt op grond van de beschik king no. L/PA 670, d.d. 29 oktober 1955, van voornoemde minister een al geheel teeltverbod van aardappelen, to maten, bloembollen, knollen, boomkwe- kerijprodukten, koolraapplanten, kool- planten, stekbieten en andere planten, welke met de ondergrondse delen wor den gerooid, voor een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4293, gelegen tus sen de woningen Klaarwaterweg nrs. 55 en 69. Ten slotte wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat het verboden is aardappe len en andere door de voornoemde Mi nister aangewezen planten te telen op grond, waarop zich binnen twee aan dat tijdstip voorafgaande kalenderjaren zulke, planten hebben bevonden De teelt van aardappelen in een tuin is slechts toegestaan onder voorwaarde, dat, mei inachtneming van het gestel de in de vorige alinea, in enig jaar niet meer dan 1/3 gedeelte van de opper vlakte, welke voor de teelt van land- of tuinbouwgewassen bruikbaar is, met aardappelen wordt beteeld. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat bovenbe doelde beschikkingen met de daarbij behorende bescheiden en kaarten ge durende een maand na dagtekening van deze publikatie ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, kamer 1, op werkdagen van 9-12' uur, ter inzage lig gen. Soest, 17 februari 1956. PROVINCIALE RAAD VOOR DE VOLKSGEZONDHEID. Vrijdagavond is in hotel „De Vergulde Pollepel" een vergadering gehouden van de Provinciale Raad voor de Volks gezondheid in de provincie Utrecht. Het was een streekvergadering voor Soest, Baarn en de naaste omgeving, waarbij het werk van de Medisch Op voedkundige Bureaus onder de loupe genomen werd. De vergadering werd geleid door dr. Engelhard, voorzitter van de Provin ciale Raad en oud-geneesheer-directeur van de W.A. stichting. Dr. Engelhard richtte een speciaal woord van welkom tot onze burgemeester. Daarna wees hij op de nieuwe gezond heidswet, welke binnen afzienbare tijd in werking zal treden. In deze wet heb ben de provinciale raden een eigen taak. Het was verheugend, dat de Utrechtse Raad, die reeds vier jaar bestaat, in de bestaande vorm geheel past in het schema van de komende gezondheidswet. Na de bevrijding kwam een sterke ont wrichting van het maatschappelijk le ven het leed van de geëindigde oorlog accentueren. De jeugdzorg vroeg in het bijzonder de aandacht. Vandaar, dat er M.O.B.'s werden opgericht. In de provincie Utrecht bestaan alleen in de hoofdstad en in Amersfoort der gelijke bureaux. Deze staan nog niet genoeg in het brandpunt van de be langstelling. De betekenis van deze instellingen wil de Provinciale Raad duidelijk in het licht stellen, vandaar, dat in kleine gemeenten en in plattelandsgemeenten op gezette tijden propaganda-avonden worden belegd. Hierna kreeg dr. J. Kloek, psychiatrisch deskundige van de Raad, het woord. Hij gaf een inleiding op de film „The quiet One", die een brok leven in een Amerikaans opvoedkundige inrichting uitbeeldt. Het jongetje Donald is de hoofdpersoon van deze film en het blijkt een bijzonder probleem dit kind te benaderen. Op deze wijze werd op deze vergade ring zijdelings contact gelegd met de opvoedkundige bureaus en er werd be reikt, dat de aanwezigen, die voor een groot deel uit onderwijzend personeel en vertegenwoordigers en zusters van de wijkverpleging bestonden, tot het stellen van vragen kwamen, die be trekking hebben op kinderen met leer moeilijkheden, gedragsmoeilijkheden en andere afwijkingen. Tijdens het beantwoorden der vragen bleek het werk van de kleuterbureaus in verband te staan met de M.O.B.'s. Het komt zelfs voor, dat een psychia trisch sociaal werkster regelmatig op een consultatiebureau voor kleuters aanwezig is. Dr. Engelhard sloot de geslaagde bij eenkomst en dankte voor de grote be langstelling. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Afgelopen weekend stond voor Shot 1 in de 2e kl. de belangrijke taf el tennis wedstrijd tegen Victoria 2 (Hilversum) op het programma. Het zal velen nog bekend zijn, dat Shot 1 in de eerste helft der competitie tegen Victoria 2, een team dat tot de zwakke broeders gerekend mag worden, haar eerste ne derlaag leed. (64). Ondanks dat deze nederlaag een grote teleurstelling was voor onze Soestena- ren, hebben zij niet bij de pakken neer gezeten. Mede door de nederlaag van Buna 2 en het gelijke spel van Hoger- heide 1 zijn de kansen van Shot 1 weer aanzienlijk gestegen. Hierdoor en ook door de vorige neder laag tegen Victoria was Shot 1 zozeer geprikkeld, dat zij Victoria geen schijn van kans gaf en verdiend met 100 won. Hieruit blijkt, dat geen enkele singel partij verloren ging. Ook het doublé werd met flinke cijfers gewon nen. Shot 2 ontving in de 3e klas Nilo 1 uit Loosdrecht. Laatstgenoemde vereni ging bezet ongeslagen de bovenste plaats en het is Shot 2 niet gelukt te winnen, al zat het haar in deze wedstrijd niet erg mee. Geflatteerd was dan ook de 73 nederlaag. Shot 4 schijnt geheel van slag te zijn, zelfs werd er nu van de degradatie- candidaat Van Houten 2 verloren met 64, waardoor zij practisch kansloos is geworden om nog in aanmerking te komen voor promotie-wedstrijden. Shot 5 kon tegen Nilo 2, dat ook nog kans op promotie heeft, niet bedwin gen en verloor met 73. Shot 7 was op bezoek bij Hogerheide 6 en moest met het kleinst mogelijke ver schil de eer aan haar tegenstander laten (6-4). Wegens het niet opkomen van E. v. d. Hengel moest Shot 8 tegen O.S.O. 7 met 2 man uitkomen. Mede hierdoor werd deze wedstrijd onnodig verloren (64). H. Kok won driemaal. De andere uitslagen waren Shot BQuick A 64. Shot DT.C.M. A 1—9. Shot FVictoria D 64. Het programma voor deze week luidt Dinsdag 21 febr. Buna 4Shot 3 te Bussum. Hogerheide 5Shot 5 te Hil versum. Donderdag 23 febr. Shot 7Chefana 3 te Soest. Vrijdag 24 februari Shot 9Hooger- heide 8, Quick 6Shot 1, Shot 8Hui zen 5 te Soest. Zaterdag 25 februari Ahoy 2Shot 2 te Hilversum, Shot 3Vitus 4, Shot 4 Buna 5, Shot 5Achillus 6 te Soest. Zaterdagmiddag 25 februari Shot a Quick a, Shot cT.C.M. a te Soest, VictoriaShot b, Victoria bShot M, Victoria cShot f, Victoria dShot c, allen te Hilversum. 25. 's Morgens vroeg gingen Alan en David zitten om wat te ontbijten, maar de bloedvlekken op de grond maakten dat David niet veel eetlust had. Overigens waren zij beiden in een uit stekende stemming en daar was ook wel reden voor. Ze hadden de officie ren uit hun eigen kajuit verdreven en de gehele drankvoorraad van het schip tot hun beschikking, alsmede alle etens waren en alle vuurwapenen. Plotseling riep Rian vanaf het dek de namen van Alan en David en hij ver zocht om een onderhoud. Hij gaf toe, dat de strijd voor hem verloren was en dat hij de bemanning er niet toe kon krijgen nog eens een aanval te doen. Men werd het eens, dat er wel eens gepraat kon worden en wederzijds werd het erewoord gegeven voor de veilig heid van beide partijen. Even later kwam de kapitein voor het raam en er werd afgesproken, dat hij Alan en David voor een beloning van 60 goudstukken, aan land zou zet ten. verheugt het mij U te kunnen mededelen, dat onze cursus bij de zeer succesvol is verlopen, waar voor ons een diploma werd uit reikt. De nieuwe modelijnen, o.a. „Bal lerina", willen wij nu gaarne voor U in onze salon toepassen. Steenhoffstraat 53 - Telefoon 2842 SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester houdt deze week spreekuur Woensdagmorgen van 10 tot 11 uur. FILMAVOND ZILVER TETRA. De Soester Aquariumvereniging „Zilver Tetra" heeft in De Gouden Ploeg de tweede propagandafilmavond gehouden, welke geopend werd door de voorzitter, de heer J. A. Schalckx. Voor het vertonen van de films werd besloten op 7 maart tegen de aquarium vereniging uit Amersfoort een wedstrijd hersengymnastiek te houden met het aquarium als onderwerp. Er werden films gedraaid over vreed zame vissen en roofvissen, over de ten toonstelling in Blij dorp, de dieren uit het oerwoud en de dieren, die zich in het zand graven. De fauna van de Kilimandschare werd vertoond, de smaakzintuigen bij visse» werden op de film onder de loep ge nomen en bijzonde mooi was de grote kleurenfilm over de Australische ko raalriffen. FEEST VOOR DE KINDEREN. Het jubilerende „Olympia" geeft mor genmiddag (woensdag) twee uitvoerin gen voor de kinderen in restaurant „Eemland". ZIE met Soesterbergsestr. 20a - Tel. 2379 Dagelijks demonstratie GEBOREN Marinus Arie Christiaan, zoon van A. M. Chr. van Loenen, bak ker en W. van Rouwendaal, Korteweg 5. Hendrik, zoon van C. Hornsveld, kok en A. Leutscher, Nieuwstraat 21. Irene, dochter van E. K. Goudriaan, militair en G. A. C. Telman, Laan- straat 81. Truus, dochter van G. van den Bedum, fabrieksarbeider en E. M. Calis, Lange Brink weg 7. Aloysius Joannes Egidius, zoon van W. A. van Hees, kapper en C. M. M. Rademaker, Oranjelaan 1. Monica Alma Johanna, dochter van H. M. Uilenhoed, huis knecht en Ch. Leukel, Wieksloterweg W.Z. 35. Gezina Rozina, dochter van B. Renes, slager en van T. G. Bos, Kerkpad N.Z. 44. Jeannette, doch ter van G. Hagenbeek, onderwijzer en. S. Smienk, Groen van Prinstererstraat 33. Engelbertus Andreas Frederikus, zoon van A. J. Vork, rijksambtenaar en van J. P. van Hazendonk, Hart- 32A. Martje Menke, dochter van H. T. de Boer, automonteur en G. Dijk stra, Nieuweweg 25a. Wilhelmina Maria, dochter van R. J. Kok, chauf feur en W. M. Wantenaar, P. v. d. Breemerweg 7. Jannetje Dirkje, d. van H. Walet, afvalsorteerder en D. Kamphorst, Wieksloterweg O.Z. 83. Cora Everdina, dochter van T. Verweij, garagehouderen H. E. Beijer, Toren straat 7. ONDERTROUWD Johan Bernard Sel- link, zonder beroep, Plasweg 38, e* Johanna Charlotte Magdalena Kotte, Plasweg 38; datum huwelijk 6 maart '56. GEHUWD Geen. OVERLEDEN Aart Pot, 81 jaar, zon der beroep, weduwnaar van Ph. J. Meerpoel, Heuvelweg 25a. Karei Sommeling, 78 jaar zonder beroep, ge huwd met J. Chr. Drenthe, Den Bliek- laan 51. Catharina Anna Augusta Janssen, 70 jaar, zonder beroep, Duin weg 18. Nicolaas Roelof Johan Slag ter, 80 jaar, zonder beroep, weduw naar van V. A. E. van Goudriaan, Braamweg 3. Aafke Bosma, 69 jaar, zonder beroep, weduwe van P. Dek ker, Nieuweweg 104. Maria Johanna Huigen, 31 jaar, zonder beroep, gehuwd met W. Hakze, Krommeweg 25. No- rette Miriam Bakker, 4 jaar, dochter van K. H. Bakker, militair en H. E. Feersma Hoekstra, Sterrenbergweg ong. Maria Theresia Adriana Melkert, 46 jaar, zonder beroep, Van Weedestaat 27. Elisabeth Louise Fischer. 56 jaar, zonder beroep, gehuwd met Th. A. van Koppenhagen, Gen. Spoorstraat 31. Aaltje Kok, 66 jaar, zonder beroep, ge huwd met J. Bos, Spoorstraat 3.

Soester Courant | 1956 | | pagina 2